Dolgozók Lapja, 1976. november (29. évfolyam, 259-283. szám)

1976-11-06 / 263. szám

1976. november 6., szombat Járási labdarúgó-bajnokság Vérteskethely pontot vesztett Vcsteszéren A komáromi járási első osztá­lyú bajnokságban csupán egy elmaradt mérkőzésre került sor Rédén, ahová az Ete látogatott el. Színvonalas mérkőzésen a hazai­ak nagy küzdelemben győztek a jól játszó vendégekkel szemben. A másodosztályú bajnokságban több érdekes eredmény született. A legnagyobb meglepetést az újonc Acsteszér szolgáltatta. Az eddigi nélküli listavezető, a pontveszteség Vérteskethely csapatával döntetlenül végzett a lelkes hazai gárda. A Hanta Concóháton győzött, az esélyesebb hazaiak el­is len. A vendégek különösen a má­sodik félidőben játszottak állhatatlanul, ekkor 3 gólt ellen­sze­reztek. A bakonybánkiak is a második félidőben remekeltek. Szikrázó mérkőzést hozott a Szőkepuszta—Ács n. találkozó, ahol a jobb erőkből álló hazaiak biztosan szerezték meg a két pontot. A játékvezető 3 magáról­­ megfeledkezett játékost kiállí­tott. Eredmények: I. osztályú fel­nőtt: Rédei Ete 3:2 (2:1), Réde. 300 néző, v.: Lovas. II. osztály: felnőtt: Szőkepuszta—Ács II. 4:1 (2:1), Szőkepuszta. 100 néző, v.: Bojtor, Acsteszér—Vérteskethely 1:1 (0:01. Ácsie­szér, 150 néző, v.: Sebestyén. Bakonybánk—Sűr 4 :1 Cl:0). Bakon­ybánk, 50 néző, v.: varsó. Hanka—Cosi­óhát 3:2 (0:2). Concóhát, 100 néző, v.: Erdei. I. osztályú bajnokság őszi 1. Kisbér végeredménye: 2. Réde 3. Császár 4. Ászár 5. B.­sárkány S. Tárkány 7. Ete 8. Szend­a. Csém 10. Mocsa 0 6 1 2 20:12 13 1 5 ? 2 30:13 12 0 5 13 14:16 11 9 5­­ 4 25:17 10 9 4 2 3 23:20 10 9 4 1 4 18:15 9 9 3 1 5 15:17 7 9 1­5 3 14:20 7 9 2 2 5 14:35 6 9 1­3 5 13:21 5 II. osztályú bajnokság állása: 1. Szőkepuszta 2. Vérteskethely 3. Hánta 4. Concóhát 5. Ács II. 6. Bakonybánk 7. Kisigmánd 8. Súr 9. Bársonyos 10. Acsteszér 9 8 - 1 41: 9 16 8 7 1 - 40: 7 15 9 6 1­2 34:14 13 7 3 1­3 18:16 7 8 3 14 18:18 7 7 3 13 10:17: 7 8 2 2 4 17:20 6 8 2 1­5 14:31 5 8 1­­­7 13:42 2 8 - 2 6 12:43 2 Olaszország ellen kezdenek November 12-én kezdődik Monacóban a nagyszabású nemzetközi ifjúsági labdarú­gótorna, amelyen 8 ország vá­logatottja vesz részt. A nyolc együttes két csoportban vív körmérkőzést, utána a cso­portok helyezettjei keresztbe­­játszanak egymás ellen. A magyar fiatalok november 13- án mutatkoznak be, Olaszor­szág ellen. SI’OKT Tovább folytatni a pontszerzést! A labdarúgó NB I. előző fordulójában a Tatabányai Bá­nyász egygólos győzelmet ara­tott a megyei rangadón, a Do­rog együttese ellen. A hét közepén az MNK II. forduló­jában a bányászcsapat Szent­endrén, a Kossuth KFSE el­len lépett pályára. A tatabá­nyai gárda egészséges önbi­zalommal fűszerezett játéká­val megérdemelt háromgólos győzelmet aratott. A mai, 13. fordulóbeli el­lenfele, az MTK-VM, az