Nemzeti Sport, 1929. december (21. évfolyam, 234-255. szám)

1929-12-01 / 234. szám

4 BSE—ÚTE, Millenáris, háromnegyed 2. Bíró: Klein A. — II. 10. — Ifj. 12. BEAC—SSFC, Lágymányos, három­negyed 2. Bíró: Rottmann. — II. 12. Postás—MTK, Lóverseny-tér, fél 12. Bíró: Arányi. .— II. háromnegyed 10. Ifj. Hungária-út, fél 9. II. osztály Kárpáti-csoport MÁV—BMTE, Kőbányai-út, három­negyed 2. Bíró: Rotter. — Ifj. 8. — II. 10. NMSE—CsTK, Lóverseny-tér, három­negyed 2. Bíró: Stern T. EMTK—Gon­, Erzsébet-utca, 12. Bíró: Pohlenz. — Ifj. Gubacsi-út, 8. — II. 10. KEAC—SzAX, Soroksári-út, fél 12. Bíró: Steiner 0. — Ifj. 8. B. Vasutas—HAC, Szőnyi-út, három­negyed 2. Bíró: Gébért. — Ifj. 10. — II. 12. FSE—KTC, Simor-utca, három­negyed 2. Bíró: Aufrichtig. — Ifj. 12. Kőbányai AC— Vasas, Halom-utca, háromnegyed 2. Bíró: Fenichel. — Ifj. 12. Stebbe-csoport TTE—URAK, Tatai-út, háromnegyed 2. Bíró: Karsay. — Ifj. 10. — II. 12. KFC—RUAC, Lehel-utca, három­negyed 2. Bíró: Sch­warcz E. Ifj. 8. II. 10. O­TE—Egyetértés, Vörösvári-út, há­romnegyed 2. Bíró: Drexler. — Ifj. 8. BTK—TTC, Rákosszentmihály, há­romnegyed 2. Bíró: Uhnák. — Ifj. 12. BTK—Nyomdász­, Pozsonyi-út, há­romnegyed 2. Bíró: Redlich. — Ifj. fél 11. Vérhalom—TLK, Pozsonyi-út, 12. Bíró: Pálffy. I. ker. SC—ZAC, Kelenföld, három­negyed 2. Bíró: László. — Ifj. 8. II­I. osztály Első csoport Hungária—ETC, Soroksári-út, fél 2. Bíró: Bakonyi. SzFC—KAC, Miklós-telep, fél 2. Bíró: Czóbel. Második csoport­,­­MTE—BSC, Óhegyi-út, 10. Bíró: Gerő. NSC—MAFC, Bertalan utca, 11. Bíró: Lazányi. — II. 9. Harmadik csoport. MTC ifj.—MSC ifj., URAK-pálya, 8. Bíró: Klein K. MTC II—VI. ker. FC II., Szent László-tér, 12. Bíró: Vas E. IV. osztály Második csoport V.4.C—Orv. Műszerész, Óhegyi-út, fél 9. Bíró: Lengyel. — Ifj. 12. Schell—VII. ker. Amatőr, Gyáli­ út, 12. Bíró: Berger. Harmadik csoport LTE—VSC, Lehel-utca, 12. Bíró: Grossmann. Glóbus— TSC, Szent László-tér, há­romnegyed 2. Bíró: Witzinger. — ifj. Babér-utca, 8. LEGSZEBB Alapu­latoK 1854 Kárpitosára vas- és rézs­ntorgyára Szőnyeg, pors, frissfhív Agy- és asztalterítők, gyermek­, öcsik nyugszékek, leányszoba, előszoba minden kivitelben kaphatók: GICHNER JÁNOS Bunapest, im., Erzsán­e­ffirut 20. sz. Nagy katalógust kívánatra postán bém­entva küldünk SoonT Negyedik csoport PATO—ULK, Kelenföld, 12. Bíró: Váradi. UFC—III. ker. MSE, Budagyöngye, 12. Bíró: Égner. Kelet—Nyugat—Észak—Dél vándordíj ETSC—Kelenvölgy, Wekerle-telep, 8. Bíró: Deutsch R. Postás—MTK, Százados-út, fél 9. Bíró: Krizs. Testvériség—Törekvés, Amerikai-út, 8. Bíró: Czóbell L. SzAC—UMTE, Gróf Keglevich-utca, 10. Bíró: Pataky L. KSSE—TSE, Ujhegyi-út, fél 9. Bíró: Glass. MÁV—BMTE, Kőbányai-út, 12. Bíró: Enczi E. Kalapos—Törökőr, Óhe­gyi-út, három­negyed 2. Bíró: Zimmermann. MÖSzTK—ÉMOSz, Maglódi-út, há­romnegyed 2. Bíró: Róna P. BSE—UTE, Millenáris, 8. Bíró: Fen­­ninger. Hungária ifj.