Magyar Nemzet, 1979. szeptember (35. évfolyam, 204-229. szám)

1979-09-23 / 223. szám

6 __Moljnar Nein­zer S­PORT A Ferencváros lelépte az Ú. Dózsát Az első osztályú labdarúgó­­bajnokság, tegnapi, hetedik fordulójában a Rába ETO szol­gáltatta a legnagyobb megle­petést. A győriek magabiztos, szervezett játékkal nyertek Tatabányán. A népstadionbeli rangadók meglepetései: a szinte csak védekező Bp. Honvéd győzel­me­t vert helyzetből, a Fe­rencváros húsz perc alatt szerzett négy gólja. A Ferenc­város továbbra is listavezető. Ferencváros—Ú. Dózsa 7:1 (4:1) Népstadion, 35 ezer néző, vezette: Kuti. Az első húsz percben sétál­va futballoztak a csapatok, ívelgettek minden elképzelés nélkül. Aki rászánta magát és nekilódult, könnyedén hely­zetbe kerülhetett. Mint pél­dául a 6. percben Takács, aki­nek beadásából Nyilasi fejelt kapura. A labda Rothermel lábáról pattant ki. A másik oldalon Nagy L. szép szóló után mellé lőtt. A 12. percben Tóth Andrást lerántani se tudták, a középpályás meg se állt a kapuig, ám aztán közel­ről Zsiborásba gurította a lab­dát. Aztán egyszer csak érdeke­sebb lett a játék­a a Ferenc­város jóvoltából. Gyors egy­másutánban négy gólt lőtt ugyanis a listavezető. Az el­sőnél­ Mészöly remekül for­dult le védőjéről, középre adott, a labdára jól érkezett Pogány, s mert senki se za­varta, lendületből gólt fejel­hetett (1:0). Rögtön ezután Fekete fordulás utáni lövését védte Zsiborás, majd ismét az FTC következett. A 23. percben Takács há­rom újpesti védő közül rob­bant ki, s lőtt tizennégy mé­terről a léc alá (2:0). Két perc múlva Pusztai partdobását Mészöly továbbfejelte, a le­hulló labda Nyilasihoz került, aki oda lőhette, ahova akarta. Neki a jobb sarok tetszett (3:0). A 33. percben Nagy L. szépen hozta helyzetbe ma­gát, ám aztán mellé lőtt. A 39. percben egy magasról le­eső labdát Pogány ívelt ka­pura, Rothermel éppen hogy csak hozzáért, Mészöly pedig egy lépésről az üres kapuba fejelt (4:0). A 43. percben szépített az Ü. Dózsa. Fazekast Nyilasi igyekezett szerelni, a csatár elesett, tizenegyes követke­zett. Ezt Fazekas váltotta gól­ra (4:1). Szünet után kevés volt az izgalmas jelenet. A 61. perc­ben a felugró Rothermel el­lökte a vele ugró Pusztait. Kuti büntetőt ítélt, a rekla­máló Pusztai sárga lapot ka­pott. Ebedli tizenegyesével: 5:1. Rögtön utána Tóth A. is sárga lapot kapott. A 76. percben az üresen maradt Mészöly gurított a jobb sarokba (6:1). Az utolsó öt perc esemé­­nyei: Fekete sárga lapot ka­pott, majd a 88. percben Szo­­kolai szellemes, profi góllal állította be a végeredményt (7:1). Bp. Honvéd—Vasas 3:2 (1:2) Népstadion, 30 ezer néző, vezette: Jaczina. Az első félidőt végigtámad­ta a Vasas, a csapatnak sike­rült szinte negyvenöt percen át a Bp. Honvéd térfelén tar­tania a labdát Ebben külö­nösen Kissnek volt nagy sze­repe , a középcsatár ezúttal is nagyszerűen játszott. A Vasas-védelem hibái alaposan közrejátszottak benne, hogy gólokat lőhetett a Bp. Hon­véd. Az 5. percben Kiss elől Ga­­raba mentett az ötösen. Öt szögletet rúghatott