Kisalföld, 1981. március (37. évfolyam, 51-76. szám)

1981-03-31 / 76. szám

Edzőtars volt a Rába Szombaton, a labdarúgó­válogatott edzőinek kérésére Tatára utazott a Rába ETO, edzőpartnere volt a VB-selej­­tezőre készülő legjobbaknak. Akik nem keltettek túl jó be­nyomást! A Katzirz — Mar­tos, Kerekes, Caraba, Tóth — Szántó, Nyilasi, Mucha — Kovács, Töröcsik, Esterházy (csere: Mészáros, Kardos, Zombori, Bodonyi) összetételű tizenegy Nyilasi és Bodonyi révén gól nélküli első félidő után kétszer talált a hálóba, a győriek részéről Pénzes volt eredményes. A végered­mény így 2—1, a válogatott javára. Szerdán — a Belgi­umban szereplő ,.idegenlégió, sokkal” kiegészülve — az Austria Wien ellen lép pá­lyára a magyar együttes. A Rába ETO-ban többen pihentek, az ö­sszeállítás a következő volt: Hornyák — Szíjártó (Csonka), Hlagyvik, Pásztor, Magyar (Szíjártó) — Csonka (Glázer), Füzi, Pölös­­kei — Pénzes, Gyurmánczy (Hajszán), Jugovits. A győ­riektől Füzi és­­ Pásztor ját­szott jól. A Rába ETO szer­dán 11 órakor hazai környe­zetben játssza a s szombati debreceni mérkőzése főpróbá­­ját, ellenfél a Bábolna együt­tese. Hajszán és Gyurmánczy Tatán csak egy-egy félidőt játszott, vasárnap viszont újra pályára léptek az ifjúsági csapatban a Honvéd ellen. NB I-es mérkőzésen, a pi­ros-fehéreket a szerdán is játszott Pandúr és Supka, va­­lamint Grósz erősítette. A ta­­lálkozó 79 percig kísértetie­sen hasonlított a nagyokéra, a vezetést (Gyurmánczy) az első 40 percben az ETO sze­rezte meg, a folytatásban fe­lülkerekedett a Honvéd és ■fordított (Berta, Zilahi). Már- már vereségnek lehetett el­könyvelni a mérkőzést, ami­kor a lefújás előtt Hajszán ■szabadrúgásából a sorfalról a jobb sarokba pattant a Labda (2—2). H­á­­r­o­m győri első hely A szombaton és vasárnap Győrött megrendezett hagyo­mányos nemzetközi felszaba­dulási röplabdatornán 8 fér­fi-, 2 női-, 6 fiú- és 5 leány­csapat vett részt. A férficsapatok két négyes csoportban küzdöttek, ahon­nét az első két-két helyezett: a Gy. Dezső, a Bp. ÉLGÉP, illetve a KTMF és a KOMÉP junior került a döntőbe. A tornát a KTMF csapata nyer­te, 2. Gy. Dózsa, 3. Bp. ÉL­­Gép, 4. KOMÉP junior, 5. Nővé Zároky, 6. Tabi Video­ton, 7. Dunaszerdahelyi AC, 8. Zirc—Dudari Bányász. A nőknél: 1. Gy. Dózsa, 2. Gy. Universitas. A fiúknál 1. KOMÉP, 2. Tabi Videoton, 3. Dunaszerdahelyi RC, 4. Gy. Dózsa I., 5. győri Jedlik DSK, 6. Gy. Dózsa II. A leányoknál 1. győri Len­gyel DSK, 2. Gy. Dózsa, 3. MÁVDAC, 4. Egészségügyi DSK, 5. győri Rejtő DSK. Védekezésből támadás: a sötét mezes győri röplabdá­­zók sáncából Tullner ügyes ejtéssel szerez pontot (Gy. Dó­zsa—Zirc-Dudar 2:0) Kiss J. felvétele Bajnoki cím - először kilenc csapat vett részt az V. Dózsa remek csarnokában rendezett országos junior cselgáncs-csapatbajnokságon. A Győri Dózsa a döntőbe jutás reményével indult, s ez a