Magyar Szó, 1977. szeptember (34. évfolyam, 255-269. szám)

1977-09-20 / 259. szám

18. oldal »s­l" Kuba és Japán elvitte az aranyérmet Európa elöl Ostrogonac gyengén emelt, nagy csalódást keltettek a bolgárok A stuttgarti kiállítási csar­nokban változatlanul gyér érdeklődés mellett folyik a súlyemelő világ- és Európa­­bajnokság. Ha vasárnap es­tig valaki vesz annyi fá­radtságot és összeszámolja, hány néző érkezett az aréná­ba jeggyel, akkor bizonyára kiderül, hogy a hivatalos sze­mélyiségek — vezetők, ver­senyzők, sporttudósítók — lényegesen többen vannak. Az 56 kg-os kategóriájá­ban 17-en indultak el, közü­lük azonban csak 14-en ér­tek el összetettben ered­ményt, a többiek kiestek szakításban, illetve lökésben. A versenyben maradt 14-ből a szabadkai Marko Ostrogo­­nac a 14., aki csak 95 kg-ot tudott kiszakítani, 125-t ki­lökni. 220 kg tehát az össze­tett eredménye, pontosan 10-zel gyengébb egyéni leg­jobbjánál. Ostrogonac világ­­bajnoki értékelés szerint 14., az Európa-bajnokságon­ pe­dig 8. az összetettben, szakí­tásban 15., illetve 8., lökés­ben pedig 13., illetve 8. A 17 versenyzőből álló me­zőnyben — hosszú-hosszú évek után — először nem szerepelt magyar versenyző. A gazdag pályafutás után visszavonult Földi Imre kép­viselte ebben a súlycsoport­ban több mint másfél évti­zeden át a magyar színeket, a kategória nagyágyúja, fő­szereplője volt, és egy kissé furcsának tűnt a kisembe­rek súlycsoportja magyar emelő nélkül. Schödl, a Nem­zetközi­ Súlyemelő Szövetség osztrák elnöke meg is je­gyezte: „olyan ez a súlycso­port magyarok nélkül, mint a gulyás paprika nélkül”. Nagy várakozás előzte meg Bulgária bemutatkozását. Köztudomású, hogy az el­múlt években sikert sikerre halmozó bolgárok alaposan megtorpantak, s stuttgarti fellépésük ígérkezett a végső döntésnek: valóban visszaes­tek, vagy pedig csak átme­neti nehézségekről, esetleg taktikázásról volt szó. Két nagyágyújuk lépett légsúly­ban porondra, Georgi Todo­­rov, aki korábban már 11 aranyérmet nyert és Ata­­nasz Kirov, akinek gazdag éremgyűjteményét 13 arany­érem ékesíti. A két világhí­rű súlyemelő csalódást kel­tett, különösen Kirov botla­dozott a súlyokkal, végül is csak 9. lett. A légsúly után a bolgárokkal kapcsolatos kérdésre a válasz tehát egy­értelmű: Bulgária súlyeme­lése válságban van. A légsúly nagy meglepetések­kel szolgált a világbajnoki cí­mekkel kapcsolatban. Kuba és Japán elvitte az aranyérmeket az európaiak elől. Ez azért is érdekes, mert tíz év alatt a ki­osztott 269 világbajnoki arany­ból 234 lett az európaiak zsák­mánya, más földrészek olykor­olykor részesültek sikerben. A szakítás világbajnoka a 19 esz­tendős havannai tanuló, Nunez lett 112,5 kiilós ifjúsági világ­csúccsal. Nunez diadalával kap­csolatban két dolog