gyors egy­másutánban a Vasas. A 13. percben Weimper lőtt a kapu mellé. Négy perc múlva Koz­ma huszonöt méteres lövését Mészáros elnézte (1:0 a Bp. Honvéd javára). A 24. perc­ben Kiss a saját térfeléről in­dulva jutott el a Bp. Honvéd kapujáig, ahol szögletre sze­relték. A beívelés után, az ide-oda pattogó labdát Izsó gurította a kapuba, három lé­pésről (1:1). Egy perc múlva ismét Kiss tört be a tizenha­tosra, Garaba akasztotta. A büntetőből Váradi lőtt gólt (2:1 a Vasas javára). Szünet után Zombori sárga lapja volt az első esemény, Bodonyi felvágásáért kapta a játékos. A 61. percben Gyime­­si forgolódott a jobb oldalon, középre emelt, Mészáros tét­lenül nézte, hogyan jut el Kozmáig a labda, aztán a csa­tár közelről kiegyenlített (2:2). Kiss elől mentett szépen Gujdár ezt követően. A Vasas továbbra is többet támadott ellenfelénél, ám valahogy az utolsó félórára lelassult az együttes játéka, könnyebben mentettek a csatárok elől a Bp. Honvéd védői, mint ko­rábban. A 81. percben Híres szép fejesét védte Gujdár. A 89. percben aztán váratlanul a Bp. Honvéd szerzett gólt. Pál labdáját Bodonyi lőtte a kapuba 8 méterről (3:2, a Bp. Honvéd javára). Érdekes mérkőzésen nyert a Bp. Honvéd, amely az utolsó félóra kivételével az egész ta­lálkozón csak védekezett. Videoton—MÁV Előre 0:0 Székesfehérvár, 4 ezer néző, vezette Pádár. Taktikusan játszott mindvé­gig a MÁV Előre, jól védeke­zett, s csak akkor támadott, ha ellenfele erre lehetőséget adott neki. A Videoton tíz percig könnyedén, nyolcvan percen át pedig erőlködve tá­madott. A középen vezetett akciókat nem volt nehéz visz­­szaverniük a MÁV Előre­­védőknek. Az első félidő egyetlen hely­zetét Szabó hagyta ki, közelről a kapufára gurította a labdát. Szünet után két kapufát is lőtt a MÁV Előre — gól azon­ban egyik oldalon sem esett. DVTK—Békéscsaba 2:1 (2:1) Diósgyőr, 6 ezer néző, vezet­te Szávó. A 17. percben Salamon, akárcsak egy balszélső, lendü­letesen elfutott a vonal mel­lett, beadásából Magyar a ka­pufára fejelt, a lepattanó lab­dát aztán Tatár a kapuba küldte (1:0). A 23. percben egy baloldali beadás átszállt Veréb előtt Majánig, aki a kapuba ívelt (1:1). A 36. percben Bo­rostyán labdáját Görgei a vé­dőkbe lőtte, s a kipattant lab­dát ezúttal is Tatár továbbí­totta a hálóba (2:1). PMSC-PVSK 1:0 (0:0) Pécs, 8 ezer néző, vezette Lauber. Nem sok jót láthattak a pécsi városi rangadóra kiláto­gatott szurkolók. A színvonal­ról jobb nem beszélni, csak küzdelem volt, semmi több. Az első félidőben kevés volt az esemény: Tóth kapufát fe­jelt, a törlesztő Kerekes pedig sárga lapot kapott. Két perccel a lefújás előtt esett a gól, a Pál­­elvágá­sáért megítélt tizenegyest Lutz lőtte be (1:0). Rába ETO—Tatabánya 2:0 (0:0) Tatabánya, 5 ezer néző, ve­zette Mohácsi. Mindkét gól a második fél­időben esett. A 68. percben Szabó Ottó szén­elfutás után adott középre, s Glázernak már csak bólintania kellett (1:0). Három percre rá Szabó Ottó volt ismét a főszereplő: szép szóló után növelte csapata elő­nyét (2:0). MTK-VMK Salgótarján 