Dolgozók Lapja, 1983. március (38. évfolyam, 50-76. szám)

1983-03-20 / 67. szám

IbSS. március SO­., vasárnap Lélekmelegítő győzelem Tatabánya — Békéscsaba 3:0 (3:0) Békéscsaba, 6000 néző, ve­zette: Urban. TBSC: Kiss — Tepszics, Lakat­os, Horváth, Fischer — Emmer, Dupai, Kökény — Kiprich • (P. Nagy 86 p.) Schmidt, Hermann. Ed­ző: Dalnoki Jenő. Békéscsaba: Rabcsák — Zsömbergi, Kere­kes, Kőhalmi, Rácz — Stei­gerwald, Adorján, Sulija, — Kanyári (Fabulya a szünet­ben) Kurucz, Melis, Edző: Za­lai László.­­ Békéscsaba kapott előbb lábra. Sulija 8 méteres per­­d­tése az oldalhálóban akadt el, majd Melist kétszer is ne­hezen tudt­ák szögletre szerel­ni Lakatosék. A 10. percben Kökény ugyan jókora leshely­zetben találta­­ Kiprichet­, de Kerekes szerelt. Ezután hos­­­szú ideig való akadt, kevés feljegyezni­ A 26. percben Fischer tört előre és Rabcsák csaknem tizenegyesgyanúsan tudta szerelni a tizenhatoson belül. Két perccel később Hor­váth kezezett 17 méterre saját kapujától. Sulija szabadrúgá­sa ,,ugyan” a bal felső sarokba tartott, de Kiss szögletre tornászta ujjheggyel a labdát. Ezzel el is lőtték puskaporu­kat a hazaiak. A 33. perctől kezdve olyan parádés tíz percet mutatott be a Bányász, amelyet ebben az idényben még­ aligha. Tűz alá vette a viharsarkiak kapuját és hat perc alatt három gólt szerzett! Az elsőnél baloldali szabadrúgás után csak félig­­meddig szabadult bal kapu, Hermann fej a csa­középről a bal szélen mert szöktette, felbukkanó Em­­akinek beadá­sát.Schmidt a 11-es pont tá­jékáról élesen a jobb sarokba fejelte. 1:0. Kiprich indult két perc múlva meg a kezdő­kör közeléből, rekest­ és Ráczot­ kicselezte be­majd a 16- osról klasszis mozdulattal la­posan a bal sarokba lőtt. 2:0. Nem sokkal a középkezdés után Kökény csapott le egy labdára a teljesen megzavaro­dott hazai védők között, ügye­sen indította a jobbösszekötő helyén kiugró Schmidtet. A Bányász kilencese Rabcsák mellett úgy talált a hálóba, ahogy az a nagykönyvben meg van í­rva. 3:0. A félidő vége­­felé Emmer került még gól­helyzetbe, de labdája kereszt­ben elszállt az üres kapu előtt. Szün­et után sokan arr­a számítottak, hogy a vendégek őrizni igyekeznek tetemes elő­nyüket és a csabaiak megpró­bálják a lehetetlent. Félig­­meddig így is történt, de ez is a Bányász malmára hajtotta a vizet. A 47. percben Fischer 17 méteres szabadrúgása a jobb kapufán csattant, Kip­rich rárajtolt, de estében csak az üres kapu mellé tudta he­lyezni a labdát. Az 54. percben újra a tata­bányaiak formába lendült du­ója,­­Kipr­ich és Schmidt re­mekelt. Sakk-matt helyzetet teremtettek, végül Schmidt elől Kerekes üggyel-bajjal­ felszabadított. Egy perc múl­va megint a kapufa segített a hazaiaknak, ezúttal Schmidt találta el a keresztlécet. A­z 58. percben Schmidt szerelte Zsömbergit, aki ingerült vá­lasszal szolgált. Belerúgott csatárba, ezért kiállították. .