Magyar Szó, 1989. november (46. évfolyam, 314-327. szám)

1989-11-26 / 325. szám

19€9. november 26., vesárnap KUPA: Hajdúk—Mladost (J) 4:0 (2:0) Hajdúk pálya, 400 néző, vezette: Ma­rie (Zrenjania). Góllövők: Fopaclc a 9., a 41., a 69 .s Kremar a 38. percben HAJDÚK: Đurković Delié I. 7. Ba­­njeglav 6 (Cetkovié -). Malivuk 7, Séepanovié 2. < Grujić 7, Krcmar 7 Počuča - (Delié II. 6). Popa hć S. Sće­­panović П. 7. Marié 7. MLADOST: Pjerić 7. Karauović I. 6. Dragojevié I. «, Đurđević b, V'iiD 7 Valan 6, Pejéié 6, Vojvociić 5, Bokšić 5 Karanovié II. 6. Jerkić C>. Az őszi bajnokság utolsó mérkőzésén a hazaiak kitűnő küzdelemmel búcsúz­ták el közönségüktől. A mérkőzésnek mind a 90 percében teljes volt a ha­zaiak térfölénye. Rengeteg gólhelyze­tet teremtettek de hogy ,,csak‘’ r­égy gól esett, ebben volt egy kis szerepe a vendégek kitűnő kapusán is is. Már a 9. percben egy magas, labda szállt a 16-osban helyezkedő csatárok és védők­­fölé. Popadic maga elé tette erős labdáját a kapus ugyan érintett b­ujja hegyével, de az a hálóba vágódott A 41. percben Popadic 25 méte­rről in­dult, kicselezett két védőt, és a kapus­ is becsapva lőtte a labdát a kapura. A szünet után sem rá változott a kép. F­icbo Krčmar volt jó helyzetben, labdája a szemöldökfáról vágódott vissza. Utána Popadic következett egyéni akciójával é­s 3:0-ra növelte a Hajdúk vezetését. A 80. percben láttuk a mérkőzés leg­szebb gólját. Maric ívelt a ka­pu elé, és Kremar kapásból lőtt az alsó­ joon sa­­­­rokba. J J. (Pavle ĐISALOV felvétele) A Slavija—Vrsac mérkőzés csendélete: négy játékos lecövekelve fi­gyelte a pettyest, amely Ferati (hátul) lövését követően a felső léc­ről pattant a vonalon túlra ÚJVIDÉK: Slavija—Vršac 3:0 (0:0) Slavija pálya, 200 néző, vezette Kuk­­tin (Szabadka). Góllövők: Surlan , 47., Grozdanic az 51. és Ferati az 52 percben. SLAVIJA: Pajic 6, Dordievski 7, La­sica 7, Matijevic 7, Anikic 8, Gajic 7 Grozdanic 7 (Brzak­a), Ferati 7, Sur­lan 7, Sipka 7 (Milovanov —­, Zi­ma 7. VRŠAC: Ubiparip 6. Sulüc 6, Žurk« 6, Đukić 6. Sipka fi, Okretić G, Vcsnü 6, Stojkovié 6, Aleksié 6 (Beijin —) Jovičić 6, Frankov 6 (Vagíé —). Az idény legeredményesebb játékát produkálta a Slavija a szombat dél­utáni dermesztő hidegben. Krakanovic edző egy teljesen új összeállítást vezé­nyelt a pályára — az eddig középcsa­tár Anikicot például söprögető szerep­körrel bízta meg — és nem­ tévedett. Az első félidőben ugyan csikorgott me­s a gépezet, de a folytatásra (az edzői fejmosásnak köszönhetően) beindult a gépezet. Mai sportműsor LABDARÚGÁS I. liga: Velez—Partizan, Rad­­nicki—Hajduk Rijeka—Zeljezni­­car, Sarajevo—*Vojvodina,­­ Bu­­d­ucnost—Vardar (13.30), D­­zvez­­da—Dinamó (15), Borac—Osijek Oi­­­mpia— S­­­m­o­l­acue (15.30; II. liga: Slobodan—Liria, Nap­­redak—Zemun. Dinamó—Iskra, Kikin da—GOSK-Jug, Máévá— OFK Bjosrad. Leotar—Proleter, Sibenik—Sutjeska, Rudar (Lj)—­­Borac. Cellk—Mladost, Peliszter — Pristina (13.30). Szabadkai liga: Sloga—Zito­­promet, Pobeda—Graničar. Jad­­ran—O reškovi ć. K. aj isni k—Po-Hoprivrédnik, Obi lié—Pro leter (Nj) Zenta—Prolet.vr (C • Kri­­vaja-Sokolac (13). kosárlabda Szövetségi női A liga: Bu­di • -'-w—T', .Te?ica ' Szövetségi I. 1? liga — nyugat: N­­jv--ו (17). Kelet: Kolubara—Buducnost, Beograd—Peliszter, Lóvcen— belgrádi Radnicki (18). Szövetségi női I. B liga — nyugat: Partizán—Rijeka (11). Kelet: szkopjei Student—Pris­tina (I). I. vajdasági liga: Dinamo— Hercege* vac (17). I. vajdasági női l»ga: Dinamo —SÍ. Univerzitet nru, Vojvodina Lutrija—Kikinda (19). A Hajdúk az őszi bajnok A Mohan edző vezette verseciek a három kapott gól ellenére sem keltet­tek rossz benyomást, a csapat nem vé­letlenül a bajnoki cím egyik váromá­nyosa. A baj csak az volt, hogy ezen a találkozón egy szinte verhetetlen Slavijára futottak rá. A hazaiak rohamaival kezdődött a mérkőzés, helyzetet helyzet követte, de Surlan és Ferati körömpasszai az ellen­fél 16-osában nem járhattak eredmény­nyel. A vendégek távoli lövésekkel próbálkoztak, főleg a kapusok réme­ként ismert Đukić révén. Az eredmény csak két kapufa volt. Fál óra után ellaposodott a játék, a csontig hatoló hideg megtette a magáét. A fordulás után rá sem lehetett is­merni a verseciekre, öt perc erejéig beálltak védekezni és három gólt kap­tak! A 47. percben egy veszélytelen­nek tűnő akció gördült a bal oldalon. Sipka a kapu elé ívelte a labdát, két vendégjátékos lyukat rúgott Surlan nem. Négy perccel később színén bal oldali beadás, egy vendég védő eset­lenül, ért a labdához, az Grozdanié elé pattant, és 2:0. A középkezdés után újabb gól: Ferati átszlalomozott a védők között, és elemi erővel lőtt labdára a bal felső sarokban kötött ki. A Vr­sac gyorsan felépült a három gól okozta sokkból, minden erejével támadni próbált, de sikertelenül. A Slavija játékosai élvezték a játékot és inkább az eleganciára ügyeltek, nem pedig a góllövésre. SZABADKA, Sever—C­ zvezzta 1:1 (0:0)­­ 6:5 Nikola Tesla-pálya, 100 néző, vezette: Đurić (Lukicevo). Góllövő: Kovács a 80., illetve Bilbija a 85. percben. (A 11-tett az egyenlítő gól: Jov­ela távolró megeresztett lövését Tarana csak a sze­mével tudta kikísérni. Ennyi volt a egész mérkőzés: két helyzet és két gól 2. a EGO V­AN OVIC eseket értékesítették: Milovanovic, Szalma, Dimitrié, Bojié, Stojanov, illet­ve Petrovic, Josanovic, Brankovic 6, Nad­­lacki. SEVER: Krstié 6, Hadžibegović 6 (Kökény —), zajovié 5 (Szalma 5), Bo­jié 6, Stojanov 6, Kojié 5, Dimitrié 6, Milovanovié 6, Bolvári 4, Ristié 6, Ko­vács 6. C. ZVEZDA: .Jovanié 6, Josanovié 6, Brankovié 6, Mirko Soč 5, Bilbija 6, Trkulja 6,. Nadlacki 6, Krizsán 6, Perié 5, Marko Soč 5 (Petrovié 6), Armatski 5 (Milié —). A mérkőzés 15 perces késéssel kezdő­dött — a vendégek késve érkeztek. A hűvös