4:0 (2:0) Hungária krt., 3 ezer néző, vezette: Palotai. A 21. percben Fülöp Sebes­tyén elé tolta a labdát, s a csatár 10 méterről estében lőtt gólt (1:0). Két perc múlva Vági néhány méteres labdavezetés után, 18 méterről talált a ka­puba (2:0). A 37. percben a jól játszó Pécsi felvágásáért Cséki kapott sárga lapot. Az 51. percben Sebestyén tört b­e a salgótarjáni kapu ELSIKKADT TEHETSÉGEK Egymás ellen mérkőztek a klub kézilabdázói és kosarasai. Mindkét sportágukban össze­mérték tudásukat, végül a kosár- és kézilabda-mérkőzés eredményének összevetéséből megállapították, melyikük a különb. Ebben az egyesület­ben a kosarasok győztek. Töb­bi között azért, mert volt egy játékosuk, aki a kézilabda­­mérkőzésen nemcsak kosaras­társai közül emelkedett ki, ha­nem még az ellenfél sem na­gyon bírt vele. — Micsoda nagyszerű kézi­labdázó lett volna ebből a fiú­ból! — állapították meg a szakemberek. — Izmos felső­teste, 186 cm-es magassága, gyorsasága, ügyessége, ke­ménysége, lövőereje révén ha­marosan a legjobbak közé ke­rülhetne. Ő azonban a jelek szerint marad a kosárlabdánál, pedig tudja, hogy aligha lesz belőle válogatott. A 186 cm-es ma­gasság eltörpül a kosarasok mezőnyében. Az élvonalban legfeljebb, egy irányító játé­kos élhet meg viszonylag ala­csony termettel. Ilyen típusú emberből egyszerre csak egy fér a pályára, s neki aztán mindent, de mindent kell tud­nia a játék tudományából. Kell szinte tökéletes technikai képzettség, irányítókészség, a pillanat tört része alatt kell átlátnia a pályán minden já­tékos helyzetét, a várható mozgásirányokat, tele kell len­nie ötlettel, fantáziával s ami szintén nem lényegtelen: tá­volról pontosan kell kosárra dobnia. Játékosunkból ezeknek a tu­lajdonságoknak egy része hiányzik. Ő az iskolájában kezdett el kosarazni és hama­rosan bekerült a klub serdü­lő-, majd ifjúsági csapatába. Már 14—15 évesen elérte je­lenlegi testmagasságát és ter­mészetesen ő volt a center, ő dobálta a kosarakat. Még az ifik közt is ezen a poszton sze­repelt, egészen kiváló érzék­kel töltve be feladatát. Edző­je remélte, hogy még nő né­hány centit, de amikor átke­rült a felnőttcsadatba, látszott, sosem lesz belőle igazi center. Hiszen ehhez a poszthoz ma­napság a kétméteres magas­ság sem elegendő, legalábbis a nemzetközi mezőnyben. (Itt­hon az NB I-ben jobb híján, kényszerűségből játszatnak kétméteresnél alacsonyabb centereket is.) Hősünket edző­je kénytelen volt más poszto­kon kipróbálni. Irányítóként nem vált be, lett belőle bedo­bó. Sokra nem viszi, a kézi­labdához azonban mégsem pártol át, mert rajongásig megszerette a kosárlabdázást. A példa tipikus és nem csu­pán erre a két sportágra vo­natkoztatva, hanem sokra. Mindegyikre. Ugyanis egyálta­lán nem biztos, hogy mi ná­lunk megtalálja a fiatal azt a sportágat, amelyhez a legtöbb tehetsége van. Illetve ponto­sabban szólva: a sportág nem mindig leli meg éppen azokat a fiatalokat, akik a leginkább rátermettek. A falvakban, a kis vidéki városokban elsikkadnak a te­hetségek, mert sok esetben nem is