Nemzeti Sport, 1926. március (18. évfolyam, 35-52. szám)

1926-03-01 / 35. szám

2 Koffler kornerét Grünfeld he­lyezett fejessel a sarokba teszi. A villámgyors akció eredménye a Vasasok vezető célja! 1:0! Az MTK újrakezdés után lerohan, Molnár lövését Keiner csak az utolsó pillanatban menti kornerra. Ezt Demkó rúgja és Nádler élesen kapu fölé vágja. Most Király kontra Kiéber affér támad, a sza­badrúgásból, amit Molnár lő, újabb MTI Skorner lesz. Demkó lövi,Nád­­ier égnek emeli. Most az MTK be­lefekszik, úgy, hogy a Vasas kény­telen Grü­nf­eldet hátravonni a vé­delembe. Az utolsó negyedóra az MTK-é. Reiner felső karral fogja le a labdát, a bíró „váll“-at jelez és nem ítél 11-est- Demkót szerelik, Kiéber lövését Nyerges fogja. Opa­­ta kitör ellenféltől kapott labdával, de a bíró sípja tévesen megállítja. Jeny kerül góllövő­ helyzetbe, de Nyerges önfeláldozóan lábáról szedi le a labdát. Még a Szentmiklóssy kontra Rebró fault nyomán lángol fel újra az izgalom. Rebró erősen c­ sínyli az esetet. Nemsokára vége a félidőnek Szünetben nagy az izgalom a tribün alatt. A Vasasoknál nagy az elkeseredés. Bezzeg — mondják — ha a Király csinálta volna, amit Lenkey, a Mrí! biztosak­i kiállította volna! A BT tu­dós vezérei Vértest topingolják a bírói szobában: Ne féljen, állítson ki pár embert, majd rend lesz egy­szerre! Rendőrök jelenítik az ügye­letes tisztviselőnek, hogy az MTK öltözőjébe behatolt egy néző és azt ott a játékosok inzultá­lták. A rend­őr tiszt­viselő bemegy, de rövidesen ki is jön az MTK öltözőjéből. Úgy látszik, nem történt semmi. Közben felhördül­tünn a tribün, kitették a­ hirdető táblára az FTC—ETC fél­idejét... A második félidő elején Vértes bíró a pálya közepén összegyűjti a csapatokat és közli velük, hogy a legcsekélyebb faultot is kiállítással fogja ezután büntetni Ez hatott és a második félidő már a normális keretek közt folyt le. Szép játék most n­em fejlődött ki, legfel­jebb csak rövidebb momentumok sikerültek. Vasas támadások töltik ki az első perceket. A 7. percben Takács, aki­nek arcát, közben ecetes ruhával bo­rogatták, dagadt ábrázattal megje­lenik a pályán, ahol nagy ováció fo­gadja. Végzetes azonban ez a perc a Vasasra, mert a lefutó Demkót nem tudják megakadályozni a centerezés­­ben. Nyerges kitenyereli a­ lab­dát éppen a befutó Ouata lába elé, aki közelről hálóba vágja. 1:1! Az MTK most fel akarja őrölni a Vasas ellenálló képességét és a szo­kott ide-oda passzoló játékba fog. A Vasasok csapatán látszik is, hogy fokozatosan visszaesik, Király azon­ban heroikus munkát fejt ki a vé­delemben. Mindenütt ott van és ment. Közben a Vasas csatársor is átmegy párszor támadásba, de ezek az akciók erőtlenek. A 29. percben van az MTK-nak a legjobb helyzete! A magányos Opata egészen közel került Nyerges kapujához és már lassít, hogy biztosabban helyezhesse a lövést, amikor Nyerges ráveti magát és elszedi előle a labdát. A Vasas védelem keményen állja az ostromot. Király egy ízben inkább átöleli Opatát, minthogy Nyerges kapuja elé engedje. A szabadrúgást Molnár kapu mellé lövi. Az MTK még két komért ér el, majd Nádiért