novemberi napon csak kevés né­ző jelent meg a pálya szélén. A ven­dégek védekeztek, a Sever csatárai pe­dig roppant nehezen találták meg a rést az ellenfél védelmi falán. A 35. percben gáncsolták Bolvárit, a Sever különben legjobb csatárát. A hazai já­tékosok körülvették a játékvezetőt, közben Bolvári kétszer is meghúzta karjánál fogva, mire ez piros lappal le­k­­üld­te a pályáról. Ezzel Bolvári nagy szolgálatot tett a vendégek csapatának, hiszen a mérkőzés nagyobb részében tíz játékossal rendelkezett a Sever. A 80. percben Bojic szöktette­­Kovács Sán­dort, s ez kapásból a hálóba vágta, öt perc múlva a veterán Bilbija futott el a labdával, gáncsolták, s 20 méterről el­végzett, szabadrúgásával a hálóba talált. A Sever ezúttal is győzött a hetesek jobb értékesítésével, de ez az egy pont igen kevés. Tavaszra a klub gondjai változatlanul nagyok lesznek. A. G. SR. MITROVICA, Srem—Begej 1:1 (0:0) - 3:4 Srem pálya, 200 néző, vezette Bogda­­novic (Szabadka). Gólívók:­ Jovicic a 10., illetve Radskovic a 48. percben. SREM: V. Aleksié 7. Budisié 7. Kekic­­, Jovicic 8. 2 Aleksié 7. Gajic 6. Si­­mic 5, Herceg 5, Ferdoš 5 Irbojevic 5), Vjitrovic 5 (Durdevic 5). Zece.D­ic BEGEJ: Tarana 8. Basaban 6. Radino­­vić 6, Knežević 7. Milosevic *. Grujić 7, Radakovié 7, Umičević Mi-.ovanović >, Nadeždin 6. .Szalma S. A­ll-esok tobb értékesítés® után meg­érdemelten vi­ette haza a Begej íz egy Dalnoki pontot. A találkozót ♦ egyébként jobb lesz minél előbb elfelejteni olyan gyenge volt, az első félidő meg egye­­nesen elrettentő. A másod­i fél­időben adódott az első helyzet *.? az első gól a 4­. percben Radakovic ügyesen ki­­használta Z. Aleksic ügyetlenkedését. ■negtszeirezte a labdát alig 20 méterre a tanútól, lépett vele néhányat és véd­­hetetlen gólt ragasztott a hazaiak na­pjába. A hátrány tudatában a hazaiak kizárólag a támadásra összpontosítot­­tak, megfeledkeztek saját kígusuk vé­j­elelméről, de ezt a Beg­e­i nem tudta­­ kamatoztatni. a 70. percben megszület­t ČELAREVO: ČSK—Kozara 2:1 (1:1) CSK-pálya, 500 néző, vezette: Suša (Pétervárad). Góllövők: Orlié a 9., Ker­­kez a 87., illetve Agbába a 33. perc­ben. OSK: Pilipovié 7, Lovre 8, Kerkez 9, Orlié 8, Dražić 8, Jovié 7, Corovié 8. Oklopd/.ija 6 (Karakaš 7), Vujinovié 8, Ratkovié 7, Knežević 7 (Jovanié 7). KOZARA: Popovié 8, Cubrilo 6, Bu­­lajié 7, Ratko G, Radisié 7, Stupar 8, Poznan 7, Pilipovic: 6 (Rebek —), Ag­­baba 7, Kne/cvié 8, Radak 7 (Jova­­nov 7). Kemény, de sportszerű találkozót játszottak tegnap Cel­are­v­ón. Érdekes­ségként­ megemlítjük, ho­gy mind a há­rom találat fejesgól vo­lt. Már a 9. percben Orlic a hazai kapus hibája­ kihasználva vezetéshez juttatta a CSK-t. Az egyenlítő gólt a vendégek egy jobb oldali beadás után érték el Agbaba révén, a 33. percben. A mér­kőzés folytatása során a hazaiak ural­ták a pályát, szőtték támadásaikat. Fö­­lényük a 