Körösvidék, 1939. szeptember-december (20. évfolyam, 201-296. szám)

1939-10-22 / 242. szám

Békésc­aba, 1939 október 23. Minden hétfői számunkban két oldal sport­beszámolót adunk, melyben a helyi és vidéki, valamint az országos sport­eseményeket közöljük! Okvetlen vegye meg a Körösvidék Hétfői számát ! Havi 50 filléres előfizetést a Körösvi­dék hétfői számára elfogad a Kiadó­­hivatal 1 Biztosan szerezte meg a két pontot a MIK MTE—BSE 4:1 (1:0) Mezeikovácsháza — Vezette: Becske MTE : Grünfeld — Hedvig, Tóth 111. — Sári IV., Sári 111., Tóth 11. — Gigac, Szedlacsek, Kiss, Deák, Fodor­ BTE: Balogh — Bakos, Aszta­los — Szeles, Kiss L, Kiss L — László, Veres, Szabó, Kocsor, Ko­vács. Szép napos időben, a Hiszekegy elmondása után Kiss indítja el a labdát s mindjárt az első percben Deák rúg eredménytelen szabad­ rúgást. A 7. és 8. percben Grün­­feld az MTE kapusa fogja a BTE csatárok lövéseit. A 10 ik percben a BTE csatárok erőteljes támadását Grünfeld teszi ártalmat­lanná. A 11. percben Kiss veszé­­lyes helyzetből mellé lő, majd Deák hagy ki nagy helyzetet. A 18-ik percben a BTE rúg eredménytelen kornert. Hiába támad az MTE, csatárai mindent agyon­kombinál­­nak. A 215ik percben Deák okoz zavart a BTE kapu előtt, de Ba­logh menti a helyzetet. A 245 ik percben újból az MTE rúg ered­ménytelen kornert. Állandóan tá­­mad a tartalékos MTE, azonban eredménytelenül. Balogh szép vé­déseivel vonja magára a figyelmet, egymás után teszi ártalmatlanná az MTE csatárok lövéseit. A 32 ik percben újból Deák rúg eredménye telen kornert a BTE kapujára A 335ik percben gyönyörű akció. Kiss fejes gólja nyomán rezzen meg a BTE hálója. (1:0) Kezdés után a 35 ik percben 2 méterről lő fölé Szedlacsek, majd 1 perc múlva ezt megismétli Deák 1. A 435ik perc­ben az MTE rúg kornert, mely szintén eredménytelenül végződik. Szünet után a 2dk percben Deák szabadrúgását Szedlacsek leste teszi ártalmatlanná. A 3sik percben Deák ]. a szabadrúgást kapu fölé lövi. A 4 ik percben Deák 1. bomba­ lövése száll kapu mellé. Kiss lö­vése BTK 5 kapufát ér, a labda Gi­­gacz elé pattan, aki kapu mellé helyezi a labdát. Egy kapura ját­szik az MTE, de további eredmény csak a 10-ik percben születik Kiss lövése nyomán. (2:0) Kiss lövését a 15 ik percben fogja a BTE ka­pusa. A BTE csak a 17 ik percben tud egy támadást összehozni, de a center lövése kapu mellé megy. Egy újabb BTE támadás folyamán Veres lövése a kapu felső sarka KÖRÖSVIDÉK fölött száll el. A 20-ik percben a BTE támadása lesen akad el. Most a BTE rohamoz, de egy óvatlan pillanatban Kiss megugrik egy ártatlannak látszó labdával, lövése nyomán megrezdül a BTE háló (3:0) A 30 ik percben Gigac rúg kornert, majd a 31 ik percben Balázs belső kapufának rúgja a labdát, az bepattan, a bíró középre int. (3:1) A 35 ik percben a kapu előtt Sári IV. ment egy veszélyes labdát. A 37-ik percben újból az MTE rúg kornert, majd a 38dkban szintén. A 39 ik percben Sári IV. beadásából kavarodásból Fodor lő gólt. (4:1) A 40 ik percben Kiss nagy