el­múlt szombaton a Salgótarjá­ni BTC-vel mérkőzött. Az el­ső félidőben elért 2:1-es MTK­­VM vezetés a második játék­részben 3:2-re alakult, de az SBTC javára. A második 45 percben a fővárosiak mutatott játékából éppen azok az eré­nyek hiányoztak, amelyek Tbilisziben a nagy gólarányú győzelmet eredményezték. hét közepén a KEK visszavá­­­góján az MTK-VM mérsékelt intenzitással elért egygólos győzelmével. biztosította be továbbjutását. A kék-fehér gárda­­— érthetően — az ered­mény tartására törekedett, lassította a játékot, és ez elég volt a győzelemhez. Moór Ede, a Tatabányai Bá­nyász vezető­edzője megnéz­te a mérkőzést. Véleménye szerint sokkal több van az MTK-VM játékosaiban, mint amit láthattak a találkozón. Valószínű, hogy visszafogottan játszott a csapat, játékosai tartalékolták erejüket. A TBSC-ből a Dorog elleni összecsapáson megsérült Bánfi ma nem tudja vállalni a já­tékot. A makacs sérüléséből felépült Tóth újra teljes értékű harcos, a balhátvéd poszton a kezdőcsapatban kap helyet. A tatabányai vezető­edző nehéz, kemény összecsapásra számít. A hazai csapat tovább sze­retné folytatni pontot (ponto­kat) érő játékát. Néhány ma­gáról megfeledkezett szur­koló jól tenné, ha ócsárlás, kritizálás helyett sportszerű buzdítással segítené a Bá­nyász eredményes szereplését. Megérdemli ezt az együttes, hisz a legutolsó négy mérkő­zésén hét pontot szerzett. A várható összeállítás: Kiss — Szabó, Vass, Juhász, Tóth •— Halász, Müller, Knapik — Hegyi, Jakab, Nagy. Cserejá­tékosok : Csepecz, Nyitrai és Arany. — Pl — mérkőzik Kaposvárott a Dorog Sorrendben a negyedik ide­genbeli mérkőzését játssza a Dorogi Bányász, ezúttal Ka­posvárott. A Rákóczi a közelmúltban még az NB II-ben csatározott a dorogiakkal. Az elmúlt év­ben sikerült megvetnie a lá­bát a legjobbak között, az idén pedig már jó képességű kö­zépcsapattá fejlődött. Az el­múlt fordulóban az V. Dózsa ellen, balszerencsés körülmé­nyek között, az utolsó percben esett góllal maradt alul,­ 3:2 arányban. Ez az eredmény önmaga helyett beszél, mert megbízható védelme, jól szer­vező középpályás sora mellett gólképes csatársora is van. A Dorogi AC szerdán MIN^­­mérkőzést játszott, az NB II-es Ganz-MÁVAG ellen." A játé­kosok és a szakvezetők örö­mére a csatárok négy gólt lőt­tek. Így kellene a bajnoki mér­kőzéseken is játszani — mond­ta Ivanics Tibor vezető edző. — Jóleső érzéssel olvastuk — mondotta továbbá a dorogiak vezető edzője — a tatabányai mérkőzés tudósításában sze­replő dorogi pozitívumokat. De a labdarúgást nem szépségre, hanem pontokra játsszák, mi pedig gólt sem tudtunk rúg­ni. Remélem, a szerdán elért 4 gól lelkesítő hatással lesz csapatomra. — Az összeállítás érdekes­sége, hogy a jobbszélső he­lyén Ecker játszik. A dorogiak régi jobbszélsője a II. csapat­ban szerepelt, majd sérült volt. Most rendben