Kisalföld, 1972. május (17. évfolyam, 102-126. szám)

1972-05-14 / 112. szám

a Kisalföld sportja Kevés a vendégcsapatok esélye a pontszerzésre Az NB III északnyugati csoportjában az eddigi lejátszott 104 mér­kőzés közül 102 végződött hazai győzelemmel, tehát a mérkőzések 55 százalékán otthon tartották mind a két pontot a vendéglátók. A megyei I. osztályban az otthon játszók 87 találkozón nyertek, te­hát az összecsapások 46 százaléka végződött hazai sikerrel. Most vi­szont olyan forduló következik mind a két osztályban, ahol csak kettő, illetve egy csapatnak van reálisan esélye az idegenbeni pont­szerzésre. A hazai mérleg tehát jelentősen javulhat,­­ ha valójá­ban érvényesül a papírforma! Két „érdektelen” mérkőzés A bajnokság hajrájához érkez­ve az NB­A-ban most már meg­különböztethetünk „tétre menő” és „érdektelen” mérkőzéseket. Az előbbi kategóriába sorolhatók azok a találkozók, amelyeken a feljutásban és kiesésben még ér­dekelt csapatok mérkőznek, az „érdektelen” csoportba pedig azok, amelyeken a középmezőny­ben helyet foglalók mérik össze erejüket. Ma öt „tétre menő” és hét „érdektelen” mérkőzés van műsoron.. Gy. Elektromos (1.) — Fertőd (13.) — Őszi eredményük: 2:1. — Mind a két résztvevő szempont­jából jelentős találkozó. A két csapat táblázaton elfoglalt helye utal a közöttük levő különbségre is, amit még a megszokott kör­nyezet is segít. — Gy. Elektro­mos otthon: 10 gy„ 1 d„ 0 v — Fertőd idegenben: 0 gy„ 2 d'„ 9 v. — Tippünk: 1. SVSE (2.) — Sárisáp (11.) — őszi eredményük: i­l. — Hasonló a helyzet, mint az előző mérkőzé­sen. A vendégcsapat tavaszi ered­ményei jelentős javulásról tanús­kodnak ugyan, de feltűnő sikereit a semleges zónában helyezkedő csapatok ellen érte el a gárda, így azokat csak némi fenntar­tással fogadjuk el reálisnak. — SVSE otthon: 11 gy„ 1 d„ 0 v. — Sárisáp idegenben 3 gy., 1 d„ 7 v. — Tippünk: 1. Siófok (5.) — MOTIM TE (3.) — őszi eredményük: 1:3. — A for­dulóban egymással szemben állók között ez a két csapat áll egy­máshoz legközelebb a táblázaton. Ezért, s mivel a MOTIM TE jelentősen javult az utóbbi hetek­ben, nagy küzdelemre van kilá­tás találkozójukon. — Siófok ott­hon: 5 gy„ 3 d„ 3 v — MOTIM TE idegenben: 3 gy„ 3 d„ 5 v. — Tippünk: 1. Komárom 7—8.) — Győr-Szent­­iván (14.) — Őszi eredményük: 0:0. — A találkozónak a ven­dégcsapat számára van nagyobb jelentősége. Komárom nagyon rapszodikusan szerepelt eddig a tavaszi idényben. Győr-Szentiván egyenletesen gyenge teljesítményt nyújtott, s a szerencsével is ha­dilábon állt eddig. Most sincs sok esélye — Komárom otthon 6 gy„ 2 d„ 3 v. — Győr-Szentiván ide­genben: 1 gy„ 4 d., 6. v. — Tip­pünk: 1. Kiss J. SE (15.) — Petőháza (4.) — őszi eredményük: 0:2. Itt viszont a hazai csapatnak lét­kérdés a győzelem. De Petőháza a tavaszi idény egyik legjobb formában levő csapata, amely hat hellyel lépett előbbre a má­sodik idényben Így bármennyire fontos