Magyar Szó, 1990. szeptember (47. évfolyam, 255-269. szám)

1990-09-30 / 269. szám

ИшарМ SPORT 1990. szeptember 30., vasárnap 15 LABDARÚGÁS VAJDASÁGI ÜGA" B. I). POLJE: Sutjeska—Radnicki (7) 1:1 (0:0) Sutjeska-pálya, 500 néző. Vezette: Cicic (Szabadka). Góllövő: Gyorgyievsz­­ki 11-esből a 49., illetve Sijačić (1- esből) a 02. percben. A 11-esek érté­kesítői: Zerzic, Hrnjacki, Krémar, Kiás, Dubak és Rakéta, illetve Džanić, Kirs­­n­er, Tomajek Sijacié és Zegarac. SUTILSKA: Kiss 7, Vitotijevic 7, Du­bak 7, Gyorgyievszki 8, Krémar 8, Dokic (1, Bajagic 7 (Zorzić 7), Freie 7, Vajagic 7, Keleman 8), (Rakéta 7), Hrnjacki 8. RADNlCKI: Matin 7, Danié 7, Vi­­šinka 7, Zegarac 6, D/.inovié 7, Sza­bó 7, Gojkovié 0, (Tomajek fi), Bo­gié 6, (Sijaéié 7) Simin 6, Kiršner 7, Drljaea 6. A 02. percben kis Ilijén botrányba fulladt a találkozó. Kiss, a hazaiak kapusa felvágta Kiršnert és a gyengén bíráskodott Cicic a 11 -es pontra mu­tatott. A szurkolók egészen másként látták a történteket. A bíró megpróbál­ta lehűteni a kedélyeire, Dokic piros lapot kapott, és végül is sor került a mérkőzés folytatására. Különben mind­két félidőben a Sutjeska támadott töb­bet és a látottak alapján a 11-es pont­ra mindenképpen rászolgált. A meccs befejezése után még sokáig tiltakoztak a B. D. Polje-i szurkolók Cicié, enyhén szólva furcsa ítéletei miatt. SZ­AGADRA: Bácska—Bačka (P) 1:2 (1:1) Bácska pálya, 400 néző, vezette Vu­­jadinov (Kikinda). Góllövők: Juric ■ a 10., illetve Kovačević a 45. és Josipo­­vic az 57. percben. BÁCSKA:­­Kujundzsity Z. 7, Z. Man­­dić f1, Markovic 11, Juric 7, Milišić 7, Kecskés fi (Milodanovic—), Bolvári 7, Váci 6, Bugnjevic 7, Szili 7, Ketjanski 5 (Szalma fi). BACK A. M. Rnié, 7, Karpov fi, Ka­­ranovic 7, Polié fi, Dražić fi, Vješt­ica fi, Kovačević 8 (Gajic —), Cekovic 6, Paravina fi (A. Rnié —), T. In­é fi, Jo­­sipovic 2. Az idény egyik legjobb játékát pro­dukálta a szabadkai Bácska, de mind­ez édeskevés volt a palánkai névrokon ,,megpuhításához”, amelynek kapuját a partjelzők is védték. A vendéglátók kezdettől fogva nagy iramot diktáltak, a palánkaiak időnként arra rúgták a labdát, amerre éppen álltak, vagy ap­­ró taktikai szabálytalanságok révén, próbálták menteni bőrüket. Fél óra elteltével azonban a vendégek rádöb­bentek, hogy a szabadkai védelem időnként ingatag és vesztett állásból, két kontrának hála fordítani tudtak, és el is vitték a pontokat a bolha­piac menti pályáról . . . Jurkovic edző pedig törheti a fejét azon, hogy ho­gyan lehetne végre jó játékkal pon­tokat is szerezni (?). A 10. percben járt az óramutató, amikor Szili a 16-os jobb sarkáról vég­zett­ el egy szabadrúgást. A labda az ötös vonalán álló Juráéhoz került, s ez az elszunnyadt védők mellett a háló­ba bombázott. A vendégek első hely­zetét (ekkor jutottak át először a sza­badkai térfélre) a 20. percben jegyez­hettük fel, amikor a fürge Kovacevic alig 6 