Magyar Nemzet, 1967. szeptember (23. évfolyam, 206-231. szám)

1967-09-01 / 206. szám

6*' NAPI KRÓNIKA KÉRELEM Csütörtök délután 4 és 5 óra között a tihanyi Motel és a balatonfüredi vasútállomás között egy gépkocsi csomag­tartójából elveszett két bő­rönd. Két diák, aki egész nyá­ron a tihanyi Motelben dolgo­zott és az iskolakezdetre uta­zott Budapestre, minden ruhá­ját elvesztette a bőröndökben. Kérjük a becsületes megta­lálót, értesítse a Magyar Nem­zet szerkesztőségét. A diákok kéréséhez csatla­kozik, aki a bőröndöket el­vesztette. Baróti Géza — A paleolimnológusok nemzetközi szimpozionja csü­törtökön Tihanyban befejező­dött. A nagyszabású tanácsko­záson ötven előadás hangzott el. Európa, Ázsia, Afrika, Amerika édesvízi tavainak ke­letkezését és történetét hason­lították össze. Az ős-édesvíz­­tan művelőinek első nemzet­közi eszmecseréjének eredmé­nyeit David Frey professzor, az USA Indiana egyetemének zoológus professzora, a szim­­pozion elnöke foglalta össze.­­ Az Endokrinológiai és Anyagcsere Társaság augusz­tus 31 és szeptember 2 között Pécsett tartja első vándorgyű­lését. A 150 hazai részvevőn kívül nyolc országból érkeztek neves kutatók Pécsre. Az első napon az úgynevezett »repro­­dukció- szimpozionra került sor, amelyen a születésszabá­lyozásról, s az ezzel kapcsola­tos gyógyszeripari tevékeny­ségről, illetve az endokrinoló­giai és anyagcserekutatások eredményeiről tanácskoztak. — Sz. P. Pavlov, a Komszo­mol központi bizottságának el­ső titkára és Méhes Lajos, a KISZ központi bizottságának első titkára, a KISZ központi bizottsága több más vezetőjé­nek társaságában csütörtökön meglátogatta Balatonföldvá­­ron a magyar és a szovjet fia­talok barátság táborát. — A VDK megalakulásának 22. évfordulója alkalmából a XIV. kerületi tanács szerveze­teit ünnepséget rendeztek csü­törtökön a Petőfi Sándor Mű­velődési Otthonban. Felszólalt az ünnepségen Phung Manh Cung, a VDK budapesti nagy­­követségének első titkára is. — A VDK-ban és a Koreai Népi Demokratikus Köztársa­ságban járt magyar katonai küldöttség útjáról és tapaszta­latairól számolt be csütörtö­kön délután a Kispesti Textil­gyárban Borbándi János, az MSZMP KB osztályvezetője. Borbándi János átadta azt a díszes selyemzászlót, amelyet a phenjani textilkombinát dol­gozói küldtek magyar mun­kástársaiknak.­­ Háromhónapos ünnep­ségsorozatot rendeznek Tata­bányán a várossá nyilvánítás huszadik évfordulója és a Nagy Októberi Szocialista Forradalom 50. évfordulója megemlékezésére. Az ünnep­ségsorozat szeptembertől no­­■e­vember végéig tart.­­ . .is Hí­ r. . .­ — Pál Lénárd akadémiai le­velező tag, a Központi Fizikai Kutató Intézet első igazgató­­helyettese Svédországba uta­zott, ahol a magyar tudósok képviseletében részt vesz a szeptember 2-án megnyíló Pugwash-konferencia munká­jában. Utána az USA-ba megy, hogy eleget tegyen egy előadói meghívásnak a szep­tember 10-én Bostonban nyíló mágnességgel foglalkozó nem­zetközi kongresszuson. A pro­fesszor több előadást tart az USA-ban. — Miguel Campos Yanez, a chilei pedagógus szakszervezet titkára a Pedagógus Szakszer­vezetek Nemzetközi Szövetsé­ge és az UNESCO megbízásá­ból csütörtökön Budapestre érkezett .. Az idegen nyelvek klubja nyelvgyakorló víkendjét szombat délután és vasárnap egész nap tartja. Találkozás szombaton, szeptember 2-án, 3 órától, a Vár­ban, a