Kelet-Magyarország, 2007. február (64. évfolyam, 27-50. szám)

2007-02-27 / 49. szám

2007. február 27., kedd I AZ NYKK HOSSZABBÍTÁSOS MECCSEI 2005. január 29.: Már a negyedik idényét taposta az élvonalbeli bajnokságban a nyír­egyházi férfi kosárlabdacsapat, ám az első hosszabbításos meccsére eddig kellett k­ivárni. A Zalaegerszeg elleni hazai találkozót végül 100-96-ra nyerte meg 1-1 Meh­m Mehmedovics legénysége. 1 2005. május 27.:­­ Az alsóházi rájátszás- I­ában a MAFC volt az ellenfél, és a műe­gyetemisták a ráadásban csikarták ki 89-84-es sikerüket a bujtosi csarnokban. ■ 2006. január 28.: Ha január utolsó szom­batja, akkor ismét hosszabbításos meccs a Bujtosiban: a Szolnok elleni csatát 15 pon­tj­­os hátrányból mentette döntetlenre pt Horváth Imre gárdája, majd a ráadásban 101-91-re diadalmaskodott. 2006. október 15.: A csapat hatodik élvo­nalbeli idényének nyitómeccsén története ■ L első idegenbeli hosszabbításos meccsébe bonyolódott. Debrecenben 11 pontos W előnnyel kezdte az utolsó negyedet az NYKK, a 40. perc végére mégis döntetlen lett az állás, majd a túlóra végén a Vad­kakasok nyert 82-78-ra. "2007. február 24.: Bő egy évvel a Szolnok legutóbbi látogatása után újra kevés volt a 63-1­40 perc a Tisza-partiak elleni meccs eldön­­t­­éséhez, a drámai csatát a ráadásban 71-67-re nyerte a Horváth-legénység. A Nyíregyháza-Szolnok (71-67) férfimérkőzés mutatói Marso-NYKK Kétpontos 21/42, 50% Büntető­dobások 14/16, 16/22 88% 73% Hárompontos dobások 31% 3/17, Mezőnydobás összesen 45% 24/59. Csapatstatisztikák (zárójelben az egyéni legjobbak) 28 (Sitku, 10) Lepattanó 41 (Juritimas 13) 8 (Savic, 4) Gólpassz­­ (Kelley, Saba­° K­auskas, 2­2) 113 {Savic, 30) IBM-mutató 98 (Hoiiins, 19) ÉLŐBEN A SZ0N-0N A Szabolcs Online (www. szon.hu) látogatói ezen a héten az alábbi sportesemények élő közvetíté­sét követhetik figyelemmel Március 2. péntek, 17.00:_____Betonút-NRK-TFSE _______________________________női röplabda Március 3., szombat, 18.00: Kecskemét-Marso-NYKK _____________________________férfi kosárlabda Március 4., vasárnap, 18.00:_____NYKSE-Veszprém férfi kézilabda RÖVIDEN • A nyitány zárása. A labdarúgó NB I. tavaszi nyitófordulójának hétfői záró­meccsén: Újpest-Bp. Honvéd 4-2 (1-0). TOTÓNYEREMÉNYEK, 8. HÉT Lapzárta utáni eredmény 12. Milan-Sampdoria_________­____________1 Nyeremények 13+1 találat: ______5 db 2 806 932 Ft 13 találat:_______________18 db 326 953 Ft 12 találat:__________________1486 db_______2057 Ft f 11 találat:_______________14 488 db________211 Ft ) 10 találat: 65 012 db 78 Ft ­ 11. /9 Ez a legértékesebb skalp! ■ A legutóbbi három meccsre tervezett két győzelmet elérte az NYKK csapata. Nyíregyháza (KM - B. T.) - Ha már a mindig visszafo­gottan értékelő edző, Horváth Imre is feledhetetlennek titu­lálta a Szolnok elleni szom­bati győzelmet, akkor egyér­telmű, hogy a Marso-NYKK élvonalbeli férfi kosárlabda­csapata valami nagy dolgot vitt véghez. No hiszen legyőz­te az éllovast, amely 2007-ben még veretlen volt. A derbi drámaiságát pedig fokozta, hogy az NYKK hosszabbításos csatában őrizte meg hazai ve­retlenségét. KM: - Adunk választási le­hetőséget: a Körmend, az Albacomp, a Paks vagy a Szolnok legyőzését tartja a legtöbbre a mostani baj­nokságban? Horváth Imre: - Minden győ­zelem értékes és a felsorolt meccsek más-más kategóriát képviselnek. A Körmend és az Albacomp ellen nagyszerűen játszottunk, az ellenfelünk pe­dig egy kicsit halványabb volt a vártnál, így azokért a sike­rekért annyira nem kellett megküzdeni. A Paks ugyanak­kor nagyszerűen játszott ve­lünk szemben, mi is jól dob­tunk, de nem igazán azokból a helyzetekből, amiket megbe­széltünk. Érdekes, a kevesebb pontunk ellenére a Szolnok el­len volt a legprecízebb a támadójátékunk, csakhogy most a dobások nem mentek be. Ha tehát választanom kell, akkor a Szolnok skalpja a legértékesebb, hiszen mégis a lis­tvezetőt győztük le, nem mindennapi körülmények kö­zött. A játékosok mellett a si­ker a közönségé is, örülök, hogy kosaras nézőcsúcs szüle­tett és ragyogó volt a hangu­lat. KM: - A zalaegerszegi meccs előtt azt mondta: a következő három bajnoki után eldől, hogy könnyebb vagy nehezebb dolga lesz-e a gárdának a felsőházba jutást illetően. A tervezett két győzelmet szállította a gárda... Horváth Imre: - Igen, csak­hogy azzal nem számoltunk, hogy a Körmend és a Zalae­gerszeg is ugyanennyiszer nyer. Kuszák a szálak, a két bravúr ellenére nem lett ?? .................... A játékosok mel­lett a siker a közönségé is, örülök, hogy ko­saras nézőcsúcs született. Horváth Imre .......................................