Heves Megyei Hírlap, 1991. október (2. évfolyam, 230-255. szám)

1991-10-21 / 247. szám

.1 ,v. . ..................................................... ....1 ■ —i-w...........................J HÍRLAP, 1991. október 21., hétfő Labdarúgó NB II. Döntetlenek hétvégéje Eger SE — Debreceni VSC 0-0 Eger, 600 néző. V: Németh L. ESE: Bodolai — Vojtekovsz­­ki, Csendes, Csató, Aranyos — Csőke, Kormos, Vadicska, Oláh — Berecz, Szerdahelyi. Edző: Varga Zoltán. DVSC: Mező — Kiss, Nagy, Szűcs, Balogh — Váczi, Sándor T., Sándor Cs., Szilágyi — Tóth, Marginean. Edző: Nagykaposi Elemér. Csere: Csőke helyett Csűri a szünetben, Váczi helyett Dombi a 72., Tóth helyett Bernáth a 88. percben. Sárga lap: Aranyos az 53., Kiss az 58., Kormos a 89. perc­ben. 20. perc: Marginean jobbról belőtt labdájáról mindenki le­maradt. 21. perc: Oláh jobb szélről, a tizenegyesponttal egy magasság­ból benyesett szabadrúgását Me­ző szögletre „segítette”, majd a sarokrúgás után Berecz alig fejelt a bal felső sarok mellé. 28. perc: Egy bedobást köve­tően Nagy fejesét Csendes a bal saroknál szelídítette meg. 40. perc: Kaczi jobbról beívelt szabadrúgását Szűcs fejelte ka­pura, s a labda a felső léc tetején landolt. (A szünetben megrendezett büntetőpárbajt az egri Bakos Ist­ván nyerte, a jutalma egy BSE dedikált futball-labda és a Hírlap negyedéves előfizetése.) 46. perc: Tóth a jobbösszekö­tő helyéről tíz méterről lőtt, de Bodolai megfogta a rövidsarok­ra tartó labdát. 65. perc: Egy lepattanó labdát Csató 19 méterről alig lőtt a jobb alsó sarok mellé. Nem volt egy szépségdíjas mérkőzés, bár erről ez esetben nem a csapatok tehetnek. A mély talajú pálya, a víztócsákkal tarkított játéktér miatt mindkét oldalon sok hiba csúszott az összjátékba, az ívelt átadások­nak szinte semmi értelme nem volt. Csak akkor tudtak az egyik vagy másik kapu előtt helyzetet teremteni a két együttes futball­istái, ha gyors, pontos, lapos passzokkal próbáltak operálni. Az első félidő kiegyenlítettebb játéka után — bár meg kell je­­yezni, hogy kontratámadásob­­ól valamelyest veszélyesebb volt a DVSC — a második negy­venöt percben a házigazdák me­zőnyfölénybe kerültek. Néha percekig beszorították a debre­cenieket, de a vendégek védelme úgy a támadásokat, mint a szög­leteket rendre semlegesítette. A távoli lövéseket sem nagyon erőltették a csapatok, pedig ezen a talajon talán ezzel lehetett vol­na eredményt elérni. A játék ira­mára, a küzdelemre nem lehetett panaszunk, egy-két villanás is megmarad az emlékezetünkben, de más semmi. Jók: Csendes, Aranyos, Be­recz, ill. Nagy, Sándor Cs., Tóth. Varga Zoltán: — A mérkőzé­sen tartó mezőnyfölényünket nem tudtuk góllá érlelni. Nagykaposi Elemér: — Küz­delmes találkozón az első félidő­ben az ellentámadásainkkal ki­csikarhattuk volna a döntést. Örülök, hogy ismét volt