Magyar Nemzet, 1980. május (36. évfolyam, 101-126. szám)

1980-05-11 / 109. szám

6 A labdarúgó NB I-ben Az élen a helyzet változatlan Szombaton, a labdarúgó NB I. 28. fordulójában a leg­több pályán kellemetlen, esős­­szeles idő, csúszós talaj fogad­ta a csapatokat. És mégis: csaknem mindenütt változatos, játramú, küzdelmes mérkőzést láttak a szurkolók. A legna­gyobb meglepetés talán Győ­rött született, ahol a szerdán az FTC-t verő ETO ezúttal sú­lyos vereséget szenvedett a Videotontól. Az MTK-VM leg­lelkesebb hívei közül is keve­sen számítottak ugyan sikerre Dunaújvárosban, de a nagy kudarc mégis váratlanul ha­tott. A Pécsi MSC viszont iga­zolta szerdai kiemelkedő telje­sítményét (amikor 7:2-re nyert a Zalaegerszeggel szemben), s ezúttal a Ferencvárost győzte le kitűnő játékkal. Mintha a végső siker reménye ismét bé­nítóan hatna a Honvédra, a már kiesett PVSK-t egyetlen szerény góllal tudta legyőzni. Ezután a forduló után a hely­zet a táblázat élén s a végén is változatlan maradt. Bp. Honvéd— PVS­K 1:0(1:0) Kispest, 4000 néző, vezette: Tompa. Hiába támadta végig a 90 perc nagy részét a bajnokság­ra törő piros-fehér együttes, s hiába dolgozott ki helyze­teket, csatárai vagy elügyet­­lenkedték a befejezést, vagy a vendégek védelme mentett önfeláldozóan, így, a várt nagy gólarányú hazai siker helyett szerény győzelemmel kellett megelégedniük a Honvéd­szurkolóknak. Az egyetlen gól a 13. perc­ben esett: Kozma lőtt 7 méter­ről az üresen hagyott sarok­ba: 1:0 a Bp. Honvéd javá­ra. Jon javára. A 19. percben Hannich lövésébe Kovács a gólvonalnál beletette a lábát, a labda azonban nem ki-, ha­nem befelé vágódott: 1:1, ön­gól. A 29. percben ismét Bur­csa volt eredményes: 2:1 a Videoton javára. A 60. perc­ben Tieber 16 m-ről hatal­mas lövéssel növelte a Video­­ton-gólok számát (3:1), majd a 72. és a 79. percben ismét ő volt eredményes: 5:1. A 83. percben Póczik 22 m-ről szer­zett szépítő gólt, 5:2. Volán—V. Dózsá 1:1 (1:1) Czabán Samu tér, 8000 né­ző, vezette: Győri A döntetlen igazságosnak mondható, hiszen ha a játék nem is különösebben színvo­nalas, de érdekes és változa­tos volt. A Volán harcolt na­gyobb akarással, a Dózsának voltak veszélyesebbek a tá­madásai. A 15. percben Tóth J. be­adását az 5-ösön álló Fekete bombázta a hálóba: 1:0 az Ü. Dózsa javára. A 23. perc­ben a Forintos lábáról rosz­­szul perdül le a labda, ez megtévesztette a lila-fehér védőket, s Juhásznak már könnyű dolga volt: 1:1. Pécsi MSC-FTC 2:1 (1:1) Pécs, 5000 néző, vezette: Tátrai. Mindvégig rendkívül izgal­mas, nagy iramú mérkőzést ví­vott a két csapat. Az FTC játszott technikásabban, a pé­csiek támadásai viszont len­dületesebbek, erőteljesebbek voltak. A 17. percben 20 m-re a kaputól Kardos ivett szabad­rúgásból kapura, s Kerekes 16 m-ről a hálóba fejelt 1:0 a PMSC javára. A 23. percben Ebedli labdáját Szokolai mel­lel tette maga elé, aztán 10 m-ről a „megbénult” véde­lem mellett a kapuba lőtt: 1:1. A 81. percben a jobb oldalról beívelt szögletet Kardos es­tében a kapu torkából küldte a jobb sarokba: 2:1 a PMSC javára, vezetes és színvonalas volt a küzdelem. A Dunaújváros a szezon egyik legjobb játékával szinte „kiütötte” ellenfelét, amely csak a szünet után ju­tott némileg levegőhöz. A 12. percben Nagy 11. lőt­te az