Bp. Honvéd elleni „huszárvágással” (5:0), és a Bp. Spartacus el­leni szoros mérkőzésen kivívott győzelemmel (4:3) sikerült. Evés közben jön meg az étvágy, a döntőben a házigazda új­pestieket is legyőzte a győri testvércsapat! Az eredmény 4:3 volt, s a Gy. Dózsa cselgáncsozói történetükben először nyer­tek csapatbajnokságban országos elsőséget! A siker legna­gyobbrészt a három felső súlycsoport százszázalékosan ver­senyzett képviselőjének, Hevesinek, Ságinak és Kalásznak köszönhető, no meg természetesen a jó felkészülésnek, a csa­patteljesítménynek és a lelkesedésnek. kosárlabda Felszabadulási­kupa SOPRONI SE—ZALA­EGERSZEGI TE 90—60 (39—33) Sopron, 400 néző. Ve­zette: Gergely és Szaba­dos. SSE: Halmos 1, HON­­TI 31, GYURASKÓ 30, Durkó 16, Palotai 6. Cse­re: Sárossy Gy. 2, Bocskay, Komondy, Ma­jor, STERBENCZ 4. Ed­ző: Sárossy Elemér. Küzdelmes első húsz perc után a második já­tékrészben az LSE kön lé­nyedén szerezte kosarait, és biztosan nyert. Győrött döntetlen, Szombathelyen vereség A MÁVDAC megállította győzelmi soro­zatában az éllovas Haladás VSE-t! Nagysze­rű mérkőzést játszott Győrött a két csapat, és ismét, a játékvezető nagy hibája ütötte el a győri kék-fehéreket a még jelentősebb si­kertől. Dicséretet érdemel a csapat, mivel középhátvédjének két nagy hibája kétszer is ,.a padlóra küldte” az együttest, de volt ereje mindkétszer gyorsan talpra állni, és huszáros hajrával az egyik pontot megmen­teni. Növeli a pontszerzés értékét, hogy olyan körülmények között érte el az a gár­da, amikor betegség, sérülés és kiállítás mi­att már tartalékosan is kezdett, majd újabb sérülés és váratlan formahanyatlás miatt még menet közben is változott az összeállí­tása. Végül egy sebtében „összetákolt”, de hihetetlen akarattal küzdő tizenegy hajtotta végre a bravúrt! Ami sikerült a győri kék-fehéreknek ott­honukban ne­kem a nehezebb körülmények között, idegenben pályára lépő soproni ké­keknek. Úgy szenvedett vereséget Szombat­helyen az együttes, hogy több helyzete volt­, mint ellenfelének, de immár sokadszor, most sem tudta értékesíteni azokat! A forduló eredményei után a MÁVDAC két, az LSE pedig egy hellyel került hátrább a sorrendben A nyugati csoport másik rangadója, a Pécsi VSK—N. Olajbányász mérkőzés szintén dön­tetlennel ért véget és így nem változott a bajnoki címért küzdő kettős között a hely­zet.Pécsi VSK—N. Olajbányász 1—1 (1—1), Bábolna — Komló 2—1 (1—0), Ajkai Alumínium—Keszthelyi Haladás 0—1 (0—1), Bauxitbányász—Sellye 0—1 (0—0), Mohács-Véménd—Fűzfő 4—0 (2—0), Péti MTE—Szekszárd 1—2 (1—0), Bakony Vegyész- Dombóvári MSC 1—0 (0—0), H. Rákóczi SE—Vár­palota 0—1 (0—0). Haladás VSE - MÍVNC 3-3 (2-0) Győr, 3500 néző. Vezette: Huták. Haladás VSE: Hegedűs — Szarka, Király, Vörös, Preszeller — Hal­­mosi (Holdosi, 65. perc), Fitos (Nagy, 57. perc), Kulcsár — Garics, Németh, Szabó F. Edző: Panicskó Tibor. MAVDAC: Horváth L. — Fehér, Baumann (Sági 60. perc), Molnár Z., Molnár M. — Domanyik, Horváth D., Gulyás — Csollány, Farkas, Cs. Kovács (Kantó 38. perc). Edző: Horváth Tamás. A viharos szél az első fél­­időben a MÁVDAC-ot támo­gatta, az első esemén­yek vi­szont a hazaiakat sújtották! Cs. Kovácsnak már a 3. perc­ben kiújult a sérülése. Bau­mann nagy hibájából pedig már a 7. percben vezettek a vendégek Ezek után a ven­dégcsapat a hazaiakra tud­ta kényszeríteni akaratát, és csak félóra után jutott el odáig a vendéglátó együttes, hogy veszélyeztette ellenfele kapuját. Előbb Csollány — késlekedésével —, majd Mol­nár Z. — rossz célzásával —­­ hagyott ki egyenlítési lehe­­­­tőséget. A szombathelyiek viszont hetedik szögletükből ismét a kapuba találtak, és akkor úgy látszott, eldőlt a két pont sorsa. A fordulás után viszont másik MÁVDAC lépett pá­lyára! Az első lehetőséget ugyan még kihagyta a csa­pat, a másodikból azonban szépített. Ekkor felcsillant a remény, de Baumann ismét „segített” a vasiaknak, és új­ra kétgólos lett a győri hát­rány. Amikor viszont az in­diszponált középhátvéd he­lyett Sági lépett pályára, és átalakult az együttes (Gulyás középhátvéd, Kantó közép­pályás, Sági pedig balszélső lett), egycsapásra megválto­zott a játék képe Hozzájá­rult azonban ehhez Halmos­ kényszerű lecserélése is. Át­vette az irányítást a MÁV­DAC, hamar szépített, majd gyorsan egyenlíthetett volna (Huták nem adta meg a Mol­nár Z. ellökéséért járó, nyil­vánvaló tizenegyest.) A haj­ráig kellett így várni, hogy a nagyon lelkesen és a máso­dik félidőben már lendülete­sen, tervszerűen is játszó ha­zaiak megmentsék a már kétszer is veszni látszó egyik pontot! Igazságos döntetlen­nel ért véget így a színvo­nalas, v­égig jó iramú talál­kozó. 7. perc: Baumann lábáról leper­dül a labda, Németh szerzi meg, és pár lépés után a jobb össze­kötő helyéről lő a kapuba. 1—0. 39. perc: Kulcsár jobbról be­ívelt szögletét a védők közé be­ugró vörös lefejeli, Garics pedig nem hibáz. 2—0. 54. perc: Molnár Z. huszonöt­­méteres bombáját Hegedűs csak kiütni tudja a bal sarokból. Zdo­mányik szerzi meg a labdát, de kisodródik, és középre ad, Hor­­vath D. pedig az ötösről lő a há­lóba. 2—1. 56. perc: A senkitől sem zavart Baumann lyukat rúg a félpályá­nál, Garics k­özépen kiugrik, és lövése a kifutó kapuson felper­­dü­lve hull a léc alá. 3—1. 62. perc: Sági jobbról belőtt szögletét Kantó fejjel megcsúsz­tatja, Domanyik pedig a kapuba fejeli a labdát. 3—2. 