méterről az oldalhálót találta el. A 42. percben egy roppant érdeke­­helyzet: Szili 40 méterre a kaputól­ cselezgetett, majd előrevágta a labdát, ami végül is a felső lécről pattant vissza a játéktérre. A 45. percben gyors vendégakció a bal oldalon, Jo­­sipovic 20 méterről kanura szúrta a labdát, Kujundzsity lábbal hárított, de Kovacevic a kipattant labdát néhány méterről védhetetlenül lőtte a jobb al­só­­sarokba. A fordulás után a szabadkaiak hely­­zetet helyzetre halmoztak, de az 57. percben Josipovic egy gyors elfutást követően 16 méterről 2:1-es vezetést szerzett csapatának. Az 1:2 után a Bácska mindent egy­­lapra téve rohamozott, Bubnjevic és Be­lvári egy-eg­y gólt is rúgtak, de azokat ies címen megsemmisítették. A 85. percben M. Riic a 11-es pontnál elkaszálta Bolvárit, de Vujadinov síp­ja nem szólalt meg . .. (zs) B. V. SELO, Kozara—Begej 4:0 (1:0) Kozara pálya, 30­0 néző. Vezette: Vu­­kosaivljevic (Újvidék). Góllövők: Jova­­nov a 42. és 90. Stojanowié a 47. és Bumaé a 89. percben. KOZAltA: Jovandié —, Siankié 6, Stojanovié 7. Poznan 6, Ljsiea 6. Ka­­ranovié ti, Bursaé 7. Radišić fi. Ba­kié 5 (Đurić —), Bulajié fi (Knežević —), Jovanov 8. BEGEJ: Tarana 5. Karlaš fi, Milose­vic — (Krtinié 5), Umiéevié fi, P. Na­­deždin 6. Ševarika fi (Ugrenovié 5). Egy nem túl­ságosan színvonalas meccs volt ez, melyen a Koza­ra va­lamivel többet mutatott. Ezt egyéb­ként a végeredmény is példázza. A gólra 42 percig kellett várni. A szem­füles Jovanov a tizenhatos vonal sar­káról leadott bombáját Tarana nem tudta védeni. A második félidő kez­detén Stojanovic fejesgólja után úgy tűnt, az eredmény nem változik, de Bursac a 89. percben, harmadszor is megadásra késztette Taramát. A 90. percben egy nagy kapus­ hiba u­tán a végeredményt Jovanov állította be. B. J. LOVCENAC, Njegos—Radnicki (Zr) 1:0 (1:0) Njegos-pálya, 600 néző, vezette: Mi­haj­lovic (Szabadka). 6611­övő: Barovic a 15. percben. NJECOS: J. Roganović 8, Spadijer 1, Pejovic 7, Dejanovic 7, Jablan 8, P. Roganovic 5, Sárközi 7, Lázic 8, Bojo­­vic fi, Musurovic 7 (Vatiljev 5), Ba­rovic 8. RADNlCKI: Kosanovié 7, Dabié fi, Podgorelac 7, Pejié 7, Dupol 5, Ilié fi, Lovro fi, Krstié 7 Uljarevíé 7, Gar­­dinovacki fi, Radulovié fi. A Njegos nem bízta a véletlenre az eredmény alakulását. Az indítás az övé volt, elkezdett támadni, és ezt tette szinte megszakítás nélkül a 90. perc befejezéséig. A gól a 15 percben esett. Baroviénak közvetlenül előtte is nagyszerű helyzete volt, de lövése nem volt eléggé pontos. Mihelyt ki­rúgta a labdát, a kapus, a Njegos teljes csapata rohamra indult.. Ismét Barovic elé került a labda, most sen­ki sem volt közelében, jól megnézhet­te magának, hová lője, majd követke­zett a hatalmas rúgás, s meglett a ve­zetés. Nagy csoda, hogy a folytatás so­rán Barovic és Sárközi nem növelte ezt­ a vezetést. A vendégek csak két alkalommal kísérelték meg bevenni Roganovic