van, szer­dán bíztatóan mozgott. Továbbra is Horváth II. ka­pus élvezi a vezető­edző bi­zalmát. Schnitzernek letelt ugyan már az eltiltása, de csak a cserepadon kap helyet. A várható pályára lépő tizen­egy játékos: Horváth II. — Engelbrecht, Tóth, Sándor, Major — Fareszki, Gabala, Sza­bó — Ecker, Peszeki I., Pén­tek. — QS — Ünnepi sportműsor SZOMBAT II. Cselgáncs: Országos ifjúsági I— o. B. kat. verseny, Esztergom- Kertváros. Bányagépészeti Szak­­középiskola. 16. Kosárlabda:­ Országos Serd­ülő Kupa területi döntői. Komárom, Jókai Gimnázium: Leány: Tb. HI­RTEX—Csepel, 8. Székesfehér­vári Sí—Miskolci Földes Gimn., 9.30. Csepel—Miskolci Földes Gimn., 14.30. Tb. HIRTEX—Székes­­fehérvári Sí, 16. Fiú: Székesfehér­vári SI—MEAFC, 11. Csőszerelő- Komáromi Jókai Gimn., 12.30. MEAFC—Komáromi Jókai Gimn., 17.30. Székesfehérvári Sí—Csősze­relő, 19. Labdarúgás: NB I: Kaposvári Rákóczi—Dorogi AC, Kaposvár, 13. Tatabányai Tatabánya, 13.Bányász—MTK-VM, NB I: Tartalékcsoport: Kapos­vár—Dorog, Kaposvár, 11. Tatabá­nya—MTK-VM, Tatabánya, 11. Röplabda: NB : Férfi: KO­MÉP SC—Tatabányai Bányász, Ta­tabánya, Győri u., 15. Esztergo­mi Vasas—Dunaújvárosi Kohász, Esztergom, Sziget, 15. VASÁRNAP Cselgáncs: Országos Ifjúsági I—II. o. B. kat. verseny, Eszter­­gom-Kertváros, Bányagépészeti Szakközépiskola, 10. Kosárlabda: NB II Férfi: STC— Oroszlányi Bányász, Sopron, 11. NB III Női: Budai Pedagógus— Komáromi AC, XII., Költő u., 11. Férfi: Fűzfő II.— Oroszlányi nyász II., Fűzfőgyártelep, 14.Bá­Országos Serdülő Kupa területi döntői. Komárom, Jókai Gimná­zium: Leány: Székesfehérvári SÍ —Csepel, 7.30. Miskolci Földes Gimn.—Tb. HIRTEX, 9. Fiú: Cső­szerelő—MEAFC, 10.30. Komáromi Jókai Gimn.—Székesfehérvári SI, 12. Labdarúgási NB II: Szekszárdi Dózsa—Oroszlányi Bányász, Szek­­szárd, 13. NB II: Rákóczi SE—Bábolnai SE Tata, 13. Szigetvári VSZSK —Sárisápi Bányász, Szigetvár, 13. Megyei bajnokság: T. Aranyka­lász SK—Komáromi AC, Tokod, 13. Vankó, Timföld SC—KOMEP SC, Almásfüzitő, 13. Pándi. Vér­tesszőlős—Ács, Tatabánya. TTSE- pálya, 13. Horváth Z. Lábatlan— Tatai AC. Lábatlan, 13. Tamás. Naszály—Ny. Viscosa, Naszály, 19, Pulai. Tb. Vasas—Kom. Olajmun­kás, Tatabánya, 13, Marosvölgyi. MVM Vasas SC—Nagyigmánd, Esz­tergom, 13, Kassai. T. Üveggyári Építők—Tb: Cement, Tokod, 13, Komáromi. Röplabda: NB II: Női: Tatabá­nyai Petőfi—Egri Dózsa, Tatabá­nya. Jubileumi Park, 10. Sakk: OB II: MÁV DAC—Ta­tabányai Bányász, Győr, Vasút­állomás, 9.30. Teke: NB II Férfi: Dorogi AC —Székesfehérvári Építők, Dorog, 10. NB TH: Férfi: Ny. Viscosa— Rába ETO, Nyergesújfalu. 9. O. Bányász—S. Lend. Kinizsi, Orosz­lány, 9. Természetjárás: Emléktúra, Pi­lisnyereg. 