első dunaújvárosi gólt, 10 perc múlva Sajó fejelte a másodikat: 2:0. A 37. perc­ben Nagy II. felvágta Egervá­rit, a büntetőt Kuti értéke­sítette: 3:0. A 41. percben Sajó labdája kapufáról pat­tant Szűcs elé, aki nem hibá­zott: 4:0. Az 53. percben Boda fejjel szépített: 4:1. A 65. percben Kuti 8 méterről bom­bázott a léc alá, s a 80. perc­ben Boda — ismét fejjel — ért el újabb gólt az MTK­­VM-nek: 5:2. MÁV Előre—Salgótarján 2:2(1:1) Székesfehérvár, 1000 néző, vezette: Lauber. Mindkét csapat hallatlan akarással — és nagyon sok hibával — játszott. A hazaiak támadtak többet, a­­ vendé­gek átgondoltabban. A 12. percben Biró lőtt 10 m-ről a kapu közepébe, 1:0 az STC javára. A 26. perc­ben Lechner 14 m-ről futtából bombázott a hálóba, 1:1. A 43. percben Szoó szerzett kö­zelről ismét vezetést a vendé­geknek, s tíz perc múlva Lász­ló II. fejjel egyenlített, 2:2. ZTE—Diósgyőr 2:2 (1:1) Zalaegerszeg, 4000 néző, vezette Palotai. Szakadó esőben hatalmas küzdelmet vívott a két csa­pat. Az első negyedórában a Diósgyőr játszott jobban, az­tán lassan átvette a kezdemé­nyezést a ZTE — a végén mégis örülnie kellett az egy pontnak... A 7. percben Oláh 8 m-ről szerzett vezetést a vendég­­csapatnak, a ZTE — Szentes révén — csak a 42. percben tudott kiegyenlíteni: 1:1. A 75. percben Péter kézzel ütöt­te el a labdát, a 11-est Fükő értékesítette, ismét a Diós- Vasas—Debrecen 2:1 (1:0) Fáy utca, 5000 néző, vezette: Kati. Ha a Debrecen valamivel bátrabban, határozottabban játszik, könnyen távozhatott volna ponttal a piros-kékek otthonából. A Vasas hamar megszerzett vezetése után ki­csit elkényelmesedett, kienge­dett. A 15. percben Rixer a 16-os vonaláról ívelt a kapu bal oldalába: 1:0 a Vasas javára. Az 59. percben Híres elvé­tette a labdát, s a szemfü­les Tímár 6 m-ről egyenlített: 1:1. Nem sokáig örülhettek a gólnak a vendégek, másfél perc múlva szabadrúgás után Kiss fejelt a hálóba: 2:1 a Vasas javára. V­ideoton—Rába ETO 5:2(1:1) Győr, 3500 néző, vezette: Bárt­fai. ■ Ezen a mérkőzésen a Video­ton játszotta a lendületesebb, korszerűbb labdarúgást, a ha­zaiak csak lelkesedésben vol­tak egyenrangúak. A 8. percben Burcsa 6 m-ről lőtt a hálóba, 1:0 a Video­ Tatabánya—Békéscsaba 2:0(1:0) Tatabánya, 5000 néző, vezet­te■ Nagy M. Hatalmas lendülettel kezdett a hazai együttes, állandó ro­hamokkal, pergőtűz alatt tar­totta a Békéscsaba kapuját. A vendégegyüttes azonban nem jött zavarba, higgadtan vé­dekezett, s olykor támadásokra is futotta erejéből. A Tatabá­nyai akciók azonban mindig veszélyesebbek voltak. A 25. percben Schmidt fej­jel szerezte meg a vezetést, s P. Nagy a 65. percben növelte a hazai gólok számát: 2:0. Dunaú­­j­város—MT­K-VM 5:2(4:0) Dunaújváros, 5000 néző, ve­zette: Szávó. Elsősorban a hazai gárda jó­voltából végig izgalmas, él­ ­ VÁRADI HÉDI találkozik a közönséggel Május 12-én az­­ TÜKÖR a Jókai Klubban (XII., Hollós út 5.) HÉTFŐN HÉTKOR portrészínpadán MannarNemapt S­PORT A labdarúgó­­­B I állása 1. Bp. Honvéd 28 16 9 3 33-30 42 2. Vasas 28 13 19 3 59-39 36 3. Videoton 28 15 6 7 33-40 36 4. I. Dózsa 28 14 6 8 64-32 34 5. Tatabánya 28 12 9 7 43-34 33 6. Ferencváros 28 12 8 8 60-44 32 7. Zalaegerszeg 28 9 11 8 44-44 29 8. PMSC 28 10 8 10 48-33 28 9. Rába ETO 28 12 3 13 47-51 27 10. Diósgyőr 28 10 6 12 39-36 26­­ 11. Dunaújv. 