tartása a csapatnak. _ . . _ Budai Ferenc Nyíregyháza — Hatvan-Deko 2-2 (1-0) Nyíregyháza, 1200 néző. V: Ring. N­Y­ESC: Bíró - Szatkó, Ker­tész, Drobin, Nagy — Csehi I., Molnár, Kovács — Malisenkó, Cserbanij, Szkunc. Edző: Sán­dor István. Hatvan: Hadnagy — Kele­men, Nyikos, Krasnyánszki, Sza­bados — Baranyi, Gephard, Gö­­möri — Orovecz, Mózner, Marti­­nenko. Edző: Tóth Dénes. Cs: Nyikos helyett Hegedűs a szünetben, Malisenkó helyett Zubanics a 71., Kovács helyett Erdei a 77. percben. Gólszerzők: Szkunc a 20., Ba­ranyi a 75., Szkunc a 84., Móz­ner a 90. percben. Sárga lap: Gephard a 10., Drobni az 50., Gömöri a 84. percben. 20. perc: Formás hazai táma­dás végén a beívelt labdát Bara­­nyi kézzel ütötte el a 16-oson. A játékvezető előnyszabályt alkal­mazott, a labda Szkunc elé ke­rült, aki 10 méterről a bal sarok­ba lőtt, 1-0. 43. perc: Orovecz 15 méteres lövésénél Bíró minden tudására szükség volt, hogy szögletre há­rítson. 60. perc: Martinenko elől tisz­tázott merész kifutással a hazai kapus. 75. perc: Martinenko balról ívelt középre, és az érkező Bara­nyi 12 méterről a bal felső sarok­ba vágta a labdát, 1-1. 84. perc: Erdei átfejelte a lab­dát a kifutó Nagyon, Szkunc be­robbant és közelről a hálóba to­vábbított, 2-1. 90. perc: Mózner mintegy 8 méterről középről lőtt a kereszt­léc alá, 2-2. Egyenlő erők küzdelmét hoz­ta a mérkőzés. Felváltva vezették támadásaikat a csapatok. A ha­zaiak próbálkozásai átgondol­­tabbak voltak, a vendégek akciói viszont több veszélyt jelentettek. Fordulás után enyhe fölénybe került a Hatvan, miközben az NYVSC labdatartásra töreke­dett. Az izgalmas hajrában a mindvégig lelkesen játszó Deko megmentette az egyik pontot. Jók: Szkunc, ill. Kelemen, Ba­ranyi, Martinenko. Sándor István: — Gratulálok a Hatvannak, megérdemelten szereztek egy pontot. Tóth Dénes: Végtelenül bol­dog vagyok, hogy ilyen embe­rekkel dolgozhatok együtt. Gra­tulálok csapatomnak a pontszer­zéshez. ír - r­ ■ [UNK] Kovács György A Keleti csoport további ered­ményei: Békéscsaba-Salgglass 2-1, Kazincbarcika-Szolnok 1-1, Bag-Kecskemét 3-1, Szeged- Hajdúnánás 3-1, Budafok-Mis­ke 0-2, Kaba-Szarvas 1-1. Egerben a játék küzdőjellege dominált (Fotó: Szántó György) A bajnokság állása: 1. Szeged9 7 2— 16-316 2. Békéscsaba9 6 1 2 24-913 3. Nyíregyháza9 5 2 2 15-812 4. Hatvan9 4 4 1 12-712 5. Kaba9 4 3 2 16-1011 6. Bag9 4 2 3 14-1310 7. DVSC9 2 5 2 14-89 8. Hajdúnánás9 3 3 3 9-129 9. Szarvas9 3 3 3 10-159 10. Kecski SC9 2 4 3 10-128 11. Eger SE9 2 4 3 10-168 12. K.barcika9 3 1 5 11-147 13. Szolnok9 2 2 5 6-176 14. Miske9 1 3 5 8-125 15. Budafok9 2 1 6 10-215 16. Salgglas9 1 2 6 6-144 Jólesett... ...hogy mindennap volt, aki meglátogatott a kórházban — mondta Nagy Gábor, az egriek sérült csatára, aki mankóval jött ki a meccsre. Megkért bennünket, hogy tolmácsoljuk a köszönetét — az újságon keresztül — mindazoknak, akik nem fe­ledkeztek meg róla a kór­házi ágyon sem. •" * « "" .................................................................................