Magyar Szó, 1990. november (47. évfolyam, 316-328. szám)

1990-11-18 / 318. szám

1990. november 18., vasárnap LABDARÚGÁS VAJDASÁGI liga Pancsova: Dinamó—Sutjeska 3:0 (1:0) Városi stadion, 800 néző, játékvezető: Parezanović (Szabadka). Góllövők: Ja­­njić a 42., Curčić a 86. és Vuković 11- esből a 88. percben. DINAMO: Belić 8, Bursać 7, Ma­­ dževski 8, Mrđa 7 (Dobričić 7), Sta­­menković 7« MarčiCev *. NikoHđ 7, Curćlć 8, Aleksić 7, Janjić 7 (StoJCić 7), Vuković 9. SUTJESKA: Kiss 7, Roganovié 7, Dii­­bak 6, Đorđijevski 8, KrCmar 7, Vu­­ković 6, Bajaglć 6 (Zorzić 7), Prole 6, Vargec 6 (Jovanovié 6), Rakéta 6, Hrnjački 7. A Dinamo egy fordulóval a bajnok­ság befejezése előtt bebiztosította őszi bajnoki címét. A vendégek kelleme­sen meglepték a szurkolókat, mert mindvégig nyílt sisakkal játszottak. A 42. percben Curčić, a ,,vén róka” ívelt a kapu elé, s a jó ütemben érkező Ja­­njić kapáéból a léc alá bombázott. A második félid­őben kiegyenlítődtek az erőviszonyok és a 48. percben Jo­vanovic kis híján egyenlített. A mér­kőzés hajrájában Curéié holt szögből talált a kapuba, majd 2 perccel a be­fejezés előtt Kiss buktatta Vukovicot, és a jogosan megítélt büntetőt a me­zőny legjobbja biztosan értékesítette. F. L. Szabadka, Bácska—Kozara 1:1 (0:0) — 10:9 Bácska pálya, 300 néző, vezette Br­­kic (Újvidék), góllövők: Kalmár a 83., illetve Jovanov a 90. percben. BÁCSKA: Kujuntizsics­ Z. 6, Man­­dic 6, S. Manđić 6, Jokić 6, Lázic 6, Milišić 7, Bolvári 6, Szili 6, Stojanov 6 (Kalmár 7), Juric 6, Imre 6 (Kacans­­ki­­). KOZARA: Jovanovic 6, Bursac 6, Bulajté 6, Poznan 6, Lisica 6, Agbaba 6, Blagojevic 6, Radišić 6, Brkić 6, Ervin 6, Jovanov 6. A bajnoki nyitányon kevesen gon­dolhatták azt, hogy a Bácska és a Ko­zara összecsapása az őszi idény hajrá­jában alsóházi rangadónak fog számí­tani. Nemcsak annak számított, ha­nem az is volt. Távirati stílusban: 300 összefagyott néző, négy gólhelyzet (ab­ból 2 gól) és 10x2 tizenegyes . A helyzetek: a 21. percben Imre 20 méteres lövése a bal kapufát súrolva hagyta el a játékteret, a 70. percben Bolvári közeli lövését ћ ámi­totta­­Tovamo­­vic. Az a kevés izgalom, amiben ré­szünk volt, a végére maradt. A 83. percben a tartalékos Kalmár a bal ol­dalon betört a vendé­k bím­­tető terüle­tére, és kilőtte a hosszú sarkot. Néhány másodperccel a hárma­s bírói sípszó előtt egy jobb oldali szöglet után a tl­es ponton ácsorgó Jovanov elé került a labda, aki elemi erővel lőtt a felső léc alá. Mai sportműsor l abdarüqAs I. liga: Vojvodina—Hajdúk, Spartacus—Sarajevo, Proleter— zemun (13.30), Sloboda—Osijek, C. zvezda—Dinamó, RadniCai— Partizain, Zeljezniičar—Boráé, Olimpija—Rijeka, Buđućnost— Velež (16). A Rad szabad. II. liga: Leotar—Prlätina, Napredak—Sibenik, Dinamo— Vardar, Sutjedka—OFK Beograd, Sloboda—Borac, ÖFK Kikinda— lakra, Peliszter—GOSK-Jug (13.30) , Zagreb—Maćva (16). A Bor szabad. Bácskai liga: Radniffki—Zor­­ka. Egység—Bácska, Sloboda— PK Sombor, 2AK—Krivaja, AFK —Panonija, Kula—Palles, Polet (Sz)—Tavankut (13). Szabadkai liga: Proleter—Par­tizán, 2itopromet—Potisje, Jad­­ran—Jedinstvo. Pionír—OreSko­­vlé, Pobeda—Csantavér, Sokolac —Obiillé (13). Pl vidéki—szerémségl liga: Me­talae—sloven. Mladost—Buduć­­nost, Elan—CSK, Jugović—Rad­­nlöki (N), Radnički (S)—LSK, THel—Cement, Jadran—2eleznl­­öar, Index—sremac (13.30). Bánáti liga: Sloga—Sloboda, Spartacus—Radniéki, Mladost (O)—Jedinstvo (K), Mladost (D) —Biledánin. Buđućnost—Borac, Mladost (L)—Jedinstvo (T). BAK —Vojvodina, Proleter—Zadrugar (13). Zrenjanlni liga: Omlndinae— Naltagas (E), Zlatlca—Október 2-a. Dellja—Vojvodina. Lehel— Naftagas (B), KrajiSnik—Klek, Polet—GradnuHca, Radniéki— ZAK, Banat—Napredak (13). KOSÁRLABDA I. A liga: Partizán—Budué­­nost (19.36). I. A női liga: ZeljeznlCar— Student (19). C. zvezđa—Parti­zán (20), Elemes—Momtmontaža (11). I B. liga — nyugat: Zeljozni­­čar—Postojna (20). I. vajdasági liga: Inex—Sutjes­ka (17), Szervó Mihály—Egység (11.30) . I. vajdasági női liga: Hajdúk Partizán (18), Vräac—Krivaja (14.30) , 2. Jovanovié—Radniéki (12), Szervó Mihály—Celarevo (10). A tizenegyes lövések bő 20 percig tartOi/uiK., ura.fc.iiK.uii hős iblafc-Oj­avac VtJinia, «.­.1 eiOiSZiUr­­á VjeUPUjjfctt, a LUCuioi korúén pedig még azt sem találta el. Zs. T. Zombor: Kaunicki—Vršac (z:U) Városi stadion, 200 néző, játékvezető Samar uzic vrocva­ , ou^avua , sijacic a 29., Simin a 37., Smilanovski a 64., i­KSt­ve Zalka a au.­es­tдеиш*ov a 61. percben. KADNICIU: Matin 7, Smilanovski 8, Visinka 7, Hernausz 7, Žegarac 6, Sza­­bo 8, Knežević 7 (lOmajek­oj, Bogic 7, Simin 7, Kiraner 8, Sijacic 6. VRSAC: Ker­vez 7, 6, Marin­­ kovíé 7, Zurka 7, Tešić 6, Okretié 7, Koríca 6, Steíanov 7, Vesnié 6 (Wede­­nica 6), Jovéié 7, Miličević 7« Két teljesen ellentétes félidő után­ az elsőben a hazaiak biztos előnyre tet­tek szert, amely meggyőzőbb is lehe­tett volna. Fordulás után megváltozott a játék képe, a vendégek kezdemé­nyeztek többet, ar­ának a mezőnye, melynek eredményeként ki is egyenlí­tettek, a hajrában ismét fellángoltak a hazaiak és megérdemelten győztek. D. J. Zren­janin: Radnički—Banat 0:0 — 5:4 Radnicki-pálya, 500 néző, játékveze­tő Vukoje (Újvidék). A n-esek érté­kesítői : Podgorac, Krstic, Raduno­­vić, Uljarević és Savié, illetve Tátié, Lakatus, Novié és Kovácevic. RADNlCKl: Radovanov 8, Lovrov 6, Podgorelac 7, Krstié 6, Babié 7, Pe­­jlć 6, Savié 6. Radunovié 7, Uljarevic 6, Gardinovacki 6, Fábián 5 (Kret­­ler 5, Bjelica 6). BANAT: Kralj 7, Fejes 6, Malek 6, Rieksic 7, Novic 7, Radicevic 7, Mir­­cellc 5 (Cvetinov —), Lakatuš 7, Tátié 7, Kovačević 6, Mihajlovié 5 (Novčić —). A látottak alapján a döntetlen ered­mény igazságosabb lett volna. Mind­két együttes rászolgált az egyik pontra. Az első 20 percben a Rudnlo­ki uralta a mezőnyt, csatárai két kapufát is lőttek, a folytatásban a Banat egy árnyalattal jobb volt, azonban térfölényét gólokban nem tudta kifejezni. Egyébként ez volt a két együttes 5. bajnoki találkozója, és a vendégek ebből hármat meg­nyertek. A szurkolósereg, ha nem is szép, de mindvégig harcias összecsa­pásnak volt a szemtanúja. Sz. B. Bácspalánka, Bačka—Agromnija 1:3 (1:1) Backa-stadion, 300 néző, vezette Ko­­vacevic (Ürög). Góllövők: Josipovic a 26., illetve Veljin a 16., Kodžo a 64. és Jankovic a 72. percben. BACKA: Rnié M. 6. Karpov 6, Kara­­nóvié 5, Rnié A. 4 (Groznica 7), Dra­­žić 5, Vještica 6, Bjekić б, Ceković 5, Dejanovié б, Gajić 5 (Illfc —Josipo­vié 6. AGROUNIJA: Stokié 7, Vuéenovlé 6, Popovié 7, Radojčić 6, Dokié 6, Uruše­­víé з— (KOntić 7), Jurié 7, Veljin 6 (Sekanić —), Kodžo 7, Varničić 7, Jan­kovié 7. Semmi úja­t nem mondunk, ha a je­lentést azzal kezdjük, hogy a Backa csapnivalóan, szétesően és eredményte­lenül játszik, és egymás után halmozza a vereségeket. Az Agrounija pontosan tudta, hogy mit akar, és harcias, egy­szerű játékkal, gyors ellentámadások­kal el is vitte a pontokat Palánkéról. A 16. percben Jurio vágtatott el a jobb oldalon, maga mögött hagyta Radóet, beadta a labdát középre, és három palánkai védő között Veljin 5—6 méterről laposan a kapu közepé­be talált. A 26. percben Dejanovic és Josipovic többszörös labdacseréje után ez utóbbi tiszta helyzetbe került, és alig 5—6 méterről rutinosan a hálóba talált. A 64. percben Gajić elvesz­tette a labdát a felezővonal tájékán, és Kodža egy hosszú vágta után be- EVEZÉS A belgrádiak legyőzték a zágrábiakat Az Ada Csiganlija mellett meg­tartották a 40. hagyományos re­gattát a belgrádi és a zágrábi evezősök között. A belgrádiak vol­tak ezúttal a sikeresebbek, 870:770 pontarányban győztek. Az össze­sített versenyben most a belgrá­diak vették át a vezetést 12 pont­tal. A snap legizgalmasabb küzdel­mét a két nyolcas vívta, s mivel ezt a belgrádiak nyerték, a ja­vukra billent a mérleg ezen a ta­lálkozóm. De erről a győzelemről mondjuk el azt is, hogy a­lig le­hetett ezt a győzelmet kimutatni. Célfotóra volt szükség. Utána kü­lön a két város egyetemistái is rajtoltatták