A Magyar Labdarúgók Szövetsége hivatalos közlönye, 1970 (1-45. szám)

1970-01-08 / 1. szám

—­2­­____Budapest ,1970. január 8 MLSZ HIV­ATA­LOS. KÖZLÖNY-S 1970/A»s­z RÉSZTVEVŐ CSAPATOK NB I osztályban: 1969.évi bajnokság 1-14 helyezettjei ...................... 14 csapat 1969.évi KB I/b osztály 1-2 helyezettje........ 2 csapat Összesen... 16 csapat KB I/B osztályban: LEBONYOLÍTÁSA^ 1969 .évi bajnokság 3-15 helyezettjei................... 13 csapat 1969*évi NB I.oszt. 15-16 - 2 n 1969*évi NB II.oszt. 3 csoport első helyezettje 3 n Összesen... 18 csapat NB II osztályban: 1969.évi bajnokság 2-13.helyezettjei/3x12/. ..­.. 36 csapat 1969.évi KB I/B.oszt.16,17,18.helyezettjei.... 3 csapat 1969.évi KB III.oszt.l.helyezettjei/9xl/............... 9 csapat Összesen... 4Q -4 csapat NB III osztályban: 1969.évi bajnokság 2-13 helyezettjei/7xl2/..... 84 csapat 1969.évi bajnokság 2-14 helyezettjei/2xl3/.......... 26 " 1969.évi KB II.oszt. 14,15,16. " /3x3/*.......... 9 " 1969.évi negyes I.oszt. 1.helyezettjei/19xl/... 19 " 1969.évi budapesti I.oszt.1­ 3. " /2x6/............ 6 ” NB I, NB I/B és KB I/Tartalék bajnokságban: Összesen....144 csapat Két csoportban / nA" és "B”/, csoportonként az NB I osztály­ban 8-8, az NB I/B osztályban pedig 9-9 csapat részvételé­vel, két fordulóban - oda-vissza alapon - kerül lejátszásra a bajnokság. A mérkőzések pont mása: győzelem után 2 pont, döntetlen esetén 1 pont, vereség:0 pontot kap a csapat. A mérkőzések lejátszása után csoportonként kialakul NB I osztályban 11-8-ig, az NB I/B osztályban pedig 1-9-ig a csapatok helyezési sorrendje. Ezt követően az "AM és a N B" csoport azonos számú, helyezettjei oda-vissza mérkőzést játszanak egymással az NB I osztályban az 1-16, az NB I/B osztályban pedig, az­ 1-18.helyezés eldöntéséért.­­Az NB I osztály' 'An csoportjának 1.helyezettje játszik a­z Bn csoport 1.helyezettjével oda-vissza mérkőzést. A győztes lesz az NB I osztály 1.helyezettje, a vesztes a 2.helyezett és így tovább. Ugyanígy kerül­­eldöntésre az NB I/B.osztály V­­ -csapatainak helyezése is.­ Azonos pontszám esetén -­a második mérkőzés után - 2x15 perces hosszabbítás következik,ha a hosszabbítás sem hozott ered­ményt,akkor a csoport­bajnokságban elért gólarány dönt. Ha a gólarány egyezik,akkor öt tizenegyes­rúgással kell eldönteni a helyezést./Győztes az a csapat,amelyik az öt tizenegyesből többet értékesített. Holtverseny esetén a tizenegyes-rúgásokat addig kell ismételni,míg döntés nem született./ * I I