Dolgozók Lapja, 1982. október (37. évfolyam, 230-256. szám)

1982-10-21 / 247. szám

lmi ok­tóber Sí , riffterffll­ :Kézilabda INF A TBSC ellenfele ,az RTV Basel Tegnap délelőtt Basel­ban a Nemzetközi Kézi­labda Szövetség székházá­ban megtartották az Euró­pa Kupák második for­dulójának sorsolását. Az IHF Kupában a magyar színeket képviselő Tatabá­nyai Bányász férfi csapata a svájci RTV Basel együt­tesét kapta. Az els­ő mér­kőzést december első nap­jaiban Baselban játsszák. A visszavágó Tatabányán december 8 és 12 között lesz. Szakvélemények szerint­­ Svájc kézilabda-sportja­­ a lendületes fejlődés folya­­­­matát éli.­­ Példa rá, hogy­­ tavaly az ország bajnok­­i csapata BEK-döntőt szott a Bp. Honvéddel. ját­A 1 tatabányai csapat vezetői ► nem vonnak le messzeme­►­nő következtetéseket ab­­t­ból, hogy az Eocén Kupá-­­­ban nyáron a bányászok ► legyőzték a svájci váloga­l­tottat. Ha decemberre ’ sérültek’ (Pál, Füredi, Pá­­n »novi­cs) teljesen rendbe ►jönnek, akkor a várható ► baseli szoros­­ után a Tatabánya mérkőzés itthon­­ biztosíthatja a továbbju­t ► [UNK] tást. A magyar csapatok el­►­lenfelei: BEK : Bp. Honvéd •—Gallen (holland), Veszp­­­­rémi Építők—CSZK Moszk­­­­va. KEK: Szegedi Volán ► —Frederica (dán). Totótippek 1.FTC—Ü. Dózsa1 2.Vasas—Bp* Honvéd x 1 2 3.Eger—Kecskemét1 4.Nagybátony—-Dorog 1 X . 5*Sopron—Szekszárd1 6.22. Volán—Tarján 2 1 7.Ascoii—Sampdoria x 1 8.Cagliari—Torino 2 X 9.Cesena—Fiorentina x 2 10.Genoa—Udinese1 11.Juventus—Roma1 I2rPisa—Inter. 1 x 2 13.Léccé—Cremonese 1 x Pót mérkőzések: 14.Palermo—Catania 2 X 15.Reggiana—Varese 1 2 16.Lazio—Perugia 1 X dől«ötök tAr3x Háztömb körúti futóverseny Kétezernél több kisdiák Aligh­a szorul bizonyításra, hogy a XV. alkalommal meg­rendezett háztömb körüli fu­tóverseny nagy­ népszerűség­nek örvend. A szervezőmun­kában a rendezők nagy se­gítséget kaptak a sárberki ál­talános iskola tanári karától. A sokéves tapasztalat kiala­kította, és könnyen értékel­hetővé tette a folyamatos ver­senyprogramot. Több együtt futott gyermekével.szülő Külön dicséretet érdemel­nek az általános iskolák alsó­­tagozatos tanulói, mert lelke­sen, komolyan versenyeztek. Nem mondható el ez a kö­zépiskolásokról. Közülük töb­ben komolytalan magatartá­sukkal rontották a sportmo­rált. Az általános iskolások közül több, mint 2100-an fu­tottak, két futamban verseny­zett a Gépészeti Szakközépis­kola 80 tanulója. Tömegesítési helyezések a részt­vevők és az általános iskola lét­számának arányában: 1. József Attila 148 fő (32.9 százalék), 2. Sárberki 265 fő (31.1 százalék), 3. Újvárosi IV. számú 288 fő (27,1 százalék), 4. Új­városi II. számú 133 fő (26.2 százalék), 5. Bánhidai­­ 14$ fő (22.9 százalék). 6 Endre 110 fő (21,7 százalék).ságvári Lányok: II. osztály: 1. Berta Mónika Bernadett (Bánhidai), 2. Bálványos (Bánhidai), 3. Horváth Melinda (Ságvári Endre). II. osz­tály (tagozatos és igazoltak) : L. Sárközi Irén (Újvárosi IV. szá­mú), 2. Karsai Andrea (Újvárosi IV. számú), 3. Zsíros Alexandra (Újvárosi IV. számú). III. osz­tály: 1 Angel Bettina (Dózsa Gy.), 2. Kovács Judit (József A.), 3. Jakabos Enikő (Sárberki), HL osztály (tagozatos és igazoltak): 1. Kovács Zsuzsa (Újvárosi IV. szá­mú)­, 