Népújság, 1971. május (22. évfolyam, 102-126. szám)

1971-05-25 / 121. szám

Kitűnően kezdett az egei csapat, győzelme azonban csak az utolsó percekben vált biztossá Egri Dózsa — Bp. Spartacus 3:1 (2:1) NB I: B-s labdarúgó-mér­kőzés, Eger, 3000 néző. V.: Emsberger. Eger: Bulyovszky — Kár­páti, Mészáros, Czeczeli, Tátrai, Berán, Tóth M, Bán­kút, Tóth T, Kovács F., Szűcs f Vígh a szünetben). Edző: Kovács Ferenc. Spartacus: Szokolovszki — Idei Mezei: Mihalecz, NaKT I., Kácscxr, Zöldi, Czakó, Gá­bor, Strenitzer Simon. Edző: Hidegkúti Nándor. A mérkőzés megkezdése előtt egyperces néma felál­lással adóztak a szurkolók és a játékosok Somody József, a Népújság sportrovatvezető­­je és a kapus Landi Ferenc édesapja emlékének, majd hazai rohamokkal indult a játék. Már az első perc vé­gén gólt szerezhettek volna az egriek, amikor Szűcs el­húzott a bal oldalon, de jobb lábbal leadott erős lövése el­suhant a jobb kapufa mel­lett. a 4. percben vezetéshez jutottak a hazaiak: Bánkuti jó labdát kapott Kovács F- től az egri csatár két csel után hálóba lőtt, úgy, hogy a labda a jobb kapufa éléről vágódott a gólvonalon túlra. 1:0. E­gy perccel később Tóth T lövése surrant el Szoko­­lovszki kapuja mellett Ez­után a Spartacus harcolt ki két szögletrúgást, majd a ?. percben tovább növelte elő­nyét a Dózsa: Kovács F Jól indította Tóth T.-t, a balosz­­szekötő helyen, Tóth T. 10 méterről lőtt, a labda a ve­tődő kapus alatt pattant a hálóba. 2:0. Továbbra is a hazai csapat maradt támadásban, de a 12. percben majdnem gólt értek el a fővárosiak. Gábor elTsent az elcsúszó Mészáros mellett, elgurította a labdát a kivető­­dő kapus mellett is, ám a jókor érkező Berán a gólvo­nal tájékáról szögletre tisz­tázott. Bizonytalankodtak a lila-fehér védők és ez a 19. percben vendég gólt ered­ményezett. Ekkor egy ártat­lan helyzetben Mészáros fel­szabadító rúgása Gábort el­találta, a labda a fővárosi csatár előtt maradt, aki né­hány lépés után élesen a léc alá bombázott. 2:1. Kiegyensúlyozottá vált a játék, mindkét kapu gyakran került veszélybe. A 25. perc­ben Czeczeli futott a bal ol­dalon, éles szögből hirtelen nagy erővel lőtt, a labda azonban centiméterekkel el­kerülte a bal felső sarkot. A 27. percben korszerű egri tá­madás futott a pályán. Tóth T. ügyesen hátragurította a labdát a berobbanó Szűcs elé, aki­ egyből élesen a bal kapufa mellé továbbított. A 40. percben az előrehúzódó Tátrai adott jó labdát Szűcs­nek, aki egyből lőtt, de a vendégek kapusa helyén, volt, vetődve védett. Szünet után már az első percben egyen­líthettek volna a szövetkeze­tiek. Sünön a 16-oson belül jó labdát kapott, lövése azonban Bulyovszkyban el­akadt. Az 55. percben egy­más után két szögletet har­coltak ki a hazaiak, de Bán­kúti csavart labdái elsuhan­tak a felugró játékosok feje fölött. A 60. percben Kovács F. futott fel a bal oldalon, mindenkit maga mögött ha­gyott, de kisodródott és nagy lövése a kapu fölé jutott. Egy perccel később Czeczeli is­mételte meg a jelenetet, ek­kor viszont a kapus öklözte látványosan vissza a me­zőnybe a labdát. A 88. perc­ben újabb egyenlítési lehe­tőséget szalasztottak el a vendégek. A volt válogatott Nagy I.