Magyar Szó, 1984. október (41. évfolyam, 271-285. szám)

1984-10-08 / 278. szám

*98*. ©KfSb'er 8., Tréff5 VAJDASÁGI LIGA Egy pont elúszott Topolyáról SZABADKA: Bačka—Palics 0:0 Bácska-Dálya, 2000 néző, vezette: Mu­šikić (Titoverbász). Bácska: Krstié. Kerleta, Simun. Sze^ kér, Remeš. Bosnyák, Ostojié, Džever (Borvárf) Rimac, Ratkovié, Ronéevié. Palms: Kmec. Horváth, Vuković, RO' ganovié. Sovic, Mucsi, Margit (Kovács) Harder (Arbahám), Kubičković, Szabó «Žftirić. A vajdasági liga 8. fordulójának sza­badkai rangadójára szépszámú közön­ség gyűlt össze. A talaj nehéz volt mert egész délelőtt esett az eső. Mind­két szakvezetőségnek nehézségei vol­tak a csapat összeállításánál. A haza együttesből kimaradt Cvitovic, a Pa­licsból pedig a két legjobb játékos Matkovic és Bojié. Mindkét csapa adós maradt a közönségnek, mert a csatárok csalódást keltettek. A Bács­ka egész idő alatt kezdeményezett, a Palics pedig csak védekezett. Ilyen játékkal nem lehet jó eredményt el­érni. Az első félidőben kevés gólhelyze adódott. A 19. percben Kubickovic 10 méterről a szemöldökfát találta el. Nem sokkal később Simun lefutott, kicse­lezett néhány játékost, középre ját­szott. Rimac három méterről kapur­a fejelt, a kapus már verve volt. Vuko­vic kézzel állította meg a labdát. Jo­gos 11-es, Bošnjak lövése a kapufár csattant. Szünet után sem volt változás az erőviszonyokban és a játékmóddan sem. Továbbra is a Bácska kezdemé­nyezett, de a Palics védelme áttörhe­teb­en volt. A 68. percben a segédbíró nagy hibát vétett. Elnézett egy les­­helyzetet, de a Bácska szerencséjén Kubickovic, majd Abrahám is gyat­rán lőtt kapura. A legnagyobb helyze­tét Juric hagyta ki, amikor négy mé­terről sem volt képes gólt lőni. A pontosztás igazságos. Kitűnt: Kerleta Simun és Remeš, illetve Kmec, Roga­novic és a mezőny legjobbja, Sovic. A. G fejesgólt ért el A sportszerű mér­kőzésen az újvidéki játékvezető köz­­megelégedésre bíráskodott. B. JANCIC RADNICKI SZ. M.: Djuric, Podgo­­ reiec, JLiuuisavljevic. Sarcevic iMoso­­ricki), Dubgevic, liogas, varga, btigiic. brúic, Jovic, Kaszás (zivkovic). Nem volt nehéz dolga a Bácskának. Könnyen legyőzte a sereghajtót. Az eredruény még jobb is lehetett volna, na szeme­ülésé ebek mindkét csapat csa­tárai. A 11. percben Pesic hasznos lab­dát kapott, és 20 méterről hatalmas bombát küldött a trenjanmi kapura. A labda a megrökönyödött Djukic mel­lett beragadt a bal felső sarokba. A 27. percben Tešic és Cekovic labd­acse­­réje után, Tešić egyedül találta ma­gát Djuric előtt, és­­rutinosan a ki­mozduló kapus mellett eltalálta a bal alsó sarkot. A 33. percben Podgorelec beadását Stiglic a lehetetlen palánkai védelem mellett a jobb sarokba fejel­te, a 30. percben Cekovic beemelte a labdát a 16-osba és az mindenki meg­lepetésére a bal felső sarokban kötött ki. Szünet után feljött a Radnicki, de az 50. percben mégis a hazaiak ju­tottak újabb gólhoz. Teáré egy jobb oldali labdát második kísérletre a há­lóba juttatta. A 64. percben Ziroje­vic, Dubljevic és Cuéuz startolt egy labdára 6 méterre a kaputól. Mind­hárman a fűre huppantak. Cuéuz volt a legszemfülesebb, és fekvő­­helyzetből