kapuját, de sikertelenül, s Roganovic is a helyén volt. ZRENJANIN, Banat—Slavija 1:2 (0:0) Banat-pálya, 300 néző. Vezette: Sibul (Kikinda). Góllövők: Tátié az 51., il­letve Anikié a 62. és Majstorovic a 85. percben. BANAT: Kralj 5, Rabié 5, Fejes 5, Kovaéevié 5. Radičević fi, Novié 5, Mirčctić 5 (Colovié 5), Simon fi (Ma­lek —), Tátié 6, Lakatos 7, Cvetinov 6. SLAVIJA: Stankov fi, Lasica 6, Jev­­tié 5, Tepsié fi. Anikié 6, Zekovié 5 (Sunka fi), Ljubiéié 7, Puskás 6, (Sta­­menkovié 5), Bokšić fi, Stojakovié 7, Majstorovié 7 Gyenge színvonalú labdarúgást hozott az alsóházi rangadó. Az első félidő­ben a hazai, a folytatásban pedig a vendégegyüttes kezdeményezett többet, de tegyük rögtön hozzá: a szerencsé­sebb fél. Ugyanis a Slavi­a egyenlítő gólja a 62. percben nagy leshelyzetből esett, a győzelmet jelentő találatot pedig a bíró Biszák pancsovai part­jelző beintésére adta meg, habár a labda nem ment át a gólvonalon. Min­dent összevetve az alacsony színvonalú találkozón a vendégegyüttes többet akart, és így győzelme megérdemelt. A mintegy 300 néző mindkét együttest, de a bírókat is füttykoncerttel kísérte ki a mérkőzés befejezése után. CSERVENKA, Crvenka—C. zvezda 2:0 (2:0) Crvenka-pálya, 300 néző, vezette: Bo­gun­ovic (Bacs). Góllövő: M. Skribié az 5. (11-esből)­­és Petkovic a 43. percben. CRVENKA: Marovi''* 7, Li. Skrbié 7, Maric fi, Orlovic 7 (Cubra fi), Kanetan 7, Pena­fi, Vasic 7, Srdic 6, Racic 6, Petrika 7, M. Skrbic 7. C. ZVEZDA: Bursaé 7, Boőrozié 5 íPc+rovié fi), Cobor 5, Sóé 6, Guteša 5, Corluka — (Krizsán 6). TVadlaőM 7, T»*ku’5a 7, Ivanovié 5, Tošić 6, Dimit­­rijevié 6. A Crvenka visz­onylag nagyobb meg­­e­rőltetés nélkül győzte le a kisoroszi csapatot, és jutott megérdemelten két újabb bajnoki ponthoz. Ha a hazai já­­ték­oso­k az eP­él veknek csak 56 száza­lékát kihasználják, az eredmény sok­kal meggyőzőbb lett volna. Milutino­vic, a haz'd edző, a kedvező ered­mény ellenére sem elégeded a saját csapatával. A c^rvenkaiak ii­e,'~°l ju­­ttattnk ve^etésh­öz Bodrogié felvágta Maricot, M. Itjirbic magabiztosn érté­kesítené a büntetőt. A második gól előzménye: Orlovic végezte el a sza­badrúgást, röviden Petrika elé tette, ő fordult vele és nagyot rúgott — labdája védhetetlen volt. M. A. PA­RVCSO­VA: Dinamó—Mladost 1:0 (0:0) Városi stadion, 800 néző, vezete: Sa­vic (Topolya). Góllövő: Nikolié a 47. percben (11-esből). DINAMÓ: Vrbaški 7, Bursaé 7, Madzsevszki fi, Sióféi'' fi. (Dobricsé 6), St.Umenkovic '\ ^or'Méev fi, N^gy fi (Nikolié fi), ¥'orb AG 7, Aleksié fi, Ja­­njié fi, Vukovic 7. MLADOST: Milićević 7, Bursae fi, Mijatović C, Zárol 7, Mačkić 6, Vilo­­lič b, Cortan fi, Maimat 7, Kaurin 5 (Fekez 5), Brkm fi, Culum 6. A napos, szeles időben az erősen fa­vorizált Dinamo nem­ egyszer köröm­­­szakadtáig volt kénytelen védekezni az apatiniak ellen. A 43. percben a háló­ban láttuk a labdát, előzőleg Janiic ,,ellopta” azt az