találkozhatnak azzal a sporttal, amelyben a legjobb eredményt érhetnék el. Kü­lönleges véletlen kell egy ilyen találkozás létrejöttéhez. Há­rom évtizedet kell visszamen­ni a múltba egy különlegesen jó példáért. Ekkor hódította meg az atlétikának a tapolcai körzeti orvos a nemesgulácsi kőfejtőt. Dr. Papp Pál, az egy­kori válogatott gerelyhajító szenvedélyesen szerette sport­ágát, atlétikai szakosztályt te­remtett Tapolcán és befogott mindenkit, aki csak kiment nézelődni az edzésekre. Az akkor nagyon izmos tizenhét éves kőfejtőt is a kíváncsis­kodók közül emelte ki és be­szélte rá először a súlylökés­re, aztán a gerelyre, a disz­koszra. " Ez a fiatalember haj­nali négykor kezdte a munká­ját, a fél háromkor induló vo­nattal utazott naponta Tapol­cáról Nemesgulásféra. Mégis ott volt minden délután az atléti­ Dunaújváros, 3 ezer néző, vezette Kőrös. A 7. percben egy gyors deb­receni támadás befejezésekép­pen Dukay tíz méterről ka­pásból szerzett vezetést (0:1). Sok hiba jellemezte a játékot, főként a Kohászét, amelynek játékosai mindössze egyszer lőttek kapura a debreceni gólt követő félórában. A 29. perc­ben Somogyit felvágták a ti­zenhatoson belül , a tizen­egyes elmaradt. Szünet után Kutit ápolták néhány percig egy, ütközés után, a csatár néhány perc­nyi távollét után visszatért a pályára. Az 55. percben Sajó hátragurította a labdát Tóth­­nak, aki húsz méterről ki­egyenlített (1:1). kat pályán és amikor egyszer előkerült a szertárban poroso­dó kalapács, dr. Papp az el­ső próbálgatások után valami bámulatos érzékkel felismerte, hogy ezt a láncos golyóbist kell adni a fiatalember kezé­be. Három év múltán Csermák József Helsinkiben világre­korddal nyert aranyérmet ka­lapácsvetésben! Valódi tündérmese, a követ­keztetések azonban már nem mesébe illők. A véletlenek egész láncolata kellett ahhoz, hogy egy kőfejtő legényből olimpiai bajnok váljon! Vajon hány ilyen tizenéves „kőfejtő” dolgozik ma is, vajon hány vérbeli és fel nem fedezett sporttehetség jár az iskolába?! A falvakban, a kisvárosokban a fiatal csak néhány sportág­gal találkozik, de soha az élet­ben nem derül ki róla, vajon mondjuk evezésben, jégkoron­gozásban, vitorlázásban, vívás­ban, kajak-kenuban, íjászat­ban, műugrásban, vízilabdá­­zásban, műkorcsolyázásban, de sok esetben birkózásban, úszásban, ökölvívásban, csel­gáncsban, az atlétika bizonyos ágaiban nem vált volna belő­le csodálatosan nagy klasz­­szis. Budapesten pedig teli van fonákságokkal a tehetségek felkutatása. A fővárosi isko­lák zömében elvileg bármi­lyen sportra oktathatják a gyerekeket, illetve küldhetik olyan klubba, amelyik hozzá­értően foglalkozik az adott sporttal. Ám az esetek nagy töbségében nem oktatják és nem küldik a fiatalokat. A fővárosi testnevelő tanár, tanítson általános, avagy kö­zépiskolában, nem tartozik a nagy fizetésű emberek közé. Viszont szerencsés helyzetben van, mert képzettsége révén külön jövedelemhez juthat, szabad idejében is oktathatja sportra a tanítványait. Vezet sportköri foglalkozásokat, in­dít gyerektornát, ilyen