Népújság, 1966. október (17. évfolyam, 232-257. szám)

1966-10-26 / 253. szám

Elnökségi ülés­­ Az MTI Heves megyei Taná­csának elnöksége október 37-én 14 órakor ülést tart a megyei TS helyiségében. Napirend: 1. Jelentés az utánpótlás-nevelés rendszerébe tartozó feladatok végrehajtásáról. 3. Az 1967. évi költségvetési irányelvek meg­tárgyalása. 3. Egyebek. Az Egri Dózsa meghívásos atléti­kai­­ versenyt rendezett szép számú induló részvételével. A kellemes ősz végi időjárás kedvezett a ver­senynek, s néhány figyelemreméltó eredmény született. Bodnár Mária a gerelyhajításban, Sánta Margit súlylökésben, Gyulai Vera 400, Ju­hász Ágnes 300 méteren, a férfiak közül pedig Bánhidi 100 méteren, Liptai 400, Barta 800 méteren, Szente és Márkus a disz­koszvetésben, Orbán és Gazda pe­dig magasugrásban jeleskedett. JOBB EREDMÉNYEK Férfiszámok: 100 m: 1. Bánhidi (E. Tanárképző) 10.9, 2. Vigh (E. Dobó Gimn.) 11.5, 3. Liptai (E. Dózsa) 11.8. 400 m: 1. Bánhidi 52.9, 2. Gazda (E. Dózsa) 53.1, 3. Liptai 53.8. 800 m: 1. Barta (E. Dózsa) 2:03.1, 2. Lendvai (E. Dó­zsa) 2:11, 3. Agócs (ESI) 2:17.1. Ma­gasugrás: 1. Orbán (E. Tanárkép­ző) 185, 2. Gazda 180, 3. Gaál (ESI) 160. Diszkoszvetés: 1. Szente (E. Dó­zsa) 43,36, 2. Márkus F.­­ (M. Bá­nyász) 42,40, 3. Juhász (M. Bá­nyász) 35,00. Diszkoszvetés (2 kg): 1. Citrom (M. Bányász) 39,30, 2. Mérai (E. Tanárképző) 29,80, 3. Csecskédi (E. Tanárképző) 26,46. Súlylökés: 1. Hevesi (Békéscsaba) 13,94, 2. Szente 11,36, 3. Citrom 10,67. Gerelyhajítás: 1. Mérai 46,30, 2. Borbélyi (E. Tanárképző) 41,70, 3. Darida (E. Tanárképző) 39,38. Tá­volugrás: 1. Orbán 585, 2. Illyés (E Tanárképző) 567, 3. Sürü (ESI) 55. Női számok 100 m: 1. Gyulai (ESI) 13.6, 2. Sánta (E. Tanárképző) 13.7, 3. Kö- A Népújság tippjei a 44. hétre: 1. Magyarország—Ausztria 1 2. Egyetértés—Győri MÁV 1 x 3. Pénzügyőr—Szem­. MÁV 1 x 4. Gyula—Bp. Spartacus x 2 5. Békéscsaba—Borsodi B. 1 6. Cegléd—Kiskunfélegyháza 1 7. SZMTE—MGM Debrecen 1 8. Gy Dózsa—Pécsi B. 1 x 9. Izzó—K. Kinizsi ■ 1 10. Arezzo—Modena 1 x 11. Livorno—Catanzaro x 2 12. Messina—Alessandria 1 13. Savona—Padova x 2 Pótmérk­őzések: : 14. Nagybátony—M. Bányász 1 15. Jászberény—S. Kohász 1 16. Z. Dózsa—MTE 1 A totó nyereményei: 13 és 13 +1 találatos szelvény nem akadt. 12 találat (2 db) 325 990 Ft, 11 találat (41 db) 6361 Ft, 10 találat (376 db) 1040 Ft. BIRKÓ­Z: A Heves megyei Birkózó Szövet­ség vasárnap Gyöngyösön, a köz­ponti iskola tornatermében bonyo­lította le a megye 1966. évi serdü­lő kötött- és szabadfogású bajnok­ságát. A közönség és a szakem­berek j­ó iramú mérkőzéseket lát­hattak, utánpótlásunk jól vizsgá­zott , nagy kár viszont, hogy a felsőbb súlycsoportokban alig akadt induló. Jó eredmények az E. Dózsa meghívásos versenyén röskényi (E. Tanárképző) 14.3. 400 m: 1. Gyulai 64.9, 2. Andorffy (E. Tanárképző) 74.9. 