82. perc: Gulyás kapcsol le egy támadást, a bal oldalon levő (Csok­­­ánynak ad, aki pár lépés után laposan átvágja a labdát jobbra, ott Domanyik kapja, kapura húz, és egyenlít, 3—3. (kicli) Sabaria SE — Soproni SE 2-0 (1-0) Szombathely, 2000 néző. Vezette: Kovács L. Sabaria SE: Pálinkás — Sümegh­i, Varga Levente, Gáncs, Bencsics — Novalovics, Horváth L., Varga László (Jáger L. 77. perc) — Jáger L., Hauzer, Horváth Z. (Meskó 84. perc). Edző: Szabó Imre. Soproni SE:­ Horváth Gy. — Lipóth, Tarázsnyák, Benkő, Horváth­ G. — Makai, Németh L., Tischler — Varga (Wilcsek 46. perc), Deák, Dercsár. Edző: Mihhaleve Bodizeár. •— -— • — Soproni rohamokkal kez­dődött a játék. Németh lövé­sét Pálinkás védte, Varga labdája pedig elszállt a ka­pu fölött. Félóra elteltével veszélyeztetett először a Sa­baria, majd megszerezte a vezetést is: a 34. percben Li­­póth rövid hazaadását Hauzer elcsípte, kicselezte Horváth Györgyöt is, és utána lőtt az üres kapuba. 1-0. A 38. percben Dercsár szöglete után Makai Németh elé adott, a középpályás fejese a felső lécről a gólvonalon túl­ra jutott, majd Bencsics kéz­zel Deák elé ütötte a labdát, akinek fejese mellé szállt. A játékvezető kirúgást ítélt! A fordulás után is inkább az LSE kezdeményezett. De­ák két jó csel után fölé lőtt, a másik oldalon pedig Hor­váth 7­ lövése kerülte el a kaput Az 51. percben Wil­­csek megsérült, helyére Fendrik állt. A 66. percben Deákot szabálytalanul akasz­tották a tizenhatoson belül, a büntető azonban ismét elma­radt! A 67. percben Jäger S.­lesről futott el, és a kimoz­duló kapus mellett növelte az előnyt. 2—0. A hajrá ismét a vendégeké volt. Németh sza­badrúgását Deák fölé fejel­te,­ majd Makai lövése szállt el a kapu mellett. A 78. perc­ben Tischler—Dercsár akció végén a szélső lövését a ka­pufa mentette. Olyan mérkőzést nyert meg a Sabaria a gólhelyzetek sorát ki­hagyó soproniakkal szemben, amelyen csak egy védelmi és egy játékvezetői hibából jutott hely­zetbe. A kilencven perc egésze alapján nemcsak az egyik pontot, hanem a győzelmet is megérde­melte volna a vendégcsapat. A gólszerzési alkalmak sorozatos ki­hagyása azonban megbosszulja magát­ .Jók: Gács, Novalovics, il­letve Horváth G. és Németh. A BAJNOKI TÁBLÁZAT: 1. Haladás VSE 26 30—21 38 2. I. Olajbányász 26 74—34 36 3. Komló 26 34—17 34 4. Pécsi VSK 26 37—21 33 5. K. Haladás 26 40—33 32 6. Sabaria SE 26 30—25 31 7. Bauxitbányász 26 38—36 31 8. Bábolna 26 29—29 31 9. MÁVDAC 26 52—36 30 10. Moháes-Véménd 26 26—20 27 11. Szekszárd 26 26—24 25 12. A. Alumínium 26 35—35 25 13. Bakony Vegyész 26 35­ 35 21 14. Soproni SE 26 35—36 22 15. Sellye 26 29—46 20 16. Várpalota 26 23—12 18 17. Dombóvár 26 23—50 18 18. H. Rákóczi SE 26 20—30 17 19. Fűzfő 26 27—10 17 20. Péti MTE 26 29—63 11 Egy mondatban... Korszerűsítik, négypályásra bővítik a Győri ÉPFU tekecsarnokát, a munká­latok az alapozással megkezdődtek. ■ Szombaton és vasárnap fél 9-től a Győ­ri Magasépítő ismét megrendezi hagyo­mányos felszabadulási tornáját a férfi kézilabdázóknak. ■ Pásztor és Pölöskei, a Rába ETO labdarúgói a legutóbbi for­dulóban túljutottak 75. NB I-es mérkő­zésükön. gz A legeredményesebb sopro­ni férfikosaras, Balogh Sándor, 727 pontjával 15. az NB I-esek kosárdobó­listáján.