24 óra, 2000. augusztus (11. évfolyam, 178-204. szám)

2000-08-21 / 195. szám

2000. Augusztus 21., hétfő Megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság KOMÁROMI VSE - KOCS 0-2 (O-O) Komárom, 150 néző, vezette: Nikovits. KOMÁROM: Ozoróczi - Tőcsér, Kun, Szakály, Musitz, Holbik (Diczkó), Borvendég (Fűzi), Kozenkow, Sebestyén (Kecskés), Török, Szakolczay. Edző: ifj. Ba­logh László. KOCS: Valakovics - Bajnóczi, Kalmár, Zsilinszki, Seregii (Bódis), Kovács, Bottó, Varga (Trestyánszki), Markó, Mészá­ros, Nádolszky. Edző: Straub Jó­zsef. Gól: Mészáros, illetve Bódis. Jók: Musitz, Kozenkow, illetve Valakovics, Bajnóczi, Mészáros. Piros lap: Kun. A nagy meleg rányomta bélye­gét a játékra, mely nem volt túl magas színvonalú. A hazai gól­helyzetek kimaradtak. A kocsi kontratámadások pedig eredmé­nyesek voltak. Ifj. Balogh László: - Nem volt bennünk átütőerő, és a koncent­ráció hiányzott. Straub József: - Megérdemel­ten nyertünk a bajnokesélyes ott­honában. Ifjúsági eredmény: Komárom - Kocs 12-0 (4-0). BAJ - ZOLTER 0-1 (0-0) Baj, 150 néző, vezette: Joó J. BAJ: Ruttner - Takács, Vörös, Ligacs, Vizi, Szűcs, Szegedi, Nagy (Túri), Drescher (Radomir), Iván (Somogyi), Csákány. Edző: Laka­tos Pál. ZOLTER: Bohner - Katona (Urbán), Bozóki, Kiss K, Eczezi, Jánosi (Kiss Zs.), Horváth, Amb­rus, Radovics (Szabó), Szalontai, Csapuc­a (Egeresi). Edző: Varga Sándor. Gól: Urbán a 88. p.-ben. Jók: A Baj egész csapata, illet­ve Kiss K. Kiállítva: Ambrus a 67. perc­ben, illetve Varga S„ a Zoltek edzője a mérkőzés után. Kitűnő játékvezetés mellett a baji csapat végig partiban volt, a Zoltek azonban a 88. percben mégis kihasználta a hazaiak hi­báját, és megszerezte a 3 pontot. Ifjúsági eredmény: Baj - Zoltek 1-5 (0-2). TABAK - ÁCS 3-0 (2-0) Tokodaltáró, 250 néző, vezet­te: Lénárt. TABAK: Dukai - dr. Szabó, Fe­hér (Lu­haodszky), Szeibert, Hor­váth, Maradi, Takács, Csákvári (Kara), Taubert, Niklovicz (Ba­bai), Bánáti. Játékos-edző: dr. Szabó Ferenc. ÁCS: Józsa - Kiss, Rácz, Csebik (Morócz), Márkus, Kele­men, Bányai, Józsa, Somogyi, Iván (Magyar), Vörös. Edző: Né­meth Gyula. Gól: Horváth, Csákvári, Mara­di (11-esből). Jók: Takács, Maradi, Bánáti, Tauber (a mezőny legjobbja), il­letve senki. Nagy melegben, szépszámú közönség előtt az újonc TABAK taktikus, fegyelmezett játékkal, magabiztosan fektette két vállra a nagy múltú ellenfelét. Szabó Ferenc: - A 3-0 mellett akár több góllal is nyerhettünk volna. Németh Gyula: - A feljutótól kikaptunk. Ha így folytatjuk, a helyükbe lépünk. Ifjúsági mérkőzésen: TABAR -Ács 0-1 (0-1). VÁRGESZTES - KÖRNYE 4-1 (3-0) Várgesztes, 400 néző, vezette: Fruzsina. VÁRGESZTES: Szekér Amorth (Kluber), Takács, Ricza, Mátrai (Héder), Hornyák, Urbányi, Chlebovics, Georgi, Mazalin (Eigner), Eck J. Edző: Kláris Zoltán. KÖRNYE: Harmath (Kiss) - Si­mon, Puka, Tomayer, Szekér, Tóth S., Selymes (Jeszenovics), Steiner, Milkó, Pech, Somogyi. Já­tékos-edző: Selymes Attila. Góllövő: Eck, Amorth, Mazalin, Urbányi, illetve Tóth S. Jók: Ricza, Urbányi, Chlebovics, Nátrai, illetve Tóth S., Peck, Simon. Az első félidőben a