Nemzeti Sport, 1922. augusztus (14. évfolyam, 62-69. szám)

1922-08-28 / 69. szám

2 bontakoztak ki, de a jól fugó bekk­­pár és az agilis, keményen játszó half­sor mindig idejében szereli le a tá­madásokat. Kollár süvítő lövése és Kertesig dr. szabadrúgásai jelentenek veszélyt, melyek egyikéből eredt a kiegyenlítő gól is. A félidő további része változatos játékkal telt el, de némi BEAC-fölény jellemezte. Hely­csere után a BEAC kap előbb la­bra, bár a csapat nagyon érzi Sándy Há­nyat, aki miatt Marczinka játszott baltól, míg a balszélen Kollár játszott. A BTK támadásai sorra megtörtek a jól játszó Kotroscchek. Boát-­hátvéd- Páron, míg a BEAC néhány támadása szép lövéssel végződik. Kerle­issi dr. egyéni­­ játék után váratlan, csavart lövéssel meg is szerzi a vezetést, de egy szabad­rúgásból Buráét center­ül­all kiegyenlített. A győztes gólt, Er­­hardt lőtte szép kiszökés után- óriást még néhány­­ veszélyes BEAC-támadás követett. A BEAC-ban Bandenburg dr.­­ű­nt ki nagy agilitásával az em­lí­­tetteken kívül, míg a BTK-ban a bek­kek, a balba is és a csatársorban Piait­kő játszottak jól. BAK—Ékszerész 3:0 (2:0). Hungária-ut. Bíró Iváncsics. Rendkívül heves iramú, né­hol durvasággal tarkázott mérkőzés, amelyre a BAK Bonáth, M­­iller és Grü­n­­owald nélkül áll föl, az Ékszerészből Bu­­kovi hiányzott. Jó fordjában van máris mindkét csapat, különösen a BAK. A já­ték a BAK lendületes támadásaival kez­dődik, az Ékszerész csak ritkábban jut a BAK kapuja elé. A 19-ik percben Wei­­ner jobbszélső lefut, szép centerét az Ék­szerész jobb bekkje Strasszer lába elé fe­jeli, aki helyezett gólt lő. A gól után az Ékszerész elkeseredetten támad, különö­sen Rázsó van lendületben, de erősen fog­ják. Végre a BAK ismét magára talál, Weiner jobbszélső megszökik s a 29. percben gólt lő. A második félidőben el­durvul a mérkőzés. Az Ékszerész mindent elkövet a kiegyenlítésre s túlságos mérték­ben kihasználja testi erejét, de­ mégsem tudja megakadályozni a 29. percben­ hogy Eried a hálójába ne rúgja a labdát. Innen kezdve a mérkőzés eldurvul s a bíró előbb Preisznert az Ékszerészből, utána Froh- Ik-het állítja ki a BAK-ból. Az ő sorsát követi az Ékszerészből Berger center­­híd­f, míg Rázsó önként hagyja el a pályát, Iváncsics kitűnően bíráskodott. JJTSE—Postás 2:1 (0:1). Népsziget. Bíró: Nagy E. A postások bemutatko­­zása nem járt sikerrel. A csapatban hiányos még a technikai készültség, a gyorsaság és az állóképesség. Ezek hiányában a postások nem számíthat­nak eredményes szereplésre. Az UTSE csapata szép játékot mu­tatón s jobb eredmény elérésében csa­tárainak, akik a mezőnyben egyébként szép kombinációs játékot produkál­tak, gólképtelensége akadályozta meg. A postások súlyosabb vereségük elke­rülését kizárólag ennek a körülmény­nek köszönhetik. Az I. félidő 10. percében az UTSE kapuja előtti kavarodásból lövi Gál a vezető gólt, amit az UTSE, bár a játék állandóan a postás­ kapu előtt folyik, kiegyenlíteni nem tud. A kiegyenlítés csak a II. félidő 16. percében sikerül Leitner révén, amit a 22. percben egy lefutás befejezéseként lőtt gól követ. Az utolsó percben Bálé (Postás) egy méterre a kapu előtt