Magyar Szó, 1970. augusztus (27. évfolyam, 209-239. szám)

1970-08-24 / 232. szám

12. oldal ÉSZAK Bor ovo: Borovo—Metalac (V) 1:1 Eszék: Osiiek—Dinamo (V) 2:2 Breko: Jodinstvo—Metalac (E) 3:1 Zemun: Galenika—Vožđovački 0:1 KELET Napredak—Sloga 3:1. Bre­­fealnica—Sloboda 1:0, Dubo­­čica—Badnički 1:0, Priština •—МЖ 2:0, Vardar—Teteks 1:0, Železničar—Rabotnički 0:0. FAP—Pobeda 2:2, Trep­­ča—Borac 2:1. NYUGAT Ljubljana—Trešnjevka 2:0, Örijent—Metalac 5:0, Zelez­­ničar—Rovinj 2:0, Mura— Lokomotiva 2:0, Zadar— Ruđar 0:0. Zagreb—Rijeka 0:2, Jedinstvo (B)—Sibenik 1:4, Jedinstvo, (Z)—Var­teks 0:3, Karlovac—Split 0:0. DÉL Budućnost—Pofalički 2:0, Borac (T)—Famos 2:0. Bos­­na (Sz)—OFK Titograd 3:1, Unis—GOŠK 0:0, Lovćen— Sutjeska 1:1. Borac (C)— Iskra 0:0, Bosna (V)— Igman 3:1. Leotar—Ru­dar 1:1. Idegenben győzött a Proleter A Spartacus és a Novi Sad otthon tartotta a ponto­dat­­ Az utolsó percekben kapott ki a kulai Haj­duk Belišććn Gólözön a rajton Novi Sad—Dinamo (P) 4:3 (3:0) Újvidék, dereskerti stadion, 1500 néző, játékvezető Grljušić (Osijek), góllövők: Crvenkovic a 31., Kuzmanovic a 32., Lázié a 43. és 62., illetve Djikié az 53., Skrbié és Djilas a 85. percben. NÖVI SAD: Hođžić, Milivojev, Margit, Draganić, Popović I., Zee, Lázié, Kuzmanovió (Sremac), Jo vanović, Kanački (Lukač), Crven ković. DINAMÓ: Istenes, Djilas, Dji­kié, Urošev, Radošević, Delié, Tomié, Burčul I., Milenkovié (Burčul II.), Seferovié, Savié (Skrbić). Megszakadtak a hagyományok. A Novi Sad végre fizet a pan­­csovai Dinamónak a sorozatos vereségekért. Nagy nehezen ugyan, de mégis sikerült. Az el­ső félidő után úgy látszott, hogy alaposan visszavág, mert már há­rom góllal vezetett, szünet után azonban fordulat állt be. A pan­­csovaiak két játékost is cserél­tek, egyre támadtak, és gyorsan 3:2-re szépítették az eredményt. Ha góljaikra nem válaszol La-D­zic azonnal góllal, nyilván ve­*­szélybe kerültek volna a Novi Sad pontjai, így is, amikor 4:2 után a 85. percben szabadrúgás­ból belőtték a pancsovaiak a har­­madik góljukat, olyan erőszako­san támadtak, hogy az újvidé­kiek alig tudták visszaverni ro­hamaikat. Két ellentétes félidőt és­­gól­­özönt láttunk." Az első félidőben a Novi Sad volt jobb és ered­ményesebb, a másodikban meg a Dinamo. A hazaiak győzelme mégis megérdemelt, mert több helyzetük volt, és egészében vé­ve valamivel jobb játékot nyúj­tottak. Kitűnt a győztes csapat­ból a fedezetsor és a két szél­ső, a vendégek közül meg Uro­­šev és Skrbic. A bíró sokat hi­bázott, szaggatottá tette a já­tékot. P. J. Ismét bizonyított a Spartacus Spartacus—BSK (Szlavónbród) 2:1 (1:1) Szabadka, városi stadion, 1206 néző, vezette Gavrilović (Új­vi­dék), góllövők: Andric és Jur­kovic, illetve Jušanović. Spartacus: Zaklanovic, Kustu­­dić, Gašić, Ilovac, Jovicevic, (R. Birovljev), Tonkovics, Cu­­lajić, Gvozdenović, Andric, S. Birovljev, Jurkovic. BSK: Valencik, Jusanovic, Gajger, Cop, Birgler, Vovk, Raumberger (Asodi), Huljié, Vi­­dović, Jerkovié (Sremac), Skri­­njar. Ismét bizonyított a Sparta­cus. Nemcsak azzal, hogy le­győzte harcias ellenfelét, jólle­het sokáig úgy látszott, hogy ez nem sikerül neki, hanem az­zal is, hogy a mérkőzés nagy részében felülmúlta. A szabad­kai fiúk — az előkészületek so­rán elért figyelemre méltó si­kereik után — ismételten tanú­ságot tettek arról, hogy tudnak játszani, meg tudják törni ellen­felük ellenállását, és be tud­ják venni kapuját. Tegnap is — a második fél­idő első részének kivételével — jól gördültek támadásaik, ak­cióik veszélyesek voltak, s nem egy parázs helyzetet teremtet­­­tek a BSK tizenhatosán belül. Ennek csakhamar meglett az eredménye: Gašić a 9. percben elfutott a bal szélen, Birovljev­­hez játszott, a szabadkai bal­­összekötő Andriéhoz továbbí­tott, aki aztán közelről a háló­ba vágta a labdát (1:0). Pár perccel később ismét alkalma volt­­gólt rúgni, de bombája a jobb kapufától visszapattant a mezőnybe. Húszpercnyi játék után Jurkovic növelhette volna az eredményt, idegességében azonban nem az üres kapuba lőtte a labdát, hanem egyik já­tékostársának adta, s ezzel le­hetővé tette, hogy a szlavon­­bródi védelem tisztázzon. Sze­rencsére Vidovic sem volt a 28. percben találékonyabb, ami­kor Zaklanovictyal állt szem­ben: ahelyett, hogy kapura lőtt volna, a hazai védőkhöz rúgta a labdát. Noha továbbra is a szabadkai együttes kezde­ményezett, 5 perccel a szünet előtt Jusanovic 35 méterről vá­ratlanul kapura lőtt, s a labda a bal felső sarokban kötött ki, mivel Zaklanovic nemigen pró­bálta elcsípni (1:1). Négy perc múlva Culafiénak a bal alsó sarokba tartó lövését alig fogta Valencié. Fordulás után egyik csapat sem játszott olyan nagy erőbe­vetéssel, mint a találkozó első részében. 25 percen át a játé­kosok többet hibáztak, mint ahányszor jól továbbították a labdát. Zúgolódott is eleget a közönség,­ mert a szabadkai já­tékosok elemi hibákat vétettek, s szinte nem lehetett rájuk is­merni. A 70. percben aztán megint megjött a közönség hangja, mert Jurkovic önfelál­­dozóan és jó érzékkel az ellen­kező sarokba fejelte a bal szél­ről beadott labdát. (2:1) Ez mintha szárnyakat adott volna a fél órán át alig-alig mozgó fehér mezes vasutascsapatnak. Amit ezután láttunk, arról megint csak az elismerés hang­ján szólhatunk, mivel a szabad­kaiak ugyanolyan odaadással játszottak, és ugyanolyan tet­szetős támadásokat vezettek, mint az első félidőben. Ha a csatároktól nem pártol el a sze­rencse, akkor újabb 3 góllal ter­helték volna meg ellenfelük há­lóját, de R. Birovljev, lapos lövése a 71. percben éppen hogy csak kapu mellé ment, 5 percre rá bátyjának, S. Birov­­ljevnak ragyogó fejese haj­szálnyira szállt a kapu fölé, 3 perccel a játékvezetői hármas­sípszó felhangzása előtt pedig szintén a kapu mellett hagyta el a játékteret. A győztes csapat tagjai kö­zül különösen Andric, S. Bi­rovljev és