hazaiak meglepték a Környét, és gyorsan vezetést szereztek. A második fél­időben magára talált a Környe, és szépíteni is tudott, de a Várgesz­tes helyzetei alapján megérde­melten győzött. Kláris Zoltán: - Egy jó ellen­féllel szemben sikerült nyerni. Köszönjük szépszámú szurkoló­ink lelkes buzdítását. Selymes Attila: - Gratulálok az újonnan feljutott csapatnak, és sok sikert kívánok nekik a továb­biakban. Ifjúsági mérkőzésen: Vár­gesztes - Környe 2-1 (2-0). BÖKÖD - OROSZLÁNY 0-2 (0-1) Bököd, 200 néző, vezette: Papp N. BÖKÖD: Szalai - Farkas, Udvardi, Gárdony, Szöllősi M. (Ropoli), Szöllősi P, Kollár, Hor­váth (Kisvári), Babér, Bognár (Balogh), Sári (Kemenesei K). Edző: Barabás Tibor. OROSZLÁNY: Kiss - Nagy (Orlovits), Veréb, Mester, Zsidó (Klempa), Mészáros, Kulhanek, Purger, Gárdony, Juszkó (Hor­váth), Szűcs. Edző: Mészáros Ist­ván. Góllövő: Szűcs 1. percben, Ve­réb 47. percben. Jók: Szalai, Udvardi, Babér, il­letve az egész oroszlányi csapat. A nagy melegben az első per­cekben gólt kapott a hazai csapat, utána kiegyenlített mezőnyjáték jellemezte az első félidőt, és mind­két kapu felváltva veszélyben for­gott. A második félidő elején a ha­zai csapat újabb gólt kapott, és ez­zel megpecsételte sorsát. Barabás Tibor: - Kitűnő játék­­vezetés mellett született meg a végeredmény. Gratulálunk az oroszlányiaknak, és sok sikert kívá­nunk terveikhez. Mészáros Ist­ván: - Nyertünk!!! Ifjúsági mérkő­zésen: Bököd Oroszlány 2-5 (2-2). SÁRISÁP - BÁBOLNA 2-2 (1-0) Sárisáp, 300 néző, vezette: Tóth A. SÁRISÁP: Baumstark Tutervai J., Karczagi, Gomb óla, Pokriva, Mészáros (Menyhárt), Tóth (Tutervai K.), Szalai, Var­ga A. (Andrejka), Malárik (Bágyi), Bors. Játékos-edző: Karczagi Pál. BÁBOLNA: Bérczi Rószsahegyi, Márkus, Vörös, Kör­mendi, Szőnyi, Öllé (Horváth T.), Török, Nagy Sz. (Pozsonyi, Hor­váth Cs.), Nagy A., Karvaj. Edző: Öllé István. Góllövő: Mészáros, Baumstark (11-esből), illetve Szőnyi (11-es­­ből), Horváth Cs. Jók: Baumstark, illetve Bérczi, Vörös, Szőnyi, Török. Idény eleji forma és kimaradt bábolnai helyzetek jellemezték az első 30 percet. Ezt követően Mészáros szerzett előnyt a hazai­aknak. A folytatásban a vendégek szépítettek 11-esből, melyre Baumstark szintén büntetővel vá­laszolt. Az egyenlítő gól mérkőzés hajrájában, a 88. perc­­­ben született. Karczagi Pál:­­ Idény eleji for­ma... Öllé István:­­ A kellemes bala­toni üdülés után a forró sárisápi katlanban megérdemeltük a pon­tot. Ifjúsági mérkőzésen: Sárisáp - Bábolna 0-4 (0-1). LÁBATLAN - V. SZŐLŐS 0-0 Lábatlan, 100 néző, vezette: Szerémi. LÁBATLAN: Keresztes - Bazsó (Nagy K), Matisz, Bartl, Simon, Szabó, Magyar, Balogh, Szölgyémi, Jánoska, Szemes. Já­tékos-edző: Simon Tibor. VÉRTESSZŐLŐS: Simon Jenei, Verő, Halász, Szekeres,­­ Ficsor, Klinka, Mesterházi (Za­­csek), dr. Vankó (Viola), Máj (Auerhammer), Nagy N. Edző: Járfás Péter. Jók: Bartl, Szabó, Balogh, Ke­resztes, illetve Simon (a mezőny legjobbja), Halász, Verő. A küzdelmes első félidőt sok kihagyott hazai helyzet jellemez­te. A második félidőben továbbra is a Lábatlan irányította a játé­kot, de helyzeteit