87. percben szülte meg a győztes gólt. Egy szöglet után Kerkez­­hez került a labda s az biztosan ta­lált Popovic hálójába. A játékvezető­ hármas jól bíráskodott. INĐIJA: Agrounija—Bácska 5:0 (3:0) Agrounija-pálya, 400 néző, vezette: Brkic (Újvidék). Góllövők: Vejin a 8., a 20., Cim­esa a 30., Jakoba az 55. és Mihajlovic a 85. percben. AGROUNIJA: Stokic 8, Vucenovic 7, Mar­kic 8, Rad­ojčić 8, Đurić 8, Cime­­ša 8, Orlic 7 (Metrenica 7), Vejin 9, Ljubimirovic 10, V­arnicic 8, Jakoba 8 (Mih­ajlovic 8) BÁCSKA: Kujundzsics Z. 8, Z. Man­­dic 7, S. Mandic 7 (Zirojevic 7), Lázic 7, Milosevic 7, Szalma 6, Imre 7, Szili 7, Kálmán 7 (M. Kujundžić 6), Sivic 7, J. Kujundžić 7. CSERVENKA: Crvenka—Radnički (Zr) 0:3 (0:1) Crvenka stadion, 200 néző, vezette: Šibul (Kikinda). Góllövők: Đukić a 35., Jonjev a 83. és Milosevic a 89. percben. CRVENKA: Maravié 6, Vezmar 5, Dubak — (Jovovié 5), Jokié 5, Marko­vié 4, Pena 5, Duriékovié 5, Marié 5, Bošcic: 6, Grgié 5, Srdié — (Smilja­­novski 5). RADNICKI: Radovanov —, Tucié 7, Podgorelac 7, Bugarin 7, Colovié 8, Duk’é 7, Gaievié 6 (Arsié —), Milose­vic 7, Kitié 6, Jonjev 8, Kojié 6. Ilyen eredmény csak azokat lepheti meg, akik nem látták a találkozót. Az esélyesnek kikiáltott cser­ven­kai akdiak minden vonaluk igen gyengén és szét­essen játszott, a zrenjaniniak viszont biztos­ain, de különösen csatársoruk játszott átütően. Az első gólt a vendé­gek egy védelmi hiba után érték el Đukić révén, a 35. percben. A második félidő hajrájában Joniev átsétált a ha­zai védelmen, és 2:0-ás vezetéshez jut­tatta csapatát. A mérkőzés végeredmé­nyét Milošević állította be egy távoli lövésével, a mérkőzés utolsó percé­ben. A játékvezető jól bíráskodott. APATIN: Mladost—Radnicki (7) 1:1 - 2:4 A bajnokság őszi állása: 1. Hajduk 17 11 1(0) 5 45:12 22 2. Rusanda 17 9 3(2) 5 25:17 26 3. Radn­icki (7) 17 8 4(4) 5 21:14 20 4. Crvenka 17 9 2(2) fi 20:17 20 5. VrSac 17 10 2(0) 5 18:15 20 fi. Radniéki (Zr) 17 8 5(2) 4 27:1« 18 7. Bácska 17 8 3(2) fi 27:25 18 8. Srem 17 fi 5(4) fi 19:15 16 9. Kozara 17 8 1(0) 8 17:18 16 10. Agromnija 17 7 3(1) 7 22:14 15 1. Slavija 17 6 4(3)­ 7 14:14 15 2. Begej 17 fi 5(3) 6 24:32 15 3. CSK 17 fi 4(2) 7 12:24 14 4. Mladost (A) 17 6 3(0) 8 18:25 12 15. Mladost (J) 17 4 3(2) in *»5:32 10 fi. Sever i? 3 4í3) 9 17:30 9 17. C. zvezcla 17 4 5Í0) 8 I3:?fi 8 8. Zorka 17 4 3(0) io 10:23 8 Magyar Síó MELENCE: Rusanda—Zorka 1:0 (1:0) Fürdő menti pálya, 200 néző, vezette Durdev (Újvidék). Góllövő: Milivojev a 29. percben. RUSANDA: Bursaé 7, Bošnjak 8 (D Bibin —), Grebenarov 7, Lukié 7, Vu jadinov 8, Stankov 7, Budakov 6, Boš kovié 6, Slijepčević 7 (Tomié —), Mi­­livojev 8, M. Radisié s. ZORlvA: Stajner s. Kerleta 6, Duro­­vié 7, Marinkovic 6, Vukovié 7, Katit 7, Elezovié 7 (Rimac —), Jurié 7, Kuti 7 Krizsán 6 (Préié 7), Ljubojevié 6. A­­szabadkai vendégek kellemetlenü­lepték meg