Körösvidék, 1941. április-június (22. évfolyam, 74-146. szám)

1941-05-19 / 113. szám

4 I. osztály OTK 11—CsAK 11 2:1 (0:0) II. o. bajnoki Vezette: Kovács Góllövők: Fekete, Szilva (ön­gól), Szalai. Unalmas, csapkodó játék. Az OTK bár rosszabb volt, Szerencsé­­vel mégis győzött. A CsAK II. nagyon elbizakodottan játszott s ez megbosszulta magát. Jók voltak: Szalai, Gerő, illetve Hankó és Márta. Kovács több hibát vétett. Ujkigyósi Levente Egyesület— Gyulai Petőfi SC 3:1 (1:0) Vezette: Antal A leventék elejétől végig nem várt szép és élvezetes játékban, nagy fölénnyel, megérdemelten nyertek. Gádoros­ SE-Cssrvasi SK 2:1 (1:1) Gádoros Vezette: Kunos Zászlócsere és szép ünnepség után kik­ezdték a mérkőzést, melyet élvezetes és nagy küzdelem után n­y tort meg Gádoros csapata. A Gá­doros góljait Rabok és M­ül­ler, a CsSK-ot Tóth lőtte. A győztes csa­patból különiös sem Müller és Tóth tűzni ki, a CsSK-ban Zengő és Do­monkos dicsérhető. Kunos ige­n jól vezette a mérkő­­­zést. Helyes intézkedésieivel nagy megelégedést váltott ki a közönség körében. Ifi táblázat 1. GyAC 5 4 10 12:5 9 2. Törekvés 6 4 11 15:8 9 3. GyTE 6 13 2 10:9 5 4. Rokka 6 114 5:12 3 5. CsAK 4 1 0 3 3:9 2 Javasai pályázat Ennek a szelvénynek máj­us 24-én, szombaton délig szerkesztőségünkbe kell érkeznie ! Nagyvárad — Körösvidéki vil . : GyTE-OMTK.......................ZZC. BISE—Hunyadi.......................... : _ Turul - GyTK........................... ; KoTE B MÁV.......................’ ’ A pályázó ne re: Címe: A beküldő aláveti magát a feltételeknek Minden szelvényhez ép, forgalomban levő, használatlan 6 filléres bélyeget kell mellékelni. KOROSV­IDSK Htátus 75-Ih V­lazyyMead c­sapata­­ utázik Békéscsabán Ritka sportesemény lesz május 25-én, vasárnap Békéscsabán, amikor is a Nagyváradi válogatott látogat el városunkba, hogy őssze­ mérje erejét a Körösi kerület leg­­jobb tizenegyével. A nagyváradi csapatban az európai hírű játéko­sok (Bodola, Spielmann, Kovács I., Kovács II.) mellett olyan labda­­rúgók jönnek Békéscsabára, akik az erdélyi válogatottnak is tagjai. Mint ismeretes, az erdélyi váloga­­tott most készül a Ferencváros elleni visszavágó mérkőzésre. An­nak idején az erdélyi válogatott biztos fölénnyel verte meg a NB I. bajnokát s a Ferencváros most akarja kiköszörülni a csorbát. Az erdélyi válogatott zömét éppen azok a nagyváradi játékosok alkot­­ják, akiknek nagy tudásában vasár­­nap Békéscsabán gyönyörködhe­tünk. A Nagyvárad—Körösi kerület közötti válogatott mérkőzés iránt az egész kerületben óriási az ér­deklődés. Valószínűnek tartjuk, hogy többezer szurkoló nézi végig ezt a mérkőzést. KoTE—Rokka 4:2 (2:0) Kondoros A hazai csapat biztosan és meg­­érdemelten győzött. A Rokka vé­gig nyílttá tudta tenni a mérkő­zést s ha a csatársor erélyesebben játszik a kapu előtt, akkor a csa­bai csapat az egyik pontot haza 500 néző hozhatta volna. A KoTE ben kü­­lönösen a csatársor jeleskedett, a Rokkában csupán a közvetlen vé­­delem érdemel dicséretet lelkes, önfeláldozó játékáért. ífy&zdtnel érd&mtíb mmna a Túrul Turul—CASS 2:2 (1:2) Szarvas Vezette: Klimaj Góllövők: Szabó II. (2), Pocsay, Sófalvi Turul: Binder — Nagy, Károly — Herczeg, Pocsai, Braznóczi — v. Csatai, Hadadi, Melich, Sófalvi, Horváth. CASS: Mikes — Tóth, Iga — Vass III., Kesztyűs III., Sajti — Nagy, Ősy, Szabó I., Szabó II., Szolnoki. A Turul hatalmas lendülettel támad a kezdés után 's az első percekben szóhoz sem engedi ellen1­felét. Egymás után három kapufa jelzi a Turul nagy fölényét. A nagy hazai fölény ellenére a CASL jut vezetéshez. Egy pillanatra lé­­lekzethez jut a CASS és nyomban eredményes is. Szabó II. a kifutó Binder feje fölött a hálóba lő 0:1. A Turult nem veri le a beka­pott gól. Támadásba is lendül, de csak a 16 os vonalig jut el az ötösfogat. A 20. percben Nagy el­fut és kapura lő. Binder fogja a lövést, de