28 8 10 10 43-46 26 12. MTK-VM 28 9 8 11 39-44 26 13. Békéscsaba 28 8 10 10 44-55 26 14. Debrecen 28 7 11 10 31-33 23 15. Volán 28 8 8 12 33-49 24 16. MÁV Előre 28 6 9 13 26-48 21 17. Salgótarján 28 5 9 14 26-42 19 18. PVSK 28 4 7 17 22-60 15 györ vezetett 2:1-re. A 86. percben Németh nehéz szög­ből egyenlített: 2:2. Szenzáció az angol kupadöntőben Wembleyben, szombaton 100 ezer néző előtt került sor az an­gol kupadöntőre. Ez az angol futball: a második ligában sze­replő West Ham United 1:0 (1:0) arányban győzött a nagy favorit, a kupát védő és megszakítás nél­kül harmadszor a döntőben sze­replő Arsenal ellen! A 100 ezer­­pezc a 22 játékostól olyan gigantikus küzdelmet látott, mintha az életük függött volna tőle. A West Ham gyorsabb volt, az Arsenal lassabban építette tá­madásait és nem tudott a közép­pályáról rendszeresen előre törni. A kupát eldöntő gólt a 13. perc­ben Trevor Brooking szerezte. A Glasgowban, a Skót kupa dön­tőjében a Celtic és Rangers sze­repelt. A 90 perc nem hozott eredményt, (0:0) ekkor hosszab­bítás következett, s ekkor George McC­lusky érte el a Celticnek a győzelmet jelentő gólt. Vasárnapi SPORTMŰSOR Evezés. Az FTC nemzetközi ver­senye, Tatai öreg-tó. 9. Labdarúgás. Az NB II. fővárosi mérkőzései. Csepel—Dunaújváros, Csepel, Bp. Építők—Esztergom, Népliget. 22-es Volán—Szegedi Dózsa, Rákoscsaba, BKV Előre— Ganz-MÁVAG, Knopp u., Pénz­ügyőr—Budafok. Kőbányai út, V. Izzó—Vác, Tábor u., Kossuth KFSE—Bem SE, Szentendre, Du­nakeszi—Jánoshalma. A mérkőzé­sek 17.30 órakor kezdődnek. ökölvívás. Pest megye—Suk­i­ó megye (NDK) junior válogatott mérkőzés, Cegléd, 15. öttusa. A MÖSZ nemzetközi versenye, lovaglás, Nemzeti lovar­da. 9. Vízilabda. Tatabánya—Volán. 16. Szeged—BVSC, 16. Szolnok—Fe­rencváros. 17. Bp. Honvéd—Me­dicor OSC, Tüzér u., 16. Bp. Va­sas Izzó—Szentes, Újpest, 12. Bp. Spartacus—Eger és II. Dózsa—Va­sas, Komjádi uszoda, 16 és 17 óra. .ÖSZTÖNZÉS” HELYETT ÖSZTÖNZÉS Ama bizonyos londoni 6:3 után több cikkből álló soroza­tot írtam. Ebben Bozsik József mondta el a történteket, az előzményeket, a kis kulissza­­titkokat. Pénzről nem esett szó. Eszembe sem jutott meg­kérdezni, miként honorálták ezt a szenzációs győzelmet. Egyszerűen nem érdekelt. Akkor is kaptam leveleket olvasóktól, akkortájt is talál­koztam, beszélgettem futballt szerető emberekkel, de más sem volt kíváncsi arra, meny­nyit keresnek a labdarúgók. Akkor a futball és nem a pénz volt a téma. A szurkoló csu­pán azzal törődött, hogy győz-e a csapata, arat-e­ sikert a magyar válogatott. Élvezte a játékot. Világszerte a ma­gyar futballt tartották első­nek, még a VB-döntőn elszen­vedett vereség után is. Ez volt a fontos és ha vitatkoztak is valamin a szurkolók, ha kí­váncsiak is voltak, mi zajlik a háttérben, akkor csupán az elvesztett döntő körülményei kerültek szóba. A pénz nem. Jó pár esztendeje viszont, bárhol járok az országban, a beszélgetések első negyedórá­jában már a futballistakerese­tek körül forog a szó. Sok-sok helyütt megfordultam, de anélkül sehonnan sem távoz­hattam, hogy ilyen kérdésekre ne válaszoltam volna. Nincs ebben semmi meglepő. Azóta került terítékre a pénz, amióta nincs futball. Persze, hogy izgatja az embereket, ha azt látják, hogy sorra verik külföldön