Körösvidék, 1941. április-június (22. évfolyam, 74-146. szám)

1941-04-28 / 95. szám

4 KBRdSVIDILE Rokka—MTE 2:1 (1:0) Békéscsaba 300 néző Vezette: Sárfalvi Góllövők: Ancsin, Bikfalvi, Braczkó­ nak, több gól is eshetett volna. A győztes csapatból Bócsik néha egészen nagyszerűen védett. Kifutá­sai azonban nem mindig sikerültek. Kolynok volt a védelem oszlopa. Fáradhatatlanul küzdött, remekül akasztott meg sok támadás­t. Flóra nehéz harcot vívott a jó Gigacczal. Sokszor alulmaradt, de általában­­véve ő is kielégítiek­. Tehetséges: Rokka, Böcsik — Kolynok, Flóra s Iia a belsők kissé jobban h­ólsza­— Baukó, Bossányi, Braun — Urdl, Kolarovsz­ky, Vozár, Bikfalvi, An­csin. MTE: Lovass — Hedvig, Szabó — Deák II., Tóth, Deák IV. —Gi­­gacz, Fodor, Paszek II., Braczkó, Hreljeczlky. Sáros, de tűrhető pályán, szeles időben kezdődik a játék. A MTE kap először lábra s a 3-ük i percben szögletet ér el. Gigacz ros­­­szul adja be a labdát, a csabai vé­delem ment. Utána parázs helyzet adódik Lovass kapuja előtt. A lab­da ott pattog a vonal előtt, de a Ro­kka belsői lemaradnak. A 6-ik percben Urda rúg szögletet, de eb­ből sincs eredmény. Újabb Rókjka­­szögl­et után Kolanovszky közelről Lovass kezébe gurít. Kollarovszky szépen megy át három emberen, középre ad Vozárnak, aki elesik s oda a jó helyzet. Vozár és Kola­­rovszky egyesült erővel ront a ka­pu­­ előtt. Fel­jön a MTE is. A csa­társor azonban csak a 16-osig jut a]­, ott elakad. Az iram fokozódik. A MTE egyre jobban be­lelendül a játékba. Ah­­csint dancsoltják, Kolarovs­zky so­kat cselez, szerelik. Bikfalvi kap jó labdát a 11-es pont táján, de sze­relik. Remek Bokka-akció után Vozár messziről Lovass kezébe l­ő. MTK-roh­am Pasek fölél­övésével végződik. Egy pillanat múlva Gi­­gacz alig fejel mögé az ötösről. Gigacz beadását Pasak kapásból, fordulásból lövi a sarokba. Bácsik a levegőben úszva fogja el a labdát. A MTE-n­ek most nagyon megy a játék.­ Nagyon szorongat a kovács­házi csapat, Gigacz az oldalhálóhe­ly. Bacsakinak sok a dolga. A kapus most remekel. Urda elfut Szabó mellett, beadá­sa lesen találja Bikfalvit. Bócsik lábbal ment Pasék elők Ancsin a félvonalról Mát, át­megy az egész védelmen ,és gólt lő. (1­ 0.) Ancsin remek beadását Kola­­rovszky kézzel üti előre. A gólba tartó labdát Szabó vágja ki. Szünet után az első feltűnést Bik­falvi nagy lövése keltette. Urdát té­vesen lefújja Sálfalvi, pedig­­ a szélső nem állt lesen. Az 5-ik perc­ben Bikfalvi szabadrúgását Lovass beejti. (2:0.