Kelet Magyarország, 2019. február (76. évfolyam, 27-50. szám)

2019-02-26 / 48. szám

Röviden Győztes főpróbát tartottak a sényőiek LABDARÚGÁS: Az NB III. va­sárnapi rajtjára hangoló Sényő-Carnifex FC lejátszotta az utolsó felkészülési mérkő­zését. A sényőiek immáron ha­zai pályán futballoztak, és Ka­­pacina Kevin találatával 1-6-ra legyőzték az „osztálytárs” Tállyát. Az újonc együttes hét­végén a Füzesgyarmathoz lá­togat a bajnokságban. KM Szakmáry Gréta német kupát nyert röplabda­ A Szakmáry Grétát foglalkoztató SSC Palmberg Schwerin női röplabdacsapa­ta 3:0-ra (21, 21, 20) legyőzte a Sándor Renátát soraiban tudó Allianz MTV Stuttgartot a mannheimi döntőben, így megszerezte a Német Kupát. A fináléban a nyíregyházi Szakmáry Gréta nem lépett pályára. nso.hu Szakmáry Gréta fotó: internet Hosszabbításban győzött a Capitals jégkorong­ A címvédő Wa­shington Capitals a hosszab­bításban szerzett góllal győzte le 6-5-re a New York Rangerst az észak-amerikai profi jégko­rongligában (NHL). A mérkő­zés rendes játékideje tízgólos döntetlennel ért véget, az orosz Jevgenyij Kuznyecov 40 másodperccel a ráadás vége előtt ütötte a fővárosiak győz­tes gólját. nso.hu Nem Michelisz az egyetlen magyar autósport. A Hyundai-jal versenyző Michelisz Norbert mellett Tassi Attila is szerepel 2019-ben a túraautó-világ­kupában. A TCR Európa-ku­pában futamgyőztes Tassi a Hondákat indító hongkongi KCMG-istálló pilótája lett. A 19 éves pilóta a 2019-es me­zőny első 20 éven aluli ver­senyzője. NSO.HU Három hónap után nyertek újra otthon kosárlabdat December elseje óta először tudott győzelmet aratni saját csarnokában a New York Knicks az észak-amerikai profi kosárliga (NBA) alap­szakaszában, az áldozat a to­vábbra is zuhanó San Antonio Spurs volt (130-118). A győztes csapat legeredményesebbje a 8 triplát értékesítő, 27 pontig jutó Damyean Dotson volt. KEZD05.HU Damyean Dotson fotó: internet KElfT Meglepték a memóriákat Zoran Szpisljak Szerint sítottuk azokat, amiket hetek a mérkőzés sorsát. Mivel nem egyre többen vannak jó formában. labdarúgás. Kezdjük a leg­fontosabbal: vasárnap mind­három pontot itthon tartotta a Szpari. Azért ez nem volt olyan hatalmas elvárás, hi­szen a sereghajtó monoriak vendégeskedtek a stadion centerpályáján. Az első fél­időben szerzett megnyugtató előny kicsit elaltatta a haza­ikat, ám végül a helyzetek alapján (három kapufa, egy elmaradt büntető) megérde­melten nyertek. Hetek óta építkeznek­­ Gratulálok a csapatnak, mert az első perctől éreztettük, hogy mi a célunk - kezdte visszapillantását Zoran Szpisl­jak, a Nyíregyháza Spartacus vezetőedzője. - Az első be­nyomás fontos, ezért is igyek­szünk azonnal nyomás alá helyezni, meglepni az ellenfe­let. Örömteli, hogy megvaló­Sok meccs van még hátra - A szünet után feljött a Mo­­nor, megpróbálták nyomás alá helyezni a tizenhatosunk környékét - folytatta Zoran Szpisljak. - Ez néhányszor si­került is nekik, és a szépítésük után Jova Leventének kellett nagyot védenie egy fejes­nél. Szerencsére jól reagáltuk le a helyzeteket, és voltak lehetősége­ink. Amen­­nyiben pontosabbak va­gyunk, eldönthettük volna óta építünk. Sajnos a kétgó­los előny után kicsit vissza­vettünk, és úgy játszottunk, majd lesz még helyzetünk, és szerzünk újabb gólt. Ez még egy utolsó helyen álló csapat ellen sem elegendő. A kialakított hely­zeteket értékesí­teni is kell. FOTÓ: PUSZTAI SÁNDOR nem sikerült, az utolsó negyedórá­ban, ezért izgulhattunk, de a futball már csak ilyen, van ami­kor összejön, van amikor nem.