Nemzeti Sport, 1931. június (23. évfolyam, 103-123. szám)

1931-06-01 / 103. szám

4 Tekintse meg Földes Béla ! Vitte 1 §11 Ír szaftja! | Vilmos csássár-ú$ 5. | Óriási választék! Részletre is! ! I Uránia és óra keddtől: ERDÉSZLEÁNY Eisler operettje beszélő filmen. Főszereplők: Paul Richter, Halmay Tibor, Oskar Karl­­weiss és Iterne Eisinger Corvin Színház IKERFÉRJ Hangos bohózat. Főszereplők: Halmay Tibor és Maria Paudler pillanatban ott termő Lázárnak rúgja a labdát, újabb lövése pedig léc mellé megy. A 34. percben Takács II.-t Re­viczky faultolja a tizenhatoson belül, 11-es­ Takács II. védhetetlenül vágja a jobb sarokba. 5:1. A ferencvárosi fölény teljes most, mégis a túl előre húzódó védelem hi­bájából a debreceni belső trió szökik ki a 36. percben. Teleki a teljesen szabadon hagyott Mátéffy elé tolja a labdát aki a megtorpanó és a labdát elnéző Angyal mellett a bal­sarokba lövi. 5:2. A 38. percben Szedlacsik holtbiztos helyzetben nagy erővel a jobb lécnek lövi a labdát, majd Turay lő az üres kapu helyett a sztratoszférába. Már csak fél perc van hátra, amikor Lázár hosszan előreadott labdája lepattan a kiugró Budáiról. Takács II. ott terem és bár há­rom védőjátékos van rajta, hátrahúzza a labdát, megfordul és az üres kapuba vágja a hato­dik gólt, 6:2. Vége a meccsnek s a bíró sípjele után zászlóit lobogtatva bezúdul a pályára a B­ közép és ott búcsúztatja messze útra induló kedvenceit. Sárosi és a jobbszárny ját­szóit kimagasló formát a Ferencvárosban Fölényes győzelmük ellenére iga­zán jól csak Sárosi és a jobbszárny játszott a zöld-fehéreknél. Mellettük voltak bizony a csapatnak meglehe­tősen gyenge részei is. Áll ez első­sorban a közvetlen védelemre. Papp nincs formában, Korányi pedig sok jó tulajdonsága mellett is feltűnően könnyelmű. Angyal is „benne volt” a második gólban. A két szélső hal­ sem elégített ki teljes mértékben ez­úttal — sem a szerelésben, sem a passzokban. A csatársorban a gyomrát fájlaló Turay az első félidőben rengeteget rontott, a második félidőben azután volt néhány szép kiadása. Általános­ságban azonban messze van igazi formájától. Szedlacsik érthetetlenül mégis inkább a Turayra való játékot erőltette, Kohutot pedig elhanyagol­ta, aki így alig kapott labdát. ­ I Fékr­képezsgépek és gramofonok háza I KAMATMENTESEN KAPHATÓ SÁRKÁNY | fényképészeti szaküzlet V., Lipót­ körút 4 szám 8_____________CÍMRE ÜGYELNI______________ a» «*»«****,*?Hétfő, 1931 június 1. Sárosi játéka azonban ismét teljes mértékben kielégített. A fiatal cen­­terhall helyezkedése, labdaosztogatá­sa ismét mintaszerű volt és megnyug­vást keltett a jövőt illetőleg. A csa­társor jobbszárnyán Takács II. és Táncos egymást­ megértése a legör­­vendetesebb, nemcsak megszokott akciókkal dolgoznak, hanem minden helyzetben feltalálják és megértik egy­mást. ■ Szinte ellenállhatatlanok. A tegnapi siker oroszlánrésze őket illeti. A jól kezdő debrecenieknél a védelem és néhány játékos csődöt mondott A Bocskai jól kezdett, de egyrészt védelmének bizonytalansága, más­részt csatársora egy-két tagjának csődöt mondása hamar kedvét vette a csapatnak és a második félidőben ki­fulladva, teljesen visszaesett. A köz­vetlen védelemben Budai sok nehéz labdát védett. A két bekk azonban elsősorban Molnár, nem állt feladatá­nak magaslatán. A halfsorban Re­viczky volt a legjobb. Moóré jól kez­dett, aztán fokozatosan visszaesett. Villányi szürke. A csatársorban a két szélső veszélyes és gyors, Má­­téffy igen agilis és jól lő, Teleky és Vince azonban csődöt mondott. Sem­mi sem sikerült ezúttal a máskor oly jó két debreceni csatárnak. Nyilatkozatok: Maylinger Béla: Minden jó, ha a vége jó! Klement Sándor: A mutatott já­ték alapján gólarányban is igazságos az eredmény. Örvendetes tény, hogy a rosszul sikerült szezon ellenére is meg tudtuk tartani a helyezésünket a nagy csapatok között. Takács I­.: Egyfolytában másfél évig játszottam sérülten, úgy hogy örülök, hogy vége a szezonnak. Zempléni dr.: Védelmünk, vala­mint Teleky és Vince­ teljesen gyenge játékának köszönhetjük a vereséget. Ormos: A Ferencváros jobb volt, de mi is rúghattunk volna még né­hány gólt. Markos: A Ferencváros megérde­melte a győzelmet, de a gólarány túl­zott. RákóCZi­ Út 32. 1. 831. 1. 811ó betegeknek rendel Kakucsal szemben egész nap Budai „11“—Sabaria 3:2 0:1) Fáradtság terén a Sabaria vitte el a pálmát és így jutott a Budai „11“ két ponthoz. Góllövő: Tárnok, Szabóki, Sztancsik, Iglódy, Lyka Szombathely. Bíró: Bíró Sándor. 1000 néző. Budai „11”: Lantos — Wéber, Kárpáti II. — Czumpf, Kárpáti I., Schuster —­ Schmidt, Sztancsik, Pol­gár, Lyka, Tárnok. Sabaria: Varga — Horváth, Sza­niszló II. — Sárközi, Vámos, Gábry — Iglódy, Boda, Kovács II., Szabóki, Belkó. A szeles idő esővel fenyegetett, vé­gül is szárazon úszták meg a csapa­tok a mérkőzést, csak a Sabaria két pontja úszott el. De ezen nem is le­het csodálkozni, mert amíg a szövet­ség engedélyez olyan túrát, amelyen az utolsó nyolc nap alatt öt meccset játszott a Sabaria, akkor a játéko­soktól nem lehet rossz néven venni, ha már a startnál látszik minden mozdulatukon a fáradtság. Érdekes, hogy a Budai ,,11” játékosai­ is küz­döttek ezzel a bajjal, de fáradtabbak­nak mégis a Sabaria játékosai bizo­nyultak. Ez el is döntötte a mérkő­zés sorsát. Már az­ 1. félidőben kiütközik a Sabaria fáradtsága A Budai „11” választ, a Sabaria kezd. A budaiak támadásai csak a szombathelyi hátvédekig jutnak el. Ezek a tartalékok feltűnő biztosan állnak a lábukon. A 15. percben adó­dik a budaiak első komoly helyzete: Schmidt beadását Sztancsik alig a kapu mellé lövi. Két perc múlva Pol­gár gyenge fejesét fogja Varga. A Sabaria támadásai egyelőre erőtle­nek. Szaniszló II. felvágja Tárnokot a 16-oson, de a bíró nem ítél 11-est. A 21. percben a Budai „11” megszer­zi a vezető gólt. Lyka lövése a kapufáról vágó­dik vissza, először Polgár küldi kapura, de a labda most Vargá­ról pattan vissza éppen Tárnok elé, aki remek lövéssel a jobb felső sarokba küldi. 1:0. Ezután Sztancsik Varga kezébe lövi a labdát. Szaniszló II. komért vét, ami eredménytelen. Most a Sabaria kezd többet támadni és a 37. percben egyenlít is: Iglódy lefut, bead és Szabóki 8 méterről a vetődő Lantos mel­lett a bal sarokba helyezi a lab­dát. 1:1. Szaniszló félpályáról irányított lab­dája Lantos zsákmánya lesz. A 44. percben Sárközi foultolja Tárnokot, a szabadrúgást maga­ Tárnok irá­nyítja, Varga kornerre üti. Szép Sa­­baria-támadás kornerrel végződik, de a bíró kirúgást ítél. Ezzel vége is a félidőnek. Szünetben a budaiaknál Barna és Faragó biztatja támadásra a fiúkat. A Sabariánál az öltözőre is ránehe­zedik a fáradt hangulat. A 11. félidőben csak percei voltak a helyi csapatnak Már az 1. percben kimért vét Sárközi, majd Tárnok megugrik, de kapu fölé lő. Sztancsik' jó helyzetből a kapu mellé'teszi a labdát. A 7. perc­ben Schmidt beadásából jó helyzet kerekedik. Polgár 8 méterről lőhetne. Í ÉrettségSzöte és Gólyak­! gyol,sborotva-fer é m m­e a ! H • borotválkozzatok! kelhettek! T — Kapható jig ! már­ 80 fillérért gyógy­­ár és drogériákban, I­de gurít, ami- persze-"rossz. Később Polgár Sztancsik elé emel jó labdát, de most Varga véd. Végre a 10. perc­ben , Sztancsik félpályáról indulva ügyes cselekkel viszi le a lab­dát egészen a kapu közelébe, ahol védhetetlenü­l helyezi a labdát a balsarokba. 