­...................­.........................................................................— „Nagybetű” minden játékosnak Eger SE — BSE 3-0 (15, 8, 13) NB 1-es női röplabdamérkő­zés, Budapest, 200 néző. V: Rá­­di, Babati. BSE: URVANCOVA, SZENDRŐI, VOJTH, CSER­­KASZOVA, BRECHER, KU­­RUCZ. Cs: NEMESNÉ, TÍ­MÁR. Edző: Kasziba István. Tegnap késő délután a város­majori sportcsarnokban Torma Ágnes csapatával mérkőzött meg az ESE. Az előjelekből arra lehetett következtetni — lévén, hogy a megelőző fordulóban a BSE kikapott a Szolnoktól —, hogy a bajnok idegenben is meg­szerzi a győzelmet. A 3-0-ás eredményre azonban kevesen tippeltek. S majdnem igazuk lett, hiszen az első játszmában 14-11- re vezetett a házigazda, innét for­dított hallatlan izgalmak köze­pette a vendég. A folytatásban úgy tűnt, hogy feladta a reményt a BSE, ám a harmadik szettben ismét csípni kezdett a Torma­csapat. Vezetett 8-1-re, amikor is Kasziba edző időt kért, ráncba szedte a lányokat, aminek az lett az eredménye, hogy 10-8-ra for­dítottak, s végül megnyerték a találkozót. A 3-0 ellenére nem amit az is jelez, hogy 74 percig lefutott meccsről volt tehát szó, játszottak a csapatok. Zsóka Bencéje Az Eger SE válogatott játékosa, Vargáné Fésűs Erzsébet gyönyörű gyermeknek adott életet a megyei kórházban. Bence — akire édes­apja, Varga Péter is büszkén tekinthet — 3800 grammal és 59 cen­timéterrel született. Zsóka és az újszülött a jövő hét közepén el­hagyhatják a kórházat. A szurkolók nevében is sok boldogságot, egészséget kívánunk nekik! (Fotó: Szántó György) SPORT ­............................................................................................................................................................................................................. , .mm ... .mm.m,...m. Vízilabda OB I. Négyen is kipontozódtak, de... Eger SE - KSI 16-12 (5-4, 5-3, 3-4, 3-1) OB I-es vízilabda-mérkőzés, Eger, 100 néző. V: Németh, Er­dős. BSE: Kiss P. — Ancsán 4, Bundschuh 1, Nagy I., Simon, TÓTH K. 5, Tóth P. 1, LŐ­­RINCZ 4, Katona, Pulay 1, dr. Irmes. Edző: Pócsik Dénes, Gyulavári Zoltán. Gól — emberelőnyből: 5/3, il. 19/10. Négyméteresből: 2/1, ill. 0. A szoros első negyed figyel­meztetésként hatott, ezért a foly­tatásban a házigazdák szoros emberfogással védekeztek. Ha­mar kamatozott­ a­ taktika, a má­sodik negyedben 8-4 lett az egri vezetés aránya. A négygólos előnyt biztosító találat volt a nap összjátéka: Bundschuh — Tóth K. — Lőrincz befejezéssel. A tapsra ragadtató trükköt az ele­mében lévő Tóth K. átadása je­lentette. A center később is húz­ta csapatát, de a falban jól