­­ Az amerikai Phil Mahre nyerte az alpesi sízők Világ­kupáját, mögötte a svéd Stenmark és a szovjet Zsirov végzett . Az éllovastól elszen­vedett veresége ellenére az előkelő 5. helyen áll a sakk OB II. nyugati cso­portjában az újonc Győri KTMF. B Férfikosárlabda-válogatottunk meg­nyerte a szolnoki Tisza-kupa viadalt. Kuba, Románia és Ausztria csapata előtt. B Jóné, Jakab Erzsébet, a Gy. Dózsa atlétája a 6. helyen ért a célba a dunakeszi országos, mezei futóbajnoksá­gon !9 Fontos győzelmet aratott az osztrák labdarúgó-bajnokságban a ki­esés ellen harcoló Eisenstadt csapata, a 2-0-ás mérkőzés első gólját Pusztai László fejelte. B A kiskunhalasi közép­iskolai kézilabdatornán a legjobb ma­gyar fiúcsapatként kupát nyert győri Révai, illetve a második helyezett győ­ri Szamuely lány csapatából került ki a legjobb kapus: Horváth Zsolt, illetve Pinter Mária. B A Budapesten játszott egyetemi-főiskolai kézilabda-mérkőzé­sen a KTMF együttese 17—13-ra legyőz­te a Zalka Máté főiskola csapatát. B A Mosonmagyaróváron első ízben megren­dezett lakótelepi kispályás labdarúgó­­tornát a Panel FC elnevezésű csapat nyerte. B Az ÉPFU női és a Richards férficsapata győzött, a győri tömegsport szövetség munkahelyi olimpiai tekever­senyén.­­ Az országos középiskolai lab­darúgókupa középdöntőjében a soproni Kempelen Farkas Szakközépiskola pé­csi, a győri Mayer Lajos Gimnázium zalaegerszegi ellenfelével szemben vég­zett gólnélküli döntetlenre. SS Kövecses Tamás, a MÁVDAC tehetséges kerék­párosa nyerte meg vasárnap az év első országos ifjúsági versenyét, amelyen Budapestről rajtolva 80 km-t kellett a résztvevőknek megtenni . A legjobb négy közé jutásért játszanak szerdán az országos serdülő kupában a labdarúgó­­csapatok az LSE 14 órakor a Bécsi úti sporttelepen a Bp. Honvéddal mérkőz IÍZ Sélképtálsa csapat A múlt heti gólszüret után most a gólképtelenség volt a jellemző a megyei I. osztály csapataira. A kilenc mérkőzésen mindössze húsz gól született (alig több, mint fele az előző hetinek), és ebből a MOTIM TE maga tizet szerzett! — A Csorna legyőzte a Gy. Dó­zsát, és ezzel a vereséggel a bel­ügyiek a harmadik helyre estek vissza. MOTIM TE—SZANY 10—1 (4—0) Szany, 300 néző. Vezette: Hoff­­bauer J. — MOTIM TE: Schnitzer —■■ Papp, Vaskovics, Hafner, Ju­hász N­., Turán, Bors, Mészáros (Antal), Ipacs (Gyökeres), Csi­szár, Szabó I. Edző: Kozári Imre. — Szany: Tóth A. (Lampert) — Gerencsér, Gáncs, Dán, Kovács, Sipócz, Krasnyánszky, Varga F., Pandur, Mészáros, Tóth I. (Po­­povics). Edző: Kr­asnyánszky Gá­bor. — Gólszerző: Bors (4), Csi­szár 2, Turán (2, egyet tizen­egyesből), Antal és Juhász N­. H. RADNÓTI SE— FERTŐSZENTMIKLÓS 1—0 Győr, 250 néző. V.: Karcsics J. — H. Radnóti SE: Sieber — Ju­hász, Szarvas, Illés, Fertetics, Treznik, Kocsis, Kiss, Szabó (Benkó), Lang (Ács), Licskai. Edző: Germán