Magyar Szó, 1990. november (47. évfolyam, 301-315. szám)

1990-11-04 / 304. szám

1990. november 4., vasárnapMagyar nó CSERVENKA: Crvenka—Dinamo 3:1 (1:1) Crvenka-pálya, 500 néző, vezette: Vi­­dakovič (Roma). Góllövők: Orlovic a 60., M. Skrbié a 48. és Bale a 72., illet­ve Vukovic a 11. percben. CRVENKA: Marovic 7, Lj. Skrbic 8, Skoric 8, Orlovic 8, Maric 7, Pena 6, Srdic 6 (Radulovic­­), Rapajić 7, Ha­dic 8, Petrika 7, M. Skrbié 7. DINAMO: Belié 6, Bursaé 6, Ma­­dzsevszki 7, Mrđa 6 (Stojéié —), Stan­­kovic 7, Marejcev 8, Nikolié 7, Curéié 6, Aliks­­é 6, Janjic 6 (Rajkovic —), Vukovic 6. Régen volt az, nagyon régen, amikor ennyit tapsoltak a cservenkai pályán, mint tegnap. Mindkét csapatnak ki­járt az elismerés, a mérkőzés vége fe­lé azonban csak a cservenkainak. A vezetést a vendégek szerezték meg már a 11. percben szépen ívelték be a szögletről a labdát, az Vukovic elé került, és kapásból a hálóba rúgta. Utána növelhették is volna előnyüket, hiszen 11-e­shez jutottak, Curéié azon­ban a feled lécet találta el, és a lab­da visszapattant, majd a védelem tisz­tázott, öt percre rá egyenlített a hazai csapat. Ismét, szöglet volt, Orlovic­s szépen ugrott fel, és Pancsev módjára levágta a labdát és az a hálóba ke­rült. A szünet után teljesen kidom­borodott a hazaiak fölénye. Ració egyedül indult el, mindenkit kicsele­­zett, aki útjába állt, majd Skrbié elé passzolt é­s az védhetetlenül lőtt. Majd végül Skrbié szöktette Raékiot, aki fut­tában lőtt és leállította a végeredményt. M. A. ZREN­JANIN, Radnicki—Rusanda 1:2 (2:1) Radnicki-pálya, 600 néző, vezetne Ho­­domen (Vrbas). góllövők: Ugarevic a 32. és 49., Podgorelac a 14. te Рзma­­novic a 88., illetve Tomic a 3. és Buda­kov az­ 55. percben. RADNICKI: Radovanov G, Mitrovin G, Podgorelac 7, Radunovic 7, Babo­ G, Ilic G, Vovrov fi. Krstié G (Savié —), Uhiarrvné 7 (Dupor —), Gardinovački G, Fábián fi. RU"\Ni)A: Ktr’ié fi. fsakor — (V’aí­­kov 5), Mijatov 6 Во^п^к «. stankov fi. Tom<é 7. Budakov 7. P"diši«ć 6, Pcj­­kié f>. Staiié fi, S. Rcdisié 7. Akik kijöttek a pályára, egy pillanat­ra­­sem bánták meg, ugyanis ha nem is szén, de fordulatokban eazdae lab­darúgásnak voltak szemtanúk valamint Padom­an v­erbászi játékvezető rév kis­sé szokatlan, de eréi vés n-k i-3. Ezt mi sem bizonyítja jobban, mint a három megítélt п.-еч. a három felmutatott pims. valamint hat sárga­­lap. és te°vük rögtön hozzá. í'^’etei jogosak voltak. A hazai együttesre né zve nem a legjobban végződött a ta­lálkozó. A 3. percben ugyanis Budakov elszökött, a bal szélen, a beívelt labdá­ra Tomic futott, rá, és megadásra kén v­­ezethette Radovanov kenust. A 14. percben Radunovicot egyéni akciója után, a vendégek a 16-osban gorombán szerelték, a megítélt Il-eet Podgore­­lac értékesítette. A 32. percben Gardi­­novacki beadása után Uljarevic meg­szerezte csapata második góllát is. A folytatásba is a hazai együttes tá­madott többet, a 40. percben Ularevic volt ismét eredményes. A gólt meg­előzően