Rondella söröző kertjében. Vasárnap a Szabadság-strandon van a nyelvgyakorló társalgás. Ta­lálkozás 10—11 óráig, a strand han­gosbemondójánál. Szabad csatla­kozás: minden nyelvbarátot szíve­sen lát a rendező szerv, az angyal­földi József Attila Művelődési Ház. — Kozmosz-kiállítás nyílik a Nagy Októberi Szocialista Forradalom 50. évfordulója alkalmából a Szovjetunió nép­­gazdasági eredményeit bemu­tató állandó moszkvai kiállítás új pavilonjában. A kiállítás tízezer négyzetméter területre sűrítve bemutatja az első szputnyiktól kezdve azt a nagyszerű, küzdelmes utat, amelyen a Szovjetunió elin­dult és diadalmasan halad elő­re a világűr meghódításáért. — Elkészült a magyarorszá­gi eszperantó könyvtár kata­lógusa a Szegeden működő Eszperantó Múzeum és Könyv­tárban. Az Eszperantó Könyv­tár 50 külföldi társintézmény­nyel tart kapcsolatot.­­ A Szolnok megyei tanács csütörtöki ülésén határozatot hozott, hogy a Társadalmi munkáért kitüntető plakett aranyfokozatát adományozza az ideiglenesen Magyarorszá­gon állomásozó szovjet kato­nai alakulatok egyik egységé­nek, az egység parancsnokát pedig a Társadalmi munkáért jelvény aranyfokozatával tün­teti ki. A szovjet katonák ugyanis részt vettek három Szolnok megyei falu — Be­­senyszög, Nagykörű és Tisza­­süly — községfejlesztési tervé­nek végrehajtásában. A kitün­tetéseket ünnepélyes keretek között adják át. A tehergépkocsival elgá­zolta Pákai Hedvig 7 éves gyer­mekét Páli községben Nagy Jó­zsef 31 éves gépkocsivezető. A kis­lány olyan súlyosan megsérült, hogy kórházba szállítása közben meghalt.­­ A bútorexport jelentős részét készítő 35 budapesti fa­ipari szövetkezet termékfor­galmazási társulást alakított. Az új egyesülés célja a közös anyagbeszerzés és értékesítés előmozdítása. — LEESETT egy szénával meg­­rakott szekérről Juhász János 69 éves tsz-tag Tóalmás határában és olyan súlyosan megsérült, hogy a helyszínen meghalt. — A Fővárosi Népi Ellen­őrzési Bizottság vizsgálatot tartott a Budapesti Helyiérde­kű Vasút személyszállításának helyzetéről és fejlesztésének lehetőségeiről. A vizsgálat a többi között megállapította, hogy az utóbbi években a BHÉV-járatokon 18 százalék­kal emelkedett az utasférő­hely száma, de az ülőhelyek rovására. A vállalat két éve nem adott ki új menetrendet, míg a MÁV és a MÁVAUT menetrendje változott, ezért több BHÉV-járatnál nincs csatlakozás a vasúthoz és autóbuszhoz. A vállalat szep­tember közepéig tervet készít a hiányosságok megszünteté­sére.­­ Elhalasztották az I., Attila ut­cát érintő autóbuszjáratok útvona­lának módosítását. A módosítás időpontjáról megfelelő időben tá­jékoztatják az utazókat.­­ A debreceni orvosi nyári egyetem csütörtökön befejező­dött. A zárónapon ért véget a nyári egyetem keretében meg­rendezett, széles körű érdeklő­déssel kísért családtervezési és népszaporodási ankét is. — Balett Stúdió. Korszerű tán­cos nevelés, balett, akrobatika, 4 éves kortól, művészi érettségig. VII., Tanács körút 3/a. Felvétel: délután S. X — A televízió műsora pénteken: 8.25. Iskola-tv. Angol nyelv (kö­­zépisk. in—IV. oszt.). 10­01: Üveg­fal. Magyarul beszélő, amerikai film (ism.). 