24 óra, 1994. április (5. évfolyam, 77-101. szám)

1994-04-11 / 84. szám

1994. április 11., hétfő SPORT SPORT SPORT KEZDŐDIK A KÖTÖTTFOGÁSÚ BIRKÓZÓ EB Rajos Csaba nyugodtan utazik Kötöttfogásban a jövő héten, április 15-17-ig Athénban ta­lálkoznak a kontinens legjobb­jai. Náluk is kialakult az utazó keret, nagy örömünkre ebben helyet kapott a tatabányai Rajos Csaba is. Szerdán a következők indul­nak Görögországba: 48 kg: Hamzok József (Kalocsa), 52 kg: Vadász Csaba (Dunaferr), 57 kg: Simita Imre (BVSC), 62 kg: Sike András (FTC-Műfém­­szer), 68 kg: Repka Attila (Di­ósgyőri BC), 74 kg: Takács Já­nos (Vasas-Goldplast), 82 kg: Komáromi Tibor (FTC-Mű­­fémszer), 90 kg: Gelénesi Nán­dor (Csepel-Ofotért), 100 kg: Rajos Csaba (Tatabánya), 130 kg: Kékes György (Újpesti TE). Érdekesség, hogy Sike And­rás egy súlycsoporttal feljebb, 57 kg helyett most a 62 kg-osoknál indul, a jelenlegi csapat legnagyobb sikereket magáénak tudható Komáromi Tibor példamutatóan készült, így ismét sikersúlyában, 82 kg-ban versenyzik. Sípos Árpád, a kötöttfogású gárda edzője így nyilatkozott az esélyekről: -Nehéz bármit is jósolni!... Sportágunkban egy rossz felké­szüléssel is lehet jó eredményt produkálni, egy jó felkészülés­sel is le lehet szerepelni. Úgy érzem, mindent megtettünk és megteszünk a hátralevő napok­ban, s persze bizakodunk. Én mindenkitől a maximumot vá­rom, remélem nem csalódom a fiúkban. Komáromi Tibi vissza­tért súlycsoportjába, ezzel ala­posan meglepheti a mezőnyt. Mit várok az újoncoktól? Tisz­tes helytállást!... - mondta a tréner, de hogyan vélekedik er­ről a kérdésről a tatabányaiak versenyzője, Rajos Csaba? - Jó lenne, ha a bíró az első mérkőzésem után az én keze­met lendítené a magasba. Egy győzelem után biztosan meg­jönne az „étvágyam”. Termé­szetesen minél jobb eredményt szeretnék elérni, az első hatba mindenképp be kellene kerül­nöm. - Nincs lámpaláza? -Nincs, nincs... Ez lesz az első nagyobb világversenyem, nyugodtam utazom, elhiheti. Szeretném megmutatni, hogy mire vagyok képes. - Biztosan megkérdezték már sokan, hogyan lett a dorogi kis birkózóból nagy sportoló. Akárhogy is nézzük, már az is hatalmas teljesítmény, ha va­laki eljut a válogatott kerettag­ságig, Európa-bajnokságig.­­ Nagyon boldog vagyok, hogy idáig eljutottam. 1980-ban öcsémmel együtt kezdtünk a Dorogi Bányászban. Nagyon sokat köszönhetek egykori edzőimnek, Bocsa Fe­rencnek, később Kátai József­nek, Argyelán Józsefnek, de há­lával tartozom Kiss Kálmán szakosztályvezetőnek is. Ami­kor megszűnt a sportállásom Dorogon, több fővárosi klub is hívott, de megkeresett Katona Géza is, a Tatabánya edzője, így a kék-fehéreket választot­tam, neki is sokat köszönhetek. Április 19-én leszek 24 éves, egy jó szerepléssel szeretném megajándékozni magam. - Szülei hogyan fogadták az örömhírt? - Képzelheti... Kiskorom óta szigorúan fogtak, ők is akarták, hogy jó sportoló legyen belő­lem, s persze meg is adtak