meg olyan tanfolyamot. Az iskolai sportkörben végzett munkája azzal is jár, hogy a gyereke­ket, fiatalokat indítania kell versenyeken, mérkőzéseken. Elmegy rá a szombatra, va­sárnapra és még heti két-há­­rom délutánja. Nem ismerem pontosan a kvótákat, de úgy havi négyszáz forint körüli fi­zetést kap ezért a tanár. Ha viszont többletmunka­ként vállal serdülő, avagy if­júsági edzői tisztet valamelyik egyesületnél, legalább három­szorosára növekszik mellékjö­vedelme, nem beszélve arról, hogy a tanár a sportban in­kább akkor tesz szert tekin­télyre, ha egy klub utánpótlá­sát teszi naggyá. Eddig mindez tökéletesen rendjén van. Hiszen általános sportérdek, hogy jó szakem­berek foglalkozzanak a fiata­lokkal; aki főiskolán, egyete­men tanulta szakmáját, aki hivatásos pedagógus, nyilván­valóan érti a dolgát. Mégis visszás helyzet alakul ki. A tanár az iskolában ért­hető módon azt a sportágat állítja előtérbe, amely iránt elkötelezte magát. Ha mond­juk az illető a kerületben mű­ködő tekintélyes klub ifjúsági edzője a kézilabda sportban, akkor az iskola tanulói kézi­labdáznak. Ha két tanár dol­gozik, akkor a fele társaság dobálja, a másik fele mondjuk rúgja, vagy üti a labdát. Tegye. A javára válik és még a sportág is profitál be­lőle. Csakhogy a sok játékban nem derül ki, nincs-e sajátos érzéke a gyereknek más sport­ághoz. A középiskolai testne­velési órákon oktatják a tor­nát, az atlétikát és tetszés sze­rint valamelyik labdajátékot. A tornász, az atléta valószí­nűleg nem vész el, hiszen a tanár nem ellensége sem a sportnak, sem a gyereknek. A felismert tehetséget feltétlenül továbbadja egy klubnak, ame­lyik képes kihozni valamit a fiatalból. De az bizonyos, hogy a jó labdaérzékű gyere­kek azzal a labdajátékkal fog­lalkoznak, ami szerepel az ok­tatás és főként a sportköri ed­zések napirendjén. Volt valaha Csepelen, a Jed­lik gimnáziumban egy nagy­szerű testnevelő tanár. Jó szemmel választotta ki a te­hetségeket, az iskola több sportágban is jelentős szerepet játszott a diákversenyeken. De még egy ilyen aktív sportéle­tet folytató gimnáziumban is bizonyára elkallódtak tehet­ségek, mert a tanár rajongott a röplabdázásért és a tanítvá­nyok ezt a sportot űzték ko­ra reggel és késő este. A tanár — a Csepel SC ifjúsági edző­jeként — sorra adta a játé­kosokat a klubnak, egy baj­nokcsapat gerincét alakította ki, seregnyi válogatott röplab­­dázó nevelődött a keze alatt. De vajon más labdajátékban nem jutottak volna még mesz­­szebbre ezek a fiatalok? Egyi­kük kiszakadt a röplabdázás­ból és Wimbledonban eljutott egészen az ifjúsági bajnokság döntőjéig. A ma tanárja jó esetben lelkiismeretesen megtartja óráit, foglalkozik az iskolai sportkörrel, elviszi gyerekeit előírásszerűen a versenyekre, mérkőzésekre, fennmaradó energiáját pedig arra fordítja, hogy egy adott sportágban ki­elégítse egyesülete igényeit. Hogy választéka legyen, minél több fiatalt foglalkoztat, aztán a legügyesebbeket irányítja át a klub edzéseire. Más sportág jóformán nem létezik számára, s ezért lett