­­ Örömteli, hogy több já­tékos is jó teljesítményt mu­tatott. Hétről hétre javulnak a formák, ami fontos, hiszen még sok meccs van hátra a bajnokságból - így Zoran Szpisljak. Szerdán ismét edzőmec­­­cset játszik a csapat, délután kettőtől a stadion műfüves pályáján a szatmárnémeti együttes lesz az ellenfél, ml KELET @ kelet.hu Hírek, fotósorozatok, extra esti kiadás a Digitális Kelet oldalán. Varga László öt találattal járult hozzá a sikerhez FOTÓ: PUSZTAI SÁNDOR Gólvadászlista NB I.9 gólos: Holender (Honvéd). 8 gólos: Drazsics, Molnár G. (mindkettő Mezőkövesd), Lanzafame (Ferencváros), M. Scsepovics (Vidi). 7 gólos: Danilo (Honvéd), Hahn (Paks), Knezevic (Puskás Akadémia), Novothny (Újpest), Varga R. (Ferencváros). 6 gólos: Horváth Z. (Kisvárda), Böde, Petrjak (mindkettő Ferencváros), Kanta (MTK), Takács T. (Debrecen). NB II. 17 gólos: Balajti (Vasas). 14 gólos: Nagy P. Szarka (mindkettő Gyirmót), 13 gólos: Oldal (Cegléd), Szatmári (Békéscsa­ba). 12 gólos: Sajbán M. (Budaörs), Tóth B. (Monor). 11 gólos: Babati (Zalaegerszeg), Beliczky (Kaposvár), Kovács D. (Budafok). 10 gólos: Bobál G. (Zalaegerszeg), Kundrák (Soroksár), Lukács (Kazincbarcika), Urbin (Békéscsaba). 9 gólos: Hornyák (Nyíregy­háza), Nagy Zs. (Csákvár).__ Tiszántúli Takarék megyei I. osztály. 11 gólos: Török (Nyírgyulaj). 10 gólos: Baglyos (Mándok), Deskó (Vásárosnamény), Toldi (Baktalórántháza). 9 gólos: Ladányi, Nagy N. (mindkettő Nagyhalász), Nagy D. (Ibrány). B gólos: Rozman (Tarpa), Varga D. (Tiszakanyar), Vezhdet (Mándok). 7 gólos: Fekete (Nyírgyulaj), Kiss (Ibrány), Marinas (Nagyecsed),Ohtár (Balkány). Holender Filip FOTÓ: INTERNET ^végjátékban döntötték el A huszadik percre állt össze a nyíregyházi csa­pat támadójátéka. kézilabda. Szombaton az Óz­­dot fogadta a Nyíregyházi KC NB I.-es csapata. A mérkőzés igazi parázs csatát hozott, amelyen egyik gárda sem tu­dott nagyobb előnyt felépí­teni magának. Az utolsó tíz percre azonban elfogytak a vendégek, ezt a hazaiak re­mekül kihasználták, és meg­szerezték idei második győ­zelmüket. Jobban bírták a végét - Megérdemeltük a győzel­met, nagyon sokat is tettünk érte - szögezte le Kaplonyi Zoltán, a Nyíregyházi KC edzője. - A védekezésünkkel az egész mérkőzésen elégedett voltam. Az első játékrészben a támadásszervezéssel és a lerohanásokkal voltak gond- NB I./B. További eredmények: Kecskemét-PLER­­Budapest 23-24 (7-13), Békés-Orosháza 25- 21 (14-10), Törökszentmiklós-Mizse 26- 32 (13-17), Balassagyarmat-Balmazúj­­város 32-27 (16-12), Algyő-DEAC 25-23 (16-11). _______________ jaink, nem nagyon találtuk azt az összetételt, amely ezt a kellemetlen védekezést fel tudta volna törni, csak a hu­szadik percre állt össze a csa­pat támadójátéka. A második félidőben sokáig fej fej mel­lett haladt a két csapat, egyik gárda sem tudta rákénysze­ríteni