áll fenn: Kuba először nyert súlyemelés­ben világbajnoki címet és a fia­tal havannai diák 112,5 kilós sza­kítása annyi mint amennyit a montreáli olimpián lökött. Vagy­is fejlődése ugrásszerű. Az biztos volt, hogy Nunez az összetettben nem számíthat újabb sikerre, mert lökésben még messze van a súlycsoport erősségeitől. Amikor megkezd­ték a lökést, öt versenyző ka­cérkodhatott még az összetett világbajnoki címmel. Az nyert, akire a legkevesebben számítot­tak, a japán Hosotani, aki Mont­reálban, az olimpián azzal lep­te meg a világot, hogy szakítás­ban és lökésben sem tudott ér­vényes­ gyakorlatot bemutatni. Most viszont remekelt, kilökte a 145 kg-t, és ezzel Japának hat esztendő után újra összetett vi­lágbajnoki címet szerzett. Ho­sotani elvitte a lökés és az ösz­­szetett aranyérmét is. Légsúlyban a világbajnok­ság végeredménye: 1. Hoso­tani (Japán) 252,5 kg (107,5, 145), 2. Todorov (Bulgária) 247,5 (110, 137,5), 3. Csen Man-Lin (Kínai NK) 245 (105, 140), Dembonczyk (Len­gyelország) 245 (110, 135), 5. Li Hang-juan 242,5 (107,5, 135), 6. Nunez (Kuba) 242,5 (112,5, 130)... 14. Ostrogonac (Jugoszlávia) 220 (95, 125). Az Európa-bajnoki címet Todorov érdemelte ki Dem­bonczyk és az NDK-beli Ma­­vius (240 kg) előtt. A világ- és Európa-baj­­nokság harmadiki verseny­napján, hétfőn késő este a pehelysúlyúak lépnek po­rondra. BOSKOVICS Jenő (Stuttgarti telefonjelentés a Magyar Szónak) újvidéki labdarúgóliga TEMERIN, Sloga—Mladost (R) 4:2 (2:0) Sloga pálya, 300 néző, vezette: Janjic (Palánka). Góllövők: Mi­linovic I., 2, Gavrilovic és Ru­­žičić, illetve Jovanovic és Ko­­sanovic. SLOGA: Pantic, Milinovic II., Milicevic, Vajagic, Vucenovic, Ružičić, Djukić, Milinovic I., Gavrilovic, Obradovic (Trninjc), Baját, Stupar. MLADOST: Ivanovié, Stoisav­­ljevié, Marjanovié, Stojkovié, Moméllovié, Kosanovié, Surla, Radakovié, Jovanovié, Vekié (Kajéié), Obradovié (Smoljanac). :CSUROG: Hajdúk—TSK 3:4 (2:1) Az első negyedórában nagy ha­zai fölényt követően 2:0-ra veze­tett a Hajdúk. A TSK azonban újítani tudott és Micsutka (2), Horvát II. és Horvát III. góljai­val kiharcolta a győzelmet. N. J. PETROC: Mladost—Kabel 2:1 JAREK: Mladost—Metalac 3:1 SAVINO SELO: Buduénost—CSK 1:2 BECSE: Becse—Slavija 3:1 BEOCSIN: Cement—Partizán 0:2 ÚJVIDÉK: Index—Hercegovac 3:1 A táblázat: 1. CSK 5 3 2 0 8:4 8 2. Mladost (J) 5 3 1 1 10:5 7 3. Becse 5 3 11 8:3 7 4. Hercegovac 5 3 1 1 10:7 7 5. Kábel 5 3 0 2 13:5 6 6. Mladost (P) 5 1 4 0 7:6 6 7. Sloga 5 2 1 2 8:5 5 8. Slavija 5 13 1 6:5 5 9. TSK 5 2 1 2 7:9 5 10. Index 5 2 2 1 7:4 5 11. Mladost (R) 5 1 2 2 7:6 4 12. Cement 5 2 0 3 4:7 4 13. Buduénost 5 1 1 3 11:14 3 14. Partizán 5 113 8:14 3 15. Metalac 5 0 2 3 6:11 2 16. Hajdúk § 1 0 4 5:18 1 MAGYAR SZÓ Kedd, 1977. szept. 