Gašić jeleskedett. A BSK két legjobbja Vovk és Ju­sanovic volt. Gavrilovic játékvezető kisebb hibákat vétett. (d) A nagyobb tapasztalat döntött Bačka—Proleter 0:1 (0:0) Bácspalánka, 1800 néző, vezet­te Kuzminac (Zemun). Góllövő Olarevic a 81. percben. BACKA: Gajić, Serdar, Veš­­ tica, Ilié, Kopač, Jovanovié, László (Krleta), Miškov, Reme­te, Kohut, Vuković. PROLETER: Markovié, Egelja, Brašković, Golijanin, Kovrlija, Cuk, Hammersmidt, KanaCki, Lambl, Olarevió, Vidovié. Az idénynyitón a hazaiak job­ban igyekeztek, a vendégek ész­szerűbben játszottak. A döntet­len lett volna igazságos. A Bač­­ka kiábrándított közönsége ezek után nem sok jót remélhet az alaposan megfiatalított csapat­tól, és alig várja, hogy kipró­bált — sérült — játékosai, Si­­micsé, Sarovic és Zelenovic is­mét csatasorba álljanak. A kezdet óvatos játékot ho­zott. Valamivel többet ígért a hazaiaknak, mert a fiatal Backa­­játékosok — bár látszott rajtuk a megfeletődöttség —, hamarabb magukra találtak, mint ellenfe­lük, és előbb Lászlónak a 21., majd Kohutnak a 29. percben volt százszázalékos gólszerzési lehetősége. Az élénk iramú játék lassan a pálya közepére tolódott, a 34. percben Lambi dolgozott ki­ egy gólhelyzetet, de Gajic kiváló érzékkel, idejében hárította erős lövését. A folytatásban a Backa csak néhány kihasználatlan helyzetet teremtett.­ A 70. perc­ben ismét a zrenjaniniak ke­rültek fölénybe, és a hazai szur­kolók hangoskodó táborát a 81. percben elért Olarevic-gól telje­sen elnémította. A gól után is­mét a Bačka játékosai lendül­tek ellentámadásba, de a Pro­leter tapasztalt védelme vissza­verte támadásaikat. A mérkőzés legjobbja Kopač és Remete, il­letve a közvetlen védelem. Lam­bi és Olarevic volt. V. F. Vereség 2:0-ás vezetés után Belišće—Hajduk (Kula) 4:3 (1:2) Belišce-pálya, 1500 néző, vezet­te Stančulović (Obrenovac), gól­lövők: Kovačević a 26. az 50., Adžulović az 54. és 88., illetve Muratovic az 1 és 19., Kralje­­vic a 75. percben. BELISCE: Salam, Burca, Fili­­pović, Mađarić, Popovié, Klepié, Culinović (Par^nović), Kovaée­­vić, Adžulović, Kasač, Škorić, (Perié). HAJDÚK: Sredanović, Cetko­­vić, Majoros, Bulatović, Boško­­vić, Krtolica, Murnin (Nagypász tor), Božović, Kraljević, Bašić, Muratović. Nagyiramú, sokszor kemény­séggel tarkított, de végig nyílt küzdelmet vívott a két csapat. A játékvezetőnek rengeteg dol­ga akadt, de kellő szigorral in­tézkedett. Alighogy elkezdődött a játék, Muratovic cselsorozatá­val megkeverte a védőket, és ti­zenhat méterről laposan megsze­rezte csapatának a vezetést. A gól nem töri le a hazaiakat, egyre-másra vezetik támadásai­kat, Svedanovic azonban helyén van. A 19. percben Muratovic el­fut, a védők csak felvágni tud­ják, a 20 méteres szabadrúgás­nak ő áll neki, és a sorfal fölött a jobb felső sarokba küldi a lab­dát. Már 2:0-ra vezetett a Haj­dúk, amikor egy gyors Klepic— Kasač—Kovačević összé­játék után Kovačević közelről 2:1-re