12. Vízilabda: Komjádi Kuba, Ta­tabányai Bányász—Bp. Honvéd, Hajós Alfréd uszoda, 11.55. DOLGOZOK LAPJA Ú­ttörőolim­pia Nagy mezőny Dorogon Dorogon is megrendezték az úttörőolimpia keretében Esz­tergom város és Dorog járás csapatainak városi-járási le­ány és fiú kézilabda, valamint kis- és nagypályás labdarúgó­bajnokságát. 29 A leányoknál 27. a fiúknál kézilabdacsapat nevezett. A kispályás labdarúgó-baj­nokságon 28, a nagypályáson 19 csapat versengett a továbbju­tásért. A bajnokságot először kör­zeti kieséses rendszerben bo­nyolították, majd a négy kör­zet első helyezettjei játszották a döntő mérkőzéseket a Do­rogi AC sporttelepén és dorogi gimnázium sportudva­a­rán. Valamennyi döntőbeli csapat oklevél-díjazásban ré­szesült. Eredmények: Kézilabda: Lá­nyok: 1. Dorog, Petőfi Sán­dor Általános Iskola, 2. Lá­batlan 1. számú, 3. Esztergom, Petőfi Sándor, 4. Tokodaltá­­ró. Fiúk: 1. Dorog, Dózsa György, 2. Lábatlan 1. számú, 3. Esztergom, Petőfi Sándor, 4. Bajna. Labdarúgás, kispályás: 1. Nyergesújfalu, Eternittelep, 2. Dorog, Dózsa György, 3. Esz­tergom, Kossuth Lajos, 4. Tokodaltáró. Nagypályás: 1. Dorog, Petőfi Sándor, 2. Nyer­gesújfalu 1. számú, 3. Eszter­gom, Kossuth Lajos, 4. Bajnai iskola. Az első helyezettek indul­hatnak az 1977 áprilisában megrendezendő megyei dön­tőben. 7 Kézilabda osztályozó Kornvének most sem sikerült A férfiak „C”-csoportjában lejátszották az NB II-be ju­tásért kiírt osztályozó mérkő­zéseket. E csoportban szere­pelt — sorozatban harmad­szor, összességében negyedszer — megyei férfi bajnokcsapa­tunk, a Környei MEDOSZ. # A környeiek — Horváth Miklós SK elnök, Veszprémi Károly játékos-edző vezetésé­vel — a következő játékoske­rettel vettek részt a vetélke­dőn: Bakó Sándor és Ferenc kapusok, Bednár Szabó Mi­hály, Dénes Viktor, Geracsek Alfréd, Haffner József, Hatai­­er János, Manczal Vilmos, Prekob Flórián, Riesing Ist­ván, Rottenberger János és Velencei József mezőnyjáté­kosok. A mérkőzéseket a ta­tai edzőtáborban játszották le, zárt kapuk mellett. A hat csoport közül a sor­solás szeszélye miatt talán a „C” volt a legnehezebb. A gyöngyösi Zalka Máté SE az előző évben esett ki az NB II-ből. Most jelentősen meg­erősödött, tapasztalt NB-s já­tékosokat igazolt. (Részükre az MKSZ felmentést adott a ver­senykiírás azon pontja alól, hogy június 1. után leigazolt játékos nem játszhat az osz­­tályozón.) A Kazincbarcikai Vegyész ötödször indult a mi­nősítő osztályban és egy „hajszállal” maradt mindig le. Talán a Mátészalkai MTK volt az egyetlen, amelyiknek más csoportokban is „kapasz­a­kodnia” kellett volna. A környeiek szereplését be­folyásolta az, hogy az osztá­lyozók előtt Bednár Mihály ujjtörése miatt hosszabb idő­re harcképtelen volt, az át­lövő játékos most az első mérkőzésen újra súlyosan megsérült. (A tatai kórház se­bészetére szállították be), felkészülés sem volt zavarta­­­lan, probléma volt például az edzések látogatásával! Így egy­két játékoson jelentős súlyfe­lesleg volt, de