he­lyezkedő és eredményes Lőrincz teljesítménye szintén feltűnt. A mozgékony sportiskolások a harmadik negyedben egy gólra megközelítették ellenfelüket, ám hiába pontozódott ki négy egri is, a végén erőtartalékaikat csak a vendéglátók tudták mozgósíta­ni. A slusszpoén, a győztesek utolsó találata volt az idegenlégi­ós Bundschuh első magyar baj­noki gólja. Az Eger SE ezzel a győzelem­mel hatra gyarapította pontjai számát, s hetedik helyen várja az újabb fordulót az OB I.-ben. 7. ESE 7 2 2 3 85-87 6 Tóth P. — nyolcas sapkában — egyszer vette be a sportiskolások kapuját (Fotó: Szántó György) Labdarúgó NB III: Elmozdult az alsóház A Mátra-csoport mérkőzései­ről a következő jelentéseket kap­tuk: Sz. Kohász — Gyöngyösi SE 2-1 (1-1) Salgótarján, 200 néző. V: Taj­­ti. GYSE: Labancz - Tóth NI., Borsányi, Nemoda, Nagy Gy., Vona, Bezzegh (Tóth I.), Már­kus, Patócs, Soltész (Szekeres), Csomós. Edző: Ács János. A gólok története: 3. perc: A gyöngyösi védelem hibázott, a lepattanó labdát Dóra 12 méter­ről Labancz mellett a rövid sa­rokba lőtte, 1-0. 32. perc: Cso­mós bal oldali partdobását köve­tően Patócs 13 méterről helyezett a léc alá, 1-1. 89. perc: A GYSE védelmének megingását Bódi használta ki, 10 méterről lőtt gólt, 2-1. A Gyöngyös játéka alapján feltétlenül rászolgált az egy pontra, de a játékvezető jó né­hány téves ítélettel sújtotta a vendégegyüttest. A GYSE-ből senki sem nyúj­tott átlagon felüli teljesítményt. Ifik: 2-1. Halmóczki Ferenc Heréd-Apci Vasas — Törökszentmiklós 2-0 (2-0) Heréd, 400 néző. V: Illyés. Heréd-Apc: Kemenár — Cza­­kó, Porubek, Sármány, Patkós, Oldal, Győri, Schaffer (Kalmár), Szabó (Jambrik), Egyed (Ko­vács), Bazsó. Edző: Kristyán Ist­ván. A gólok története: 24. perc: Egyed futott el a jobb oldalon, és beadását Patkós hét méterről ka­pásból vágta a hálóba, 1-0. 34. perc: Bazsó szabadrúgást ívelt középre, és a jókor érkező Poru­bek közelről nem hibázott, 2-0. Az első félidőben nyújtott len­dületes játékával a helyi csapat teljesen megérdemelten nyert. Jók: Porubek, Patkós, Győri, Bazsó. Ifik: 3-4.­­ Tarnalelesz — Dunakeszi 1-0 (0-0) Tarnalelesz, 300 néző. V: Kiss Gy. T. lelesz: Ferencsák — Nagy, Ivády (Szőke), Suha, Sike, Danó (Kovács N.), Orosz G., Utassy, Pakocs, Nagy Z. (Kovács B.), Orosz Z. Edző: Murányi István. A gól története: 70. perc: Pa­kocs jobb oldali beadása után Orosz G. mintaszerűen helyezte a labdát a jobb alsó sarokba, 1-0. A felázott talajon az első perc­től kezdve nagy iramú, színvona­las mérkőzés folyt. A hazaiak fő­leg a második félidei játékukkal megérdemelten tartották otthon a két bajnoki pontot. Jók: Feren­csák (a mezőny legjobbja), Sike, Orosz G., Pakocs, Orosz Z. Ifik: Sallai Ferenc Rákóczifalva — Bélapátfalva 2-3 (1-3) Rákóczifalva, 100 néző. V: Makovinyi. A mérkőzésről részletes tudó­sítást nem kaptunk. A gólok története: 12. perc: Csanádi szabadrúgásból a felső sarokba talált, 0-1. 