20. KÖZSÉGI LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁGOK Szabadka VISNJEVAC, Udarnik—Csantavér 0:4 (0:0) 300 néző, vezette: Vukelic (Sza­badka). Góllövők: Lenkov 2, Cvdt­kó és Futó. UDARNIK: Horvatski, Mileus­­nić I., Babié, Torbica, Bursaí I., Bursač II., Prole, Vujnié, Futó, Szkala, Mileusnić II. CSANTAVÉR: Kuktin, Zabos, Kelemen, Ivkovics, István, Cvit­kó, Földi (László), Thurzal, Les­kov, Kovács (Bálla), Futó. Szeles, esős időben, jó iramú játékban volt része a közönség­nek. A hazai csapat a 46. percig tudott ellenállni a felkészültebb vendégeknek, de Leškov 25 mé­terről lőtt gólja megtörte ellen­állását. A Csantavér továbbra is nagy formában harcol. Kitűnt: Torbica, illetve Zabos és Kelemen. I. L. SZABADKA: Lokomotiva—Tavankut 0:0 Solid-pálya, 100 néző, vezette: Kökény (Szabadka). LOKOMOTIVA: Sekulic, Mo­só, Harmat, Petković, Krmpo­­tic, Kampa, Kakas, Maric, Mo­ntié, Luk­ó, Fehér. TAVANKUT: Spasovski, Ta­kács, Tokodi, Stipić, Oróié, Ha­bié, Franciskovic, Tumbas, Si­mié, Préié, Tumbas II. A nehéz pályán a vendégek találták fel jobban magukat, de játékukban baj volt a befejezés­sel. A csatárok még a legjobb helyzeteket is elügyetlenked­­ték. Kitűnt: Krmpotic, illetve Simic. SZABADKA: Pionir—poljoprivrednik 2:1 (0:0) Pionir-pálya, 200 néző, vezet­te: Margit (Szabadka). Góllövők: Dragic az 59., Carek (öngól) a 90., illetve Marčetić az 55. perc­­ben. PIONÍR: Lackó, Vojnits, Grbeé, Bogdanovié, Tikvicki, Moravéié, Husléié, Préié, Dra­gié, Ozsvár (Kuktin), Ilié. POLJOPRIVREDNIK: PerticS, Bajié, Övári, Dávid, Carek, Csi­kós, Maréetié, Bodié (Cvetiéa­­nin), Carek II., Tepavac, Ko­vács. Nagyon fontos két pontot nyert meg a Pionir. Csatársora azonban ezúttal sem remekelt. Szerencséjére ami nem sikerült neki, megvalósította a vendég­csapat középhátvédje az utolsó percben, miután egy szabadrú­gást saját hálójába juttatott. Kitűnt: Tikwicki, Ikic és Bog­danovic, illetve Pertics és Mar­­cetic. A többi eredmény: Peščara— Bratstvo 2:1, Kaponja—Solid 1:0, Mladost—Györgyén 1:1, Hajdúk —Gramicar 2:0, Zednik—Zorka 2­ :1. A táblázat: A kővetkező forduló: Bratstvo —Tavankut, Zorka—Lokomotiva, Graniéar—Zedinik, Poljoprivred­­nik—Hajdúk, Györgyén—Pionir, Csantavér—Mladost, Solid—Udar niik, Peséara-Kaponja. Aleksandar GABOROVIC Topolya BACKI SOKOLAC: S okol ac—Nap r edak 1:3 (0:1) 150 néző, vezette: Cicvara (To­pólya). Góllövők: Ivancevic il­letve Jerkovic és Paunovic 2. GUNARAS: Olimpija—Bácska 0Л (0a) 150 néző, vezette: István (To­polya). Góllövő: Balácsi. NJEGOJEVO, Proleter—Panonija 3:1 (1:0) 109 néző, vezette: Svesity (Mo­­ravica). Góllövők: Zabos, Buk­­vic és Sevic, illetve Suša. Krivaja: Krivaja—Polled­a 1:2 (0:2) 150 néző, vezette: Cerebla (To­pólya). Góllövők: Borkovic, il­letve Medalovic és