kosaras az írás elején bemu­tatott kézilabdázó-tehetségből. De történhet ugyanez fordítva és előfordulhat, hogy ama saj­nos nagyon kevés ipari tanuló­iskolában, amelyekben az ökölvívás került előtérbe, szü­letett kézilabdázó, vagy kosa­ras kerül a pálya helyett a ringbe. Az ökölvívó pedig röp­­labdázik valahol... A tanárt anyagi érdeke egy­értelműen ösztönzi egy adott sportág kiemelésére. Egyéni szerencséje az illető pedagó­gusnak, ha éppen ezt a spor­tot szereti a legjobban, de ha netán más áll közel a szívé­hez, akkor is a klub által igé­nyelt sportágat állítja előtér­be. Ezért élvez többletjövedel­met és nem azért, hogy ku­tassa, elemezgesse, vajon me­lyik gyerek melyik sportág űzésére a legalkalmasabb. Zsolt Róbert A labdarúgó NB I. állása 1. Ferencváros 7 4 3 1 19:8 11 2. Bp. Honvéd 7 4 2 1 15:10 10 3. PMSC 1­­ 1 2118 9 4. Videoton 7 3 3 1 13:10 9 5. Rába ETO 7 4 1 2113 9 6. DVTK 7 4 1 3 10:6 8 7. DMVSC 7 3 2 2 11:9 8 MTK-VM 7 2 4 1 11:9 8 9. Vasas 7 3 1 3 19:10 7 10. ZTE 7 3 1 3 11:10 7 11. MÁV Előre 7 2 3 2 9:10 7 12. Salgótarján 7 1 4 2 10:12 0 13. Békéscsaba 7 2 2 3 10:13 0 14. V. Dózsa 7 3 — 4 10:20 0 13. Tatabánya 7 2 1 4 9:12 5 10. Volán 7 2 1 4 10:17 5 17. PVSK 7 1 1 5 4:12 3 18. Dunaújváros 7 — 1 0 7:17 1 elé, kétszer is kicselezte Kunt, majd a kapuba gurított (3:0). Egy perc múlva Kovács B. tizennégy méterről szerezte a találkozó utolsó gólját (4:0). Volán-ZTE 3:2 (2:1) Czabán Samu tér, 2 ezer né­ző, vezette Bártfai. A 13. percben Kellner sza­badrúgásból lőtt gólt (1:0). A 29. percben Szepesi egy le­pattanó labdát küldött a ka­puba (2:0), tíz perccel később aztán Horbor szépített közel­ről (2:1). Szünet után mindkét csa­pat egy gólt lőtt. A 68. perc­ben egy Déri kiejtette labdát Vad (3:1), a 75. percben pe­dig egy szép csel után Horbor gurított a kapuba (3:2). Dunaújváros— DMVSC 1:1 (0:1) SPORTNAPLÓ Regőczy és Sallai a rövid prog­ram után is az első helyen áll a jégtáncosok versenyében, Lake Placidban, az előolimpiai műkor­csolyázó- és j­égtáncversenyen. Az evezősök országos bajnoksá­gát ezúttal először rendezik a Ve­lencei-tavon. A tegnapi verseny­napon öt számban avattak bajno­kot. Érdekesség, hogy a Melis fivérek kormányos négyesben aratott győzelmükkel, sorrendben harminckettedik bajnoki aranyu­kat nyerték. A vízilabda OB I-ben: Vasas— Bp. Vasas Izzó 9:3, BVSC—Bp. Honvéd 8:7, Szentes—O. Dózsa 7:7. Két nap után már csa­k a BSE veretlen a Városmajorban most folyó női kosárlabda Tanács Ku­pán. A fiúknál és a leányoknál egy­aránt Magyarország nyerte a csa­patversenyt a Románia elleni if­júsági tornászvia­daloin. Az FTC jégkorongozói, az ok­tóber 11-i, szófiai BEK-mérkőzés­­re készülve, az NSZK-ban túráz­tak. A mérleg: két győzelem, két döntetlen, egy vereség. A csapat október elején Kassára utazik, ott fejeződik be a játékosok közös felkészülése a kupatalálkozóra. A Nemzetközi Jégkorong Szö­vetség kiírta a Barátság Torna­­mérkőzéssorozatot, amelyet 1980- ban Jugoszlávia bonyolít le, olyan csapatok részvételével, amelyek nem szerepelnek a