Nemzeti Sport, 1930. november (22. évfolyam, 214-234. szám)

1930-11-02 / 214. szám

2 Úgy festett a mérkőzés egész első félideje, de a második félidő nagy ré­sze is, mintha mind a két csapat vé­dekezésre rendezkedett volna be, mintha nem is gólra menne a játék. Ebben a Sabaria vezetett s maradt meg konok következetességgel s ezért szenvedte el a vereséget. Csak az utolsó öt percben lángolt fel vala­mennyire az a tűz, ami eddigi mérkő­zésein a jobb jövő hajnalpk­jaként jelentkezett és hatott a csapatban. Dicséretet ilyenformán nem igen lehet pazarolni a játékosokra. A győztes csapat védelmében Török és Flóra egyaránt kielégített, Gallina azonban a játék végén megingott. A halfsor teljes egészében szürkeségbe burkolta játé­kát, mintha csak arra törekedett volna, hogy észre ne lehessen venni. A csatársor nem sok támogatást ka­pott a Hossó—Búza—Belesik sortól s a győzelem kivívása Rázsó rutinjá­nak, Vadas határozottságának az ér­deme. Szenes ma lényegesen gyen­gébb volt, mint eddigi mérkőzésein. Bihari néhány nagyon szép húzást csinált, jó labdát adott, főleg az ügyes, veszélyes Czétényinek. A Sabaria támadósorából teljesen hiányzott a gólra törő erő. A mezőnyben még­­csak eljátszott — néha elég jól is­­— ez a sor, de a kapu közelében teljesen levegőtlen maradt , nem tudott semmit sem kezdeni. Az egész sor ke­rékkötője — sajnos, eljár az idő! — Hollós volt, aki talán akarva sem tudna mégegyszer ilyen rosszul ját­szani. A tehetséges Belkó, így alig jutott szerephez, mert Kovács II. is elhanyagolta. Főleg azért, mert maga is mélyen tudása alatt játszott. Lassú volt, nehézkes és teljesen ötletsző­ ­Futballfelszerelés kedvező fizetési feltételekke NEUMANN GÉZA | Nagymező­ u. 50. - Rákóczi-út 45. - IV. Harisköz 3­ gény. A Borbély—Iglódy-szárny több labdát kapott, de ebben a szárnyban , kevesebb a tehetség, kiforratlanabb a tudás. A halfsorban Vámosnak, Sárközy­­nek, Bassban egyaránt akadt helyi sikere, de egyik sem volt mentes a nagy hibáktól sem. Legszorgalmasabb Sárközy volt köztük. A védelem itt is jól állott a lábán. Janzsó — hír szerint 39 fokos lázban töltött éjszaka után állt ki — kitűnő rúgótechnikával játszott, de nem volt Futballlfelszerelések KERTÉSZ Tódor és WESZELY István Rt. Váci utca 9 Árjegyzék ingyen elég fürge. Kovács határozott, de nem nagy taktikus. Vermes mindkét gól­nál hibázott. A másodiknál látszott, hogy nem elég rugalmas. Nem ugrik el helyéről, hanem csak dől a labda felé. Régi hibája ez s csodálatos, hogy még mindig nem vetkőzte le. Általá­ban az egész csapatnak hibája, hogy nem elég rugalmasak a játékosok. Ezért rossz a fejjátékuk is. Juhász dr. nagyon szigorúan bírás­kodott. Túlzásba vitte a­ szigorúságot a mezőnyben, míg a kapu előtt el-el­­nézett komoly dolgokat is. FTC-pálya _______Üllői-út Vasárnap, november 2-án, d. u. negyed 3 órakor Ferencváros— Hungária bajnoki mérkőzés . Előzőleg fél 1 órakor ■ Ferencváros 3.—Hungária B. szövetségi serlegmérkőzés A II. liga­ vezető csapatának tegnap váratlanul nehéz dolga akadt Somogy—Kossuth 3:1 (2:0) A vendégcsapat veszélyes ellenfélnek bizonyult Kaposvár, 1000 néző. Bíró: Antalics. Somogy: Kutasi — Pető, Joós — Tallián, Péter, Győrffy — Mészáros, Kohut NI., Jakube, Miklósi, Egri. Kossuth: Biró — Wolf, Konka — Tarr, Szabó, Tim — Mohácsi, Schuck, Klovács, Béres, Lakner. Jó talaj és enyhe, száraz idő fo­gadta tegnap délután a pályára lépő csapatokat. A meccs elején változatos játék folyt, némi Kossuth-fölény jegyében. A pesterzsébetiek ellenfelük térfelén tanyáznak, de a kapuig nem sikerül eljutniuk. Annál inkább a helyiek­nek: Egri pompás gólhelyzetbe