nyolcasaikat. A zág­rábiak változatlanul az előbbi le­génységet indították és ennek si­került legyőznie a belgrádi egye­temisták nyolcasát. Ez volt külön­ben az egyetemisták 22. vetélke­dése a nyolcasok osztályában, került a 16-osba, majd 10—11 méterről laposan a jobb sarokba lőtt. A 72. percben Jankovic elszökött a jobb ol­dalon, és habár Keramovic szorongat­ta, 15 méterről a jobb alsó sarokba rúgta a labdát. A. S. Cservenka: Crvenka—Srem 1:1 (0:0) — 4:6 CSERVENKA: Crvenka—Srem 1:1 (0:0) — 4:6 crvenka-pálya, 300­.néző, vezette: Vu­­jađinović (Kikinda). Góltövők: M. Skr­bic a 73. (11-esítői), illetve D. M­ova­­nović a 77 percben­ A 11-esek értéke­sítői: M. Skrbić, RSđuIoVfć és Maric, illetve Г­. Milovanovité, Mitrovic, Bogo­­savac, vuletié és R. Mirovanovic. CRVENKA: Marovié 5, J. Skrbié 7, Marié 6, Orlovié 6, Kapetan 6, Vasié 5, Srdté 6 (Radiifovté 6>, Cnbra 6. Racir 6 (Kukié —Petrtka e, M. Skrbié 6. SREM: A lelteié 7, Vuletié 6, Bogda­­nović 6, F.ogosavac 8, P. Milovanovié 7, Oafié 6, Smiljanié 6 jZeéevié 5), Her­ceg 6, DfHrovié 6, D. Milovanovíc 7, Ninkovié 6. Apatin: Mladost—Begej 5:0 (1:0) Duna-parti pálya, ISO néző, vezette: Vidaković (Roma). Gólövök: Stojano­­vic a 37., Kotarac az 50. és a 86., ,T­­tic a 82 és Marmert a 84. perc­ben. ч MLADOST! Militevio *, Bursać 7, Mijatorte 6. Stojanivnc S. Marklé S, vilotic 8, pekez 7, Marmat 6, Kaurin 6 (Bartulović —Brktai 6, Culum * (Kotarac 8). REGEJ: Tarana 5. Vníurovií S, B. Radinov S, Sevarika 5, B. Nadeídin 5, Dukié 6, Radakovié 5, Novak 5, Ugre­­novií — (Niiević 5). M. Nadeždin 5, R. Radinov S (Jarié *). R. BAJAGIC Lovćenac: N jegoš—Rusanda 0:1 (0:0) NJegoS-pálya, 400 néző, vezette: Cl­­etć (Szabadka). Góllövő: M. Radinic a 46. percben. NJEGOS: Roganovié 7, Spadljer * (Lckovic 5). Pejovlć 6. Delanovié 6, Jablan 5. Báláé S, Radulovié 6, Sárié 5. Bojović S, Vatrlja 5 (Paunović 5), Barovié 6. RUSANDA: Kojiéié 7. Ođžin 5, Ba­laian 5, 8. RadHić S. Stankov 6. To­mié 6, Budakov 7, Isakov 6 (Vlajkov 6), M. RadiSié 7, Stojié 5 (Pekié 5), BlbU1 ** M. POPOVIC Kisoroszi C. zvezda—Slavija 3:1 A táblázat: Az utolsé forduló: Sutjeska—Bácska (p) srem—Dinamó, Rusanda—Crvenka. Kozara—NjegoS. Banat—Bácska (Sz), Slaviia—Badniéki (Zr). Begej—C. zvez­­ria, Vräac—Mlad őst, Agrounija—Rednié­­ki (Z). 