is lenne a két pont a ka­­polyiaknak, nagyon meg kell azért küzdeniük. — Kiss J. SE otthon: 7 gy„ 0 d„ 4 v. — Pető­­háza idegenben: 4 gy., 1 d„ 7 v. — Tippünk: 1. Vértes SC (12.) — Rákóczi SE (7—8.) — őszi eredményük: 0:3. — A móriaknak kell a két pont, meg is szerzik. — Vértes SC ott­hon: 5 gy„ 5 d„ 2 v. — Rákóczi SE idegenben: 1 gy„ 3 d., 7 v. — Tippünk: 1. TAC (16.) — Bábolna (9.) — őszi eredményük: 2:1. — A TAC a tavasszal még nem rúgott gólt. Bábolna vissza akar vágni az őszi hazai vereségért. — TAC otthon: 1 gy. 5 d, 5 v. — Bá­bolna idegenben: 1 gy., 6 d., 5 v. — Tippünk: 1. KAPUVAR—GY. TEXTILES RANGADÓ A MEGYÉBEN A megyei I. osztályban a baj­nok kilétét illetően már nem igen lehet vita, a kiesés ellen azon­ban még öt csapat küzd, mert szerencsés esetben még a SFAC is megmenekülhet. Ebből a szem­pontból négy jelentős mérkő­zése lesz a mai fordulónak. A Kapuváron sorra kerülő Kapuvár —Gy. Textiles rangadónak a díja­zott helyek eldöntése szempont­jából van jelentősége. S. Textiles (1.) — S. AFIT (12.) — őszi eredményük: 3:0. — Az őszi különbség ma is fennáll a két csapat között. — S. Textiles otthon: 9 gy. 1 d., 1 v. — S. AFIT idegenben: 1 gy., 3 d, 8 v. — Tippünk: 1. Kapuvár (4.) — Gy. Textiles (2.) — Őszi eredményük: 1:1. — Kapuvár a múlt héten Farádon nyert, a vendégcsapat otthon vesztett pontot. A pillanatnyi for­ma a hazaiak mellett szól. — Ka­­­puvár otthon: 8 gy„ 2 d„ 1 v. — Gy. Textiles idegenben: 6 gy„ 2 d„ 4 v. — Tippünk: 1. S. Postás (13.) — Gy. Élelmi­szer (3.) — Őszi eredményük: 1:2. — A hazaiak a múlt heti eredményükkel kerültek el az utolsó előtti helyről. Két hete megverték a Gy. Textilest. A vendégek formája eléggé inga­dozó. — S. Postás otthon: 3 gy., 3 d„ 5 v. — Gy. Élelmiszer ide­genben: 4 gy„ 4 d„ 3 v. — Tip­pünk: — Jánossomorja (5.) — Farad (8.) — őszi eredményük: 0:2. — Já­nossomorja hazai döntetlen, Fa­­rád hazai vereség után lép pá­lyára. Ez egyikre nézve sem hí­zelgő. — Jánossomorja otthon: 8 gy., 1 d„ 2 v. — Farád idegen­ben: 3 gy„ 2 d„ 7 v. — Tip­pünk: 1. S. Vasas (9.) — M. Vasas (6.) — őszi eredményük: 1:1. — A múlt heti eredményük mindkettő jó formáját igazolja. Így színvo­nalas játék várható találkozóju­kon. — S. Vasas otthon: 6 gy., 5 d„ 1v. — M. Vasas idegenben: 3 gy., 5 d„ 3 v. — Tippünk: 1. Fertőszentmiklós (7.) — Mária­­kálnok (10.) — Őszi eredményük: 3:1 — A hazai csapat van jobb formában, s ha ősszel idegenben győzni tudott... — Fertőszent­miklós otthon: 7 gy„ 2 d„ 3 v. — Máriakálnok idegenben: 4 gy„ 3 d., 4 v. — Tippünk: 1. Csorna (11.) — öttevény (15.) — Őszi eredményük: 1-:2. — A ven­dégcsapat számára lenne fonto­sabb a pontszerzés. Erre azonban kevés az esély. — Csorna otthon: 3 gy„ 4 d„ 4 v. — öttevény ide­genben: 0 gy., 2 d„ 9 v. — Tip­pünk: 1. SFAC (16.) — Nagyszentjános (14.) — őszi eredményük: 2:1. — Ha a SFAC nyer, két pontra megközelíti ellenfelét a tábláza­ton, s