kerül, de nem használja ki, mert mellélő. A 13. percben a Kossuth érvénytelen gólt ér el: Béres lesállásból lövi a há­lóba a labdát. Egri egymásután két alkalommal gólhelyzetbe kerül, de mindegyikben ront. A 18. percben Miklósi átvágja a labdát Mészároshoz, az ledolgozza magát a kornervonalig, onnan remek, puha labdát ad Jakube fejére. Nem is marad ki a hely­zet. 1:0. A Somogy lassanként átveszi a kez­deményező szerepet. Kohut II. egy­másután három jó labdát vág kapu fölé. A Kossuth csak gyors szélsői révén veszélyeztet. A 35. percben Béres nagy helyzetbe kerül, de fölé lő. A 38. percben 11-eshez jut a Somogy. A kitörő Jakube elől Wolf kézzel húzza el a labdát. A büntetőt Jakube értékesíti. 2:0. . Helycsere után Somogy-fölény ala­kul ki. A 3. percben Egri beadását Kohut II. kapura fejeli, de a veszélyes labdát Biró Kornerra tolja. A sarok­­rúgásból újabb lesz, majd ezután nagy kavarodás keletkezik a kapu­­ előtt Percekig cikázik a 16-oson be­lül a labda, végül is Wolf felszaba­dít. A Somogy fölénye állandósul. Kohut II. helyet cserél Egrivel, ami jótékony hatással van a csapat játé­kára. A 25. percben a Kossuth rajta­ütésszerűen a Somogy kapuja előtt terem, kavarodás keletkezik, Kutasi kifut, kiöklözi a labdát, közben azon­ban a tumultusban erős ütést kap, úgyhogy a tömeg közepében össze­esik. A kiöklözött labda Klovács elé kerül, ez 20 méterről az üres kapuba küldi a labdát. 2:1. Kutasit kiviszik. Csak 10 perc múlva tér vissza. Addig Miklósi védi a hálót Tíz emberrel is támadásban marad a Somogy, sőt még gólt is ér el: a 31. percben Mészáros lefut, a labdájával Jakube kitör és a kapu balsarkáig dolgozza le magát. Onnan a jobboldali kapufát találja el a lab­dával, szerencséjére úgy, hogy a labda a hálóba perdül. 3:1. A hátralévő idő a Somogy fölénye jegyében telik el. A győztes csapat védelméből csak Joós dicsérhető, a halfsor formáján alul játszott. A csatársorban Mészá­ros és Jakube játszott a legjobban. Miklósi hasznosan látta el feladatát. Kohut II. a balszélen sokkal jobb volt, mint a jobbösszekötőben. A Kossuth kedvező benyomást keltett. A jól ját­szó védelemből különösen Wolf emel­kedett ki. A balfsor jobb volt a So­­mogyénál. A csatársort a két szélső vitte rohamra. A belsők gyengék, végy a sijft­­-fi Pákában Dorog fölényesen verte Esztergomot Tegnapi vidéki eredmények — Saját tudósítónktól — Dorog: DAC—Esztergomi MOVE 6:1 (4:1). Bajnoki. Bíró: Kelesi. Kö­zel ezerfőnyi közönség előtt folyt le a két régi rivális találkozója. A meccs az esztergomiaknak szomorú meglepe­tést hozott, amennyiben a DAC ismét jó formába lendült együttese végig fölényben, sőt helyenként nyomasztó fölényben volt s fölénye a gólarányban is kifejezésre jutott. Lichtner szabad­rúgásból szerezte az első gólt, mit Höfflinger, majd Pechlov és Prohász­­ka fejes gólja követett. 4:0! Ezután szépített a MOVE Leicht révén. Szü­net után tovább folytatódott a DAC fölénye. Ekkor előbb Höfflinger, utá­na pedig Pechlov javított a gólará­nyon. A DAC csapatában különösen jól játszott Höfflinger, Pechlov, Czéh és Lichtner, míg a MOVE-nál Leicht, Bednarik és Bakos tüntette ki magát. Eger: MESE—Dobó István SE 2:2 (1:0). Bajnoki. Bíró: Lénárt (Közép). A két helyi rivális harca kemény, de abszolút fair küzdelmet eredményezett. A döntetlen ered­mény reális, mert míg az első félidő­ben a Dobó, másodikban a MESE tá­madott többet. A MESE szerezte meg a vezetést László révén s a Dobó csak szünet után, igaz, hogy ekkor már az első percben, tudott egyenlíteni Bab­­lonkai góljával. Utána ismét a MESE került előnybe, mert Szabados gólt lőtt,­­ de az utolsó percekben