­ A hátralévő időben már érezhető volt, hogy nem vál­tozik az eredmény. A csabai­ak képtelenek voltak újítani, a TBSC pedig nagyon elége­dett volt a 3:0-al. Dupai 83. percben még tovább növel­­­hette volna az előnyt, de a tizenhatoson túlra kifutó Rabcsák sárgalapos figyel­meztetés árán szerelte. Alighanem óriási meglepe­tés az eredmény mindkét csa­pat híveinek — természetesen ellenkező előjellel. A csabai­akat megbénította a nagy tét, a mindenáron győzni akarás. Miután váratott magára a megnyugtató vezető gól, pá­nikba estek. Nem így a Bá­nyász, amely taktikáját tel­jes mértékben megvalósította. BSE-bravúr A Ferihegyi repülőtérre ki­­sereglett szurkolók nagy ová­cióval fogadták az Olaszor­szágból hazaérkező BSE Ronchetti Kupa-győztes női kosárlabdacsapatát. A magyar női kosárlabdasport egyik leg­nagyobb sikerét elérő együt­tes 83:81-re legyőzte a Szpar­­tak Moszkvát. A váróterem­ben egymás után érkeztek a csütörtök esti nagy csata hő­sei, a­ játékosok, szakvezetők, és a csapatvezető Déri Róbert. — Most már bevallhatom, hogy álmomban sem gondol­tam volna a győzelmünkre —, mondta a BSE elnöke, Déri Róbert. És, ahogy elkezdő­dött a találkozó, meglepetés­sel vegyes örömmel tapasztal­tam, hogy nemcsak egyenlő ellenfelei vagyunk a hétszeres kupagyőztes Szpartak Moszk­vának, hanem mi játszunk jobban! Jelentések csak an­­­nyit közöltek, hogy Németh és Sepsei kipontozódott, de az igazsághoz tartozik, hogy a ■ hosszabbításban Fodor is . a­­ pálya elhagyására kénysze­rült öt személyi hiba miatt, í­gy jóformán a tartalékokkal ■— Kósa, Faragó, Farkas — harc­o­tuk ki a győzelmet! ‘ 3 Kézilabda MNK­­, Pont Veszprémből következik a Honvéd TATABÁNYAI bányász­­veszprémi ÉPÍTŐK,­­FÉRFI 34:24 (15:12) Veszprém, 1220 néző, ve­zette: Gyulai, Keszthelyi. Ta­tabánya: Hoffmann — Básti, Gubányi, Wochner, Pál, Bé­­nyei, Kontra. Cserék: Vincze, Marosi, Flasch, Pánovics, Fü­redi. Edző: Simó Lajos. Nagy lendülettel kezdett mindkét csapat és annak el­lenére, hogy az első tíz perc­ben Pál kétszer is a bünte­­tőpadra került, az eredmény 5:5 volt. Woc­ner kétperces kiállítása után a hazaiak két­gólos előnyt szereztek, de új­ból egyenlített a Bányász. Iz­galmas, színvonalas volt a ta­lálkozó, annak ellenére, hogy a hazaiak keményen, sokszor durván védekeztek. Hoffmann kitűnő védéseivel és Woh­ner élményszámba menő átlö­­vésgóljaival a félidőben már háromgólos volt a TBSC elő­nye. Szünet után a szurkolók döbbenten nézték, hogy a Ta­tabánya háromszor is ötgólos előnyt szerzett. A félidő utolsó tíz percében a vendégek en­gedtek az általuk diktált iramból. Az építők játékosai mindent elkövettek a mérkő­zés állásának megfordításáért, öt perccel