24 óra, 2014. augusztus (25. évfolyam, 178-202. szám)

2014-08-04 / 180. szám

g­ig2­ jy§ Balotelli-fan. Lehullt a lepel, a Liverpoolt irányító Brendan Rodgers sokat mondóan elárulta, hogy azok közé tartozik, akik elismerik Mario Balotelli (fotónkon) képességeit, nem mellékesen pedig szívesen csapatában tudná az AC Milan olasz válogatott labdarúgóját. HÍRSÁV A Szuperkupán Casillas véd labdarúgás Szerencsés - vagy éppen szerencsétlen, nézőpont kérdése - helyzet­ben van a BL-címvédő Re­al Madrid labdarúgóit irá­nyító Carlo Ancelotti, hi­szen változatlanul több kivá­ló kapus áll a rendelkezésé­re. A szakember egyelőre rö­vid távon gondolkodik: csak az augusztus 12-i, Sevilla el­leni Szuperkupa találkozóra nevezte meg kezdő kapusát, aki Iker Casillas lesz. Kellett a „plusz” a sikerhez strandfoci Egymást köve­tő harmadik évben szerez­te meg a strandlabdarúgó bajnoki címet a pétervásári Goldwin-Pluss Bodon FC: Elpáholták a címvédőt is kosárlabda Háromból há­rom mérkőzést nyert meg a magyar leány U16-os válo­gatott a debreceni A-divíziós kosárlabda Európa-bajnok­­ságon úgy, hogy a címvédő spanyolokat is legyőzték. Két világbajnoki aranyérem vitorlázás Véget ért a Laser Radial ifjúsági vitorlázó vi­lágbajnokság a lengyelorszá­gi Dziwnówban. Az első nap­tól folyamatosan javuló telje­sítményt nyújtó legjobb ma­gyar versenyzők Érdi Mari és Vadnai Jonatán az utolsó napon feltették a koronát tel­jesítményükre és nyertek. Százezren figyelték a Manchester Unitedet futball A Manchester Uni­ted 3-1-re legyőzte a Real Madridot a Guinness Nem­zetközi Bajnokok Kupáján. Az angol csapat ezzel beju­tott a döntőbe, ahol a Liver­pool lesz az ellenfele. A talál­kozót 109 ezren nézték meg a helyszínen. A Sárisáp nyerte a kupát labdarúgás A mostani fináléban büntetőpárbajt láthattak a szurkolók A Sárisáp Bányász 4-3-ra nyert büntetőkkel a Tatai AC ellen a Magyar Kupa megyei döntőjében, így sorozatban harmadszor szerezte meg a díszes serleget. Kovács László magyar kupa, megyei döntő TATAI AC-SÁRISÁP 1-1 (1-0) - BÜNTETŐKKEL: 3-4 Tatabánya, Grosics Gyula Stadion, 400 néző, vezette: Hor­váth T. (Szalai B., Molnár L). Tatai AC: Öreg - Kun (Velen­cei, 70.), Mezei, Wéber, Buj­dosó, Ferkó (Kisek, 70.), Tóth Á., Minárcsik, Rába (Szennai, 77.), Purgel, Tóth L (Botka, 84.). Edző: Chmelovics Attila. SÁRISÁPI BÁNYÁSZ: Bábszki - Varga, Guzsik, Bercsényi, Flu­­xa, Sándor, Marcsó, Válent (He­gyi, 70.), Jurásek Zs. (Kara, 84.), Frei (Ligeti, 58.), Kiss G. (Jurá­sek K., 58.). Edző: Karcagi Pál. GÓLSZERZŐ: Minárcsik (34. - 11-esből), illetve Fluxa (84. - 11-esből). sárga lAP: Rába (20.), Tóth A. (82.), illetve Guzsik (55.), Lige­ti (73.). KIÁLLÍTVA: Hegyi (90.). A júniusról elhalasztott dön­tőn küzdelmes mérkőzést lát­hattak a szurkolók, ám a szín­vonal elmaradt a várakozástól. Az 1-1-es döntetlent követő­en nem volt hosszabbítás, rögtön büntetőket rúgtak a csapatok an­nak érdekében, hogy eldöntsék a kupa sorsát. A tataiak kétszer is hibáztak, a sárisápiak viszont nem, így 4-3-ra Karcagi Pál edző tanítványai nyertek. A Sárisáp sorozatban har­madszor nyerte a megyei kupát. A találkozót követően a díja­kat Popovics György, a megyei közgyűlés elnöke, az MLSZ me­gyei igazgatósága társadalmi el­nökségének tagja, illetve Khéner László megyei igazgató, illetve Tóth Attila, a versenybizottság elnöke adta át a csapatoknak. Az összecsapás után Khéner László elmondta: az idén nem lesz megyei Szuperkupa-döntő, ugyanis a megyei első osztályú bajnokságot és a megyei kupát is a Sárisáp csapata nyerte. AZ EDZŐK MONDTÁK: chmelovics attila: - Úgy ér­zem, többet tettünk, hogy meg­nyerjük a kupát, még ha a má­sodik félidőben időszakonként fölényben is játszott a Sárisáp. Véleményem szerint rúgtunk még egy szabályos gólt, ettől függetlenül gratulálok a Sári­sápnak a