helyzetben hagy ki. MTE támadásokkal ér véget a mérkőzés. Jók voltak az MTE-ből Grünfeld, Tóth 111., Sári 111., Sári IV, Kiss és Deák 1 — BTE-ből Balogh, Veres, Bakos és Asztalos. Nyilatkozatok: Magyar István (BTE): Nyolc tar­­talékkal nem lehet győzni. Dr Bodóczky, az MTE elnöke: A tartalékos MTE jó benyomást tett. Becskő kifogástalanul vezette a mérkőzést. K­BfC—Tu­rul 11:1 (51Ő) Barátságos Mezőtúr Vezette: Mészáros Gó­llövők: Róna 6, Tamási 2, Kiss, V­iasz, Pocsai, illetve Csatai MAFC: Licker — Borza I., Bor­­ za II. — Herczeg, Pocsai, Szarka — Czetie, Tamási, Róna, Kiss, Viasz. Turul: Vaila — Hadadi, Heilige — Presznóczi, Miklya, Lalák — Csa­tár, Takács, Pásztó, Négyesi, Ká­roly. Nagyon jó hatást keltett Mezőtúr érdekeltjei között, hogy a szarvasi csapat hosszú pihenő után is­mét pályára lépett. Jólllehet a gól­­larány magas, de a játék nem mini­dig ezt mutatta. Jól esett látni, mi­kor az ifjúság, é«­főleg pedig a diákság állt rajthoz. Fair és szép mérkőzést látott a közönség. Kondorosi TE—GyTE 2:1 (0:1) Gyula — Vezette: Tomka Kondorosi TE: Véber — Tóth, Sárosi — Vass, Kolompár, Zaho5­rec — Hajdú, Gazsó, Bengeli, Viz­tális, Éliás. GyTE: Goszner — Sail, Oláh III. — Toldi, Oláh I, Csonka — Benkő, Csiszár, Gubicza, Varga, Sánta. Szép napsütéses időben állanak fel a csapatok. A játékot Kondo­­ros kezdi élénk irammal, de az irányítást a GyTE átveszi és a 3. percben Gubicza szépen szökik ki és gólt lő a jobb sarokba. 1:0 a GyTE javára. Az 5 percben kor­der a GyTE ellen, de a KTE bel5 sók rontanak. Élénk GyTE iram. A 10. percben Gubicza kapufát rúg, utána Benkő szabadrúgását védi a KTE kapusa. A 20. perc­­ben a KTE rúg szabadrúgást, me­­lyet Kolompár mellé helyez. A 25. percben a GyTE ellen sza­­badrúgás van, de a védelem tisz­táz. A játék ellaposodik. A GyTE csatárok mindent rontanak. A 37. percben Éliás beadását a tisztán álló Vitális a kapu mellé rúgja. Mezőnyjátékkal végződik a félidő. Élénk KTE irammal kezdődik a második félidő. A 8 percben Bengeri átadását a szélső rontja. Utána csapkodás és mezőnyjáték. A 17 percben a KTE ellen l­=est ítél a bíró. Benkő a kapusba rúgja a labdát. Itt dőlt el a mér­­kőzés sorsa. A KTE feljön, Ben­­geri fölé lő. A 28. percben Hajdú szépen elfut, beadását Sárosi tiszta helyzetből a kapusba rúgja. A 30 percben Vass a halfsorból előtör és 40 méterről megvágja a labdát, melyből Tomka bíró kétes gólt ítél. 1:1. A GyTE teljesen leáll A 36. percben Bengeri nagy lö­vését Goszner szépen védi. Élénk KTE iram, mely meg is hozza a gyümölcsét. A 44. percben Ben­geri szökteti balösszekötőjét, akit bár a GyTE védelem nyomott, belőtte a győztes gólt. 2:1 a Kon­­doros javára. A kondorosi csapat megérde­­melten győzött, mert végig küz­­dött. A csapatból a védelem jól végezte dolgát, a halfsorból kitűnt Kolompár és Zahorec. A csatári sor gólratörő. Jók voltak Bengeli, Éliás. A GyTE-védelem oszlopa Sail, a halfsorból Oláh emelhető ki, a csatársor a 16 ősig szépen kombi­­nál, de a kapuralövés nem megy nekik. Egyedül Gubicza nyújtott elfogadható játékot. Tomka bíró a második félidő egy-két hibájától eltekintve jól ve­­zette a mérkőzést. 