Dolgozók Lapja, 1974. szeptember (27. évfolyam, 204-228. szám)

1974-09-14 / 215. szám

3941 caegramtorTf. *mt*t*st Szállítási Vállalat tatabányai munkahelyére kirendeltségvezető­helyettesi munkakör betöltésére PÁLYÁZATOT HIRDET Alkalmazási feltétel: gimnáziumi, vagy technikumi végzettség, és forgalmi tiszti vizsga. Pályázatokat az eddigi munkakörök leírásával „Szállítási Vállalat" jeligére, a szerkesztőségbe kérjük leadni. Röviden Hétfőn kezdődik Moszkvá­ban Anatolij Karpov és Viktor Korcanoj sakk-párviadala, melynek győztese 1975. júniu­sában kihívhatja a világbaj­nokot, az amerikai Bobby Fischert címe megvédésére. A két szovjet­ nagymester egyi­kének a lehetséges 24 játsz­mából ötöt kell megnyernie, hogy harcba szállhasson a vi­lágelsőségért. Motorkerékpárral karambo­lozott, s ennek következtében súlyos síp- és szárkapocs­­csonttörést szenvedett az Dózsa 21 esztendős szabadfo­­­­gású birkózója, Gyulai Mi­hály. A válogatott versenyző az év elején porcműtétje miatt nem vehetett részt a madridi Európa-bajnokságon . Gyu­lai jelenleg a Korvin Ottó kór­ház lakója, előreláthatólag idén már, nem is versenyez­het. Építőipari Szállítási Vállalat győri szállítási üzemegysége és hivatásos személy­­tehergépjármű-vező tanfolyamot indít Almásfüzitő — Tatabánya — Lábatlan körzetében 1974. október folyamán azok részére, akik szakmának kívánják választani a gépjárművezetést, a tényleges katonai szolgálatot letöltötték és 8 általános iskolai végzettséggel rendelkeznek. A tanfolyam egész napos elfoglaltsággal,­­ előreláthatólag három hónapig tart és erre az időre a tanfolyam költségein felül a vállalat a család megélhetéséhez szükséges ösztöndíjat biztosít. A jogosítvány megszerzése után­­ a vállalat biztosítja a gépjárművezetői képzettségnek megfelelő foglalkoztatást. Jelentkezni lehet személyesen az almástiszitói, tatabányai és lábatlani ÉPFiJ-kirendeltségeken, ,­­ ahol az érdeklődők bővebb felvilágosítást is kaphatnak I 1.APJA Hét győzelem — és egy búcsú TATABÁNYAI PETŐFI —PÉCSI EAC 3:1 Mozgalmas napjai voltak a Tatabányai Petőfi NB női röplabdacsapatának. Il­ es Elő­ször a pécsi lányok ellen lép­tek otthon pályára. A Tant­mann, Tóth, Nagy­né, Mihályi, Sárdi, Lévai felállású hazai együttes remek játékkal 15:10-re győzött az első játsz­mában. A második szetben már fej-fej melletti küzdelem folyt, s ebből a vendégek ke­rültek ki győztesen. A következő szetben kissé fáradtan játszott a tatabányai csapat, nem volt igazán nagy a „hajtás”, de így is felül­kerekedett. A negyedik játsz­mában pedig már a következő mérkőzésre gondoltak a lá­nyok. T­AT­AB­ANY­AI PETŐFI —SZÉKESFEHÉRVÁRI • VOLÁN 3:0 Másnap Székesfehérvárra utazott a Petőfi. Meleg, szél­mentes időben kezdhették itt a játékot. Kedves színfolt volt, hogy a volános lányok virág­csokorral fogadták a vendége­ket. Az első játszmában 6:1-re vezettek a tatabányaiak, ami­kor a hazaiak egy jó sorozat­tal 8:7-re feljöttek. Aztán a Petőfis lányok egyre inkább bemelegedtek és 15:10-re meg­nyerték a játszmát. A máso­dik szetben is nagy lelkesedés­sel, ötletesen játszottak. A következő szet 9:1-es Szé­kesfehérvári vezetéssel indult, de a