Komárom-Esztergom Megyei Hírlap, 1997. október (2. évfolyam, 229-254. szám)

1997-10-07 / 234. szám

16 1997. OKTÓBER 7., KEDD Követi laMarombajnokságok Tata Dorog. Kisbér Somlói bravúr Komlódon ..................................................................................................... TATAI KÖRZET Mindössze egy meglepő ered­mény született vasárnap a Ta­ta­ körzeti labdarúgó-bajnok­ság nyolcadik fordulójában. A bravúr a Vértessomló nevé­hez fűződik, amely Komló­don tudott győzedelmeskedni 2:1 arányban. A Mocsa pont­jait tekintve utolérte a Duna­­szentmiklóst, miután a két gárda hétvégi találkozóján a hazai pályán játszó mocsaiak 2:0-ra győztek. Döntetlennel végződött Baján a hazaiak és a tarjániak rangadója. A lista­vezető Vértesszőlős, valamint az élmezőnyhöz tartozó Szár­liget és Várgesztes biztosan fektette két vállra ellenfelét. Az alsóházban meglehetősen nagy mozgolódás támadt, a Dunaalmás és a Vértessomló ugyanis szép nagyot ugrott felfelé. A sereghajtó szerep­körét újra a Szomód vette át. MOCSA-D.SZT.MIKL. 2:0 10:0) Mocsa, 150 néző. V.: Vígh P. MOCSA: Neuwirth - Szíjj D., Lajos, Gorzsás, Virizlai Z., Nagy B., Natkai, Akács (Viriz­lai T.), Varga, Sós (Bán), Marschall. EDZŐ: Natkai Im­re. DUNASZENTMIKLÓS: Keil - Horváth, Hornyák, Schmidt Á., Griff, Búzer, Be­­csák, Emmer, Schmidt R., Bi­­hacker, Tromposch (Schmidt Sz.). EDZŐ: Nágel Imre. GÓL: Nagy B., Marschall. Egyenlő erők küzdelméből a Mocsa került ki győztesen azzal, hogy jobban akarta a győzelmet. DAC-DMAC 2:4 (2:1) Dad, 100 néző. V.: Bugyi. DAC: Kerner I. - Vaskó, Kerner L., Süvegjártó, Kerner J. (Dankovics), Nyers, Korán (Kisgyőri), Nádolszky, Ley, Szabó P. (Németh O.), Tóth S. EDZŐ: Süvegjártó József. DUNAALMÁS:­ Hajdú (Ki­rály) - Dohai, Bognár, Ollé (Barabás), Holpert (Kovács), Omlósi, Kecskeméti, Kun, Bé­las (Németh), Simon, Máté. EDZŐ: Németh Miklós. GÓL: Szabó P., Ley, ill. Bog­nár, Simon (2), Bélas. Az ötödik percben már 2:0- ra vezetett a Dad, de a vendé­gek fokozatosan felzárkóztak. Szünet után a játék vagdalko­­zó jelleget öltött, amelyből a Dunaalmás kovácsolt tőkét, és megfordította az eredményt. Ifjúsági mérkőzés: Dad-Dunaalmás 5:0 (1:0). VÁRGESZTES-HÉREG 4:0 10:01 Várgesztes, 100 néző. Ve­zette: Csejtei. VÁRGESZTES: Papp - Ko­vács F. (Pillmann A.), Hor­váth J., Kluber, Kláris, Ro­­nyecz, Grúber, Mesterházi (Eigner), Horváth A., Sári (Rácz), Eck. EDZŐ: Kláris Zoltán. HÉREG: Jenei Springmann, Csapó (Saláth),­­ Grül­, Welsch, Háder, Vass, Hajas, Tajkov (Varga A.), Ma­ta, Bíró. EDZŐ: Hajas Béla. GÓL: Ronyecz, Grúber, Horváth A., Kláris. KIÁLLÍTVA: Bíró. Az első félidőben még tartot­ta magát a vendégcsapat, szü­net után azonban összezuhan­tak a tíz főre fogyatkozó kére­­giek. Érdekessége a