-hoz került a labda, aki becselezte magát a 11-es pont tájékára gyengén lőtt és Bulyovszky menteni tu­dott. Ellentámadásiból viszont beállították a hazaiak a vég­eredményt. Czeczeli a saját térfeléről indult, nagy len­dülettel futotta végig a pá­lyát, kicselezte a rátámadó védőket és hét méterről éles szögből nagy erővel a jobb sarokba bombázott. 3:1. Hatalmas iramot diktálva kezdett a hazai együttes. A vendégek kapuja negyedórán át állandó nyomás alatt állt és és a fölény két gólt is eredményezett a lila-fehérek javára. Ezután kiegyensúlyo­zott mezőnyjáték alakult ki, a vendégek is többször szó­hoz jutottak. Szünet után mindkét csapat bátran táma­dott és így gyakran kerültek veszélybe a kapuk, de a csa­tárok elügyetlenkedték hely­zeteiket. A mérkőzés sorsa végső soron a 89. percben dőlt el, amikor Czeczeli egyéni játékával tovább nö­velte a hazaiak előnyét. A 9­1 perc alatt jó és izgalmas mérkőzést láthattunk. A ha­zaiak győzelme azért megér­demelt, mert helyzeteikből többet tudtak értékesíteni. Egyénileg Bulyovszky jól védett. A védelem legjobbja ezúttal Czeczeli volt, akinek gólja egyébként nagyon szép egyéni teljesítménynek szá­mít. Kárpátinak és Mészá­rosnak egyaránt voltak jó és rossz megmozdulásaik. A fe­dezetpár közül Berán játéka tetszett jobban, míg elöl Ko­vács F. és Tóth T. játékát lehet fenntartás nélkül di­csérni. Bánkúti javuló for­mában küzdött. Tóth M. lel­kesedésével hívta fel magára a figyelmet. Szűcs nagyon akart, ugyanúgy mint a he­lyére beállt Vígh is. Emsberger jól vezette az egyénként sportszerű mérkő­zést, w,„«is«iüfcianáÉ>. Az NB I B. további ered­ményei: Előre—ZTE 0:0, Dad —BVSC 0:0, Békéscsaba— Pécsi Bányász 1:1, Várpalo­ta—Egyetértés 1:1, Szolnok— Székesfehérvár 0:0, Orosz­lány—Debrecen 3:0, Gana- MÁVAG—Szállítók 1:1, MÁV DAC—Kecskemét 1:1. A baj­nokság állása: Az utolsó oszlopban a szerzett pontok a jutalompontokkal összesítve együtt szerepelnek. Bánkún a balra mozduló Szokokroszld mellett a jobb sarokba lövi az egriek első gólját. (Molnár­­ felvétele) IBU. május SVkfi&t * pont a fővárosból Szombaton a sorsolás sze­szélye folytán ismét a fő­városban szerepelt az Egri Dózsa OB I-es vízilab­da-csapata. Ezúttal a Va­sassal mérték össze tudásu­kat, s mint egy héttel eze­lőtt, most is 4:4 arányú döntetlen eredményt értek el, azaz újabb értékes pon­tot szereztek Budapesten. VASAS—EGRI DÓZSA 4:4 (1:0, 1:2, 2:0, 0:2) Sportuszoda, 800 néző, V: Vuszek. Vasas: Darida — Kiss , Laukó I., Katona A., Fara­gó, Rusorán NI., Gajdossy Csere: Kusztos dr. Ölvecz­­ky, Horváth. Edző: Szalay Iván. Eger: RüD — Ringelhann dr. Pócsik, Katona J., Bo­lya, Regős, Lutter. Csere: Denk. Edző: Pócsik Dénes. Gd.: Rusorán II. 3, Fara­gó, illetve Pócsák 2, Lutter, Bolya. Kiálltás: Vasas 3, Eger 4. Érdekes mérkőzés volt, bő­velkedett látványos techni­kai megoldásokban és szép gólokban is. Kettőzések, csavarok, ívelések. Mindkét együttes, eltekintve az utol­só percekből bátran táma­dott A Vasas két alkalom­mal is két gólos előnyhöz jutott, ám ezt a hátrányt a Pócsák vezérelte egriek sikerrel egyenlítették. Ki­tűnt Rusorán NI., Faragó, Katona A., illetve Pócsik, Bolya, Katona J. A bajnokság állásos r­laXi'Sit £ ae+i. Göteborgban befejeződtek cselgáncs Európa-bajnokság versenyei. A magyar Szabó a könnyűsúlyban eljutott az elődöntőig, de aztán a szov­jet Piselauri elleni mérkő­zésen pontozásos vereséget szenvedett, s így csak bronz­érmes lett. Az erős mezőny­ben azonban ez is nagyon szép, figyelemreméltó ered­mény.