2. Padósz Csilla (Újvárosi IV. számú), 3. Tócsák Mónika (Ságvári), IV. osztály: 1. Víg Berta zsanna (Bánhidai), 2. Hajósi Zsu­(Mező Imre), 3. Dávid Noémi (József Attila). IV. tály (tagozatos és igazoltak): osz­. Jakabos Zsófia (IV. számú), 2. Sólymos Nóra (IV. számú), 3. Weimper Edina (IV. számú). V. osztály: 1. Madari Zsuzsa (Váci Mihály), 2. Molnár Kriszti­na (Dózsa György), 3. Matúz Tí­mea (Váci Mihály). V. osztály (tagozatos és igazoltak) : 1. Tó­csák Tünde (Ságvári), 2. Mind­szenti Éva (Dózsa György), 3. Papp Ágnes (Ságvári). VI. osz­tály :­­ 1. Zulik Márta (Újvárosi V. számú), 2. Novák Dória (Újvárosi II. számú), 3. Lampen Zsuzsan­na (Sárberki). VI osztály (tago­zatos és igazoltak): 1. J­atka­bős Ildikó (Újvárosi TV. számú), Auf Marianna (Újvárosi IV. szá­­­­mú), 3. Molnár Judit (Dózsa György). VII. osztály: 1. Sasvári Gabriel­la (Széchenyi), 2. Nagy Margareta (Váci Mihály), 3. Sztanó Dóra (József Attila). VII. osztály (tago­zatos és igazodtak): 1. Szántó Kornélia (Könnye), 2. Sárosi Gabriella (Újvárosi IV. számú), 3. Farnadi Katalin (Vá­ci M.). VII. osztály: L Csánk Mónika (Újvá­rosi V. számú), 2. Gonda Andrea (Környe), 3. Sarkadi Éva (Újvá­rosi II. számú), VIII. osztály (ta­­gozatos és igazoltak): 1. Reitin­­ger Andrea (Újvárosi IV. számú), 2. Pécsi Orsolya (Újvárosi IV. számú), 3. Burbucs Tímea (Újvá­rosi IV. számú). Fiúk: II. osztály: 1. Kupeczk­i Gábor (Sárberki), 2. Erdős­ Csa­ba (Sárberki), 3. Mészáros Zol­tán (Bánhidai), II. oszt. (tagoza­tos és igazoltak) : 1. Skrinyár Miklós (Újvárosi IV. számú), 2. Peresztegi Béla (Újvárosi IV. számú), 3. Kővári Zoltán (Újvá­rosi IV. számú). ITL osztály:­­ Józsefák Attila (József Attila), 2. Busa István (Kossuth LJ, 3. Mészáros Ferenc (Sárberki). oszt. (tagozatos és igazoltak): HL 1. Vida Imre (Ságvári), 2. Gyula Miklós (Újvárosi IV. számú), Ható Gábor (Dózsa GyJ. IV. osz­­­­tály )­ 1. Vejtei Miklós (Sárberki), 2. S­zereván Lajos (Újvárosi II. számú), 3. Hom­­olya Krisztián (Váci Mihály), IV. osztály (tago­zatos és igazoltak): L Somlai Im­re (Újvárosi IV. számú), 2. Pén­tek Marcell (Ságvári E.), 3. Tég­lása József­­(Újvárosi IV. szá­mú). v. osztály: 1. Horváth István (Újvárosi V. számú), 2. Pulik János (D­ózsa kerti), 3. Szekérnyi Sándor (József Attila). V. tály (tagozatos és igazoltak): osz­t. F.gda Benjámin (Dózsa Gy.), 2. Üveges Imre (Ságvári), 3. Szöllő­­sy Imre (Újvárosi IV. számú). VI. osztály: 1. Lázár Szilveszter (Bánhidai), 2 Jambrovis József (Újvárosi II. számú), 3. Arany László (Újvárosi IV. számú). VI. osztály (tagozatos és 1. Nagy Roland (Dózsa igazoltak) : I.), 2. Kun László (Dózsa I.), 3. Kreoli Tamás (Ságvári). VII. osztály: 1. Agárdi Gábor (Kossuth L.), 2. Bátki Lajos (Környe), 3. Nagy Zoltán (Váci M ). VII. osztály (ta­gozatos és igazoltak): 1. Hor­váth Csaba (Újvárosi IV. számú), 2. Barabás Zsolt (Dózsa I.), 3. Bogdán János (Dózsa I.). VII. osztály: 1. Vágner Mátyás (Váci M.), 2. Sárközi Péter (Váci M.), 3. Király László (Újvárosi V. szá­mú). VIII. osztály (tagozatos és igazoltak) : 1. Antal Zoltán (Új­városi IV. számú), 2. Gyimes Zsolt (Újvárosi TV. számú), 3. Sárközi László (Dózsa I.). Középiskolás fiúk: 1. futam:­­ Hajdú Sándor, 2. Libor Mihály, 3. Turza Károly (Mindhárom Gépé­szeti Szakközép). 