1140: Első napok. Ma­gyar kisfián. II.301. Telesport (ism.). — «•'Veled vagyunk Viet­­nam« címmel fényképkiállítás nyílt csütörtökön a salgótarjá­ni József Attila művelődési palotában. — SZABÁLYTALANUL ELŐ­ZÖTT Szandas K­olós községben Molnár Géza 45 éves szolnoki gép­kocsivezető a MÉH egyik teher­gépkocsijával és elütötte Magyar­ László 21 éves segédmunkást, Szi­lágyi György 23 éves kereskedel­mi alkalmazottat és Barócsi Mag­dolna Katalin 20 éves egyetemi hallgatót. Magyari és Szilágyi a helyszínen meghalt, a leányt élet­­veszélyes sérüléssel szállították kórházba. A teherautó utasai kö­zül Tóth Józsefné 49 éves MÉH- alkalmazott és Molnár Kálmán 17 éves segédmunkás súlyosan meg­sérült. A gázoló sofőrt előzetes le­tartóztatásba helyezték.­­ A jövő évi termékforga­lom előkészítését az 1968. évi népgazdasági terv jóváhagyá­sáig az OTH és az OAÁH el­nöke együttes utasításban szabályozta. Az együttes utasítás az OAÁH “­Árszabá­lyozás és termékforgalmazás­című hivatalos lapjának 31. számában jelenik meg. Ugyan­itt tájékoztatásképpen közlik a termékforgalmazás rendjé­vel kapcsolatos valamennyi közérdekű tudnivalót. — KÜLÖNÖS KÖZOKIRATHA­­MISÍTÁSI ÜGYBEN Ítélkezett a Központi Kerületi Bíróság. Mol­nár Olga 36 éves kávéfőzőnő 12 éve élt közös háztartásban egy férfi­val, s bár a nő sürgette a házas­ságot, a férfi ellenállt. Molnár Ol­ga végülis a férfi személyi igazol­ványának felhasználásával házas­ságot kötött a XIV. kerületi ta­nácsnál. Élettársát egy ismeretlen férfi helyettesítette, akit a nő kért meg erre a­­szívességre­. A há­zasság tanúi, Molnár Olga Lujza nevű nővére és egy­­, az előz­ményekről mit sem tudó férfi volt. A bíróság Molnár Olgát négyhó­napi, Molnár Lujzát pedig kéthó­­napi szabadságvesztésre ítélte, a büntetés végrehajtását azonban háromévi próbaidőre felfüggesztet­te. A vőlegény szerepét játszó fér­fit nem sikerült megtalálni. — Dr. Rakcsányi László egyetemi tanár, a Kertészeti és Szőlészeti Főiskola borgaz­dasági tanszékének vezetője, a mezőgazdasági tudományok kandidátusa, a Nemzetközi Szőlészeti és Borászati Hiva­tal munkabizottságának tagja, az Országos Borászati Szakér­tő Bizottság elnöke váratlanul elhunyt, 66 éves korában. Te­metése szeptember 6­-án 15 órakor lesz a Farkasréti teme­tőben. KEZDŐDIK A TANÍTÁS! HSH5E52SHSaSHSHSa5HSH5H5E52SH5H5HSHSH5H5E5HSS5HSH52SSSHSB5r —- Csak egy kis szíverősítő, indulás előtt!! (Takács Imre rajza) 15E5H5HSE5HSE5E5S5E5HS25ESHSESS5ESE5S51ESS5E5E5ESE5E5S11SSHSH Mérsékelten meleg idő Várható időjárás péntek estig: változóan felhős idő, nyugaton többfelé, keleten csak szórványo­san előforduló záporesővel, ziva­tarral. Gyenge, időnként kissé megélénkülő, változó irányú szél. Az évszaknak megfelelő hőmér­séklet. Várható legmagasabb nap­pali hőmérséklet: 23—27 fok kö­zött. A Duna vízállása Budapestnél: 928 centiméter. .filágja Nem­zet. MNIDIMMIiiniS­PORT — HALÁLOZÁS. Mély megren­düléssel tudatjuk, hogy szeretett jó karnagyunk, Tamás G. Alajos folyó hó 29-én elhunyt. Temetése szeptember 2-án, szombaton du. 14 órakor lesz a Farkasréti temető­ben. Kapisztrán Kórus és Zene­kar. X — Fájdalommal tudatjuk, hogy 1967. augusztus 26-án Tóth Vincéné Bayer Hona ny. pápai állami pol­gári iskolai tanár másfél évi be­tegség után elhunyt. Drága halot­tunk emlékét szívünkben őriz­zük. " Döntetlen nélküli forduló Győztek az otthonukban játszó csapatok Vereséget szenvedett a Vasas, remekelt az újpesti csatársor A jövő heti Ausztria—Ma­gyarország mérkőzés miatt nem a hét végén, hanem már csütörtökön lejátszották az NB 1-es bajnoki