találkozó­nak, hogy a várgesztesi Grúber 100. bajnoki gólját szerezte. SZOMÓD-SZÁRLIGET 0:4 (0:21 Szomód, 100 n. V.: Heszler. SZOMÓD: Papp - Pénzes, Csőd, Mayer, Nagy, Bihari, Kiss, Mocsi, Thüringer, Miiler, Huszt. EDZŐ: Metzler László. SZÁRLIGET: Lacza - Pulyka T, Házmann, Németh A., Bóbis (Tóvári), Farkas P., Ipó, Hor­váth G. (Gessler), Torma, Páli (Farkas T.), Horváth I. (Auer­­bach). EDZŐ: Tóth Ferenc. GÓL: Páli (2), Ipó, Tóvári. A jobb játékerőt képviselő vendégcsapat idegenben is biz­tosan győzte le a szomódiakat. Ifjúsági mérkőzésen: Szomód-Szárliget 0:8 (0:4). BAJ-TARJÁN 1:1 (0:01 Baj, 400 néző. V.: Szabó I. BAJ: Búzás - Zsilinszki, Iván (Zombori), Tanczer (Veres), Kalák (Szűcs), Havasi, Vörös, Ligacs, Szegedi, Balogh, Ta­kács. EDZŐ: Kwittung Tibor. TARJÁN: Keresztes - Miko­nya, Kovács L., Kovács Zs., Fuchs, Kardos A., Somogyi (Vass), Szerencse, Halász, Sza­bó S., Moncz. EDZŐ: Szabó Já­nos. GÓL: Vörös, ill. Moncz. Változatos, jó iramú mérkő­zésen Moncz révén egy távoli lövéssel a Tarján szerezte meg a vezetést, ám a hazaiak az utolsó tíz percben Szegedi révén egyenlítettek. Ifjúsági mérkőzésen: Baj-Tarján 1:1 (1:0) KÖMLŐD-V.SOMLÓ 1:2 (1:1) KöMlőd, 100 néző. KÖMLŐD: Somogyi - Mo­­sonyi K., Daróczi, Bajos, Gott­fried (Kiss), Molnár, Madari, Torma (László), Szabó, Bene­dek, Csaba. EDZŐ: Madari Ferenc. V.SOMLÓ: Antal - Pfiszterer R. (Zink R.), Brandi, Wend, Racz, Varga (Pfiszterer Zs.), Szűcs, Rich­ter J., Nagy (Er­), Sebestyén, Zink R. EDZŐ: Koller Tibor. GÓL: Molnár, ill. Sebes­tyén, Pfiszterer Zs. Az első félidő döntetlenje után a Vértessomló Antal jó ka­pusteljesítményének és jobb helyzetkihasználásának köszön­hetően elhozta a három pontot. Ifjúsági mérkőzésen: Köm­­lőd-Vértessomló 0:1 (0:0). V.SZŐLŐS-TARDOS 3:0 11:01 Vértesszőlős, 250 néző. Ve­­­zette: Kugler. V.SZŐLŐS: Simon - Bar­tók (Galgán T.), Halász, Fi­­csor, Jenei (Frecska), Járfás, Gertsmár, Lakatos (Treznik), Haász, Kishonti, Kanyok. EDZŐ: Sámuel Béla. TAR­­DOS: Mészáros - Zhorela T., Farkas Z., Szileszki I., Nagy K., Zhoreki L., Szűcs I. (Nagy L.), Varga G., Csapucha M., Csa­­pucha R. (Nagy G.), Szileszki Z. EDZŐ: Árendás József. GÓL: Haász (2), Halász. Közepes színvonalú mérkő­zés volt, amelyen a helyzeteket tekintve a hazaiak nagyobb arányban is nyerhettek volna. Ifjúsági mérkőzésen: V.szőlős-Tardos 6:2 (3:1). SZABADNAPOS, Bököd. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA DOROGI KÖRZET A 9. FORDULÓ EREDMÉ­NYEI: Szomor-Zsámbék-Gymnesy 1:0, Dág-Kesztölc 7:3, Anna­­völgy—Bajna 1:4, Pilismarót—Tát- KOZI 1:4, Süttő-Piliscsév 0:2, TABAK-Esztergom-Kertváros 7:0, Tokodi Üveggyár-Epöl-Nagysáp PSE 18:0, Bajót-Dömös 7:0. SZABADNAPOS: Csolnok, KISBÉRI KÖRZET A 9. FORDULÓ EREDMÉ­NYEI: Almásfüzitő-Kisbér 13:0 (4:0), Ete-Koppánymonostor 2:1 (1:0), Tárkány-Ászár 1:3 (0:1), Ba­­na-Szák 7:3 (2:3), Bakonyszombat­­hely-Ácsteszér 1:5 (1:3), Hánta-Ré­­de 6:4 (3:1), Bakonysárkány-Csá­­szár 1:1 (0:1), Kerékteleki-Kisig­­mánd 0:1, Szendvúr 3:1 (0:1). 