Szabó II. kézzel kiüti kezéből és a hálóba továbbítja a labdát. (Nagy szabálytalanság) 0:2. Az újabb gól után még nagyobb akarattal rohamoz a Turul. A 25. percben szabadot rúg s ezt Pocsai a hálóba bombázza 1: 2 Egymás után három szöglet jelzi a Turul fölényét, de eredmény nem születik. Fordulás után fokozódik a Tu­rul fölénye. A 18. pencben Csatai sarokru­­gásából Sófalvi gólt fejel 2:2. A nehéz talaj kifárasztja a csa­patokat. Támad, támad a Turul, de nincs már olyan lendület a támadásokban, ellanyhul, ellaposo­­dik a játék. Szabó I et kiállítja Klimaj, Kesztyűs III. megsérül és kiáll. Más esemény nincs is. A Turul a győzelmet is meg­érdemelte volna, mert jobb volt ellenfelénél s három kapuralövés jelezte, hogy többet támadott, mint a CASS. A hazai csapatból külö­­nösen Pocsai, Sófalvi és Károly, a CASSsból pedig Mikes és ősy játszott jól. A Békésszentandráson m­egveri a Hunyadit GyTK—Hunyadi 5:4 (2:3) Békésszentandrás GyTK: Kert­ész — Czifráik, Bolai — Rosmarin, Csatta, Fried — Csáki, Czieglédi,, Barta, Győri, Nádudvari. Hunyadi: Lénárd — Virág, Far­kas — Bemkincs, Kiss, Bánás­. — Vezette: Szamosvölgyi Sib­ikia jl!!.., Szilágyi Ilii!.., Tóth, Szilá­gyi 1., Silrikia Ilii 1. Síkos,, csúszós talajon játszólltá­k l­e a mérkőzést,, melyet a telkesebb és nagyobb el­­lenállió k­épe­sségű gyo­ Békéscsaba, 1941 máju­s 19. mai csapat megérdemelten nyert meg, bár győzelme szemcsésnek mondható. Kezdés után percekig mezőnyjáték folyi­k. A Hunyadi ke­rül először fölénybe s a vezetést a hazai csapat szerzi meg Sirika 111. révén, aki elfutás utá­n Kertész mtell­­tett a hálóba lő (0:1). A GyTK he­ves rohammal válaszol a gólra s kapujához nyomja ellenfelét. Barla il­erázza a védőket és közelb­ől b­e­adott lövése nyomán a hálóban tán­col a labda (1:1). Egy perc múlva Sinka 11. újra megugrik és is­mét megszerzi a vezetést csapatának (1:2). A Hunyadi most nagyon erő­sen támad. A 15-ik percben Sinlka 11. újra a faképnél hagyja a védőiket s a nap legszebb gólját lövi (1:3). Mindenki további Hunyadi gólo­kat vár. Ehelyett a hazai csapat, érthetetlenül visszaesik s a GyTK lendül támadásba. A félidő utolsó percében Csáki szerez gólt (2:3). Fordulás után a GyTK nagy aka­raterővel támad s átveszi a játék irányítását. Bart­a hamar kiegyen­lít (3:3) tlesgyanús helyzetből. A Hunyadi terre nagyon rákapcsol. Sinka ÜDL-at csak danccsal tudják megállítani a 16-os vonat­on belül. A megítélt büntet­őt Kiss értékesíti (3:4). Pár perc múllva Csáki,, Bart­a, Győri, Csáki adogatás után Csáki kiegyenlít (4:4). Nagy küzdelem in­dul­­ meg a győztes gólért. A Hu­nyadi-fölény után Nádudvari egy hátulról­ kapott l­abdáva­l megfut és a léc altta bombáz (5:4). A hátralévő időben nem történik semmi külö­nös. A mérkőzés hőse a GyTK. Nagy lendü­lettiett, fáradh­atottalamuli újabb és újabb ostromot intézett­ csatár­sora. A lelkes gyomai ötösfogat for­dította meg 1:3-ről az eredményt. A H­unyadi a két gólos vezetés után elbizakodottan játszott s mire ész­­rekapott, már késő volt. Igaz u­gyan, hogy a GyTK-mak a kapu ellőtt úgy­szólván mindent sikerült. A játékvezető jól­ vezette az irá­ni­os mérkőzést. A­ KÖRÖSTIDÁK KÖNYVI­JDONSÁGAI. Dr Barabás Béla: Emlék­irataim. 8.— vitéz Barabás Emil: A nyugati háború. 5.40 Mécs László: Vigasztaló versek. 4.— Mécs László: Az ember és az árnyéka. (Versek.) 4.— Kiss Ernő: A tudományok harca. 1.— Dr Balassa László: A magyar tanítás megújhodása felé. 2.40 Dr Nagy Iván: Szovjetoroszor­­szág kollektív mezőgazda­­sági termelése. 2.40 Szlavko Kolar: ítélet nap. 6.40 Milos Czujanszky: Örökös ván­dorlás. 6.40 Ivan Cankar: A szegénysoron. 6.40 Asztalos István: Ujesztendő. 6.— Fáy András: Szülészeti tanul­mányai. 1.50 Csengery János: Aischylos tra­gédiái. 8.— Joó Tibor: Magyar naciona­lizmus. 6.— Morvay Gyula: Falu a havasok alatt. * 5.40 Bromfield: Éjszaka Bombayben 9.80