tatabányaiak nagyobb sebességre kapcsolva, végül is megnyerték a mérkőzést. Idegenben 3:0-ra nyerni na­gyon jó eredmény. A mérkő­zés egyik kimagasló teljesít­ményét Marosi Gabriella, Nagy Ottóné nyújtotta, ő ezzel mérkőzéssel búcsúzott. Öt éve a játszik a Petőfiben, s most, hogy kisbabát vár, elbúcsúzik a csapattól, az edzőtől. Lelkes játéka nagyon hiányzik majd. Társai remélik, hogy a búcsú nem végleges. T. J. A tatabányaiak sánca jó, a pécsi leütő labdája visszapattan Nehéz mérkőzés előtt a KOMÉP A KOMÉP NB III-as csapata va­sárnap a táblázat jelenlegi harma­dik helyezettje ellen lép Fűzfőn pályára. A két csapat már sok nagy harcot vívott egymással. A legutóbbi bajnokságban mindkét­szer 3:1 volt az eredmény a hazai együttes javára, a­­ legutóbbi fűz­fői mérkőzés érdekessége, hogy április 21-én ott szenvedett utol­jára vereséget a KOMÉP idegen pályán. Akkor a Fűzfő bajnok­esélyes volt, míg a KOMÉP a kö­zépmezőnyben foglalt helyet. A héten Tokodon, az MNK-mér­­kőzésen tartalékosan állt ki az újvárosi csapat, de így is 10 gól­lal terhelte meg­ a megyei csapat hálóját. A szakvezetés bízik ab­ban, hogy a játékosok vasárnap teljes erőbedobással küzdenek , és ez esetben ponttal térhetnek haza Fűzfőről. Sólymos edző az alábbi 14 játé­kost jelölte a mérkőzésre: Papp, Spigics, Hollósi, Fenyvesi, Horváth G., Klausz, Izing, Loczker, Hor­váth J., Czakler, Péntek, Farkasdi, Beek, Rácz. Ma: Tatabánya—Vasas Félfordulattal előre Szemfényvesztő gyorsan pe­regnek a fordulók a labdarú­­­­gó NB I-ben, szinte alig jut idő elmélkedésre, összefogla­lóra. Két hét leforgása alatt ma már ötödször lépnek pá­lyára a csapatok, a pontgyűj­tő versenyben nincs megállás. Tatabányán a Bányász Vasassal találkozik.­­ Nagy név, a jelenleg tele kétséggel és ta­lánnyal, hiszen szerdán az Egyetértés ellen szerezte meg első két pontját a volt szövet­ségi kapitány csapata. Ez a TBSC szempontjából megté­vesztő lenne­­, ha Geleiék nem ismernék a Vasas reális képességeit. Számítani lehet arra, hogy a nagymúltú vasas­csapat nem egy, hanem két pontot akar elvinni Tatabá­nyáról. Otthonában viszont a Bá­nyász sem szeretne pontot veszteni, bármilyen nagy­nevű az ellenfél. Hiszen eddig ez volt a szisztéma: idegen­ben legalább döntetlent elér­ni, itthon győzni. Az előbbi Szombathelyen nem sikerült, legutóbb Győrött viszont igen. Egyéb jelek is arra mutatnak,­ hogy Tatabánya feljövőben van. Gelei vezetőedzőnek amúgy­­is viszonylag kedvezőbb a hely­zete elődjénél, miután több poszton megnövekedett a vá­logatási lehetősége, igazodni tud elképzeléseihez. Idegen pályán több védőt vonultat­hat fel, a hazai találkozókon a támadósort erősítheti meg. Bár a Vasas ellen teljesen nem válthat át, inkább úgy mondhatnánk: „félfordulatot végeztet előre”. Nem támadó, hanem csak „támadóbb” fel­fogásban játszatja csapatát. A csatársor most is három tagból áll­­(Hegyi, Kőműves, Tóth — de utóbbi csak ak­kor, ha a lába teljesen rend­bejön), a háromtagú pályás sor — Csapó, közép­Szabó, Arany, — viszont alkalmas arra, hogy felnyomuljon és a kaput veszélyeztesse. Szabó­nak ezen kívül más taktikai feladata is lesz. A kapuban Brányit ismét