Nemzeti Sport, 1932. május (24. évfolyam, 84-105. szám)

1932-05-06 / 88. szám

6_ A III. kerület sorsa megpecsételt a tegnapi újabb vereség után Amatőr bajnoki mérkőzések — Saját tudósítónktól — I. osztály. Hátralévtt ellenfelek: FTC, MTK, BEAC, Törekvés. Törekvés: FTC, MTK, „33“ FC. Postás: BSzKKT, UTE, III. ker. BSzKKT: BSE, Postás, TIRAK, Elektr. BSE: BSzKKT, FVSK, MÁVAG. UTE: Postás, „33“ FC, UKAK. MÁVAG: BSE, MTK, FVSK. Elektromos: BSzKRT, MTK, FVSK, III. ker. URAK: BSzKRT. UTE, BEAC, III. MTK: Törekvés, FTC, Elektromos, MÁVAG. BEAC: FTC, „33“ FC, UKAK. „33“ FC: Törekvés, UTE, FVSK, BEAC. Fér. Vasutas SK: BSE, „33“ FC, Elek­tromos, MÁVAG. III. ker. TVE: Postás, URAK, Elektr. A BSzKRT nagyobb tudása ellen hiába erőlködött az óbudai gárda BSzKRT—III. ker. TVE 4:1 (2:0). Vörösvári­ út, 350 néző. Bíró: Glück J. BSzKRT: Régi — Zöld, Léhner ■— Kis, Őri, Király — Bartos, Gergely, Szaller, Ménesi, Berecz. III. ker. TVE: Wiener — Pa­­lach, Lackner — Lennert, Nagy, Moscheim — Boskovitz, Dinnyés, Gyurcsik, Bálint, Mayherr. A kerület vezeti az első táma­dást, de Dinnyés jó helyzetben mellé lő. A 6. percben kapu előtti kavarodásból Ménesi megszerzi csapatának a vezetést (1:0). Ez­után Gyurcsik kísérletezik lövés­sel, de eltéveszti a célt. A kerület némi f­ölényre tesz szert, de nem sokáig, mert Bartos szép lövését Wiener lehúzza. A 42. percben Gergely 18 méteres szabadrúgását Wiener kiejti és a résen levő Be­­recz belövi (2:0). A II. félidő hosszabb mezőny­játékkal kezdődik. Az első komoly támadást a vívók vezetik, de Ding­­nyés beadását Gyurcsik fölé fejeli. A BSzKRT két sarokrúgással ve­szélyeztet, de eredménytelenül. A 20. percben Boskovitz kívülről centerez és a leálló védelem mel­lett Gyurcsik három lépésről gólba rúgja a labdát (2:1). A gól fel­rázza a vendégcsapatot s a 35. percben Király­­szabadrúgását a kerület védelme elnézi és a szem­füles Szaller a harmadik gólt lövi (3:1). Ezután 8 percig áll a játék, mert a közönség a játékvezető íté­leteivel nincs megelégedve. Glück bíró eláll a pálya kiürítésétől s a mérkőzést tovább folytatják. Az utolsó percekben Kereez elfut és szép lövéssel beállítja a­ végered­ményt. Kitűnt a győztes csapatból Őri, Léhner, Bartos és Gergely, míg a vesztesben Nagy, Bálint, Dinnyés és Paluch tűntek ki agilitásukkal. III. ker. TVE ifj.—BSzKRT ifj. 3:1 (1:1). II. osztály Stobbe-csoport BTC—Turul TE 1:1 (1:1). Fehér­ út. Bíró: Sólymos. BTC: Sevella — Mo­sonyi, Rádai — Bori, Dési, Méhes — Illyés, Molnár, Kiss, Sáros, Kispál. — Turul TE: Bokros — Bozdovits, Barna — Tauzin II., Buda, Szecsei — Tauzin I., Takács, Pálinkás, Eller Tudela. Kezdés után a Turul TE erősen szorongat, eredményt mégis a BTC ér el. A 20. percben Molnár szökteti Illyést, akinek hosszú be­adását Sáros a jobb sarokba vágja 1:0. A 28. percben egyenlít a Turul. Takács lövését Sevella Eller elé üti ki, ennek védhetetlen lövésére Se­vella hiába veti magát. 1:1. Szünet után mindkét csapat gyenge lefutá­sokkal kísérletezik, amelyek azonban a gólképtelen csatársorok miatt nem hoznak eredményt. A félidő eseménye Eller kapufája az 1. perc­ben. Jók a BTC-ből Mosonyi, Méhes és Illyés, míg a Turul TE-ből Bez­­dovits, Barna és Buda. ZAC—SzNSE 3:2 (2:0). Állami­­telep. Bíró: Révész. Lanyhairamú, unalmas mérkőzés. Az első félidőben a ZAC játszik végig fölényben. Szünet után a vendégcsapat vissza­esik és engedi, hogy a helyiek ki­egyenlítsenek. A mérkőzés végefelé a ZAC egyik formás támadását siker koronázza s ezután a csapat már csak az eredmény