1. V.szőlős 7 1 - 34:8 22 2. V. vesztes 6 1 - 25:6 19 3. Tarján 5 1 2 22:9 16 4. Szárliget 4 2 1 19:6 14 5. Baj 3 3 1 17:6 12 6. Kömlőd 3 2 3 16:14 11 7. Bököd 3 2 2 13:19 11 8. Mocsa 3 1 3 13:16 10 9. D.szt.mikl. 3 1 4 15:20 10 10. DMAC 2 1 5 16:28 7 11. Tardos 2-5 12:18 6 12. V.somló 2- 5 8:24 6 13. Héreg 2­ 6 8:27 6 14. Dad 12 4 11:16 5 15. Szomód 1 1 6 13:25 4 HÍRLAP NB I/B, nők ESZTERGOMI KSE-CECE 28:21 (10:12) Esztergom, 350 néző. V.: Né­meth Cs., Szabó J. EKSE: Körmöczi - KERTÉSZ 7, Varga 5, DEBRE 8, OSZ­­VALD 5, Sipos 2, Törőcsik 1. CSERÉK: Domokos (kapus), Fonyódi, Gregor. EDZŐ: Éber István és Henger István. BÜN­TETŐK: 7/4,­ill. 8/6. KIÁLLÍ­TÁSOK: 6, ill. 10 perc. PIROS LAP: Fonyódi (3. büntetés). A hazaiaknál a kettős igazo­lással szereplő játékosok, vala­mint Nagy Mária nem szere­pelt. A CÉGE szerzett vezetést, de ezt Varga még kiegyenlítet­te. A következő hét percben azonban a vendégek zsinórban három gólt lőttek, és 4:1-re el­húztak. Előnyüket tartották, sőt Sipos és Debre kihagyott bün­tetője után a különbség négy gól körül stabilizálódott. A má­sodik félidőben 13 perc után egyenlített az EKSE majd a 38- tól a 42. percig hét gólt lőtt vá­lasz nélkül, és még egy hétmé­terest is kihagyott a hazai gárda (19:17). A 44. percben újabb nagy hó­rukk következett, és hét perccel a vége előtt már 25:18 állt a táblán. Második fél­idei játéka alapján az BKSE megérdemelten nyert. HENGER ISTVÁN: - Nagy előnyt adtunk az ellenfélnek, ami­kor rosszul védekeztünk. A szünet jót tett a csapatnak, és meg tudtuk fordítani a mérkőzést. ÉBER ISTVÁN: - Az első fél­időben körülményesen, lassan ját­szottunk és szétesően védekeztünk. A második félidei teljesítményétől minden játékos dicséretet érdemel. U.p.: BKSE-CECE 19:15 (8:7). DOROGI SE-FTC II. 27:39 (14:24) DOROG: Hídvégi - Szélesi 6, Bartalos, Kottesz, Körmöczi R. 1, Dohány 2, Pőcze 11, CSERÉK Kohl: Keserű 3, Falusi 3, Tóth, Pralovszki 1. EDZŐ: Buzási József. Már a mérkőzés elején elhú­zott a magabiztos, jó játékot mutató Ferencváros. A máso­dik félidőben feljött a Dorog, a vendégek nem tudtak jobban elhúzni, 9-10 gólos előnyüket azonban a találkozó végéig tar­tották. Élvezetes, helyenként látványos mérkőzésen megér­demelten nyert a Ferencváros. BUZÁSI JÓZSEF:­­ Erkölcs­telen dolgot művelt a Ferencvá­­ros, mivel NB I-es játékosokat is szerepeltetett. NB I/B, férfiak KOMÁROMI AC-VÁRPALOTA 20:19 (7:9) Komárom, 300 néző. V.: Szendrey Zs., Szentesi. KAC: Hoffmann - Becker 4, Nag­y A. 6/6, Patter, BOGNÁR G. L,VESZPRÉMI 