egy tiszteletlen gesztusáért a bíró kiállítja, amire újra fellángol a tri­bün, de már csak egy Vasas-korner jelent eseményt és vége a meccsnek. Nyilatkozatok: Frischer MTK: Takács esete ki­hozta teljesen sodrából a csapatot. Elvesztették a fejüket és csak csap­kodtak Schreiber Vasas: Ha Takáccsal nem történik ez a baleset, ak­kor az MTK nem szerzett volna ma sem tőlünk pontot. Az MTK közönsége kvalifilkálhatatlanul viselkedett. Vértes bíró: Takács szefrénicsétlen balesete miatt lett olyan izzó a han­gulat. A félidőben tett figyelmezte­tései­rőm­ek meglett az eredménye. Nádiért tiszt­ele­t­lenség miatt á­llí­­tottam ki, miután már figyelmez­tettem. Takács Vasas: Én vezettemm­ a lab­dát, amikor Lenkey rám futott és ha nemi is szándékosan, de mégis olyan erővel hesett vagy könyökölt az arcomba, hogy a hirtelen fájda­lomtól elvesztettem az eszmélete­met Lenkey MTK: Szabályosan sze­reltem Takácsot, akivel összeütköz­tem közben és így érte arca a hom­lokomat. Magam is egészem beleszé­dültem. MTK II—Vasas II. 2:0. Vasas ifi.—MTK ifi. 3:2. A száműzött herceg ALICE TERRY LEWISSTONE Metró Goldwyn világattrakció. ___________ " ^ Óriási siker | Mozgókép-Ottison, Uránia, Gapitol BEAC—118. ker. TVE 1:0 (0:0) Egy sereg gólhelyzetből egyetlen gól született Góllövő : Stoffián Határ ucca, 3000 néző. Bíró: Bíró J. BEAC: Stokker — Kotraschere dr. Boór — Pesovnik, Sághy, Bolg­ra­dsky — Pluhár, Kertész, Stoffián, Reinhardt, Gálffy. III. ker. TVE: Neun­a­os — Szabó, Mayherr — Nagy, Schwitzer, Ko­­vásznay — Werner, Redlich, Hor­váth, Kenyeres, Göttler. A győztes tizenegy. Erhardt váratlanul nem jelent meg a mérkőzésen, így Kertész ug­rott be, mire Reinhardt a csatársor baloldalára került. Ez a csatársor, főleg a jobbszárnya, olyan játékot produkált, amilyet csak Pluhár, de főleg Kertész legjobb formájában láttunk csak tőle. A mozgékony csa­tár ma levetkőzte idegességét s nagy megértéssel operált társai közt. Pluhárral is, Szoifiánnal is sok helyzetet teremtett, melyek sorra lö­véssel fejeződtek be, de gólt nem eredményeztek. Stoffiánnak fatális pechje volt lövéseivel, de a mezőnyben nagy­­szerűen játszott. Reinhardt rengeteget dolgozott a szokatlan poszton. Gálffy határozot­tan tehetséges, de még minden ru­tin nélkül van . A BEAC-fölény biztosításában a­ halfsoré az érdem. Megértő trió ez, melyből Sághy intelligenciájával, kitűnő fejjátékával, — Horváth elől csaknem minden labdát elfejelt — Pesovnik erejével, energiájával, jól adott passzaival, Solymossy pedig a hadijáték finomságaival tűnt ki. A játék túlnyomó részében bőven kaptak a csatárok használható lab­dát tőlük, viszont a halfsor mögött több­nyire könnyen rombolt a Kot­­raschek dre Boer bekkpár. A játék válságos negyedórájában is helyén volt a szívük és lábuk. Stokkernek is akadt azért néhány meleg pillanata, de örvendetesen fejlődik, halad a kapustudomány minden fortélyában. Koránt sem volt olyan szerencséje, mint a Vívók cerberusainak, Neu­­hausnak, aki a számban szerencséjé­vel régen elismert tudásait is páro­sította ma. Sok veszélyes labdát fo­gott, de a BEAC nagy helyzeteinek