2:1. A budai továbbra is szorít és gyors egymásutánban két kornert ér el. A másodikat Tárnok kapu mögé küldi. Most a Sabaria lendül támadásba, aminek a 14. percben meg is van az eredménye. A Sabaria kornert ér el, amit Kovács II. jól fejel. Lantos ugrik a labda felé, de Iglódy elfejeli előle, még­pedig a kapufára, ahonnan a hálóba pattan. 2:2. Most a Sabaria felbuzdul, Belkót csak kornerre tudja szerelni Kárpáti 11. Nem sokáig tart azonban a Sa­baria lendülete, újra a budaiak kere­kednek felül. A 22. percben Lyka jó helyzetben átlépi a labdát, nem veszi azonban észre, hogy mögötte Vámos áll. Polgár bombáját a 31. percben Varga fogja. A 33. percben esik a döntő gól. A budai csatársor széles akciókkal viszi a Sabaria kapuja elé a labdát, Polgár lövése Korváthról Lyká­­­ hoz pattan, aki habozás nélkül küldi azt a balsarokba. 3:2. D.FÉNYES szakorvos A 37. percben Tárnok szépen beka­nyarodik, remek lövése­ a felső kapu­fáról pattogn ki a kapu mellé. A 38. percben Szabókci jó labdát ad Bottá­nak, de ez a kapu szája előtt nem ta­lálja el a labdát. A budaiak támadá­sait most már biztosan veri vissza a Sabaria védelme. Az utolsó percekben még egyszer rohamra indul a szom­bathelyi csapat, de már késő. Nyilatkozatok Barna Sándor, a Budai „11” el­nöke: A Sabaria fáradt csapat benyo­mását keltette. A Budai „11” já­tékosai izgatottak voltak, hiszen az osztályozóba is kerülhettünk volna, ha­­kikapunk. Ezért nem tudták a fiúk valódi tudásukat kifejezésre juttatni. Az eredmény reális. Kopfensteiner Manó, a Sabaria el­nöke: Döntetlen lett volna az igazsá­gos eredmény. Mind a két csapat fá­radtan játszott. A profifut­ball mai helyzetére élénk fényt vet az a kö­rülmény, hogy a mostani pénztelen világban rákényszerülnek a klubok ilyen túrák lekötésére. Bíró Sándor, a mérkőzés bírája: A Budai „11” szerencsével nyerte meg a meccset. A Sabaria nagyon fáradt. Fáradt, sér­ült tartalékos csapatával gyengém játszott a Sabaria, de nem­ sokkal jobban Busda sem A Budai „11’ védelme általában jól mozgott, de hibák azért elég sokszor becsúsztak munkájukba. Lantos szé­pen védett néhányszor. A két hátvéd között nem lehet különbséget tenni. .A csapat legjobb része a halfsor, itt is a szélsőik voltak a legjobbak., Crumpf és Schuster agilisan és oko­san játszott. Kárpáti I. még mintha nem nyerte volna vissza legjobb tornán­ját. A csatársorban a jobbszárny volt a legértékesebb rész. Schmidt és Sztan­csik jól megérti egymást, fürgék is, azonfelül Sztancsik bátran lő. Polgár­nak és Lykának voltak jó momen­tumai, általában azonban nem emel­kedtek ki. Tárnok különösen lövései­vel tűnt fel. A Sabaria csapatát súlyosan érin­tette az a körülmény, hogy két tar­talék­hátvéddel kellett kiállnia. Éppen ezért volt feltűnő, hogy Szaniszló" II. milyen jól játszott a neki annyira szokatlan poszton, Horváth nagyon igyekezett,, de már kevesebb sikerrel. Vargát a gólokért okolni nem lehet. A halfsor legjobb embere Sárközi volt, Vámos teljesítménye az övé mögött maradt. Gábry sehol sem volt. A csa­társorból senkit­­eem lehet kiemelni, egyébként is keveset voltak játékban. A két szélső mentségére azt lehet fel­hozni, hogy mind­ a ketten sérülten álltak ki. A belsők akcióiból hiányzott a szükséges energia. Reggel ,tíz órával később Maurer speriizb­­ átköltözött, új helyisége: Téres­ körút 2—4- 10 napig (jan. 2—12-ig) 20%­elleinyt nyújt árjegyzéki áraiból „Formaei és és „My Darling“ Süi­dd­trikók féláron” Sportüzlet, Múzeum-körút 2-a Nemzeti Színház üzleti házában