Kisalföld, 2012. július (67. évfolyam, 153-178. szám)

2012-07-23 / 171. szám

18SPORT Nem sikerült jól a főpróba LABDARÚGÁS MUNKATÁRSUNKTÓL Sopronban, a helyi NB II-es együttes ellen játszotta a baj­nokság előtti utolsó felkészülé­si mérkőzését az élvonalbeli Győri ETO FC. SVSE-GYSEV-Goldschmidt- Győri ETO FC 2-1 (0-1) Felkészülési mérkőzés, Sop­ron, 300 néző. V.: Ábrahám. SVSE: Boros - Bognár Zs., Baranyai N. Seper, Varga K. - Pintér A., Varga G. Deme (Csi­kós) - Gyánó (Balázs R.), Far­kas J. (Horváth H. P), Gaál B. Edző: Soós Imre. ETO FC: Sztevanovic - Svec, Lipták, Sztanisic (Lang), Tota­­dze - Kronaveter (Kamber), Pát­­kai (Nicorec), Trajkovic - Varga R., Ahjupera (Dina), Andric (Du­dás). Edző: Pintér Attila. Gsz.: Gyánó (54.), Deme (73.), ill. Trajkovic (27.). A vártnál jóval kevesebben tekintették meg a „megyei rangadót”. A 14 új játékossal, köztük hét élvonalbeli labda­rúgóval megerősített NB II-es hazai gárda ellen a bajnoki főpróbáját játszó ETO-ból sérü­lés miatt öten is hiányoztak: Völgyi, Dinjar, Djordjevic, Ta­kács és Koltai. Az első félidőben az ETO mezőnyfölényt harcolt ki a kis­sé megilletődötten kezdő hazai­ak ellen. Ekkor több helyzetet is kidolgoztak Andricék, ám Traj­kovic közelről szerzett találatán és Kronaveter 35 m-ről eleresz­tett bombáján (mely a kapufán csattant) kívül nemigen volt gólszerzési alkalmuk. Szünet után néhány percen keresztül még tartott a Pin­tér-legénység lendülete, me­lyet a frissen beállt Dina és Pátkai kihagyott ziccerei jelez­tek, de az 50. perctől szinte va­rázsütésre a tiszta pirosban ját­szó Soós-gárda ráérzett a le­hetőségre, s támadásba len­dült a jobb eredmény elérése érdekében. Erőfeszítésüket si­ker koronázta, s előbb Gyánó, majd Deme lőtt Sztevanovic hálójába a szépen kidolgozott akciók végén. Az SVSE végig lelkes és szervezett volt, s főleg az utolsó 40 percben nyújtott teljesítménye alapján nem ér­demtelenül szerzett meglepe­tésszerű győzelmet. Soós Imre: - Nagyon fontos állomása volt ez a mérkőzés a felkészülésünknek, s egy kis önbizalmat adott a ránk váró munka előtt. Jól és fegyelme­zetten játszott a csapat, s itt ra­gadom meg az alkalmat, hogy sok sikert kívánjak a Győrnek a kezdődő bajnoksághoz. Pintér Attila: - Az első fél­időben jobban játszottunk, több lehetőségünk is volt. A szünet után is voltak helyzeteink, de ezeket nem sikerült gólra válta­ni és igazából két figyelmetlen­ség megpecsételte a sorsunkat. Nem lehet még egy másodosztá­lyú csapat ellen sem ilyen fe­gyelmezetlenül játszani, ez ta­nulság lehet a rajt előtt. A zöld mezes győriek meglepetésre vereséget szenvedtek Sopronban. FOTÓ: magasi Dávid Enesei jubileum nyolc győri találattal LABDARÚGÁS MUNKATÁRSUNKTÓL Pénteken Enesén vendégszere­pelt a Verebes József irányította ETO-öregfiúkcsapat. A Győrhöz közeli községben ez alkalommal teljes mérték­ben a labdarúgást és a sportot ünnepelték, éppen a foci 75 éves múltjára, nevezetes törté­néseire emlékezhetett Mester­­házy József, Enese polgármes­tere és az ünnep díszvendége, Gyopáros Alpár, a régió or­szággyűlési képviselője. Fiatalos, láthatóan edzés­ben lévő, cserékkel megerősí­tett, szívós hazai gárda volt az ellenfél, amely kétszer a kapu­fát is eltalálta a mérkőzés ele­jén, ám a tizedik perctől kezd­ve helyükre kerültek a dolgok, kidomborodott a vendégek na­gyobb tudása. Gyors helycse­­rés támadások nyomán állítot­ták sakk-matt helyzet elé a lel­kes és sportszerű