min­dent. Ha nem segítettek volna, nem lennék itt. Említettem, hogy öcsém is birkózó, ő jelen­leg második ember a súlycso­portjában. Nagyom szorítok az öcskösnek, hogy ő is válogatott sportoló lehessen... Mi is szurkolunk a magyar csapatnak, különösen Rajos Csabának és természetesen az „öcskösnek” is! Kovács László­Fotó: Haraszti Norbert Jobbra Rajos Csaba, mellette a mester A focilabda az égből szállt alá Nem mindennapi módon érkezett meg a „ke­rek bőr” húsvétvasárnap a vértessomlói focipá­lyára a Somló - Szomor meccsre. No, nem a nyuszi hozta - hiszen az ilyen szabályos gömböt nemigen szokott „termelni” - hanem az égből hullott alá. Úgy 1000 méterről egy PZL 101-s gépből ugrott ki ejtőernyővel - s hóna alatt foci­labdával - Mészárovics György, a szolnoki Hon­véd SE ejtőernyőse. Nyolcszáz méteren nyitotta az ernyőt, s úgy irányította a „paplant” a másod­percenként 7 méteres szélben, hogy pont a pálya kezdőkörében ért földet. „Könnyű” volt neki, hi­szen eddig „csak” 11 869-szer hagyta el a gépet­­ hátára csatolt ernyővel. Volt rutinja, hogy min­den komponenst összevetve úgy számítsa ki az ugrást, hogy az pontosan oda legyen célozva, ahova kellett érkeznie. S most a 11 870. is így tett. De, hogy ez létre­jöhetett, azt a Székely GÁZ Rt. tulajdonosának, Székely Árpádnak köszönhetik a somlóiak, aki vállalta, hogy anyagilag segíti a helyi focistákat, fizeti a közlekedési költségeket, fizeti (és nem le­fizeti) a bírót, s tellett még egy-két sportfelszere­lésre is. A húsvét vasárnapi show-műsorban még egy ZLIN 142-es géppel Sass János pilóta egy kis bemutatót is rendezett. Volt itt dobott orsó, du­góhúzó és hátonrepülés is. A 15 perces programot izgalommal nézte vé­gig a falu apraja-nagyja. JUBILEUMHOZ ÉRKEZETT EGY FUTÓVERSENY Huszadszor: Komárom - Komárno 1974. őszén három lelkes sportember, Herczeg Gyula, Bangha Dezső­ és Jóny István vetette fel annak a gondolatát, hogy rendezzenek olyan utcai futóversenyt, amely két ország területén zajlik. Mondani sem kell, nem jósoltak nagy jövőt ennek a kezdeményezésnek. Viszont a két határváros, Észak- és Dél-Komárom veze­tősége partnernek bizonyult, melléjük állt a határőrség és a többi állami hatóság is, s most már húsz éve a két város legna­gyobb sportrendezvényévé nőtte ki magát ez a népszerű fu­tóverseny. Idén ismét a Komáromi Na­pok rendezvénysorozat kereté­ben, április 29-én, pénteken lesz a rajt. Ezúttal is, akárcsak tavaly, az észak-komáromi sportcsarnoknál dördül majd el a rajtpisztoly, 15 órakor. Ekkor 4000 méteren a felnőtt nők és ifjúságiak indulnak, negyedó­rával később a férfi ifjúságiak, 15 óra 30 perckor pedig a fel­nőtt férfiak veszik irányba a komáromi Thermál Fürdőt, ahol az eredményhirdetést is tartják 16 óra 30-kor. Az idei verseny főrendezője az MTK lesz, a nevezéseket 1391 Budapest, Pf. 210. címre kérik megküldeni április 15-ig. Nevezni egyénileg is lehet, a születési év feltüntetésével. A szervezők