2. futam: 1. Fogli György. 2. Nagy Péter. 3. Nagy Péter (mindhárom Gépé­szeti Szakközép).*__________Örvendő érmesek______________________ Nekiiramodik a mezőny 7 Röplabda NB I Itthon és idegenben is siker KOMÉP SC—DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ, FÉRFI 3:8. Tatabánya, 250 néző, v.: Juhász, Zalánfi. KOMÉP: Sze­gedi, Hernádi, Pető, Pócz, Fe­kete, Szauter. Cserék: Varga, Lovas, Fink, Hodop. Edző: Sándor Péter. Az első játszmát a lelkes vendégek kezdték jobban, de a KOMÉP hamar egyenlített. Színvonalas küzdelem alakult ki, l1:1l-es játszmaállás után a KOMÉP pontosabban ütött (15:13). A második játszmában az első ponttól kezdve végig vendégek vezettek, 14:6-os ve­­­­zetésüknél ugyan 14:12-re fel­zárkózott a hazai gárda, de többre nem jutott, a Dunaúj­város nyert 15:12-re. A harma­dik szett viszont egyértelmű KOMÉP-fölényt hozott (15:8). Óriási küzdelem folyt a ne­gyedik játszmában. Többnyire a vendégek vezettek, a KO­MÉP csak 11:11-nél fogta be ellenfelét. A befejező pontok a Kohásznak sikerültek, több játszmalabda után 18:16-ra győztek. A döntő játszma is úgy kezdődött, hogy a Kohász biztosan nyert. A térfélcseré­nél már 8:1-re vezetett. Ez­után a KOMÉP szépített, de aztán megint a vendégeknek volt 11:5-ös előnye. Ekkor óriá­si hajrát vágott ki az­ építőipa­ri gárda, a játékosok egymást múlták felül: előbb 14:14-re egyenlítettek, majd 16:14-re nyertek. Ez a játszma har­mincöt percig­ tartott, a mér­kőzés 134 perces összjátékide­­jéből, mely végig tele volt for­dulatokkal és izgalmakkal. Jak: Szegedi, Pécz. KOMÉP SC—DUNAÚJVÁROS 3:2 Dunaújváros, 200 néző, ve­zette: Grábner, Bombai. Ellőbb 9:6-ra a Kohász vezetett a visszavágón, majd a KO­MÉP fölényt harcolt ki, egyen­lítés után, végig irányított és 15:13-ra nyert A következő szett viszont egyértelműen a hazai csapaté volt (4:15). A folytatásban is úgy hogy biztosan győznek a tűnt, ha­zaiak, mivel a kapkodó KO­MÉP sokat rontott. A hátrányt mégis sikerült ledolgozni (11:11) és szoros küzdelemben, több játszmalabda után a ven­dégek szerezték meg a két döntő pontot (16Á). A negyedik játszmában 10:10-ig együtt vert a két csa­pat Ezután a KOMÉP gyor­san meg akarta nyerni a ta­lálkozót, ám ehelyett többször rontott és 15:13-ra vesztett Ezután szinte kísértetiesen megismétlődött az előző napi döntő játszma. A dunaújváro­siak a forduláskor már Bű­re vezettek és nagyon fogad­­g­óztak, hogy azt nem adják le. Egy ideig még tartott a fölé­nyük, 13:3-ra elhúztak. A KO­MÉP ezután szinte nem tudott rontani, ettől kezdve csak a vendégeik értek el pontot (15:13). A visszavágó mérkőzésen is óriási volt a harc. Mivel a KOMÉP mindkét mérkőzését megnyerte, csoportjában jó po­zíciót foglal el Jók: Szegedi, Pető, Pócz. FC Zürich—Ferencváros 1:1 (1:0) A várakozásnak megfelelő­en a zöld-fehérek léptek fel támadólag, a vendégek már az első percekben ott húzták az időt, ahol tudták. Nyomasztó volt a Ferencváros fölénye, de egyben meddő is, mert túlsá­gosan betömörítették az ellen­fél védelmét. Negyedóra el­teltével a svájciak — kisza­badulván a kezdeti nagy Fra­­di-nyomás alól — egyre több és veszélyesebb támadást vezettek. Az