aptini kapustól, meg­kerülte, és a hálóba lőtte. A játékve­zető ott volt a közelben, látta, hogy mi történt és megsemmisítette a gól. Ami ekkor nem sikerül a Dinamónak, valamivel később, a szünet után meg­valósult:­­Mikolić a megítélt I-est be­lőtte. Ezután emberelőnybe jutott a Dinamo, sVu­jatovićot kizárták. És nem sokkal később immár kilenc ember el­len játszhatott a hazai csapat, mert Závo­ Ferencet is kizárták, s itt még nincs vége a kizárásoknak, következett Ilija Orlovic, az apatini edző: neki el kellett hagynia a kispadot. S egy ilyen erősen megritkított csapat ellen Niko­­nc egy újabb 11-est értékesíthetett vol­na, de elhamarkodta, mellé lőtt. MELEXCE: F' L' Rusanda—Vršac 1:0 (1:0) Fürdő melletti pálya, 150 néző, vezet­te: Vidakovic (Roma). Góllövő: stanic a 36. percben. RUSANDA: Kojic 7, Odžin 7, Mi­­ jatov 7 (Vitomirov —), Stankov 7, Jo­­vanovié 7. Tomié S, Budakov 7, S. Kađišić 7, Pejkié 7, Stajić s (Vlajkov —), M. Rád iáié 7. VRSAC: Nedimovié 8, Subié 6, Be- Ijin 6, Zurka 6, TeSié 7, Okretié 7, Miliéevié 5 (Petojevié —), Vesnié 5 (Nxltolié —), Korira 5, Jovéié 7, sa­ra ilijin 7. Ha a Rusanda csatárai egy kicsit is szemfülesebbek, аклог ц/Сa­muk meg­győzőbb is lehetett volna. A 86. perc­­ben S­tojic h­úszm­­ét­e­r­es szabadrúgása után a labda a későn reagáló kapus mellett a hálóban kötött ki. SR. MITROVICA, Sreiii—Agrounija 2:0 A következő forduló: Bácska (P) — Slavija, Béges—Banat, Vršac—K­ozara, Agrouvin­a—Rusanda Radnički (7) — Srem, Mladost—Stutieska, C­ zvezda— Dinamo, Radnički (Zr)—Crvenka, Bács­ka (Sz)— Njegor. LABDARÚGÁS U­­tá“ Sportszer’ű meccs volt Zemun—Hajdúk 1:0 (1:0) Zimony, városi stadion, mintegy 6000 néző. Vezette: Jovic (Kava­­darci). Góllövő: Petrovic 11-esből a 43. percben. ZEMUN: Cumié 7, Markovié 6, Matiéié 7, Grubor G. Slevanovié 6, Ljubičić G (Vitorovié —), Miliéevié 7. gestié 6, Čurović G (Pavié —), Petrovié 6, Kitanov G. HAJDÚK: Pralija G, Hadziabdié 6, Erak 6, Bilié 6. Kováé G, Pejo­vié G. Kozliku 5 (Brkié G). Celié 7, Lalié 5, Vuéevié G, Bokáié 5. A fővárosi szurkolók ezúttal is jelesre vizsgáztak sportszerűségből. Virágcsokorral köszöntötték a ten­gerpartiakat. Közmegelégedésre egyetlen incidensre, kilengésre sem került sor. A Zemun minimális, de megér­demelt győzelmet aratott. A Haj­dúk tartalékosan lépett pályára, a küzdeniakarással sem volt baj, gólt azonban nem sikerült lőnie. A splitiek kezdtek jobban, a hazaiak átengedték a játék irányítását a Hajdúknak, és inkább csak veszé­lyes ellentámadásokkal kísérletez­tek. A sorsdöntő gól a 43. percben született. Sestic ívelt a kapu elé, Milicevic került jó helyzetbe, de Erak és Kovác közös erővel felvág­ta. A legszigorúbb büntetőt Pet­rovic biztosan értékesítette. Bom­balövés volt ez a javából, majd kilyukadt a háló. A Zemun az eredmény megtar­tására törekedett a folytatásban, így feljött a Hajdúk, helyzetet helyzet után teremtett, de