akaratát a másikra, az utolsó tíz percet azonban fizikálisan sokkal jobban bír­tuk, mint ellenfelünk. Ekkor az ózdiak sokszor hibáztak, és ezt mi ki tudtuk használni. Nagyon fontos győzelem volt ez, hiszen közvetlen riváli­sunk ellen arattuk, ünnepel­ni azonban nincs sok időnk, vasárnap Lajosmizsére uta­zunk, ahol szintén győzni szeretnénk - mondta Kaplo­nyi Zoltán. bb A bajnokság állása: 1. Orosháza 13 11 - 2 361-310 22 2. PLER-Budapest 13 9 1 3 336-286 19 3. Békés 13 9 - 4 358-323 18 4. Algyő 13 8 - 5 349-331 16 5. Balmazújváros 13 5 3 5 349-356 13 6. Kecskemét 13 5 1 7 342-335 11 7. DEAC 13 5 1 7 311-331 11 8. Balassagyarmat 13 4 2 7 349-36110 9. Nyíregyházi KC 13 4 2 7 309-32510 10. Ózd 13 4 1 8 323-333 9 11. MizseKC 13 3 3 7 345-372 9 12. Törökszentmiklós 13 4 - 9 306-375 8 Kézilabda NB II. bajnoki eredmények NB II., női, 13. forduló: Mátészalka—Lód DSE 43-29(25-14) Mátészalka, 150 néző, v.: Incze É., Incze T. Mátészalka: Bodó-Toók 4, Tengyel 5, Már­kus 2, Dem­e B. 1, Kiss B. 11/3, Kiss 4. Csere: Papp (kapus), Vakarcs 1, Deme F. 3/1, Ábri 1, Rozman 5/3, Mándi 1/1, Drabik 5/1, Deme V. Edző: Vakarcs Krisztina. Kiállítások: 4, illetve 10 perc. Hétméteresek: 9/8, illetve 5/4. A hazai csapat még ilyen arányban is megérdemelten győzött. Vakarcs Krisztina:­­ Álomszerűen kezdtük a mérkőzést, amelyhez remek kapustelje­sítmény is párosult. Agresszív védekezésből gyors gólokat szereztünk. További eredmények: Hajdúböszörmény- DVSC U22 26-25 (15-11), Heves-Szépa KSE 42-19 (23-10), Kazincbarcika-Füzesabony 22-32 (10-17). _________________ Férfi, 13. forduló: Kisvárda-Salgótarján 26-29(9-13) Kisvárda, 150 néző, v.: Barna, Kovács. Kisvárda: Lipécz-Tuska 7/3, Csendes, Barabás 1, Mészáros 2, Molnár 7, Bottka 1. Csere: Simon, Tóth (kapusok), Ruzsinszki, Papp 1, Petykó, Nagy 3, Radojevics 4. Edző: Türk Ferenc. Kiállítások: 10, illetve 10 perc. Hétméteresek: 3/3, illetve 8/7. Az őszi mérkőzéshez hasonlóan ezúttal is a Nógrád megyeiek nyertek. Türk Ferenc: - Gratulálok azoknak, akik ma játszottak! Sajnálom, hogy mi sohasem kapunk vendégcsapatként ilyen játékveze­tőket! Valamit biztos rosszul csinálunk! Fehérgyarmat-Berettyóújfalu 27-29 (15-17) Fehérgyarmat, 317 néző, v.: Aczél, Paulovics. Fehérgyarmat: Both- Kelemen 2, Szabó 6, Pál 9/3, Siketi, Fábián 2, Baros 4. Csere: Bihari, Szenczi, Csobay, Krisztián 3, Czeglédi P„ Czeglédi B„ Tóth. Edző: Török Péter. Ki­állítások: 8, illetve 12 perc. Hétméteresek: 3/3, illetve 7/4. Nagy esélyt szalasztott el a hazai csapat a sereghajtóval szemben. Török Péter - A tét rányomta a bélyegét a játékunkra. A második félidő gyenge védekezése, illetve a technikai hibák sajnos vereséget eredményeztek. Gratulálok a kiválóan védő Both Péternek, aki a hátán vitte a csapatot! Nádudvar-Tiszavasvári 34-28(17-15) Nádudvar, 110 néző, v.: Kozma, Panyi. Tiszavasvári: Volosinóczki-Csébi 4, Be­­nyász 2, Kovács II. 2, Kovács I., Deli 1, Gazdag 4. Csere: Boczák (kapus), Feind 4, Kathi 1, Nagy 7/4, Balázs 1, Nácsa 2, Lippai, Bodnár, Bor. Edző: Hadas Sándor. Kiállítások: 14 illetve 8 perc. Hétméteresek: 4/4, illetve 6/4. A Nádudvar félidei vezetés után maga­biztos győzelmet aratott. Hadas