kérik azokat a felnőtt nevezőket, akik végigfutották az eddigi 19 versenyt, azt is je­lezzék. Talán mondani sem kell, hogy a versenyzőknek és vezetőiknek érvényes útlevéllel kell rendelkezniük, s csak az erre az alkalomra kiadott mez­ben lehet futni. A rangos verseny fődíja ezút­tal egy Peugeot kismotor lesz, de számos jutalom is gazdára talál majd. Azok a sportolók, akik távolabbról érkeznek, szál­a­lást rendelhetnek Komáromban 34/340-011/77 melléken, vagy a 34/340- 199-es faxon. Akik Észak-Komáromban sze­retnének megszállni, azok a 00-42-819-44-26 számot tár­csázzák. K. L. 13 A Baj nyerte a SZIT-kupát A közelmúltban tavasznyitó kispályás labdarúgó villámtor­nát rendeztek a BDSZ fővéd­nökségével Tatán, a HVDSZ Gyermek- és Ifjúsági Üdülőjé­ben az I. SZIT-kupáért. A jó hangulatban és sportszerű kö­rülmények között lezajlott vil­­lámtorna játékvezetői Marton László és Komáromi Lajos, egykori FIFA játékvezetők vol­tak. A döntőben a Baj és a BDSZ-SZIT Flamengo csapata találkozott. A mérkőzés 0-0 arányú döntetlennel ért véget, így hetesrúgások döntötték el a kupa sorsát. A büntetőkkel a Baj csapata volt a szerencsé­sebb, ők nyerték a tornát. A ku­pát ünnepélyes eredményhirde­tés keretében Schalkhammer Antal, a BDSZ elnöke adta át a győztes csapat kapitányának. A harmadik helyen az Erzsébet Húsbolt, mögöttük a Vértessző­­lősi SC végzett. A jól sikerült rendezvény ta­pasztalatai alapján a szervezők folytatni szeretnék a SZIT-ku­­páért folyó villámtornák rende­zését. A II. SZIT-kupát augusztus végén szeretnék megrendezni a tataiak, akik hasonló sikerben bíznak. Izgalmas jelenet a kupáról MEGYEI LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG Ácsi Kinizsi - Nagyigmánd 11-3(4-1) Ács, 500 néző, vezette: Mayerik. Ács: Grényi - Kiss G. (Zsidi R.), Rácz, Rusznyák, Kollár, Kiss A. (Mó­­rocz), Márkus, Palakovics, Kelemen, Bogár, Karvaly. Nagyigmánd: Dunár - Bedecs (Vö­rös), Mogyorósi, Viola, Vendégh (Bú­zás), Gécsek, Gergely, Fortuna, Takács, Szabó, Deák. Az igmándi Szabó fejesgólja a 7. percben felhőt vont az ácsi pálya fölé, 0-1. Támadásba lendült a hazai csapat és a 20. percben Rusznyák révén egyenlí­tett, 1-1. A 25. percben Bogár indításá­ból Kelemen lőtt a kapuba, 2-1. A 33. percben szöglet után Bogár szerzett újabb gólt, 3-1. A 41. percben kapu előtti kavarodás után Karvaly talált a kapuba, 4-1. A 47. percben Karvaly beadását Ke­lemen lőtte a léc alá, 5-1. Az 55. percben Gergely 11-esből szépít, 5-2. Az 56. percben a kapufáról kipattanó labdát Ke­lemen fejelte a kapuba, 6-2. A 61. perc­ben Mórocz beadását a kapus kiejtette és Kelemen a kapuba kotorta, 7-2. A 68. percben mintaszerű hazai támadás végén Karvaly beadását Bogár fejeli a hálóba, 8-2. A 70. percben Vizeli fejessel szépít, 8-3. A 78. percben ismét Karvaly beadá­sát Bogár fejeli a kapuba, 9-3. A 85. percben Kelemen átívelését Bogár fejeli a hálóba, 10-3. A 91. percben Kelemen beadásából Karvaly