Dombai váltja fel, a hátvédsor ugyanaz ma­rad: Horváth, Néder, Kovács Knapik. A cserepadon Brünyi kapus mellett ülők — Sallói, Halász — elsősorban a táma­dósor felfrissítésére lesznek készenlétben. A Vasasnak nagyon fontos a pont, másképp elodázódik fel­zárkózási reménye (ami egy nagycsapatnál mégsem illik), de a Tatabányának is leg­alább ennyire kell a győze­lem, hogy az élbolyban ma­radjon. Kicsinyek, nagyok kocogtak Kellemes időben folyt le a „Tu­rul­túra” természetjáró vetélkedő. A rendezők (az SZMT testnevelési és sportbizottsága, a városi tanács vb sportfelügyelősége, a Hazafias Népfront városi bizottsága, a Szén­bányák Vállalat szakszervezeti bi­zottsága) a „kocogó versenyt” is­mét két útvonalon bonyolították le. A résztvevők a tatabányai AFIT-szervíztől, illetve a megyei pártiskola épülete elől indulva — előre kijelölt útvonalon — közelít­hették meg a Turul-emlékművet. A mintegy 3500 méteres távolságot időre kellett megtenni, útbaejtve a parkerdőben létesített erdei tornapályát. A beérkezett versenyzők az ered­ményhirdetésig zenehallgatással, labdázással, a helyszínen rögtön­zött vetélkedőkkel töltötték a szép ?őszeleji délutánt. A zenét a Szénbányák Vállalat tánczenekara szolgáltatta. A nagy számú kocogó mellett mintegy ezerötszázan keresték fel ez idő alatt a Turul-emlékmű környékét. A kocogóverseny eredményei korcsoportonként : ,„A” útvonalon (AFIT-tól): 14 évig: 1. Horváth István (5 éves) 62, 2. ifj. Hajnal Vince (11 éves) 33, 3. Pintér* Ferenc (12 éves) 41 perc, 14-18 évesek: 1. Scheffer Ta­más 22, 2. Meszner József 27,­ 3. Biacsi Zoltán 33 perc. 18-30 évesek: 1. Dubinyák Péter 21, 2. Hajdú Gá­bor 27, 3. Juhász István 33 perc, 30-45 évesek: 1. Tölgyes Csaba 24, 2. Biacsi István 33, 3. Hajnal Vince 37 perc, 45-60 évesek: 1. Geiszler János 28, 2. Molnár Dániel 28, 3. Tarsoly Ferenc 47 perc. 60-tól: Vigh Károly 46 perc. Nők: 14-18 évesek: 1. Juhász Er­zsébet 33, 2. Hajnal Karolin 36, 3. Hajnal Edina 35 perc. 30-45 évesek: Hajnal Vincéné 37 perc. 45-60 éve­sek: Tarsoly Ferencné 43, 2. Hor­váth Istvánné 62 perc. „B” útvonal­­ megyei pártiskolá­tól: 14 évig: 1. Vajó Márta (4 éves) 57, 2. Raffai Gábor (6 éves) 57, 3. Benkő Gábor (10 éves) 57 perc. 14- 18 évesek: 1. Wéber Sándor 21, 2. Saler István 40, 3. Csizmadia Mi­hály 40 perc. 18-30 évesek: 1. Var­ga József 25, 2. Pozsgai István 32, 3. Forisek György 46 perc. 30-45 évesek: 1. id. Wéber Sándor 34, 2. Benkovics Alajos 40, 3. Gyémánt Gyula 40 perc. 45-60 évesek: 1. Horváth Péter 27, 2. Forisek Ferenc 40, 3. Floriancsics György 50 perc. 60-tól: 1. Knébel Alfréd (62 éves) 41, 2. Tenyei László (75 éves) perc, 3. Poloviczer István (75 éves).99 Nők: 14-18 évesek­: 1. Benkovics Andre 40, 2. Szabó Angéla 5T perc. 18-30 évesek: 1. Gonda Ju­dit 57, 2. Joó Erzsébet 57, 3. Sza­bó Gyuláné 58 perc. 30-45 évesek: 1. Papp Éva 57, 2. Várkony Jenő­né 57, 3. Bárány Andorné 57 perc. 45-60 évesek: Kiss Mik­lósné 55 perc. 60-tól: Tóth Imréné 90 perc. A verseny minden résztvevője Turul Túra jelvényt és minden első helyezett emlékplakettet ka­pott. A legfiatalabb induló 4, a legidősebb 75 éves volt. Egry csoport —. útközben *