egyik végén pél­dául Maissen a 16-os jobb sar­káról leadott lövését csak bra­vúrral tudta szögletre mente­ni Zsiborás. A 20. percben azonban már ő is tehetetlennek bizonyult. Villámgyors ellen­­támadás során Jerkovics Eise­­nert futtatta a balszélen, a válogatott csatár pontosan adott a középen kirobbanó Sei­ler elé és ő 8 m-ről a kimoz­duló Zsiborást megelőzve, egy­ből a jobb sarokba lőtt (1:0). Az első fél óra végén — lát­va a Ferencváros eredményte­lenségét , a nézők már itt-ott fütyülni kezdtek. A félidő haj­rájában sem bírtak a zöld-fe­hérek a jól záró svájci véde­lemmel. A második félidőt változat­lan összeállításban és változat­lan forgatókönyv szerint kezd­ték a csapatok. Egyre elkese­redettebben rohamozott az FTC, és az 56. percben ki is egyenlített. Pogány jobbról csavart szögletet a zürichi ka­pu elé, Szokolai a tőle már oly sokszor megcsodált módon rárobbant a labdára és az ötös sarkáról a túlsó, jobb sarokba csúsztatott, úgy, hogy a labda a kapufáról pattant a hálóba. (1:1). ★ lapzártakor érkezett: Real Madrid—II. Dózsa 3:1 (2:1) TATAI AC —NYERGESÚJFALUI VISCOSA 0:0 Tata, 400 néző, v.: Miráki Lajos. Közepes színvonalú, de küzdelmes mérkőzést vívtak a csapatok. A nyergesújfaluiak játékában több tudatosság és ötlet volt, számos helyzetet dolgoztak ki, de azokat rend­re el is ügyetlenkedték. A­­ 37. perctől Rácz kiállításával tíz főre olvadt a hazai gárda, ami tovább csökkentette­­ a győzelmi esélyeket. Az indo­kolatlanul ideges légkört Né­meth (TAC) és Szoboszlai (Viscosa) sárga lapos figyel­meztetései jelezték. A vendé­gek közelebb álltak a győze­lemhez. . NAGYIGMÁNDI KSK —VÉRTESSZÖLŐSI SPARTACUS 1:0 (0:0) Nagyigmánd, 100 néző, v.: Thier István. Nagy iramú, küzdelmes mérkőzést vívtak a csapatok, bár a színvonal nem elégítette ki a nőket. Az eredmény nem nő­a látóikat tükrözi, bár ez semmit sem vonhat le a ha­zaiak győzelmének értékéből. A mérkőzés jelentős részében a vendégek irányították a já­tékot, fölényük olykor nyo­masztó volt. A helyzetek so­kaságát dolgozták és hagy­ták ki. A védők egyetlen megingása elegendő volt ah­hoz, hogy Pogrányi megsze­rezze a győzelmet jelentő gólt. A csapatok sportszerű magatartása feltétlenül dicsé­retet érdemel. LÁBATLANI EGYETÉRTÉS —TATABÁNYAI VASAS 1:0 (0:0) Lábatlan, 250 néző, v.: Bu­gyi Imre. A nagy játékkedv­vel pályára lépő csapatok jó­voltából végig jó iramú mér­kőzést láthattak a nézők. Fel­váltva támadtak és veszélyez­tettek a csapatok, mindkét oldalon számos lehetőség adó­dott a góllövésre, de a csatá­rok rendre hibáztak. A 70. percben Csapuc­a megszerez­te a hazaiaknak a mérkőzést eldöntő gólt. Pappot (Tb. Va­sas) sárga lappal figyelmez­tette a játékvezető. A döntet­len igazságosabb lett volna. KECSKÉDI KSK —KOMÁROMI AC 2:1 (2:1) Kecskéd, 150 néző, v.: Né­meth Károly. Heves hazai ro­hamokkal indult a találkozó, vezetéshez is jutott a Kecs­kéd. Ezt követően is lendü­letben maradtak a hazaiak, és büntetőből lőtt góllal már 2:0-ra vezettek. Fokozatosan kiegyenlítetté vált a játék és még a félidő lefújása előtt szépítettek a vendégek, második játékrészben még fo­­­kozódott a küzdelem, de a csapatok próbálkozása már nem járt sikerrel. A pálya egyenlőtlen, buckás