Sándor - A csapat teljesítménye + játékvezetők teljesítménye = nádudvari győzelem. Nyrrátor-HatMV 25-32(13-15) Nyírbátor, 100 néző, v.: Sándor, Szikszay. Nyírbátor Bíró-Pálfi 2, Pisák 6, Bőd 2, Takács 1, Kovács 6/3, Albecz 6. Csere: Hostisóczki, Sneider (kapusok), Láng, Siket, Szedlacsek, Kun 1, Varga 1, Rácz. Edző: Csapos János. Kiállítások: 10, illetve 4 perc. Hétméteresek: 5/3, illetve 2/2. A bajnoki címre esélyes Hatvan végig kézben tartotta mérkőzést. Csapos János:­­ A második félidőben érvényesült a papírforma.____________ További eredmények: Hajdúnánás-Fü­­zesabony 25-23 (15-10), Hajdúböször­­mény-Kazincbarcika 26-26 (11-9)._____ A bajnokság állása: 1. Hatvan 13 11 - 2 376-29522 A bajnokság állása: 1. Füzesabony 11 11 - - 378-274­22 2. Mátészalka W 8 - 2 363-27416 3. Heves 11 7 - 4 349-28914 4. VttkaSE 10 7 - 3 296-24314 5. H.böszörmény 11 6 - 5 311-287­12 6. DVSC 122 11 5 - 6 317-31910 7. Kölcsey DSE 10 3 - 7 287-288 6 8. LóciDSE 11 3 - 8 306-335 6 9. Kazincbarcika 11 3 - 8 314-349 6 10. SzepaKSE 10 - -10 207-470 6 A kék mezes nyírbátoriaknak és a fehér mezes tiszavasváriaknak sem termett babér hétvégén fotó: pusztai Sándor 2. Salgótarján 1310 - 2 388-338 20 3. Füzesabony 13 9 1 3 356-30719 4. Kazincbarcika 13 7 1 5 356-343 15 5. Tfcgavasvátl 13 7 1 5 352-35315 6. Nádudvar 13 7 - 6 361-34614 7. H.böszörmény 13 6 1 6 359-366 13 8. Kisvárda____13 6 1 6 337-34513 9. Nyírbátor 13 5 1 7 365-350 11 10. Hajdúnánás 13 5 - 8 372-36810 a Fehérgyarmat a 1 -g 321-404 2 12. Berettyóújfalu 13 1 -12 283-411 2 2019. FEBRUÁR 26., KEDD Elhunyt a szabolcsi tájfutás nagy ikonja nekrológ. Február 17-én az esti órákban elhunyt Hren­­kó József, aki évtizedekig a nyíregyházi Titász tájfutóit vezette, majd nyolcvan felett is még versenyzett, legutóbb 2017-ben még két egyéni vb-ezüstöt nyert az Egri Spar­tacus színeiben. Józsi bácsit idén év elején vitték influenza jellegű pana­szokkal kórházba, majd haza, de végül újra visszakerült, s február közepén a kórházi ágyon állt meg a szíve, mely több mint fél évszázadon keresztül dobogott a szabol­csi tájfutásért. Fia, Hrenkó László és unokája, Hrenkó Ivett a magyar tájfutó sport válogatottjai, bajnokai közé tartoztak, de a számos rangos sportesemény sikeres meg­rendezése is Hrenkó József nevéhez köthető. Csak jó ér­zésekkel emlékezhetünk rá. Hrenkó Józsefet március 1-jén 10 órakor kísérik utolsó útjára a nyíregyházi Északi teme­tőben. Emlékét megőrizzük. HONFI GÁBOR Hrenkó József fotó: magánarchívum Fehérék taroltak, erről egy hétig beszélnek majd TEKE. Vasárnap a Sajóbábony vendége volt a Nyíregyházi TE NB I.-es csapata. Az első sorban Mogyorósi hatszáz fa fölött gurított, amellyel meg­adta a mérkőzés alaphangját. A középső sorban Fehér szin­tén a bűvös határ fölé jutott, valamint mellette Szegő és sérülése után az őt váltó Szoj­­ka is csapatpontot szerzett. A zárósorban Finta és Hacker feltették az i-re a pontot. A nyíregyházi csapat szomba­ton a BKV Előrét fogadja. KM Teke: NB I. Sajóbábony-Nyíregyházi TK 1:7 (3281-3417) Nyíregyházi TK: Mogyorósi 604 (1), Kastura 522, Szegő/Szojka 563 (1), Fehér 603 (1), Finta (1), Hacker 564 (1). Ifj.: 1-3 (961-980).