Heves Megyei Hírlap, 1996. május (7. évfolyam, 102-126. szám)

1996-05-02 / 102. szám

12. oldal Körzeti labdarúgás Szalóki hatos Andornaktályának Az Eger­ Körzeti labdarúgó­­bajnokság I. osztályában az élen álló Egerszalók biztosan verte az Andornaktályát. Kis­­nánán győzött, és ezzel máso­dik helyen áll a Szilvásvárad. Eredmények (zárójelben az ifjúságiak): Egerszalók - An­­dornaktálya 6-0 (6-0), Eger­­bocs - Vécs 2-1 (5-5), Eger­­bakta - Parád 2-3 (3-1), Kis­­nána - Szilvásvárad 0-1 (1-4), Balaton - Egercsehi 1-1-es ál­lásnál a 60. percben félbesza­kadt (6-2). *­ 1-1 büntetőpont levonva. Az ifjúságiak élmezőnye: 1. Egerbakta 28, 2. Egerszalók 25, 3. Verpelét 23 ponttal. Az Eger­ Körzeti II. osztály­ban idegenben nyert a Dohány­gyár. Egygólos sikernek örül­hettek Mikófalván. A Bükkszék hatgólos győzelmet aratott a szomszédvár Szajla otthoná­ban. Némi meglepetésre pontot szerzett a demjéniektől a Mát­­raballa. A váraszói mérkőzés­ről részletes tudósítást is kap­tunk. Váraszó - Kerecsend 1-1 (1-1) Váraszó, 100 néző. V.: Králik. Váraszó: Csíkos L. - Ko­vács, Sike Sz., Sike Cs. (Vincze), Takács (Csíkos B.), Világosi (Ludvig), Csíkos Cs., Utassy (Puporka), Molnár, Je­nes, Ország. Edző: Panyi Antal és Kívés Boldizsár. Kerecsend: Csóka Gy. - Zsákai, Suha, Hajdár, Báder, Rácz, Lőrincz, Balogh F., Bu­rai, Pusoma, Balogh Cs. (Csóka A.). Edző: Rácz Károly. Jó iramú sportszerű mérkő­zésen igazságos eredmény szü­letett. G.: Csíkos Cs, ill. Báder. Jók: Kovács, Sike Sz., Csíkos Cs., ill. Hajdár, Balogh F. Bâta Zoltán További eredmények: Mikó­­falva - Noszvaj 2-1, Szajla - Bükkszék 0-6, Mátraballa - Demjén 1-1, Hevesaranyos - Dohánygyár Eger 0-2. A bajnokság állása: 1: 3 büntetőpont levonva. Kikapott a Kömlő A Heves-Füzesabony körzeti labdarúgó-bajnokság tavaszi első, 7. fordulójában Szihalom­­ról hozta el a három pontot a listavezető Pély. A Tiszanána megfosztotta veretlenségétől a Kömlőt, míg a Kápolna Saru­don gyarapította döntetlenjei számát. Eredmények (zárójelben az ifjúságiak): Tiszanána - Kömlő 2-0 (1-3), Szihalom - Pély 1-2 (0-0), Sarud - Kápolna 1-1 (3-0). Hevesvezekény szabad­napos volt. A bajnokság állása: Megjegyzés: Átány törölve a bajnokságból. Ifik: 1. Kömlő 21,2. Pély 16, 3. Hevesvezekény 12 pont. A bajnokság állása: 1. Dohánygy. 12 81 3 40-21 25 2. Mikófalva 12 81 3 33-19 25 3. Bükkszék 12 72 3 28-14 23 4. Demjén 12 63 3 37-20 21 5. Kerecsend 12 65 1 30-15 20­ 6. Váraszó 12 54 3 18-13 19 7. Szajla 12 42 6 21-33 14 8. Noszvaj 12 22 8 16-44 8 9. H­aranyos 12 14 7 17-32 7 10. Mátraballa 12-2 10 10-37 2 1. Pély 7 5 2­­ 17-8 17 2. Kömlő 7 3 3 1 11-6 12 3. Szihalom 7 3 13 14-12 10 4. Tiszanána 7 3 1 3 9-9 10 5. Kápolna 7 1 5 1 13-10 8 6. H.vezekény 6 2-4 10-13 6 7. Sarud 7 - 2 5 7-23 2 TOTÓ-TIPPEK A 18. HÉTRE Nehéz győri percek várnak a Fradira A 18. héten magyar és német találkozókhoz az olasz első liga öt mérkőzése is csatlakozik. A hazai bajnokságban vezető BVSC a Vasas vendégeként lép pályára, míg az üldöző Fradira, a kiesés ellen küzdő Győrben várnak nehéz percek. Fixként ajánljuk a 9. számú Stuttgart - Düsseldorf mérkőzés 7-es, va­lamint a Sampdoria - Milan találkozó X tippjeit. A­­ 3+Lesek­nél az áthozott nyeremény összege 9.376.631 forint. 1. Békéscsaba (15.) - Debrecen (4.) 1, X 2. Vasas (6.)-BVSC (1.) X 3. Győr (14.) - Ferencváros (2.) X, 2 4. Fehérvár'96 (13.) - Újpest (3.) 1, X 5. Frankfurt (16.) - Schalke 04 (6.) 1 6. Leverkusen (14.) -1860 München (7.) 1 7. Mönchengaldbach (3.) - Karlsruhe (5.) 1, X 8. Rostock (4.) - Bremen (10.) 1,2 9. Stuttgart (8.) - Düsseldorf (15.) 