tiszta helyező­ben a labdát átlépi. Az UTSE-ben különösen a halfsor végzett jó munkát, míg a postások csapatában Gál és Dobos játszott jól. III. A­ osztály ETSE—BEVV 3:1 (1:1). Vécsey-u. Biró, Müller. Az ETSE a második fél­időben uralta a helyzetet és könnyen győzött. Vérhalom—OSC 2:0. Határ-u. Biró, Spanring. Az OSC egy pillanatra sem tudta kétessé tenni a Vérhalom győ­zelmét. Góllövők: Stancsik és Schmidt. RAC—KTE 3:1. RAC-pálya. Biró, Rotler. Az első félidő 10-ik percében­ a KTE Oberholfer révén szerzi meg a vezetést, amelyet a RAC Kornerből kiegyenlít. A vezető gólt a RAC 11-ből lövi, amit a Szelczi által rugott 3-ik gól követ. A RAG többi góljait Csánky és Polt rúgták. ETC—MTE 3:0 (1:0). Erzsébet-u. Biró, Jánási. Állandó ETC-fölény. TLK—MÁV 3:1 (4:0). TLK-pálya. Biró, Németh. A MÁV nem tudta meg­akadályozni a TLK nagy gólarányú győzelmét. BSC—Fór. Vasutas 2:1 (0:0). Vörös­­vári­ út. Biró: Berényi. Fér. Vasutas teljesen formán kívül álló csapatát a BSC lelkesedése győzte le. A BSC gól­jait Klinszky, a Fér. Vasutasét Nagy lőtte. FSC—I. ker. SC 0:0. Bertalan­ u. Biró: Sallai. Az első félidőben válto­zatos játék. A második félidő 12. per­cében Dirda, az I. ker. SC centere a lábát törte. A sérülésért senkit sem terhel felelősség. III. B) osztály ■ , We­kertet­elep­—CSAK 2:0 (0:0). Wekertetelep. Biró. Hazai. Erő­, de nem durva játék. A lelkesen játszó Wekerletelep Borzot és Horváth ré­vén nyeri ,a mérkőzést. GTE—V. ker. SG 1:2 0:0) Bécsi­út. Biró: Denhoffer. OTE nagy fölé­nyét, V. ker. durvaságokkal próbálja ellensúlyozni, ami a játékosának ki­állítására vezetett­. Az OTE góljait Neuschl, Rokkoli, Knino és Kudich, az V. ker.­ért Clocdu rúgta­ egyiket 1 l-esből. BRSC—OTE 3:2 (0:0) Bécsi­ út. Biró: Plessinger. A BRSC 2:0-ra ve­­­zet és biztosan nyeri a mérkőzést. A BRSC góljait Schmidt, Taksán és Schlosser, az OTK-é, Wieder és Ladl, lőtték. L’MTE—Pestújhelyi SC 1:0 (0:0) L’MTE-pálya. Biró: Fritsche. A kez­detben szép mérkőzés később eldur­­vult, úgy, hogy a biró 4 pestújhelyi játékost kiállított. A gólt Gencsi rúgta. BSE—TSC 5:0 (2:0) Millenáris, Biró: Steiner. A BSE góljait Ku­vera (3) és Mell­inger rúgták. A BSE fel­­jobb embere Schults volt. A Kelenföld—SAC meccs Auspitz S. biró meg nem jelenése mi­att, el­maradt. Ugyancsak elmaradt a Vasklub és FTK fúziója miatt, a Vasklub—Pa­fo­­mérkőzés. Barátságos mérkőzések Kassai SC-fu­flG 3:6 (2:0) Margitsziget. — Biró: Kiss M. Megérdemelt győzelemmel kezdte meg nyári túráját a szimpatikus kas­­sai csapat­, amelyet a 2000 főnyi kö­zönség meleg szeretettel ünnepelt­ Több tehetséges fiatal játékosból álló keretet agilis és lelkes fiuk egészítik k­i és az együttesen meglátszik az ex III. kerületi Stark nevelő munkáin. A mesteren kívül egyénileg fiaid ekkor tűnt fel nagy technikáiéval és veszé­lyes lövéseivel. A halfsorban Gábor, elől Kristóf és Topoly ütik meg a fő­városi mértéket. Cservényük macska­­ügyességű kapus- labdarúgása azonban nem abszolút biztos. A MAC csapatán meglátszott a tré­ner munkája­. A halfsor máris, nagy formában van, a csatársor kombiná­ciós játéka lényegesen javult, sőt ezen az egy meccsen több lövést küldtek