Podgorelac növelhette volna csapata előnyét, de kihagyott egy k­­est. Az­ 53. percben Budakov tört be -I 16-osba, a zrenjanini védők gorom­bán szerelték és a jogosan megítélt k­­est ő maga értékesítette. Amikor már úgy tűnt, hogy az eredmény nem változik, másfél perccel a találkozó vége előtt Radunovic eeyeni akcióból beállította a végeredményt. LOVCENAC: Njegos­—Sutjeska 1:0 (0:0) NjegoS-pálya, 800 néző, vezette: R­ab­­renovic (K'Ul­a). Góllövő: Jablan a 86. p­er­cbeőn. NJEGOS: M. Roganovic 8, Spadijev 8, Pejovic 8, Pejanovic 8, Danié 7. Bo­­jovic 7 Vucurovic 7. Barovic 7 (Pau­­novic 7). Jablan 9. P. Roganovic 8, Ra­­dulovic 8. SUTJESKA: Kiss 7, Jovanovic Duvnjak fi, Györgyilovszki 7, Krémar­­3 Vukovic fi. Bajagié 6 (Pljuco lemen fi (Rakéta fi). Prole fi, Vajagié 7, Ovdir 7. A NI.Ješoá számára ez a győzelem oppaint «ok®, ér. Az elejém főleg a­endégek támadtak veszélyeztettek Kv­­a­nović kapuját, de pontatlanok vol­­tk Azután fordult a kocka, a hazaiak jötek fel, de ez ec.m­ért sokat mert la rövid amikor senki sem akadályoz­­, a kapusba lőtt e­gyes utón. A ez.n­­et után közelharc kezdődött el min­őn talpalatnyi gyepért. A 76. percbe R­adulovic fel­tartózta­theia'Sertul futott , a szilen, beívelt .Tablan elé, aktív illanatig sem habozva lőtt — vedne „',„01 Ezután ismét a vendégek kartak*­ezinte mindent elkövetni az gyenlítés érdekeiben de már elea­­z fáradtak voltak ahhoz, hogy ded­­oguljanak a hazai védelemmel . ZOMBOR: Radnički—Slavijit 1:0(0:0) Város­­stadion, 100 néző. Vezette: Rat­­iovic (Pancsova). Góllövő: Kirsner az­­­o­l: Bogunović 1.Bank­ 6. SiSinka 7. Hernaus 7. Dziimvié 6. Sza >6 8, urljaía 6, boric 7. Golubovic 7, Sirsner 8. Sijaíic 7 (Gojhovlc ->■ SLAVIJA: Stanko fi. Lasica C, Tép iié 7 Matijevid «. Anikié 7. «unkaj Ramenkovid 6 (Obrartovic -). LJvibJ iié fi. Majstorovié 7, Stojakovic 7. I ' Két ellentétes félidő után a Radnicki minimális arányban bizonyult,­iak. Az első játékrészben a vendégek sokkal többet mozogtak, nagyobb lel­kesedéssel játszottak, több helyzetet is összehoztak de egyet sem sikerült ékesíteniük. A legnagyobb a gólszerzésre mégis a zomboriaknak ' 01 . Krijaca mindössze öt méterről hatalmas gólt akart lőni, de labdája a­z első té­zen csattant. Pihenő után a hazaiak ámadtak többet és teremtettek jó né­­hány helyzetet de csak egyet sikerült értékesíteniük. Az 51. percben Bogic jól talált Kirsner elé, és ő tizenhat Cservenkán „álljt" parancsoltak méterről igen erős lövéssel, védhetet­lenül a bal alsó sarokba talált, és be­állította a végeredményt. Érdekes meg­említeni, hogy a második félidő 75. percében a legnagyobb helyzete a gól­szerzésre Anikiénak volt, de mindössze öt méterről Bogunovicba lőtte a lab­dát. A 76. percben tíz főre fogyatkoz­tak a hazaiak. Matijevic szabálytalanul szerelte Džinovićot, a játékvezető sza­badrúgást ítélt a zomboriak javára Džinović azonban ezzel nem volt meg­elégedve visszarúgott és jogosan ke­rült a kiállítás sorsára. D. J. K­ISO­ROSZ: C­ zvezda—Kozara 2:0 (1:0) Kisoroszi pálya, 1100 néző. Vezette: Parezanovic (Szabadka). Góllövők: Ivan­ovic a 33., és Dimitrijevic a 84. percben. C. ZVEZDA: Bursać 7, Sor. 6, Czobor 6, Glamocak 6 (Corluka 7), Petrovic 7, Krizsán 7, Nadlački 7 (Búbonja 7), Tošić 6, Ivanović 7, Zmulić 8, Dimitri­jevié 7. KOZARA: Jovandié 7, Cubrilo 6, Stojanovié 6, Ratko 6 (Agbaba —)» Li­­sica 7, Karanovié 7, Bursaé 7, Poznan 6, Bakié fi (Stupar —), Stankié 6, Jo­­vanov 7. A szomszédos rangadó nem váltotta be a nagyszámú néző várakozását. Ta­lán a kölcsönös bizonyítani akarás volt ennek az oka. Így a mérkőzés nagyobb részében ideges, hibákkal tarkított já­tékot láthattunk. A hazaiak egy ár­nyalattal jobbak voltak, és megérde­melten könyvelhetik el a két pontot. A 33. percben Touré beívelése után Ivanovic szén gólt lőtt. Egészen a 24. percig nem is történt különösebb, ek­kor a gyors lábú Dimitrijevic mintegy 11 méterről a jobb sarokba lőtte a labdát. B. F. INTHJA: Agrounfja—Regej 2:0 (0:0) Vasút mehpitt pálva, 350 néző, já­­tékvezető Mi^kié (Tito,,erh*­')?',‡. Gó’­­lövők: Radojek­ az 52. és Vejin a 60. pernhen. AGROUNTTA* S+okié 7. JantiiSe^ fi, Pouovié fi. Pado5é!é 8. Durié fi. >T?ko­­}1r 6, Jurfé fi, Venn 7. *>ok5é fi (GfIl­iié —Kodžo G, Mcdeni.ca 6 (Ujubin­ko'úé 7i. BÉGÉI: Tarana 7, Karins — (Janié G), Radinovié 7, Vuéurovié 6. B. Na­­daždin 7. Mršić 6. Fadakovié fi. Novak 7. Umiéevié 6, M. Nadaždin 7, Seva­­rí.ka 6. Mindkét csapat csapnivalóan játszott. Radojčić volt a mezőny legjobb játéko­sa, s főleg az ő érdeme, hogy a pe­­leznicaz otthon tartotta mind a két pontot. R. G. APATTN: Mladost—Banat 1:0 (0*0) Maldos­t-pálya, 300 néző, vezette: Délkelte (Újvidék). Góllövő: Stojano­vic a 72. percben. MLMíOST: Petié —, FMuović 6. Mí­­jatovié 7. Stofanovié 8 Zárni 7. V** fi, Bursaé fi. Marmát fi. Reéié — (Ka­­tarov fi), Brkin 6, Cu’um fi. BANAT: Kralj 7, Fejes fi, Simon 5, Aleksié 5, Uakatos 6, Radiéevié 5, Míéotíé 5 (Miha. jiovié 6), Noviéié 5 (Lat inovié fi). Tátié 5, Kovaéevic 6, Cvetinov G. Л 72. percig a vendégek ügyesen tartották az eredményt, mindannyian beálltak a védelembe, bunker volt ez a javából. A hazaiak fölénye roppant nagy volt, amit a 24 szöglet is iga­zol. A nézők szerint ez volt a leg­gyengébb mérkőzés, amit az utóból egy-két évben láthattak a hazai pá­lyán. Talán a csúszós talaj is hozzá­járult, ahhoz, hogy a színvonal minden vonalon elmaradt. A játékvezető — Džukelje — ezen a mérkőzésen tette le a vizsgát — szövetségi szintű bíró lesz — véleményünk szerint sikeresen. R. B. SZABADKA­­­ Bácska—Srem 1:1 (0:1) — 5:3 Bácska-pálya, 500 néző. Vezette: Ma­ric (Zrenjanin). Góllövők: Z. Mandic a 70., illetve Smiljanic a 32. perc­ben. A 11-esek értékesítői: Jokié, Szili, Z. Mandié és Bolvári, illetve Milano­­vic és Smiljanié. BÁCSKA: Kujundzsk­y Z. 7, Z. Man­dié 6, Simun 5, Stojanov 5, Jokié 5, Milicié 5, Bolvári 5, Váci­­ (Szili 6), Kacanski 5 (Szalma 5), Jurié 5, S. Mandié 5. SREM: Aleksié 