Nemzeti Sport, 1929. március (21. évfolyam, 41-61. szám)

1929-03-18 / 53. szám

10 félidőben a Pannónia is belejön, de puha csatársora nem tud gólt lőni. Góllövők: Sim­ek (3), Hajdú (2) és Kupa. IV. osztály Károly-csoport MTE—Törökőr 3:0 (0:0). Gyömrői­út. Bíró: Koós. Rendkívül izgalmas és élvezetes mérkőzést játszott a két ri­vális. Az első félidőben egyenlő erők, a második félidőben a Törökőr visszaesik. Góllövő: An­ács, Meiszter és Spirka II. LTK—MÉMOSz 7:0 (2:0). Gyömrői­­út. Bíró: Beck. A jóképességű LTK állandó fölénye mellett, tetszés szerint rúgja góljait. Góllövők: Losenecki (2), Burgin (2), Stipula, Chován és Mezey. VII. ker. Amatőr­—Szállítók 1:1 (1:0). Gyömörői­ út. Bíró: Groszmann. Élénkira­­mú, élvezetes mérkőzés. Reális ered­mény.­­Góllövők: Kovács, illetve Greins­­berg Szállítók: Fehén-csoport. Valéria—Textília 3:1 (1:1). Gubacsi­úz. Bíró: Jelinek. Erős játék. Góllövő: Mészáros (2), Juhász, illetve Kovács. PATO—Tabán 3:1 (0:0). Fürj­u. Bíró: Wunder. A PATO csak jobb csa­társorával tudta a győzelmet megsze­rezni. Góllövő: Didó (2) és Jakobsen, illetve Novak II. Kelenvölgy—SAC 4:1 (3:0). Félbe­szakítva: j­elenvölgy. Bíró: Deutsch. Megérdemelten győzött a Kelenvölgy, kivált az első félidőben mutatott szép játékával. A második­­félidő 38. percé­ben a SAC egy ellene megítélt 11-es miatt levonult. Góllövők: Pesadi (3), Tóth, illetve Sing (11-esből). Egy-egy 11-est mindkét fél elhibázott. FSC—Folyamőrség TE 3:1 (2:1). Vörösvári­ út. Bíró: Jenny. A folyamőr­ség a mérkőzés nagy részében támadott, de az FSC önfeláldozó védekezésével mégis igen értékes győzelmet aratott fe­lette. Góllövő: Vén, Simon (11-ből), Tóth, illetve Asztalos. Lapterjesztők—BTE 4:1 (1:1). URAK-pálya: Bíró: Zug. A végig kilenc emberrel játszó BTE ellen biztosan győz a lelkes Lapterjesztő. Góllövő: Chvalla (2), Stark (2), illetve Kondor. KMTE—IX. ker. Törekvés 2:0 (1:0). Valéria-pálya. Bíró: Buday. A KMTE biztosan győzi le a durva IX. kerületet. Mindkét gólt Petrusa lőtte. Fischer-csoport Elektromos—Spárta 5:2 (4:1). Po­zsonyi-út Bíró: Fenyő E. A nagyobb technikával játszó Elektromosok bizto­san nyerték a mérkőzést, bár a Spárta is nagyszerű teljesítményt nyújtott. Az Elektromosok góljait Kolbatak (2), Csirke, Mayer és Szűcs, a Spártáét Braun és Fischer rúgta. USC—Siketnémák 3:1 (1:0). Szek­­szárdi­ út. Bíró: Ménesi. A végig 8 em­berrel játszó USC nehéz küzdelem után megérdemelten győz. Góllövők: Keő (2), Kotilla, illetve Bolec II. Féltén—ÜLI 3:1 (0:1). URAK-pálya. Bíró: Vértes Gy. A szünet után vissza­eső ULI ellen biztosan győz a Féltén. Góllövő: Somogyi (2) és Sarudi, illetve Páli. MÖSz TK—TSE 3:2 (1:1). Tatai­ út. Bíró: Szeidler. A MÖSz TK egy árnya­lattal jobb volt ellenfelénél. Góllövő: Jasztrovszki, Both és Bartók, illetve Baumtinger és Rónai. — MÖSz TK II. —TSE II. 4:0 (2:0). Glóbus—Orvosi Műszerész 1:1 (1:0). Tatai­ út. Bíró: Benkő. Az Orvosi Mű­szerész csak szerencséjének köszönheti, hogy nem szenvedett vereséget. Gól­lövő: Stein, illetve Hauker. Csehszlovákia Pozsony: Admira—Bratislava 2:2 (1:0). Admira góllövői Schall és Koch. Brünn: Zidenice—Cricketer 5:3 (3:2). Moravska