bepöccintette a labdát a hálóba. És vé­gül a 73. percben a palánkai kapus rossz közbelépése után, Stiglic az üres kapuval találta magát szemben, lövése a kapu mellé szállt. Kitűntek: Pisanjuk, Cuéuz és Teásé, a vendégcsapatból senki sem érdemel dicséretet. V. S. ÚJVIDÉK: Index-Radnički (7) 4:2­1:21 . Diákpálya, 200 néző, vezette Sabos (Sid). Góllövők: Hložan a 39. Brankov­icc 58. és az 59., Jovanovic a 75., illet­ve Nimak a 24. és a 45. percben. INDEX: Krčmar, Babić (Nedicj, Mol­nár, Márkus, Nenadić, Hložan, Mareš, Babić, Djurovic (Jovanovic), Brankov, Stanišić RADNICKI (Z): Alempié, Radovié, Hernaus, Popovié, Kartalija, Tanasié, Stevanovié, Nimak, Radulovič (Šija Čić), Dobrota (Cičovački), Djukié. Végig esőben bokáig érő sárban és vízben küzdött meg egymással a két csapat, de ennek ellenére jó iramú, mozgalmas és gólokban gazdag játékot nyújtott. Az első negyedórában a ha­zaiak voltak fölényben de a zomboriak fokozatosan felszabadultak a nyomás alól, sőt átvették az irányítást és meg­érdemelt vezetéssel tértek pihenőre. A folytatásban azonbam újítani tu­dott a hazai gárda, olyannyira, hogy a hajrában elmulasztotta, hogy súlyos vereséget mérjen immár letört ellen­felére. A meggyőző eredmény ellenére a vendégek igen veszélyes csapat be­nyomását keltették, amelynek azonba­n a védelem a gyengébb része. Az első izgalmas jelenet a 22. perc­ben adódott, amikor Bašić 22 méteres szabadrú­gását Alempié a jobb felső sa­rokból nyomta szögletre. Két perccel később Djukic átívelt a jobb oldalra, Stevanovic visszagurított Nimak elé, aki védhetetlenül lőtt a hálóba. A 37. percben Markus egyenlíthetett volna de közeli fejesét a zombori kapus szögletre ütötte. Két perc múlva jobb oldali szabadrúgáshoz jutott az Index Bešić beadását Balozan fejelte a hálóba Már a következő hazai támadás újabb gólt hozhatott volna, de Stanišić esté­ben ellőtt labdája a bal kapufán, csat­tant Az utolsó pillanatokban Stevano­vic beadásából Nimak biztosan fejelt a léc alá. Mindjárt a második félidő elején a vendégek eldönthették volna a mérkő­zés sorsát, de Djukic két nagy hely­zetet kihasználatlanul hagyott. Az 52 percben Mares szemtől szembe találta magát Alempiétvel, de belelőtte a lab­dát. Az 58. percben Jovanovic szépet tálalt Brankov elé, aki közelről a há­lóba továbbította a labdát. Pillanatok­kal később 20 méteres szabadrúgáshoz jutott az Index, s míg a zomboriak a sorfa! felállításával voltak elfoglalva, a szemfüles Brankov a jobb sarokba rúg­ta a labdát. A vendégek valamit rekla­máltak ,3 bírónál, nyilván azt, hogy nem adott jelt a szabadrúgás elvégzéséhez de ő némi magyarázkodás után hatá­rozottan a középre mutatott. Ettől kezdve visszaesett a Radnicki s a 75. percben Jovanovic a tizenegyes tájékán szépen megszabadult őrzőjé­től, és elegánsan a bal alsó sarokba gurította a labdát. A 86. percben Sta­miáté mindössze 3—4 méterről kam mellé fejelt, majd a 89. percben Bran­kov farkasszemet nézett a vendégei portásával, de elhamarkodottan bele­rúgta a labdát. (V) m­m: Reichs—Mladost (A) 1:0 (1:0) Radnicki-pálya, 300 néző, vezette Plavšić (Újvidék), góllövő: Ljiljanic 41. percben. RADNICKI: Vujovic, Lljiljanic, Ili Subitin, Ostojic, Lucic, Glasnovic, To­sic (Dilparic), Jacimovski, Csányi, Pet­kovic (Petric). MLADOST: Miočević, Pavlicic, K­vanovic, Pavlovic, Mandic, Kukić, Ra­kié, Djukic (Mackié), Djulum, Pajo­vic, Barovic. Az első félidőben a hazaiaknak va több helyzetük, és ebben a játék részben született az egyetlen találó is. Szünet után védekezett a Radnic­ki, és megérdemelten szerezte meg két pontot a jó képességű vendégek­kel szemben. A mérkőzés egyet­lő gólja a 41. p­ercben esett, amikor Gla­­novic beadását Jacimovski a befut­ójil­janic elé tálalta, aki közelről szó. TOPOLYA: AIK—Kábel 2:2 (1:1) Városi stadion, 2000 néző, vezette Jo­vic (Stara Pazova), góllövők: Lukié a 42. és a 70., illetve Dobric a 30. és Vu­­kelic a 86. percben. AIK: Majer, Dudás, Banjeglav, Na­­rand.žić, SKenderovié, Kokotovié, Lu­kié, Bošković, Savié (Eper), Djurovié, Agbaba. Kábel: Verebes, Brkić, Plavšić, Stan­­četić, Zagorčić, Simun, Jović, (Miliee­­vić), Opacić, Dobrić; Radin (Vukelić), Midé. Tolj­agic edző tartott ettől a találko­zótól, mert Bilbiját, Barjaktarevicet, Rekeckit, Országot és Kneževicet, 5 élvonalbeli játékosát különféle okok miatt nélkülöznie kellett. A vendégcsa­patban viszont Verebes, Brkic, és Za­­gorčić, a volt AIK-játékosok kiváló játékkal rukkoltak ki. A hazaiak ez­úttal jól játszottak, szemlátomást egy­re jobban javul formájuk, győzelmet is érdemeltek volna, de a hajrában el­pártolt tőlük a sportszerencse. Mielőtt a mérkőzés megkezdődött volna, a két együttes és a közönség egyperces hall­gatással adózott a napokban elhunyt sokszoros jugoszláv válogatott Mosa Marjunovic emlékének. Az AIK a harmadik­ percben megsze­rezhette volna a vezetést, hogyha Lu­kic remekbe szabott lövése nem a felső kapufán csattan. Ezután Savic volt gólhelyzetben, de a lövés pillanatában elcsúszott. Majd pedig Bošković ha­­markodott el egy gólhelyzetet. A 22. percben egy jobb oldali szöglet után Lukic elé került a labda, és ő a 11-es tájékáról Verebes hálójába bombázott. A Kábel a 30. percben egyenlített, amikor középpályásai egy már elve­szettnek hitt labdát szereztek meg, és az ezt követő jobb oldali beívelés után Dobric fejesgólja rázta meg Majer há­lóját. Ezt követően még két helyzet adódott Verebes kapuja előtt, de a félidő végéig az eredmény változatlan maradt. A második félidő az AIK fergeteges támadásaival kezdődött. A 46. percben Agbaba gólhelyzetben volt, de a lövés pillanatában a Kábel védői fellökték. Két perccel később az AIK egy húsz­méteres szabadrúgása után Lukic lövé­sét Ver­ebes látványosan védte. Az 55. percben a közönség már a hálóban látta Agbaba lövését, de a labda a ka­pu mellé szállt. Az ALK nagy térfö­lényben volt, de ezután már igazi gól­helyzete nem volt. A 70. percben Ag­­bcaba tört be a Kábel 16-osába, a ven­dégcsapat védői gondolkodás nélkül megakadályozták, eléggé gorombán, és, Jovic a ll-f be mutatott. Strkic bom­bája következett. Négy perccel a mér­kőzés előtt Majer egy magas beívelésre későn indult, és a szemfüles Vukelic fejesgóljával egyenlített a vendég­együttes. A mérkőzésen kitűnt: Narand­­žić, Boskovic és Agbaba, illetve