Szuromi. zobnatica: Zobnatica—Partizán 2:o (0:0) 100 néző, vezette: Foljakovic (Feketics). Góllövők: Ivsity az 50. és Preradovic a 65. percben. ZOBNATICA: Sijan, Hm jak, Njegovan, Kohanecz, Rapajié, Kinežević. Ivsity. Szatmári, Vu n.iák. Preradovié (Paipp), Uki­­nov. PARTIZÁN: Hegyelai, Gornil­levics, Lovas, Csordás, Fehér, Tajman, Branscov, Kalapáti (Ju­hász), Bracatov, Poporv, Bélája. A rossz idő ellenére, kiválóan játszott a két csapat. Mindkét félidőben egyenrangú harc folyt a pályán, s a győztest az döntötte el, hogy a vendségvé­­delem két óriási hibát vétett. Kitűnt: Ivsity és Preradovic, illetve Csordás és Tajman- A Pobeda erőnyerő. A táblázat: A következő forduló: Parti­­ zán—Krivaja, Panonija—Zobna­tica, Bácska—Proleter, Napre­dak—Olimipij a, Egyslég—Sokolac. T. J. Tiszamenti A liga Vasárnap minden felé esős időben, bonyolították le a mér­kőzéseket ebben a ligában. Ti­zenhat sárga, két piros lap, 35 gól és egy nagy meglepetés a forduló statisztikája. Zentán a Kristal valamivel jobb játék után győzött az eddigi éllovas Sloga ellen. Csókán 8 gólt lát­hatott a mintegy 100 főnyi kö­zönség, de 1:0-ás hazai vezetés után a játékvezető kiállította a vendégek kapusát Teleikit, így végig 10 emberrel játszottak és nagyarányú vereséget szen­vedtek. Moholon a Bácska vé­gig fölényben volt gyulai ven­dégcsapat ellen és nagy ará­nyú győzelmük megérdemelt, sőt a mérkőzés végefelé iskola játékot mutattak a hazaiak, fő­leg Kuburic révén. Szanádon a Jadran nehezen győzte le a sereghajtó Tisza együttesét, mely még az I. félidőben ve­zetett is, de a szünet után fel­javult a hazai csapat játéka és kiharcolta a győzelmet. A legnagyobb meglepetést ebben a fordulóban a Mladost keltet­te. Újonc létére legyőzte a ta­pasztalt zentai együttest, mely­nek ugyan voltak gólhelyzetei is, de nem tudta értékesíteni. A hazaiak viszont minden le­hető helyzetet góllá változtat­tak. Keresztúron kemény és harcias csatát vívott a két Je­­dinstvo együttese, a hazaiak már 4:1-re vezettek, amikor az utolsó percekben két gólt kap­tak, de a bocsáriaknak már nem volt idejük az egyenlítés­re. Eredmények: ZENTA, Kristal—Sloga 2:0 (1:0). Játékvezető: Beszédes (Ka­nizsa), góllövők: Juhász 25. és Horváth 68. percben. KRISTAL: Martinovic, Krecs­­kó, Sáfrány, Lakatos, Hegedűs, Vörös, Devic (Horváth), Mila­­novic, Juhász, Vukov, Szabó. SLOGA: Csávics, Savic, Gyöm­bér, Xlijin, Pintér I., Sáncul, Blagojevic, Pintér I., Vasin, Rádic, Grba. CSÓKA: Proleter—Borac 6:2 (4:0) Játékvezető: Belac. Góllövők: Nyári 36. és 37., Borza­i 3., Božić 25., Bari 51., Mikló­s 70., illetve Sugic 2. és 64. (tizen­egyesből) és Rajkov a 78. perc­ben. PROLETER: Stinjac, Rajic, Gollé, Tóth, Szekula, Miha­­ljev, Nyári, Borza, Saravalac, Miklós, Bari. BORAC: Telečki, Markov, Ug rinov, Sugié, Ristié, Martinov, Jagodin, Gligorin, Sugié II., Rajkov, Beodranski. MOHOL: Bácska—Graniéar 5:0 (4:0). Játékvezető: Fendrik (Zenta). Góllövők: Ciric 17., Vujadinov 22., Bajšanski a 29., Kubolié a 40. és Nagy I. 82. percben. BÁCSKA: Megyeri, Nagy I., Durkulic, Nagy II., Radonic, Balogh, Kubolic, Jakulé, Baj­­šanski, Ciric, Vujadinovic. GRANICAR: Zakic, (Veseli­­ nov), Baéikin, Miladinov, Ne­­deljkov, Plaváié, Lénert, Ka­­lopper, Kuzmanov, Baéikin I., Sašlić, Baéikin II. SZANÄD: Jadran—Tisza 3:2 (1:2). Játékvezető: Tóth, (Zenta). Góllövők: Oluški II. a 30. és 75. percben, Stojanov a 66., il­letve Radanov 6. és Máté 34. percben. JADRAN: . Lukšić, Sokolo­­vački, Samardžija, Oluški I., Zivanov, Stojanov, Bugovraček, Oluški II., Nadrljanski I., Na­­drljanski II., Nadrljanski III. TISZA: Jakaa, Prokin, Rico, Csóti, Balázs, Stepić, Retek, Pintér, Nagy, Radanov, Máté. BOGARAS: Mladost—Zitopro­met 5:3 (3:2). Játékvezető: Törtei (Kanizsa). Góllövők: Kalai a 86. és 89. percben, Turcsányi a 7., Nese­­bnik a 33. és Utasi a 42. perc­ben, illetve Verebes a 10., Cu­­sic a 36., Kalmár 75. percben. MLADOST: Márkovics, Ber­kes, Kálai, Kucora, Szűcs, Cérna, László I., László II., Utasi, Turcsányi, Nesebik. ZITOPROMET: Homolya, Mé­száros, Tóth, Góza, Kalmár I., Cusic, Savic, Kálmán, Verebes, Prikidanovics, Božo, (Kalmár II.). KERESZTÜR: Jedinstvo (K)— Jedinstvo (B) 4:3 (2:0). Játékvezető: Bene (Zenta). Góllövők: Zrim a 3. és 18. percben, Janéié az 53. és 85. percben, illetve Pilipovic 74. és 88. percben és Mandié a 90. percben. JEDINSTVO (K): Popov, Bla­­žić, Mos, Pecan, Malbaski, Be­­rejski, Zrim, Novakovic, Vujo­­vic, Janéié, Hrastocek. JEDINSTVO (B): Nyári, Cur­­éié, Minakovic, Radakovic I., Radakovic II., Koljaca, Koso, Loncida, Popovic, Filipovic, Mandic. A táblázat állása: A következő forduló: Mladost —Jedinstvo (K), Granicar—Zito­promet, Borac—Bácska, Tisza— Proleter, Sloga—Jadran, Je­dinstvo (B)—Kristal. A mérkő­zések kezdete 15.30 óra. Tiszamenti B liga A 2. fordulót bonyolították le vasárnap az eddig beérkezett je­lentések szerint hét sárga és egy piros lap volt a játékvezetők adaléka, míg a csatárok 17 al­kalommal találtak az ellenfél hálójába. Jlartonoson ismét csa­lódott a közönség a hazaiak újabb döntetlene után ezúttal a lelkes jázovóiak ellen. Felső­hegyen már 5:0-ra vezetett a tor­nyosi Radnicki, amikor a hazai­ak 10 perc alatt 3 gólt lőttek a mérkőzés vége felé, de a vere­séget nem tudták elkerülni a felkészültebb vendégek ellen. Az újonc Petőfi főleg az I. félidei jobb játék után győzött a má­sik újonc, AFK utánpótlás csa­pata ellen. Feketetóról és Orosz Jámosról nem érkezett jelentés a mérkőzés kimeneteléről. Ered­mények:­­ FELSŐHEGY: Sloboda—Radnicki 3:5 (0:5) Játékvezető