ismét egyenlített Tomsó révén. Kaposvár: KTSE—KRSC 3:0 (1:0). Barátságos. Bíró: Köller. KTSE—PEAC bajnoki meccset ter­veztek, de ezt a pécsiek kérésére elha­lasztották. A helyette lejátszott re­­vánsjellegű barátságos mérkőzés be­igazolta, hogy a Turul legutóbb reáli­san vett el két pontot a Rákóczitól. Miskolc: MÁK—Perecessi TE 3:1 (3:1). MILL-bajnoki. Bíró: Gyúrják. i Morzsányinál ES ! Egyéb tegnapi eredmények Cégmérkőzések Vértes-serleg AIM—LDSC 5:0 (2:0). Forinyák­­utca. Bíró: Székely. A jó formában lévő AIM végig kezében tartotta a mérkőzést s kis szerencsével akár kétszer annyi gólt is lőhetett volna. Az első félidőben Kiss és Béres, míg szünet után Kiss (2) és Németh eredményes. Autótaxi—TRT 4:1 (2:0)- Halom­utca. Bíró: Skalitzer. A rutinos Autótaxi megérdemelt győzelmet aratott. Góllövő: Pápai (2), Sef­esik és Zwolenszky (11-esből), illetve Szabó II. Zwolenszkyt a bíró után­­rúgásért kiállította. Vasárnap, 1930 november 2. A II. liga állása 1. Somogy8 8——27:7­16 2. Attila6 6——16:1­12 3. Turul6 4—218:118 4. Bak TK5 4—116:108 5. Soroksár6 3­— 3 12:76 6. Megyer6%­1 3 10:125 7. Terézváros5 2 1 213:165 8. Vác FC5 2—3 8:94 9. Maglód5 2— 36:164 10. Rákospalota6 1 1 4 8:163 11. Józsefváros7— 1 6 7:341 12. Kossuth 7——7 2:14­— PTSE—M. Acél 3:2 (2:1). Attila­­utca. Bíró: furcsa. E­rős küzdelem után győzött a PTSE. Az első fél­időben Wágner öngóllal hozta meg a PTSE-nek a vezetést, majd Bolla kettőre szaporítja a gó­lok számást. Az M. Acél Klein révén eredményes. Szünet után Horváth PTSE, illetve Vanschlager a gólszerző. Bollát PTSE és Vellait M. Acél a bíró ki­állította. A PTSE legjo­bbja Nova­­csek, Oberhauser és Bo­lla, míg az Acélban Vellai, Molnár és Van­schlager játszott dicséretesen. MILL bajnokság I. osztály BSE—NSC 5:0 (3:0. Millenáris. Bíró: Boskovitz. A BSE pompás já­tékával fölényes győzelmet arat a lelkes NSC ellen, amely cssak lefutá­saival veszélyeztet. A bíró a késői kezdés miatt 6 perccel előbb lefújta a meccset. Góllövő: Prém (2), Va­karcs (2) és Bokor II. II. osztály. Herendi-csoport NySE—HAC 3:2 (1:1). Amerikai­­út. Bíró: Mandl. A­­kapu előtt job­ban feltalálta magát az NySE tá­madósora. A gólokon Erős (öngól), Gelencsér és Ábrahám NySE és Tóth (2) HAC osztozott. Kitűnt Katus, Rebró és Ábrahám NySE, illetve Tóth és Both. Szövetségi díj: Szent István—W. Remény 3:1 (1:0). Wekerletelep. Bíró: Kreiner A. Élénk iramú, helyenkint durvasá­gokkal tarkított mérkőzés,­­jóllövő: Vörös, Wágner és Blau, illetve Ba­ranyai. A W. Reményből Molnárt, Lissákot és Újvárit, míg a Szent Istvánból Partit a bíró kiá­llította. A mezőny legjobbja Németh (Szent István)­­volt.­­ Ifjúsági bajnokság II. osztály­­­­ Stobbe-csoport Vasasi TTE 2:2 (2:2). Gyön­gyösi­ út. Bíró: Helischauer. Az eredmény megfelel az erőviszonyok­nak. A mérkőzés befejezése után botrány tört ki s több Vasasista és a bíró kellő menedékhely híjján a kö­zelben lévő katholikus templomba menekült. MOVE-bajnokság Szövetségi díj mérkőzés Széchenyi FC—Fér. Törekvés 2:2 (1:1). 22 perc utánjátszás. Valéria­­telep. Bíró: Barabás. Az utánját­szott időben mindkét csapat egy-egy góllal növeli a gólarányt. Góllövő: Kiss SzFC, ill. Karlovits II. Az SzFC nyolc, míg a Fér. Törekvés ki­lenc játékossal játszott. ✓ 1­1 A BRSC-ben Kéménczy helyén ma az ifjúsági válogatott Szabó játszik balszélsőt. A Bocskai tegnap délelőtt 11 óra­kor érkezett meg a fővárosba, ahol a Nemzeti-szállóba szállt meg. Dél­után a csapat megtekintette a Nem­­zeti—Sabaria meccset, majd a 3 Eth­­en­ téri színpad műsorát nézte vé­gig. A csapatösszeállítás az Újpest elleni együttest állítja a Vasadél szembe.