Magyar Szó, 1990. augusztus (47. évfolyam, 209-223. szám)

1990-08-13 / 221. szám

XX. évi, 31. (964.) szám 1990. augusztus 13., hétfő A MAGYAR SZÓ HÉTFŐI MELLÉKLETE Szerkesztő: SZÁNTÓ ZOLTÁN Szabadka, városi stadion, 5000 néző, vezette: Gorák (Trabinje). Góllövők: Dabic a 89., illetve Sto­­iljkovic a 42. és Jakšić a 81. perc­ben. SPARTACUS: Stojkovié 6, Raffai 6, Szimunovszki 5, Jeftié 5. Ars.ic 6, Stankovié 6, Kuntié 6 (Taltako­­vić 6), Milovanović 6, Filipović 5, Nagy 6, Dabić 5. RADNICKI: Pejié 7, Milosevic 7, Momčilović 7, Kuzmanović 7, Momirović 7, Mrkić 7, Jakšić 7 (Pantelić —), Mladenović 8. Stoilj­­ković 9, Miletić 7, Tepić 7 (Pcrko­­vić —). A Radnički 1:0 arányú vetélésé­nél a Spartacus egy jogosan meg­ítélt büntetőből egyenlíthetett vol­na, és másképp alakulhattak volna a dolgok — mondhatnák a túlontúl derűlátó szurkolók, de sajnos, nem ezen a be nem lőtt tizenegyesen múlott a két pont sorsa. A kék galambok Ágié sérülése miatt is­mét egy vadonatúj támadósorral léptek pályára, hiányzott persze az össz­játék, Nagy hiába próbálta azt, úgy-ahogy összefoldozni nagyszerű indításaival. A védelem és Filipo­­vic egyszer-egyszer óriásit tévedett, és 2:0 után már kései volt a bá­nat ... A Rađnički nagyon jó csapat,­ kiváló egyénekkel. Érzésünk sze­rint Stoiljkovic lesz az idény nagy felfedezettje. Spartacus-rohamokkal kezdődött a mérkőzés, a térfölény azonban nem érett helyzetekké. A 0. perc­ben Tepic elviharzott a bal olda­lon, betört a tizenhatosba, de erős lövése Stojkovic kapuja fölé szállt. A hazaiak első kapuralövését a 22. percben jegyezhettük fel, ami­kor Jesu­c 25 méterről próbálko­zott, persze sikertelenül. A 31. percben Kuntic felvágta M­­eticet a tizenhatos vonal előtt, a szabad­rúgást Miletic végezte el, lövést kipattant Stojkovicról, és Stanko­vic az utolsó pillanatban menteni tudott. Három perccel később Nagy szöktette Dabicot, de a jól kimoz­duló Pejić tisztázni tudott. A 55. percben a mérkőzés legszebb tá­madása: Nagy átkígyózott a mai védelmen, Dadić elé tálalt, de ez hét méterről kezdő módjára elpac­kázta az ordító helyzetet. A 38. percben ismét Nagy­ szöktetés, de Filipovic egy gondolattal hamarabb indult, lesre futott, és gólját jogo­san megsemmisítették. A 41. perc­ben Jakšić beadását Stoiljk­ivié 5 méterről a kapufára fejelte. Fél perccel később azonban kijavította hibát és eely hosszan ebeb­­e vágott labdára, és 20 méterről futtában a bal alsó sarokba bom­bázott. 0:1! A fordulás után lagymatag játék alakult ki... Az 50. percben Dabic a bal oldalon betont a vendégek tizenhatosába, Kuntic elé szeretett volna ívelni, de labdáját Momčilo­­vic kézzel ütötte szögletre. A megítélt büntetőt Milovanovic gyatrán végezte el, Pejic elegán­san védett. És aztán sajnos jött a 67. perc, Filipovic saját térfelének közepén eladta a labdát, Stoiljko­vic kicselezte az egész védelmet, a kapust is, és a berobbanó Jakšić­­nak már csak