előtt Marosi a találkozó vége harmadik két­perces kiállítását is összegyűj­tötte, ezért végleg elhagyta a pályát. Emberhátrányban, 24:23-as tatabányai vezetésnél Kontra egy indítás végén felső kapufát találta el. Vitat­a­ható gólt lőtt, amit a játékve­zetők nem érvényesítettek. A mérkőzés utolsó percében hét­métereshez jutott a hazai csa­pat. Hoffmann sarkáról hálóba perdült a veszprémiek a egyenlítő gólja. Az utolsó má­sodpercekben egy szabaddo­básból a hazaiak Hoffmann hálójába­ találtak, de zsűri elnöke, az ismert veszprémi játékvezető Soós Kálmán, na­gyon sportszerűen nem érvé­nyesítette az időn túli gólt. Góllövők: Wochner, Pál 5—5, Kontra — Flasch 4—4, Gubá­nyi 3, Básti 2 és Marosi. Ma délelőtt 11 órától az MNK hatos döntőjének utolsó fordulójában a TBSC hazai pályán fogadja a Bp. Honvéd együttesét. A Viscosa még nem nyert A sakk OB II. negyedik fordulójában ismét nagy­arányú győzelmet aratott a TBSC,­­ míg a Viscosa sak­kozói Budapesten újabb vere­séget szenvedtek. A Tatabánya a Komlói Bá­nyászt győzte le, 10:4 arány­ban. A betegség miatt meg­tizedelt csapat becsületesen helytállt és eredményével im­már a tabella hetedik helyére tornázta fel magát. A csapat­ból Bencze, Rigán, Baráti, Székely, Koródi, Blaskovits, Fekete, Dékány és Szirmai győzött, Kósa és Kerekes dön­tetlent ért el. A Magyar Viscosa sakko­zói 9:5 arányban maradtak alul a BEAC-cal szemben. A Viscosából Szobi, Szűcs, és Mayer egész pontot, Szlovák, Rucska, Horn és Gál fél-fél pontot gyűjtött. A nyergesúj­­faluiak egyelőre nem tudnak a bajnoki táblázaton feljebb kerülni. Az OB II. Nyugati csoport­jának állása: Postás és Utas­ellátó 35,5—35,5, BEAC 34,5 Szolnoki Mezőgép 33,5, MEDI­COR 33, Veszprémi Volán 32,5, Tatabányai Bányász 29, Dömsöd 28,5, Győri Közleke­dési Főiskola 27, Volánbusz 25,5, Komlói Bányász 22, Za­laegerszegi Volán 2,5, Magyar Viscosa 18, Nagykanizsai Va­sas Izzó 16 pont. A március 27-i, ötödik for­dulóban a veszprémi sakko­zókat fogadja a Tatabányai Bányász. A táblázaton egymás mellett álló két vidéki csapat küzdelméből szoros eredmény várható. A Viscosa sakkozói­hoz a Volánbusz érkezik. A nyergesújfaluiak megszerez­hetik első csapatgyőzelmü­ket. DOLGOZÓ­K*L­A­P­JA Szövetségi hírek Sárisáp csapata megóvta a Pilismarót—Sárisáp megyei ifjúsági labdarúgó-mérkőzés eredményét, melyet Pilisma­rót nyert 1:0 arányban. A fe­gyelmi bizottság az óvásnak helyt adott, mert megállapí­totta, hogy Pilismarót csapa­tában 37 percen keresztül 12 játékos szerepelt. A fegyelmi bizottság meg­tárgyalta a mérkőzés játékve­zetőinek fegyelmi ügyét is. (Akik csak a sárisápi vezetők jelzésére vették észre, hogy több játékos van a pályán.) Csákvári Károly játékvezetőt március 10-től április 10-ig, Bozsó Győző partjelzőt pedig március 20-tól