a kapura, mint­ az egész tavaszi sze­zonban. A két hátvéd időnkint, még bizonytalan volt. Erősen messbandi­­capelte a MAC­-ot Fehér hiánya. Az első gól Haidekker szép hosszú saroklövéséből­ eredt a 25. percben, a MTK-trasss 2:2 (2:1) Hungária.it. Bíró: Kiss Menyhért. A bajnoki mérkőzések szilszerű be­vezetéseképpen egyik legtechnikásabb csapatunkat, a Vasasokat választotta ki magának a bajnok MTK a tegnapi barátságos mérkőzésre. A kék-fehérek erősen tartalékolva állottak fel s igy is méltó ellenfelei voltak a Vasasok nagy játékerőt reprezentáló együttesé­nek s ha nem a frissen átigazolt Ker­tész Géza játszik csatársora tengelyé­ben, vagy ha Molnár az I. félidő ráígért megsértődötten el nem hagyja a pá­lyát, tisztes gólarányú győzelmet is arat, így, persze, hiányzottak a győ­zelem előfeltételei. Mert Kertész Géza néni fog sok babért aratni az MTI-­­n­ak, megjósoljuk. Az, hogy lassú. .iné® nem a legfőbb hibája. Nagyobb baj az, hogy a villámgyorsan váltakozó szi­tuációkban hiányzik nála a helyzet villámgyors felismerése, tehát az az erény, amelynek az MTK csatársora imponáló sikereit köszönheti már évek óta.­­ Molnár két gólja mester­munka volt. Kitűnő Mandl és Kovács: Vágó is be­válik még mindig a ,,nagy“ együt­tesbe. Senkei //, nem érvényesül a balszélen. Mindent összevéve, meglát­szik az MTK játéktudásán a Burgess mester munkája, a csapat még töredé­keiben is imponáló. De tetszett a Vasasok játéka is na­gyon. Összhang van a játékukban s ha a csatársor nem volna puha, a leges­legelsők közé juttathatná a Vasasokat. Ami a mérkőzést illeti: Molnár már az első percben áttör az egész Vasas­védelmen s gyönyörű, gólt lő. A 7-ik percben Ruzicska kiegyenlít. A félidő közepetáján a Molnár imponáló egyéni játékából eredő gól külön élvezet volt a nézők számára. A félidő végén Mol­nár önként kiáll. A II. félidőben változatos a játék , a Vasasok egy handsért megítélt 1 l-es­ből kiegyenlítenek. MTK: Fábián—Mandl, Kovács—* Weisz L., Rakitowski II. Vágó—­­Huszkai, Molnár, Kertész P., Siklóssy/ Lenkey II. Vasas: Nyerges—Zatykó, Szenyi—­ Sztojka, Gottlieb, Tomecskó—Ruzicska, Takács, Jelinek, Szentmiklósy, Rucs­­kai. SAJÁT tallálm­ányu futballcipők és szegescipők a legmegbízhatóbb kivitelben a legolcsóbban kaphatók CZldáNY­nál ATTtLft-UTGA 37. SZÁM itTött Viselt férfiruhát, fehér­­neműt, tisztiruhát, leg­magasabb árban. Házhoz jövök. Blamenfeld Népszínház­ utca *21. — Telefonhivó: József löl—95. 383 il eotsf aranyKöPöHa munkadija 4 gr. hozott 14-es aranyból. Sport­egyleti tagok igen nagy árengedményben részesülnek PkAG^R. vizsga, kog­­technikus, Népszinház-u­tca 16 JUG et míg meg nem mutatta Jámbor * "Z ~ Á " ékszer üzletében Üllöi-ut 3. gggsagP® Kálvin-tér mellett. Aranyat ezüs­­­t, brilliánst, régiséget legmagasabb árban veszek. érmek, plakettek, *** a SjaEfflgo­j9 okSevsSek Egyleti zománc- és fémjelvények:, bélyeg­zők, vésetek és címtáblák első­rendűen elkészítve kaphatók MGRZSáNVi CERSffS­., Budapest, IV., Eskü-ut 5. sz. (Klotild-palota UIi­. KolíSay Zoltán | Budapest, VI., Andrássy-út S. sz.­­ és Szeged, J Pallavicíni-utca 3. sz.