Heves Megyei Hírlap, 1998. április (9. évfolyam, 77-101. szám)

1998-04-20 / 92. szám

10. oldal Labdarúgás Ma az irániak ellen Ma Irán válogatottja, vagyis egy támadó szellemű, de a vé­dekezésről sem megfeledkező ellenfél vár ránk - nyilatkozta Bicskei Bertalan. - Mi az oszt­rákok elleni taktikánkat választ­juk, s azok a játékosok jöhetnek számításba, akik Bécsben is kezdők voltak. Három poszton azonban biz­tos, hogy lesz változás. Király Gábor klubkötelezettség, míg Herczeg Miklós sérülés miatt nem lesz ott Teheránban, Lisz­tes Krisztián pedig később csat­lakozik a csapathoz, így csak a szerdai (?) mérkőzésen játszhat. A két kapus közül még nem ne­vezte meg kezdő emberét Bics­kei, s gondolkodik Lisztes és Herczeg helyettesén is. A szervezőknek a ghánaiak tá­volmaradása okoz gondot. Pályán pótolja pontjait a Dunaferr A labdarúgó NB IIB 30. fordu­lójának eredményei: Salgótar­ján - Paks 1-0 (0-0), Rákóczi Kaposcukor - Soproni FAC 2-1 (2-0), Matáv SC Sopron - Pécs 1-0 (0-0), Tiszaújváros - Dorog 1-0 (0-0), Komló - Du­naferr SE 0-1 (0-1), Nyíregy­házi FC - Szeged-Dorozsma 5-0 (3-0), III. ker TVE - Kecs­kemét 24­ (2-0), Szolnok - Csepel 0-0, Érd - Tiszavasvári 2- 2 (2-1), Kaba - Nagykanizsa 3- 0 (0-0). *: 6 büntetőpont levonva, x­ 2 büntetőpont levonva. 1. Nyíregyháza 3018 9 3 51-17 63 2. ill.Ker.TVE 3017 7 6 65-29 58 3. Matáv-Sopron 3016 7 7 55-27 55 4. Dunaferr 3017 7 6 46-26 52­ 5. Érd 3012 10 8 48-35 46 6. N.Kanizsa 2914 4 11 40-36 46 7. SBTC 3012 7 11 36-36 43 8. Soproni FAC 3011 10 9 31-33 43 9. Rákóczi 3012 7 11 34-44 43 10. Szeged-D­­ 3011 9 10 47-44 42 11. Radai CFCH 3011 8 11 31-28 41 12. Pécs 30 911 10 26-25 38 13. Kecskemét 3011 5 14 29-39 38 14. Szolnok 30 9 9 12 37-48 36 15. Paks 30 8 12 10 24-28 34­ 16. T. vasvári 30 7 11 12 26-38 32 17. Komló 30 8 4 18 26-55 28 18. Csepel SC 30 6 8 16 22-43 26 19. T.újváros 30 7 4 19 32-57 25 20. FC Dorog 29 5 7 17 24-42 22 Totó A TOTÓ 16. játékhetének eredményei: 1. Empoli - Juventus 0-1 2 2. Internazionale - Udinese 2-0 1 3. Bielefeld • Bayern München 44 X 4. Rostock - Kaiserslautern 2-2 X 5. Karlsruhe - Schalke 04 04) X 6.1860 München - Hertha BSC 3-1 1 7. Atalanta • Fiorentina 1-0 1 8. Bologna - Milan 3-0 1 9. Lecce - Parma 0-2 2 10. Napoli - Sampdoria 0-2 2 11. Vicenza - Lazio 2-1 1 12. Castel di Sangro - Perugia1-1 X 13. Ravenna - Salernitana 0-0 X Pluszmérközés: 14. Coventry-Liverpool 1-1 X SZUPER­ EXPRESSZ Ha 16 óráig feladja, másnap olvashatja A BARANYI AUTÓSIS­KOLÁBAN szgk.-vezetői tanfolyam indul ápr. 27-én, 3 gyak. óra ingyen. É.: Eger, Deák F.u. 21. T: 321-524 , (22257) < Kupamúlt Az 1951 óta íródó kupatör­ténelem első vidéki döntő­seként 1989-ben az Eger SE került a fináléba, ahol a Tungsram 3-1-re győzte le az egrieket. Első vidéki aranyérmesként 1994-ben a Kordax-Eger SC játéko­sai nyakába akasztották az aranyérmet. Azóta egyszer sem engedte át az elsősé­get a megyeszékhelyi együttes. A tegnapi siker­rel együtt összesen öt aranyérem, két ezüst- és egy bronz nedália a mieink eddigi éremgyűjteménye. SporTTüköR 11< 1998. április 20., hétfő Női röplabda Hunguest-Magyar Kupa - A második meccsen sem kegyelmeztek az egriek • • Ötödször is az AgriaComputer RC nyerte a kupát Vértes Volán SE - AgriaComputer RC 0-3 (-6, -7, -8) Hunguest-Magyar Kupa döntő, női röplabda második mérkő­zés, Tatabánya, 500 néző, V.: ifj. Juhász, ifj. Kiss. Vértes Volán: Balázs - Szabó A., Országh, BOTOS, Teron, Fellegvári. Cs.: Dombi, Karsai. Edző: Kosziba István. AgriaComputer RC: PAPI­­JANSZKAJA, FEKETE, BÓTA, AKIMOVA, WOLF, SZTANKÓ. Cs.: Kalotay, Helli. Edző: Tatár Mihály. Az eredmény alakulása, 1. játszma, (22 perc): 0-1, 2-1, 2- 9, 3-9, 4-11, 3-16. 