Vere­bes, Brkic és Stančetić. Jovic kiválóan bíráskodott. Szokolai JAREK: Mlad­ost—Rusant­a 0:0 Livadica pálya, 5­50 néző. Játékvezető- Pavlovski (Pancsova): Sipka, Loncar, Stupar, Maric, Valan, Mladost, Fajic, Lolic, Stojanovic, Karnovic, Princip, Horváth, Karanovic 2. Rusanda: Radovanov, Zugié, Popetru, Radin, Bugarin, Stankov, Boskovié. Mi­­lankov Mavoičiev. Kevrešan, Mišković, Nikolié és Rađišić. A vérszegény döntetlen kiábrándítot­ta a Mladost szurkolóit, akik csapatuk­kal együtt ugyancsak sajnálják, hogy újabb pont csúszott el otthonról. A járeki csapatnak a számtalan érett helyzet közül ugyanis egyet sem sike­rült kihasználnia. Ebben nemcsak med­dő csatársora, de a hihetetlenül rossz, csúszós pálya is akadályozta őket. J. R. PAUMKA: Pariéi*—Rad­nički Sz. M. 5:1 13:1) Városi stadion, 700 néző, vezette Vicanovic (Pancsova). Góllövők: TrS’a a 11., 27. és 50., Cekovic a 38. és Cn­­éuz a 64. percben, illetve Stiglic a 33. percben. BÄCSKA: Rađmanović. Jóvicki. Pi­san Tűk, Dejanovlé, Dra/ić, Vi.ieštlra. ^^ković. Cnéii7, Savié (Zirojevié), Te­­r?*, Rajak (Ilié). Ezzel a góllal egyenlített az Index­­:1-re a zombori K­ad­nički elleni találkozón: Illožan fejese a szemöldökfától vágódott a vonal mögé, s miután onnan felpattant, Kartalija megpróbálta kirúgni, de a bíró már középre mutatott. (B. VOJNOVIC felvétele) MAGYAR SZÓ TÖRÖKBECSE: Jedinstvo—Agrorin­a 1:2 (0:2) Városi stadion, 400 néző, vezette Mi* ’étié (Ratkovo). Góllövök: Sarac a 83. illetve Simunovaéki a 39. és Bubalo a 40. percben. JEDINSTVö: Goljanln, Stanislavljcv, Vorgié, Ferié (Parabućski), Iiadošević (Vujadinović), Jakšić, Vlajkov, Ris­­tevszki, Sarac, Bj,to 1., Pjevac. AGKOUNIJA: Curović, Maksimović M, Djurié, Kozina, Knežević, Buba­lo (Prstalo), Ljubinkovié, Dukié, Simu­­novački, B. Djurié. A Jedinstvo elszenvedte első veresé­gét saját pályáján ebben az idényben. sáros, csúszós talaj jobban megfe­lelt a vendégeknek, akik az I. fél­időben szervezettebben védekeztek, hosszú labdákkal gyors támadásokat ve­­zettek, s az első félidő vége felé így két gólhoz jutottak. A 39. percben Jak-­žic szabálytalankodott a szögletzászló­nál, a szögletet Simunovacki a háló­ba fejelte.­ Egy perccel később Bubalo elé­ k­erült­ a labda, mégpedig úgy, hogy a kapus kezéről elébe pattant, és a vendégek összekötője , az üres kapuba lőtt. A 14. percben a bíró kiállította Stanisavljevot, mert megrúgta a föl­dön fekvő egyik vendégjátékost. Szünet után tíz játékossal is fölény­be került a hazai csapat, sok helyzete volt, de­­csak a 83. percben sikerült szépítenie. A hazaiak közül senki sem érdemel dicséretet, a vendégcsapatból kitűnt Knežević, Ljubinkovic és Simu­novacki, a bíró nagyon jól vezette a mérkőzést. Z. MARIC PANCSOVA: Dinamó—Vršac Б. N. SEL0: Kozara—Srem 2:1 A következő forduló: Kabel—Dinamo, Pusanda—AIK. Srem—Mladost (J), Mladost (A)—Kozara, Palics—Radniéki (K), Radniéki Sz. M.