a többieken is látszott a fizikai fáradtság. S ez akkor ütközött ki legjob­ban, amikor éppen erősíteni kellett volna. Végezetül nem a legszerencsésebb megoldás volt az, hogy az edző maga is játszott, jóllehet alaposan ki­vette részét a góllövésből. Az első játéknap délelőtt­jén először a Kazincbarcika játszott Mátészalka ellen. Itt 27:15 (14:9) arányban a Bor­sod megyei bajnok győzött. ZALKA MÁTÉ HSE -KÖRNYEI MEDOSZ 27:20 (12:10) Vezette: Dorkó, Haide. 2:2- ig három nagy gólhelyzetet kihagyott a Környe. Ezután a gyöngyösi együttes átvette a vezetést, s három-négy góllal tartotta előnyét. Fordulás után a környeiek két ízben is egy gólra megközelítették ellenfe­lüket, de egyenlíteni nem tudtak (11:12, és 12:13-nál). Bakó közben két hetest is ki­védett. A mérkőzés végére a gyöngyösiek kilencgólos tönbséget alakítottak ki s k a­környeiek csak szépíteni tud­a­tak. Góllövők: Veszprémi 6, Ha­­taier 5, Haffner 4, Velencei 3, Dénes, Bednár. Délután a Környe lépett először pályára. KÖRNYEI MEDOSZ —MÁTÉSZALKAI MTK 33:21 (18:7) Vezette: Bodó, Dorkó. Si­ma mérkőzés volt. Az első félidőben 5:5-ig még tartotta magát a mátészalkai gárda, ám a környeiek ezután „hen­gereltek”. Az ellenfél a má­sodik félidőre feladta a mér­kőzést. Góllövők: Veszprémi 14, Haffner 7, Hataier 5, Dénes, Velencei 3-3, Manczal. A csoport másik mérkőzése bizonyult a döntőnek. Ezen a Zalka Máté HSE 20:17 (13:7) győzött a Kazincbarcika el­len. Másnap délelőtt ismét a Környe kezdett. KAZINCBARCIKAI VEGYÉSZ—KÖRNYEI MEDOSZ 33:29 (17:15) Vezette: Bodó, Dorkó. A mérkőzésnek gyakorlatilag már nem volt tétje. Ugyanis elképzelhetetlennek látszott, hogy a Mátészalka legyőzi zalkásokat. 15:15-ig együtt ha­a­ladt a két csapat. A második félidőben is volt egál (20:20), azonban az ellenfél erősíteni tudott, s elhúzott 28:22-re. A hajrában a környeiek feljöt­tek, de csak csökkenteni tud­ták hátrányukat. Góllövők: Hataier 14, Vesz­prémi 11, Velencei 2, Haffner, Dénes. A csoport másik eredménye: Zalka Máté HSE—Mátészal­kai MTK 32:24 (16:13). A gyöngyösi együttes vívta ki tehát a jogot arra, hogy jövőre az NB II-ben szerepel­jen. A környeieknek rendez­ni kell a sorokat — megerő­síteni utánpótlásukat —, hogy jövőre ismét megkísérelhessék a megyei bajnokság megnyeré­sét. Az NB II-be jutott csapat ellen. A környei átlövő megcélozza a Zalka HSE kapuját A csoport végeredménye: 1. Zalka HSE 3 3 - - 79:61 S 2. Kazincbarcika 3 2 - 1 77:64 4 3. Környe 3 1 - 2 82:81 2 4. Mátészalka 3 - - 3 60:92 - Röplabda NB II Dunaújváros—SI. Petőd 3:0 Dunaújváros, 200 néző. Tata­bánya: Karsainé, Borok, Ko­­vácsné, Viziné, Trapcsák, Ma­rosi. Csere: Tranker, Harmath, Búza. Kemény ütés- és nyitásvál­tásokkal kezdődött­ a mérkő­zés. A hazaiak nem ismertek elveszett labdát, a lehetetlen­nek látszó helyzeteket is mentették és