csökkenti a kulaiak vezetését. Hatalmas iramban támadnak a második félidőben a hazaiak, a kulaiak továbbra is nyíltan játszanak, és ez mégis bosszul­ja magát, mert az 54. percben, Adžulović lő gólt. 3:2 a Belišće javára. Kraljevic ugyan a 75. perc­ben kiegyenlít, de a mezőny leg­jobb játékosa, Adžulović két perccel a mérkőzés befejezése előtt megszerzi a hazaiak győz­tes gólját. Despotic nyerte az országos ügetőversenyt 15000 ember volt kíváncsi az országos ügetőverseny döntőjére, amelyet tegnap délután tartottak meg a sza­ A Proleter birkózói Magyarországon A trenjanini Proleter birkózói viszonozták a budapesti Ferenc­város vendégszereplését. Előbb részt vettek egy pesti mérkőzé­sen, amelyet az FTC versenyzői 14:8 arányban nyertek. (A ta­vasszal, amikor egy-egy ver­senyzővel kevesebbet léptettek szőnyegre, az FTC 12:8 arány­ban győzött Zrenjaninban.) Ez­után a Proleter versenyzői egy Balaton környéki tornán vettek részt, és az erős nemzetközi me­zőnyben nagy sikert értek el. Staniaté (48), Maglic (82), Tomic (90) és Stojkov (a több mint 100 kilósok vetélkedésében) első he­lyen végzett, Zviždak második lett, Ostojic pedig a harmadik. B. I. badkai Bačka lovasklub szervezésében a kisbajmoki ló versenytéren. A 12 ver­senyző küzdelme nagy har­cot hozott, jóllehet a 7-es számot viselő, és a pancso­­vai PXK tenyésztelep tulaj­­donát képező Despotic — hajtójával, Ilija Freval — a második kör után az élre tört, 1:29,6 másodperces át­lagidővel elsőnek ért cél­ba. Győzelme várható is volt mivel a Belgrádban nemrégen megtartott próba­versenyen is megszerezte az első helyet. Második Aroma, Franjo Matkovic szabadkai földműves lova, 1:29,8, har­madik pedig Romi, a Zjuto­­mert Marijan Tromsek versenylova 1:31,5 ered­ménnyel. MAGYAR SZÓ Hétfő, 1970. augusztus 24. A debreceni Dózsa kézilabdázói Adán Kedden, 25-én délután 16:30-as kezdettel Adán ven­dégszerepel a debreceni Dó­zsa, a magyar NB I. ötödik helyezett csapata, és barát­ságos mérkőzést játszik a Potisse együttesével. U. R. Gyarmati Andrea új Európa-csúcsa BUDAPEST. — Magyarország országos úszóbajnokságán a 18 éves Gyarmati Andrea a 200 mé­teres hátúszásban új Európa­­csúcsot állított fel 2:26,9 perces idővel. A régi csúcsot a nyugat­német­­Kraus tartotta 2:27,1 per­ces idővel. LOS ANGELES. — Az Egye­sült Államok úszóbajnokságán Spitz a 200 méteres pillangó­úszásban megdöntötte saját vi­lágcsúcsát 2:05,4 perces idővel. Régi csúcsa 2:05,7 perc volt. Ugyanebben a versenyszámban az­­NDK-beli Fassnacht új Euró­­pa-csúcsot állított fel 2:06,9 per­ces idővel. A régi Európa-csú­­csot a svéd Feil tartotta, 2:08,11 perces idővel. 