—ZSE ifj., Simor­ utca, 8. Bíró: Budai K. Vasutas-bajnokság. MÁV Előre—D. Vasutas, Domb­óvár, 1. Szolnoki MÁV—DVSC, Szolnok, fél 2. Bíró: Rubint. Barátságos mérkőzések Lamport SE—KTK, Gyöm­rői­ út, 2. II. 12. MFTR—Pannónia, Népsziget,, 2. — II. 10. SzFC—Folyamőrség, Miklós-telep, 2. II. 12. Szállítók—K. Húsos, Tomori-tér, 2. BRSC—SASC, Rákosfalva, 2. MOVE VTC—WSE, Valéria-telep, 2. UTSE—Uránia, Szekszárdi-út, 2. Felien—Húsos, Budakeszi-út, 2. MÖSzTK—RÁC, Rákospalota, 10. ITC—NFC, Zágrábi-út, 12. BTE—Cukrász, Lenke-út, 2. TSE—Törökőr, Tábornok­ utca, 2. Ik Somogy csak ma délelőtt utazik át Pécsre atilén­ysioni Hatalmas érdeklődés előzi meg a dunántúli hegemóniáéra folyó Pécs-Baranya—bemegy találkozó* — Kiküldött főmunkatá­rsunk telefonjelentése — Pécs, november 30. Noha a kaposváriak otthon készül­nek a dunántúli hegemónia eldönté­sére s csak holnap, vasárnap délelőtt jönnek át autóbuszon, azért a vonaton mégis volt már részem a kaposváriak­ból. Pécsett különben most kíváncsian várják, hogy várjon a kaposvári autóbusz jobb-e, mint a pécsi s nem kap-e defektet félúton, amint hogy a Szeged felé tartó pécsi autó­busz annak idején defektet kapott s ez a defektus két súlyos pontjába ke­rült a pécsi csapatnak. A pesti „somogyiak” azonban már a szombat déli személlyel utaztak. Dán, Varga és a „megtért” Stei­ner szerényen személyvonattal ' iá' beérte, viszont a pesti „pé­csiek”, Veder és Szülik, csak este jönnek a gyorssal. A „pestiek” csupa újpestiek, leg­alább is mindegyik játszott már lila­fehér színekben s a vasárnap szemben­állók közül többen treníroztak a hé­ten együtt, Steiner például a követke­zőket mesélte: — A héten még eszem ágában sem volt, hogy a Pécs-Baranya ellen ké­szülődjek s amikor az újpesti trénin­gen Szuliknak lövöldöztem, még azt mondtam neki: Most már nagyon ki­ismertelek, jaj lenne neked, ha én ját­szanék ellened! És most úgy lett, hogy csakugyan Szulik ellen játszom. Hát hogy mi lesz, nem tudom, de hogy a lapos labdát nem szereti a koma, arra már rájöttem. Nem taga­dom, két gól ha sikerülne, én volnék a legboldogabb ember. A Somogy-játékosok alaposan meg­hányták-vetették az esélyeket. Nyíltnak tartják a meccset, főleg, mert a pécsiek önbizalmát na­gyon megnövelte a Ferencváros elleni döntetlen. Hangsúlyozzák azonban, hogy ők is nagyon jól játszottak Új­pest ellen. A csapatösszeállításuk jó, csak Galambos hiányzik nagyon. Pe­­sovnik hátravonását is jó ötletnek mondják, mert Pesovnik hátvédet is tud játszani, viszont a fedezetsor egy­ségével sincs így baj. Dombóvárnál elbúcsúztam a somogyiaktól, akik a többiekkel együtt Kaposvárott töltik az éjszakát. A fülkémben két diákforma fiatal­ember a Ferencváros—Pécs-Baranya meccsről beszélgetett. Az egyik me­séit a másiknak: — Nem is képzeled, milyen öröm volt ott. A második gól után örömöm­ben megcsókoltam Dérinét és meg se haragudott. A pécsi diákok különben biztosra vették a honi csapat­győzelmet, sőt már azt emlegették, hogy annak az Új­pesttől elveendő pontnak is jól hasz­nát vehetnék. Pécsett nedves, nyirkos idő fogadott. Nem esik, de borús az ég. Az érdek­lődés nagyon nagy.­­A helyi szakértők ugyan nem számítanak akkora közön­ségre, mint amennyi az Attila elleni meccset végignézte, de azért így is nagy közönség lesz. Szombat este a város képe még nem sejteti, hogy hol­nap nagy csata lesz. A klubhelyiség néptelen, a játékosok korán pihenni tértek, de akik Pécset ismerik, sejtik, hogy Pécs holnapi napja a régi rivá­lissal vívandó futballcsap jegyében áll. Pluhár István. n ibru . A Bocskay teljes csapattal áll ki a Hungária ellen — Saját tudósítónktól — A debreceni együttes tegnap dél­után pontosan megérkezett a fővá­rosba, hogy ma a Hungáriával fel­vegye a küzdelmet. A kis gárdából, melyet Káldy főtitkár vezetett, a kö­vetkező együttes kerül a porondra: Budai — Fejér dr., Molnár — Villányi, Sághy, Kevitzky — Markos, Vince, Teleky, Szemes, Marosi. A csapat délután sétát tett a vá­rosban, majd este megnézte az „Égő város” előadását. A játékosok nagy­szerű hangulatban készülnek a nagy ellenfél elleni meccsre, melyből tisztes eredménnyel akarnak kikerülni. Vidéki bajnokságok állása Középmagyar alszövetség, Tibor-csoport: 1. Tokod 9 8 1 — 36:6 17 2. Magyarság 9 6 1 2 24:8­­13 3. Dorogi AC 8 4 2 2 13:7 10 4. V. Remény 9 4 1 4 14:13 9 5. UTE 9 4 14 14:14 9 6. VSE 9 4 14 13:14 9 7. VÁC 9 3 2 4 8:9 8 8. MOVE ESC 9 2 2 5 16:24 6 9. Alagi SC 9 3 — 6 15:35 6 10. DSE 9 8 — 1 7 6:29 1 Hátralevő mérkőzések: DAC—DSE. Sportérmek, plakettek és n­obrokysem­egek, nom­ánc* jelvények legolcsóbban Morzsányinál I­udapest, IV. ker., EskÜ-út *. Vasárnap, 1929 december 1. A hivatalos Lista egyesett a BEAC közgyűlésén — Saját tudósítónktól — Kétszeri elhalasztás után párat­lanul nagy érdeklődés­­mellett tar­totta meg pénteken tisztújító köz­gyűlését a BEAC. A két szembenálló párt összecsapása heves küzdelme­ket ígért, mert a programon szere­pelt többek közt a Főiskolai Sport­­szövetségből való kilépés­­ ügye is, de Kunz Ödön dr. tanárainak mindenki előtt rokonszenves személye­s nyu­godt elnöklése elvette a várt heves harcok élét. Kunz professzor elnöki megnyitó­jában azt hangoztatta, hogy tisztsé­gének elvállalásakor azt­ hitte, mi­szerint a BEAC-ban nincs másról szó, mint a dicsőséges hagyományok folytatásáról, de azóta rájött, hogy tulajdonképen mindent elölről kell kezdeni, hiszen a BEAC­ nak, illetve a Tudományegyetemnek, sem torna­terme, sem uszodája, sem klubhelyi­sége nincsen. Pedig szükség van reá. Kotzián dr. ifjúsági elnök veze­tése mellett folyt tovább a közgyűlés s a felszólalások idejét korlátozó napirendi indítvány feletti szavazás­kor már kiderült, hogy a hivatalos lista többsége nagy a Garam Jenő dr. vezetése alatt felvonuló ellen­zékkel szemben, amelynek számos tagja nem tudta BEAC-tagságát sza­bályszerűen igazolni. A közgyűlés egyhangú közfelkiál­tással választotta elnökké Esterházy László­ herceget, majd a többi tiszt­ség betöltését titkos szavazással ej­tették meg. A szavazás lebonyolítása után Pluhár István főtitkár olvasta fel tartalmas évi jelentését. A Fő­iskolai Sportszövetségből való kilé­pés kérdését Kunz dr. tanárelnök in­dítványára levették a napirendről. A megválasztott tisztikar a követ­kező: Ifj. elnök: Esterházy László herceg; alelnökök: Tisse József, Reinhardt József és Nagy Sándor; főtitkár: Pluhár István; titkár: Hi­­dassy László; főjegyző: Gözsy Sán­dor; jegyző: Gyimessy László és Varga Sándor; főpénztáros: vitéz Schrantz Zoltán; pénztáros: Lipthay István; ellenőr: Paitz János; szer­táros : Huszár László; számvizsgáló bizottság: Viczenik Ferenc dr. Szabó István, Kétszery József. A közgyűlés üdvözlő táviratot in­tézett Klebelsberg miniszterhez, Ka­­rafiáth Jenő dr.-hoz, az OTT elnöké­hez és az egyetem rektorához s végül Kunz dr. tanárelnök éltetésével osz­lott széjjel. Mihalecz, a Terézváros jobbhallja elfoglaltsága miatt nem játszik. Adorján és Kristóf erősíti ma a RUAC csapatát. N­ ­tember 3-ig kell a műjégpálya tagsági jegyeit meg­újítani. A pálya nyit­va naponta esti V29 óráig, szer­dán és szombaton V210 óráig. - Napijegyek ára: hétköznap dél­után és vasárnap délelőtt P 2.50, hét­köznap délelőtt és vasárnap délután P 1.50. - Irodai órák délelőtt 9—1 óráig és délután 3—6 óráig. Telefon: L. 919-22