az volt a dolga, hogy bepöckölje a labdát a hálóba. A 69. percben Milovanovic eltalál­ta a bal kapufát, tíz perccel ké­sőbb Nagy óriási lövését védte Pejic. A Radnicki beállt védekez­ni, de ellentámadásai Stoiljkovic révén nagyon veszélyesek voltak. A 89. perben Nagy jobboldali be­adását Dabic fejelte a hálóba, és szépített az eredményen. A be­nyomásokon nem. A trebinjei játékvezető három sárga lapot mutatott fel: Stanko­­vicnak és Tepiének sportszerűtlen játék, Jeti­ének pedig súlyos sza­bálytalankodás miatt. ZSOLDOS Tibor Kezdődik a kiárusítás? Spartacus—Radnicki 1:2 (0:1) Zoran Arsic, a spartacus csapatka­pitánya A 2. forduló eredményei: Zemun—Borac 1:0, Spartacus—Rad­­nički 1:2, Osijek—Buduénost 1:1 — 3:4, a Vojvodina—Partizán, Dinamó—Velež, Sarajevo—Olimpija, Hajdúk—Zeljezničar, Sloboda —Proleter és C. zvezda—Rád mérkőzéseket este játszottká. A Ri­jekaszabad volt. A TÁBLÁZAT: A következő forduló: Rad—Vojvodina, Proleter—C. zvezda, Radnicki—Sloboda, Zelezniéar— Spartacus, Olimpija—Hajdúk, Bu­­duéraost—Sarajevo, Velež—Osijek, Rijeka—Dinamo, Partizán Ze­mun. A Borac szabad. 1.RADNICKI2 2 0 0 3:14 2.ZEMUN2 2 0 0 2:04 3.BUDUČNOST2 1 1(1)0 2:13 4.RÁD1 1 0 0 3:02 5.C. ZVEZDA1 1 0 0 2:12 6.OLIMPIJA1 1 0 0 1:02 7.SPARTACUS2 1 0 1 2:22 8.ŽELEZNICAR1 0 1(1)0 1:11 9.PARTIZÁN1 0 1(1)0 0:01 10.SARAJEVO1 0 1(0)0 1:10 11.VOJVODINA1 0 0 1 1:20 12.OSIJEK.2 0 1(0)1 1:20 13.BORAC2 0 1(0)1 0:10 14.RIJEKA1 0 0 1 0:10 15.HAJDÚK1 0 0 1 0:10 16.PROLETER1 0 0 1 0:10 17.DINAMO1 0 0 1 0:10 18.SLOBODA1 0 0 1 0:30 19.VELE2— — — — — — (Pavle ĐTSAEOV felvétele) A három közül a második. A köt társaságközi labdarúgó liga északi csoportjának mérkőzésén f­s vidékén a helyi rangadón, a Novi Sad a vártnál könnyebben, 3:1 arányban verte el a port a Kábelen. Ké­pünkön Selenic gólja, ame­lyet :•» heréskertiek 2:0-ra elhúztak szomszédjuk ellen _____. Megérdemelten az egy pontig Osijek—Buducnost 1:1 (1:1) — 3:4 Eszék, városi stadion, 1500 néző, ve­zette Milutinovic (Lučani). Góllövők: Starmbrikner a 24. (11-esből), illetve Vukičević a 2. percben. A 11-es rúgá­sok értékesítői: Pakasin és Gluhače­­vic, illetve Miročević, Mirotić és D. Le­­kovic. OSIJEK: Zitnjak 8, Milicevié 6, Serié 5, Maričić 6, Vukovié 6, Vladimir 5 (Pakasin 5), Stainbrikner 7. Konéalo­­vié 7, Gluhaéevié 6, Vukéevié 6, Vlao­­vi.c 6 (Smajlovié —). BTJDUCNOST: D. Eekovié 6, Mirotic 6, Tatar 7, Vukičević 7, Vlaović 7, Sa­­velié 6. Miroéevié 5, Prnovió 7, Ska­­ra fi (2. I.ekovié 6), Mitrovié 6 (Adžić —), Drobnjak 6. Habár a 11-es rúgások után sikerült a titokra­diáknak megszerezni a pontot, mondhatjuk, hogy az teljesen megér­demelt. A helyzetek alapján a titogra­­diaknak a rendes játékidőben győzni kellett volna. Ebben azonban a kitű­nően védő hazai kapus, Žitnjak meg­hiúsította őket. Már a 2. percben Skara ellopott egy labdát a hazai vé­dőktől, Vukićevićhez játszotta, és ő a 16-os sarkáról átemelte a kifutó