Ifjusági Testnevelés, 1931-1932 (16. évfolyam, 1-37. szám)

1931-12-01 / 12. szám

12.szám. IFJÚSÁGI TESTNEVELÉS 5. oldal X. SZÉCHENYI RG. - VI. WESSELÉNYI PK. •16:7 (8:()). Biró: Rosenwasser. A múlt héten távolmara­dó rg. megérdemelten győzte le gólképtelen ellenfelét. Mindkét csapat gyenge színvonalú játékot produkált. Góldobók: Bevalaqua (14), és Jávor (2), illetve Zsem­lye (4), Heisler (2) és Juhász. IX. SZT. ISTVÁN PK. - Vill. SZÉCHENYI PK. 22:8 (6:ü). Biró: Sch­warcz P. Erős iramú, végig iz­galmas mérkőzés, amelynek­, első félidejében telje­­­sen egyenrangú volt a két csapat. Szünet után a Szt. István nagy fölénybe került s ez az er­edm­ény­­ben is kifejezésre jutott. Góldobók: Pitrik (12), Vel­­key (6), Bach (3) és Mick, illetve Lukács /8/. ill. IZRAELITA RG. - V. KERESK AKADÉMIA 48:17 (24:8). Biró, Bóka. A vg. csak erős küzdelem után tudta ilyen arányban legyőzni lelkesen játszó el­lenfelét. A győztes csapatban ismét a védelem moz­gott gyengén. A Kér. Ak.-nak több gólt kellett volna dobni ennyi helyzetből. Góldobók: Salgó (26), Bátky (12) és Glatterelli (10), illetve Birkner /6./,­ Belek (5), Brandi (4) és Semler /2/. ; X. SZT L.ÍSZLÓ RG.—Vili. ZRÍNYI RG. 24:15 (9:7). Biró­ Pál. A két gyengén játszó csapat közül a szerencsésebb szerezte meg a mérkőzés két pontját. A győztes együttes csak árnyéka önm­agának. A Zrí­nyi rg. megőrizte tavalyi formáját. Góldobók: Kollá­­rovits I. (12), Kollárovits NI. (6) és Kreisler /G), illetve Böhm (7), Gyulai és Kellner (4—4). 1. KOSSUTH PK. - Vni. GYAKORLÓ GIMN. 27:5 (12:3). Biró: Breuer. Változatos, hullámzó játék, amelyet a jobb bedobókkal rendelkező fk. biztosan és megérdemelten nyert meg. A gimn. a mezőnyben jó­­fornán egyenrangú ellenfél volt, csak a kosárra do­básban voltak gyengébbek. Góldobók: Róth­ (20), Vas­­vár­i (6) Pózer illetve iBartal (3) és Schütz /2/. KOSÁRLABDA MÉRKŐZÉSEK SORRENDJE: De­­•ocmbol­ h­i G-án d. u. 2 órakor: Szt László rg. — Gyakorló gimn. 2 óra 50 perckor: Baross fk — Gya­­korló gumi. 3 óra 30 perckor: Keresk. Akadémia — Szt. István rg. 4 óra 20 perckor: Széchenyi fk — Szé­­­chenyi rg. 5 éra­ 10 perckor: Wesselén­yi fk. — Izraelita fk. — December hó 9-én ,szerdán d. u. 3 óra 30 perckor: Szt. István fk. — Széchenyi rg. 4 óra 20 perckor: Rá­kóczi fk. — Zrínyi i­g. 5 óra 10 perckor: Kegyes rendi igimn. — Izraelita rg. A vasárnap sportja HUNGARI­V—NEMZETI 4:0­­­ 1:0). Sáros nehéz talajon, bizonytalanul indul a játék. Mind­két csapat tapogatódzik. A Nemzeti kap előbb lábra, né­hány gyors lefutást vezet és a l0 p-ben Vadlas kiugrik és öt lépésről lő a labda már gólnak látszik, Újvári azonban elfogja, de hanyatesik. Mindenki gólt lát, de Vicenik bíró nem fütyül. Las­san ül el az izgalom és a Hungária veszi át a játék­ irán­yítását. A 17-ik p-ben Hirzer szép egyéni játék után az első gólt lövi 1:0. A Hungária tovább támad, de eredménytelenül. Egy 20 m-es szabadrúgást a védelem fog el. A 