Ferenc. — Fertő­­szentmiklós: Mad­áry — Horváth J., Baranyai, Holper, Gergácz, Bors, Mészáros, Palotai, Bokori (Pál), Gosztola, Horváth B. Edző: Horváth István. — Gsz.: Juhász. M. VASAS—S. POSTÁS 0—0 Mosonmagyaróvár, 700 néző. V.: Horváth L. — M. Vasas: Villa — Nagy, Schuttovics, Cseh (Szé­­kely), Lencse. Stipkovics, Sípos, Siller, Kotai, Farkas (Neuberger), Király. Edző: Baranyai Attila. — S. Postás: Venczel — Csontos, Horváth G. N­., Bausz N­., Hor­váth G. I., Plavecz, Gazdag, Kris­tály, Fehér (Földházi), Toschek, Németh. Edzői Mentes Pál. SVSE-GY. ÉLELMISZER 0—0 fő Sopron. 400 néző. V.: Bratten­­geier F. — S­VSE: Ráduly — Szűcs, Kozári, Nyúl, Szalontai, Braumüller, Csernok, Kovács, Balogh, Presits, Döbrei (Kenedii). Edző: Lift Tivadar. — Gy. Élel­miszer: Ramm — Gurbács, Vida, Kurhéja, Pék, Ábrahám, Kalmár, Nagy A., Winkler, Tóth K., Wingler (Nyári). Edző: Keglovich László. ^ DUNASZEG— GYŐR­­MENI OCSANAK 1—­1 (1)—0) Dunaszeg, 350 néző. V.: Kauf­mann L. — Dunaszeg: Bider — Kiss, Dubi, Tamás, Fekete, Faze­kas, Torma, Zsebedits, Nagy (Lendvai), Rigó, Erdélyi. Edző: Németh László. — Győr-Ménfő­­csanak: Salakta — Lajtos, Mol­nár, Hancz, Fehér, Kulcsár (Zus­zánszky), Tenk, Mózes, Ilvics, Bedő, Tokovicz. Edző: Orosz László. — Qsz.: Nagy. GY. ELEKTROMOS— S. VASAS 2—0 (1—0) Sopron, 150 néző. V.: Kovács G. — Gy. Elektromos: Dolfinger — Horváth I., Károlyi,' Nagy,' Fintor, Horváth F., Rostás (Hor­váth Gy.), Kettinger (Gede), Hal­mán, Szekér, Szabó. Edző: Ta­kács Ferenc­. — S. (Vasas,: Morsa­­lits — Jagodits, Varga, Friderits, Takács, Horváth, Major (Cser), Dravalits, Braun (Huber), Ko­vács, Deák. Edző: Németh Mik­lós. — Gsz.: Horváth F. és Szabó. KAPUVÁR—PETŐHÁZA 1—0 (0—0) Petőháza, 1200 néző. V.: Vörös. — Kapuvár: Spiteller -- Horváth I., Varga L., Pozsgai, Füzi, Varga P., Varga F. (Szalóki), Nagy, Böcskör (Novics), Lengyel, Ko­vács I. Edző: Németh ,Gy. Kál­mán. — Petőháza: Németh F. — Iglói, Pethő, Magyar, Heller. Tor­ma, Pogácsa (Kiss), Németh Cs., Bencze, Horváth (Kuslits), Ko­vács. Edző: Székely Gábor. — Gsz.: Novics. CSORNA—GY. DÓZSA 2—1 (0—0) Csorna, 800 néző. V.: Koltai J. — Csorna: Szigeti — Pásztor, Hernicz, Túri, Milits, Németh, Györvári (Horváth) Tatai 7... Ko­csis, Nagy (Tatai J.), Sulyok. Edző: Kovács Lajos. — Gy. Dó­zsa: Markó — Csáktornyai, Mada, Fekete, Simacsek, Keglovich (Szabó T.), Marth, László, Schlögl, Glázer Gy., Bális. Edző: Farsang Ferenc. — Gsz.: Túri és Sulyok, ill. Glázer Gy. GYŐRSZENTIVÁN— T. HÚSIPAR 2—0 (1—0) Táplánypuszta, 200 néző. V.: Ratatics . Győrszentiván: Molnár — Bakács (Fehér), Bognár, Sego­­vics, Orok­ics., Schillinger, Frick, Stummer (Fajkusz), Tamasits, Király, Németh. Edző: Schillinger Rudolf. — T. Húsipar: Major — Kürti, Beck S., Beck T., Takács, Soós K., Tuza, Péteri, Bicsák, Beck G., Bognár. Edző: Makkos László. — Gsz.: Király és Né­meth.