2. játszma, (18): 1-0, 1-2, 4-2, 4-4, 4-8, 5-12, 7-12. 3. játszma, (17): 0-2, 1-2, 3-3, 3- 5, 3-6, 4-6, 4-11, 6-11, 8-13. HANGOLÓ Az egriek azzal a megnyugtató ténnyel léptek pályára, hogy - köszönhetően a pénteki első ta­lálkozón aratott 3-0-ás siker­nek - nekik már egy játszma megnyerése is kupagyőzelmet eredményez. Egy AgriaCom­puter kvalitású együttes azon­ban mindig és mindenki ellen­­ A finálé körítéséhez szükséges kellékek (fúvós együttes, tánc­csoport, dobpergés, szurkolói biztatás) ezúttal sem hiányoz­tak, és az egri mérkőzéshez ha­sonlóan most is a vendégek szurkolói táborának hangját lehetett leginkább hallani a ta­lálkozó elején. A különbség annyi volt, hogy ezúttal az Ag­riaComputer nemcsak veze­tett, de nyerte is a játszmát. A Tímár helyett Papijansz­­kajával felálló gárda számára mindössze a 10. percig (2-2) volt szoros a mérkőzés, utána már az Eger pontjainak örül­hettek a csapatot szép számmal elkísérő szurkolók. Kasziba István időkérései sem voltak hatással csapatára, a vendégek minden labdára maximálisan koncentrálva, biztosan nyerték az első szettet, és jogosan csat­tant fel a taps a kupagyőztes dicséreteként. A második szett koreográfi­ája annyiban különbözött az elsőtől, hogy most 4-4-ig tud­tak a hazaiak lépést tartani a továbbra is lendületes vendé­gekkel. Az AgriaComputer 12-5-ös vezetésénél aztán Helli Hajnalkának is játéklehe­tőséget adott Tatár Mihály. A fáradó Vértesnek a folytatás­ban még két pontra tellett, és különösebben senki sem lepő­dött m­­eg, hogy a­ második játszma is a vendégek sikeré­vel zárult. Papijanszkaja nyitásai és egri pontok vezették be a har­madik játékrészt, melyben 3-3 után léptek meg a vendégek, és 11-4-ig meg sem álltak. A menetrendszerű cserét ezúttal Kalotay jelentette, aki Akimo­­vát juttatta egy kis pihenőhöz. Az aprócska hullámvölgytől eltekintve a vége már a fieszta jegyében zajlott. A 62 perces összecsapást biztosan nyerte meg az AgriaComputer RC és két győzelemmel 6-0-ás össze­sítéssel lett a Magyar Kupa győztese. AZ ÜNNEPLÉS Az utolsó pont megszerzését követően pályára­ tódultak az egri szurkolók és virágcsok­rokkal köszöntötték az egri csapat tagjait. A Kupagyőztes Kupagyőztes rigmus skandá­­lása közepette pezsgőfürdő­ben, a Volán játékosai gratulál­tak az AgriaComputernek, majd Kőrösfői László, a Ma­gyar Röplabda Szövetség el­nöke adta át a serleget és az érmeket az egri játékosoknak. NYILATKOZATOK Kasziba István: - Az ezüst­érmeknek az a lélektanuk, hogy mégis vesztesen kell el­hagyni a pályát. De nagyon nehéz egy olyan erős csapat el­len, ahol az év játékosa csak kispados. Tatár Mihály: - Gratulálok a csapatnak, a mai napon bebi­zonyították a lányok, hogy jobb együttest alkotnak, mint a Vértes Volán. Dr. Seress Gábor ügyvezető elnök: - Annak ellenére, hogy már Egerben eldőlt minden, mégis úgy játszottak a lányok, ahogy az elvárható. Kőrösfői László: - Remél­tem, hogy szorosabb mérkő­zést látok, de az AgriaCompu­ter különösebb erőfeszítés nél­kül nyerte a mérkőzést. Sztankó Éva: - Nagyon bol­dog