Képes Sport, 1972. július-december (19. évfolyam, 27-52. szám)

1972-07-04 / 27. szám

A román Stamate (háttal) a legjobb mezőny­játékos volt Érdekességek a Tungsram Kupáról Európa legjobb röplabdá­­zói közül jónéhányat látha­tott a szombathelyi Sportház közönsége a hétközi II. Tungsram Kupa küzdelmei során. Az NDK és Cseh­szlovákia válogatottja már tagja az olimpiai mezőny­nek, a román csapatnak még selejtezőt kell vívnia, míg Magyarország férfi vá­logatottja nem jutott el a­ müncheni szereplők közé. A kupát csak jobb játsz­­ma aránnyal nyerte az NDK Románia előtt és ugyancsak a játszmaarány döntött Ma­gyarországgal szemben Csehszlovákia javára. A színvonalas, izgalmas talál­kozókról összegyűjtöttünk né­hány érdekességet. A leghosszabb mérkőzés: NDK-Csehszlovákia, 142 perc. A legrövidebb mérkőzés: Magyarország—Cseh­szlovákia, 93 perc. A leghosszabb játszma: NDK-Csehszlovákia, 37 perc. A legrövidebb játszma: Magyarország-Csehszlovákia 12 perc. A legtöbb pontot jelentő játszma: Magyarország-Ro­­mánia, 32 pont. A legkevesebb pontot a Magyarország-NDK találko­zó 4. játszmája hozta: 16 pontot. És még néhány felsőfokú jelző: A legjobb játékvezető: Di­­mitru Radulescu (román). A legtechnikásabb játékos: Viliam Schreiber (román). A legjobb feladó: Tatár Mihály. A legjobb ütő: Wolfgang Webner (NDK). A legtöbbször volt váloga­tott: Tatár Mihály (282). A legmagasabb játékosok: Kiszeli Gábor (magyar), Gudui Mircea (román), Pa­­vel Schenk (csehszlovák) és Wolfgang Maibohn (NDK), egyaránt 198 cm. A legbalszerencsésebb: Sigfried Schneider (NDK), aki az első mérkőzésen lá­bát törte. Tatár Mihály, a megfiatalí­tott magyar válogatott leg­tapasztaltabb játékosa Ellenfelek hiányában is... III. Olimpia Kupa, 100 km-es kerékpáros országúti csapatver­seny. Három magyar és négy külföldi (osztrák, NDK-beli, bolgár és román) együttes a rajtnál. Pásztor István edző: — Sajnos, a VB harmadik és negyedik helyezettje, az olasz és lengyel csapat nem jött el, vala­mint a csehszlovákok sem, a hí­rek szerint ők a moszkvai ver­senyt választották. Így megint nincs összehasonlítási alapunk! Valami azért mégis csak van ... Például: a tavaly (Hat­van—Salgótarján között) is győztes Gera, Takács, Debrece­ni, Peterman összetételű gárda akkor 2:18:44 órás időt hajtott, most pedig 2:16:43-at. Vagy: a VB-n már tavaly is mögöttünk végzett NDK-t és Ausztriát a vártnál is nagyobb fölénnyel verték a mieink. Íme, a 25 km­­es időkülönbségek: 25 km: 20 és 42 mp, 50 km: 1:17 és 1:57 p, 75 km: 2:26 és 3:11 p, 100 km: 4:36 és 5:03 p. Ehhez még csak annyit: a magyar csapat az Érd -Velence közötti távon 33:56, 33:09, 35:51 és 33:47 perces 25 km-eket hajtott. Ami viszont nem hasonlítható össze: a románok legutóbb Bu­karestben 10 mp-cel legyőzték a magyarokat — most szúrás miatt 60 km-nél feladták a ver­senyt ... A vasárnapi Arany Mokka Kupa egyéni viadal már csak ráadás volt, a tervezettnél rövi­­debb távval, s — talán ez már természetes is — Takács András révén magyar győzelemmel. Itt inkább az újabb értékes tisztelet­díjak érdemelnek említést, ami bizony manapság nem kis dolog a kerékpár­sportban . . (dobó) Az egyéni verseny mezőnye Nemecz Ervin felvételei A győztes magyar válogatott: Gera, Debreceni, Takács (az egyéni győztes) és Peterman