fordulót. Valósá­gos gólszüret volt a mérkőzé­seken, összesen 35 gólt látha­tott a közönség. Érdekessége volt a fordulónak, hogy egyet­lenegy találkozó sem végző­dött döntetlenre, valamennyi otthonában játszó csapat meg­szerezte a győzelmet. A legváratlanabb eredmény­nek a Vasas pécsi veresége számít, de a Honvédtól is leg­alább döntetlent vártak a szakvezetők. A forduló leg­jobb teljesítményét az Újpesti Dózsa és a Tatabánya nyújtot­ta. Jelentéseink a nyolc mérkő­zésről: Ferencváros—Dunaújváros 5:0 (3:0) Népstadion, harmincötezer néző, vezette: Schopp. A vasárnapi hét gól után újabb ötöt kaptak a dunaújvá­rosiak, pedig a Népstadionban a Ferencváros csak a mérkő­zés elején játszott lendülete­sen, 3:0 után kényelmessé vált a bajnokjelölt. A 8. percben az Aczél he­lyén védő Mohács kapus ki­dobta a labdát, Albert meg­szerezte és felismerve a hely­zetet, a jobb sarokba emelte a labdát. Mohács nem ért visz­­sza a helyére. A 19. percben ismét Albert szerzett gólt — ezúttal fejjel. Három perccel később Varga fejelt a duna­újvárosi kapuba. Szünet után jó félórán át nem sok eseményt hozott a mérkőzés. A hajrában újra rá­kapcsolt a Ferencváros és Szőke egymás után két gólt szerzett. Ú. Dózsa—Egri Dózsa 8:2 (5:0) Megyeri út, tizenkétezer né­ző, vezette: Müncz. Az egriek nagy helyzetével kezdődött a mérkőzés, aztán Bene buktatása után Fazekas tizenegyessel nyitotta meg a gólözönt. Bene labdájából elő­ször Göröcs, majd Fazekas szerzett gólt, aztán Bene szabadrúgása jutott a há­lóba. A 38. percben Fazekas kapásból vágta a hálóba a lab­dát (5:0). A második félidőben a ki­tűnő formában levő Bene a jobb alsó sarokba lőtt, aztán védelmi hibából Sárközi szé­pített. A 12. és a 22. percben Dunai szerzett gólt, öt perccel a befejezés előtt pedig újra Sárközi juttatta Szentmihályi hálójába a labdát. Az újpesti támadósor nagy­szerű napot fogott ki és külö­nösen Bene játszott kiemelke­dő formában. A válogatott csa­tár régen kapott ennyi tapsot. A két fiatal, Dunai III. és Fa­zekas, illetve a tapasztalt, technikás Göröcs is kiváló tel­jesítményt nyújtott. A nagyon sportszerű egri csapat nem volt egyenrangú ellenfél, csupán Sárközi és Berán néhány meg­oldása érdemel dicséretet. Pécsi Dózsa—Vasas 3:1 (1:1) Pécs, 15 ezer néző, vezette: Vízhányó. A vasárnapi vereség után ja­vítottak a pécsiek és nagyon jó iramú, izgalmas mérkőzésen legyőzték a Vasast. A pécsiek az első percben megszerezték a vezető gólt. Dunai Györköt futtatta, a jobbszélső lőtt, Kenderesi csak kiütötte a labdát és Györkő másodszorra a hálóba vágta. A gól után egész a 20. percig a pécsiek voltak fölényben, az­tán a Vasas irányított. Puskás kihagyott helyzete után, a 33. percben Kékesi beadása a vé­dőkről lepattant és Korsós kö­zelről egyenlített. A második félidőben megint a pécsiek kezdtek jobban és az 5. percben Tüske leadását Da­­ka fejelte a kapuba. A 19. percben ugyancsak a lendüle­tesen játszó balösszekötő ug­rott ki Matesz és Ihász között, s a kifutó Kenderesi mellett szerezte meg csapata harma­dik gólját. A pécsiek elsősorban annak köszönhetik sikerüket, hogy gólhelyzeteiket jobban hasz­nálták ki. Győri ETO—MTK 2:1 (0:0) Győr, nyolcezer néző, vezet­te: Fáth. A mérkőzés nagy részében úgy tűnt, hogy az MTK meg­szerzi a győzelmet, hiszen még a 83. percben is vezetett. A győri közönség már az egy ponttal is megelégedett