És könnyebb a dolgunk, ha a Zete kikapott volna szomba­ton Kecskeméten, akkor vele talán már nem kellett volna számolnunk. Valljuk be, a nyolcban még kiadó négy he­lyért csatázó hat csapat közül a mi sorsolásunk az egyik leg­kedvezőtlenebb, a Körmend például még a Debrecennel és a Vásárhellyel is játszik, fo­gadja a Dombóvárt és a Sop­ront, ezek a meccsek győzel­mekkel kecsegtetnek a számá­ra. Ha a következő három fel­lépésen, Kecskeméten, Fehér­váron és itthon a Pécs ellen újabb két sikert jegyeznénk, akkor már valóban fellélegez­hetnénk egy kicsit. KM: - Egy vereségre vannak a kilencedik helytől és egy győzelemre a­­negyediktől. Aláírná most a nyolcadik pozíciót az alapszakasz vé­gére vagy ráhajtanak a ne­gyedik helyre? Horváth Imre: - Jelen állás szerint gondolkodás nélkül el­fogadnám a nyolcadik helyet, de ha a következő három meccsre vonatkozó két győzel­mes álmunk teljesülne, akkor lehet, hogy bátrabban tervez­hetnénk. ..EJET kmf/ppek.szon.hu • Mutatók: Az NYKK-Szolnok mérkőzés statisztikája letölthető. (PDF, 94 kB) Scott (balra), Simon és Trepák: csupa mosolygós arc (Fotó: Balázs Attila) Pároscsata Az NYKK-Nyírsuli junior fiúcsapata már csak egy lé­pésre van a nyolc közé ju­tástól: Ferenczi Tamás ta­nítványai a Kaposvár elle­ni kuparendszerű páros­csatában harcolhatják ki helyüket az országos döntő­ben. A keresztjáték első felvo­nása kedden lesz a somogyi városban, a visszavágó pén­teken 14.30-tól a bujtosi csarnokban. Szakmáry a legújabb szabolcsi 38 Tizenöt éves játékost avatott a felnőtt együt­tesben a Betonút-NRK Nyíregyháza. Nyíregyháza (KM - L. T. L.) - Egy fordított, egy sima - ez a Betonút-NRK hét végi bajnoki mérlege. Előbb a Va­sas otthonában kaptak ki 3:1- re egy nívós rangadón, majd Tatabányán nyertek könnye­dén. Fokozott jelentőség Mivel a BSE győzött Gödöl­lőn, a listavezető után követ­kező trió tagjai között a szettkülönbség dönt (2. Gödöl­lő, 3. Vasas, 4. Nyíregyháza). Még három forduló van hátra a női röplabda NB I. Ligabaj­­nokság keresztjátékából, a K.I.U-T kmf/ppek.szon.hu •Tabella. A bajnokság állása, letölthető. (PDF, 37 kb) (Fotó: Racskó Tibor) hajrában minden szett kime­netelének fokozott jelentősége lesz.­­ Nem sikerült maradékta­lanul megvalósítani az elkép­zelésünket a Vasas ellen. Ha csak egy kicsit jobb a csapat teljesítménye, akkor mi örül­hettünk volna a remek ellen­féllel szemben. Rangadóhoz méltó volt a színvonal, bár sok ilyen meccs lenne a baj­nokságban! - sóhajtott nagyot Ludvig Zsolt, a Betonút-NRK vezetőedzője, majd röviden ér­tékelte a másik hét végi ta­lálkozót is: - Tatabányán csak a játszmavesztés nélküli győ­zelem volt az elfogadható, amit simán el is értünk. Be­mutatkozhatott a csapatban a 15 éves nyíregyházi Szakmáry Gréta, inkább emiatt marad emlékezetes a mérkőzés. Szakmáry Gréta: túl a premieren Ismerős pesti vendégek Legközelebb pénteken 17 órától játszik bajnokit a Betonút-NRK: a Buj­­tosiban fogadják a Nir­­vana-TFSE együttesét. Ez az a csapat, amely ellen egy 25:3-as szettet produ­káltak nemrégiben... Szlovenszki Tibor remekelt (Fotó: Olajos Tamás) Helycserés siker Nyíregyháza (KM) - Maga­biztos győzelemmel őrizte meg hazai veretlenségét a Nyíregyházi TK NB I-es férfi tekecsapata, így a tabellán megelőzte vasárnapi ellenfe­lét, a PMSE-Antennát. Férfi take NB I. Nyíregyházi TK-PMSE-Antenna ________________7-1 (3373-3171) NYTK: Szlovenszki 615 (1 pont), He­tei I. 581 (1), Benke 577 (1), Kósa 569 (1), Juhász 534 (1), Péter 5. 497. Ifi: 3-1 (1003-983). Psz.: Mogyorósi 518, Péter D. 485. A SKANDINÁV LOTTÓ VÁRHATÓ FŐNYEREMÉNYE EZEN A HÉTEN azaz négyszáznyolcvannyolcmillió forint HIRDETÉS