Simic (Zenta), gól­lövők: Csernyák a 76., Újházi a 78. és Szokola a 82. percben, illetve Hajagos a 22. és a 35. percben, Gere a 10. és a 44. perc­ben és Mogyorósi a 16. percben. SLOBODA: Berta, Skutéti, Mu­ra, Nagynémedi, Károly, Cser­­nák, Mikonja, Birkás, Szokola, Újházi, Visitei. RADNICKI: Pintér, Homolya, Lality, Horváth, László, Janus­­kó, Gere, Mogyorósi, Hajagos, Fodor, Győri. KISPIAC: Petőfi—AFK II. 3:2 (2:0) Játékvezető Perovic (Horgos). Góllövők: Miskolci az 1. és 67. percben, Bíró a 40. percben, il­letve Balogh a 65. és Páner a 75. percben. PETŐFI: Kovács, Bende, Tö­rök, Györfi, Szabó, Kovács II., Nagy, Bíró, Kovács III., Miskol­ci, Fehér. AFK II: Sóti, Vukov, Boros, Hadik, Páner, Örményi, Nyilas, Dragin, Balogh, Vukojevic, Sta­­nimirovic. MARTONOS, Jedinstvo—Egység 2:2 (1:0) A következő forduló: Egység— Sloboda, AFK II.—Jedinstvo, Orom—Petőfi, Sport—Slavija, Radnicki—Mladost (F). A kezdé­si idő 15.30 óra. V. I. Pancsova DOLOVO: Dolovo—Kék Duma 3:1 (0:0) 150 néző, vezette: Ignjatom­­c (Pamcsova). Góllövők­: Ankucic, Modvuki és Stojanom­ic, illetve Djukié. KÉK DUNA: Krušković, Do­sen, Blagojevic, Godec, Lj. Lji­­ljamié (Samu), Nagy, Djukic, Jakab J. (Kóródi), D. Ljiljamic, Kuzsner, Jakab L. Az első félidőben hatalmas fö­lényben játszott a székelykevei együttes, de csatárai a legjobb gólhelyzeteikből sem tudták el­találni a Dolovo hálóját. A bíró egyébként egy 11-es sem adott meg számukra. A folytatásban elfogyott a vendégek ereje, s a hazai csapat, ezt meg védelmé­nek hibáit kihasználva, bizto­san nyert. A többi eredmény: Borac (St) —Borac (S) 1:1, Mladost—Spanta­cuis 2:1, Jugoslavia—Omladinac 3:1, Zaidrugar—Radmnicki 1:0, Po­let Utv­a 2:1, Unirea—Bratstvo 3:1. A táblázat: Zombor A 4. forduló eredményei: Pa­monija—Stanišić 3:3, Partizan— Dinamo 2:0, Zadrugar—Mladost (K) 2:1, Bratstvo—PK Sombor 0:0. Severtrans—Rusin 1:3. Méta lac—iMiiadost (NC) 0:1, Omladi­­nac—Jedinstvo 4:2. Zrenjanin I. csoport Jedinstvo-pálya, 200 néző, ve­zette Borjanowic (Zrenjanin). Góllövők: Rádió, illetve Juhász 2. JEDINSTVO: Bogic, Mihic, Ni­kolic, Skundric, Camkovic, Si­­jam­, Nikolic H. V. Košutić, Rá­dió, Budimir, és D. Košutić. LEHEL: Samardžić, Borbély, Varga, Rice, Balázs, Tápai, Bar­na, Juhász, Németh, Halai és Radujkov. Jó iramú mérkőzésen a ven­­­dégcsart kihasználva, a kínál­kozó alkalmat, megérdemelten vitte el a bajnoki pontokat. Kü­lönösen Juhász volt elemében, aki a 48. és a 81. percben szer­zett találataival bebiztosította csapata győzelmét. Delijia—Bega 6:0 (2:5) ISO néző, vezette: Popovic (Ki­kindia). Góllövők: Bajic 4, Sc K­raf'wk­i 2 BEGA: beli (Kralj). Kaslik, Kiss. Sebestyén. Kukll, varga, Maíksiméev, GrubaCki, Bodnaj, Vidtkaji, Vraéair. A vendégcsapat Sveller, Pa­tai, Mészáros