300 m­: 1. Juhász (ESI) 48.5, 2. Bereczki (ESI) 50.7. Gerelyhajítás: 1. Bodnár (ESI) 37,38, 2. Jakab (M. Bányász) 33.42, 3. Vá­­nyi (E. Tanárképző) 26,04. Disz­­koszvetés: 1. Kiss Zs. (E. Tanár­képző) 34,42, 2. Ványi 31,42, 3. Ja­kab 26,94. Súlylökés: 1. Sánta 11,78, 2. Kiss Zs. 10,26, 3. Ványi 9,91. Távolugrás: 1. Gyulai 465, 2. Sánta 456, 3. Szekfü (E. Tanárképző) 455. Magasugrás: 1. Ványi 135, 2. Gyulai 135, 3. Sánta 125. ­9lHK­lV-90Dll­0 A megyei sportszövetség ok­tatói tanfolyamának 12 Heves megyei hallgatója van, közöt­tük Pócsik Dénes olimpiai baj­nok! A tanfolyamot dr. Kalmár Lajosné vezeti, s az elméleti vizsgára tíz konzultáció után májusban kerül sor. Ezután a sportágankénti gyakorlati tá­borozás végén gyakorlati vizs­gát tesznek a hallgatók, majd elnyerik az oktatóedzői okle­velet. Ma délután 14.30 órakor ér­dekes sporteseményre kerül sor Egerben. Az E. Dózsa lab­darúgó-csapata a minden bi­zonnyal osztályozóra kerülő Ózdi Kohász együttesét látja vendégül a stadionban. A Honvéd Zalka SE ökölví­vócsapata csütörtökön reggel hat órakor a Polónia expres­­­szel indult egyhetes lengyelor­szági portyájára, amelynek ke­retében két mérkőzést vív. Szombaton Siersában, hétfőn pedig Kattowicében lépnek sza­­bitóba a gyöngyösiek. Az együt­tesből a magyar válogatottal NSZK-ba utazó Klenovits­­ Rányzik majd, valamint Bán­hegyi, aki családi okok miatt marad távol. ^Befejeződött az asztaliteni­­szezők vidéki tizek bajnoksá­ga, a nők csoportjában az egri Szigeti Katalin értékes 2. he­lyezést szerzett. Keddi számunk sportrovatá­ban az Egri Dózsa—BVSC lab­darúgó-mérkőzésről szóló tudó­sításba értelemzavaró nyomdai hiba csúszott. A hibás rész he­lyesen: Kovács nem volt olyan magabiztos, mint máskor. Szépen fejlődik birkózó­­utánpótlásunk EREDMÉNYEK Kötöttfogás 48 kg: 1. Lakatos (Bervai Vasas), 2. Hanus (E. Dózsa), 3. Tóth F. (Gy. Spart.) 50 kg: 1. Kelemen (E. Dózsa), 2. Halász (E. Dózsa), 3. Barta (Bervai Vasas). 53 kg: 1. Czi­­bere (Bervai Vasas), 2. Nékám (Gy. Spartacus). 56 kg: 1. Győrffy (E. Dózsa), 2. Tregova (EX Dózsa), 3. Rokanszki (Gy. Spart.) 59 kg: 1. Kovács T. (E. Dózsa), 2. Kovács M. (Gy. Spart.), 3. Szépiásd (Bervai Vasas). 62 kg: 1. Bognár (Gy. Spart.), 2. Farkas (E. Dózsa), 3. Rá­cz (Bervai Vasas). 66 kg: 1. M­­ar­­czik (Gy. Spart.), 2. Jenei (E. Dó­zsa), 3. Palla (Gy. Spart.) 70 kg: 1. Kövér (Gy. Spart.), 2. Kovács (Gy. Spartacus). 74 kg: 1. Kádár (Gy. Spart.) Nehézsúly: 1. Szatmári (Gy. Spart) Szabadfogás 48 kg: 1. Lakatos (Bervai Vasas), 2. Hanus (E. Dózsa), 3. Juhász (Ber­vai Vasas). 50 kg: 1. Kelemen (E. Dózsa), 2. Halász (E. Dózsa), 3. Barta (Bervai Vasas). 53 kg:­­1. Czi­­bere (Bervai Vasas), 2. Nékám (Gy. Spart.) 56 kg: 1. Győrffi (E. Dózsa), 2. Tregova (E. Dózsa), 3. Rokanszky (Gy. Spart.) 59 kg: 1. Kovács T. (E. Dózsa), 2. Kovács M. (Gy. Spart.), 3. Széplaki (B. Vasas). 62 kg: 1. Bognár (Gy. Spart.), 2. Far­kas (E. Dózsa), 3. Rácz (Bervai Vasas). 66 kg: 1. Marczik (Gy. Spart.), 2. Jenei (E. Dózsa), 3. Oláh (Bervai Vasas). 70 kg: 1. Kövér (Gy. Spart.), 2. Kovács J. (Gy. Spart.) 