Képes Sport, 2019. július-szeptember (18. évfolyam, 27-39. szám)

2019-07-03 / 27. szám

34135 J Négy arany- és öt ezüstérmet nyert Jr a magyar kajak-kenu válogatott v­e­k­ár K .. Minszkben, más sportágban nem avattak . v—Európai Játékok ... . ••• ,• ,­tolot -­d ! a tíz nap alatt. Ráad­ásul három első és négy második hely olimpiai számokban­­ jött össze, és az is jó hír, hogy három szakágban is sikerült magyarnak győznie. Kopasz Bálint kajak egyesben 1000-en és 5000-en lett első, nyert 500-on a női ~ ~kajak négyes (Kárász Anna, Kozák Danuta, Csípős Tamara, Medveczky Erika) és a ------- Balla Virág, Takács Kincső összeállítású kenu kettes. Második lett kajakban Kozák­­ Danuta 200-on és 500-on egyesben, Kárász Annával párosban 500-on, Birkás Balázs 200 méteren és Bodonyi Dóra 500 méteren. A 16 versenyszám alapján a házigazda Fehéroroszország lett a legjobb Magyarország előtt, de az olimpiai számok tekintetében miénk az elsőség. És ez jól jön a szegedi olimpiai kvalifikációs világbajnokság előtt másfél hónappal. A kajak-kenusok kilenc érme bajnok Sztyepan Marjanjannal. Ungvári Attila (cselgáncs, 81 is csak egy, a birkózó kg), Kerekes Gréta (atlétika, 100 m *■ gát), Péni István (sportlövészet, kisöbű szabadpuska 3x40 lövéses szám), Lőrincz Tamás (birkózás, kötöttfogás, 77 kg), Lőrincz Viktor (birkózás, kötöttfogás, 87 kg), Péter Sára (torna, ugrás), Tadissi Martial (karate, 67 kg), Hárspataki Gábor (karate, 75 kg), Vecsernyés Dávid (torna, nyújtó). Összesen tehát négy arany-, hat ezüst- és kilenc bronzéremmel zárt a magyar küldöttség, s ezzel a 13. helyen végzett a nemzetek közötti éremtáblázaton. Az első Európai Játékokat 2015-ben Azerbajdzsánban, Bakuban rendezték. A második helyszíne Minszk­om volt, a tíznapos esemény vasárnap ért véget. Négy év múlva az „európai játékosok" a lengyelországi Krakkóban találkoznak, szóval az új kezdeményezés messziről indult, de egyre közelebb kerül Európa szívéhez. Legalábbis földrajzi értelemben. A sportértéke egyelőre elég bizonytalan, annyi biztos, hogy meglehetősen kialakulatlan még ez a kezdeményezés, keresi a helyét. A kérdés, megtalálja-e, hosszú távon van-e létjogosultságai az európai olimpiának, mellett akadt még magyar ! A siker, igaz, bajnokunk nem volt WEy ■ .VpjjigB más sportágban. Ezüstérmes *" Torba Erik jutott döntőbe í fi a a kötöttfogásúak 60 kg-os i . Ti­m versenyében, de nem bírt­a az orosz világ-és Európa- __ A bronzérmes magyarok BL