sorra kihagyta. A jól védő vendég kapusnak kö­szönheti a Vértesszőlős az egy pontot. Simon Tibor: - A helyzetein­ket be kellene rúgni. Járfás Péter: - Értékes pontot szereztünk a lábatlaniak otthoná­ban. Ifjúsági mérkőzésen: Lábat­lan - Vértesszőlős 7-0 (4-0). Elkészült a médiaközpont Az olimpiák történetének legnap 500 televíziókészülék és 2000 le­­gjobb médiaközpontjában dől­ lefon segíti az újságírókat, hozhatnak a sajtó­ban­ A tajvani súlyemelő­k a társai a szeptember­i szövetség eljárási hiá-15-én kezdődő sydneyi a nyosságok miatt fej­játékok alatt. A 40 ezer nő mentette Csen Zsu­négyzetméter alapterületű léte- Lsent és Vu Mejit. A súlyemelő­­sítményben 5500 újságíró, illet­ nők doppingolásért két héttel ez­­re fotóriporter végezheti kényei- előtt kétéves eltiltást kaptak. Ez mesen a munkáját. A Main Press azt jelenti, hogy mindkét sportoló- Center négy hónapig épült és 15 nő rajthoz állhat a sydneyi nyári 1á­­millió amerikai dollárba került­ télokon. ■ S PORT Tot»eredmények 1. Leicester-Aston Villa 0-0 X 2. Sunderland - Arsenal 1-0 1 3. Bochum - Bayern München 0-3 2 4. Hertha BSC - Hamburg . 4-0 1 5.1860 München - Bremen 2-1 1 6. Unterhaching - Freiburg 1-1 X 7. Wolfsburg - Kaiserslautern 4-0 1 8. VfB Stuttgart - Leverkusen 4-1 1 9. Rostock - Schalke 04 0-4 2 10. Osnabrück - Mönchengladbach 1-3 2 11. Mainz-Stuttgarter Kickers 2-2 X 12. Oberhausen - Duisburg 1-0 1 13. Saarbrücken­­ Fürth 2-1 1 14.1. FC Köln-Frankfurt 4-1 1 24 Óra - 11. oi.dai. Rekordnevezés az Oroszlány Nagydíjra Autósport Rekkenő hőség és mégis óriási érdeklődés előzte meg Oroszlány város Nagydíját, a 10. alkalommal megrendezett autósversenyt. Id. Spindler Ti­bor, az esemény főszervezője elégedetten konstatálta, hogy nem csak az érdeklődés volt nagy, de re­mek verseny­zők is neveztek a viadalra. Ott volt Hernádi László, az ismert gyorsasági autós, aki a számára szokatlan megméretésben is elindult. Id. Schaffer László és hasonló nevű fia tette meg a felvezető kört ősi Mercedes autójával, majd a 107 nevező óriási csatában döntötte el a helyezések sorsait. Id. Spindler Tibor kiemelte, hogy az őrült meleg­ben nagyon fegyelmezettek voltak az autósok, bal­eset nem történt, méltó volt az esemény a jubileu­mi találkozóhoz. Későbbi számunkban a verseny végeredményéről is írunk._____________________■ Hernádi László ezúttal Hondájával vett részt bemutató jelleggel a versenyen FOTÓ: HARASZTI NORBERT Labdarúgó NB II., Duna-csoport Pilisvörösvár - Tatai HAC 2-2 (2-1) Pilisvörösvár, 800 néző, vezette: Herbály. Tatai HAC: Berecz - Pankotai, Németh, Schmidtmayer, Harmath - Határvölgyi, Ferkó, Bogár, Inczédi, Csáki (Dudás 80. perc), Unger. Edző: Nagy Győző. A vörösváriak, mint az MTK fiókcsapata, nagy önbizalommal várták a találkozót. Mint kide­rült, nagyon jó kis gárda az egy­kori honvédos Pintér Sándor tár­sasága. Remekül kezdtek a hazaiak, és Unger jobb oldali támadás után a 7. percben 14 méterről kilőtte a felső sarkot, 0-1. A 16. percben a fiatal Schmidtmayer rossz helyez­kedését kihasználva Bakos egyenlített: 3 méterről lőtt Berecz fölött a