állítja be a gólzápo­ros végeredményt, 11-3. Jók: Kelemen, Palakovics, Karvaly, Bogár, a nagyigmándi csapatban nem akadt jó teljesítmény. Oroszlány - Korn. Olajmunkás 4-1 (1-1) Oroszlány, 300 néző. Vezette: Margi­­tai. Oroszlány: Szabolcs - Horn (Kuris), Gárdony, Bank, Széll, Rév, Pálvölgyi, Kristyák, Módi, Haász, Szabados (Kiss). Olajmunkás: Ozoróczki -Sebestyén (Kovács), Molnár, Bartus, Villám, So­mogyi, Rózsahegyi, Marschall, Hege­dűs, Pfneiszli (Sipos), Erős. Az első húsz perc oroszlányi mezőny­fölényét két pontrúgásból elért kapufa és két kihagyott nagy helyzet jellemezte. Majd a 32. percen váratlanul Pfneiszli szerzett vezetést az Olajmunkásnak. Öt perccel később mintaszerű támadásból Pálvölgyi egyenlített. A második félidő első perceiben em­berelőnyhöz jutott a Bányász, de csak a 76. percben, Gárdony 11-es góljával tu­dott vezetést szerezni. Két perccel ké­sőbb Rév buktatásáért újabb 11-es ítélt Margittal, melyet Gárdony ezúttal is biz­tosan értékesített. A 84. percben Pálvöl­gyi egyéni szóló után újabb gólt szerzett és állította be a 4-1-es végeredményt. Jók: Rankl, Pálvölgyi, Rév, illetve az egész komáromi csapat. THAC - Kom. Medosz 2-1 (1-0) Tata, 150 néző. Vezette: Szerémy. THAC: Gyimesi - Buda II. (Szőnyi), Zombori, Budai I., Takács, Mátrai, He­gedűs, Biacsi (Frisch), Harmath, Dudás, Szerkó. Edző: Dombai András. K. Medosz: Vörös - Fék, Bodor, Pu­­lai, Kecskés, Dikácz (Végh T.), Váradi, Dián, Szabó, Horváth F., Horváth D. Edző: Nagy Sándor. Kiegyenlített játékkal indult a mérkő­zés, a hazaiak később enyhe mezőnyfö­lénybe kerültek, és Mátrai góljával meg­szerezték a vezetést. A továbbiakban is inkább küzdelmes volt a mérkőzés. A második félidő elején rögtön a ven­dégek szereztek gólt Végh T. révén és a későbbiek folyamán is többször kerültek gólhelyzetbe, azonban Gyimesi remekül védett. A 65. percben Harmath állította be a végeredményt, 2-1. A befejezés előtt néhány perccel még a vendégeknek volt gól­szerzési lehetősége, azonban Gyimesi továbbra is remekül védett. A mérkőzés összképe alapján a döntetlen jobban megfelelt volna a játékképnek. Jók: Gyimesi, Takács, Mátrai, illetve Bodor, Szabó, Szabó A., Dián. Környe- Sárisáp 10-0 (5-0) Környe, 300 néző. Vezette: Horváth S. Kömye: Harmath — Vincze, Aradi, Gerstmár, Milkó (Naár), Mester, Rot­­tenberger, Selymes (Szőke), Szabó, Ma­gyar, Bátor. Sárisáp: Baumstark -Gyapjas (Hi­dasi), Pétervári, Gröb, Szegvár (Dé­­kány), Pokriva, Bauer, Karcagi, Lakics, Turcsán, Mészáros. Góllövő: Bátor (4), Magyar (3), Szabó (2), Naár. Az egész mérkőzés folyamán a hazai csapat imponáló könnyedséggel szőtte akcióit, ami az eredményességükben is megmutatkozott. Az elmúlt heti megrázó vereségre rácáfolt a csapat és a kitűzött cél továbbra is a dobogós hely megszer­zése. Jók: Bátor (a mezőny legjobbja), és valamennyi hazai játékos kiemelkedő teljesítményt nyújtott. Bábolna - Kocs 1-3 (0-2) Bábolna, 300 néző. Vezette: Fábián. Bábolna: Ifcsics - Babarczi (Molnár NI.), Ollé, Horváth F., Búza, Aranyosi, Molnár I., Tornyos, Fekete (Pauer), Bondák, Czigány. Kocs.: Valakovics T. - Péntek: Beck, Máté, Kovács, Rózsa, Zsilinszki, Gom­­bik L., Mészáros, Nádorszki, Chmelo­­vics. A 8. percben a könnyelműsködő bá­bolnai védők mellett Mészáros gólt lőtt, 0-1. Öt perc múlva ugyanez megismét­lődött, ezúttal Gombik L. talált a hálóba, 0-2. Ezt követően feljött a Bábolna, de Valakovics kapusnak nem lehetett gólt lőni, mindent védett. Az 50. percben egy előrevágott labdára Mészáros és a hazai kapus együtt rajtolt, amelyet a vendégek csatára szerzett meg előbb és 25 méterről az üres kapuba gurított, 0-3. A 61. percben csereként beállt Pauer szépített, 1-3. A folytatásban két ízben is tűzijáték volt a kocsi kapu előtt, az eredmény viszont már nem változott. Naszály - V. Erőmű 0-2 (0-0) Naszály, 200 néző. Vezette: Szileszki. Naszály: Bognár (Bödecs) - Bévig, Pássa, Gorzsás, Szobi, Pintér, Tóth Z., Mészáros, Szabó Zs. (Zabajnik), Zámbó, Kontra. Erőmű: Keresztes -Török, Mucsi, Tóth, Kalmár, Hastó (Smelcz), Ragács, Györgykovács, Bajos, Szűcs, Krajczár (Merhant). Góllövő: Hajtó, Tóth A. Kiállítva: Györgykovács, Smölcz. Jó talajú pálya várta a két csapatot. Az első játékrész egyenlő erők küzdelmét hozta. Szünet után hasonló játék folyt a pályán. Az utolsó húsz percben erősített a vendégcsapat, előbb egy távoli lövés talált utat - a kint álló hazai kapus mel­lett - a hálóba. Még öt perc sem telt el, amikor szabadrúgásból beívelt labdát fejjel juttattak a vendégek a kapuba. A hajrában erősíteni tudó Erőmű gárdája megérdemelte a győzelmet. Bokod­ - Lábatlan 0-4 (0-2) Bököd, 100 néző. Vezette: Simon G. Bököd: Szalai - Molnár, Tamás, Lá­zár, Szabó F., Kisvári, Szűcs, Szöllősi, Sári, Kulhanek, Bognár. Lábatlan: Tóth F. - Ferenc, Pokorni, Kinczel (Oláh), Dajcs, Latorczai, Balá­­zsovics (Jánoska), Horváth, Patai, Decsi, Kovács. Góllövő: Patai (2), Balázsovics, Hor­váth. Irreális talajú pályán a talajhoz jobban alkalmazkodó vendégek teljesen megér­demelten nyertek. Mindvégig nagyon sportszerű mérkőzés volt. KFC— Viscosa 0-1 (0-0) Komárom, 150 néző. Vezette: Csillag. Nem hozott gólt az első negyvenöt perc. Remekül tartotta magát a hazai együttes az esélyesebbnek tartott Visco­­sával szemben. Az utolsó percekre ma­radtak az izgalmak, melyből a vendégek kerültek ki győztesként. Egyetlen találat­tal megszerezték a bajnoki pontokat. Fel­tétlen dicséret illeti a komáromiakat lel­kesedésükért és nagy akarásukért. A bajnokság állása 1.M. Viscosa 19-- 65- 938 2.Oroszlány 14 2 3 59-1630 3.Környe 11 4 4 63-3226 4.THAC 11 4 4 45-2226 5.Ács 8 7 4 46-2523 6.Bábolna 7 8 4 42-3222 7.Sárisáp 7 6 6 30-3120­­ 8.Kocs 8 4 7 28-3220 9.K. Olajmunk­ 8 3 8 34-3819 10.Lábatlan 6 5 8 30-3217 11.K. Medosz 6 310 25-3715 12.V. Erőmű 6 211 19-4014 13.KFC 4 411 22-4112 14.N.Igmánd 3 610 27-6512 15.Naszály 4 213 21-3610 16.Bököd— 19 11-79- >