Modellezés, 1981 (23. évfolyam, 1-12. szám)

1981. május / 5. szám

a NYITÁNY AZ Budapesten - új pályán -, a Szi­­las-patak­ víztárolójában került meg­rendezésre április 24-25-én az FIA Budapest-bajnokság és Budapest Ku­pa verseny. Mint az évadot megnyitó első nagy versenyen általában lenni szokott, szezon elejei formában voltak a ver­senyzők. No, és még szokni kell az új szabályzatot is. Nincs öt perc me­legítés, a hideg motor nehezebben indul. Műszaki újdonságot nem lehetett látni. A 3,5 ccm-es kategóriában új­donság annyi­ volt, hogy az eddigi egy női versenyző — Egenhoffer Ottó­­né — mellett újabb női versenyzőt köszönthettünk. Szabó Tiborné, zala­egerszegi versenyző személyében. Éle­te első versenyén 9. lett, 28 körrel. A 6,5 ccm-es kategóriában 16 in­duló volt, itt csak a kupáért volt dön­tő futam. A hideg motor még Kudlik Vilmost is komoly feladat elé állította. Négy kör hátrány után sikerült vízre tenni a modellt, de az megállt. Némi harc árán elindult, és 51 körrel a har­madik helyen végzett. A 15 ccm-es kategóriában 40-en álltak starthoz. Hiányzott a mezőny­ből Lévai Attila, viszont orosházi ver­senyzőket üdvözölhettünk, még egy kicsit gyakorolnak és utána félhet tő­lük a mezőny. A Budapest-bajnoki címért folyó versenyben Lennert Már­ton — a régi róka — második lett. A klubját támogató FMV az elmúlt két évben egy-két új és jó eszközhöz jut­tatta, és ez meg is látszott az ered­ményén. A BME-s Szécsényi György­nek rádióhiba miatt kellett feladnia a versenyt. A rendezők és versenyzők közös vé­leménye szerint jó lenne, ha a Buda­pesti Vezetőség módját tudná ejteni, hogy ez a tó (végre) a modellezőké legyen, és mindig legyen benne víz. Ugyanis nagyon szép környezetben, beton széllel, szép töltéssel egy szél­árnyékos völgykatlanban elterülő tó­ról van szó. Kék busszal is megköze­líthető. Igazán ideális vízterület lenne. (Motorosoknak.) A rendezőség még büféről is gon­doskodott, így a nagy víz mellett nem kellett szomjazni és éhezni senkinek sem. EREDMÉNYEK: 3,5 ccm Bp. KUPA: 1. KUDLIK VILMOS (BME) 53 kör; 2. Sólyom István (DVMK) 52; 3. ifj. Kiss Tibor (KVMK) 44. Bp. BAJNOKSÁG: 1. KUDLIK VILMOS (BME) 53; 2. Egenhoffer Tibor (BpMK) 38; 3. Egen­hoffer Ottóné (BpMK) 38, 6,5 ccm Bp. KUPA: 1. SZÉCSÉNYI GYÖRGY (BME) 55; 2. Kiss István (DVMK) 54; 3. Kudlik Vilmos (BME) 51. Bp. BAJ­NOKSÁG: 1. SZÉNÁSI ERNŐ (B­MK) 57,01; 2. Szécsényi György (BME) 57,04; 3. Zsoldos Sándor (BME) 57,06. 15 ccm Bp. KUPA: 1. KUDLIK VIL­MOS (BME) 61; 2. Kiss István (DVMK) 52; 3. Kiss Zsolt (DVMK) 50. Bp. BAJNOKSÁG: 1. KUDLIK VILMOS (BME) 66; 2. Lennert Márton (FMV) 57; 3. Berta Sándor (BME) 28. BU­DAPEST KUPA CSAPAT: 1. Debrecen VMK 156; 2. Kecskemét VMK 148; 3. BME 141. KŐHALMI ÉVA Zsoldos Sándor Gelencsér Kálmán és Kudlik Vilmos Szabó Tiborné Szécsényi György és Maczkó Oszkár Szénási Ernő