★ A vasárnap esti jugoszláv labdarúgó-bajnoki forduló után az élcsoport: 1. Hajduk 38 pont, 2. Dinamó 36 p., 3. Zseleznyi 35 p. ★ A szocialista országok go­kart versenyének találkozó­ján Csehszlovákia csapata bizonyult a legjobbnak az NDK, Magyarország, a Szovjetunió és Lengyelor­szág előtt.★ A Moszkva—Budapest szabadfogású birkózó talál­kozó visszavágóján is a szov­jet sportolók győztek, ezút­tal 5:3 arányban. A ma­gyarok közül Csatári és Ma­­róti megnyerte mérkőzését. Szabó és Rajkó döntetlenül birkózott két súlycsoport­ban nem volt verseny. Magas színvonal a megyei teniszbajnokságon Szombaton és vasárnap, két napon keresztül folyt a verseny Heves megye fel­nőtt bajnoki címeiért Eger­ben, a Dózsa népkerti te­nisztelepén. A jól sikerült verseny méltóképpen repre­zentálta a megye tenisz­­sportját, amely — mint azt a mérkőzések bizonyítottak — jó úton halad. A megye három teniszfellegvárában Egerben, Gyöngyösön és Selypen jó kezekben van a sportág, hiszen a csaknem 40 versenyző közül, minden­ki javulást mutatott az el­múlt évhez képest s ezt nemcsak játéktudásban mér­hettük, hanem a sportolók küzdeni tudásában is. A megyei bajnokságon a he­lyezések egyben azt is je­lentették, hogy kik vehet­nek részt a később megren­dezendő országos vidéki bajnokságon. A részvétel jogát férfiaknál Tóth és Bordás, a Selypi Kinizsi versenyzői, valamint Takács az Egri Dóz­sa és Pál, a Gyöngyösi Spartacus ver­senyzője vívta ki, míg a nőknél Széman, Lucskai, Permayné az Egri Dózsából és Bárány­i a Gyöngyösi Spartacusból jutott tovább az országos bajnokságra. A férfiak mezőnyéből ki­magaslott Tóth és Bordás játéka, a nők mezőnyében Széman és Lucskai áll jóval magasabban az átlagos me­gyei színvonal felett. Az 1971-es Heves megyei fel­nőtt teniszbajnokságom a férfiak mezőnyében két selypi, míg a nőknél két eg­ri győzelem született. A Gyöngyösi Spartacus ver­senyzői minden számban ér­tek el helyezést. A vegyes páros döntője Eger javára billentette az érmek mérle­gét, mert a Szamari—Takács páros legyőzte a döntőben a Kiss—Tóth selypi párost, ahol tulajdonképpen Tóth egyedül verekedte be ma­gát a döntőig. Eredmények: Férfi egyes: 1. Tóth Mihály (Selypi Kinizsi), 2. Bordás József (Selypi Kinizsi), 3—4. Pál Károly (Gyöngyösi Spartacus), Takács László (Eg­ri Dózsa). Női egyes: 1. Széman Katalin (E. Dózsa), 2. Lutter Klára (Egri Dózsa). S.—4. Per­­may Gyu­lázsé (E. Dózsa), Bárá­ny­ Erzsébet (Gyöngysi Sparta­cus). Férfipáros: 1. Tóth—Bor­dás (Selypi K.), 2. Pál—Jakab (Göngyösi Spartacus), 3.—4. Lé­­nárt—Kisgergely (E. Dózsa), Ta­kács—Gajdácsik (E. Dózsa). Női páros: 1. Széman—Lucskai (E. Dózsa), 2. Bárányt—ZeUer (Gy. Spartacus) 3.