—Baéka (Sz), Ag­rouniia— Baéka (P>. Radniéki (Z)—Je­dinstvo, Vršac—Index. A táblázat: 1. AIK 8 5 2 1 14:9 12 2. Bačka (P) 8 3 5 0 15:5 11 3. Dinp.mo 8 5 0 3 12:8 10 4. Mladost (A) 8 4 2 2 10:6 10 5. Rusancia 8 3 3 2 14:12 9 6. Radniéki (K) 8 3 2 3 15:12 8 7. Srem 8 3 2 3 10:8 8 8. Kabel 8 2 4 2 10:10 8 ‘Ј. Radniéki (Z) 8 3 2 3 12:13 8 10 Kozara 8 3 2 3 12:13 8 11. Index 8 4 0 4 9:i0 8 12. Agrouniia 8 3 2 3 6:7 8 13. Baéka (Sz) 8 2 4 2 9:11 8 14. Vráac 8 3 1 4 7:12 7 15. Falles 8 2 3 3 8:10 7 16 Mladost (J) 8 1 4 3 5:9 6 17 Jedinstvo 8 1 3 4 6:11 5 18. Radniéki Sz. M. 8 0 3 5 4:12 3 BÁCSKÁI LIGA A Hajdúk tört az élre ZOMBOR: PK Som.bor—OFK Odžaci 2:2 (1:1) Szabadidő-központ, 200 néző, játékve­zető: Mihajlovic (Szabadka), góllövők: Lugunevski a 15., Radaković az 55., il­letve I. Stanković a 40., D. Stankovic az 59 percben. PK Sombor: Pekez, Sljukić, Zakić, Radaković, Mijić, Rajié, Radišić, (Ron­­čević), Lukié, Lugulerski, Simeša, Iva­­nišević. OFK Odžaci: Sargac, Zivković, Di­­mitrijević, Đurić, Karanfilović, Vlaho­­vié, Kubek, Đukić, D. Staniković, I Stanković, Delié. A PK Zombor labdarúgóinak nincs kellő önbizalmuk. Az OFK Odžaci ellen végig uralták a mezőnyt, két ízben is vezettek, azonban ez csak fél sikerre volt nekik elegendő. A vendégek ritkán veszélyeztették a hazaiak kapuját, azon­ban ezt minden ízben gyorsan és ve­szélyesen tették, így az eredmény nem maradt el. D. J. DUBOKA, Penonija—Zorka 2:1 (2:0) 'Százötven néző, játékvezető: Rabre­­novic (Krnáéié), góllövők: Barna a 17.,­­Dragovic a 21­., illetve Gabric a 72. percben tizenegyesből. PANONIJA: Memezović, Turkic, Si­­niša Trninic, Markovié, Bogunovié, Ig­­njatov (Nagypásztor) Trkuija, Barna, Skrbié (Lovas) Dragovié ZORKA: Vinji (kujundžić), Andelj­­kovic, Crnkovic, Banjac, Lázié, Kopilo­­vié, Gabric, Husié (Mandié), Koródi, Gligor, Katona. Nehéz pályán a hazai csapat nehtív­ küzdelem után megérdemelten győzte le a bácskai zóna eddigi éllo­vasát. Már a 17. percben a hazai csa­pat vezetéshez jutott, mégpedig elég nevetséges helyzetből, ugyanis Vinji megfogott egy hosszan előrevágott labdát majd í­rengette a kezéből, ezt Dragovic kihasználta. Barnához lökte a labdát, aki mintegy húsz méterről elegánsan a hálóba lőtte. Három perc múlva Dragovic fél oldalról mintegy 1íz méterről szabadrúgást végzett el, a lapos labda meglepte Vinjit, úgyhogy a hálóba lökte. A második félidő egyenletes játékot hozott, amelyben a h­azai csapat több helyzetet hagyott ki, a 73. percben Nikoletté lökte Katonát, Rabrenovic pedig büntetőt ítélt, amit Gabi­é rutinosan értékesített. Ezek után a játék elmérgesedett egy kicsit, azonban Kabrenovic sikeresen végig­­vezette. A mezőny legjobbja Drago­vic. A játékvezető hármas kifogástala­nul vezette le ezt a nehéz mérkőzést. Kalmár LOVĆENAC, Njegos—Polet 0:1 2:2 Njegos-pálya, 100 néző, Játékvezető Pendo (Szapadka). Góllovo Damjano­­vic a 80. percben. NJEGOS: D. Vujović, Vicković, M. Vujovié, Crnojevié, popovic, Martino­­vic, Bajevic (Stanisic), KrivoKapic, Mrvaljević, Nenezić, Milanovié (Aposz­­tolovszki). POLET: Djurišić, Malacko, Zindović, Kcković, Bajević, Kostić, Kokavić (Plavsié), Bozović, Damjanović, Borján, bimin (vamić). Amelyik csapat 10 százszázalékos helyzetet kihagy, az a vereségen kívül mi mást érdemelne? A nehéz talajú pályán az első félidőben a lovcenaciak akár több gólos vezetéshez is juthat­tak