eredménytelenségében az egyetemi csatároknak van elsősorban részük. A helyzetek kialakulásaira bőven adott alkalmat a két újlaki hátvéd, Szabó is, Mayherr is csak a rúgás­ban biztos, de a helyezkedés, a má­sodik húzások felismerése gyenge oldaluk. És lassúk! Szabó előre is ment hamarosan, mire Wernert vonták hátra. A bal szárnyat eléggé sakkban tartotta, gyorsabb is, de neki meg a rúgótechn­i­k­áj­a gyenge. A halfsor nem állott feladata magaslatán. Sokat futkos rend­szertelenül, labdáit meg a szél szárnyára bízza többnyire. Kovásznay elkalandozott. Schwitzer nem boldogult Szoffidnnal szem­ben, Nagy még legtöbb vizet zavart, de labdáival ritkán boldogultak a csa­tárok. Ebben nagyrészt maguk a csatárok ludasak. Hiszem Jean Wer­ner, sem Redlich nem igazi szélső, a belsők meg nagyon lassan kombi­náltak. A gólrekorder Horváth egyetlen lövést sem küldött a ka­pura, a tieznegyest is elhibázta«. Mozdulatai szélesek, a gyors ellen­, fél miindig közbe tudott­t lépni Ke­nyeres ,is ritkám tűnt­ ki a mezőny­ből. Göttler energiája néha erősza­kosságba csapott. Kár, hogy jó lab­dákkal is késlekedik, gondolkozik. Nem vérbeli szélső. A játékot a hazai csapat kezdi, miután Bren­­ner dr. a BEAC ifjúsági elnöke át­adta az E-betű­s zászlót a jubiláló újlakiaknak a pálya közepén. Rögtön a BEAC támad s Rein­hardt Stoffián passzából, kitűnő helyzetben mellé lő. (1. p.) A 7. percben Göttler fut le s beadását Solymossy kornerre vágja. A kor­­nerből óriási tumultus támad, Stokker kint van a kapuból s a bepatta­nó labdát Solymossy kézzel üti le. 1j­es! Horváth élesen, laposan kapu mellé küldi a labdát. A III. kör támad még, de a 9. percben Kertész mesé­sen elfut s begurított labdáját Szof­fián lépésekről fölé vágja. Pesov­­nik szabadrúgásából Stoffián mű­vészi hátrafelé tolt fejesét Neu­­haus fogja, majd Gálffy beadása gurul végig a vonalon. A 18. perc­ben Stoffián megsérül, pár percre kiáll. A jobbszárny jó akcióját Kertész remek lövéssel fejezi be, de a labda a kapufáról pattan vissza. Stoffián visszatér (22. p.) s rögtön, váratlanul fölé lő. A 28. percben Szabó a csatársorba megy. Redlich lesz a jobbszélső, Werner pedig a bekik. Redlich mindjárt lefut, be­adását Stokker kiüti, a késlekedő Szabót Boór­­szereli. A Dunából ha­lásszák ki a labdát, majd Kertészt faultolják. Pesovnik rúgását Neu­­haus kiüti, kavarodás támad, ami­ből Reinhardt felszabadít, fölé lőb Stoffián szépen osztogat labdáit, főleg jobbra. A 37. percben­­ Schwi­­tzer kiáll s most végig a BEAC tá­mad. Sto­ffiánn fejese veszélyes még de Neuhaus védi. Szünet után hamarosan megszületik az­­ered­mény. Göttler élesen mellé lő egy labdát. A 7. percben Pesovnik szépen centerez s a­madásba fognak s Kenyeres várat­lan lövését Stokker bravúrosam tolja ko­rnerre. A kavarodásból Szoffián kiugrik, lefut s pár lépés­ről a far­kasszemet néző Neuhausba rúgja a labdát, amit Mayherr tapsra rúg. A 30. per­cben Boór rúgása után Pluhár áll pár lépéssel a kapu előtt tisztán, de leperdül lábáról a labda- Most tíz perces Vívó-fölény következik .Tumultuózus jelenetek tarkítják a játékot, de a BEAC- védelem mindent ment. Az utolsó pillanatban Pluhár beadását fejeli meg Szoffián, de ez is Neuhaus zsák­mánya. III. ker. TVE II—BEAC 11. 