a mi csapatainkat, hogy botladozva futballoznak játékosaink a bajnoki mécs­eseken s közben hallják, hogy kudarc ide, kudarc oda a lab­darúgók mégis a többszörösét kapják annak, amit tisztes munkával meg lehet keresni ebben az országban. Olvassák a sokszoros válogatott közép­pályás nyilatkozatát, aki fity­málva beszél a havonta kapott akkora összegről, amelynek éppen negyedét keresik meg a munkapad mellett. Persze, hogy bosszankodik a szurkoló és könnyen oda­vágja, hogy ezért a produk­cióért nem a játékost kellene megfizetni, hanem az fizessen érte, hogy szép pályán, új sze­relésben futballozhat. Nem­csak az évek óta mutatott gyenge játék keseríti a nézőt, hanem az a tény is, hogy hosszú-hosszú esztendőkön át az úgynevezett „anyagi ösztön­zés” — minden jószándék elle­nére — fordított eredményt hozott s csak arra volt jó, hogy minél kényelmesebbé tegye a labdarúgó életét. Sőt, egyes esetekben ösztönözze arra, hogy üzleteljen a mérkőzések­kel. Annak idején bevezették az úgynevezett sávos jutalmazást. Ez azt jelentette, hogy bizo­nyos pontszám — 25—35— 40—45 pont — elérésével nőtt az évvégi jutalom összege. Az a csapat, amely már megszer­zett bizonyos pontmennyiséget és nem volt reménye a követ­kező sávhatár túllépésére, könnyűszerrel lemondott a győzelemről. Más szituációban viszont éppenséggel nagyon kellett a győzelem. Amikor nemrégiben elter­jedt a hír, hogy a budafokiak három játékosa pénzt adott három jánoshalmi labdarúgó­nak a két pont megszerzéséért, első hallásra esztelenségnek tűnt az ötlet. A budafokiak az NB II-ben nem küzdöttek sem a bajnoki címért, sem a kiesés ellen, Jánoshalmának viszont már reménye sem volt a benn­maradásra. Mi értelme lehet ilyenkor pénzt adni a ponto­kért? Aztán kiderült, hogy a bűvös sávhatár adja a magya­rázatot. A budafokiak a várt két ponttal magasabb kategó­riába akartak lépni.­­Senki rá nem jött volna a csalásra, ha a Budafok nyer. Csakhogy a mérkőzés döntetlen lett és a játékosok visszakövetelték a pénzt. Ezért tört ki a botrány, s most folyik a vizsgálat.) Az új bajnoki évben nincs többé sáv, nincs öt fordulón­kénti jutalmazás, nincs fel­készülési juttatás. Van viszont ősztől egy eddiginél szeré­nyebb, de tisztes alapfizetés és ezenkívül csakis a játékos, illetve a csapat teljesítménye határozza meg a jövedelmeket. A bajnokságban jól szereplő együttesek nagyjából ugyan­annyi pénzzel gazdálkodhat­nak, mint eddig, csakhogy az elosztás nagyon is differen­ciáltan történik majd. Az év­végi elszámoláskor kiderül, hogy a „húzóemberek”, akik a terhek nagy részét magukra vállalják, sokkal jobban jár­nak, mint a többiek. A gyenge csapatoknak kevés jut, ké­nyelmes játékosának pedig felkopik az álla. Az is jelentős hajtóerő, hogy nem lesz ősztől tartalékbaj­nokság, nincs hová meghúzód­nia annak, aki a futballt csak pénzkereseti forrásnak tekin­tette. A harminc helyett ma­rad húsz labdarúgó státus, de huszadiknak lenni nem érde­mes. Legalább a kispadra kell jutnia annak, aki nem akar üres zsebbel maradni. A 17. játékos már csak az alapfize­tésére támaszkodhat. Szóval az „ösztönzés”-ből ösztönzés lesz. S bármennyire is sokadrangúnak tűnik ez a kérdés a szakmai feladatok, az edzői munka színvonalának növelése, az utánpótlás, az ifjúsági és serdülő labdarúgás