a velenceieket, jól­ állha­tatosan játszottak. Játékuk nyílt volt két igen érett helyzetük volt, de mind­két esetben igen távolról, mintegy 21 méterről lőttek — Juric és Duro­vic. .A hazaiaknak jól meg kellett izzadniuk Szerencsére volt eg a nagyszerű helyze­tük, amikor Milivojev — senkitől sert zavartatva — 5—6 méterről lőhetett Hiába vetődött a különben kitűnően vé­dő stajner. A játékvezető öt sárga la­pot osztott ki: kettőt a hazaiaknak (Stankov és Ribin), hármat a vendégek­nek (Ljubojevic, Stajner és Katic). 1. POPOV TOPOLYA: AIK—Becse 1:4 (1:2) Városi stadion 200 néző, vezette Gav­­ric (Lukavac). Góllövők: Doounj a 19. illetve Milinkovic a 15. és a 60 . Ziroje­vic a 69. és Kaszás a 39. percben. AIK : Tomik 5, Csajkás 5, Bošković 5, Ivančević 5, Tóth 5, Tovitović 5 (Lakic 5), Dopuđa fi Laliéié L­ixic 5, Fi*l­­rika 5, Jovovic 6 (Mitic —■). BECSE: Mijalkovié >• llatíulovié 7 Rab 6, Zirojrvié 8, Mandié 7, Zdravko­­vié 7, Kaszás 8. Matarugm 7 (Hasam­­vié -), Milojevié 7. MilmKovic 6 (Nagy -). Trkulja 8. A hazai együttes fergeteges támadások­kal kezdte a találkozót, hiszen győze­­lemmel szeretett volna elbúcsúzni kö­zönségétől. Gyorsan vezetés­h­ez is ju­tott az AIK. Petrika átadása után Po­­puda kígyózott át a becsei védelmi vo­nalon, és nagyszerű gólt ad­­­Mijalko­­vic hálójába. Nem sokáig ta­g Volt a to­polyaiak vezetése, mert Kaszás átadása után Zirojevic mintegy 15 méterről ta­lált az AIK hálójába öt perccel az AJK gólja után. Ezt követően halvány me­zőnyjáték folyt a pályán, és csak né­hány alkalommal adódott gólhelyzete egyik vagy másik csapatnak. A 2­ percben nagy helyzetet hagyott ki a Becse, amikor Matarugin távol lövését Tomik nagyszerű védéssel lőtte. A 27. percben ismét gólt szerezhetett volna a vendégegyüttes, amikor Milinkovic lőtt mintegy húsz méterről, de lövése centiméterekkel hagyta el a topoly­-,­ kaput. A 34. percben a hazai együttes számára kínálkozott kedvező lehetőség amikor Lukic egyedül volt a becsei kapussal szemben, de olyan ügyetlenül lőtte kapura a lab­dát, hogy az a becsei kapus zsák­mánya lett. Néhány perccel ezután a becseiek ismét kihagytak egy százszá­zalékos gólhelyzetet, amiikor Trkulja fe­jese mintegy nyolc méterr­e a felső kamiját találta el. Az első félidő vége előtt néhány perccel Deoubn lőhetett volna­­gólt, de mintegy­­húsz méterről a kapu fölé bombázott. A vendégcsa­pat még a pihenő előtt bebiztosította vezető gólját, amikor Zirojevic távol­ról átemelte az egész Alk-védelmie, így Tomik kapust is, és megszerezte csapata számára a 2:1 arányú vezetést. A második félidőben megpróbált ke­ményebben játszani az AIK, veszélye­sebb támadásokat indított sajnos, azonban mindez eredmény nélkül ma­radt. Ehelyett a vendégcsapat tám­a­dott többet, a 69. percben egy hazai védelmi hiba után Mi­­nkomé újból eredményes volt, és nagyszerű jobb ol­dali támadás után bevette