megjátszották. Az első játszmában nem is volt egyenrangú ellenfél a tatabányai vendégcsapat. A második és harmadik játszmában az erők kiegyen­súlyozódtak, nehezebben, de mindkétszer a dunaújvárosi lányok szerezték meg a győ­zelmet, a mélyen tudása alatt szereplő tatabányai csapat el­len. dunaújvárosi kohász SE—KOMÉP SC, FÉRFI 3:1 Mintegy félórás késéssel kez­dődött Dunaújvárosban (te­remben) a találkozó KOMÉP: Szegedi, Ádám, Mónos, Joó, Szabó, Éltes.• Cserék: Csűrös, Gdler, Pócza, Edző: Kálmán József. • A szellemes, kombinatív tá­madó játékot játszó listavezető hazai csapat percek alatt 9:2-es előnyhöz jutott. Ezután hosszú labdameneteket köve­tően csak nyitásváltások vol­tak. Végül a Dunaújváros 15:3- ra biztosan nyerte az első játszmát. A másodikban ugyanez ismétlődött: rövid idő alatt a Kohász 13:2-es előny­höz jutott, majd feljött a KOMÉP, 13:7-re szépített, de innen kezdve már nem tudott pontot elérni. (15:7). Már mindenki a hazaiak 3:0-ás győzelmére számított, nem így az építők csapata. A harmadik játszmában váltott, vezetés után 14:13-nál mérkő­­zéslabdája volt a Kohásznak, a Petőfi azonban egyenlített. Többszöri váltás után végül a KOMÉP nyerte a több, mint félórás játszmát 19:17-re. A jó játék folytatódott a 3. játszma közepéig együtt halad­tak a csapatok, de 7:7 után ismét megtorpant a Petőfi, már csak a hazaiak szereztek s pontot. (15:7). A harmadik és negyedik játszmában színvonalas játé­kot láthattak a szurkolók. A KOMÉP csapatának nem volt esélye a listavezető otthoná­ban, ennek ellenére egyenletes teljesítménnyel még szorosab­­bá tehette volna a mérkőzést. Tömegsport Ki mit választ Oroszlányban? Eseménydús sportprogra­mot­ állított össze az Oroszlá­nyi Szénbányák Vállalat tö­megsport-bizottsága novem­ber 7-e tiszteletére, a bánya­üzemek dolgozóinak. Az asztaliteniszt kedvelők­ az Ingatlankezelő Vállalat ta­nácstermében reggel 8 órakor kezdik a versengést. A bá­nyász sportpályán 8 órakor a kispályás labdarúgó-, fél 9 órai kezdettel a kézilabda­csapatok indulnak a helyezé­sekért. A klubhelyiségben csendesebb sport, a sakkozás hívei 9 órakor ülnek az asz­talhoz. A város környéki községek­ben lakók két sportágban mé­rik össze tudásukat. Bokodon, a művelődési házban asztalite­nisz; Vértessomlón, az általá­nos iskolában sakk házibaj­nokságot rendeznek. Kömlödön (a kiadott műsorismertető lap­ról lemaradt) sakkban és asz­taliteniszben bonyolítanak le a helyszínen nevezők között, versenyt. A megyei és az Oroszlány városi ICISZ-bizottság szervezésében kispályás közös darúgásban, kézilabdában láb­és lábteniszben — a „Művelt, edzett ifjúságért” gyében — a megyei akció je­döntőt vívják. A részvétel jogát a járási-városi KISZ-bizottság tömegsport-versenyeinek jobb csapatai érdemelték leg­ki. A helyszín: az OBSK pályája, kezdési időpont: reggel 8 óra.