téli olimpiai játékokon. A tíz részvevő: Hol­landia, Franciaország, NDK, Dá­nia, Bulgária, Magyarország, Ju­goszlávia, Svájc, Ausztria és Nor­végia. A függő játszmákat fejezték be legutóbb Rigában, a sakkvilág­­bajnoki rómaközi versenyen. Rib- 11 nyert a román Gheorghiu el­len, Adorján pedig kikapott a szovjet Romanyisilltől. Vezet a szovjet Tál, Ribli a harmadik he­lyen áll. Csom István tíz fordulóból szer­zett hét ponttal vezeti a mezőnyt a berlini nemzetközi sakkverse­nyen. A labdarúgó játékvezetők tevé­kenységét elemezte a Bolgár Lab­darúgó Szövetség irodája legutób­bi ülésén. A szövetség egy játék­vezetőt örökre, egyet két évre, több bírót pedig fél évre eltiltott h­elvtelen magatartás és elégte­len szakmai felkészültség miatt. A VIII. Mediterrán Játékokon Splitben jelenleg Jugoszlávia ve­zeti az éremtáblázatot (26 arany, 18 ezüst, 9 bronz), Olaszország (24, 31, 25) és Franciaország (24, 19, 17) előtt. Patrick Depailler Forma-1-es autóversenyző szerződést bontott a Ligier Grand Prix csapattal. Helyettese feltehetően Jaques La­­fitte lesz. A Ferencváros jégiskolája fel­vételt hirdet 4—7 éves nők és lá­nyok alapfokú műkorcsolyázó ok­tatására. Október 1-én és 2-án le­het jelentkezni 17.30—19 óra között a Jégszínház (Istvánmezei út) elő­csarnokában Ladányiné Saáry Éva edzőnél. Női egyes: 1. Szörényi Judit Az országos teniszbajnoksá­gon, tegnap két döntőt rendez­tek meg. Női egyesben Szöré­nyi Judit megvédte bajnoksá­gát. A BSE teniszezőnője ez­úttal klubtársát, Némethet győzte le 6:3, 6:1 arányban. A férfi páros döntőjében: Taróczy, Szőke (Vasas, MTK­­VM)—Machán, Kuhárszky (Va­sas, M­M) 7:6, 6:3, 6:4. Vasárnapi SPORTMŰSOR Asztalitenisz: Tizek­ bajnoksága, 3. nap. Sportcsarnok, 10.30, 111. 15 óra. Evezés: Országos bajnokság 3. napja. Velencei-tó, 10 és 13 óra. Vízilabda: OB I. osztályú mér­kőzések: O. Dózsa—Bp. Spartacus, Komjádi uszoda, 17 ó.; Bp. Hon­véd—Bp. V. Izzó, Komjádi uszo­da, 18 ó.; Szolnoki Vízügy—Vasas, Szolnok, 17.30 ó.; Tatabánya— BVSC, Tatabánya, 16 ó.; SZEOL AK—FTC, Szeged, 12 ó.; Szentesi Vízmű—OSC, Szentes, 17 ó. .Vasárnap, 1919. szeptember 23. Klampár magabiztos Az asztaliteniszezők Tized­­bajnokságának második, nap­ján tegnap a Sportcsarnokban a férfiaknál Petári először Gergelyt, majd Jónyert is le­győzte, Jónyer ellen egyébként Asztalos is nyert. Klampár mindvégig magabiztosan ver­senyzett, ő a ma befejeződő viadal esélyese. A nőknél Szabót Bogyó fosztotta meg veretlenségétől, ám Szabó ké­sőbb Baloghot biztosan verte. Itt ő viheti a legtöbbre. Vasárnapi galoppversenyek Jelölt­jein­k: 1. Mandátum — Pán — Lagúna — Tavirózsa. — 2. Amado — Wa­terloo — Jade — As­co. — 3. Tet­­racor — Genetika — Diana — Li­cit. — 4. Aszparágusz — Arad — Machia — Nagylány. — 5. Esco­­rial — Bogaras — Blue — Re­­frektor. — 6. Gyönyör — Mang­rove — Nádszál — Indira. — 7. Bili — Turgor — Marathon — Pa­lást. — 8. Tolly Török kávé — Lelépő — Csatlak. — 9. Blanche — Futó — Dramaturgia — Nessie. — 10. Raport — Apisz — Mágocs — Záróra. A versenyeket 12.30-kor kezdik.