talaja nemcsak a folyamatos játékot befolyásolta kedvezőtlenül, hanem a technikás KAC-nak hátrányos is volt. Dudást (KAC) sárga lappal meztette a játékvezető.figyel­TOKODI ÜVEGGYÁR —KOMÁROMI OLAJMUNKÁS 2:1 (2:0) Komárom (Szőny), 250 né­ző, v.: budapesti játékverő­ gól tők. Ebben az idényben egyik csapat sem nyújtott képessé­geinek megfelelő teljesít­ményt. Két ellentétes félidő jellemezte a találkozót. Az elsőben a vendégek, a máso­dikban a hazaiak játszottak jobban. Mindkét oldalon szá­mos lehetőség adódott a gól­szerzésre, az üveggyáriak használtak ki többet. SÁRISÁPI BÁNYÁSZ —CSÉMI MEDOSZ SE 2:0 (1:0)­ ­ Csém, 100 néző, v.: Lénárt István. Az első negyedóra unalmas játékot hozott, egy­más gyengéit keresték a csa­patok. A hazaiak kapcsoltak előbb rá, fölényük egyre fo­kozódott, bár a kapura nem jelentettek veszélyt. A ven­dégek a szórványos ellentá­madások egyikéből a vezető góljukat is megszerezték. A második játékrészben sem változott a játék képe, a csé­­miek többet, a sárisápiak ve­szélyesebben támadtak. Sze­der és Dián (mindkettő Cséna) sárga lapos figyelmeztetést kaptak. A nagyobb tapaszta­­­lat és a jobb helyzetkihaszná­lás döntött a bányászcsapat javára. Góllövők: Kollár, La­­kics, ÁCSI KINIZSI —TÁRKÁNYI KSK 2:0 (2:0) Tárkány, 300 néző, v.: Win­­dich Rezső. Jó színvonalú mérkőzés szemtanúi lehettek a nézők és ez a csapatok já­tékkedvét dicséri. A vendé­gek lendületes játékából már az első percekben kitűnt, hogy a két pontért jöttek Tárkányra. Jól átgondolt tá­madásaik sok zavart okoztak a hazaiak védelmében és két­gólos előnyt eredményeztek. A második játékrészben a biz­tos vezetés tudatában bizton­ságos játékra rendezkedtek be. A tárkányiak ugyan még tettek néhány próbálkozást az eredmény megváltoztatására. Polyákot (Tárkány) sárga la­pos figyelmeztetés után a já­tékvezető kiállította. Góllö­vő: Fiszli (2). PILISMARÓTI Kisz­­—MOCSAI KSK 5:0 (1:0) Mocsa, 250 néző, v.: Kisváry László. A hazai szurkolók ab­ban bíztak, hogy csapatuk jó játékkal rukkol ki és győzel­mével feledteti az előző for­dulóban elszenvedett súlyos vereséget. A vendégek lendü­letes kezdése már az első percekben szétfoszlatta remé­nyeiket. A pilismaróti közép­pályás sor irányította a játé­kot és jobbnál jobb indítá­sokkal hozta helyzetbe a csa­tárokat. Különösen a szélről vezetett támadások voltak ve­szélyesek. A hazai csapat ver­gődését rossz volt nézni. A vendégcsapatból Holicska emelkedett ki és főrészesévé vált a győzelemnek. (Mocsa) a játékvezető Székért sárga lappal figyelmeztette. Góllö­vők: Szabó, Török 2—2, Ber­kes. Ifjúsági eredmények: Ács— Tárkány 5:3 (5:1); Vasas—Lá­batlan 2:1 (1:0); Mocsa—Pi­li­«Barót 2:0 (0:0); Kecskés­»— KAC 6:2 (2:2); Sárisáp—Csém 7:2 (0:1); TAC—Visonsa 5:0 (2:-ű). Megyei labdarúgó-bajnokság Kevesebb A bajnokság állása: 1. Ács 1064­22: 816 2. Sárisáp 1045116: 71S 3. TAC 1053215: 913 4. Lábatlan 1044217:1712 5. Tokod 1043325:1411 11. Nyergesújfalu 1034322:131­ 7. Tárkány 1042418:1310 8. K. Olajm. 1042417:1710 9. KAC T042414:1510 10. Csém 1042419:2110 11. Kecskéd "041513:199 12. Th. Vasas 025310:189 13. Vértesszö­ös *0p3516:207 14. Pilismarót 1093520:267 15. Mocsa. 10316 9:247 16. Nagyigmánd 103-710:226