2EDNIK: Preporod—Zenta 162 (1:2) Preporod-pálya, 100 néző, vezette: Rondovic (Szabadka). Góllövők: Me­­dic a 43., illetve Radák a 27. és a 31. percben. PREPOROD: Catié 6, Sasié 6, And­­rié 7, Grbié 6, Durövié 7, Medlé 8, Sáfrány 7, Vasié 6 (Andellé I), Savié 6. Sipraga 7, Gabrté 7. ZENTA: Krstlé 7, Bodó 6, Popara 7, Mucsi 7, Gyurák 7, Körösi 7, Parcu 6 (Pócs 6), Pellik 1, Radák 8, Faragó 7, Roganovic 6 (Gyurcsik 1). A két zentai gól, a hazai védelem nagy hibájából született. Először­ két hazai védő, mintha azon tanako­dott volna, ki is nyúljon a labdához, észre sem vette, hogy közéjük ug­rott Radák, tett a labdával még egy­két lépést, és úgy futtából gólt lőtt. Nem sokkal később ismét Radák jeleskedett, elfutott a labdával, még közelebb került az ellenfél kapusá­hoz, mint az előbb, volt ideje és alkalma helyezni a labdát, majd véd­­hetetlenül lőtt, és a Zenta már 2:0- ra vezetett. Ezután nagyon rákapcsolt a Preporod, támadásai egymást kö­vették, és az egyiknek a végén Medic a hálóba fejelte a labdát. A szünet után azonban már hiába ost­romolta a Preporod a zentaiak kapu­ját, az bevehetetlen erőddé vált, és maradt az eredmény, a zentaiak így értékes győzelmet arattak. Ifijak: Preporod—Zenta 2:3, SZABÓ Antal LABDARÚGÁS BÁCSKAI LIGA SZABADKA: Sever—Polet (K) 0:0 — 1:3 Nikola Tesla pálya, 50 néző, játék­vezető Radovanović (Lovcenac). A 11- esek értékesítői: Bačić, illetve Ivan Stanjković, Kubet Andelković és Siniša S­tankovic. SEVER: Barié 7, Vukadinov 6, Pion­­tek 7, Lovadírtov 7. (Temunovié 6), tov*é 7, Ježević 6, Klajic 7, Vajda 5, Alad*ié 5, Kovács 5 (Dimitrié 5), Ren­­esényi €. POLET: Stoflković 7 (Smiljković 7), Sftojković в, Stjmković J. 7, Arslć 7, Karanfilović 7, Kubet 7, Stojanović 7, Stanković I. 7, Stanković S. 7, Anđel­­ković 6, Dinčić 6 (Stošić 7). Ködös időben játszották a mérkőzést, a vendégek nyújtottak többet, csatárai azonban több kínálkozó helyzetet ki­hagytak — nagyon sokat cseleztek és így a hazaiak védelme tisztázni tudott, sis úgy látszik, ők is ködösítették még ezt аг amúgy is ködös mérkőzést. A Sever védekezésre rendezkedett be az­ első félidőben, ennek meglett az ered­ménye hisz az első 46 perc eldöntet­lenül végződött. A játék második részében többet tá­madott a hazai együttes. Három száz­­százalékos gólhelyzetet is kihagyott, így Vajda a 48., Dimitrié az 55., Ren­­csényi a 63., majd ismét Vajda két méterről nem tudta bevenni a vendég­­kapus hálóját. A kanavukovóiaknak ebben a részben csak egy helyzetük vott, a 87. percben, de sinita Stanko­­vic három méterről mellébombázott, és így elvesztették a kínálkozó két pon­­tot, de úgy látszik, megelégedtek az egy ponttal is, amit a 11 -esek értéke­sítésével szereztek. Radovanovic löv­­én a cs játékvezető jól vezette a mér­kőzés­t. A kisszámú néző ismét «téve­­detlenül távozott. __________ Cs. M. M. ARSIC 1. Dinamo 16 12 1(0) 3 39:15 24 2. Srem 16 3 6(4) 2 29:16 20 3. C zvezda 10 6 4(4) 4 31:211 20 4. AgroUlllja 16 9 2(1) 5 39:15 19 5 Radnif. (7) 16 7 6(4) 3 35:18 18 6 Crvenka 