1 10. Cremonese (17.) - Vicenza (12.) X 11. Fiorentina (3.) - Roma (6.) 1, X 12. Padova(18.)-Cagliari(11.) X 13. Sampdoria (8.) - Milan (1.) X 14. Udinese (9.) - Piacenza (14.) 1 SZUPEREXPRESSZ Cselli sörcsapoló igényes­nek eladó. Tel: 36/413-131. OLTOTT MÉSZ OL­CSÓN KERECSENDEN! 1 q 460 Ft. Tel: 30/557-643. (59817) Az „AUTÓSULT’-ban személygépkocsi-vezetői tanfolyam indul 1996. má­jus 6-án részletfizetési ked­vezménnyel. Jelentkezés: Elek László Eger, Bródy S. u. 4. 311-966, 06-30/432- 300 (59694) Eger, Kallómalom úti 2,5 szobás szabályozható távfűt. lakás eladó. T: 416-305. c SporTTüköR 1996. május 2., csütörtök Női röplabda bajnoki döntő 3. mérkőzés - délre a körcsarnokban is kisütött a nap Felejthetetlen győzelem - ismét legjobb az Eger Sötét felhőkkel és kisebb záporokkal ébredt a május Egerben is, a szomorkás idő ellenére azonban bizakodó hangulatban gyülekeztek a szurkolók a Kemény Ferenc Sportcsarnokban. A Kordax-Eger SC női röplabdázói az idei bajnoki döntő 3. mérkőzését játszották a Vasas-Budai Tégla ellenében úgy, hogy az első kettőt megnyerték. A harmadik győzelem a baj­noki címet biztosíthatta, amire minden esélye megvolt a me­gyeszékhelyi gárdának. Zsúfolt lelátók előtt került sor az ös­­­szecsapásra, amely méltó befejezése volt a bajnoki esztendő­nek. Közvetlenül a kezdés előtt Vojth Ildikó, mint a hétfői 2. mérkőzés egri legjobbja vehette át jutalmát a Közúti Igazga­tóság képviselőjétől. Kordax-Eger SC - Vasas-Budai Tégla 3-1 (7, -10,13, 7) Női röplabda bajnoki döntő, 3. mérkőzés: Eger, 1100 néző. V.: Rádi, Pelikán. Eger: Papijanszkaja, FE­KETE, TÍMÁR, NAGY, Fé­sűs, AKIMOVA. Cs.: Vojth, Kalotay. Edző: Kosziba István. Vasas: BÁRDI, Battlay, DAMBENDZET, Polgár, Matykó, Nyári. Cs.: Szórád, Gudman. Edző: Janda Attila. A mérkőzés alakulása: 1. játszma (18 perc): 0-1, 2-2, 8-2,9-4,13-5.2. játszma (22 perc): 5-0, 10-1. 3. játszma (27 perc): 1-0, 3-3, 5-3, 11-4, 13-6, 13-9, 14-12. 4. játszma (15 perc): 8-0, 8-5, 10-7. A szurkolók által is biztosí­tott remek hangulatban indult a játék, melynek első pontját ugyan a Vasas szerezte, aztán viszont az Eger következett. Mindkét gárda igyekezett tu­dása legjavát adni, annak meg­felelően magas színvonalú volt az első játszma, meggyőző egri fölénnyel. A nyitásokat olykor a parkett alá irányítot­ták Akimováék, amit nehéz volt felszedni Bardiéknak. Elől Nagy Mariann bődületes erejű leütései tartották tisztes távol­ban az angyalföldieket, de eb­ben a játékrészben úgy a haza­iaknál, mint a vendégeknél több jó teljesítmény is akadt. A várakozásnak megfelelően ju­tott előnyhöz az Eger, 1-0. A második játszmában is úgy haladtak 10-1 -ig F­eke­té­ék, ahogy elképzeltük. Már kezdtük számolni a perceket az eredményhirdetés pillana­tára gondolva, amikor szeren­csésnek látszó pontokkal, majd egyre jobb játékkal feljött a Vasas. Szinte minden bejött a piros-kékeknek, a hazaiaknak pedig semmi, így hiábavaló­nak bizonyultak az időkérések, de a csere is. Nagy izgalmaink közepette meglepetten voltunk kénytelenek tudomásul venni a Vasas megérdemelt egyenlíté­sét, 1-1. A gödörből, amibe az Eger a második játszmában lépett, a harmadik játszmában is vis­­­szahúzták Fésűsék lábát. Fog­csikorgatva küzdött most már a Kordax, így egy kivétellel végig vezetett, a Vasas viszont nagyon a sarkában volt a mie­inknek. Kegyetlenül meg kel­lett szenvedni az újabb elő­nyért, aminek bizonyosságát egy egész nézőtéri sikoly kí­sérte­­ az örömtől. Talán még a sóhajtás is morajlott..., 2-1. A negyedik szettben még jobban ügyeltek Akimováék arra, hogy előbb járjanak, mint nemes ellenfelük, ami sikerült. Voltak