­) Kolynok az utolsó percben ment szögletre Pasek előtt. Sokáig mezőnyben folyik a já­ték. Ancsin—Bikfalvi—Kotarovszky adogatás után az összekötő lövését Lovass szépen fogja. Utána az MTE tám­ad. Bócsik i­s kifut. Bossá­nyi ftejeli­­ ki a kapuba tartó labdát. Eredménytelen MTE-szöglet után két perc múlva újabb szögletet rúg az MTE. Ebből is szöglet lesz. A Bokka nem tud kibontakozni, az MTE egymás után még két szögletet rúg, de Kolynok minden támadást visszaver. Pasek messziről csúnyán fölé durrant. MTK-roham után Hel­­jecz­ky bombája alig megy mellé. Az utolsó percekben a MTE fö­lényt harcol ki s Braczkó kavaro­dás után 2:1-re javít. Újrakezdés után Ancsin fut a labdával, amikor Sálifalvi a mérkőzés végét jelzi. AZ EREDMÉNY igazságosnak mondható. A MTE a mezőnyben ugyan helyenként jobb volt, mint a Rokka, a csabai csap­at azonban jó­val több gólhelyzetet hozott össze A fed­ezetsor megfejtet­ően látta fel feladatát. Igaz, hogy a MTE-csa­társor ezúttal Deák, I. hiánya miatt nem volt az igazi. A csatársorban Ancsin elfutásai tetszettek, a legjob­ban. Vozár sokat dolgozott, de sok hibát vétett. Urda gyors, Bikfalvi formán kívül van, Kolarovszki nem mer lőni. A MTE és a mezőny legjobbja Szabó volt. Nagyszerű játékosnak ígérkezik. Kívüle Deák, Pasek és Gigacz emelkedett ki. Lovass néha jó volt, a második gól azonban az ő lelkén szárad. Sár­falvy, egy-két kisebb hibától eltekintve, kezében tartotta a mér­kőzést. , ~ tízfyícdtonziszto­t győzött a­ 67.H OTE—Szolnok II. 3:0 (1:0) Vezette: Szpevár Orosháza Az OTK a következő összes állításban állt­­ el a mérkőzésre: Luczó — Szabó, Springer — Szilva, Szendi, Rumpl — Merx, Bányai, Marsi, Molnár, Gregus. Kezdés után a Szolnok kerül fölénybe s öt percen át a vendég­ csapat nagyon ostromolja a kaput. Luczó remek formában minden labdát biztosan fog. Lassan az OTK is felnyomul. A 10. percben járunk, amikor a Szolnok kapusa röviden üti ki a labdát, Molnár szemfüles és kö­­zelről gólt szerez. 1:0. A második félidőben az OTK mind jobban belemelegszik a já­­tékba. Az orosháziak most nagyon szépen játszanak és sok támadást vezetnek. Már a 7. percben újabb orosházi gól születik. Merx beadá­sát Molnár befejeli. 2:0. A Szolnok heves támadással felel a gólra. A szolnoki csatársor szépen kombinál, de csak a 16- osig jut el. Ott minden támadás elhal a nagyszerűen működő oros­házi védelmen. Az OTK lelkesen, nagy kedv­­vel rohamoz és a 24. percben Marsi beállítja a végeredményt. 3:0.­­ Megérdemelten és biztosan győ­­zött az OTE, mely minden csa­patrészében felülmúlta ellenfelét. A hazai csapatból főként Merx és Rumpl tűnt ki, de Szendi és Gre­gus is jó volt. Luczó kevés dolgát remekül végezte el. Szpevár mintaszerűen vezette a mérkőzést. Innét kikapott a Tuad Hunyadi— Szarvas Hunyadi: Lénárd — Benda, Farkas — Kiss 11., Virág, Bravácz, — Sinka 11., Szilágyi, Tóth, Sinka 111., Sinka 1. Turul: Binder — Hadadi, Ká­roly — Kuhajda, Herczeg, Braz­nóczay — Csete, Melis, Pocsay, Horváth, Litavecz. A Turul heves rohamokkal kezdi a mérkőzést. A közönség lelkes buzdítására 10 percig osztromol a hazai csapat. A csatársor ott ta­nyáz Lénárd kapuja előtt, de