volna, de végül a jól hajrázó Győr mindkét pontot otthon tartot­ta. A játék elején a pesti csa­pat igyekezett megtörni a győ­riek lendületét és néhány gyors támadással többször gól­veszélyt is tudott kialakítani Tóth kapuja előtt. A győriek a 26. percben Varsányi révén Lanczkor hálójába juttatták a labdát, de a játékvezető lest látott. A második félidő 13. percé­ben a kiugró Takácsot Orbán szabálytalanul szerelte és a 11-est Nagy István értékesítet­te. Az MTK tartani próbálta az eredményt. A csatárokat a vé­dők le is fogták, de hét perc­cel a befejezés előtt az előre­törő Orbánra nem vigyázott senki és a középhátvéd egyen­lített. Az utolsó percben Keg­­lovich szabadrúgásból szerezte a győztes gólt. Salgótarján—Bp. Honvéd 1:0 (1:0) Salgótarján, nyolcezer néző, vezette: Pusztai. Izgalmas mérkőzést vívott a két csapat. A Salgótarjáni Bá­nyász lényegesen jobban ját­szott, mint vasárnap az Újpest ellen és az első félidőben fö­lényt harcolt ki, s a második­ban pedig legalább olyan ve­szélyesen támadott, mint a Honvéd. A bányászcsapat a 20. perc­ben szerezte meg a győztes gólt. Bánkuti ívelt előre, az egyébként nagyon jól játszó Sípos megcsúszott és a lehul­ló labdát Németh kapásból vágta a bal sarokba. Nem sok­kal később Bánkuti labdája jutott majdnem a hálóba, az­tán Vági veszélyeztette a sal­gótarjáni kaput. A szünet után néhány elég kemény belemenés még fokoz­ta az izgalmat, de az eredmény már nem változott. Csepel—Komló 2:1 (1:0) Csepel, hatezer néző, vezet­te: Zsolt. Bár szoros eredménnyel vég­ződött a mérkőzés, a Csepel győzelme szinte egy pillanatig sem volt vitás. Az ősszel ve­retlen csepeliek végig irányí­tották a mérkőzést, kulturál­tabban futballoztak és a ka­pura is veszélyesebbek voltak. A csepeli Gondár, majd Kal­már gólhelyzete okozott izgal­mat a találkozó elején, majd a 16. percben bekerült a lab­da a komlói Kiss kapujába. Rottenbiller 22 méterről egész váratlanul lőtt és a hatalmas bomba a bal felső sarokba vá­gódott Szünet után a komlóiak tá­madtak, de aztán megint felül­kerekedett a Csepel. Az 52. percben Rottenbiller elvette a labdát a balfedezet Ruppert­­től, szöktette Kalmárt és a kö­zépcsatár hét lépésről szerez­te meg csapata második gól­ját. Két perc múlva a kapura veszélyes Bodai szépített. A gól érthetetlen módon nem­hogy küzdelmesebbé tette vol­na a mérkőzést, hanem 2:1 után eléggé álmossá, lagyma­taggá vált a játék. Egy hely­zetük volt még a csepelieknek, de az egyébként ragyogóan játszó Rottenbiller hibázott. -fentek* 1963. szeptember 1. A labdarúgó NB I. állása : FTC 21 19 2­­ 55:12 4* 2. I. Dózsa 21 14 3 4 60:21 31 3. Vasas 21 13 3 5 48:22 29 4. Győr 21 11 6 4 51:25 28 5. Diósgyőr 21 9 4 8 37:35 22 6. Tatabánya 21 6 8 7 28:26 20 7. Bp. Honvéd 21 7 5 9 35:33 19 8. Csepel 21 5 9 7 21:31 19 9. Pécsi Dózsa 20 6 6 8 21:23 18 10. Szeged 21 6 6 9 22:45 18 11. MTK 21 5 7 9 28:30 17 12. SBTC 21 7 3 11 26:41 17 13. Dunaújváros 21 6 5 10 24:40 17 14. Komló 20 6 4 10 25:44 16 15. Szombathely 21 5 2 14 24:49 12 16. Eger 21 3 5 13 22:50 0 Diósgyőr—Szombathely 3:2 (1:1) Diósgyőr, 15 ezer néző, ve­zette: Magyar. A 14. percben Horváth szer­zett vezetést a Diósgyőrnek­ A 44. percben tizenegyeshez ju­tott a Szombathely és Iszol, egyenlített. A szünet utáni percek rend­kívül izgalmasak és változa­tosak voltak. A 4. percben Szabó előnyhöz juttatta