6, Vuletic 6, Gajic­si, Grbic 5, Milovanovic 7, Pisanjuk 6, Smiljanic fi, Sladojevic 5, Ninkovic 5 (Đorđević 5), Milovanov fi, Mitrovic 5 (Zecevic 5). Egy százperces, botrányosra sikere­dett összecsapáson próbálta törleszteni adósságát a Bácska legénysége a ta­valyi idényben elszenvedett két ve­reségért, de ez csak részben — az is főleg a zrenjanini játékvezető közre­működésének köszönhetően — sikerült. A botrányillat akkor kezdett terjen­­geni, amikor a mitrovicaiak sportem­berekhez méltatlanul feltűnően időhú­zásra játszottak. A bíró mindezt kez­detben méltányolta, de sajnos, a foly­tatásban felpaprikázódot­t a hangulat, sípcsontzene kezdődött, időnkénti fe­­leselgetésekkel, aminek 12 lap lett az eredménye (ebből három piros). Az első helyzetre a 9. percig vár­tunk, amikor Milišić tizenhat méterről mellé bombázott. A vendégek behú­zódtak saját büntetőterületük elé, így csak a 28. percben kerültek először gólhelyzetbe: Ninikovic a kapusba lőtte a labdát. Néhány percel később Smi­ljanic egy védővel a nyakán betört a Bácska büntetőterületére, és 10 méter­ről lapos lövéssel megadásra kénysze­­rítette Kujundzsityot. A java azonban még hátra volt. A folytatásban negyedórás labdagyil­­kolás után a 67. percbe Bolvári fel­vágásáért Grbic piros lappal volt kénytelen távozni a gyepről. A 70. percben egy baloldali szögletet követő­en egy mitrovicai védőjátékos kezére pattant a labda, a bíró mintha erre várt volna, és máris mutatott a 11-es pontra. A hazaiak csapatkapitánya, Z. Mandić magabiztosan értékesítette, öt perccel később Milišic is piros lapot kapott a feleselésért. A mitrovicaiak kispadja tiltakozni kezdett, néhányan berohantak a pályára, de öt-hat per­ces huzavona után sikerült rendet teremteni. Két perccel a hármas bírói sípszó előtt Pisanjuk is nyomdafesté­ket nem tűrő szavakkal illette a zre­­njanini feketeruhást, és ő is pirosat kapott. Zs. T. PALÁNKA: Bácska—Vrsac 3:0 (1:0) A táblázat: A következő forduló: Dinamó— Bácska (P), Sutjeska—Crvenka, Srem—Njegoš, Rusanda—Bácska (Sz), Kozara—Radnićki (Zr), Ba­nat—C. zvezda, Slavija—Mladost, Begej—Radnički (Z), Vrsac—Agro­mnija. 1. Dinamo 14 10 1(0) 3 33:14 20 2. Crvenka 14 0 1(0) 4 26:20 18 3. C. zvezda 14 7 3(3) 4 28:19 17 1. Srem 14 7 5(3) 2 23:14 17 5. Radniéki (Z) 14 6 5(3) 3 31:15 15 fi. Agrounija 14 7 2(1) 5 24:14 15 7. Sutjeska 14 7 3(1) 4 22:14 15 8. Mladost 14 6 1(0) 7 19:16 12 9. Radnič. (Zr) 14 5 2(2) 7 18:25 12 0. Rusamla (—1) 14 6 2(1) fi 24:32 12 11. Njegoš 14 6 0(0) 8 12:33 12 12. Bácska (Sz) 14 5 2(1) 7 23:21 11 13. Banat 14 5 1 (1) 8 15:22 11 N. Bege.j 14 4 4(2) fi 11:19 10 15. Vršac 14 5 1(0) 8 23:32 10 16. Bácska (P) 14 4 2(D 8 16:30 9 17. Kozara 14 4 1(0) ‘I 20:19 H 18. Slavija 14 4 2(0) 8 12:21 8 Belgrád, M­H stadion, 3000 néző, vezette Klepic (Szabadka), góllö­vők: Mihailovic (11-esből), a 37. és Ivic az 58. percben,. PARTIZÁN: Pandurovié 6, Sta­­nojkovié 5, Müanit 6, Rorđević 5, Petrić 5 (Milinković —), Vujaćić 6, Pantić 5 (Radivojević —), Mija­­tović 6, Šćepović 5, Višnjić 5, Ste­vanović 6. PORLETER: Gavrilović 7, Ru­­đan 7, Nikolié 7, Saréevié 7, Du­­bajié 8, Tci.jigovié 7, Zahovié 6, Govedarica 7, Petrovié 7 (Tekijas­­ki 7), Mihailović 8, Ivié 9 (Sima­­nic —). Megtörtént a szenzáció. A Pro­leter Belgrád kellős közepén győz­te le a Partizant, de teljesen, meg­érdemelten Nem csak azért, mert a vendéglátó hihetetlenül rosszul játszott (ezt egyébként a szurkolói már megszokták tőle az utóbbi időben), hanem elsősorban azért, mert a zrenjaniniak célt­udatosa­k, szervezettek és fölöttébb lelkesek voltak. Ivic ragyogóan irányította csapatát, amellett pedig még arra is alkalma adódott, hogy gólt lő­jön s eldöntse a találkozót. A fővárosiak számára az sem le­het kifogás, hogy Jokanovic, J­or­­devic és Djogdanovic nélkül kellett játszaniuk. Ambíció és kedv nélkül ennél jobbra tényleg nem számít­hattak a jó napot kifogó bánátiak ellen. Nyíltan kezdett, és így is ját­szott a Proleter az első perctől az utolsóig. A 37-ben gólt ünnepelhe­tett. A Partizán védelme kezdő módjára ügyetlenkedett, Panduro­vic és Petric nem értette meg egy­ Partizán—Proleter 0:2 (0:1) mást s a kapus felvágta a 16-os­­ban Ivićet, a jogos 11-est Mihailo­­vic elemi erővel vágta a hálóba. A folytatásban ismét csak­ a Pro­leter volt a jobb, az 58. percben el is dőlt a meccs sorsa. Ivic vál­lalta magára a döntést, sajátos módon egyéni akcióban jutott a kapu közelébe, és késztette meg­adásra Pandurovicot, s ezután a belgrádi lelátó ismételten Miluti­novic edző és segítőtársainak távo­zását követelte kórusban. 2. V. Begaparti bravúr Belgrádban ülöpködtek a büntetések Zemun—Rad 2:1 (1:0) Zemun városi stadion, 3000 néző, já­tékvezető Boskovic (Titograd). Góllö­vő: Milicevic a 4. és Petrovic a 63., illetve Đukić a 82. percben. ZEMUN: Kežman 6, Markovic 6, Ple­­še fi, Gruber 6, Slovanovic 6, Jokano­vic 7, Milicevic 7, Stojanovic fi (Vi­­k­torovic —), Lacmanovic 6, Petrovic 7 (Mamic —), Kitanov 6. I RAD: Savic 7, Nedeljkovic 6, Grbo­­vic 5, Durak 6, Dukic 6, Vasic 6, Rei­­movic —, Kovacevic 5, Drinéié 5 (Isa —), Tutié 5 (Riznic —), Drulovic 5. A belgrádi rangadót megérdemelten nyerte a pályaválasztó. Ha csatárai egy kicsit is szemfülesebbek, meggyő­zőbb eredményt is kiharcolhattak vol­na. Bošković titogradi bíró volt a ta­lálkozó leggyengébb embere, sokat bizonytalankodott, többször is tévesen ítélkezett, s csak úgy röpködtek a sárga és piros lánok. Még Perovicot, a zemun­iák edzőjét is eltávolította a kispadról. Egy kellemetlen incidensre is sor került. 