74 kg: 1. Kádár (Gy. Spart.) Nehéz­súly: 1. Szatmári (Gy. Spartacus). Váratlan vereséget szenvedett a Gy. Honvéd is történt a labdarúgó N­B III-ban Vasárnap fontos mérkőzések kerültek sorra a labdarúgó NB III-ban. A Gyöngyösi Honvéd nem tudta tovább folytatni eddigi kitűnő szereplését, vereséget szmvedett a táblázat alján levő Testvériségtől, s ezzel elvesztette reményét a feljebbjutásra. Megyénk NB I.-as csapatai közül csak a MÁV HAC tudott győz­ni, a petőfibányaiak Zagyvapálfalván, az egercsehiek Rudabá­­nyán hagyták a két pontot, a Hatvani Kinizsi pedig szoros küz­delemben vesztett a harmadik helyezett BEAC otthonában. MÁV HAC—Debreceni Elektromos 3:2 (1:2) Hatvan, 300 néző, V.: Stenczel. MÁV: Molnár — Miklós, Terényi, Gugyella — Szabó, Ádám — Fe­hér, Katona, Tóth II., Sármány, Bálint II. Edző: Selmeczi József. Az első félórában szinte állandó­an a vendégek térfelén folyt a já­ték, a hatvani csatárok azonban sorra kihagyták helyzeteiket. A 20. percben az Elektromos szerzett vezetést: ellentámadás során a MÁV védelme egy pillanatra meg­ingott és a kitörő Sándor Molnár mellett a hálóba lőtt 0:1. A hazai­ak a 40. percben Szabó szabadrú­gás góljával egyenlítettek, majd a 42. percben ismét a vendégek ju­tottak vezetéshez: baloldali akció végén Seres lőtt a hálóba 1:2. Szünet után heves hazai roha­mok következtek, s a 62. percben Szabó ismét egyenlített. 2:2. A mérkőzést eldöntő győztes gól a 82. ércben esett, s ennek a szerző­je is a gólképes Szabó. 3:2. A ha­zaiak javuló formában, biztosan győztek. Jók: Szabó, Ádám. (Herédi) BEAC—Hatvani Kinizsi 2:1 (1:1) Mező úr, 500 néző. V.: Búzás. Kinizsi, Bacsa — Petro­vics, Schmidt, Garami, Gubis. —Lovász, Kristyán. — Zámbó, Szanyi, Ro­mán, Tóth. Edző: Kristyán István. Tapogatódzó játék után a BEAC lendült támadásba és mezőnyfö­lénye a 15. percben góllá érett: Bacsikai lövését Bacsa csak kiüt­ni tudta és a befutó balösszekötő a hálóba lőtt. 1:0. Ezután kiegyen­súlyozottá vált a játék, a Kinizsi is vezetett néhány jó támadást. Előbb Zámbó hibázott jó helyzet­ben, majd a 30. percben, közve­tett szabadrúgás végén Kristy­án­nak sikerült egyenlítenie. Szünet után az egyetemisták tá­madásai egyre hevesebbé váltak, nagy munka hárult a hatvani vé­delemre. A REAC fölénye a 75 percben érett góllá, amikor is a balösszekötő lövése talált Bacsa hálójába. 2:1. A Kinizsi ezúttal ja­­vuló játékot mutatott, ami azon­ban kevésnek bizonyult a jó erők­ből álló egyetemi csapat ellen. A hatvaniak védelmében Schmidt és Gubis, a fedezetek közül pedig Lovász nyújtott jó teljesítményt. A támadókat csak igyekezetük dicséri.­­ Zagyvapálfalva—Petőfibánya 2:0 (1:0) Zagyvapálfalva, 300 néző. V.: Ági. Bányász, ülés — Kotrócz, Papp, Tóth II. — Berta, Gáldi I.. — Ples­sek, Makaricza, Laczkó I., Gelics II., Gelics I. Edző: Takács László. Az első félidőiben a nagy erőbe­dobással küzdő hazai csapat irá­nyította a játékot, lényegesen töb­bet kezdeményezett ellenfelénél, amely nem tudta­­ megismételni leg­utóbbi jó teljesítményét. Az első gól a 22. percben esett, szabadrúgás vé­gén. Illés csak kiütni tudta, a labdát és a befutó balszélső a kapu el­lenkező sarkába ívelt. 