volna, de Milanovic, majd Mrva­­ljevic és Krivokapic hibázott, a II. fél­időben megismétlődött a salk képe. A hazaiak csatársora egy egész idényre való helyzetet hagyott kihasználatlanul. A 80. percben elakadt a labda a sár­ban, és a szemfüles Damjanovic belőt­te a két pontot érő találatot. Kitűnt: Crnojevic és Nenezic, illetve Djurišić (a mezőny legjobbja) és Dam­janovic. Sandov játékvezető kitűnően bíráskodott. ifik: Njegoš—Polet 2:0. M. POPOVIC VEPROD, Mladost—Radnički 1:1 (0:0) Mladost-pálya, 300 néző, vezette Smi­ljanic (Apatin). Góllövők: Klješkić a 61., illetve Bo­­gojevié a 85. percben. MLADOST: Tasié, Selié. Rabrenovié, Sobek, Cepić, Obrenović, Klješkić, Bu­­latovié, M. Vlahovié, Sárié (V. Vlaho­­vié), Vagié. RADNIČKI: Marié, Cuianovié, Dulié, M, Ma.rović, Ivo.šević, N. Marovié, zu­pán (D. Marovié), Covié, Bogoljevié, Dudás, Aleksié. A bácskai liga újonca, a veprődi Mla­dost ismét szépen játszott, és ha ki­csit több a szerencséje, még győzhe­tett is volna. A vendégek az első perc­től kezdve, védekeztek, a Mladost egyik támadást a másik után vezette, de az első találatra egészen a 61. per­cig kellett várni, amikor Kieskié egy kavarodásból a hálóba talált. Riadó volt ez a vendégek számára, akik tá­madásba lendültek. Két kiváló helyze­tük is volt, de nem tudták kihasznál­ni. Amikor már mindenki azt gon­dolta, hogy a hazaiak győznek, a baj­­mokiak középcsatára kihasználta a ha­zai védelem hibáját és kiegyenlített. Kitűnt Rabrenovic, Obrenovic és Bu­­latovic, illetve Cusanovic és Bogolje­vic. A játékvezetői hármas kisebb hi­báktól eltekintve jól baráskodott. M. CEKIC KULA: Hajdúk­ AFK 3:0 Vámosi stadion, 800 néző, játékvezető: Zoric (Apatin), góllövő: 2. Marié, 2. és Malivuk HAJDÚK: Kiss, V. Marié, Vukovió, Romanjskí, Séepanovié, Rabrenovié, Popadié (Davidovié), Malivuk, Beščićj Racpeti (Cetkovic), 2. Marie. AFK: Nagy báli, Milanovski, Nagy L., (Todorovié), Sóti, Zapletán, Pozsgai, Trklja (Suria), Mrdjanov, Nagy I., Jo­­vanovié, Pejic. Igazi bajnoki mérkőzést látott a ku­­lai közönség. Mindkét csapat teljes erőbevtetéssel küzdött a pontokért. A Hajdúk mindvégig fölényben volt, kü­lönösen a II. félidőben, s csak a sze­rencse mentette meg a vendégcsapatot a még súlyosabb vereségtől. Az avaiak inkább védekezésre rendezkedtek be, szórványos ellentámadásaik pedig sor­ra elakadtak a Hajdúk 16-osában. Fer­geteges hazai támadásokkal kezdődött a találkozó. Az 5. percben Rabreno­vic, a 11.-ben pedig Jaoáék­ lövése csat­tant a kapufán. Ezután lazított a Haj­dúk, s a vendégek vették át a játék irányítását. A 22. percben Nagy 1. ha­gyott ki egy kecsegtető helyzetet. A 76. percben Vukovic 12 méteres lövése csak centiméterekkel szállt kapu mel­lé. A 44. percben a Malivuk kicsele­zett két védőjátékost, de lövését Nagy­­bali jó érzékkel hárította. A folytatásban még jobban kidom­borodott a hazaiak fölénye. Szinte egy kapura folyt a játék. A 46. percben Popauié elfutott a jobb szélén, lövé­sét Nagybali csak röviden öklözte, és Z. Maric közelről a hálóba talált. A 67. percben megpecsételődött a vendég­csapat sorsa. A góllövő ezúttal is Z. Marié volt. A 84. percben szabadrú­gáshoz