2:0 után a különben rtyndig higgadt és sportszerű szurkol lak mintegy harm­incfőnyi с^орогНа tűzijátékot vont le**,­­ így a tűzoltók­nak és rendőröknek is bőven akadt dolguk. A mérkőzés hidrátéban foJ­­♦*msdr av аz ./полк” de k-^eő volt. Ébredésük, erejükből csak a szépítésre tellett. Zoran RANGES.OV BECSE: Becse—Sluga 3:0 (1:0) Városi stadion, 1000 néző, vezette: .Rađomić (Golubovac). • Góllövő: Trku­­lja a 24., a 47. ás a 80. percben. BECSE: Maras 8, Babic 8, Rab 8, Radmanovic 8, Basic 9, Ostojic 8, Ne­­nadic 8, Krsmanovic 8, Milivojevic 8, Pavlovic (a 22. perctől Milinkovic 7, majd a 80. perctől Zdravkovic 2), Tr­­kulja 10. SLOGA: Majkié 6, Rekanié 5, Milos 6, sablíé 6, Suvak 6, Bajirié, 6, All­éié 7, Kel j úrié 7, Hozié 5 (Krnjié 5), Sasivarevié 6, Handžić 5. A becseiek­­eeгиек 14. győzelmüket is — zoatornain! a 3:0-a­s győzelm­et ezútal a vampan eioi­k­uv­ai vo­itra­­gan ’trkuljának kell megköszönni, aki a három remekve go.Ami kí­vül a tíz perc m­indegyikeben kimagas­ló teljesim­anyt ny­uj­tott. a gyozelem len­te.uu volna n.a.gyooo is, na a többi becses játékos is job­ban összpomosít, ha nagyobb figyelemmel követi a já­ték alakulását. A vendégek harciasak voltak, néha pedig szinte kifogástala­nul játszottak. Nem érdemlik meg azt, hogy ott legyenek a táblázat leg­alsó részében. Ceda Maras külön fejezet. A mér­kőzés 84. percében elérkezett az ez­redik percéhez, hogy nem kapott egy gólt sem. Már számolgatják sokan, mennyi is kell neki, hogy a világre­kordot tartó, az olasz válogatott ve­terán kapusát, a múlt évben még 40 évesen is nagyszerűen védő (ma edző) Dino Zoff­ot utolérje és elhagyja. A futball nagykönyvét kutatják most sokan, azt a bizonyos arany­­könyvet, amelyben minden ilyen ki­magasló eredmény benne van. Egy már biztos: szövetségi szinten — a K­öztársasági liga III. ligának számít — Maras vezet nem egy lófej hosszal. V. 1. ÚJVIDÉK: Novi Sad—Metalac 0:1 (0:0) Hereskerti pálya, 250 néző. Vezette: Kustura (Gunja). Góllövő: Andrc az 51. percben. NÖVI SAD: Jovanié 6, Kurcubié 6, Radovié 5. Ristovski G (Davidovié 5). Govedarica 5. Radakovié 6. Marié 5, Dunderski 5. Corovié 5, Mcdié G (Star­­éevié —), Seienié 5. METALAC: Alempié 6. Francuz 7. Zer 7. Vujié fi. Ninkovié G. Viola — (Liovié 7). Perié fi. Poznié 5 (Kraljevié 7). Fištrović 5, Koščević fi. Andié 6. Érdemes volt megnézni ezt a mér­kőzést, már csak azért is, hogy az em­ber láthassa, hogyan nem kell játsza­ni. A kanárik szinte megcsúfol­­ták a labdarúgást, és nagyon is elége­dettek lehetnek az eredménnyel. Az első félidő felháborítóan unalmas 45 percet hozott, olyat, hogy a kör­nyékbeli bokrokon honoló verebek is elhagyták a pálya szélét. Az első és egyetlen gól egy háromlépéses mattból született. Kraljevic röviden középre játszott. Koščević gondolkodás nélkül lőtt, Jovanic hárított, de a labda An­dré elé pattant, s őneki már csak a hálóba kellett pöccintenie. Az 55. percben Kraljevic az újvidé­ki-szabadkai gyorssal versenyt futva a felezővonalról indult el, mindenkit le­rázott magáról, de a tizenhatos vonalán elkaszálták. A szabadrúgás centikkel a bal kapufa mellett szállt el. A kanáriknak egyetlenegy egyenlítési lehetőségük volt, mégpedig a 78. perc­ben, amikor Maric szögletére Cercvic ugrott fel a legmagasabbra, és a szemöldökfára fejelte a labdát. SPORT 15 Tíz emberrel diadal Budućnost—Vojvodina 0:1 (0:1) Titograd, 1500 néző, vezette