1:0. Szünet után a 48. percben eldőlt a két pont sorsa. A balösszekötő éles lövé­se jutott Illés hálójába. 2:0. A mérkőzés hátralevő részében me­zőnyjáték folyt, enyhe hazai fö­lény mellett. Zagyvapálfalva rá­szolgált a győzelemre, a vendé­gek ezúttal széteső, tervszerűtlen játékot nyújtottak. Egyénileg Illés jól védett, talán az első gólt há­ríthatta volna. A hátvédhármas megfelelt. A két fedezet csak a védekezésben jeleskedett, a táma­dósorból senkit sem lehet megem­líteni. Ági jól bíráskodott. Rudabánya—Egercsehi 1:0 (0:0) Rudabánya, 500 néző. V.: Hege­dűs. Egercsehi: Molnár — Balogh, Horváth, Sulyok, Dorkó — Ipacs, Halász — Nagy I., Czifrik., Stoff, Kelemen. Edző: Varczába Ágoston. Hazai támadásokkal indult a já­ték, a vendégek védelme azonban jól állt a lábán. Rudabányai tá­madás végén a balösszekötő lövé­sét a kapufa mentette, a másik ol­dalon Kelemen tört ki, de a kapus biztosan hárított. Szünet után tovább folytatódtak a hazai rohamok. A vendégek sok­szor hét-nyolc emberrel igyekez­tek gátat vetni a meg-m­egújuló támadásoknak. A mérkőzés sorsa a 76. percben dőlt el, egy támadás­nál Molnár rossz ütemben mozdult ki kapujából, s a középcsatár fe­jese Molnár fölött a hálóba hul­lott. 1:0. Az esélytelen Egercsehi kezdet­től fogva védekezésre rendezke­dett be, eleve feladva a támadás lehetőségét. A hazai csapat egy­­gólos győzelme megérdemelt. Az egercsehiek közül Sulyok, Halász és Horváth teljesítménye dícsérhe­­tő. Hegedűs kielégítően bírásko­dott. (Sulyok) Testvériség—Gyöngyösi Honvéd 1:0 A megyei labdarúgó-bajnokság teljes táblázata: 1.E. Dózsa u. 27213 3 134:44­45 2.Gy. Spart. 27194 4 74:2242 3. Gy. Izzó 27164 7 45:23­­36 4.Sírok 27­156 6 46:2936 5.Mátraalja 27126 9 42:3530 6.Heves 26126 9 41:45­30 7.Bélapáti. 2711 610 58:5128 8.E. Spart. 27108 9 43:4628 9.B.-szentm. 2710 611 47:4226 10. Apc 277 812 30:5622 11.Gy.roroszi 279 315 27:53­21 12.Verpelét 278 415 34:4220 13.Recsk 276 813 34:5720 14. Bervai V. 278 316 28:6619 15.B. Honvéd 276 516 32:6417 16.GYVSE 273 618 25:6512 Bajnokverés Gyöngyösön A Honvéd Zalka SE NB. II-es kézilabdacsapata vasárnap a bajnokságban hét ponttal vezető Debreceni Dózsát látta vendégül. A nagy érdeklődés mellett lefolyt találkozó jó iramú, színvonalas és végig szoros küzdelmet hozott végül is a jó formába lendült gyön­gyösiek 18:13 arányú győzelmével ért véget. Képünkön Kiss 7 méterese védhetetlenül száll a Dózsa hálójába. Szendrőváry felvételei A P IRDE­TE­S ÁLLÁS A Gyöngyösi Vízművek keres Mátraházi Vízműhöz gépészeket és gépápolóka­t. Jelentkezés: Gyön­gyös, Jókai utca 25. szám alatt. A Gyöngyösi Vízművek felvesz azonnali belépéssel segédmunká­sokat. Jelentkezés: Gyöngyös, Jó­­­kai u. 25. szám alatt. Felveszünk férfi segédmunkáso­kat, fatelepi rakodómunkára, jó ke­reseti lehetőséggel. Üzemi étkezte­tést, vidékiek részére munkásszállást biztosítunk. Jelentkezés: Budapest, XX. ker. Gubacsi hídnál a Duna­­parton levő fatelepen. Tóth Árpád telepvezetőnél. Építőipari Anyag­­ellátó Vállalat, ÉM. 22. sz. Állami Építőipari Vál­lalat a gyöngyös-visontai erőmű építkezésére gyakorlattal rendelke­ző installációs munka szerelésében jártas villanyszerelő és betanított segédmunkás, valamint brigádve­zetőket azonnali belépéssel alkal­maz. Jelentkezés: ÉM. 22. sz. ÁÉV visontai főépv. 