3, Szalay 2. CSE­RE: Varga (kapus), Bartovics, Kovacsics 2, Kancz 1, Horváth P., VÍGH A. 1. EDZŐ: Tóth Lász­ló. BÜNTETŐK 6/6, ill. 5/4. KIÁLLÍTÁSOK 12, ill. 8 perc. Az első két gólt a vendégek lőtték, a KAC helyzetei pedig kimaradtak, és kapusuk, Szed­­lák Tamás is kitűnően védett. A 22. percben Veszprémi, Sza­lay és Bognár góljaival egyenlí­tett a hazai gárda, de újabb megtorpanás után a félidőben a Várpalota vezetett. Fordulás után továbbra is a látogatók ját­szottak jobban, mígnem a ko­máromiak kétbeállós játékra váltottak, kapusaik teljesítmé­nye feljavult, és négygólos hát­rányból feltápászkodott. Mind­két csapat oroszlánként küz­dött, de a KAC jobb hajrája meghozta a győzelmet. BOGNÁR IMRE szakosz­tályvezető: - Bár nem játszottunk olyan jól, mint legutóbb, a játéko­sok küzdeni tudása jelentős skalp­hoz juttatott minket. Utánpótlás: KAC-Várpalota 23:27 (13:16). NB­­­, nők TAPOLCAI TOPLAN­­KOMAROMI AC 27:32 (10:15) Tapolca, 100 néző. Vezette: Pauer, Simon. KAC: Némethné­­ Kecskés­­né 4, Budai 10, Horváth 1, Ha­ris, Bartalos 5, Kitti 8. CSE­RÉK Bocz 3, Szabó 1, Farkas. EDZŐ: Csordás Árpád. BÜN­TETŐK 14/8, ill. 14/9 (!). KI­ÁLLÍTÁSOK 6, ill. 8 perc. Az első játékrész közepéig fej-fej mellett haladtak a csapa­tok, majd a vendégek rutino­sabb játékosaiknak köszönhe­tően ötgólos előnyt szereztek. Szünet után a egyik gárda sem törődött a védekezéssel. Fel­váltva estek a gólok, de ennek csak a nézők örülhettek. Ala­csony színvonalú mérkőzésen megérdemelt vendéggyőze­lem született. CSORDÁS ÁRPÁD: - Csak a győzelemnek örülhetünk, van még bőven javítani valónk. BALATONALMÁDI HSE­­TATAIHAC 18:15 (3:8) Balatonalmádi, 50 néző. Ve­zette: Aczél, Elmont. THAC: CSIRKE - Weszelovsz­­ky 1, Pozsár, Cságoly 2, Varga 2, GAZDA-PUSZTAI 8, Miltényi 1. CSERÉK Suszter (kapus), Né­meth 1, Győri, Bóna, Madar. EDZŐ: Kasza János. BÜNTE­TŐK 3/2, ill. 2/1. KIÁLLÍTÁ­SOK 6, ill. 6 perc. A vendégek zárt védekezése az első félidőben megoldha­tatlan feladat elé állította a há­zigazdák támadóit, a tataiak a 17. percig mindössze egy gólt engedélyeztek ellenfelüknek. A félidő utolsó tíz percében nem esett gól. Fordulás után feljött a hazai gárda, egyenlí­tett, a THAC védelme pedig teljesen szétesett. A tataiak tá­madásban sem jeleskedtek, az utolsó 12 percben nem lőttek gólt. KASZA JÁNOS:­­ A mérkőzés kritikus szakaszában nem volt rend a lányok fejében. KÖ­RMEND-TATABÁNYAI SC 18:24 (11:81 Körmend, 100 néző. Vezette: Tiba, Török. TSC: Orbán - Kovács E. 3/1, Simon A. 2, Kuzma 7/2, Tomanicz 7, Balázs 3, Barna 1. CSERÉK: BRANDL, Hangu (kapusok), Zsíros, Kiss K. EDZŐ: Kuzma Ferenc. BÜN­TETŐK: 9/8, ill. 3/3. KIÁLLÍ­TÁSOK: 2, ill. 6 perc. Két beállóval kezdett a Kör­mend. A 19. percben még 5:5 volt az eredmény. Ezt