Slavia—Prerau 6:0 (3:0). Teplitz: TFK—CAFK 10:0 (4:0). Tennisz-cikkek MAGYAR CSERKÉSZEK SPORTÁRUHÁZA IV., VÁCI­ UTCA 40 Schaffer két meccsnek is lejátszotta egy-egy félidejét — Orth is bemutat­­kozott, sokat ígérő. Barátságos mérkőzések Hungária B)—Rákosligeti AC 7:0 (5:0). Hungária-út. Bíró: Szán­tó. Hungária B): Fehér — Király, Fekete — Némethy, Rebró, Nádler — Jeckl, Urbancsik, Orth (Schaffer), Skvarek, Csomag. Rákosligeti AC: Szeidler — Mártha (Pesa), Misok — Hamnos, Lajos, Csirics — Hecks, Ta­kács, Csép, Kaltenecker, Szabó (Kurtha). A mérkőzésen felvonult a két nagyágyú, Orth és Schaffer is. A harminc percet játszó Orth pompás kondícióban van, kitűnően mozgott a nehéz talajon , így minden remény megvan arra, hogy ha nem is éri el, de meg fogja közelíteni legjobb for­máját. Schaffer ezen a meccsen is nagyon igyekezett. Pompás passzokat adott, mozgása azonban még nehézkes. A Hungária-csatársorban a Jeckle Urbancsik szárny volt különösen ele­­mében, de Skvarek is jól megállta a helyét. A halfsorban a — perpetuum mobile — Rebró a legjobb, mellette még Nádler tünk ki. Király T. debüje sikerrel járt. A jeles vidéki csapat szá­mára túl nehéz dió volt a Hungária B­. A csapatból egyénileg Szeidler Lajos, Takács és Kaltenecker játéka érdemel említést. A gólok sorozatát Skvarek nyitja meg, majd Csomag gólja után újból ő a harmadik gól szerzője. Ezután Urbancsik akciója jár sikerrel, a félidő eredményét pe­dig Csomag állítja be. Szünet után Jeckl hatra növeli a gólok számát, míg az utolsót Schaffer kanalazza be két lépésről. Somogy—Józsefváros 2:0 (1:0). Kaposvár, 600 néző. Bíró: Dobos. — Somogy: Kutasi — Vogel (Hungá­ria), Morvay — Györffy, Köves, Or­mos (Palkó) — Galambos, Vadas, Winkler (Somogyi), Körösi, Rákosi (Winkler). — Józsefváros: Erdőss . (Somogy) — Schmiedt, Masovszky — Fehér, Vági, Zsebeházi — Kard­hordó, Kiss, Németh, Busch, Hajós. A Somogy két új embert próbált ki a mérkőzésen.­­ Az egyik Vogel, a Hungária hátvédje, a másik pedig Winkler, aki állítólag a TTC-ben ját­szott. A Józsefváros csak tíz ember­rel érkezett Kaposvárra, mert kapu­sa, Juhász beteg s így a Somogy köl­csönadta nekik Erdősst. A mérkőzés nem mozgott valami magas nívón. Az első félidő gólját a 18. percben Ga­lambos lőtte. Szünet után pedig az utolsó előtti­­percben esett a gól 11-es­ből, melyet Morvay értékesített. Jók voltak a Somogyban Morvay és Kö­ves, a Józsefvárosban elsősorban Er­dős, azután Schmiedt és Busch. Kitti és Odrobinák itt mutatkozott be új, magyar néven, mint Körösi, illetve Ormos. Újpest B)—Soroksár 5:2 (2:1). UTE-pálya. Bíró: Bányai és Wein­­traub. Újpest B): Bácsay — Nagy, Bálán — Teszler, Péter, Eichbaum — Héger, Varga, Jakube, Mátéffi­­II., Steiner. Soroksár: Szabó — Lichtner, Schuszter — Pflum I., Hoffmann, Kovacsevics — Berdó, Pflum II., Zwick, Pflum III., Thu­­róczy (Hackspacher). Újpest tarta­lékcsapata könnyen intézte el a má­sodosztályú Soroksár legénységét. Soroksár csak az első félidőben tudta magát tartani, szünet után azonban már felülkerekedett a na­gyobb technikájú Újpest. Soroksár kezdeti lendülete Zwick révén meg­hozza a vezető gólt, de Újpest ha­mar frontba jön s előbb Héger egyenlít, majd Jakube a vezetést is megszerzi. A második félidő már végig az Újpesté, bár Thuróczy he­lyett Hackspacher áll be. Jakube kezdi meg a második félidő gólövé­sét, amire Zwick révén válaszol a Soroksár, majd Mátéffi III. és Tesz­­ler góljai beállítják a végeredményt. Újpestből a csatársor, de különösen Mátéffi III. és Jakube vált ki, míg a Soroksárból Szabó és Zwick játéka tetszett. Rákoscsabai TK II.