csatárai ezúttal is gólképtelenek voltak. A találkozó utolsó helyzetét Vucevic hagyta ki a 83. percben. A tizen­hatos sarkáról suhintott kapura, Cumic azonban nagyobb védett. Zoran RANGELOV Dinamo—Osijek 1:1 (0:0) — 6:7 1 Rijeka—C. zvezda 0:0 — 1:3 I. J. A zomboriak az egy pontoé! No lemaradtak M. P. Sz. B A táblázat: 1. Dinamo 9 7 1(0) 1 22:8 14 2. Srem 9 6 2(2) 1 15:5 14 3. Crvenka 9 6 2(0) 1 11:10 12 4. Sutjeska 9 5 2(1) 2 16:10 11 5. C. zvezda 9 5 1(1) 3 18:13 11­ ­ 6. Rusanda 9 5 1(1) 3 15:17 11 7. Ratlniéki (Z> 9 1 4(2) 1 24:7 10 9. Ratlniéki (Zr) 9 3 2(2) 4 11:16 8 10. Mladost n 3 0(0) 6 11:9 6 11. Bácska (Sz) 9 3 1(0) 5 15:16 6 12. Slavija 9 3 0(0) 6 9:15 6 13. Vršac 9 3 1(0) 5 16:24 6 1!. Bácska (P) 9 3 1(0) 5 12:22 6 15. Njegoš 9 3 0(0) 6 9:23 6 16. Begej 9 2 2(1) 5 8:16 5 17. Kozara 9 2 1(0) 6 12:12 4 18. Banat 9 1 2(2) 6 6:18 4 Mai labdarúgóműsor I. liga: Olimpija—Radniéki. 2e­ ljezniéar—Vojvodina, Velež—Rad, Borac—Sloboda, Partizán—Spar­tacus, Buduénost—Proleter (17.30). II. liga: Sutjeska—Bor, Slobo­da—Dinamo, OFK Beograd— Zagreb, Peliszter—P.adnički, GOSK Jug—Napredak, Iskra— Leotar, Mačva—Budva (14.30), Vardar—Sibenik (17.00). Bácskai liga: 2AK—Sever, AFK—Sloboda, Kula—Egység, Polet (Sz)—Radnicki. Tavankut —Polet (K), Krivaja—PK Som­bor (14.30). Bánáti liga: Buduénost—Sloga, BAK—Mladost (O), Zadrugar— Sloboda, jedinstvo (T)—Jedinst­­vo (BK), Mladost (L)— Mladost (BD), Proleter—Spartacus, Voj­vodina—Radniéki, Borac—Bileéa­­nin (14 30). Cjvidéki—szerémségi liga: Rad­niéki (S)— Metalac, Titel—Jugo­­vié, Jadran—Elan, Index—Mla­dost. Sremac—Sloven. Zelezniéar —Buduénost. ESK—Radniéki (NP), Cement—CSK (15). Szabadkai liga: Potoeda—Prole­ter, Graniéar—Pionír, Prepo­­rod—Jadran. Sokolac—Zitopro­­met, Obilié—Partizán. Zenta— Potisje, Sloga—Jedinstvo, Csan­­tavér—Orešković (15). Zrenjanini liga: Naftagas (E) — Krajina. Polet—Lehel, Radniéki —Delija. Banat—Zlatica, Napre­dak— Ómladinac. F^ek—Naftagas (B). ZAK—Október 2-a (14.30). Gradnulica—Vojvodina (11.). Zombori liga: Kordun—Sloga, Prigrevica—Borac, Jedinstvo— ÍR), Mladost—Stanisié. Zadrugar Graniéar (G). Lipar—Graniéar —Radniéki (14.30). LABDARÚGÁS köztásaságközi liga-észek V* 1­­KULA: Hajdúk—Becse 0:2 (0:2) Hajd­uk-pólya, 3000 néző, vezette: Vi­danovic (Panosova). Góllövő: Kaszás a 76. és a 65. percben. HAJDÚK: Radulovic fi. Vezmár 6, Baujeglav fi. Belic 6, M. Sčepanović fi. Lacarak — Grnjic fi (Krémar 6), Smi­­­­janic 7, Grgurevic 5 (Cetkovic 5), B. Scepanovic fi. Markovic fi. BECSE: Maras 9, Babié 7, Rab 7, Osscojié 8, Nenadic 7, Radulovic 8, Bas­elé 7, Kr­smai­iovic 7, Milivojevic 7, Mi­­linkovié 8 (Zdravkovic Pavlovic ) (Kaszás 9). Ez a mérkőzés minden terkintetben megérdemli azt, hogy rangadónak ne­vezzük. Különben végig sportszerű, korrekt küzdelem folyt meglehetősen magas színvonalon. A vendégek győ­zelméhez nem fér kétség, vitathatat­lan, hogy a becseiek