1:2 (3:1). Vívó lemondta. 111. kér. TVE ifi-BEAC ifi. 2* (0:0). Vívó lemondta. Nyilatkozatok: Mingovits István dr., BEAC: A csapat kezdi valóra váltani a re­mé­­n­yeinket. A Vívó nehéz ellenfél volt, de megérdemeltem­ győztünk. Sporkó Lajos, III. ker. TVE: A BEAC jó­ szívvel küzd, de úgy vé­lem, a tizenegyesem dőlt el a meccs sorsa. . . Sportszereink kiválósága közismert! | Araiak olcsósága feltűnést kelti Futballdress 40,000 K minden színben | egyéb futballfelszerelési cikkek mindenkinél jobban és olcsóbban | VI., Andrássy­ út 13. PLOKL és HAAS legrégibb szaküzlete B Vásárlás előtt kérje árajánlatunkat !______________________ Hétfő, 1926 március 1. labdát Stoffián a jobb sarokba fejeli (1:0). A gól után heves az iram. Storcker csak kétszer vetődve fogja Redlich labdáját. A III. ker. híleresen ját­szóik, Rei­nhardtot felvágják. Sághy lövés­e háló fölött süvít el. A 2. perc­ben Pluhár vonalról centenzett lab­dáját Stoffián befejeli, ele a bíró ki­rúgást jelez. Újabb támadás kör­nért hoz, amit Szoffián fölé fejel. A BEAC-kapu előtt is korne­r esik. Nagy a kavarodás, majd gól­ mellé megy a labda. Pluhár—Kertész tá­madását csak szerencsével szereli a kifutó Neuhaus. Kiüti a kapus Plu­­hár komerét is, majd Gálffy lábá­ról szedi le a labdát. A Vívók fia- Dr. Bursics Zoltán, ügyvéd •1061 SZEMINÁRIUMA Budapest, Berlíni­ tér 3. — Váci­ út 1. Előkészít: jogi, közgazdasági, ügyvédi vizsgára Jegyzet bérlet Tanácskozás I Belgrádiak nagy győzelmei a szabadkaiak felett Jugoszláviai eredmények — A Nemzeti Sport telefonjelentése —• Belg­rád. „Jugoszlávia"—SAND 8:3 (5:1). A SAND vereségének mentségére szolgál, hogy legjobbja, Beleslin hátvéd nélkül állt ki a ju­goszláv bajnokcsapat ellen._ A ha­vazástól a pálya teljesen­­ sárral át­itatott, reális játékról szó sem le­hetett. Gólokat Szekulics (5), Jova­­novics és Petkovics, illetve Beretka, Némedy és Dér lőtték. Szabadka, Belgrádi SK...Bács­kai 8:2 (3:0). Bíró: Csajági. A BSE óriásit fejlődött s máris nagyszerű kondícióban van. Góljait Mariano­­vics II. (4), Marianovics I. (2), Perczl és Dragisevics, a Bácskáét Rudics és Slezák szerezték. Zombor. Z. Sport—ZTE 9:1 (6:0). Z. Amatőr—ZSÁK 3:0 (1:0). Verbász. Amatőr—Kulai SC 2:1 (2:0). _______ _* ^ A bécsi Rudolfshüigel katasztrofális veresége Pozsonyban Pozsonyi eredmények — A Nemzeti Sport telefon jelentése —• Bratislava—Rudolfshtigel 8:2 (2,1) A bécsi csapat feltűnő gyengén ját­szott, a máris kitűnő Bratislava ál­landó fölényben volt. Góllövők Cab­­iinka (2), Bokk, Kosta (2) Brón és Sorai. A bécsiek góljait Hofstadter szerezte. Bajnokiak: Ligeti—PTE 3:2 (2:1) Domaustadt— Komáromi FC 3:1 (2:1) Vasas—MTK 3:0 (1:0) Rapid—Virágvölgy 1:1 (IS)­. Szontagh - szeminárium Budapest, IV. kerület, Váci­ utca 51. szám. Ügyvédi vizsgákra, jogi szigorlatokra, alapvizs­gákra, állam­számvitelre, kettős meyvelésre vala­mint a közgazdasági egyetem colloquiumaira és a­lapvizsgáira előkészítünk. Jegyzetbérlet, díjtalan felvilágosítás szóban és levélben