Képes Sport, 1978. július-december (25. évfolyam, 27-52. szám)

1978-10-31 / 44. szám

A karikák a gyenge, a félig befeketített körök a félerős, a sötét pontok az erős lövéseket, illetve fejeseket jelzik (az utób­biak alján még egy rövid vonal is látható). A gólt a karikán levő zászló jelzi. A lövéseket jelző pontok, karikák mellett két számot adunk. A felső a mérkőzés percét, az alsó a játékos mez­számát jelenti. A tábla mutatja, hogy a magyar lövések milyen gyakran célt tévesztettek s hogy a görögöknek mennyivel jobb volt az „irányzékuk”. Thesszaloniki, 15 000 néző. Vezet­te: Ducsin (Bulgária). Gólszerző, 59. perc: Galakosz, 67. p.: Galakosz, 72. p.: Ardizoglou, 88. p.: Mavrosz, 90. p.: Váradi. Szögletarány: 3-2 (1-1) Görögország javára. Görögország: Konsztantinou (1) — Kirasztasz (2), Joszifidisz (3), Ra­­vouszisz (4), Firosz (5) — Nikolau­­disz (6), Delikarisz (8), Koudasz (10) .»K**H(Nrr«%*«**'-** «*- **< — Ardizoglou (7), Galakosz (9), Mavrosz (11). Csere: Delikarisz he­r..______ „ —— „ «ye« Damanakisz (14) a szünetben , mm és Ardizoglou helyett Mitropoulosz (15) a 84. percben. Magyarország: Katzirz (1) — Mar­tos (2), Kocsis (3), Kereki (6), Lu­kács (4) — Pál (8), Tatár (9), Pintér (10), Zombori (5) — Szokolai (7), Váradi (11). Csere: Szokolai helyett Kovács I. (65. perc). JEGYZŐKÖNYV GÖRÖGORSZÁG­­MAGYARORSZÁG 4-1 (0-0) EB SELEJTEZŐ A VI. csoport állása: 1 : • *•­■» » *»'» *•»<»» 1. Görögország 2. Finnország 3. Szovjetunió 4. Magyarország 0 Értékes győzelem - gyenge játék A magyar utánpótlás válogatott Szegeden EB-selej­tező mérkőzésen 1:0 arányban legyőzte a román fiatalokat. Bodonyi nélkül is a találkozó nagy részében mezőny­fölényben volt csapatunk, mégis tizenegyesből érte el egyet­len gólját. Csepregi átemelt Condruc felett, aki reflexsze­­rűen kézzel ért a labdához, majd a büntetőt Sulia értéke­sítette. Nagy része volt a győzelemben a kitűnően védő Zsibo­­rásnak, és a nagy területen játszó, jól szervező Tepszics­­nek, aki a mezőny legjobbja volt. A gyenge játék ellenére is értékes győzelemmel vonult le a szegedi pályáról csapatunk, hiszen a törökökkel és a románokkal vívott mérkőzés után veretlenül áll csoport­jában. Magyar utánpótlás válogatott-román utánpótlás válogatott 1-0 (1-0) Az EB-selejtező mérkőzésen Sulia (10) elöl Lázár (12) elöklözi a labdát Ács Sándor felvétele Elmaradt a meglepetés Aligha játszottak fiataljaink olyan nagyszámú néző előtt mérkőzést, mint a hét köze­pén Nyíregyházán. Ifjúsági válogatottunk ugyanis itt vív­ta UEFA-selejtezőjét a szov­jet fiatalokkal. Jó, A lámpalázzal magyarázta­hogy mindkét csapat az első félidőben érthetetlenül rosszul, elfogódottan szerepelt. Szinte alig alakult ki folya­matos játék. Szünet után ug­rásszerűen javult mindkét együttes. A döntés azonban elmaradt, pedig a kapuk gyak­ran forogtak veszélyben. Mu­­ray, Pölöskey, Pandúr szinte az utolsó pillanatban hibázott, csakúgy, mint a vendégeknél Molotov és Gyenyiszov. Ezút­tal nem bírt a két együttes egymással. Munkában Krakovszkij, a szovjet kapus Mikita Viktor felvétele