április 20-ig eltiltotta a játékvezetéstől. - 1í - A Csémi MEDOSZ az 1:0-ás mocsai győzelemmel végződött Csém— Mocsa megyei felnőtt­bajnoki mérkőzést óvta meg, mert szerintük Ju­hász Sándor labdarúgó sport­orvosi igazolása nem szabá­lyos. Az FB az óvást elutasí­totta. A versenykiírás ugyanis így szól: ..a mérkőzés meg­kezdése után orvosi igazolás­sal kapcsolatban a mérkőzés eredménye ellen óvásnak he­lye nincs.” — X — A megyei LSZ elnöksége megtárgyalta a Tarkanyi SE fellebbezését, melyet az első fordulóban elmaradt Tárkánt­ —Tb. Vasas felnőtt és ifjúsá­gi mérkőzés első fokon hozott határozata ellen adott be. Az elnökség az első fokú határo­zatot helyben hagyta. Ezek szerint mindkét elmaradt mérkőzés két-két pontját 0:0 gólaránnyal a­ tatabányai Va­sas javára igazolta. Megálla­pította, hogy a Tárká­­yi Sportkör jóformán semmit nem tett azért, hogy a bábol­nai pálya alkalmas legyen játékra. Egyébként is, ha úgy­­ látták, hogy a játéktér alkal­matlan, kötelesek lettek volna időben pályát szerezni, hogy a mérkőzés ne maradjon el. A MEGYEI IFJÚSÁGI labdarúgó-bajnokság Állása a 1s. forduló után: 1.Tata 18142 282 : 2330 2.Kecskéd 18133 257: 2229 3.Tokod 1814­ 482: 3228 4.Viscosa 18131 479: 1927 5.írom. AC 18121 5­93: 2825 6.Th. Vasas 1811•>574: 2924 7.K. Olajm. 18 86 450: 2822 8.Mocsa 18 82 838: 4218 9.Lábatlan 18 711042: 3915 10.Ács 18 71 40 45: 5115 11.Tárkány 17 62 936: 5714 12.Sárisáp 18 5­1325 :10410 13.V.szőlős 18 331220: 539 14.Pilismarót 18 331212: 589 15.Csém 17 231217: 647 16.Nagyigmánd 18 1215 7:1104 Teremkézilabda a Duna Kupa A harmadízben megrende­zett, két szomszédos megyei kézilabda-szakszövetség ál­tal bonyolított Duna Kupa te­­remkézilabda-torna befejező­dött. Ez évben a Győr me­gyeiek voltak a házigazdák, valamennyi fordulót, a­ győri Sportcsarnokban bonyolítot­ták le. Az utolsó játéknapon csak a Tatai AC női gárdája volt érdekelt, egy mérkőzést ját­szott. Ezen 19:17 arányban alulmaradt a Herendi Porce­lán ellen. A torna végered­ményei : 7.Gy. Textil II. 8.TAC 71-6117:1462 Férfi csoport: A résztvevő három Komá­rom megyei csapat közül ez­úttal inkább a férfi együtte­sek jeleskedtek. Csak a ver­senykiírás miatt szorult má­sodik helyre a Rákóczi SE, hiszen veretlen maradt és többek között legyőzte az el­ső helyezettet is. Dicséretes a Tarjáni Petőfi TSZSK előkelő helyezése az erős mezőnyben. A Tatai AC női gárdája átala­kulóban van, a tornát a csa­patépítésre szánta. 72-5 127 :138 4­ Női csoport: 1. Gy. Richards I. 7 6 1 - 178:135 13 2. Gy. Richards I. 7 5 - 2 203:125 10 3. Balaton Bat. 7 4 1 2 120:108 9 4. MOKÖT 7 3 1 3 134:158 7 5. Herend 7 3 - 4 131 :168 6 *. Győri Kínini 7 114 144:175 5 1.Gy. Magasop. 