Képes Sport, 1989. július-december (36. évfolyam, 27-52. szám)

1989-12-13 / 50-52. szám

HÉTFŐ KEDD SZERDA CSÜTÖRTÖK PÉNTEK SZOMBAT VASÁRNAP LAPUNK LEGKÖZELEBBI SZÁMA 1990. JANUÁR 3-ÁN, SZERDÁN JELENIK MEG "­­ • A franciaországi Nancy­­ben rendezték a kardo­­zók újabb Világ Kupa sorozatának második ver­­senyét. Az erős mezőny­ben jól szerepeltek a ma­gyarok, hárman az első hat között végeztek, sőt, Abay Péter még a dobo­gó harmadik fokára is fel­állhatott. A győzelmet az olasz Scalzo szerezte meg, honfitársa, Meglio előtt. A negyedik és ötödik helyen Csongrádi, illetve Szabó Bence végzett. A nem hi­vatalos pontversenyben Magyarország az első lett. Nem három, hanem hat a kislány. Mégpedig nem is akármilyen. Az OSC serdülő leánycsapata nyerte a kéziszer csapatversenyt a mester­fokú bajnokságon, amelyet a Szevunion Kupáért is vívtak a tornászok. A legjobb felnőttek közötti vetélkedést Muszil Zsuzsa nyerte, aki egy­ben az első rsg mesterfokú bajnok, s a kupa győztese is ezentúl Elhunyt Zombori Ödön. Életének 81. évében elhunyt Zombori Ödön, az egykori világklasszis birkózó, az 1936-os olimpia bajnoka. Zom­bori Ödönt, a Magyar Birkózó Szövetség saját halottjának tekinti, temetéséről később intézkednek Csicsai három gólja közül a leg­látványosabb. Meglepetésre ven­déggyőzelemmel ért véget a kézi­labda NB I-ben lejátszott Elekt­romos­ Rába ETO összecsapás. A győri gárda egygólos, 22-21-es győzelemmel utazhatott haza Magasugró a léc fölött, nézők az emeleten. Nyílt napot rendezett a Magyar Testnevelési Egyetem: a jövendőbeli hallgatók ismerkedtek az intézménnyel és a felvételi követelményekkel A Varga—Taróczy páros a negyeddöntőben vereséget szenvedett a Hor­nok—Keresztes duótól, a Püski Ottó emlékversenyen. Taróczyékat egye­dül az vigasztalhatja, hogy akiktől vereséget szenvedtek, később meg­nyerték a tornát Kovács A. (feh­ér mezben) tíz ponttal járult hozzá együttese, a Zalaegerszeg fővárosi győzelméhez. A kosárlabda NB I hét végi for­dulójában: Bp. Honvéd—ZTE 78-96. A vendégcsapat egységes játéká­val megérdemelten győzött Vizi Hajnalka és Labancz Imre volt a győztese az első magyar bowling versenynek, amelyet a Novotel Kupáért vívtak a részt­vevők. A hölgyek versenyében 395, a férfiak között pedig 572 fát kellett ledönteni a győzelemhez Maradonát egyszerre a fél csapat is fogta, s talán még a zuhanyzóig is elkísérték. Eredménnyel! Az UEFA Kupa idei utolsó fordulójában a nyugatnémet Werder Bre­men 5-1-es győzelmet aratott az olasz Napoli felett. A váratlan gólzápor egyben azt is jelenti, hogy az NSZK-beli csapat 8-3-as összesítéssel jutott tovább a követ­kező fordulóba