Žit­­njakot. Az egyenlítő gól a 24. percben esett, amikor egy jogosan megítélt K­­est Stamnbrikner biztosan értékesített. A hazaiak ezen a találkozón igen gyengén játszottak, míg a Buducnost meglepően jó játékkal, különösen a mérkőzés hajrájában, lepte meg a ha­zaiakat. J. K. TEGNAPI MÁSODIK KIADÁSUNKBÓL " Durva mérkőzésen Zemun—Borac 1:0 (1:0) Zimony, 3000 néző, vezette Dra­­gojievic (Gornji Milanovac). Gól­­lövő Curovic a 13. percben ZEMUN: Cumié —, Grubor 7, Markovié 7, Vitorovié 7, Nikolié 6, Ljubiéié 6, Jokanovic 6 (Coro­­vié —), Pavié 7, Kitanov 6, Mili­­čević 7, Curovié 7 (Lacmanović —). BORAC: Jakovijević 7, Memić 6, Malbašić 6, Kovačević 7, Bilbi­­ja 6, Sušić 5 (Glavaš 6), Špica 6, Anić 6, Buvać 5, Lukié 6, Alar 5j (Durutović —). Az újonc Zemun elszalasztotta az alkalmat, hogy a második for­duló után ne csak a maximális pontozásmot, hanem a kitűnő gól­­különbséget is bebiztosítsa magá­nak. Sorozatban gyártotta a hely­zeteket, de csak egyet értékesített, s közben a 2-est sem tudta be­lőni, mivel Jokanovic lövését Ja­­kovljevic ragyogó érzékkel hárí­totta a 39. percben. Előzőleg Lju­­bivčićet vágta fel a 16-osban Amié. Külön fejezet a játékvezető, aki mindent megtett, hogy a figyelem központjában legyen, kiosztott hét sárga- és két piroslapot, ez utób­biból­­­­bs­zol­út fölöslegesen része­sült Me­mié. Ennek ellenére természetesen megérdemlett a Zemun győzelme, és most már­ teljesen világos, hogy ebben a bajnokságban a Duna­­parti legénység nem az ágyútól te­lek szerepéért nevezett be. Az egyetlen gólt szz­ép akció után Cu­rovic lőtte már a mérkőzés kezde­tén, de a hazai csapat legjobbja kétségkívül az újvidéki hármas, Grubor, Pavic és IVlinićević volt. A. V. KULA: Hajdúk—Sloga 3:0 (1:0) Hajduk-pálya, 1500 néző vezette: Momčilović (Belgrád). Góllövő:1. Kis­mar a 19., Grgurevic a 46. és Bak­ic a 81. percben. HAJDÚK: Radulovic 7, Vezmar 7, Romanjski 6, Delic 7, M. Šćepaniović 7, Grujic 7, Laćarak — (Krčmar )1. Vu­kovic 8, Grgurevic 7, B. Stepanovic 7. Cvetkovic 7. SLOGA: Mujkié 6. Pinusié 6. Krajina 5 Suvak 6. Salkié 6. Benéié 5. Sasiva­­revic 5. Becarevic 6. Hesié 6. Jovaco­­vic 6. Kljucevic 6. Kitűnő játékkal rajtoltak a kubaiak ebben a számukra új bajnokságban, ha a csatárok valamivel szemfülesebbek,­ sokkal több góllal is megterhelhették volna az ellenfél kapuját. A vendégcsa­pat gyenge színben mutatkozott be. Az első félidőben egyetlenegy támadást sem tudott befejezni. Játékosaik ai is lépték át a felezővonalat, máris elvesz­tették a labdát, olyan jól működött a kubai védelem. Az első gól igen szép összjáték után esett. B. Stepanovic ügyesen szök­­et­te Kremart, tett a labdával még egy­két lépést és közvetlen közelről, alig öt méterről lőtt védhetetlenül a­ náló­­ba. A második gól — a II. félidő első percében — hasonlóan esett, mint az első. Grgurevic fejezte be a hazaiak szellemes akcióját. Ott volt már a ka­­pu előtt. Ismét öt