­­ Olasz vtefipingfik kaphatók: Macher Rezső és Társa sportüzletében, Budapest, VI. ker., Podm­antafty-u­tca 45 .. .Telefon 76-21 ! nemsess Sp©r* Hétfő, 1922 augusztus 28 Előkészítő osztály Haladás—KS­AFC 2:1 1:0). BRSC-pálya. Biró: Gáber. A Haladás veszélyes támadásait a KNAFC-védelem jól parí­rozta. A gólokat Straszer (2), illetve Brauner rúgták. FTK—FIÁK 3:0 (0:0). Vécsey-utca, Biró: Tihanyi. A FIÁK 12 emberrel kez­dett játszani, amit nem a biró, hanem a közönség vett észre. Megyer—Belváros 2:1 (1:1). Torna­ u. Biró: Chladek. Megyer erős küzdelem után győzött. Világosság—Előre 5:0 (2:0). Világos­­ság-pálya, Biró: Juhász. Világosság ala­pos előkészülettel indul neki az­ új sze­zonnak. A VI. ker.—Kéve meccs utóbbi meg nem jelenése miatt elmaradt. Szövetségi díj. NSC—Husiparos 1 .0. 03 FC—VII. ker. SC V­.O BTK—BEAC 5:0. EMTK—TSE 2 :0. UTSE—Postás 2:2. TLK—MÁV 2:0. UMTE—Pestújhely 5 :0. BSC—F. Vasutas 3:0. Ifjúsági díj. KSC—Husiparos 1. 33 FC—VII. ker. SC 2:0. EMTK—TSE 3:2.­­­TSE—Postás 3:1. RTK—KAOE 1:1. TLK—MÁV 7:0. UMTE—Pestújhely 3:2. ÚTE—V. ker. 2:1. BSC—F. Vasutas 2:1. 1S8IS1I3IINIUSE Ilii, Használt rakettek vétssl© és javítása. 1 FTC—MTK—UTi­­, . mssysr válogatott csapat s állitój­a KERTÉSZ II. Nagymezii­ u. 22-24. (Telefon 32-20) A Fővárosi Orfeummal szemben. aj, ................. rowwinummi ; — r ( Legjobb és legolcsóbb beszerzési forrás. Football-, atlétika-, tennisz-, ház-, úszó-és birkózó cikkek állandóan raktáron.­­Varrott-talpú football-, te­nisz-, vívó- és futó­cipők készen és­ megrendelés után. I A stockholmi Olimpiádon­­ használt „Béig" diszkosz egyedüli elárusító helye. S I :­: Vidéki megrendelések utánvétellel pontosan eszközöltetnek. | másodikal Kristóf fejelte Pár lépésről* A II. félidő MAC-fölény jegyében folyt le, a csatárok lövéseit azonban nem kísérte szerencse. A 31. percben lőtte Haidekker a bekkek hibájából a KSC 3. gólját. KSC: Cservényük. — Bozsik. Stark? — LebanovitS. Gábor. Farkas. —­ Maximovit­s. Kristóf, Hajdekker, Schmajda. Tapoly. MAC: Mihályfy. —Jancsar. Szaffka. — Omelkfi. Kocsi­:. Weiner. — Bob dog, Prohl. Vigyázó. Sza­lay, Levente. 1%FS-Körös 7:0­­19 Bertalan-utca. Biró: Schiller.­­ A Törekvéséből Hirzer, Weisz, Vass, Dürr és a kitiltott Hajós, MAFC-ból Grober, a Müller­ testvéreie és KrUu hiányzott. ‘A MAFC-nak a csatársora, a Törekvésnek a halfsora, játszott jobban, is, noha a Törekvés a mezőnyben némi fölénnyel játszott, a M­AFC-csatársor eredményesebb já­'­téka döntötte el a mérkőzés sorsát.­ Mindkét csapat vezetett szép tám­a-­­dásokat, azonban a védelmek jöl­é funkcionáltak. A MAFC-ban Ruprich,­ a Törekvésben Horváth volt’ csapaté-: | nak legjobb embere. A MAFC csatár-' sora a korai szezont tekintve, jó for­mában van és tartalékjai dacára na­­­­gyon veszélyes. A Törekvés halfsora okosan és stílusosan játszott, labdáit­ azonban csak a Szántó—Kaut­zky szárny tudta kellően felhasználni. "A­­ kapusok dolgukat jól végezték- Lantos a gólokat nem védlhett®. A játék mindvégig változatos volt­fölénybe csak néha-néha jutott rövid­ időre az egyik csapat. Míg azonban a MAFC belső csatárok gyakran és veszélyesen lőttek kapura, addig a Törekvés is nagyon­­ érezte­­. Hir­ei hiányáL '/ ? F*