15 éves korú, 8 általánost végzett fiatalokat felvesz 1 éves fonó-szövő ipari tanulónak 1967. Hi M beiskolázással, a Magyar Pamutipar. Jelentkezés: Bpest, TV., Erkel u. 30. Szakoktatási iroda. Lakást biztosítani nem tudunk. Heves megyei Tanácsi Építőipari és Épületszerelő Vállalat pályáza­tot hirdet szakképzett magasépítő normál állásra, azonnali belépésre, Eger székhellyel. Alapfeltétel: 4—5 év gyakorlat szükséges. Fizetés megegyezés szerint. Jelentkezni lehet Eger, Barkóczi u. 2. 32 lakásos társas­házba központi fűtőt keresünk sürgősen. Fizetés megegyezés szerint. Ajánlatot: Eger, Telefon: 14-88. Puskás névre kérem.______________________________ INGATLAN Gondozásért lakást adnék magá­nyos nyugdíjas asszonynak. Eger, Balázs Ignác u. 13. Családi ház beköltözhetően el­adó. Eger, Bástya u. 32. Fél ház beköltözhetően eladó. Eger, Tarkányi út 48. (Felnémet). VEGYES C­S­É­B MUNKAHELYÜNK biztosítási és Önsegélyző csoportja. A Heves megyei Tanácsi Építő­ipari és Épületszerelő Vállalat Eger, Barkóczi u. 2. parkettás és fapadlózó munkát azonnali kivite­lezésre vállal. Érdeklődni Eger, Sas u. 94. sz. alatt, Wolsky Age­n­or építésvezetőnél lehet. Frissen tépett (II) libatoll és pe­hely állandóan kapható. Libatoll kg 150,— Ft. pehely kg 350,— Ft. Rendszeres autóbuszjárat Egerből. 50 százalékos jó autóút, Egerszó­­lát. Béke Tsz. Csipke menyasszonyi ruhát, és férfi esküvői ruhát kölcsönzők. Eger, Széchenyi u. 12. Radiátor, különböző méretű el­adó, Eger, Tinódi u. i. Bp. Vörös Meteor—Egri Helyiipar 10:1 (7:0) Budapest, NB. II-es női mér­kőzési V.: Balogh. Eger: Vass — Gulyás, Bar­­tókné, Bodnár — Takács, Bá­lint, Barta. Edző: Bartók Jó­zsef. A jelentős játékerőt képvise­lő, két évvel ezelőtt még NB. I-es Vörös Meteor az első fél­időben tetszés szerint érte el góljait. Ebben a játékrészben az egri lányok súlyos taktikai hibákat vétettek, s a kapus is gyenge napot fogott ki. Szünet után megváltozott a helyzet, feljött a Helyiipar, s ekkor méltó ellenfele volt a főváro­­siaknak. Bodnár 7 méterest hibázott. A gólt Bartókné szerezte. Az egri csapatban Bodnár és Bar­­­ta nyújtott jó teljesítményt. Ara 4.-Ft * HÚZÁS 1967. FEBRUÁR 19 NYEREMÉNYEK­­ KÉTSZOBÁS ÖSSZKOMFORTOS CSALÁDIHÁZ GÉPKOCSIVAL 2 SZEMÉLYES MEXIKÓI UTAZÁS AZ OLIMPIÁRA GÉPKOCSIK MOSZKVICS SKODA TRABANT hűtőszekrények Televíziók ES MÉG TÖBB EZER ÉRTÉKES NYEREMÉNY Megjelent az 1967. évi KINCSES KALENDÁRIUM. — Hány magyar él a Földön? — A korszerű bűnüldözés. — Női divat, férfi divat. — Krimi a tanyán. — Humor Európa, összeáll­í­­tás a külföld humorából. Társadalompolitika — Kultúra — Sport — Illemtan — Háztartási tudnivalók — Rejtvények, értékes jutalmakkal. Mindezt megtalálja az 1967. évi Kincses Kalendáriumban! Ára: 10,— forint.