hazaiakat. A Verebes-legénység részéről kü­lönösen a hetek óta kirobbanó formában lévő Korsós Attila volt elemében, góljai mellett pazar átadásokkal hozta hely­zetbe társait is, akik jó néhány kihagyott helyzet mellett élni is tudtak a lehetőségekkel. Ér­dekesség, hogy egyébként mindkét játékrész eredménye azonos koreográfia szerint ala­kult, négy-négy vendégtalálat­ra egy-egy hazai esett... Győri ETO FC-öregfi­­úk-Enese 8-2 (4-1) Enese, 300 néző. V: Egedy. ETO-öregfiúk: Berta - Szíjár­tó, Puglits, Jaki, Peczár - Tamás, Ivanics, Korsós - Herczeg, Ördög, Hajszán. Cs.: Hermann, Preszel­­ler, Horváth P, Székely, Horváth Cs. Edző: Verebes József. Gsz.: Korsós (2), Ördög (2), Herczeg, Tamás, Horváth P, Hor­váth Cs., ill. Horváth V, Dombi. Veretlenül lett hatodik SAKK. Veretlenül a hatodik he­lyen zárta a dortmundi sakktor­nát Lékó Péter: a magyar nagy­mester a vasárnapi zárófordu­lóban a hazai közönség előtt szereplő Arkadij Naiditschcsal játszott döntetlent. A viadal honlapja szerint a felek a 38. lé­pést követően állapodtak meg a remiben. A magyar sakkozó - aki ko­rábban háromszor is megnyer­te a tornát - összességében hét döntetlennel és két győzelem­mel zárta a viadalt, és 5,5 pont­jával - három riválisával együtt - mindössze fél ponttal maradt el a tornagyőztes olasz Fabiano Caruanától és a máso­dik orosz Szergej Karjakintól. (mti) Totóeredmények 29. hét: 2,1, 2, 2,1, 2, X, 1, X, 2, 2, 1, 2 + 1. 2012. JÚLIUS 23., HÉTFŐ KISALFÖLD Alonso megállíthatatlan volt AUTÓSPORT MTI Fernando Alonso, a Ferrari pi­lótája nyerte vasárnap a For­­ma-1-es autós gyorsasági vi­lágbajnokság idei tizedik futa­mát, a Német Nagydíjat. A pontversenyben éllovas spanyol autóversenyző mögött a világbajnoki címvédő, hazai közönség előtt szereplő Sebas­tian Vettel (Red Bull) futott be másodikként, a brit Jenson Button (McLaren) pedig har­madikként, ám mégis utóbbi lett a második. A Renault-val kétszeres vi­lágbajnok Fernando Alonso, aki idei harmadik, pályafutá­sának pedig 30. futamát nyerte meg, rajt-cél győzelmet aratott a hockenheimi pályán. A második és a harmadik he­lyért nagy versenyfutás alakult ki a második helyről startoló Vettel és a hatodikról induló Button kö­zött. A szigetországi pióta a má­sodik kerékcserénél a német elé került, ám két körrel a leintés előtt Vettel visszaelőzte Buttont. Az esetet a versenybíróság vizs­gálta, mert Vettel pályán kívül, a bukótéren előzött. Vettel végül 20 másodperces büntetést ka­pott és visszaesett az 5. helyre. Tíz futammal a zárás előtt Alonso 34 ponttal vezet az ausztrál Mark Webber (Red Bull) és 36-tal Vettel előtt. Német Nagydíj (67 kör/306,458 km): 1. Fernando Alonso (spanyol, Ferrari) 1:31:05.862 ó (átlag: 201,844 km/ó), 2. Jenson Button (brit, McLaren) 6.949 mp h. 3. Kimi Räikkönen (finn, Lotus) 16.409 mp h., 4. Kobajasi Kamui (ja­pán, Sauber) 21.925 mp h. 5. Se­bastian Vettel (német, Red Bull) 23.732 mp h., 6. Sergio Perez (mexikói, Sauber) 27.896 mp h., 7. Michael Schumacher (német, Mercedes) 28.970 mp h., 8. Mark Webber (ausztrál, Red Bull) 46.941 mp h., 9. Nico Hülken­­berg (német, Force India) 48.162 mp h., 10. Nico Rosberg (német, Mercedes) 48.889 mp h. A pontversenyek állása a ti­zedik futam után (még tíz van hátra), pilóták: 1. Fernando Alonso 154 pont, 2. Mark Webber 120,3. Sebastian Vettel 110,4. Ki­mi Räikkönen 98, 5. Lewis Ha­milton (brit, McLaren) 92,6. Nico Rosberg 76, 7. Jenson Button 68, 8. Romain Grosjean (francia, Lo­tus) 61,9. Sergio Perez 47,10. Ko­bajasi Kamui 33. Csapatok: 1. Red Bull 230 pont, 2. Ferrari 177, 3. McLaren Mercedes 160. Következik: Magyar Nagy­díj, július 29., Hungaroring. Fernando Alonso rajt-cél győzelmet aratott. FOTÓ: MTI/EPA/SRDJAN SUKI A Gyirmót hat góllal „melegített” Bágyogszováton LABDARÚGÁS MUNKATÁRSUNKTÓL___________ A megyei NB II-es csapatok kö­zül mindhárom pályára lépett az elmúlt hétvégén felkészülé­si mérkőzésen. A Gyirmót Bágyogszováton, a Horváth Ferenc-emléktornán találkozott a soproniak máso­dik csapatával, utóbbi kereté­nek másik fele hazai pályán az ETO FC-t fogadta. Gyirmót FC Győr-SVSE­­GYSEV-Goldschmidt 6-0 (4-0) Gyirmót: Holczer - Fitos, Csizmadia, Kardos, Hajba, La­ki, Tóth, Ferenczi, Vörös Torma, Horváth R., Erős. Cs.: Deli, Ko­lozsvári, Balog, Gévay, Cseri, Regedei, Lázár, Magasföldi, Oross, Nagy G. Edző: Csank Já­nos. SVSE: Sásdi - Csontos, Mon­­dovics, Fazekas, Szabó P, Hor­váth R, Csikós, Fábió, Marcon, Balázs, Flaviu. Cs.: Németh P, Kovács M., Kiss Á., Kerekes. Edző: Soós Imre. Gsz.: Ferenczi (2), Vörös Tor­ma, Tóth N., Csizmadia, Magas­földi. Jó iramú mérkőzésen a Gyir­mót helyzeteit maximálisan ki­használva megérdemelt győzel­met aratott. Egy ütközés után Kardos Norbertnek felrepedt a szája mellett a bőre, amit a pá­lya szélén varrt össze a csapat­orvos. Csank János: - Jó átmozga­­tás és edzés volt, a pálya csú­szott, ami megfelelt a játé­kunknak. Elégedett vagyok a csapat teljesítményével. Vasárnap délelőtt egygólos mérkőzésen nyert hazai pályán a Győri ETO FC , a nyitraiak máso­dik csapata ellen. A találkozó egyetlen gólját Tokody Tibor sze­rezte az első játékrészben. Sán­dor István edző ezúttal 45-45 percet játszatta játékosait. Győri ETO FC B-Nitra FC B 1-0 (1-0) Felkészülési mérkőzés, 50 néző. V: Kovács G. ETO B: Molnár P. (Vida) - Kálmán (Bal­a), Paget (Leal), Köles (Nagy ÁJ, Kozma (Med­­gyes) - Tokody (Papp T), Né­meth L. (Nicorec), Somogyi (Ma­­teuics) - Nicsenko (Fekete V.), Aleksidze (Varga TJ, Miklós V. (Serfőző). Edző: Sándor István. Gsz.: Tokody. Először győzött brit KERÉKPÁR MTI______________ A várakozásoknak megfe­lelően Bradley Wiggins a vasár­napi zárószakaszon megőrizte az összetettben vezetőnek járó sárga trikót, azaz megnyerte a 99. Tour de France országúti kerékpáros-körversenyt. A brit kerekes a mezőnnyel érkezett a párizsi Champs-Ély­­sées-n kialakított célba. A 20., 120 kilométeres etapon csapat- és honfitársa, a világbajnok Mark Cavendish győzött sprint­befutóban, mögötte a mezőnypontverseny szlovák győztese, Peter Sagan lett a második. Összetettben Wiggins másik csapat- és honfitársa, Chris Froome lett a második, míg a harmadik helyen az olasz Vin­cenzo Nibali zárt. Wiggins a Tour történetének első brit győztese. Eredmények, 20. szakasz, Rambouillet-Párizs, Champs- Élysées, 120 km: 1. Mark Caven­dish (brit, Sky) 3:08:07 ó, 2. Peter Sagan (szlovák, Liquigas) azo­nos idővel, 3. Matthew Goss (ausztrál, Orica) a. i. A végeredmény: 1. Bradley Wiggins (brit, Sky) 87:34:42 ó, 2. Chris Froome (brit, Sky) 3:21 p hátrány, 3. Vincenzo Nibali (olasz, Liquigas) 6:19 p h. Wiggins felesége, Cathy na­pokkal ezelőtt tett egy olyan bá­tor kijelentést a Twitteren, hogy amennyiben férje megnyeri a 99. Tourt, ő meztelenül - intim ré­szeit eltakarva - fut tiszteletkört a pódium körül. A futásról nem érkezett beszámoló. Bradley Wiggins, az országúti kerékpáros-körverseny első brit nyertese.