voltak a jobbak. A becsei kapust , a korpafene, jól megtermett Marost nem lehetett meg­adásra késztetni. Hálóját kitűnően őrizte. A vendégek már a 25. percben gólhoz jutott­ak, az első cserejátékos alig futott be, máris bizonygatta, hogy szemfüles játékos és ért a góllövés­­hez. A szögletről magas labda ívelt a 16-os fölé, s bár so­ka­n felugrottak, senki sem érte el, csak Kaszás, ő meg fordított egyet a fejével, és a labda a hálóban táncolt. A második gól is lát­ványos lett: Kaszás önmagát szöktet­te, és futás közben megcélozta a fel­ső bal sarkot. Látható volt, hogy erre a lövésre az egy kissé álomszuszék kulai kapus nem számított. Mindent összevetve, a pályán magasan kiemel­kedett a tartalékosként beállt Kaszás Attila játéka, ő volt a legjobb nem­csak a győztes csapatból, hanem az egész derbin. J. J. Olomfik: Novi Sad—Jedinstvo 1:0 (0:0) Hedreskerti pálya, 490 néző, vezette: Milanko (Belgrád). Góllövő: Medic, a 90. percben. NÖVI SAD: Jovanié fi. Kurčubić 6, Radović 5, Ristovski 7, Ristović 5, Rađaković 7, Marié 5, Dunđerski fi, Jovié 7, Goveđarica 5, C'orovié 5 (Me­dic 6). jüamNSTVO: Sumanovac fi, snagić 6, Bešić fi, Hizvanović fi, Mhaamovic 5, Keiić 5, iiaazubrahimović — (Zai­­iiiovic fi), iViUianc fi, Nedić 7, bu­­raiiović 5 (nouzić —), Soirenović fi. Óriási szerencsével ugyan, de min­dem egy­et vet­­ve, végül is megérdemel­ten jutottak új­abb két ponthoz a kanárik. Azt hiszem, a mérkőzés vé­ge felé maguk sem hitték, hogy a hármas bírói sípszó u­tán ők vonul­hatnak majd le a palyarói mosoly­gós arcra­. A szoros em­­berfo­gás ellenére a ha­zaiak igen elszántan, célratörően kezd­tek, és több ízben is veszélyeztették a Jedinstvo hálóját. A 8. percben Ma­ric távoli bombáját Su­ma­novac rö­viden hárította, a lepattanó labdára Kurcubic futott rá, de pöccintése is­mét elakadt a brékói kapuvédőben Nem sokra rá Jovic emelését szedte le a „fellegekből”. A 38. percben Jovic gyönyörű lab­da­­kapott Ristovskijtől, de alig öt méterről a szemöldökfát találta el. Sajna, csak ennyire és semmi több­re nem futotta erejükből. A második félidőben nem történt említésre méltó dolog. Már mindenki a bíró utolsó sípszavára várt, amikor egy kapu előtti kavarodás után Me­­dic fejéről a labda a szemöldök fáit horzsolva a hálóba pattant. A közép­­kezdés után a bíró lefújta a mec­­ Ge­T. TOPOLYA, AIKA Olimpija 2:0 (2:0) Városi stadion, 890 néző, vezette: Sa­oić (Brcko). Góllövők: Dopuda a 27. percben (11-esből) és Đumić a 40. percben. AJK: Popin 8, Narandžić fi, Banovic 7, Krmpotic 7, Markovic 7, Tminic 7, Kuti 7 (Dopuda 8), Grgic 7, Dumic 8, Bulatovic 7 (Lalide 8), Koncarski 8. OLIMPIJA: Skoro 7, Ljubicic fi, Si­­munec 1, Nikšic 7, Knez fi, Vidović fi, Vukoja 7, Gotal 6, Glištra fi (Kovace­­vic 11), Cutura 7, Ilicic 7. Végre hazai mérkőzésen is szép já­tékot­ mutatott az AIK. Már az első félidőben rákapcsolt és ez nem ma­radt eredménytelenül. Többszöri