32-ik p-ben egy korner marad kihasználatla­nul. A 34-ik pben a Nemzeti fut le és Kautzki a­ kajsu fölé fejel. S­jváry vén nehéz h­elyzetben majd a kapus fogja Gergely szabadrúgását. A 32-ik p-ben Cseh­ II. lövését Gallina, kornerre tolja. A kornert Hirzer lövi a jobbélról. A Nem­zeti támadásával végződik az első félidő. A szünet után a Hungária azonnal támad, Barátki lövését Gallina védi. Hirzer elől kornerre ment a Nem­zeti jól működő védelme. Hirzer beadását Bar­átki rontja. A Hungária állandó fölényben játszik, a Nemzeti fedezet­­sora láthatóan nem bírja a neh­éz talajon a küzdelmet. A 16-ik percben Gallina Hirzer lövését kiejti majd Hirzer kornerét kiöklözi. A 17-ik percben Hirzer szökteti Ba­rátkit, akinek beadásából Cseh II. a második gólt lövi. 2:0. A 20-ik percben Flóra ment biztos gólnak látszó helyzetben. A 25-ik percben Hirzer lövésnek beillő bea­dásából Cseh II. oxforddal lő gólt. 3:0. Az agilis Hir­­­zer­­ újabb komért szerez, majd a Nemzet­ fut le és komért ér el. 34. p. Kautzki gyenge lövését Újvári fogja. A 40-ik percben Hirzer beadását Gallina elnézi és Cseh II. gólt­ fejel. 4:0. A 42-ik percben Barátki Gallina kezébe lő egy tizenegyest, Hungária támadással ér véget a mérkőzés. FERENCVÁROS-KISPEST 5:2 (3:1). Ferencváros ten­­­gelyében Szedlacsek és Sár­osi áll és már az első perc­ben Szedlacsek szökteti Táncost, akinek beadását Takács II. a hálóba továbbítja 1:0. Ferencváros tovább is támad, a 4-ik percben azonban Korányi Paczolait könnyelműe­n elengedi, aki bead, a labda­ Dormoshoz kerül s az kö­­­zelről kiegyenlít. 1:1. Gól után a Ferencváros még élén­­, köbben támad. Táncos—Takács akció ofszájdon akad meg. A 14-ik percben Kobut­komnért erőszakol ki, ebből meleg helyzet támad Kispest kapuja előtt. 18. p. Táncos lefut, kor­­­nerre szerelik. Lázár szökteti Szedlacsikot, aki éles ma­­­gas lövéssel gólt szerez 2:1. Kispest ofszárd­ot reklamál, de b­ába, Kobut gyenge lövése következik, majd Sáros­ ös­­­szefejel Purczelddel, de komolyabb baja nem esik. Ferenc­város állandóan frontban van, Kispest a szélsői révén kísérletezik. 34. p. Táncos elöl Hungler kornerre sze­rel, a kornert Táncos a balszélre­­ rányitja, onnan vissza­­szakerül Táncoshoz, aki jól helyezkedő Szedlacsikh­oz pas­­­­szol és ez védh­etetlenül a bal sarokba lök­i a labdát. 3:1. A második félidőben a Ferencváros tovább is erősen támad. 5 p. a Kispest védelem leáll, mer­t olszájdot lát, a bíró azonban nem fütyül és Takács II. oxforddal gólt sze­rez. A bíró a gólt mégis adja 4:1 Kispest hiába reklamál, Táncos komért szerez ezt Dénes Takács elé üti, de Ta­kács lövését fogja. Szedlacsek lövése alig megy a léc mellé. 6.-ik percben Kispest ér el komért ezt Korányi Olcsó si a váci-utcai Cserkész Szövetkezetben. Egy pár lapos si­kerisfából, Q Cil kötéssel és botokkal­­........ ■ IWsww Egy pár bordás si, ......... a* pengő 19.80 VÁCI UTCAI CSERKÉSZ SZÖV­ Bpest, IV , Váci­ u.40.