­4. Permay—Gidó (E. Dózsa), Kuntik—Gidó (E. Dózsa). Vegyes páros: 1. Takács —Széman (E. Dózsa), 2. Tóth— Kiss (S. Kinizsi), 3. Bárányi— Bárányi (Gy. Spartacus), Lénárt —Lucskai (B. Dózsa). Tóth Mihály és Bordás József a Selypi Kinizsi versenyzői a felnőtt megyei teniszbajnokság első két helyezettje, a férfi­páros győztesei. (Fotó: Molnár I.) Labdarúgó-híradó Az NB I. eredményei: Szombathely—Bp. Honvéd 2:0, Vasas—Komló 6:1, Új­pesti Dózsa—Pécsi Dózsa 2:1, Ferencváros—Diósgyőr 2:0, Csepel—VIDEOTON 4:0, Győr—Salgótarján 3:0, MTK—SZEOL 5:2, Tatabá­nya—Dunaújváros 1:0. A bajnokság állása: Az NB II. eredményei: Keleti csoport: Szegedi Dó­zsa—Budafok 2:0, MGM Deb­recen—Szarvas 2:0, SZVSE—Középületépítők 6:0, Vecsés—DEAC 1 :1, Szol­noki MÁV—KISTEX 1:0, Lehel—Kiskunfélegyháza 1:0, Pénzügyőr—Bocskai SE 6:1, Cegléd—Gyula 2:0. A bajnokságban a Cegléd ve­zet 37 ponttal, 2. a Pénz­ügyőr 34, 3. a Szegedi Dó­zsa 31 ponttal. Északi cso­port: Kazincbarcika—KEL­­TEX 1:0, Kossuth KFSE— Volán 0:0, BEAC—Borsodi B. 4:2, I­VSC—Nagybátony 5:2, Sátoraljaújhely— S. Ko­hász Vasas IKARUS­­ Esztergom 1:0, Leninváros —Nyíregyháza 0:0, Vasas Izzó—Kisterenye 2:1. A baj­nokságban a Volán SC ve­zet 37 ponttal, 2. a Ka­zincbarcika 31, 3. az Izzó 31 ponttal. Nyugati csoport: Pécsi BTC—Győri Dózsa 3:1, Z. Dózsa—Máza-Szász­­vár 4­0, Dorog—Ajka 1:0, Bakonyi Vegyész—Savaria 0:0, Szekszárd—Pécsi Érc­bányász 1:0, Pápa—Táncsics SE 4:2, Almásfüzitő—Rá­kóczi SE 2:0, Bauxitbá­nyász—Fűzfő 1:1. A bajnok­ságban a Dorog vezet 38 ponttal, 2. a Szekszárd 34, 3. a Pécsi Ércbányász 32 ponttal. _ _ 1. Szombath.—Bp. Honv. 2. Pécsi D.—U. Dózsa 3. Rába ETO—Salgótarj. 4. Várpal.—VM Egyet. 5. Szállítók—Ganz.M. 2:0­1­1:2­2­3:0­1­1:1­x 1:1 x 6. Ózd Kohász—Bp. VSC 0:0 7. BKV Előre—Zalaeg. 8. Ajka—Dorog 9. Bakony V.—Savaria 10. Szeksz. D.—P. Ere. 11. Roma—Milán 12. Varese—Foggia 13. Lanerossi—Sampd­­­rii 14. Bocskai SE—Pénzügyőr 1:6 2­0:0 x 0:1­2 0:0 x 1:0 1­1:1 x 3:0 l 0:0 x Tömörül az élmezőny a labdarúgó megyei I. osztályban A tizedik forduló küzdel­meire került sor a hét vé­gén a labdarúgó megyei I. osztályban. Általában a várt eredmények születtek, bár a pétervásáriak 2:0-ás győzel­me a GYESE ellen és a fü­zesabonyiak 1:0-ás diadala Lőrinciben meglepetésnek számít. A hét megrendezett találkozóból egyébként egy végződött döntetlenül, há­rom összecsapáson a vendé­gek, a másik három mér­kőzésen pedig a hazaiak diadalmaskodtak. Mivel a táblázat első három helyén levő együttes megszrezte a két bajnoki pontot, tovább tömörült az élmezőny és várhatóan nagy küzdelem bontakozik majd ki az Apc, a Petőfibánya és a Rózsa­­szentmárton között a baj­noki cím megszerzéséért. Jelenleg az apciak állnak a táblázat élén egy pont előn­­­­nyel. Eredmények: Lőrinci—Fü­zesabony 0:1 (0:1), Recsk— Bélapátfalva 0:0, Petőfibá­nya—Novaj 6:0 (3:0), Sírok —Karikás SE 3:0 (2:0), He­ves—Rózsaszentmárton 1:2 (0:1), Egri Spartacus—Selyp 1:3 (0:2), Pétervására— GYESE 2:0 (0:0). A bajnok­ság állása: 1. Apc 25 15 9 1 49-13 39 2. Petőfibánya 25 16 6 3 53-15 38 3. Rózsasztm. 25 16 6 3 48-19 33 4. Selyp 25 14 6 5 74-24 34 5. Sirok­ 25 14 4 7 45-25 32 6. GYESE 25 11 6 8 42-32 28 7. Karikás SE 25 9 6 10 45-33 24 8. Recsk 25 9 5 11 44-62 23 9. Bélapáti­ 25 8 6 11 27-38 22 10. Füzesab. 25 8 6 11 16-33 22 11. Heves 25 9 3 13 36-45 21. 12. B. Spart. 25 9 3 13 28-52 21 13. Lőrinci 25 8 3 14 25-53 19 14. Novaj 25 3 4 18 15-53 10 15 Pétervás­ x 25 6 2 17 24-74 10 Korvin SE visszalépett x—4 büntetőpont levonva. Az ifjúsági bajnokság eredményei: Lőrinci—Füzes­abony 1:2, Recsk—Bélapát­­falva 2:1, Petőfibánya—No­vaj 12:1, Heves—Rózsász­­Márton 3:1,­ Egri Spartacus —Selyp 1:1, Pétervására— GYESE 3:4.