pró­bálkozás után a 27. percben Dopuđa tört be a 16-osba a jobb oldalon, de az eszéki védők szabálytalanul sze­relték, é­s a játékvezető jogosan a k­­es pontra mutatott. A megítélt bün­tetőt Dopuđa értékesítette. A 33. perc­ben Dopuda és Dumic szerezhettek volna gólt, sajnos ez utóbbi kapu fö­lé bombázott, öt perccel a félidő vé­ge előtt megszületett a második gól is. Dopuđa kígyózott át a középpályán, Klincarskihoz továbbított, ő pontosan adta középre a labdát, a befutó Du­mic fejére, s onnan a kapu bal alsó sarkában­­kötött ki. A második fél­időben valamelyest visszaesett a já­ték irama, de továbbra is a topolyai csapat uralta a mezőnyt. A legszebb akcióra az 53. percben került sor, amikor Grgic és Dopuđa akciójának tapsolhatott a közönség, számos gól­helyzetet teremtettek még a topolyai csatárok a találkozó végéig, de a ven­dégek szerencséjére ezek kihasználat­lanul maradtak. Az ATIC győzelme sok­kal nagyobb arányú is -volt.#. TITOVERRASZ, Vrb.w—Kábel 3:0 (0:0) Városi stadion, ISO néző: Jázic (Doboj). Góllövők: Kulié a 47., Tepavcevic a 70. és Marié a 75. perc­­ben. VRBAS: Savié 7. Ale^si 7, Vukarii­­novié 7. SmiJjkovié fi. Kulié 8. Vlafié 7. Dedovié — (Rácz 7). Po«adié 8, Te­­pavéevié 8, Braun fi. Marié 8. KABEL: N i kilövi é 5. Ivanovié fi. Trhnmov 5, Vlahnvi'1 J«»Jaéié 5. P?n­­telié 5. 7o°’orÄ5«i c Ziv’^ovié fi, Mo­­ravac 5 (Maljaéié 5), Sipka 5, Ku­­rumijak 5. LABDARÚGÁS ~ RÁCSKAI LIGA PANONIJA: Panonija—Bácska 2:0 (1:0) Panonija pálya,250 néző, vezette: Be­szédes (Szabadka). Góllövők: Jovano­­vic az 5. és Iokovié az 59. percben. PANONIJA: Memedovié —. Grubor 7, Kalajica 7 (Barna 7), Jovovié 8. Nikéevié 7, Bagié 7, Paviéevic 7, Jo­­vanovié 8, Damljanovié 7, Lovas 7, Sokovié 8 (Maleš S). BÁCSKA: Terr.ié 9. Német 6. Mi­mié 6, Den.kovié 7. Simendié 8. Cr­­nojlovié 7, Savié 7, Verba fi, Colié ti, Demirovié 7, Rauški fi. Jó iramú mérkőzést láttunk a Pa­nonija pályáján. Az első gólra nem kellett sokat várni, mert az 5. perc­ben egy baloldali beívelés u­tán, Jo­­vanovic 8 méterről Terzic kapujába talált. Ekkor úgy tűnt, hogy megis­­mételi a hazai c­sapat az előző hazai mérkőzéseken elért nagyarányú győ­zelmét. Hogy ez mégsem történt meg, az a kitűnően védő Terzié érdeme. Ugyanis a hazai csapat állandóan tér­fölényben volt, és nem túlozzuk el, ha azt mondjuk, hogy egy tucat ki­tűnő gólszerzési lehetőséget­ hagyott ki. A folytatásban is a hazaiak kezde­ményeztek többet, a vendégek csak a hazai 16-osig tudtak eljutni, itt azon­ban támadásaik elakadtak. A mér­­­­kőzés második gólja az 50. percben esett, amikor egy kitűnően vezet­ett támadás végén Pavicevic az alapvonal­ról visszaj­át­szott Suskovic elé, és ez nem hibázott, a kapuba talár. Végül még csak annyit, hogy rendkívül sport­szerű keretek között fo­lyt -e a ta­lálkozó. Amit bizonyít az is, hogy a kitűnően bíráskodó Beszédesnek nem volt lehetőssége egyetlen lapot