követően 11:8-ra elhúzott az ellenfél, és a 45. percig úgy tűnt, semmi esélye nincs a vendégeknek (13:8). Aztán magához tért a TSC, és a 47-től az 56. percig csak ők lőttek gólt (17:23). Ez­zel eldőlt a meccs. KUZMA FERENC: - Boldog lennék, ha valaki megmagyarázná, hogy a csapat játékában miért van­nak ilyen hosszú kihagyások. An­nak örülök, hogy váltani tudnak. NB 11 férfiak SOLYMÁRI SE-TATAI HON­VÉD AC 11:12 (26:34) Solymár, vezette: Éliás, Koutny. THAC, KOVÁCS A. - GAÁL 4, LENGYEL P. 5/3, SZUR­­CSIK 7/3, Csics 2, Lengyel M. 3, Takács 2. CSERÉK BÁR­SONY (kapus): Kanyó 1, Zeck M. 2, Fónyad L., Radnai 1, Horváth P. 6, Nagy Z. 1. JÁTÉ­KOS-EDZŐ: Kanyó Antal. BÜNTETŐK 7/6, ill. 6/6. KI­ÁLLÍTÁSOK 8, ill. 8 perc. A nem túl komoly ellenféllel szemben a THAC szerezte meg a vezetést, ám két gólnál nagyobb különbséggel egyszer sem veze­tett. Mi több, a 24. percben 9:8- as solymári fórt jegyezhettek föl. A második félidőben a 42. percig tovább tartott a tatai kínlódás, de aztán Gaál zsinórban háromszor is eredményes volt, és a THAC le­szakította ellenfelét. A különbség négy-öt gól körül mozgott, amit a végéig némileg növelni is tudtak a vendégek. KANYÓ ANTAL: - A 2. fél­időben tudomásul vettük, hogy ké­zilabdázni jöttünk, nem pedig tea­­délutánra. Női és férfi kézilabda NB I/B^opgrl & ArB II Értékes a KAC skalpja Felnőtt egyéni súlyemelő országos­ bajnokság Stark ismét haitink lett Decemberben Thaiföldön rendezik a súlyemelők idei vi­lágbajnokságát. A közelgő világ­­verseny előtt rendezték meg a hétvégén Nyíregyházán a fel­nőtt egyéni férfi és női súlyeme­lő országos bajnokságot. A súly­emelők egyrészt a bajnoki ér­mekért és helyezésekért küzd­­hettek, másrészt lemérhették, hol tartanak a felkészülésben. Az alsóbb súlycsoportokban jó eredmények születtek, és köztük számos megyei súlyeme­lő végzett az első hat között. A felsőbb súlycsoportokban aztán folytatódott a bajnokságon is a már megszokott Komárom-Esz­­tergom megyei fölény. A 108 kg-ban Tamtom Péter (Vállalko­zók SE), a +108 kg-ban Stark Ti­bor (Tatabányai SC) szerzett bajnoki címet. A felnőtt Euró­­pa-bajnok ezúttal húsz kilóval elmaradt az aranyérmes gya­korlatával az El>címet szerzett teljesítményétől. Végül is nem probléma ez, miszerint említet­tük, a csúcsformának decem­berben kell meglennie. A nyíregyházi ob-vel zárult évi magyar bajnokság sikere­sen végződött a megyei spor­tolók számára. Eredmények: FÉRFIAK: 59 kg: 5. Godó (TSC) 165 kg, 64 kg: 3. Kaiser (Rekard SE) 245 kg, 5. Soóky (Rekard SE) 225 kg; 70 kg: 6. Galambos (Tatai HAC) 242,5 kg; 91 kg: 4. Rott (Rekard SE) 342,5 kg, 5. Grób (Vállalkozók SE) 325 kg; 108 kg: 1. Tamtom Péter (Vállalkozó SE, edző: Im­rei Dezső) 370 kg, 3. Kelemen (THAC) 320 kg, 4­. Fiam (Re­kard SE) 310 