felvillan előtte a bentma­­radás reménye. Az előbbinek meg is van a reális alapja. — SFAC otthon: 1 gy., 3 d„ 8 v. — Nagyszentjános idegenben: 1 gy. 2 d., 8 v. — Tippünk: 1. Ezek annak a fordulónak a mérkőzései, ahol egyetlen utazó­nak sincs győzelmi esélye! De vajon bele is nyugszanak ebbe a vendégcsapatok? (—11) MOFÉM Hubertusa — K0FÉM SC 2:1 (0:0) Mosonmagyaróvár, 400 néző. V­ezette: Csákvári. MOFÉM Hubertusz: Fekete — Szentendrei, Süle, Kovács — Rácz, Székács — Fenyvesi II. (Fenyvesi I.), Dohovics, Pápai, Nagy, Gyurovszky. KÖFÉM SC: Varga - Gallai, Kerék, Fogarasi — Balla I., Du­dás — Balla II. (Bognár), Keszt­helyi, Bihari, Farkas, Simon. Hazai támadások vezetik be a játékot. A 7. percben Fenyvesi II. elcsúszik a kapu előtt, a kö­zönség tizenegyest követel, pedig senki nem szabálytalankodott a balszélsővel szemben Később azonban joggal háborognak a né­zők Csákvár­ néhány érthetetlen ítélete láttán. A MOFÉM-rohamo­­kat csak néha-néha szakítja meg egy-egy vendégtámadás. A 21. percben Dohovics lövése a vé­dőkről pattan ki, majd Gyu­rovszky labdája foglalkoztatja Vargát. Állandóan a vendégek kapuja előtt pattog a labda, de sorra kimaradnak a hazai hely­zetek. A 35. percben Simon elől nehezen tisztáznak a hátvédek, majd ismét két Gyurovszky-tá­madás marad eredménytelen. A fordulás után is a MOFÉM kezdeményez, s váratlanul esik az 50. percben a vendégek vezető gólja: Balia II. ível szögletet a kapu elé, s az előrelopakodott Dudás a 11-es pontról a kapuba emeli a labdát. 0:1. Már két perc múlva egyenlíthetnének a ha­zaiak: Süle szabadrúgása a felső lécről Gyurovszky elé pattan, áld tíz méterről kapu fölé lő. Két perc múlva Pápai hibáz a kapu előtt Az 59. percben Gallai a ti­zenhatoson belül fellöki Széká­csot. A tizenegyest­ Fenyvesi II. értékesíti. 1:1. Kiegyenlítettebb lesz a játék, bár most is többet támad a MOFÉM. A 68. percben Stilé a partvonal mellől rúghat szabadot, s nagy bombája élesen a léc alá vágódik. 2:1. Rácz lö­vése ad még munkát Vargának, majd a 83. percben az össze­akaszkodó Gyurovszky és Gallai is sárga lapos figyelmeztetést kap. Ez sem használ azonban a fehérvári hátvédnek, mert a 88. percben a kiugró Gyurovszkyt hátulról felvágja Most már ki­állítja őt a játékvezető. A MOFÉM Hubertusz végig nagy fölényben játszott, és külö­nösen az első félidőben dolgoztak ki sok helyzetet csatárai. Ezek a helyzetek azonban sorra kima­radtak. A vendégek vezető gólja villanyozta fel annyira a csatá­rokat, hogy lendületesebb lett játékuk. Még sem az döntött azonban, hanem egy tizenegyes­ből­­ és egy szabadrúgásból elért gól. — Jók: Sülé, Kovács és Gyurovszky, illetve Kerék, Balla I. és Dudás, Sz. A. Igazságos döntetlen D€IüO 15 - BISAlfome 1:1 (0:0) Győr, 1500 néző, vezette: Mohácsi. DOROG: Pilcz —­ Aspirány, Tóth, Cseri — Takács, Kiss — Bát­yai, Peszeki (Soós), Ladó, Horváth, Bartalos. MAVDAC: Tóth László — Kiss, Kovács, Nagy — Németh, Máté — Pálos, Gyomoroi, Tóth Sándor, Lénárd (Tóth Károly), Szekeres. Kényelmesen kezdtek a csapa­tok. Néhány perc a kezdés után és kialakult a hadrend. A doro­giak szoros emberfogást játszot­tak. Az első említésre méltó ese­mény a 10. percben adódott, ami­kor szögletet harcolt ki a Dorog és Bartalos beívelt labdáját Tóth kivetődve kaparintotta meg. Egy perc múlva Gyömörei lesről gólt ért el. Negyedóra telt el a mér­kőzésből, amikor Horváth lövé­se Tóth László zsákmánya lett. Az ellentámadásnál Pálos vála­szolt egy lövéssel, de a labda a jobb kapufa mellett csúszott az alapvonalon túlra. A 24. percben gyors dorogi támadás végén Pe­szeki lövése elcsúszott a kapu mellett. Két perc múlva Pálos Gyomoréit indította. A csatár az oldalvonal felé sodródott, amikor élesen a középre lőtte a labdát. Sajnos a győri csatárok előtt el­csúszott a labda A 35. percben Pálos, Németh elé fejelte a lab­dát, aki a jobb sarok mellé lőtt. Közben a nézők élményeket meséltek, mert a játékban nem gyönyörködhettek. Időnként az esem­énytelens­égben Mohácsi já­tékvezető ítéleteivel gondoskodott a „szórakozásunkról”. A 44. perc­ben Kiss László rendkívül nehéz helyzetet tisztázott a győri kapu előtt. A szünetben Kovács edző ezzel kezdte magyarázatát, „egész hé­ten mondogattam, hogy a Dorog nem lebecsülendő ellenfél”. A második félidőben tovább esett a játék irama és színvonala is. Az 50. percben Szekeres óriási helyzetben kapu fölé emelt. A 78. percben Lénárd helyett Tóth Károly jött be a MÁVDAC csapatába. Rögtön rosszul mutat­kozott be. Leadását elcsípték a dorogiak, Bartalos vezette fel a támadást, beadása nyomán a lab­da Takács elé került s a felfutó fedezet nagy gólt lőtt 1:0. Az újrakezdés után parázs MÁVDAC-támadás végén Tóth Sándor bombázott a léc alá. 1:1. Ezzel el is lőtték a csapatok pus­kaporukat. Ezen a találkozón a döntetlen eredmény a MAVDAC számára hízelgő eredmény. Alacsony szín­vonalú mérkőzésen a MAVDAC csapatteljesítménye a mesékektnél is gyengébb volt. Csak Kovács Endre játékát lehet kiemelni. Fel­tűnt, hogy a középpályások mé­lyen formájuk alatt szerepeltek. Nem így a dorogiak. Akik a szo­ros emberfogásból számtalanszor gyors, veszélyes támadásokat szerveztek a győri kapu ellen. A dorogi csapatban Tóth, Takács, Rátvai és Bartalos játéka emel­kedett ki. Mohácsi játékvezetőnek több fordított ítélete volt, s ezek­kel a MÁVDAC-ot sújtotta. Pintér István .A támadásokat a dorogi védők könnyen hárították. Bal oldali képünkön Gyomoréi elől tisztáz a vendégek hátvédje. Jobb oldali felvételünkön a kapus szerzi meg (Sieber S. felv.) B, mai műsor GYŐR LABDARÚGÁS Gy. Dózsa—Olajbányász, NB II- es bajnoki mérkőzés, Dózsa­­pálya, de. fél 11 óra. Jv.: Mol­nár P. Gy. Elektromos—Fertőd, NB III- as bajnoki mérkőzés, Elekt­romos-pálya, de. 16 óra. Jv. : Gaál. TEKE Gy. Richards—Szegedi AK, NB I-es női bajnoki mérkőzés, Ri­­chards-pálya, de. fél 