7 6_ 1203:13412 2.Rákóczi152­168:14312 3.Győri Volán 7421192:15710 4.Tarján 7313169:1757 5.KTMF 7223144 :1596 6.Soproni SE7124165:1914 7.Téti Sp. 7115159:1983 8.Kapuvár SE7­25153:1962 1 7 A KOMÉP legyőzte __ az Újpesti Dózsát KOMÉP SC —ÚJPESTI DÓZSA 3:1 (15, —8, 10, 13) A röplabda NB I-ben az 5—8. helyért Nyíregyházán játszottak a csapatok, az első körmérkőzéses tornán. Nagyon készült a KOMÉP, de arra nem számított, hogy a nagy­múltú újpesti csapatot sike­rül kétvállra fektetni. Az első tornán a KOMÉP csapatából hiányzott a sérült Szegedi. A KOMÉP összeállítása a követ­kező volt: Pető, Pócz, Fekete, Szauter, Lovas, Hernádi. Cse­rék: Hodop, Varga, Sármán, Raji, Fink, Baldauf. Edző: Sándor Péter. Az első játszmában már játszmalabdájuk is volt a fő­városiaknak, de a KOMÉP jól hajrázott és nagy küzdelem­ben 17:15-re nyert. A második játszmában 7:7-ig együtt ha­ladt a két csapat, de ezután a fővárosiak fölényt harcoltak ki és biztosan nyerték a játszmát 15:8-ra. A harma­dikban már egyértelmű volt a KOMÉP fölénye. A negye­dik játszmában sokat hibáz­tak a tatabányai fiúk, feljött a Dózsa és 14:12-nél úgy tűnt, hogy sikerül az Újpestnek egyenlíteni. Az utolsó labda­meneteknél azonban erősítet­tek a tatabányaiak és 15:13- ra megnyerték a játszmát, és ezzel a mérkőzést is. BP. HONVÉD—KOMÉP SC 3:1 (—9, 4, 9, 9) A volt többszörös bajnok Honvéd ellen úgy kezdődött a találkozó, hogy újabb megle­petést okoz a KOMÉP. Az első játszmában végig irányí­totta a játékot és biztosan nyert 15:9-re. A második játszmában azonban csak­ a rutinos fővárosi rákap­pat, percek alatt 12:2-re csa­el­húzott és meg is nyerte szettet. A harmadik játszma a is a fővárosiak fölényét hoz­ta, végig biztosan vezetve nyertek. A negyedik játszma elején még kiegyenlített volt a játék, de utána a Honvéd diadalmaskodott 15:9-re. NYÍREGYHÁZI VSSC —KOMÉP SC 3:1 (8, 9, —14, 13) A hazai pálya előnyét élve­ző újonc NB I-es csapat ellen győzelmi eséllyel lépett pá­lyára a KOMÉP. Az első játszmában a óriási lelkesedéssel Nyíregyháza játszott, és biztosan nyert. A második­ban a hazai együttes 11:5-ös előnyt szerzett, ezután kapcsolt rá a KOMÉP, hiába már csak szépíteni tudott. A har­madik játszmában a KOMÉP tudott jobban összpontosíta­ni és a félórás játékban 14:16- ra nyert. A negyedik szettben hiába igyekezett a KOMÉP, jobb volt az ellenfél. A 96. percig tartó mérkőzésen küz­delmes és színvonalas mérkő­zést láthatott a szurkológárda. A TOVÁBBI­ EREDMÉ­NYEK: Bp. Honvéd—Nyír­egyháza 3:1, Újpesti Dózsa— Nyíregyháza 3:1, Bp. Honvéd —Újpesti Dózsa 3:0. AZ F­L­SŐ KÖRMÉRKŐZÉSES TORNA UTÁN A TÁBLÁZAT ÁLLÁSA: A következő tornát a KO­MÉP rendezi Tatabányán, sárberki általános iskola tor­­­nacsarnokában március 25., 26., és 27-én. 5. Bp. Honvéd 3 3 0 9:2 34 6. Újpesti Dózsa 3 1 2 4:7 34 7. KOMÉP SC 3 1 2 5:7 23 8. Nyíregyháza 3 1 2 5:7 20 