5 * Sok ezer gyomor-, bél- és máj­­beteg egybehangzóan dicséri a ter­mészetes »Ferenc József« keserű­vizet, mert az úgy, a hatás bizton­sága, mint rendkívül enyhe volta következtében valóban tökéletes hashajtónak bizonyul. Kérdezze meg orvosát! Megölte az öccsét egy gyomai földműves Megdöbbentő testvérgyilkosság történt Gyomán. Szilágyi István összeveszett öccsével, Szilágyi Ferenccel. A verekedés hevében Szilágyi István bicskát rántott elő és sziven csúrta öccsét, aki nyomá­ban meghalt. Szilágyi Istvánt le­­tartóztatták és a gyulai ügyészség fogházába kisérték. Levente­sapka apfrató a­­ „KÖrÖSS”Íd­eg­boltban, Szent István­ tér 18 Filléres gyors megy Békéscsabáról Budapestre A MÁV filléres gyorsvonatot indít a protestáns napok alkalmából az ország különböző vidékeiről Buda­pestre. Mint értesülünk, Békéscsa­báról is megy filléres gyors az or­szág fővárosába, mégpedig k­ettő,az egyik október 29-én, a másik o­k­­­­óber 31-én. Október 29-én, vasár­nap Békéscsabáról reggel 4 óra 39 perckor indul és Budapest nyugati pályaudvarra 8 óra 28 perckor ér­kezik a filléres gyors. Visszaindul Budapest nyugati pályaudvarról ok­tó­­ber 31-én 0 óra 45 perckor és Békéscsabára érkezik 4 óra 10 perc­kor. Október 31-én indul Békéscsa­báról reggel 4 óra 39 perckor, Bu­dapest nyugati pályaudvarra érke­zik 8 óra 28 perckor. Visszaindul november 1-én 0 óra 45 perckor, a nyugati pályaudvarról, Békéscsa­bára érkezik 4 óra 20 perckor. A menetdíj 4.20 pengő. Jelentkezni a filléres gyorsra a Menetjegyirodá­­ban lehet. Dánfeflenül játtszett mind a két magyar csapat Bukarestben Magyarország—Rom­á­nia 1:1 (0 :11). Góllövők: Tóth, Spielmann. Szombaton: Magyarország B.—Ro­mánia B. 1:1 (1:1). * CsAK II.—MÁV II. 3:2 (2:1). Ba­rátságos. Vezette: Sárfalvy. A vasu­tascsapat több elsőcsapatbeli játé­kost szerepel­tetett.­­ Törekvés II.-BISE IL 6:0 (1:0)* Szövetségi díj. Vezette: Sztoján. * I­­I. Jövőbeli sportnaptár I. osztály. Gyula: GyAC—MAFQ, Békéscsaba: Törekvés—GyTE, Rok­­ka-BISE. Orosháza: OTK-B. MÁV. Kondoros: KoTE—CsAK. II. osztály. Szarvas: Turul—B( Hunyadi. Október 24-én, 25-én Kedden és szerdán ERNA SACK mesteri teljesítménye NdH­ifl g#% m (A KIRÁLY KEDVENCE) JPHill Wm Klasszikus víg operett Azonkívül AHOL­ A VIX.AOBAJNOKNŐKET NEVELIK Sportfilm — Végig magyarul beszél Pluhár István Fizessen elő a Körösvidék-re 3 Előadások: vasárnap 3,5,7,9, hétköznap 5, 7 és 9 órakor Naponta az első előadás zóna I — Telefonszám 239 SúöfúrúB — A békéscsabai meteorológiai megfigyelő állo­más jelentése okt. 23-án délbent­i Membiimum +9­6 C ° A föld f#ls*iaéw +9*2 Sős Maximum +17 6 C* Légnyomás 757 3 mm Csapatták 8­2 mm Várható Időjárás ■ következő 24 órára : Élénk szél, sok helyen, főként északkeleten eső, köd, a magas he­gyekben havaseső, havazás, a hő­mérséklet alig változik. Sárcipőt, gyermek, női és férfi gumicsizmát, esernyőt a „Körösvidék“-boltból. i