16 9 3(0) 4 28:22 16 7. Sutjenka 16 7 4(2) 5 23:18 16 8. Rusan. (—1) 16 7 3(2) 6 27:34 15 9 Mladost 16 7 1101 8 24:21 14 10. Radnié. (Zr) 16 5 3(3) 8 1 8:26 13 11. Bácska (Sz) 16 5 4(2) 7 26:24 12 12. NicrOS 16 6 (1(0) 10 13:39 12 13 Banat 16 5 3(1) 8 15:22 11 14. Kozara 16 5 2(0) 9 22:20 10 15. Slavija 16 5 2(0) 9 18:24 10 16. VrSac 16 5 1(0) 10 25:37 10 17. r.egej 16 4 5(2) 7 12:24 10 18. Bácska (P) 36 4 2(1) 10 18:36 JffaCMft&Ő Becse* Becse—Kabel 1:1 (1:0) — 5:3 Becse, városi stadion, 800 néző, játékvezető Milosevic (Loznica). Góllövők: Milivojev a 16., illetve Rat­kovác 11-esből a 77. percben.. A 11-esek értékesítői: Babié, Ostojic, Milinkovic és Krsmannovic, illetve Sipka és Prodanović. BECSE: Maras 8, Babié 7, Hab 7, Pavlovié 7 (Zdravkovié 7). Basic 7. Ostojié 7, Nenadié 6 (Nagy —>, Krsmanovié 8, Milivojev 7. Milin­­kovié 6, Trkulja 6. KABEL: Nihitovié 9, Korunjak 6 (Sipka 6). Pintaé 6, Vlahovié 7, Jeiaéié 7, Hatkovié 7. Zagoréié 7, Živković 7, Đurđev 6 (Prodano­­vié —), Pejovié 6. Moravac 6. Megtorpant a Becse, igaz, nem kapott ki, de ezúttal be kellett ér­nie a 11-esekből lőtt ponttal. A hagyományosan kellemetlen ellen­fél kemény diónak bizonyult. Az első félidőben több helyzete volt a hazai együttesnek, veszélyesebben támadott, de Nikitovic nagy napot fogott ki, ő volt a mezőny legjobb­ja, és több biztos góltól mentette meg csapatát. A folytatásban rámenősebben kezdett a Kabel, és a 77. percben egy jogosan megítélt büntetőből sikerült is egyenlítenie. A 90. percben Trkulja eldönthette volna a mérkőzés sors­át, hiszen szemtől szemben állt az újvidéki kapuvé­dővel, de tétovázott, és Zagorčić szögletre mentett. A tizenegyesek rúgásakor Maras csillogtatta tudását, Ratković és Vlahovic büntetőjét is kivédte, és nagy érdeme van abban, hogy a pont Becsén maradt. Vlastimir JANKOV Újvidék: Novi Sad—Sloga 3:0 (1:0) Hereskerti pálya, 200 néző, ve­zette Stojic (Belgrád). Góllövők: Corovic a 45., Jovic az 54. és Ma­ric a 67. percben. NOVI SAD: Jovanovic 6, Skrbic 6, Radovic 7, Ristovski 7, Dunder­­ski 5, Govedarica 6, Maric 6, Star­­čević 7, Davidović 6, Corovic 6, Selenić 7 (Jovic 8). SLOGA: Mujkić 5, Pinušić 6, Krajina 6, Miloš 6, Salkić 6, Sa­vak 5, Ključević 7, Ranjié 6 (Sa­­šivarević 6), Aliiié 6, Bajrié 5 (Pozié —), Petrovié 5. LABDARÚGÁS közt a salóközi liga-észak­ Kupa: Hajduk—Metalac 1:1 (0:0) — 5:4 . Hajduk-pálya, 500 néző, vezette Teofanov (Újvidék). Góllövők: Smiljanic az 50., illetve Koščević a 10. percben. A 11-esek értékesítői: Mativuk, Smiljanić, Grgurovic és Vezmar, illetve Milijašević, Paz­aré és Zec. HAJDI­K: Radulovic 7, Vezmar 6, S. Delié 6, R. Delié 6, (Kremar 