Teremkézilabda Első: a Gamma és a Környe Befejeződött a megyei te­­remkézilabda bajnokság, me­lyet a szakszövetség a tatabá­nyai sportcsarnokban bonyolí­tott le. Az utolsó játéknap eredményei: FÉRFI CSOPORT: Gamma—TBSC ifi II. Kisbéri 34:21 (16:8), v.: Boros, Gombás. Legjobb dobók: Neumayer 10, Tóth I. 8, Kovács S. 5, Tor­ma, Szűcs Zs. 4—4, Németh V. 2, ill. Ubornyák 8, Urba­­nik 4, Bukovszki 3, Dóra, Kiss T. 2—2. Tarjáni Petőfi TSZSK—TBSC ifi 1. 23:17 (13:6), v.: Boros, Gombás, Ld.: Kreisz 6, Horváth Á., Weiler 5—5, Treszl A., 4, Riesing 2, ill. Koch, Szendi 3­^—3, Bung­­hardt, Horváth S., Neikum, Oravecz, Hidas, 2—2. Rákóczi SE—TBSC ifi II. 37:24 (22:11), v.: Pápai, Oroszi 8—8, Sándor 7, Szabó T., Sípos, Talabos 4—4, Komjáthy 2, ill. Urbanik 7, Gyarmati 5, Kis T., Ubor­nyák 2—2. A végeredmény: NŐI CSOPORT: Tatai AC— TBSC ifi 14:12 (7:6), v.: Hoczek, Natkai. Ld.: Gere­­gul­i 3, Natkai. Ld.: Federi 2, ill. Tomanicz 8, Drávai 2. Tb. HIRTEX—Tatai AC 12:12 (8:10), v.: Imréné, Molnár I.. Ld.: Weisz 6, Búza 3, Sárkö­zi 2, ill. öller 4, Szép­­ 3, Welsch, Országh 2—2. Tatai AC—Kisbéri Gamma 17:17 (10:8), v.: Greiner, Tararnay. Ld.: Országh 7, Gereguly, Ol­ler 3—3, Szép 2, ill. Bednár 7, Páris 4, Jámbor 3, Pisuth 2. A végeredmény: FIÚ SERDÜLŐ CSOPORT: Tb. Ságvári isk.—TBSC 19:18 (8:11), v.: Imréné, Mol­11­­nár I., TBSC I—Tb. V. sz. isk. 15:10 (7:8), v.: Imréné, Mol­nár I., TBSC II—Kisbéri G. 23:17 (11:9), v.: Hoczek, Nat­­kai. TBSC I—Kisbéri G. 26:19 (10:10), v.: Boros, Gombás. LEÁNY SERDÜLŐ CSO­PORT: TBSC 1—Kisbéri G. 19:7 (10:2), v.: Hoczek, Nat­­kai. TBSC II—Tb. HIRTEX 12:10 (4:6), v.: Gombás, Grei­ner. Fiú serdülő csoport Leány serdülő csoport: 1. Környe 2. Tarjáni P. 3. TBSC ifi I. 4. Kisbéri G. 5. Rákóczi SE 6. TBSC ifi II. 5 4 1 - 104 : 77 9 5 3 2 - 118: 97 8 5 3-2 109:112 6 5 2-3 116:106 4 5 1 1­3 94 :84 3­5 - - 5 1­05:170 -1. Kisbéri G. 2. TAC 3. TBSC ifi 4. Tb. HIRTEX 1. TBSC I. 2. Tb. Ságvári 3. Tb. V. sz. isk. 4. TBSC II. 5. Kisbéri G. 1. Tb. Ságvári 2. TBSC I. 3. TAC 4. Kisbéri G. 5. TBSC I. 6. Th. HIRTEX 3 2 1 - 49:43 3 3 1 2 - 43:41 4 3 1 - 2 40:37 3 3 - 1 2 32:43 X 4 4 - - 85: 55 8 4 3 - 1 81: 60 6 4 2 - 2 71: 56 4 4 1 - 3 60: 58 2 4 - - 4 59:100 -5 5 - - 78:40 10 5 4 - 1 76:40 9 5 3 - 2 50:43 6 5 2 - 3 45:63 4 5 1 - 4 37:60 2 5 - - 5 37:79 ^ Megnyitottam asztalos és üveges műhelyemet. ’ Nyílászárók készítése, illesztése, beépített szekrények üvegezése a helyszínen. Minden kedves megrendelőt szeretettel várok. Ifj. Kele Miklós Kocs, Klapka út. 3. 2307 KOMÁROM MEGYEI GABONAFORGALMI- ÉS MALOMIPARI VÁLLALAT nagyigm­ándi keverőüzeméhez felvételre keres — keverőüzemi betanított munkást — gépkocsirakodót, — targoncavezetőt. Jelentkezés: a nagyigmándi telep vezetőjénél. Nagyigmánd, Bajcsy-Zs. út. 35. 33Sf