vagyok. Abszolút csapat­munka volt. A mai napon na­gyon egységesen küzdöttünk, a mérkőzésre maximálisan fel­készültünk. Stupek László főszurkoló: - Biztos voltam a 1-0-ás győze­lemben, nagyon örülök, hogy a csapat végig küzdött. Endre László, technikai ve­zető: - Ez a mérkőzés már Egerben eldőlt. Bódi Csaba legalábbis Magyarországon­­ a győzelemre törekszik és ez az esetek döntő többségében sikerül is. Persze a presztízs és a visszavágás lehetősége a ta­tabányaiak számára különle­gessé tette a találkozót, annál is inkább, mert a Vértes Volán még egyszer sem jutott a Ma­gyar Kupa döntőjébe. A MÉRKŐZÉS Az egri ütések Tatabányán is pontosan értek célba FOTÓ: MAJOROS TAMÁS Labdarúgó NB II. Keleti-csoport - Szombaton és vasárnap megvalósultak terveink Három gólt rúgva nyert az Eger, „pontos” a Hatvan is A labdarúgó NB II. Keleti­csoportja 23. fordulójának mérkőzéseiről a következőket jelentjük: FC Eger-Tengely-Közmű - Kiskőrösi FC 3-1 (2-0) Eger, 400 néző. V.: Mohácsi (Lipták, Tóth I.) Eger: Juhász - Baranyai, Holtner, Kovács - Hompoth, Berecz, Némedi, Márton, Telek - Bajzát (Oláh, 71.), Nagy P. Edző: Csuhay József. Kiskőrös: Tüskés - Aman­­csuk (Kneiszel, 60.), B. Szabó, Aszódi - Somogyi, Pecnyik, Csehi (Deli, 4.), Závada, Sár­közi - Csernák, Boda. Edző: Földesi János. Gólszerző: Hompoth a 14., Nagy P. a 42. és a 63., Závoda a 66. percben. Sárga lap: Amancsuk a 23., Deli a 27., Závoda a 34., Hom­poth 4., B. Szabó a 85. perc­ben. 6. perc: Telek 25 méteres szabadrúgását a léc alól húzta le Tüskés. 14. perc: Telek szabadrúgása átszállt a másik oldalra, Nagy P. élesen középre lőtte a labdát, és a kapu torkában álló Hom­poth a hálóba passzolt, 1-0. 16. perc: Sárközi beadása Deli fejéről csúszott mellé. 17. perc: Sárközi 20 méteres szabadrúgása a kapufa tövénél csúszott vonalon túlra. 25. perc: Némedi beadását Pecnyik kétségbeesetten rúgta szögletre. 30. perc: Bajzát szögletrúgá­sát Holtner az üres kapu mellé fejelte. 32. perc: Boda erős lövését Juhász a kapufa segítségével hárította. 42. perc: Nagy P. lefutotta a védőket, és nagy nyugalommal helyezett a bal sarokra, 2-0. 45. perc: Nagy P. a felső ka­pufára ollózta a labdát. 48. perc: B. Szabó szabadrú­gása szállt kapu fölé. 57. perc: Hompoth beadása meglepte Nagy P.-t, így odalett a 100 százalékos gólhelyzet. 63. perc: Némedi szabadrú­gása Bajzát elé pattant, akinek lövését Tüskés kitenyerelte, de a jókor érkező Nagy P. a hálóba vágta a labdát, 3-0. 66. perc: Sárközi lapos be­adása megpattant, a labda Zá­voda elé került, aki közelről a bal sarokba gurított, 3-1. 79. perc: Telek szabadrúgása a felső sarok mellett zúgott el. 84. perc: Boda fejese a ka­pufa tövénél hagyta el a játékte­ret. 87. perc: Veszélyes egri tá­madás végén szabadult fel ne­hezen a kiskőrösi kapu. Esőtől csúszós talajon jól kezdett az Eger és méltán szer­zett vezetést egy gyors támadás végén. A vendégek is szapo­rábbra fogták lépéseiket, volt egy-két gólveszélyes akciójuk, a leshatáron tartózkodó Nagy P. azonban egy remek elfutással és cselsorozattal kettőre nö­velte a hazaiak előnyét. Fordu­lás után is az egriek kezdemé­nyeztek többet, jobban „éltek" a síkos füvön, és harmadszor is betaláltak a vendégek hálójába. Gyorsan szépítettek ugyan a kiskőrösiek, sőt kapujukhoz is szorították az Egert, de újabb gólt nem tudtak elérni. A rit­kább hazai támadásokban is mindig ott volt