ugyan hullámvölgyek a játékukban, de már képtelen volt a fővárosi gárda arra, hogy újítson. A 85 perces küz­delem sokat kivett a csapatok­ból, a 3-1-es végeredmény azonban a jogos reményeket igazolta: hűen fejezte ki a lá­tottakat. Az utolsó pontot egy jó sáncolással szerezte az Eger, amivel elkezdődött az ünneplés. A Kordax-Eger negyed­szer lett magyar bajnok az utolsó hármat sorozatban szerezte. A küzdelmek során nem talált legyőzőre, a Va­sassal a szetteket számolva 9-2-re játszott, ami ugyan­csak mutat valamit. Értéke van a szerdai sikernek, hi­szen egy mindenre elszánt, jó erőkből álló együttest kény­­szerített térdre a Kordax. A végén a szurkolók betódul­tak a pályára és úgy köszön­tötték kedvenceiket. A bajnoki aranyérmet az Egernek, az ezüstöt a Vasas­­­­nak Meleghegyi Tamás, a szö­vetség elnöke adta át. A Sport- és Létesítményigazgatóság ré­széről Varga Istán adott át ser­leget a csapatnak, elismerve a bajnoki év valamennyi ered­ményét, benne az Interliga­­győzelmet és a Magyar Kupa elsőséget is. Hasonló külön­­díjban részesült Natasa Aki­mova is, egész évi teljesítmé­nyét értékelve. A díjak átadása után a hon­védzenekar játszotta el a Him­nuszt. Szép jelenet volt, amikor a Vasas játékosai, élükön az Egerben is játszott Bárdi Gyöngyivel, sorra gratuláltak legyőzőiknek. A stadionbéli büfében már előkészültek a bankettre... Kosziba István: - Úgy lát­szik, hogy a sokat bírált ma­gyar női bajnokságban nehe­zebb az élre kerülni, mint a Vasasnak a CEV-kupában a négyes döntőbe jutni, nekünk pedig az Interligát megnyerni. Mindenesetre veretlenül let­tünk bajnokok. Janda Attila: - Javuló telje­sítményt nyújtottunk, de a kri­tikus pillanatokban az Eger tu­dott újítani. A szettek elején kellett volna jobban figyel­nünk, de ennyire telt. Dr. Ringelhann György, Eger város polgármestere: - Nagy küzdelem jellemezte a mérkőzést. Természetes, hogy ilyen esetben mindkét csapat hibát is elkövet. Örülök, hogy ismét bebizonyosodott: ha­zánkban a mi csapatunk a leg­jobb. Gratulálok a lányoknak és a vezetőknek. Csányi Barna, az egri ön­­kormányzat oktatási- és sport­­bizottságának elnöke: - Magas színvonalú mérkőzést láthat­tunk. A második játszmában, nagy előnyünk után felhoztuk a Vasast, de a folytatásban egyre inkább fölénybe kerül­tünk. Gratulálok a lányoknak! Dr. Seress Gábor, a Kor­dax-Eger ügyvezető­ elnöke: - Látva az ünneplőket és a fékte­len boldogságot, csak arra gondolok, hogy vajon lesz-e még részünk hasonlóban. Mindent megteszünk, hogy le­gyen. A város vezetése is konstruktívan áll terveinkhez, nem a közvetlen pénzbeni tá­mogatás az egyetlen segítség. A Kordax Rt. vezetőjének, Ke­lemen Iván úrnak ezennel is megköszönjük a több, mint két évi támogatást. Sajnáljuk, hogy a jövőben nem állhatnak közvetlenül mellettünk. Tímár Edit: - Jó mérkőzé­sen jó ellenfelet győztünk le. Külön öröm, hogy 1991 után újra hazai környezetben, cso­dálatos közönségünkkel ünne­pelhetünk. Nagy Mariann: - Könnyebb meccsre számítottam, de az a lényeg, hogy újra bajnokok le­hetünk. Fekete Krisztina: - Nagyon jó mérkőzésen győztünk. Re­­­ménykedek abban, hogy ősszel ugyanígy folytatjuk. Tímár Lajos, szurkoló: - Ezen a mérkőzésen minden egrinek meg kellett küzdeni az aranyéremért. Somogyi Ferenc, szurkoló: - Izgalmasabb volt, mint vártuk,­­de ez volt benne a jó. Boldvai Gyula, szurkoló: - Ritkán látható káprázatos csa­tában nagyon jó ellenfelet győztünk le. Bajzát Rafael Fesztbaum Béla A Kordax-Eger SC négyszeres magyar bajnok női röplabdacsapata í’OTC: majoros tamás Tímár (szemben) ütését Dambendzet és Polgár sáncolja.