hálóba, 1-1. A 18. percben Pankotai beadását Inczédi 3 mé­terről fejtete a kapu fölé. Korszerű támadás volt, kár, hogy nem vég­ződött góllal. A 28. percben töb­ben is rosszul helyezkedtek a vendégek védői közül, Molnár pedig négy lépésről a rövid sarok­ba fejelte a­ labdát, 2-1. A 34. perc­ben Unger 19 méteres lövését védte bravúrral a hazaiak portása, majd szintén ő mentett az utolsó pillanatban a tatai gólzsák elől. A 49. percben Inczédi 18 méte­res szabadrúgásból alig nyeste el a labdát centikkel a felső léc fö­lött. Nem sokkal később Pankotai kiugrott a védők közül, aztán lö­vését a kapufa és a hazai védő kö­zösen mentette. A 65. percben Pankotai beadását Csáki centik­kel lőtte a kapu mellé. Négy perc múlva góllá érett a THAC fölénye. Harmath kényszerítőzött Bogár­ral, a visszakapott labdát 25 mé­terről elemi erővel lőtte meg a ta­tai védő. A labda, mintha zsinó­ron húzták volna, megakadt a jobb oldali pipá­ban. Még a ha­zai szurkolók is megtapsol­ták a ritkán lát­ható szép talá­latot, 2-2. A cse­reként beállt Dudás megszerezhette volna a vezetést, majd az utolsó pillanatban men­tettek az agilis Unger elől a­ vörösvári védők. ja), Jók: Ferkó (a mezőny legjobb­Bogár, Pankotai, Unger, Inczédi. Nagy Győző: - A látottak alap­ján igazságos a döntetlen. Örven­detes, hogy csapatom továbbra is együtt van, ebből a katlanból ke­vés csapat hoz majd el pontot. Komáromi Lajos ügyvezető el­nök: - A trópusi hőségben is volt tartásuk a fiúknak, csak így to­vább! PÉNTEK SÁNDOR Szomor-Zsámbék - Budakalász 1-3 (0-3) Zsámbék, 500 néző, vezette: Balpataki. Szomor-Zsámbék: Dániel - Szabó, Pfeiffer, Joel, Aubéli - Vanicsek, Nagy Zs., Burkodi (Ke­nyeres), , Guba (Kégli) Brandhuber, Szeli. Játékos-edző: Nagy Zsolt. A zsámbékiak két kitűnősé­ge, Magyar és Kalvach kiállítás miatt nem léphetett pályára. A 9. percben a jobb oldali szögle­tet Gál 7 méterről a kapu köze­pébe fejelte, 0-1. A 20. percben szögletből érintés nélkül csat­tant a labda a vendégek kapufá­ján, majd Guba 10 méteres lövé­sét védte bravúrral a kalászi ka­pus. A 22. percben Joel szeren­csétlenül nyúlt a lövésbe, lábá­ról saját kapujába pattant a lab­da, 0-2. A másik oldalon Nagy Zs. lövését mentették szögletre. A 29. percben Pfeiffer eladta a labdát, Lovas pedig 10 méterről a hálóba lőtt, 0-3. A 37. percben Izeli a bal kapufa külső élét ta­lálta telibe. A 74. percben a 16-oson belül kezeztek a vendég védők. A meg­ítélt büntetőt Vanicsek a jobb alsó sarokba lőtte, 1-3. A 85. percben Kégli kiszorított helyzetből kis hí­ján gólt szerzett. Már a mérkőzés első harmadá­ban eldőlt a találkozó sorsa. A gyors vendéggólok önbizalmat adtak a budakalásziaknak. Jók: Dániel, Vanicsek. Nagy Zsolt: - Jobb csapattól szenvedtünk vereséget. Tamási Péter szakosztályve­zető: - Sajnos, megéreztük Ma­gyar és Kalvach hiányát. ________________________p. s. Hamed majdnem pórul járt Megvédte a Boksz Világszervezet (WBO) pehelysúlyú bajnoki cí­mét Prince Naseem Hamed, de majdnem ráfizetett könnyelmű­ségére a vasárnap hajnali, Augie Sanchez elleni profi ökölvívó­mérkőzésen. A kissé nagyképű­en