méterre, amikor lö­vésre szánta el magát. Utána is sora­koztak a kulaiak támadásai le Maj­­kié két-három esetben igen par­­d­­an hárított. A 82. percben későn vetődött. Bak­ié beállította a végeredményt. TOPOLYA: AIKO NK Metalac­ 2:0 (0:0) Városi stadion, 1500 néző vezette Kovácevic (Hódság). Góllövők: Rea­­lija a 47. és Dopuda az 50. percben. AIK: Popin 7. Naradzsics 7 Kovács­­ (Lal­eit 61. Krmontic 6. Markovic 7, Sešk­­ia 9. Klincsarszki 8. Gresc 1. Trm­ 11­ic 7. Dopuda 8. Durnić 7 (Lukué 8). METALAC: Alembic 6, Krancuz 6, Peric 5, Alempić II. L 'Movic 5), Ninkovic 5, Vujica 5 (Militasevic -6, Radinovic 6, Poznic 7, Kraljevic 6, Drmanovic 7, Andrc 6. Jól sikerült az idénynyitó a topolyai AIK számára. Különösen a mérkőzés hajrájában mutatott jó játékkal meg­szerezte első két pontját. Már a --, percben gólt lőhetett volna a topolyai együttes. Klincarski jól elvégzett szög­letét azonban senki sem tudta ,,meg­szelídíteni” és kapura lön.. Az i0. percben szabadrúgás volt az AIK ja­vára a bal oldalról, ismét Klincarski adta középre a labdát. Trninic fejese azonban néhány centiméterrel kapu fö­lé szállt. A 11. percben Doouda távoli lövésének tapsolhatott a topolyai kö­zönség, Alempié azonban kitűnő ér­zékkel hárított. _ A második félidő elején még Jehnet támadott az ATK, és Lukic játékba ál­lítása új lendületet vitt a csapatba. Ez gyorsan meg is hozta az eredményt. Már a 47. percben Lukic visszaadása után Sešlija lőtt mintegy 72 méterről, és erős lövése a jobb sarokban kötött ki. Nagy volt az öröm a tond­vai szur­kolótáborban. Az 50. percben rr­ár 2:0 volt az eredmény. A mérkőzés a leg­­jobbja Sešlija tört be bal oldalról a 16-osbe de felvágták és a jogosan meg­ítélt 11-e® értékesítésével Upouda nö­velte a hazai csapat előnyét. KIRS Zoltán ÚJVIDÉK, Novi Sad—Kabel 3:0 (1:0) Hereskerti stadion, 400 néző, vezette Pećarić (Szabadka). Góllövők: Risto­­vic a 35. Solenic az 58. és Corovic a 75. percben. ’ NOVI SAD: Jovanić 6, Ristović 7, Medic 7, Ristovski fi. Govedarica 6, Radaković 7, Maric 7, Davidovic 5 (Co­­rovic 7), Jovic 5 (Milosevic —Kurču­­bic 5, Selenic fi. KABEL: Nikitovic 6, Trivunov 5, Pintac fi. Vlahovic 5, Jelanic 6, Pan­­telic 5, Ivanovic 5, Manjeneié — Srip­­ka 5­, Đurđev 5, Pejovic 5, Prodano­vic 5. Az újvidéki rangadón több, mint fél­órán át gyenge, helyzetek, kapa­balö­vé­sek nélküli játékot láttunk. Mindkét együttes csak egykori árnyéka volt önmagának. Ezután az esem­énytelen időszak után azonban a sárga­ kékek lassan felülkerekedtek és néhány jó akció sikeres befejezésével biztosan megszerezték a pontokat. A vezetést a 35. percben szerezték meg, amikor Maric a tizenhatos jobb csücskéről félmagasan, élesen belőné a labdát a kapu elé. Ristovic pedig csukafejessel a bal sarokba talált. Szünet után az 56. percben Jovanic hibájából Prodanovic majdnem egyen­lített, de Radakovic a kapu torkában mentett. Két perccel később Maric el­csípte a rövidre sikeredett hazaadást, Kurčubićhoz továbbított, ennek lövé­sét Nikitovic röviden kiütötte.