4 I G -­fi TOPOLYA: Topolya—Mladost 1:1 (1:0) Városi pálya, 600 néző, vezet­te Lukinic (Zrenjanin). Góllö­vők: Strboje, illetve Todoro­vic. TOPOLYA: Nagy, Lösch, Hó­dié, B. Zuber, (Dudás, Fehér), Kovačević, Račić, Strboje, Bo­­žović, Jovanovié, M. Zuber, Kovács. MLADOST: Jovanov, Szabó, Miloš, Ágié, Filipovié, Polovina, (Dubajić), Djukić, Maréetié, Smiljanié, Todorovié. A nagyszámú közönség győ­zelmet várt csapatától, de az kiábrándította szurkolóit, és csak sovány döntetlent tudott kiharcolni. Sőt a második fél­időben mutatott játék alapján a Mladost akár mind a két pontot is elvihette volna. Az első gól a harmadik perc­ben született. Strboje juttatta vezetéshez a hazaiakat. Utána volt ugyan néhány veszélyes tá­madása a Topolyának, de az eredmény változatlan maradt. A második félidőben válto­zott a játék képe. Főleg a Mla­dost kezdeményezett, és csak a szerencsén, illetve Nagy bravú­ros védésén múlott, hogy az 57. percben a vendégcsapat To­dorovic révén egyenlített. A 75. percben Lukinic játékvezető­­ kiállította Todorovicot, mert az egy ítélete után messzire elrúg­ta a labdát. Az utolsó 15 perc­ben egyenlő harcot vívott a két együttes. Kitűnt: Nagy, Božović, illetve Filipovic, Djukic--és Marcellé. soós ZENTA: Zenta—Slavija 1:1 (1:1) Népkerti pálya, 600 néző, ve­zette Pancsc (B. Crkva), góllö­vők: Sárkány, illetve Proda­nov. ZENTA: Nagynémedi, Horváth, Cušić, Fenyszárosi, Jestic, Vö­rös, Košec (Tevdenic), Sóti I., Sárkány, Božić, Bajusz. SLAVIJA: Máriás, Alabasovsz ki, Disalov, Silié, Mitric, Hrnjak, Srdić, Fratucan, Knežević, Pav­­kov, Prodanov. Bár az idénynyitón a Zenta jó játékkal rukkolt ki, a kö­zönség mégis elégedetlenül tá­vozott a stadionból. A hazai csa­pat többet támadott, számtalan veszélyes helyzetet teremtett, de csatárai rendre kihagyták a kí­nálkozó alkalmakat. Az első ne­gyedóra mezőnyjátékkal telt el. Az első veszélyesebb lövést Vö­rös küldte kapura, de a labda elsuhant a léc mellett. A 20. percben Sárkány kihagyta a mérkőzés legnagyobb gólhelyze­tét: Bajusz eszményien tálalt a kapu elé, de a középcsatár a lab­da mellé rúgott. A Slavija rit­kán, de veszélyesen támadott. A 30. percben Knežević jobb ol­dali beadására Prodanov jó ér­zékkel rajtolt, és a meglepett védők mellett közelről a hálóba talált. A gól felrázta a hazaia­kat, még erőteljesebb támadásba lendültek. A félidő vége előtt Jevtic fejjel ügyesen Sárkány elé küldte a labdát, és Sár­kány a kifutó kapus mellett be­rúgta a kiegyenlítő gólt. A második félidőben sem vál­tozott a játék képe: a Slavija védekezett, a Zenta pedig né­hány sikertelen támadás után egyre kapkodóbban játszott. A hazaiak fölöslegesen magas lab­dákkal kísérleteztek, de a Sla­vija jól záró védelme könnyen hárított. Néhány gólhelyzet így is akadt: előbb Sárkány, majd Lóti nem talált magára a ka­pu előtt. A mérkőzés végén élén­kebbek lettek a vendégek, de az eredmény nem változott. A leg­jobbak: Jevtic, Božić, Bajúsz, illetve Silié és. Prodanov. Pontot vesztett saját közönsége előtt a Topolya és a Zenta — Kikapott a Vršac, BAK, Potisje és a zrenjanini Radnički ZRENJANIN: Radnički—Bačka 1:2 (0:1) 300 néző, vezette: Popovic (Ku­la), góllövők: Mojsin (öngól) és Scepanovic, illetve