bokszoló Hamedet meglepte amerikai ellenfele, aki a második menetben padlóra küldte a cím­védőt, majd nem sokkal később újra megrendítette. A harmadik felvonásban Sanchez újra megfogta Hamedet, de a menet közepére elfáradt, és ekkor már a jemeni származású „Herceg” uralta a mérkőzést. A negyedik menetre Sanchez telje­sen elkészült az erejével, belefá­radt a saját maga által diktált és Hamed által felvett tempóba. Igaz Hamedet szabálytalan üté­sért megintették, de 2:34 perc el­­teltével kiütötte kihívóját._____■ Havas aranyérmes Motorcsónak­ob Havas Attila nyerte a motorcsó­nak O-700-as Európa-bajokságot vasárnap a Fejér megyei Ercsi­ben. Havas százszázalékos telje­sítménnyel, három futamgyőze­lemmel szerezte meg az aranyér­met. Az EB-n négy futamot ren­deznek, a végső sorrend a három legjobb eredménye után alakul ki. A további dobogós helyek sor­sa a lengyel Harcza és az osztrák Sthneder között dől el. ■ » Komárom-Esztergom megyei közéleti napilap. Kiadja az Axel Springer-Magyarország Kft. Felelős vezető, az ügyvezető igazgató. Főszerkesztő: DR. SZTRAPÁK FERENC. Felelős szerkesztők: MISKEI FERENC, KOMÁROM- M­AJt­ffi MÓROCZ KÁROLY. Kiadja: az AS-M. Kft. Komárom-Esztergom Megyei Irodája. Kiadóvezető: E. NAGY LAJOS. Szerkesztőség és kiadó: 2801 Tatabánya V., Fő tér 4. III. emelet. Postacím: 2801 Tatabánya, Pf.: 141. ESZTERGOM Tr­­­if­u­r A Szerkesztőségi telefon: (34)514-010, fax: 514-011, e-mail: szerk.kom@axels.hu — Ügyeleti telefon: (34)514-013. Esztergomi szerkesztőség: 2500 Esztergom, Vörösmarty u. 5. Tel.: (33)414-068, Fax.: 414-168. Kiadó: MEGYE! JHI mC vKIwíA telefon: (34)514-000, fax: 5144­01. Hirdetési iroda: Tatabánya V, Fő tér 4. földszint, Hirdetési vezető: BARSI SZABOLCS. Telefon: 34/514-020, fax: 514-021. Terjeszti: a kiadó, Terjesztésvezető: TÍMÁR JÁNOS. Terjesztési­­ telefon: 514-031, fax: 514-033. Árusítja a RÁBAHÍR RT. Előfizethető a kiadó terjesztési részlegénél (2800 Tatabánya, Fő tér 4.), valamint a területi ügynökségeknél és a kiadó kézbesítőinél közvetlenül, postautalványon és átutalással a KHB Tatabánya 10400913-09117330-70070000 ASM Tatabánya pénzforgalmi jelzőszámra. 2000. évi előfizetési díj egy hónapra 845 Ft, negyedévre 2535 Ft, fél évre 5070 Ft, egy évre 10140 Ft. Kéziratokat nem őrzünk meg, és nem adunk vissza. A lapban megjelent hirdetések tartalmáért felelősséget nem vállalunk. Lapnyomda: COFINEC Szilády Nyomda Kft. - Kecskemét, Mindszenty krt. 63. Felelős vezető: Boros Gábor ügyvezető igazgató. ISSN 1416-8650. # # Tájékoztatjuk olvasóinkat, hogy a különböző versenyeken, akciókon és rejtvénypályázatokon részt vevők által megadott adatok nyilvántartásunkba kerülnek. Az adatok megadásával hozzájárulnak ahhoz, hogy azok Az újság a­­ panda felhasználásával a kiadónk érdekeltségébe tartozó cégek (Axel Springer-Budapest Kiadói Kft., Axel Springer-Magyarország Kft., Harlequin Magyarország Kft., Hungaropress Sajtóterjesztő Kft.) előfizetéses megren­szerkesztőségi rendszerrel készült, delését teljesítsük, akcióira, kiadványaira, szolgáltatásaira felhívjuk figyelmüket. A­­’((/MTESZ tagja