fejlesztése, a vezetés tevé­kenységének javítása mögött, mégis alapfeltétele, sőt ki­induló pontja a remélhető el­őbbrejutásnak. A mi labdarúgóinkat két és fél évtized gondos munkájával sikerült alaposan elrontani. Merő jóakaratból. Mert a ve­zetők mindig azt szerették volna, hogy különb legyen az oly népszerű futball s úgy vélték, ha többet adnak a játékosnak, az többet is nyújt. Fordítva történt. Mennél job­ban élt a labdarúgó, annál ke­vesebbet produkált. Ősztól kezdve viszont előtérbe kerül a produkció és csak aztán következik a jutalom. Rábeszéléssel, jó szóval, megható prédikációval ma már nem lehet eredményt ki­csiholni a labdarúgóból. Ő már abba a világba nőtt bele, amelyben az ügyeskedés vált úrrá, hogyan lehet minél ke­vesebb fáradsággal minél töb­bet profitálni. Ezzel a kényel­mes életmóddal csak akkor hagy fel a játékos, ha rákény­szerül. Hiába lenne ott mel­lette a világ legjobb edzője, az sem hozna ki belőle semmit, ha a játékos nem válik meg­felelő partnerévé. Sokat emlegetett példa, hogy miként edzett az FTC-pályán Bálint László, amikor már tudta, hogy néhány hét múlva az FC Bruges színeiben kell pályára lépnie. Mintha egy angol vagy nyugatnémet fut­ballista került volna a magya­rok közé. Mert egy olyan vi­lágba ment, ahol nincs más mérce, csak a teljesítmény. Ebből a világból nem mást, csupán ezt az elvet próbálják a sportvezetők most átplántál­ni a magyar labdarúgásba. Azt várják a hétközben ismertetett intézkedésektől, hogy minden egyes játékosnak meg kelljen küzdenie a helyéért s hogy semmit, de semmit ne kapjon ingyen. Mindent csak a pro­dukció ellenértékeként. Ha ez az elképzelés meg­valósul, eljöhet hamarosan az az idő, amikor a szurkoló megint csak nem fogja kérdez­ni, mennyit is keresnek a lab­darúgók. Hiszen ha valaki — legyen az sportoló, akrobata, avagy művész — magas szín­vonalon szórakoztatja a közön­ségét, a nézőnek a legkisebb gondja, miként honorálják az illetőt. Ha jó a produkció, ak­kor a nézőt csupán ez érdekli. Zsolt Róbert Vasárnap, 1980. május 11. A kosárlabda olimpiai selejtezőn: N­ői csapatunk legyőzte Csehszlovákiát A várnai női kosárlabda olimpiai selejtezőn szombaton délelőtt a magyar válogatott Csehszlovákiával lépett pályá­ra s értékes, 66:60 (29:30) arányú győzelmet aratott. A Svájcban folyó férfi tor­nán öt válogatott — Francia­ország, Spanyolország, Cseh­szlovákia, Svédország és Olaszország — már biztosí­totta a továbbjutást. A Genf­­ben, hétfőn kezdődő döntő ha­todik résztvevője a lengyel, vagy az izraeli együttes lesz. SPORTNA­PL­Ó Klampár­ Tibor látványos játé­kát dicsérik a szakemberek Pres­­tonban, a Mesterek Tornáján ara­tott szép győzelme után. Klampár a döntőben az addig nagyszerű teljesítményt nyújtó csehszlovák Orlowskit is magabiztosan fektet­te k­étvállra. A Pénzügyőr—Budafok NB II-es labdarúgó-mérkőzést ma, az ere­deti tervektől eltérően a Ganz- MÁVAG Kőbányai úti sporttele­pén játsszák le. A Pénzügyőrök Pasaréten újjáalakított pályájának játéktere ugyanis a pénteki nagy esőzés miatt víz alá került. Elképesztő ötlettel állt elő a volt háromszoros profi nehézsú­lyú ökölvívó világbajnok, Mu­­hammad Ali, javasolni fogja az iráni kormánynak, hogy a túszok kiszabadítása fejében hajlandó a Larry Holmes elleni világbajnoki