sem felmutatni. PATICS: Pajics—Zorka 2:0 (­:*) Sportközpont, 200 néző. Vezette: Boš­­ković (Szivác). Góllövő: Džinić a 77. és a 83. percben. PALICS: Maric 7, Krisztin 7, Durko­­vic 7, Grba 7, Bedekovic 8, Uzelac 8, Džinić 9, Vojnović 5 (Regié 7), Abra­ham A. G, Pásztor 6, Kubičković 6. ZORKA: Stajner 7, PrSié fi, Hazim­ fs, Pufek 7, Vukovic 8, Medtc 7, Ko­­kovic 6 (Biblekaj­a, Marinkovic 6­, Husic 6,, Novak 5, Sitaric 5, Stimac 5. Az első félidőben nem sok említés­re méltó do­log történt a pályán. A folytatásban feleslegesen idegeskedtek a labdarúgók, és Bošković játékveze­tő jogosan mutatta fel egymásután a sárga lapokat. Különösen Kok­ovic ,,je­leskedett”, a palicsiak kapusa, Marié sem maradt adósa, és így mindketten figyelmeztetésben részesültek. A 65. percben Husié szemtől szemben állt a kapussal, de Marié a helyén volt. A 67. percben Džinić egy ügyes test­esei után kapura suhintott, a labas a szemöldökfáról pattant le a gólvo­nalra, de a partjelző beintésére a bí­ró a középpontra mutatott. A 83. perc­ben Džinić tette fel a pontot az i-re. A Patics iga­z képességein alul ját­szott, de győzelméhez nem férhet két­ség. A G. KISS Zoltán KIRS­Z. A Becse már őszi bajnok!? Könnyű győzelmet aratott a tilo­veroaciu egyuiolc­s, a hazaiak különv­­éeli a J-Oiy t­a taoUkxh Г-СПilrik€jltdK. A rra­­bel az első tenapben meg ugy-ahogy egyemó elenicm­cik dízenyu­it, a foly­­tatásban azonban teljesen összerop­­pant. A 47. percein Runc csapatkapi­­umy, a mezőny egy ne logyevója, egy kapu előtti kavarodásból lőtte a Ulo-V'on'pidili.Az e­vjo kV II. p-iCVVlll Tepavcevic b­rituiasooi K­uka szép gólt lőtt. 1 perccel kecőbe Popadic remek cédsorozata után, még a kapust is be­csapta, Önzetlenül Maric elé tálalt, aki­nek nem volt nehéz dolga az üres ka­puba találni. V. B. SZLAVONBRÓD: BSK—Rudar 3:1 BELISKE: Bedšće—Obilič 3:1 ESZÉK: Mensac—BSK (Ba) 2:1 KRALJEVO: 4 Sloga—Drina 1:1 — 5:3 A táblázat: A következő forduló: Jedirstvo—Ka­bel, Drina—Vrbas, Radnič­ci—Sloga, BSK (Ba)—Kolubí­ra, Olimpija—Meta­­lakc, Obilié—AIK, Becse—Len­áce, Rudar —Hajdúk, Növi Sad—BSK (Sz). 1. Becse 9 9 0(0) 0 26:3 18 2. Vrbas 9 5 2(2) 2 18:7 12 3. Hajdúk 9 6 1(0) 2 12:7­­ 4. Drina 9 5 3(1) 1 11:6 11 5.­­MX 9 5 2(0) 2 13:5 10 6. Olimpija 9 5 1 (0) 3 15:10 10 7. BelkLce 9 5 0(0) 4 13:10 10 8. Obilié 9 1 1(1) 4 12:13 9 9. Novi Sad 9 4 0(0) 5 10:13 8 10. Kabel 9 3 2(2) 4 11:15 8 11. Jedinstvo 9 4 1(0) 4 8:13 8 12. Metalac 9 3 2(1) 4 16:11 7 13. Radniéki íí 3 1(1) 4 7:7 7 14. Rudar 9 3 1(1) 5 10:18 7 15. BSK (Ba) 9 2 0(0) 7 13:18 4 16. BSK (Sz) 9 2 2(0) 5 6:14 4 17. Sloga 9 1 2(1) 6 5:17 3 ' 18. Kolubara 8 0 1(1) 7 2:1* 1 LABDARÚGÁS SZABADKAI LIGA NÖVI ZEDNIK: Preporod—Jadran 3:0 (2:0) Preporod-pálya, 100 néző, vezette: Temumovic. Góllövők: Gabric a 26. és 36., valamint Mandic az 55. percben. I. SZÖVETSÉGI VÍZILABDA-LIGA BECSE: Becse—Vladost Coning 13:10­­ (4:2, 1:1, 4:1, 4:3)