­­ Se­lenic könnyen az üres kapuba továb­bított. Jovanic rosszul mérte fel a labda ívét a 66. percben is, de a szemöldökfa mentett Pintac lövése után. A 71. percben Ristovski helyezett lab­dája a szemöldökfát súrolta, majd pe­dig a 75. percben a még be sem me­legedett Corovic 25 méterről ritka szép gólt ragasztott a jobb felső sarokba. A jól bíráskodó Pećarić sárga lappal büntette a keményebben közbeavatko­zó Ristovicot és Corovicot. ESZÉK: Olimpija—Jedinstvo BELGRÁD: Obilić—BSK (Ba) 3:2 (1:1) KOSTO LAC: Kudar—Drina 3:1 (1:1) SZLAVONBROD: BSK—Vrbas 0:0 — 1:2 BELTICE: Belišće—Kolubara 2:0 (1:0) (SV) 2:0 (2:0) LABDARÚGÁS / közter­saségközi liga -észak BECSE:­­ Becse—Radnicki 2:0 (1:0) Városi stadion, 1.200 néző, vezette: Rorđević (Belgrád). Góllövők: Bibic a 7. (11-esből) és Nenadic a 71 percben. BECSE- Ma--as 8. Bahié 7. Basic fi (Zdravkovié fi). Redmannvié 7, "Mtoiié fi. Saraba fi. Nenadir 7. (Kaszás —), Krsmanovié fi. Milivojevié 8. M'linko­­vié 6 Trkulja fi. RADNICKI: Simeunovic fi. CatlO fi, Toplak fi. Savié 6, Jakié 6, Hodzié 6, Rozié 6 (Husovié —). Merdanovié 7, Barakovié 7. Mašić 7. Mlaűcnovié — (Sejdinovié 6). Szép és értékes győzelemmel rajtol­tak a becseiek. Az eredménnyel min­denki elégedett lehet, de a játék­akl már nem. Mert nem ment minden si­mán. A­ vendégek hevesen küzdöttek, sokszor igen veszélyesen támadtak. Csatáraik azonban nem voltak eléggé pontosan, nemcsak egy-egy akció be­­fejezésekor, hanem még akkor sem, amikor a fehér pontról végezhették el a büntetőt. Kovrlija edzőnek tennie kell valamit, hogy a­ becsesek játéka eredményesebb legyen, hogy a táma­dások pontosabb lövésekkel fejeződ­jenek be. Az első gól már a 7. perc­ben esett. Krsmanovic továbbította a labdát a jól helyezkedő Milivojevicnak, de őt — éppen amikor lőni akart — csúnyán gáncsolták, és a játékvezető megadta a 2-est. Babic értékesítette a büntetőt. Nem sokkal később az el­lenfél ifi­osában történt hasonló eset, de Barakovic lövését a 11-es pont­ól Maras védte. Nenadic a 71. percben beállította a végeredményt, a nézők fellélegezhettek, a győzelem­ többé már nem volt kérdéses. V. J. A következő forduló: Jtedinstvo —Metalac, Kolubara—AIK, Sloga —Belišće, Vrbas—Hajdúk, Kabel—• BSK (Sz), Drina—Növi Sad, Rad­nicki—Rudar, BSK (Ba)—Becse, Olimpija—Obilić. TENISZ PRÁG­A. — Goran Prpić bejutott a prágai tenisztorna elődöntőjébe. (A díjazási alap 186 000 dollár.) Prpic a negyeddöntőben az osztrák Horst Skoffot verte 2:6, 6:3, 7:6 (7:5) arányban. A mérkőzést félbe kellett szakítani a harmadik szet­­ben a sötétség miatt. Tegnap folytatták és Prpié volt a szeren­csésebb. Az elődöntőben Frpiéen kívül játszik még a svéd Xuiti, az argentin La Pena és a spanyol Arrese. Az elődöntőben: Arrese —Prpié 7:5, 6:4, Kulti—La Pena 6:3, 1:0 (az argentin sérülés miatt feladta).­­