—MTK kombi­nált 2:1 (0:0). Hungária-út. Bíró: Szántó. Az egyébként szürke mérkő­zésnek az adott különösebb érdekessé­get, hogy a második félidőben ide is beszállt Schaffer. Spéci kitűnő labdá­kat osztogatott, partnerei azonban sorra elrontották azokat. Egyéni ak­cióra azonban nem vállalkozott, sőt kapura is nagyon ritkán lőtt. Az első félidő, mely harminc percig tartott, jobbára az MTK fölényét mutatja, a csatárok azonban a kapu előtt tehetet­lenek. Szünet után az MTK Spécivel megerősítve sem tud boldogulni. Pász­tor az RTK-nak szerzi meg a vezetést, melyet nem sokkal később Sztrin­kay egyenlít. A végeredményt Gazsó ál­lítja be 11-esből. Az MTK-ban Iván­­csik, Pataky és Sztrinkay volt a leg­jobb, míg a győztes csapatban Pász­tor, Gazsó és a közvetlen védelem já­téka tetszett. SzNSE—MOVE Filatorigát 7:1 (4:0). Állami telep. Bíró: Nagy. Iskolajáték után könnyen győz az SzNSE. Gólszerzők: Paksi (4), Ma­­gáth, Horváth, Alzatz, illetve Krausz. Kispesti MOVE—Elektrolux por­szívó-gyár 5:2 (2:2). SzAC-pálya. Bíró: Chmelik. Az első félidőben még jól működik a porszívógyár, de szü­net után kifullad. Góllövők: Zumpft (2), Kovács (3), illetve Sebes és Szűcs. MOVE OTE—MOVE T. Előre 4:0 (1:0). Vörösvári­ út. Bíró: Louis László. A 2x35 perces játékidő alatt az ÚTE minden megerőltetés nélkül éri el a nagy gólarányú győzelmet. Góllövő: Gregu­ska (4). MOVE VIII. kér. komb.—MOVE Remete komb. 6:0 (3:0). Valéria­­pálya. Bíró: Horváth. Fölényesen győz a MOVE VIII. kér. Góllövő: Bernáth (2), Novotny (2), Nagy N­. és Szűcs MOVE B. Törekvés—Olimpia komb. 7:1 (5:0). Valéria-pálya. Bíró: Lukács. Az Olimpia kapusa gyengén védett. Góllövő: Belenszki, Szibek (2), Jerabik, Horváth és So­­hita, illetve Eichhorn. MÁV Előre—Terézváros? MOVE 3:2 (1:1). Tatai­ út. Góllövő: Boros, Siritek, Szabó, illetve Braun. MÁV Előre ifj.—T. MOVE ifj. 1:1 (1:1). Hálókocsi—Horváthy Kenyérgyár 2:1 (1:1). Kispesti­ pálya. Orosháza: OMTK—Szarvasi Tu­rul 3:1 (3:1). Bajnoki. Bíró: Lapu I. A Turul kilenc emberrel állt ki, ennek ellenére az első félidőben fö­lényben játszott, a második félidő­ben azonban már nem bírta az ira­mot. Góllövő: Dimák (2) és Kunos, illetve Mikolai. Gyoma: Orosházi TK—GySC 3:1 (0:1). Bajnoki. Bíró: Baranyai. A tartalékos OTK csak a második fél­időben talál magára. Góllövő: Sass N­. (2), Veres OTK és Szilágyi Tu­rul. Battonya: BAK—BTK 4:0 (2:0). Barátságos. Szegedi alosztály Szeged: REAC—SzAK 3:3 (3:0), Bajnoki. Bíró : Hegyi dr. Az első fél-­­időben az egyetemi legénység sokkal jobb formát árult. Szünet után azon­ban kissé elbizakodva játszott, s ennek köszönheti, hogy a lelkesen­­ küzdő SzAK-nak sikerült egyenlí­teni. Góllövő: Juhász, Kiss II., Gálffy II. KEAC: Megyeri (2) és