Jonjev. Radnicki: Susa, Mojsin, Vag­ner (Erceg), Jonjev, Rastov, Gli­­šin, Tadin, Marié, Milankov, Dimitrijevié, Kiréanski, Imbro­­njev. Bačka: Kovačević, Poljakovié Račić, Zakié, Radjenovié, Sado­­jević, Rajaéié, Scepanovié, Grgié, Lőrincz, Ostojin. Kettős meglepetés született Zrenjaninban. Az első, hogy az idény elején jó, színvonalas mérkőzést láthatott a közönség, a másik pedig az, hogy kikapott a hazai csapat. A Backa két­ségtelenül jobb volt, megérde­melten győzött, noha a Rad­­nicki csatárai többet támadtak. Igen sok százszázalékos hely­zetet azonban kihasználatlanul hagytak. Főleg Kirtyanszki és Milankov volt pontatlan. Moj­sin hárítani szeretett volna, de rosszul nyúlt a labdához. A nagy Radnicki-nyomás ellenére a második gólt is a vendégek javára kellett írni. Ezután a Radnicki játékosainak erejéből csak szépítésre tellett. B. V. és ennek köszönhetik az egyet­len góljukat. A kapu felé ma­gasan szálló labdát Stevanov ügyesen elcsípte, és védhetetle­­nül a hálóba továbbította. De a gól után a hazai játékosok ért­hetetlenül lelassították az ira­mot, hovatovább mintha nem is lettek volna a pályán. A ver­básziak szinte kedvükre lőtték a gólokat. A vendégcsapatból Co­lakovic és Bojovic dicséretet ér­demel. Kaslik PANCSGVA: HIP:Radnicki (Zombor) 2:0 (1:0) 100 néző, vezette: Kuzmanov (Zrenjanin), góllövő: Jeremié 2. HIP: Jokié, Markovié, Marin­­ković I., Puskás II., Milivojevié, Milosavljev, Stojić, Kupec, Je’ remié, Marinković II., Dabié. RADNICKI: Antonié, Karácso nyi, Dubajić, Radišić, Jovié, Spargié, Popovié, Ivanovié, Mol­nár, Popovié N., Simić, Devšić. Az a néhány néző, aki kiment a bajnokság első mérkőzésére, jó játékot, élvezetes mérkőzést láthatott. Főleg a hazai csapat kezdeményezett. De ha Jokic kapus nem lett volna olyan re­mek formában, a szórványosan előretörő zomboriak szépíthettek volna az eredményen. Az első gólt Jeremié egyéni akciója vé­gén lőtte. A szünet után ismét ő volt eredményes. Erős labdá­ját Antonio kiejtette, az ismét Jeremié elé került, aki tétová­zás nélkül lőtte a hálóba. A HIP — úgy látszik — jól felkészült a bajnokságra, a zom­boriak ezzel szemben nem ké­szültek a legjobban, erőnlétük­kel­­volt baj, alig bírták ki a 90 ' percet. A két Puskás — a Di­namó egykori játékosai —,a HIP- ben folytatják pályafutásukat.­­ Mihály megsérült, s ezért hiány­zott tegnap a csapatból. LAKI­M. FEHÉR TEMPLOM: BAK—Vrbas 15 (0:2) 300 néző, vezette: Stojisavlje­­vic (Kikinda), góllövők: Steva­­nov, illetve Colakovic (3), Fe­renc és Bojovic. BAK: Milosavljević (Vujicic), Arsenijevié (Vukadinovié), Vlaj­­kovié, Radovanovié, Bota, Mit­­rovié, Stevanov, Munéan, Pet­­rovié, Todorovié, Putnik. VRBAS: Davidovié, Vislavski (Mušičić), Közös, Besermenji, Vujnovié, Popovié, Ferenc, No­­vakovié (Krunié), Colakovié, Bo­­jovié, Kukié. A bajnokság kezdete alaposan kiábrándította a hazai közönsé­get: a BAK, teljesen megérde­melten, súlyos