A Magyar Labdarúgók Szövetsége hivatalos közlönye, 1974 (1-44. szám)

1974-02-08 / 1. szám

. ____1974.február .8 -Az os­ztás; 32.6 mérkőzések leb­uyolitás­a Az NB 1/3 osztály 1.6c­,1'Jc és 18.helyezettjei, valamint az NB II osztály három csoportjának 2.helyezettjei kettő - három csapatszám­i csoportban döntik el az új NB II osztályba történő bekerülés kérdését, ahova a két csoportelső kerül besorolásra. Az osztályozó mérkőzések befejezése után a két csoport 20 és 3* helyezettjei *­• 4 csapat - az átszervezett NB III osztályben kezdik az 1974/75­.évi bajnokságot* Az osztályozó mérkőzéseket semleges pályán kell megrendezni,amelyeket az MLSZ jelöl ki és tesz közzé 1974® június 18-án az MLSZ Hivatalos Közlönyében., Az osztályozó mérkőzéseket közös rendezésben kell lebonyolítani,amely azt jelenti,hogy•a bevételből levonásra kerülnek a rendezéssel kapcsolatos kiadások - pályakép,rendezők bére’stb - s a nettó összeg egyenlő arány­ban kerül elosztásra a csoportban résztvevő sportegyesületek között. Amennyiben a rendes játékidő befejezésekor az eredmény döntetlen, 2x15 perces hosszabbítás következik. Ha a hosszabbítás sem hoz döntést,úgy a mérkőzés­ győztesét büntetőrúgásokkal kell megállapítani, a Versenykiírás FÜGGELÉKÉBEN közölt, előírás alapján­ Az osztályozó csoportbeosztása: ———————————————--—-*/ —————————————— főcsoport II.csoport 1. / NB i/b 16*. helyezett NB II Keleti csoport 2.helyezett 2. / NB I/b 1 17* helyezett NB II Nyugati ” 2.helyezett 3. / NB I/i 18© helyezett NB II Északi 11 2.helyezett Az osztályozó mérkőzések játéknapjaiig I. forduló 1 — 2 1974-j júmius 23* II* ' 1-3 1974. június 26. III, n 2-3 1974» június 30« 3./ As NB III osztály az 1973//4.évi bajnokság után a jelenlegi NB II osztály átszervezésével alakul ki. A három csoportelső feljutása és az osztályozó le­­­bonyolítás­a után már a­­ . c, s * *»..«*•». *. « * .•«•••»»*«»*••■ « 46 csapat Ide kerülnek fel az NB III osztály 1973/74 évi X 12­ és 3­6 helyezettjei / 9^3 /« o a. o *«...­• i...• «••*«*'• «« 27 csapat Az osztály csapatszámának kiegészítése érdekében az NB III pantrií­y 1973/74 évi 4­0*5* és 60 helyezettjei osztályozó mérkőzéseket játszanak hét_h^l^ért...»* e«®"■ l_1_900.EEI­NB III osztály / 4 csoport 20 csapat/*_csanit_ 009/14,02,00/3