az AIK ka­puját: 3:1 a Becse javára. Ezt követő­en volt még néhány alkalma a tecséi együttesnek góllövésre. Így például a találkozó 72. percében Trkunja a felső kapufát találta el. Nem adta meg ma­gát azonban a hazai együttes, és meg­próbált szépíteni. A 83. percben Lukic közvetlenül a kapu előtt találta ma­gát gólhelyzetben, s ak­mi a sortban lö­vése kapu fölé szállt. Három percme később újabb AIK-helyzet volt kiala­kulóban. Dopuda azonban mmaradt *-*év beadott labdáról. Amikor Ark -­ kö­zönség elkönyvelte a 3:1 arányú becsei győzelmet. Kaszás kitűnő egyéni ak­cióból megadásra késztette Tomik Ka­rnist, és így alakult a vége­e­mény 4 li­re. A becsei csapat teljesen megér­de­­mülten nyert a motiváció nélkül át­sző AIK ellen. Az ATK az utolsó helyen fejezte be a bajnok­sá­got, és bi­zonyára akad bőven lenn­valója a szakvezetőségnek az előttünk álló téli szünetben. K.­z. ÚJVIDÉK: Kabel—Novi Sad 2:1 (1:1) Kábel-pálya, 450 néző, vezette: Illés (Dárda). Góllövők: Gruber a 25. és Kovrlija a 47., illetve Jovic a 16. perc­ben. KABEL: Koráé fi, Kisié fi, Skendžić 6 (Kovrlija fi), Grubor 8, Jelačić 6, Roljie 7, Zagoréié fi, Markovié fi (M. Prodauovic fi), Zivkovié fi, Zorié 7, D. Prodanovié 6. NÖVI SAD: .Tanjié 6, Radakovié 7, Pemac fi, Orlovié fi, Rapajié fi, Zagor­­cié 6, Marié fi. Jovié 6 (Sunka 5), Vi­­lotié 5. Corovié 5 (Jurié 6), Selenié fi. A nagy városi rangadó, mint várha­tó is volt, mindvégig szórós és ki­egyenlített küzdelmet hozott, melyet a „hagyományoktól” eltérően ezúttal a vendéglátó szerepét játszó Kábel nyert meg. A hazaiak győzelme teljesen megérdemelt és nagyobb arányú is le­hetett volna, számos érett helyzetet te­remtettek ugyanis .Tanjic kapuja elé (vonatkozik ez elsősorban a második félidőre), ám rendre elmulasztották ki­használni őket. BÁCSPALÁNKA: Bačka—Olim­pi­ja 2:2 (0:0) — 5:6 Backa stadion, 300 néző, vezette Ku­­dusz (Apatin). Góllövők: Dejanovic a 48. és Ostojic Zoran a 75., illetve Iličić a 47. és az 58. percben. RACKA: Jurišić 6, Karpov 6, Vlaisav­­ljević 5, Pankov (Timié 5), Milovano­­vić 6. Vještica 6 (Ceković 5), Kijajić S? Ostojić Zoran 6, Dejanovié 5, Ostojié Zvezdan 5, Nenadić 5. OLIMPIJA: Perié 7, Stražanac 6, Ba­­nović 6 (Bestvina 7), Cavié 7, Ljubičić 7, Cakalić 6, Vukoja 7, Popović 7, Vi­­dović 6, Sambol 6 (Zelenika —), Ilićić 8. Se vége, se hossza a palánkai csapat kálváriájának. Az utóbbi 10 fordulóban a Backa mindössze 2 pontot szerzett. Nehéz most eldönteni, mi az oka en­nek, de tény, hogy a csapat akarásban, erőnlétben és harciasságban kritikán aluli teljesítményt mutatott az említett 10 fordulóban. A tegnapi mérkőzésen a lelkesen küzdő eszékiek talán többet is érdemeltek volna az egy pontnál, mi­vel az első félidőben sokkal több éret­tebb helyzetet hoztak össze, mint a pa­­lánkaiak. A második félidőben, való­színűleg a hideg időnek köszönhetően a Backa valamivel jobban játszott, és ekkor született meg a 4 gól is. A 47. percben távoli labdára lecsapott Ilicic, és a kifutó kapus mellett magabizto­san a hálóba talált. PANCSOVA, Dinamó—Vrbas 1:2 (0:0) Városi stadion 300 né­.