8 óra. Gy. Lenszövő—Kőbányai Sör­gyár, NB I-es női bajnoki mér­kőzés, Lenszövő-pálya, de. 10 óra. BIRKÓZÁS Szilágyi Gyula kötöttfogású if­júsági birkózó-emlékverseny, Czuczor Gimnázium, de. 10 óra. SOPRON LABDARÚGÁS SVSE—Sárisáp, NB I-as baj­noki mérkőzés, Rákóczi-pálya du. 5­­óra. Jv.: Kosik. SFAC—Nagyszentjános, megyei I. osztályú bajnoki mérkőzés Angerréti-pálya, de 10 óra. Jv. Egyed. S. Vasas—M. Vasas, megyei I. osztályú bajnoki mérkőzés, Ág­falvi úti pálya, de. fél 11 óra. Jv. : Soós.­­ S. Postás—Gy. Élelmiszer, Pos­tás-pálya, de. fél 11 óra. Jv.: Gősi. S. Textiles—S.­AFIT, megyei I. osztályú bajnoki mérkőzés, Texti­les-pálya, de. fél 11 óra. Jv.: Ju­hász L. KOSÁRLABDA S. Textiles—PEAC, NB I-es férfi bajnoki mérkőzés, Rákóczi csarnok, de. fél 10 óra. S. Postás—MAFC, NB I-es női bajnoki mérkőzés, Rákóczi csar­nok, de. háromnegyed 11 óra. TEKE S. Téglagyár—Gy. Élelmiszer SE, megyei bajnoki mérkőzés, Téglagyár-pálya, de. fél 9 óra. MOSONMAGYARÓVÁR TEKE M. Vasas—Gy. Cardo, megyei bajnoki mérkőzés, MOTIM-pálya, de. 8 óra. MEGYEI I. OSZTÁLYÚ BAJNOKI LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉSEK: Kapuvár—Gy. Textiles, Kapu­vár, du. 2 óra. Jv.: Majoros, Fertőszentmiklós—Máriakálnok, Fertőszentmiklós, du. 2 óra. Jv.: Kovács Gy. Csorna—Öttevény, Csorna, du. fél 2 óra. Jv.: Horváth F. II. Jánossomorja—Farád, Jánosso­morja, du. 2 óra. Jv.: Rácz I. Mély fájdalommal tudatjuk, hogy szeretett feleségem, édesanyám­, nagymamánk, anyósom, testvérünk és ro­konunk. Czinére Frigyesné Rozsonits Mária hosszú szenvedés után elhunyt. Temetése május 16-án, kedden délután 3/4 4 órakor lesz a győrszig­eti temetőben. A gyászoló család Marsalik­estetési Oldalkocsis Pannó­nia külön is olcsón eladó Győr, Zrínyi u. 20. Sötét kombinált bútor, darabknként is, és poliészteres kétajtós akasztós­szekrény eladó. Ró­nay, Győr, Kisfa­ludy u. 18., n. em. CU Skoda, garázs­ban tartott eladó, három havi garan­ciával. Győr, Ifjúság körút 5­ I 1. Szép kisipari dió háló eladó. Érdeklőd­ni lehet vasárnap, hétköznap 6 után. Győr, VI. Stadion u. XL . Molnár, Győr-Ménfőcsanak, Hegyalja 139. sz. alatt 414 négyszögöl tel­ken családi ház el­adó. Eladó Győr, Fehér­vári út 197. alatt 1600 négyszögöl elhanya­golt gyümölcsös 4 szobás házzal, azon­nal beköltözhető. Ér­deklődés Tóth Gy. Ist­vánné. Budapest, XI. Kökörcsin u. 19., 657-727 .akoscsere Elcserélném két­­szoba komfortos la­kásomat háromszo­ba összkomfortosra I. emeletig. Leveleket „Június, 419648” jel­igére a Hirdetőbe ké­rem. Győr 2., PL 20. Budapesti kisebb méretű I. em. főbér­­leti szobámat elcse­rélném soproni vagy kőszegire. Érdeklőd­ni lehet Sárvár, rk. plébánia hivatal.­ Gépésztechnikus lakatos szakmával, hegesztő vizsgával állást változtatna. Leveleket „Szorgal­mas, 419 706” jeligé­re a Hirdetőbe, Győr 2„ Pf. 20. Csibész nevű két­éves ír setter kanem elveszett. (Hosserú vörös szőrű, fején fe­hér folt.) Nyomra­vezetőt megjutalma­zom. Győr, Mun­kácsy u. 1—5., De­­metrovics, telefon: 13-952. NDK-s sport gyer­­mekkocsi eladó. Kiss László, Győr, Kandó K. u. 13., ÉDÁSZ.