28. perc: Mi­­kó szögletét Szabó csúsztatta a hálóba, 0-2. 33. perc: Mikó be­adását Szabó tíz méterről továb­bította a kapuba, 0-3. 36. perc: Molnár megkerülte védőjét és úgy szépített, 1-3. 72. perc: Va­dicska tíz méterről talált a kapu­ba, 2-3. Jó iramú, közepes színvonalú mérkőzésen ellentétes félidők után a gólratörőbb csapat nyert. Jók: Tóth, Zay, Szabó. Ifik: 0-2. Nagyréde — Gödöllő 0-3 (0-1) Nagyréde, 200 néző. V: Su­lyok. Nagyréde: Berta — Labáth, Kürtösi, Csáki, Horváth, Ba­logh, Szabó, Mirkóczki, Nagyla­ki, Kisbali, Molnár A. (Skoda). Edző: Bozovits János. A gólok története: 16. perc: Bal oldalon vezetett vendégak­ció végén Simon öt méterről szerzett vezetést, 0-1. 55. perc: Ártatlannak látszó kapu előtti helyzetben Nagylaki saját kapu­jába sarkalta a labdát, öngól 0-2. 65. perc: Kraszovszkij a kifutó kapus fölött tizenöt méterről emelt a hálóba, 0-3. Korrekt játékvezetés mellett a kitűnően játszó vendégcsapat teljesen megérdemelt győzelmet aratott. Jók: Labáth, Horváth, Balogh, Tóth Géza További eredmények: Jászbe­­rény-SBTC 5-0, Balassagyar­­mat-Sajóbábony 1-1, Szolnoki Cukor-Sz. Tűzhelygyár 2-1. A bajnokság állása: 1. Gödöllő9 8— 1 21-616 2. Jászberény9 6 2 1 32-714 3. Sz. Cukor9 5 2 2 16-712 4. SBTC9 5 1 3 18-1811 5. Sz. Kohász9 4 3 2 15-1511 6. Gyöngyös9 4 2 3 13-810 7. Dunakeszi9 4 2 3 14-1110 8. Sz. Tűzhely9 3 3 3 11-103 9. B.falva9 3 3 3 12-139 10. Töröksztm.8 3 2 3 13-128 11. T.lelesz9 2 2 5 6-186 12. B.gyarmat9 2 2 5 6-226 13. Nagyréde9 2 1 6 7-165 14. Heréd-Apc8 2 1 5 6-155 15. Sajóbábony 7— 4 3 3-64 16. Rákóczi1.9 1 2 6 11-204 Lendület — Femina 1-1 (0-0) Országos női bajnoki labdarú­gó-mérkőzés, Eger, 300 néző. V: Molnár. Lendület: Kollár — Tamás, Szepesházy, Szabó, Vajmi, Lőj, Lubai, Török, Nagyné, Dudásné (Benke), Gál. Edző: Fodor Pál. A tavalyi bajnok ellen Gál góljával ért el értékes döntetlent a kórházi együttes.% 7. Szerdán is forduló Október 23-án is lesz játék­nap, 13.30 órai kezdéssel. NB III.: Heréd-Apc — Tarnale­lesz, St. Tűzhelygyár — Gyöngyös, Jászberény — Bél­apátfalva, Nagyréde — Volán Rákóczi. Megyei bajnokság: Selyp — Sírok, Heves — Po­roszló, Eger SE II. — Novaj, Recsk — Maklár, Tarnaörs — Boldog, Pétervására — Fü­zesabony, Gyöngyöshalász — Tenk, Kompolt — Domoszló. Kérjük tudósítóinkat, hogy közvetlenül a mérkőzések után adják le jelentéseiket te­lefonon, telefaxon vagy tele­xen. Előre is köszönjük! Telefonközpontok, amelyek ötvözik az angol precizitást és a japán csúcstechnológiát, emberközpontú telefonrendszerek. Keresse és tekintse meg a HÍR-SZ-TEE GMK-náll HÍR-SZ-TEL GMK a hivatalos DEALER Eger, Bercsényi u. 53. Tel.: 36/20-424 Kizárólagos forgalmazó a NETWORK KFT. Reklámajánlatunk: Roltech faxpapír 240 Ft-tólr