kupagyőzelemhez, és sok sikert kívánok nekik a baj­nokságban. KARCAGI PÁL: - Az első fél­időben fölénk kerekedett a Ta­ta, de szerencsére a második já­tékrészre rendezni tudtuk a so­rokat. Nagyon boldog vagyok, hogy egy kupasikerrel sikerült visszatérnem Sárisápra, így örültek a sárisápiak a büntetőrúgásokat követően a kupagyőzelemnek. Csapatuk sorozatban harmadszor érdemelte ki a díszes serleget A díjátadás utáni pillanatok: Előtérben Khéner László és Popovics György Tatai váltó remek futósikere született Tatán xxi. vértes volán minimarathon Ezerháromszázan vágtak neki a tizennégy kilométeres távnak Több mint száz városból és a ha­tárainkon túlról is érkeztek ver­senyzők Tata legnagyobb, a város hírét legjobban öregbítő sport­­rendezvényére. A profi és amatőr atléták harmincegyedszer vág­tak neki a barokk kisváros ren­dezte viadalnak. Idén sem kímél­te az időjárás azokat az elszánt futókat, akik beneveztek a XXXI. Vértes Volán Tata Minimarathon­­ra. A harminc Celsius-fok fölötti délutánban ezerháromszáz vál­lalkozó kedvű „toporgott” a Ma­­gyary művelődési központ előtti rajthelyen. A startot követően 14 kilométer várt a futókra, akik Ta­ta legszebb részein „falták” a ki­lométereket, de ez most csak ke­veseket nyűgözött le. A mezőny legfiatalabb ver­senyzője mindössze négyéve­sen vállalta a családi váltóban indulást. A legidősebb versenyző a 81 éves Kenyér Imre volt. A leg­jobb tatai versenyzők díját Avar András és Varga Dorottya kap­ták. A női győztes a magyar vá­logatott atléta, Raduche Simona lett. Csapatban tatai siker szü­letett a Szilágyi Péter, Nagy Ró­bert és Nagy Tamás trió jóvoltá­ból. A 31-es rajtszámot dr. Ré­­pássy György érdemelte ki, aki az eddig valamennyi minima­­ratonon célba ért. Az abszolút győztes az esz­tergomi Deli Gergely lett. ■ P.J: A rekkenő hőség ellenére nevezési csúcs született, 1300-an vágtak neki a tizennégy kilométeres távolságnak HÍRSÁV Az alsóházban elsők lettek kézilabda Hat góllal legyőz­te Norvégiát a magyar fér­fi juniorválogatott a Norvé­gia elleni, 9. helyért leját­szott helyosztói­ az ausztri­ai U20-as kézilabda Euró­­pa-bajnokságon, így meg­nyerte a torna alsóházi küz­delmeit. Venusért állt bosszút Serena Williams tenisz A Stanfordban zajló, 710 ezer dollár összdíjazá­sú WTA-torna elődöntőjében az első helyen kiemelt Sere­na Williams már túl nagy fa­latnak bizonyult a nyolcadik helyen kiemelt Andrea Pet­­kovic számára, aki korábban Venus Williams ellen nyert három szettben. Lampard megy a Manchesterbe futball Manuel Pellegrini, a Manchester City menedzse­re az Olympiakosz elleni fel­készülési mérkőzést köve­tően elismerte, Frank Lam­pard az angol bajnokcsapat­nál folytatja pályafutását. Mindkét csapatunk győzött sakk Mindkét magyar vá­logatott 4:0-s győzelem­mel kezdte meg szereplé­sét a tromsői sakkolimpián. A nyílt versenyben Algéri­át, a nőknél Bolíviát ütöttük ki 4:0-ra. Baszk siker Baszkföldön kerékpár A hazai közönség előtt szereplő Alejandro Val­­verde nyerte a San Sebas­­tián-i kerékpáros versenyt­­.A 2009-es Vuelta a Espa­­na győztese sikeres szökés után 12 másodperccel előz­te meg a második helyen záró holland Bauke Molle­­mát és a harmadikként cél­ba érő spanyol Joaquim Rod­­ríguezt. Megvannak a bajnokok és keretet hirdettek öttusa Az öttusázók Buda­pesten rendezett országos baj­noksága után Pálvölgyi Mik­lós közölte, hogy a szeptem­ber elsején kezdődő varsói vi­lágbajnokságon a női hagyo­mányos versenyben Aleksze­­jev Tamara, Kovács Sarolta és Földházi Zsófia szerepel, az egyéni induló Réti Kamilla lesz. A női váltóban Aleksze­­jev és Réti képviseli a magyar színeket. A férfiak hagyomá­nyos versenyében Kasza Ró­bert, Marosi Ádám és Deme­ter Bence alkotja a csapatot, Tibolya Péter lesz az egyéni induló. A férfi váltóban De­meter Gergely és Harangozó Bence szerepel. ■