és Marinsc­owic nél­kül nem tudott méltó ellenál­lást nyújtani a liga éllovasá­nak. A mokriniak remSSSl ját­szottak, s különösen a trenija­­nini Proleterből visszatért kö­­zépcsa­tájuk Bed­­é volt nagy for­mában. A Bogának csak a küz­dőképessége vol­t megfelelő szin­ten. Legjobb játékosa Kukli volt. A forduló többi eredménye: Október 2—Sloga 5:0, Vojvodi­na— Naftagas (B) 7:1, Proleter— Zadrugar 0:4, és Naftagas (B)— Borac 3:2). A táblázat: II. csoport MAGYARCSERNYE: Roham—Zlatica 0:2 (0:2) 200 néző, vezette Mrdjan (Zre­njanin), góllövők: Lašković, és Vitkovic. ROHAM: Csíkos P., Szilágyi J., Csányi, Nagy G., Sundjuko­­vic, Martinovic, Nagy I., Szilá­gyi L., Csíkos Z., Máé és Ta­nok. ZLATICA: Lojbur, Vukosav, Knežević, Erié, D. Vasié, Radi­­éevié, z. Vasié, Marimkovié, Pét rović, Lašković és Višković. A csernyei együttes tovább süllyed a lejtőn, és a 4. for­duló után egyedüli csapat, amely nem szerzett pontot. A mérkőzés egész tartama alatt a vendégegyüttes volt a jobb és megérdemeltem könyvelte el a két bajnoki pontot. A forduló többi eredménye: Banat—Regej 3:3, Omladinac (RT)—Radnijcki 4:2 Potisje—Voj­vodina 0:3, ASK—Napredak 5:0 és Progresul—Omljadimiac (B) 2:4. A táblázat: Zrenjanin—Szécsány községi liga KONAK: Borac—MSK 3:1 (1:1) 200 néző, vezette Fülöp (Zre­njanin). Góllövők: Karanjac, Szőke és Juhász, illetve Goda. BORAC: Sötét, Kálnok, Pe­­nov, Oszvald, Eman, Bodor, Pandurov, Juhász, Karanjac, Kne­evic és Szőke. MSK: Nagy, Szabó, P. Rimai, L. Kalocsai, Fenyvesi, Goda, Rácz, Gábor, Z. Kalócsai, D 1 - Rimai, és Jorga. Ez a győzelem és egy döntet­len után vasárnap elszenvedte első vereségét a szentmihályi csapat. A mérkőzés első 45. per­cében egyenrangú ellenfelek küzdöttek a pályán, de a folyta­tásban a szentmihályi játéko­soknak fejet kellett hajtaniuk a harcia­sabb Borac előtt. A forduló többi eredménye: Taimic—Jedinstvo 1:2, Proleter— Mladost 1:1, Stajicevo—Unirea 4:0, és Partizán—Zeleznicar 1:0. A táblázat: Sz. B. Magyarcsernye—Bega­­szentgyörgy községközi liga A 4. forduló eredményei: SZERBITTABÉ: Október 1__Borac 0:2 KRAJISNIK: ÚOtij.—Olimpija 5:6 RÄDÖJEVO: ~ ~ ^ G ra.ni ба r—Tör ekv és 1:1 UDVARNOK: Buduénost—Kinizsi 8:0 BANATTOPÖLYa :' Napredak—c. Zvezda 1:3 A táblázat: A táblázat: MOKRIN: 1. csantavér 5 5 0 0 26:3 10 2. Zorka 5 4 0 1 17:4 8 3. Graniéar 5 4 0 1 11:5 8 4. Hajdúk 5 4 0 1 8:4 8 5. Poljoprivred. 