a gólveszély, ezért végig nyílt és küzdelmes volt a találkozó. Az Eger győ­zelme megérdemelt. Külön ér­dekesség, hogy az Eger 1996 tavaszán szerzett 3 gólt egy bajnoki mérkőzésen. Jók: Holt­ner, Nagy P., Némedi, ill. B. Szabó, Závoda, Pecnyik. Ifik: 1-2. Csuhay József: -Hiába ve­zettünk 3-0-ra, a végén mégis megnehezítettük a dolgunkat. Földesi János: - Sérültekkel tűzdelt csapatom erejéből most csak ennyire telt. Fesztbaum­ Béla Palotás SE - FC Hatvan 0-0 Palotás, 700 néző. V.: Vida, (Veress, Szabó Z.). Palotás: Jeszenszky - La­­lusz, Szeles, Tóth Sz. - Bara­nyai (Jele Cs. a szünetben), Mohácsi, Szabó, Jele Z. - Sab­­ján, Szekula, Jávor. Megbízott edző: Bodonyi Béla. FC Hatvan: Nagy - Kratofil, Károly, Szabados, Pásztor - Bíró (Tóth F., 85.), Pilcsák, Orovecz, Brezovszky. (Gohér, 83.), Balogh (Schild, 88.) - Hídvégi. Játékos-edző: Oro­vecz György. Sárga lap: Orovecz a 22., Bíró a 45., Jele Cs. az 51., Tóth Sz. az 53., Szeles a 85. percben. Kiállítva: Hídvégi (a labdá­val fejbe dobta Mohácsit) a 45. percben. 16. perc: Jele Z­ 18 méteres lövése szállt kapu mellé. 17. perc: Szekula lövését védte biztosan Nagy. 19. perc: Orovecz szabadrú­gásból gurított Baloghoz, aki 13 méterről nagy helyzetben kapu mellé lőtt. 26. perc: Orovecz 25 méteres szabadrúgását Jeszenszky a ka­pufára tolta. 34. perc: Kavarodás támadt a hatvani kapu előtt, de végül a védők felszabadítottak. 38. perc: Balogh került száz­­százalékos gólhelyzetbe, de 12 méterről mellé lőtt. 57. perc: Jele J. nyolcméteres lövését bravúrral hárította Nagy. 89. perc: Szekula megcsúsz­tatta a labdát, de Nagyot nem tudta becsapni. Csúszós, vizes talajon nagy küzdelmet hozott a két csapat találkozója. A hatvaniak biz­tonsági játékra rendezkedtek be, megszállták kapujuk előte­rét, elöl csak Hídvégi tartózko­dott. A palotásiak minden tá­madása elakadt a hatvani 16- osnál, ugyanakkor a vendégek gyors kontrái igazi gólveszélyt teremtettek. Hídvégi felelőtlen­sége meghatározta a második félidő képét. Élő pajzsot alkot­tak a hatvaniak saját kapujuk előtt, és ezzel a hazaiak minden kísérletét meghiúsították. A vendégek óriási lelkesedése egy pontban hozta meg gyümölcsét. Jók: Nagy, Szabados, Károly. Ifik: 1-2. Bodonyi Béla: - Nagyon ne­héz futballozni olyan csapat el­len, amelyik semmit nem akar kockáztatni. Oravecz György: - Gratulá­lok a fiúknak, nagy sikernek tartom az egy pont megszerzé­sét. Szendi László A további eredmények: Bor­sod Volán - Soroksár 2-1, SZEAC - Dunakeszi 1-1, Ka­zincbarcika - Tiszafüred 0-0, Nyírbátor - Kiskunfélegyháza 4-1, Kalocsa - REAC 1-1, Demecser - Hajdúnánás 4-0. A 24. forduló párosítása, áp­rilis 25., szombat: Kiskunfél­egyháza - Kalocsa, Soroksár - Kazincbarcika. Vasárnap: Haj­dúnánás - Palotás, REAC - Demecser, Tiszafüred - Nyír­bátor, Kiskőrös - Borsod Vo­lán, Dunakeszi - Eger, Hatvan - SZEAC. Egységes kezdés: 17 óra. A bajnokság állása: 1. Soroksár 23 14 63 39-15 48 2. Demecser 23 13 82 38-14 47 3. Kiskőrös 23 10 76 37-26 37 4. B.Volán 23 9 95 38-36 36 5. Kő barcika 23 8105 32-20 34 6. REAC 23 8105 26-30 34 7. Palotás 23 8 96 27-21 33 8. Nyírbátor 23 8 78 28-30 31 9. Dunakeszi 23 6125 28-20 30 10. FC Eger 23 6107 17-16 28 11. Kalocsa 23 7 79 33-38 28 12. Kis háza 23 5108 20-28 25 13. FC Hatvan 23 5 612 22-36 21 14. Tiszafüred 23 4 811 23-42 20 15. H.nánás 23 5 414 24-45 19 16. SZEAC 23 3 713 18-33 16