vereséget szenve­dett. Már az első percekben meglátszott, hogy a verbásziak sokkal jobbak, szép támadásokat vezettek, ötletesen játszottak. Az első gólt Ferenc lőtte szabadrú­gásból. A védőfal nem jól he­lyezkedett el, a kapus nem is látta a labdát. Nem sokkal ké­sőbb 2:0 arányban vezettek a verbásziak, mert Vlajkovic le­maradt a versenyfutásban. A BAK játékosai nagy igyeke­zettel játszottak, a­ szünet után. VERSEC: Vršac—Tekstilac 1:2 (0:0) Városi stadion, 500 néző, ve­zette Bezanic (Ruma), góllövők Milošević, illetve Đukić és Ko­­lundžić. VRŠAC: Kresojevic, Popov, Beljin, Mrda, Radivojevié, To­kin, Grba, Barié, Đukić (Vara­­đan), Radulj, (Milošević), Mus­­kina. TEKSTILAC: Đinđić, Matovié, D. Stefanović, Kolundžić, Dokié, M. Stefanovié, Fegel, Zlatkovié, Gagović (Đukić), Marjanović, Gajié. Az első félidőben nagyon gyen­ge játékot mutatott mindkét csa­pat. Lassú iramú volt a mér­kőzés, és néhány kapura lövé­sük is messzire elkerülte a ka­put. A második félidőben a ha­zaiak erőteljesen támadtak, és a 62. percben Milošević révén sikerült is megszerezniük a ve­zetést. A vendégcsapat játéko­sait, megzavarta ez a gól, és egy ideig nagyon szervezetlenül ját­szottak. Ezt azonban a hazaiak nem tudták kihasználni. A mér­kőzés vége felé feljöttek a ven­dégjátékosok, és két góljukkal sikerült megszerezniük mind a két pontot. Bezanic játékvezető jól vezette a mérkőzést. M. SEKULIC ČELAREVO: ČSK—Sloven 4:1 (1:0) Sörgyár melletti pálya, 600 néző, vezette Novak (Szabadka), góllövők Belié (3) és Késié, il­letve Kovačević II. (öngól). CSK: Drobnjak, Zorić (Knežen vić), Karakaš I., Kovačević II., Antunović, Ciča, Karakag II., Késié, Belié, Kovačević I., Bá­lában. SLOVEN: Zrnié (Milnovié), Va­­riéak, Todorovié, Plavšić (Dob­­rosavljevié), Gavrilovié, Jovano­vié, Borojević, Dordevié, Janié, Šperić, Jeličić. Két teljesen eltérő félidőből állt a mérkőzés: az első részben unalmas, ideges, kapkodó játék folyt, a második részben azon­ban éppen az ellenkezője. Az első gólt Belic szerezte meg Balaban beadásából a tehetetlen Zrnic mellett. A második fél­időben a vendégek kerültek va­lamelyest fölénybe, de gól nem született számukra. A játék fo­kozatosan felélénkült, és Belic még két ízben hagyta maga mö­gött a Sloven védőit. Az egyiket, amikor 4—5 vendégj­átékos kö­zött áttáncolta magát, a másikat pedig, amikor Zrnic egyik el­ejtett labdáját megkaparintotta. Néhányszori kísérlet után Ko­siének sikerült 4-re emelni a CSK góljainak számát, a Sloven becsületgólját pedig szintén ha­zai játékos, Kovačević II. sze­rezte meg, amikor egy haza­adott labdájával meglepte Drob­­njakot. A látottak szerint a CSK ala­posan felkészült az idényre, a Sloven azonban ezúttal igen rossz napot fogott ki. A hazaiak közül kitűnt Belic és Antuno­­vic, a vendégcsapatban pedig Gavrilovic volt jó. Novak kitű­nően vezette a mérkőzést. K. Г. KANIZSA: Potisje—Polet 1:2 (1:0) A ŽAK—Srem mérkőzés elmaradt