6), M. Šć­.panevic 7, Grujic 6, Laćarak 6 (Vetkovic 6), Malivuk 7, Grgurovic 5, B. Stepanovic 6, I Smiljanic 7. METALAC: D. Alempié 6, Fran­­cuz 7, Zec 6, Fištrović 6, (Drma­­nović G), Vujié 6. Božović 7, Pe­rié 7, PozniO 6, I. Alempié 6, Keš­­čević 7, Miljjašević 6. Kemény összecsapásnak voltak szemtanúi a szurkolók. Az első fél­időben a Hajdúk volt a jobbik. A 26. percben Grgurovic fejese csak ceti­méterekkel szállt kapu mellé. Az 50. percben egy jobb oldali szöglet után Smiljanic ugrott fel a legmagasabbra, és fejese a jobb sarokban kötött ki. Ezután leáll­tak a külaiak, és a vendégek ezt góllal büntették meg. A 71. perc­ben Milija Levic húszméteres bom­bája a kapufán csattant, majd a 75.-ben egy óriási védelmi hiba után egyenlítettek. A látottak alapján az egy pont­ra mindenképpen rászolgáltak a hazaiak. J. J. Brčko, Tedinstvo—BSK (Ba) 3:2 Esték: Olimpija—Radnički 2:0 Belgrád: Obilić—Drina 0:0 — 4:3 Kostolac: Rudar—Vrbas 1:0 (0:0) Szlavónhród: BSK—Kolubara 2:1 Belišće: Belišće—AIK 1:3 (0:3) A táblázat: Az utolsó forduló: AIK—Jedinstvo, Metalac—BeHSce, Kolubara—Hajduk Sloga—BSK (Sz). Vrbas—Növi Sad, Ka­bel—Rudar, Drina—Becse. Radniékl— Obilié, BSK (Ba)—Olimpija. 1. Becse 16 15 ID) 9 43:5 31 2. Vrbas 16 9 3(3) 4 32:13 21 3. Hajdúk 16 9 3(2) 4 20:14 20 4- AJK 16 8 5(2) 3 21:8 18 5. Olimpija 16 9 1(0) 6 28:16 18 6. Drina 16 8 5(1) 3 18:11 17 7. Metalac 16 7 3(1) 6 22:19 15 8. Növi Sad 16 7 1(1) 8 20:22 15 9. Kabel 16 6 4(3) 6 20:22 15 10. Jedlnstvo 16 7 2(1) 7 20:26 15 11. Belišće 16 7 1(0) 8 30:37 14 12. RUdar 16 6 2(1) 8 16:27 13 13. Obilié 16 5 2(2) 9 13:22 12 14. Radniékl 16 5 2(1) 9 15:23 11 15. Sióra 16 4 2(1) 10 10:30 9 16. BSK (Ba) 16 4 0(0) 12 22:31 8 17. BSK (Sz) 16 4 4(0) 8 12Л6 8 18. Kolubara 16 3 1(1) 12 12:32 7 SPORT «1 A Becse leadott egy pontot A kanárik az utolsó őszi­ otthoní­ni bemutatkozásukon megörven­deztették­ publikumukat. A mér­kőzést egésze egy csapnivaló első és egy szolid második félidőből állt össze. Abból a bizonyos csap­nivalóból mindössze a félidő utol­só percében elért vezető gól ér­demel említést. Elérésében hár­man vettek részt. Mat­é jobbról átívelt a másik oldalira, Selenić fejjel középre küldte, a felfutó Čorović pedig a hálóba. Az 54. percben a sárga-kékek egy gyors ellentámadásból növel­ték vezetésüket. Corovic szépen szöktette Jovićot, aki lerázva vé­dőjét, majd a kapust is kicselezve, elegánsan gurított a ka­puba. Az iram a gól után továb nőtt, mind­két csapat kölcsönösen nyit si­sakkal küzdött. A 67. percben az­tán a kanárik beállították a vég­eredményt. Jovics Corovic volt a labda útja, ez utóbbi közvetlen közelről a hálóba fejelt. G. T.