med­dő marad a nagy hazai fölény. A 12 ik percben jön fel a Hunyadi és mindjárt gólt is ér el. Horváth miatt szabadot rúg a Hunyadi. Binder kiüti ugyan a labdát, de Sinka 111. elcsípi és erős lövéssel a hálóba küldi. (1:0) Ezután váltakozó játék alakul ki. Hol az egyik, hol a másik ka­­pu forog veszélyben. A Turul tá­mad inkább többet, de lehetetle Turul 2:1 (1:0) Vezette: dr Magyar női gyenge csatársora a legnagyobb helyzeteket sem tudja gólra vál­tani, pedig egymás után három szög­let is jelzi a szarvasi csapat fö­lényét. Fordulás után alig kezdenek, Tóth Sinka 11 labdáját góllá ér­­tékesíti. Elkeseredetten küzd a Turul. A fedezetsor tömi labdákkal a csa­társort, mely valósággal odaszo­rul a Hunyadi kapuja elé és még­sem tud gólt lőni. A 23. percben 1 Leshez jut a Turul. Ezt Herczeg értékesíti. (2:1) A Hunyadi lefutásai sorra ve­szélyesek. Hiába van fölényben a Turul, a sok meddő támadás nem hoz eredményt. Bírálat: Ilyen csatársorral a Turul soha­­nem nyerhet mérkőzést. A csatá­rok a 16 osig még csak eljutnak, Cipőigénylési lapok üzletünkben vásárlóink rendelkezésére állanak díjtalanul. Jöjjön mielőbb! Körösvidé­k-cipőkereskedés Békéscsaba, II. Szent István­ tér 18 szám Békéscsaba, 1941 április 28. ott azonban elfogy a tudományuk. A Hunyadi a mezőnyben gyen­gébb volt, mint a Turul, viszont lefutásai sokkal veszélyesebbek voltak. Jók: A Hunyadiból Lénárd, Tóth, Sinka 111., a Turulból Binder és Herczeg. A tippszelvényt a hét valamelyik napján közöljük, mert vasárnap elmaradt mérkőzéseket játszanak s az egyesületek még nem egyeztek meg. nb. ni. FTC- WMTK 3:1 A­ SÖRÖBVmfiK KÖNYVÚJDONSÁGAI. Dr Barabás Béla: Emlék­irataim. 8.— vitéz Barabás Emil: A nyugati háború. 5.40 Mécs László: Vigasztaló v­ersek. 4.— Mécs László: Az ember és az árnyéka. (Vtersierk.) 4.— Kiss Ernő: A tudományok harca. 1.— Dr Balassa László: A magyar­­ tanítás megújhodása Mié. 2.40 Dr Nagy Iván: S­z­ovj­etor­o­szor­­szág kolliektiv mezőgazda­sági termelése. 2.40 Szlavkij Ko­l­ar: Ítéltet nap. 6.40 Milos Czujamszky: Örökos várt­­dart­ás. # _ 6.40 Ivan Cani­kar: A szegénysoron. 6.40 Asztalos István: Ujesztendő. 6 — Fáy András: Színésze­ti tanul­mányai. 1.50 Csiengery János: Aisehymos tra­gédiái. 8.— Joó Tibor: Magyar nacionía- Mzmus. 6.— Morvay Gyula: Falu a havasok alatt. . 5.40 Bromfield: Éjszaka Bombayben 9.80 vitéz Nová­k Ernő dr: Műtéti­­ kockázat. 18.— Dr Pozsonyi Gábor: A kesk­eny­­film vetítése. 4.— Zilahy Lajos: A fegyverek viis­­­szanéznek. 7.20 I. osztály 1. Törekvés 15 11 1 3 56:19 23 2. B. MÁV 14 10 1 3 39:31 21 3. MTE 16 7 4 5 46:26 18 4. Hunyadi 15 9 0 6 38:27 18 5. OMTK 16 5 8 3 38:28 18 6. KOTE 15 5 6 4 31:29 16 7 Rokka 16 7 2 7 37:35 16 8. GyTE 15 6 2 7 31:36 14 9. CASS 14 4 5 5 25:34 13 10. GyTE 14 5 2 9 27:35 12 11. BISE 15 4 3 9 43:50 11 12. Turul 16 0 2 14 15:56 2