5 2 2 1 21:6 6 6. Zednlk 5 3 0 2 19:11 6 7. Tavankut 5 2 1 2 10:7 5 8. Solid 5 2 0 3 7:8 4 9. Bratstvo 5 2 0 3 9:11 4 10. Peséara 5 2 0 3 9:12 4 11. Pionir 5 2 0 3 9:15 4 12. Györgyén 5 1 1 3 6:9 3 13. Udarnik 5 1 1 3 4:9 3 14. Lokomotiva 5 1 1 3 6:18 3 15. Mladost 5 0 2 3 2:9 2 16. Kaponja 5 1 0 4 4:35 2 1. Pobeda 3 3 0 0 0:3 6 2. Egység 2 2 0 0 7:4 4 3. Bácska 3 2 0 1 7:5 4 4. Partizán 3 2 0 1 5:3 4 5. Zobnatica 3 1 1 1 4:3 3 6. Panonija 3 1 1 1 4:5 3 7. Proleter 3 1 0 2 5:5 2 8. Napredak 2 1 0 1 4:4 2 9. Sokolac I. 1 2 4:4 1 19. Krivaja 2 0 X 1 2:3 1 11. Olimpija 3 0 0 3 2:7 3 1. Proleter 4 3 1 0 11:3 7 2. Kristal 4 3 1 0 10:4 7 3. Bácska 4 3 0 1 14:6 6 4. Mladost 4 3 0 1 10:8 6 5. Sloga 4 2 11 10:7 5 6. Jadran 3 2 0 1 10:7 4 7. Jedinstvo (B) 4 112 12:11 3 8. Zitopromet 4 1 1 2 10:10 3 9. Jedinstvo (K) 4 112 7:12 3 10. Borac 3 0 1 2 5:12 1 11. Graniéar 4 0 1 3 5:15 1 12. Tisza 4 0 0 4 3:12 0 A táblázat: 1. Radniéki 2. Egység 3. Orom 4. AFK II. 5. Jedinstvo 6. Petőfi 7. Sloboda 8. Slavija 9. Mladost (F) 10. Sport 2 2 0 0 9:5 2 1 1 0 9:5 1 1 0 0 3:2 2 1 0 1 6:6 2 0 2 0 3:3 2 1 0 1 6:9 2 0 1 1 4:6 1 » 0 1 3:4 1 0 0 1 2:3 1 0 0 1 2:4 1. Mladost 5 5 0 0 14:2 10 2. Kék Duma 5 4 0 1 12:5 8 3. Jiugosliavijia 4 3 1 0 12:4 7 4. Omladinac 5 3 11 15:11 7 5. Utva 5 2 12 11:10 5 6. Unirea 5 2 1 2 9:10 5 7. Dolovo 5 2 X 2 8:9 5 8. Pölet 5 2 0 3 9:10 4 9. Spartacus 5 1 2 2 8:10 4 10. Boraié (S) 5 113 8:12 3 11. -Borac (St) 5 0 3 2 7M1 3 12. -Zadrugir 5 113 6:12 3 13. RadmiOKi 5 1 1 3 3:9 3 14. Bratstvo 4 0 13 зао 1 BANATSKO KARAD JORDJEVOí Jedinstvo—Lehel 1:2 (0:0) 1. Delija. 4 3 10 14:4 T 2. Zadrugar 4 3 1 0 9:1 T 3. Naftagas (E) 4 3 0 1 13:6 6 4. Lehel 4 2 2 0 7:5 6 5. Vojvodina 4 2 1 1 14:5 5 6. Október 2. 4 1 1 2 6:4 3 7. Jedinstvo 4 112 6:7 3 8. Naftagas (B) 2 1 1 2 9:18 3 S. Proleter 4 112 3:13 3 10. Borac 4 0 2 2 4:6 2 11. Sloga 4 1 0 3 6:9 2 12. Bega 4 0 1 3 2:15 1 1. Vojvodina 4 4 0 0 12:2 8 2. Omladinac (B) 4 2 2 0 7:4 6 3. Zlatica 4 2 2 0 3:0 6 4. ASK 4 2 11 13:5 5 5. Banat 4 2 11 11:7 5 6. Omladinac (RT) 4 2 11 7:5 5 7. Potisje 4 12 1 4:6 4 8. Radniéki 4 112 3:7 3 9. Napredak 4 112 4:9 3 10. Progresul 4 1 0 3 5:12 2 11 Begej 4 0 1 3 4:7 1 12. Roham 4 0 0 4 1:10 0 1. Zadrugar 4 3 10 12:8 7 2. Panonija 4 2 2 0 8:5 7 3. Rusin 4 3 0 1 6:4 6 4. Omladinac 4 2 1 1 11:8 5 5. Jedinstvo 4 2 11 7:7 5 6. Partizán 4 2 0 2 11:6 4 7. Mladost (K) 4 2 0 2 7:7 4 8. PK Sombor 4 12 1 9:11 4 9. Mladost (NC) 4 112 6:7 3 19. Bratstvo 4 112 5:6 3 11. Severtrams 4 1 1 2 4:6 3 12. etamišić 3 111 4:6 3 13. Metalac 4 0 1 3 3:8 l 14. Dinamó 3 0 0 3 2:6 0 1. Mladost 4 1 3 0 8:5 5 2. Tamiš 4 2 11 6:4 5 3. Borac 4 2 11 9:11 5 4. Stajiéevo 3 2 0 1 12:2 4 5. Jedinstvo 4 2 0 2 11:10 4 6. Proleter 4 12 1 6:5 4 7. Tisza 3 111 6:5 3 8. MSK 3 111 4:4 3 9. Partizan 3 111 4:19 3 10. Zeleznicar 4 1 0 3 2:5 2 11. Unirea 4 1 0 3 3:10 2 1. Borac 4 4 0 0 17:1 8 2. Polet 4 4 0 0 12:1 8 3. C. Zvezda 4 2 2 0 9:5 4 4. Törekvés 4 2 1 1 12:4 5 5. rGaniéar 4 12 1 8:5 4 6. Buduénost 4 1 1 2 10:10 3 7. Október 1. 4 1 0 3 5:11 2 8. Napredak 4 1 0 3 6:9 2 9. Kinizsi 4 1 0 3 4:19 2 16. Olimpija 4 0 6 4 3:21 6