Go­rák (Trebinje). Góllövő Mijucic a 17. percben. BUDUCNOST: Petrovic 7, Miro­­tic 5, Mijovic 5 Božović 5, Vlaho­­vic 6, Saveljic 5, Dragaš 5, Brno­­vic 5, Drobnjak 5, Golovic 5, Bata­rovic 6 (Amandic 5), Skara 5. VOJVODINA: Kocić 7 Trivic 6, Mijic 7, Hajdic 7 (Petkovic 6), Tanjga 7, Kartalija 7, Vujovic 6, Perovic 7, Dakic 7, Kitanovszki 7, Mijucic 8. Kivételesen érett játékkal, rend­kívül nagy akarással a Vojvodi­na megérdemelte a győzelmet. Még azok után is, hogy a 41. perc­ben a kiállított Perovic nélkül maradt, jobb volt vendéglátójánál, irányította a játékot. Győzött, s a különbség nagyobb is lehetett volna! A 65. percben Petrovic kivédte Dakic 11-esét, nem sokkal később pedig ismét csak előtte mentett holtbiztos helyzetben. Mellesleg Dakic meg­tömhette volna a hálóját de ezen a mérkőzésen nem volt szeren­cséje. A döntés a 17. percben született meg. Valaki egy Buducnost táma­dás után kifejelte a labdát, Dakié­­hoz került, ő Kitanovszkinak to­vábbította, ez Mijucicot találta meg, s a mérkőzés legjobb em­bere elegánsan gurított Petrovic mellett a hálóba. Ezt követően a Vojvodina vé­delme ragyogóan állta a sarat, szinte szóhoz sem juttatta a hazai csatárokat, a kontrák pedig úgy­szólván „életveszélyesek” voltak. Husein TUZOVIC LABDARÚGÁS ' köztófsosógközi ligo- észok5!biter. Sine! KULA: Hajdúk—Belišće 3:2 (2:1) Hajdoik-pálya. 800 néző. a játékve­zető Ja/nk-ovic (Fehértemplom). Góilö­­vő: Maiivuik a 17.. B. Sćepanović 11- •e-oiből a 39. és Cetkovié a 67., illetve Zivié a 27. és Vuéenovic a C5. percben. HAJDÚK: Radulović 7, Vezmar 7. S. Delié 6, It. Delié 7, M. Šće pan ovié 7, Grujié 7, Laéarak 6. Malivuk 6, Grgu­­rovié 6 (Cetkovié 7). B. Scepanovié 7, Smiljanović 7. BELlSCE: Dumančić 7, Zorié 6. Vu­­jinovié 6, Novoselnik 6. Stanié 7, Er­­govié 6. Zivié 6, Sirovec 6, Fumíé 5 (Vuéenovié 6). Skenderovié 5. Tót 5 (Pintarié 5). JUT József BRCKO: Jedinstvo—Radniéki 3:1 (2:0) ESZÉK: Olimpija—Kábel 4:0 (1:0) BELGRAD: Obilié—Vrbas 0:3 (0:1) KOSTOLAC: Rudar—Kolubara 2:0 (1:0) SZLAVONBRÖD: BSK—AIK 0:0 — 1:4 BATAJNICA: BSK (Ba)—Drina (ma játsszák) A táblázat: A következő forduló: Belišće— Jedinstvo. AIK—Hajdúk. Metalac —BSK (Szí, Kolubara—Növi Sad, Sloga—Hudar. Vrbas—Rec'e. Ka­bel—Obilié. Drina—Olimpija, Rad­niéki—BSK (B). 1. Becse n 14 0(m (I 40: 3 28 7. Vrbas 14 9 3(3> 2 31 :10 21 3. Hajdúk 14 9 2(11 3 19:10 19 4. olimpija 14 8 1(0) 5 2S:12 18 5. Drina 13 7 4(1) 2 14: 8 115 6. AIK 14 8 5(7) 3 15: 7 14 7. Beiisée 14 7 0(0) 7 25:20 14 8. Met»lac 14 6 2(1) 8 19:17 13 9. Növi Sad 14 6 1(1) 7 18:17 13 10. Kabel 14 5 3(3) 8 18:31 13 11. Jedinstvo 14 8 1(0) 7 13:20 12 12 Obilié 14 5 1(1) 8 13:19 11 13. Rudar 14 5 2(1) 7 15:75 11 14. Radniéki 14 4 2(1) 8 12:20 9 15. Slosra 14 3 7(1) 9 8:37 7 18. BSK (Ba) 13 3 0(0) 10 17:25 8 1’. BSK (Sz) 14 3 4(0) 7 9:33 8 18. Kolubara 14 2 1(1) 11 6:29 5 SZABADKA: Sever—Zorka 1:1 (0:1) — 5:4 GYALA: Graniéar—Obilié 2:2 (0:1) — 5:6 N. ZEDNIK: Preporod—Sokolac 3:2 (0:0)