kg, 5. Horváth (THAC) 277,5 kg; +108 kg: 1. Stark Tibor (Tatabányai SC, edző: Stark András) 392,5 kg, 2. Nagy Ákos (TSC) 335 kg, 5. Vid­a (TSC) 282,5 kg. NŐK: 50 kg: 1. Földi Csilla (BKV Előre, edző: Földi Imre, Pál József) 140 kg, 2. Szele. Tí­mea (Vállalkozók SE) 102,5 kg; 76 kg: 2. Molnár Szilvia (Rekard SE) 142,5 kg; 83 kg: 3. Grób Zsuzsanna (Vállalko­zok 140 kör — mni — Új szakosztály Dorogon Két fiatalember, Szabó István és Böhm Zoltán augusztusban megalapította a Dorogi Röplabda Szakosztályt. A Dorogi Sport­egyesületben partnerre találtak. Az egyesület és a Szénmeden­ce Sportjáért Alapítvány biztosítja a feltételeket. Jelenleg az NB II-ben indult a csapat, de nem titkolt cél a bajnokságban az el­ső három hely valamelyike. A csapat gerincét a megszűnt esz­tergomi szakosztály adja, de több fiatal is lehetőséget kap a von­záskörzetből. Az ificsapat a helyi iskolákból, főleg az Eötvös Jó­zsef Általános Iskolából tevődik össze. A Dorogi Mészmű Kft. és a Kesztölci Tapéta Kft. vette szárnyai alá a fiúkat. Kaposvári Ist­ván irányításával Gyöngyösön egy felkészülési tornán vettek részt szeptemberben 14 NB II-es csapat részvételével. Ezt nyer­te a Dorog. Szabó István a torna legjobb feladója lett. Október 4-én, szombaton Salgótarjánban játszott a Dorog, és győzött 3:0-ra (15:5, 15:7, 15:2). A csapat összeállítása: Horváth, Bódis, Havasi, Tóth, Kaposvári, Szabó. Cserék: Csuta, Bőhm, Rostás. A következő ellenfél a Lágymányosi TC. K. J. Sport Az Off Road Nemzeti Bajnokság főszereplői vendégeskedtek megyénkben október 3-ától 5-éig. Az első és a második napon az I. pi­lisi éjszakai, illetve nappali futamot bonyolították le, vasárnap pedig a triál futamokat rendezték meg a tokodaltárói pályán. A péntek éjszakai versenyen 30, szombaton 100 kilométer volt a táv. Fotó: Erwin HÍRLAP TOTO Mérkőzés Tipp 1. Komlói Bányász SK-Dorogi SE___________________________ 2. Büki TK-Gyógyfürdő-Lombard FC-Tatabánya__ 3. Komáromi FC-Duna­szer­tg­yörg­g-Limex SE ____ 4. Tatai Honvéd AC-LRI-Malév SC_________________________ 5. RÁKOSSZENTMIHÁLY­ AFC-MAGYAR VISCOSA SE 6. Nagyigmánd-Komáromi Ouumukkas 7. Vértesi Eromu-Tatabánya-Felsőgalla 8. Csémi MEDOSZ-VT-Esztergomi FC 9. Szárliget-Várgesztes_____________________________________ 10. Epöl-Nagysap PSE-TABAK 11. Koppánymonostor-Almásfüzito 4­ 1. Tardos-Kömlod Tat-KOZI-Annavölgy Acsteszér-Baha___________________________________ A TIPPELŐ NEVE: CÍME:......................................................................................................... Feladási határidő: a játékhét szombatján 12 óráig. • adidas Tempo Sport-Tat­abánya, Fő tér 20/5. Komárom, Kalmár köz 10. • adidas Color Sport- Tata, Ady Endre út 16. • adidas Tempo Sport -t­ata, Somogyi Béla út 2.