___ Egyéves horgászla­dik eladó. Megtekint­hető a győri Sparta­cus csónakházban. Öt darabból álló z­öld garnitúra eladó. Megtekinthető vasár­nap. 8 áll-ig. Győr, Aradi út. u. 20. I. em.____________ Skoda Octávia el­adó. Rábapatona, Zrínyi u. 21._________ Műszaki vizsgázott 1000-s Wartburg el­adó. Győr, Justus u. 22., Pákás.___________ Simson Star 6 hó­napos jótállással ol­csón eladó. Sopron, Ferenczi János utca 28., délután 3—5 kö­rölött. Révfaluban a Ság­­vári Endre úton 51­ négyszögöl kert el­adó (beépíthető). Ér­deklődés Győr, Szö­vetség u. 9., Visi. Kétszobás ház be­költözhetően eladó. Kapuvár, Főtér 22 alatt. Érdeklődés le­vélben Kiss István Budapest, III., Ár­pád fejedelem út 54. Azonnal beköltöz­hető összkomfortos öröklakás készpén­zért eladó. Megte­kinthető minden szerdán délelőtt 10— 12 között. Sopron, Mátyás kir. u. 5„ NI. Révay. Két fiatal lány ré­szére szoba kiadó. Győr, Kálvária u. 9/A., IH. 3„ Balogh­­né. Elveszett születés­­napi ajándék: Cuki nevű fekete tacskó. Kérem a becsületes megtalálót, vagy nyomravezetőt (juta­lom ellenében) sür­­gősen értesítsen, be­teg kisgyermekem gyógyulását segítené vele. Cím: Szabó Kálmán, Győr, Esz­perantó u. 10. Győr, Stadion ut­cai garázsomat elcse­rélem nádorvárosi vagy belvárosira. Telefon: 13-975. Áramszünet Közöljük fogyasz­tóinkkal, hogy háló­zat karbantartás miatt 1972. május 15- én 6 órától előrelát­hatólag 14 óráig az alábbi helyeken áramszünet lesz:­­ *** Külső Lenin út (Hunyadi u. — Dr. Petz L u. között), Bartók B. u„ Roose­velt u„ Liezen-M. u„ (Roosevelt u. — Ál­mos u. között), Ál­mos u„ Hermann O. u., Felszabadulás u„ (Bartók B. u. — Ba­csó B. u. között), Lázár V. u„ Verseny u„ (Somogyi B. út­ig), Március 15. u. (Somogyi B. útig), Csaba u. 8. sz épü­let, Buda u. 10. sz. épület, Attila úti óvoda és napközi, Tanácsi Tervező V. Külső Lenin út. ÉDÁSZ Vállalat Győr városi kiren­deli Értesítjük t. Fo­gyasztóinkat, hogy a 20 kV-os szabadveze­ték karbantartása miatt 1972. május 17- én 6-tól előrelátha­tólag Ifi óráig Mo­­sonmagyaróvárott az Alsómajor területén, Váraljai út, Liget út, és Gazdász út 1-től 4-ig áramszünet lesz. ÉDÁSZ Vállalat győri Üzemigazga­tóság. .... Közöljük fogyasz­tóinkkal, hogy háló­zati munkák miatt 1972. május 16-án 6 órától előrelátható­lag 14 óráig a Leven­dula u., Virág u., Gyöngyvirág u., Traktoros u., Mozsár u., Balogh A. u. Lep­ke u., Mazsola u., Rezeda u.