Klonkai (11-esből) SzAK. KEAC II. —SzAK II. 10:0. (5:0). Szöv. díj. Bíró: Hidvéger. SzAK ifj. 1:0 (1:0). Barátságos. Bíró: Mezei. Hódmezővásárhely: HMTE—Ma­kói TK 3:0 (1:0). Bajnoki. Bíró: Pataky. Léleknélküli játéka ellenére is megérdemelten nyerte a meccset a helyi legénység Csabai, Ambrus és Dojcsák (öngól) góljával. Délnyugati karatét Baja: BTSE—PVSK 4:3 (2:2). Baj­noki. Bíró: Zakáll. Erősen szezoneleji mérkőzés, melyből a helyi csapat némi szerencsével, de nagyobb lelkesedésével megérdemelten kerül ki győztesen. Gól­lövő: Czigány (3), Karagity, illetve Forró, Bedekovits, Forró (11-esből). Pécs: D­VAC—Szigetvári AK 2:0 (0:0). Bajnoki: Bíró, Heinesz. Az első félidőben a SzAK van fölény­ben, de a jó DVAC védelemmel nem boldogul. Szünet után azonban a szigetvári legénység­­összeroppan. Góllövő: Rucskay és Bodor. PEAC— PSC 1:1 (1:1). Barátságos. Bíró: Hebrony. Góllövő: László, illetve Marosek. Bácsalmás: Bácsalmási SC—Bajai MTE 2:1 (1:1). Tréningi mérkőzés. Végig szép és élvezetes játék, az eredmény hű kifejezője az erőviszo­nyoknak. Középmagyarországi kereset Vác: Váci TE—Váci AC 3:3 (3:0)­. Barátságos. Bíró: Tenzel. Első félidő­ben a VTE, a másodikban a VÁC a töb­bet támadó és ennek megfelelően igaz­ságos eredmény. Dunakeszi D. Magyarság—DSE 12:0 (5:0). Barátságos. Bíró: Hor­váth. Erősen tréningjellegű mérkő­zés, melyen a Magyarság legénysége iskolajáték után abszolút fölényben veri a másik helyi csapatot. Felsőgöd: Váci SE—Felsőködi TK 4:1. Barátságos. Megérdemelt arányú győzelem. Kecskemét: Szolnoki AK—KTE 2:1 (2:1). Barátságos. Bíró: Boncz. Szezoneleji gyenge nívójú mérkőzés. A SzAK kevesebbet, de veszélyeseb­ben támadott. Góllövő: Léderer (2)| SzAK és Schenkár KTE. — KAC— Nagykőrösi MOVE 5:1 (4:0). Ba­rátságos. Tréningjellegű mérkőzés. Tokod: Tokod VSE—Dorogi AC 1:0 (1:0). Barátságos. Bíró: Kondy. A több tréninggel rendelkező Tokod megérdemelten győz Szolák góljá­val. A tokodi legénység formáján máris előnyösen látszik meg Do­monkos tréner keze. Cegléd: C. MOVE—Szolnoki MTE 6:0 (2:0). Barátságos. Bíró: Niko­­lovics. Az erősen tartalékos szol­noki csapat felett fölényesen győz a MOVE László (3), Pálinkás és Juhász (2) góljaival. Kalocsa: Vass József Levente SE— Kiskőrösi MOVE 8:1 (2:0). Bíró: Bund­­ler. A helyi csapat óriási fölénnyel játsz­va, tetszés szerinti győzelmet arat. Gól­lövő: Róth (5), Krausz (3). — Vidéki eredmények Keleti kerület Debrecen: DVSC—DEAC 4:2 (3:0). DVSC góllövői: Horváth, Kántor, öngól és Bobák, a DEAC góljait Moldovány lőtte. Déli karatét Csabai alosztály Békéscsaba: Előre—Gyulai AC 1:1 (0:0). Bajnoki. Bíró: Vezér. Erősiramú, változatos játék, amelyben az Előre nagyobb technikai tudását a GyAC fizikumával és lelkesedésével egyensú­lyozta. Góllövő: Demeter (11-esből), illetve Tritsch. Gyula. Csabai AK—GyTE 3:0 (2:0). Bajnoki. Bíró: Kandiba. Gyenge nívójú játék. Az indiszpo­nált GyTE két 11-est kihagy. Gól­lövő: Tomka, Tipics, Balogh. GyTE II.—MOVE II. 4:1 (1:0)­. Szövetségi díj. Bíró: Boross Iportermek, plakettek e* ■xobrok, serlegek, zománc­­jelvények legolcsóbbanMorzsányinál Budapest, IV. ker­., Estie-út­­. Hétfő, 1929 március 18.