jutott a hazai csapat. Malivuk hatalmas erejű bombája a jobb felső sarokban kötött ki. Kitűnt: Romanjski, Rabrenovic, Malivuk, és 2. Marié, il­letve Nagybali, Sóti, Zapletán és Pozs­gai. J. J. B. GRACAC: Borac—Sloboda 0:2 Borac-pálya, 200 néző, vezette: Be­­dalov (Szabadka), góllövő: Dopudja a 30., 71. percben. BORAC: Nikolić, Mandić, Jarić, M. Radmanovic, Kovacevic, Dragosavac, Mile Radmanović, Mrković (Kardžić), Petrjevic (Banjeglav), Obradovic, Jo­va­no­vic. SLOBODA: Savié. Frank, Safranko, Cevarušić, Vínai, Kovács, Albijanié, Jokanovié. Dopudja, Djelbabin, pešut. A vendégcsapat védelme, Savié ka­pussal az élen, minden Borac-támadást hárítani tudott a tegnapi találkozón, amelyen a hazaiak végig térfölényben voltak. Néhány igazán nagy gólhely­zetet kihagytak, hiányoztak a góllövők. A moravicaiak a 30. percben vezetés­hez jutottak, amikor Albijanic lövése után Dopudja volt eredményes. A játék folytatásában sem változott a játék képe, a hazaiak mind idege­sebben támadtak, s a vendégek egy gyors ellentámadás során a 71. percben eldöntötték a mér­kőzés sorsát. A já­tékvezető sportszerűtlen magatartása miatt a 78. percben kállította Drago­­savacot. Kitűnt: Kovačević és Jaric, illetve Dopudja és Savic, V. K. 1 SPORTVILÁG HÓDSÁG: Tekstilac—Stanišić 1:1 Lola Ribar pálya, 300 néző. Vezette: Sturic (Kula) Góllövők: M. Spasié, az 50. (1l'-ből), illetve Bogunovic az 52. percben. Tekstilac: Borovac, Ilic, Spasié, Du­kic, Hanák, Ostojic (Miljkovic, Krstic), Arsić, Feger, Grozdanović, M. Spasic, Ignjatovic, Stanišić, Grujičić, Vulović, Knežević, Jovanović, Vućković, Drljaćin, Gla­­dović, Milić, Bogunovic, Bubanji (Djuric) Cavlin. Gyenge .iétákat látott a közönség, a hazai csatársor rossz napot fogott ki. A Tekstilac 11-esből jutott vezetéshez, de két perccel később egy gyors ellen­­támadás után Bogunovic egyenlített. A 60. percben a­­játékvezető feleselés miatt kiállította Cavlint, de a Tekstilac az emberfölényt sem tudta kihasznál­ni. Kitűnt: Borovac és Dukic, illetve Bo­gunovic, (a mezőny legjobbja) és Milic. V. K. REGÖCE: Graničar—Tavankút 3:1 A táblázat: A következő forduló: AFK—Njegoš, Zorka—Hajdúk, Tavankút—вогас. Šta­­nišić—Graničar, OFK Odžaci—Tekstilac, Radniéki—PK Sombor, Polet—Mladost, Sloboda—Panonija. 1. Hajdúk 8 5 2 1 10:3 12 2. Zorka 8 4 3 1 15:7 11 3. AFK 8 3 4 1 17:8 10 4 Sloboda 8 3 4 1 8:5 10 5. Tavankút 8 3 3 2 16:4 9 6. Tekstilac 8 2 5 1 9:7 9 7. Radniéki 8 1 7 0 9:8 9 8. Graniéar 8 2 4 2 11:10 8 9. Borac 8 3 2 3 10:9 8 10 Stanišić 8 2 4 2 8:9 8 11. OFK Odžaci 8 1 6 1 5:6 8 12. Mladost 8 2 3 3 9:11 7 13. Panonija 8 3 0 5 8:13 6 14. Polet 8 1 3 4 5:10 5 15. Njegoš 8 1 2 5 3:13 4 16. PK Sombor 8 1 2 5 4:17 4 Hat város pályázik Párizsban tárgyalt Juan Anto­nio Samaranch, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság elnöke. Sama­ranch vendéglátóival egyebeken kívül megvitatta az 1992. évi nyá­ri olimpia megrendezésének kér­déseit. Párizs — mint ismeretes — Amszterdam, Barcelona, Belg­rád, Brisbane és Delhi mellett egyike azoknak a városoknak, amelyek házigazdája szeretnének lenni a nyolc év múlva sorra ke­rülő ötkarikás játékoknak. is