a szombathelyi együttest, de két perc sem telt el és Horváth máris egyenlített, majd újabb két perc múlva Szurgent küld­te Szarka hálójába a labdát. A DVTK-nak még lett volna al­kalma a gólszerzésre, de Hor­váth kihagyott egy tizenegyest. Tatabánya—Szeged 4:0 (2:0) Tatabánya, hatezer néző, ve­zette: Katona. Csernai beállítása alaposan feljavította a Tatabánya táma­dósorát. A 23. percben Hor­váth átadásából ő rúgta a ve­zető gólt, majd Bencze labdá­jával Szabó volt eredményes. A félidő utolsó percében Koz­ma szépíthetett volna, de Ge­lei védett. A szünet utáni 8. percben Csernai Mészárost hozta hely­zetbe és a jobbösszekötő meg­szerezte csapata harmadik gól­ját. A 18. percben Bencze Cser­­naihoz játszott és a balösszekö­tő a jobb alsó sarokba lőtt. SPORTNAPLÓ Három Európa-bajnoki címet szereztek a magyarok a belgiumi körrepülő modellező EB-n. A 2,5 kcm-es sebességi modellek kate­góriájában Tóth Imre 257 km-es Európa-rekorddal nyert aranyér­met, az ezüstérmet Krlzsma Gyu­la, a bronzérmet Sebestyén Mik­lós szerezte meg, a csapatbajnok Magyarország lett. A műrepülő­­kategóriában a Masznyik—Egerva­­ry—Vellai összetételű magyar együttes nyert Európa-bajnoki cí­met. Az EB-n a magyarok szere­peltek a legeredményesebben. A tokiói Universiadén az Egye­sült Államok 4X101­ m-es férfi ve­gyesváltója 3:57,2 p-es új világre­kordot úszott. A váltó első tagja, Charles Hickox a 100 m-es hát­úszásban 59,1 mp-es idővel ugyan­csak világrekordot állított fel. A birkózó-világbajnokság ma délelőtt kezdődik Bukarestben. A tavalyi toledói VB valamennyi győztese indul a versenyen. Magyarország ifjúsági labdarú­gó-válogatottja Szófiában, az ORT keretében 4:2 arányú vereséget szenvedett Bulgária csapatától. A magyar együttes csoportjában je­lenleg a második Bulgária ifjúsá­gi válogatottja mögött. Sakk. Az amerikai Fischer 13,5 ponttal nyerte a szkopjei nemzet­közi sakkversenyt. Mögötte a szovjet Geller lett a második 13 ponttal, a jugoszláv Matulovics pe­dig ugyancsak 13 ponttal a 3. helyre került. A magyar hely a 10—11. helyen végzett. A vívó Balaton-bajnokság csü­törtökön kezdődött Siófokon. A férfi tőrverseny a legjobb tizen­hatig jutott el. Egyetlen meglepe­tés, hogy a fiatal lengyel Kani­­kovszki legyőzte Kamuti Lászlót. A Bp. Honvéd öttusázói nyerték a bordeaux-i nemzetközi hadsereg­versenyt a szovjet katonai válo­gatott előtt. Az egyéni viadalon a szovjet Szaparnisz győzött, Bakó a 2., Szunyogh a 3., Szaniszló az 5. helyet szerezte meg. Nemzetközi labdarúgó-mérkőzé­sek. A barcelonai nemzetközi tor­na döntőjében az FC Barcelona 2:1-re győzött az Atletico Madrid ellen. A 3. helyért: Boca Juniors —Bayern München 1:0. Koppenhá­gában középiskolások részére ren­deztek nemzetközi tornát, amelyen Moszkva csapata 5:0-ra győzött London ellen. A VK első fordu­lójában, Kölnben, az FC Köln 2:0-ra nyert a Slavia Praha ellen. Bologna: Independiente (Argentí­na)—FC Bologna 5:4, Milánó: Mi­lán—Standard Liége 1:0, Torino: Eintracht Braunschweig—Juventus 2:1. A női evezős Európa-bajnokság ma kezdődik a franciaországi Vi­­chyben. A magyar szakvezetők el­sősorban egypárevezősben és négypárevezősben számítanak jó eredményre. Az országos kajak-kenu bajnok­ság ma délután kezdődik Rácke­vén. Szombat délelőtt folytatód­nak az előfutamok, szombat dél­után és vasárnap egész nap a dön­tőket bonyolítják le.