ő, v­­itte: Ra­­domirovic (Gombáé). Gólövők: Sztoj­­kovszki az 57. illetve Simionovic a 70 és Tepavcevic a 87. perce­m. DINAMO: Vlajkovic 5, Dibricié 6, Mitié 7 Komáromi 6. Petko^szki 6. Madzsevszki 7. Ciliié 6, To lorović 5 (Pavić 5), Stankov 7. Mlarienović 6, Gom ihn 5, Sztojkovszki 6. VRBAS: tiadoman 7. Séepanovié 7, Jovanovié 7. Radovanovté 7 Rács. 6 Drobnjak 6 (Knežević 6/. Vranes ■, Te­­pavéevié 7, Kacié 6 (Simonov ó 7) Vu­­kovié tí. F. U ZVORNIK: □ rína—Budućnost 2:0 BRĆKO: Jedinstvo—Slocja 3:0 ÚJ-BELGRÁD: Radnički—Koiu-bara 1:0 KOSTOLAC: Rudar—Obilić 3:0 SZLAVÓNBROD: BSK—Beiišće 2:2 — 2:3 VECSERA Sándor A bajnokság őszi állása: 1. Radnički 17 13 1(1) 3 35:17 27 2. Becse 17 10 5(3) 2 34:15 23 3. Jedinstvo 17 10 4(1) 3 36:20 21 4. Obilic 17 9 2(1) 6 22:23 19 5. 11c­liste 17­­ 2(2) 7 37:25 18 6. Stofja 17 9 2(0) 6 19:10 18 7. Kabel 17 8 3(1) 11 27:23 17 8. vrbas 17 8 2(0) 7 31 :29 1« 9. Rudar 17 7 1(1) 9 22:30 15 10. BSK 17 7 3(0) 7 22:22 14 11. Knlubara 17 6 4(2) 7 18:53 14 12. Növi Sad 17 5 4(4) 8 19:28 14 13. nrina 17 6 3(1) 8 23:29 13 14. Olimpija 17 5 4(2) 8 23:38 12 15. Bafka 17 5 3(2) 9 19:31 12 16. Biiduénost 17 4 6(3) 7. 16:27 11 17. Dinamó 17 5 0 12 19:29 10 18. AIK 17 3 1(1) 13 18:35 7 (Pavle ĐISALOV felvétele) Több év után végre sikerült a K­ábelnek megnyernie a mindig nagy izgalommal kísért városi rangadót „szomszédaik”, a kanárik ellen. Felvételünkön az a pillanat, amikor a kábelgyáriak legjobbja, a tapasztalt Lazar Gruber (balról) mesterfejesével 1:1-re egyenlített SPORT it Tizenharmadik AIK-vereség a búcsún ! Néhány hazai kihagyott helyzet után — jellemző módon — elsőként a ven­dégek jutottak vezetéshez, mégpedig a 16. percben, Jovic révén. Jovic min­dent maga csinált: elcsípett egy lab­dát a felezővonalnál, elment vele a ti­zenhatosig, ballal megküldte, és a lab­da a meglepett Kováé mellett a jobb alsó sarokban kötött ki. A 25. percben a vendégek válaszoltak. Zoric egy bal oldali szabadrúgásból ívelt a kapu elé, a söprögető Gruber érkezett a leg­jobb iramban, és ugrott a legmaga­sabbra, majd véghetetlenül a léc alá fejelt. A Kábel a 34. percben nagyon könnyen vezetéshez juthatott volna, egy­­ kapu előtti kavarodás után ugyanis, Markovic fejesét Radakovic a gólvonalról rúgta ki. A folytatás első perceiben megszü­letett a hazaiak vezető és egyben győztes gólja. Akárcsak a 34. percben, ez is egy kapu előtti kavarodásból született, mégpedig szintén azután, hogy Rađoković mentett a gólvonalról, de kirúgott labdája a félidőben be­állt Kovrlijára pattant, róla pedig a hálóba. A továbbiakban mindkét rész­ről több helyzetet láttunk, đe a hálók már érintetlenek maradtak.