mérkőzésen Teheránban ringbe lépni. Ali szerint megvalósulhat a mérkőzés, mert az irániak között igen sok a sportrajongó . . . A svájci labdarúgásban is bün­tettek: a kiesés ellen küzdő Wet­­tingen nagy meglepetésre 7:2-re verte az Aarau csapatát, s ez élesen ellentmond az erőviszo­nyoknak. A szövetség a Wettin­­gent 10 000 svájci frank megfize­tésére kötelezte, míg a klub két tisztségviselője 2—2000 frankot fi­zet, s tisztségükből hat hónapra felfüggesztették őket. A vízilabda bajnokságban: FTC —Bp. Spartacus 9:8. Szentes— Szolnok 7:6. Vasas—Szeged 6:3. Bp. Honvéd—V­­izzó 9:7. Eger- Tatabánya 4:4. BVSC—Volán 9:3. Iíz atlétikai világcsúcs született Potsdamban az NDK legjobbjai­nak olimpiai válogató versenyén: Evelin Jahl 71.30 m-rel nyerte a női diszkoszvetést. A Varsó—Berlin—Prága kerékpá­ros országúti békeversenyen szombaton került sor a Wroczlaw körüli 137 km-es táv megtételére. A győzelmet az NDK-beli Ludwig szerezte meg a szovjet Zagregyi­­nov és az olasz Perani előtt. A legjobb magyar, Gábor a 44. he­lyen végzett. Csapatban: 1. NDK, 2. Szovjetunió..., 15. Magyaror­szág. Nemzetközi úszó versenyt ren­deztek Bécsben, magyarok rész­vételével. Jobb eredmények: 100 m női hátúszásban Czövek Zsu­­­­zsa 1:06.53 perccel a 2­. 100 pillana I­góúszásban Miklósfalvy 1 :04.15-tel­­ a harmadik helyen végzett, s a harmadik lett 3:44.67-tel a 4x100­0 m-es férfi gyorsváltónk. Női röplabdatornán, Hong Hongban Nanking válogatottja 3:0-ra legyőzte a világhírű japán együttest. Nem sikerült Taróczy Balázs­nak a legjobb négy közé jutás Forest Hillsben: az amerikai Ge­­rulatis ellenében nagy harc után, 6:4, 7:6 arányban alulmaradt. Az elődöntőbe került még az indiai Armitras, az amerikai McEnroe és a mexikói Ramirez. Zöld utat adott a labdarúgók szerződtetéséhez az Olasz Labda­rúgó Szövetség: az új idényre valamennyi klub egy-egy külföl­di játékossal erősítheti csapatát. Határozat született arról is, hogy Enzo Bearzot szövetségi kapitány felveheti negyvenes listájára azo­kat a labdarúgókat, akikkel szemben pillanatnyilag a veszte­getési botránnyal kapcsolatban eljár­ás van folyamatban. A nyári olimpia idején, Moszk­vában speciális, számítástechnikai gépekkel felszerelt központ biz­tosítja az állandó helyszíni mete­­­orológiai jelentéseket. A sokéves átlagos időjárást figyelembe véve az olimpia idején, július 21— augusztus 5. között Moszkvában meleg időjárás várható, a napi középhőmérséklet 18 fok körüli lesz, a relatív páratartalom pedig 70—80 százalék. Kunmocu, az 1970-ben Várnában összetett világbajnoki címet nyert japán tornász befejezte a ver­senyzést a sérülés miatt. Hennes Weisweiller, a Cosmos új edzője, győzelemre vezette csapatát bemutatkozásakor: a New York-i együttes 2:0-ra nyert a Dallas Tornados ellen. Vasárnapi galoppversenyek Jelöltjeink: 1. Gléda — Gundel — Barbara — Rinaldó. — 2. Aszparágusz — Vihorlát — Mecset — Octavia. — 3. Cinkos — Preludium — Sze­génylegény — Libra. — 4. Mixi­­— Aydé — Chevrolet — Vippon. — 3. Quaker — Pasha — Dirr-Durr — Tern­én. — 6. Levente — Kritika — Ogyessza — Bankár. — 7. Nairobi — Délceg — Arcpir — Staféta. — 8. Nahát! — Milliomos — Mandátum — Ozmán. — 9. Grog — Tyrannos — Germíoid — Riksa. — 19. Pán — Tenor — Kotnyeles — Mágocs. A versenyeket 14.00-kor kezdik.