-ban áram­szünet lesz. ÉDÁSZ Vállalat Győr városi kiren­­deltségi. Jól felhasználtuk a szünetet” A Rába ETO NB I-es labda­rúgó-csapata szorgalmasan ké­szülődik a Pécsi Dózsa elleni baj­noki mérkőzésre. A válogatott mérkőzések miatti szünetet jól használták fel a zöld-fehérek. Győrfi Lászlót, a csapat edző­jét arról faggattam, hogy mit csináltak a bajnoki mérkőzések szünetében, rendbe jöttek-e a sé­rültek, és hogyan készülnek a szerdán esedékes Pécsi Dózsa elleni bajnoki mérkőzésre. Azt mondtam, hogy szerdán esedékes. De lehet, hogy nem szerdán rendezik a soron kö­vetkező bajnoki mérkőzéseket. Ugyanis, ha a magyar váloga­tott ma Bukarestben döntet­len eredményt ér el, akkor 1­7-én, szerdán Belgrádban kerül sor a továbbjutást eldöntő har­madik mérkőzésre. Erről most ne beszéljünk. Sok­kal inkább érdekes, amit Győrfi László mond. — A szünet alatt mindenki le­hetőséget kapott a játékra, arra voltam kiváncsi, hogy kire, ho­gyan lehet számítani, így min­denki bizonyítani akart. Heten­ként három nap napi két edzést tartottunk, a többi napokon in­kább a fiatalokkal foglalkoztam. — A menetrendet a Donawitz elleni mérkőzés után mondja el. — Az a nemzetközi találkozó nagyszerűen sikerült. Különösen az első félidőben játszottak jól a fiatalok. Utána a csehszlová­kiai Dunaszerdahelyre látogat­tunk el, ahol 7:2-re győztünk. Sajnos, ezen a mérkőzésen Pén­zes megsérült. Magyar meg a Donawitz elleni találkozón szen­vedett húzódást. Az elm­últ hé­ten Szombathelyen vendégszere­peltünk és 3:1 arányban alul ma­­a­radtunk a Haladás ellen. A visz­­szavágót pénteken játszottuk a Haladás ellen, 3:3 (2:1)-es ered- -v­ménnyel. Szerdán pedig a Ko­máromi Olaj munkás volt az ellenfelünk Komáromban. Na­­lun­gyen jó talajú pályán 14:6-ra győztünk. — Mi újság a sérültekkel? — Magyar és Pénzes elkezdték az edz­éseket és remélem, hogy szerdára már rendelkezésre áll­nak. A Pécsi Dózsa elleni ősz- ö­szeállítást meghatározza az a­z,r tény is, hogy Horváth László az ifjúsági válogatottal Spanyolor­ *°­r­szágban tartózkodik. Örömmel ,:)5 mondhatom, hogy Izsáki is el­kezdte az edzéseket, felépült sé­rüléséből leírt P. I. : Az Országos Szakipari Vál­lalat alkalmaz és átképez kő­műves-, hidegburkoló-, ács-, asztalos szakmunkásokat homlokzat- és díszítőburkoló szakmára. A szakmai ismere­tek bővítésén túlmenően a kereseti lehetőségek is ked­vezőbbé válnak. Felvétel fo­lyamatosan a jelentkezés sor­­rendjében. Felvétel: Bp., V., Báthory u. 12., II. em. 229. szoba, munkaerő-gazdálko­dás. (XI Az Országos Szakipari Vál­lalat 6 hónapos betanító tan­­folyamot indít szakmával nem rendelkező, 18—45 éves korú férfiak részére, hő- és hangszigetelő szakmában, 1972. június 5-én. A tanfo­lyam ideje alatt havi 1800 Ft rögzített bért fizetünk, vala­mint különélési pótlékot. A tanfolyam befejeztével telje­sítménybérben foglalkoztat­juk a végzett dolgozókat. Fel­vétel: Budapest, V. Báthory u. 12., II. em. 229. szoba, munkaerő-gazdálkodás, 1972. június 1­9-ig. (X) A LŐRINCI FONÓ FELVÉ­TELT HIRDET 16 ÉVEN FELÜLI LÁNYOK RÉSZÉRE. A betanulási idő 1 hónap. Vidéki lányok részére szállást korszerű leányotthonunkban adunk havi 100 Ft térítésért. Cím: PIV Lőrinci Fonó, Bu­dapest, XVIII., Gyömrői út 85—91. (XI