megtartására tö­rekszik, ami sikerül is neki. Góllövő: Herbert, Blaskó, Varga, illetve Ko­vács (2). SzAC—BRFC 2:2 (2:0). Lenke-út. Bíró: Krebsz. A feljutás és a kiesés szempontjából egyaránt nagyfontos­­ságú mérkőzésen értékes pontot szer­zett a BBFC. Úgy indul a meccs, hogy a szentlőrinciek gólokkal nyernek. Az első félidőben jobbára a SzAC van fölényben, ami Koterics és Borsos (11-esből) révén gólokban is kifejezésre jut. Szünet után erő­sen belefekszik a helyi csapat és percek alatt egyenlít Wiesnecker I. fejes- és Blaskovits SzAC öngóljá­val. A 15. percben a bíró kiállítja Blaskovitsot, a SzAC hátvédjét, mi­vel az egyik szabadrúgásnál a játék­téren kívül állt, előzetes jelentkezés nélkül. A SzAC 10 emberrel is job­ban bírja a hajrát, belövi a győz­tes gólt, a bíró meg is adja, majd a határbíró bemondására hendsz cí­mén anullálja. A SzAC-ból a góllö­vők, a BBFC-ből Kruppauer és Hartmann játéka emelkedett ki. Második csoport RSC—Vérhalom 1:1 (1:1). Pasaréti­­út. Bíró: Vas E. Változatos játék után az erőviszonyoknak megfelelő eredmény alakul ki. A vezetést már a 6. percben megszerzi a BSC: Czira sarokrúgását Kőszegi befejeli. Csa­bai beadásából Jávorszki egyenlít. Kiemelkedett Wimmer, Czira és Oberhauser I. BSC, ill. Tiburzió, Kucsera, Zimmermann és Baumgart­­ner II. játéka. Barátságos mérkőzések SACOK. Előre 9:0 (4:0). Soroksár. Bíró: Szabó. A SAC könnyen bánt el gyenge ellenfelével. Góllövő: Gru­­ber (3), Bogenfürst (2), Sing, Tal­­mayer, Stumpf és Hoffmann. BRSC—MFOE 6:0 (3:0). Rákosfal­va. Bíró: Uprimny és Suga. BRSC: Riezmayer — Brunner, Mayer II. — Suga III., Hochstein II., Fanó — Kovács, Suga IV., Kőhalmi, Mayer I., Szabó II. A BRSC könnyen győz­te le a lelkesen küzdő ötödosztályú csapatot. Gyors rákosfalvai támadás után Kovács komeréből Kőhalmi eredményes. Majd Suga IV. lő Racs­­kó hálójába, míg harmadszor Kő­halmié a góllövés dicsősége. Szünet után Kőhalmi két labdája ér hálót, míg a gólok sorát Kovács fejese zárta be. Kitűnt: Brunner és Suga IV. BRSC, Racskó és Gallina MFOE.­­ BRSC II.—MFOE II. 6:2 (5:1). PMNTK—URAK 2:1 (0:0). URAK- pálya. Bíró: Vida II. (URAK). — URAK: Danczinger — Varga, Fehér — Vida III., Vajda, Kubik — Ja­ger, Molnár, Schwarcz, Rein, Szűcs. A kicsit kényelmes URAK megérde­melt vereséget szenvedett frissen játszó és lendületesen támadó ellen­felétől. A vezetést Szűcs kapufáról lepattanó szép labdájából Molnár az URAK-nak szerzi meg. Vida III. kényszerű rendsze miatt 11-esből Molnár II. egyenlít, majd kapu­előtti kavarodásból a győztes gólt is belövi. Jól játszott Molnár I. és II., valamint Ehrlich (PMTK). Az URAK együtteséből a pompás Vida III. tűnt ki. URAK ifj.—Bp. Egyetértés 2:0 (0:0). Taxi FC—Soroksár 4:2 (1:2). So­roksár. Bíró: Szegő. — Taxi FC: Fleischacker — Kovács, Werner — Lendula, Grosz, Váradi — Rémay 111., Skark­a, Králl, Juhász, Csörgő. — Soroksár: Bácsay — Pflum I., Lichtner — Hoffmann, Illik, Kova­­csics — Pflum II., Kautzky, Elblin­­ger, Zwick, Kohut. — A II. liga baj­nokjelöltjét pompás játék után győzi le a Taxi. Már az első támadása gólt hoz a Taxinak: Rémay III. szökteti Krállt, aki a labdát bepöc­köli a hálóba. A Soroksár csak ne­hezen lendül a játékba. Sokáig vál­tozatos a küzdelem. A 30. percben Elblinger egyenlít, majd Kautzky Pflum labdáját behelyezi a hálóba. Szünet után a Taxi együttese fö­lénybe kerül. Kiáll jó labdát kap, kiugrik és a lövése védhetetlen. Pár perccel később Csörgő eredményes. 3:2. A soroksári tizenegy teljesen erőtlen, annál akcióképesebb a Taxi. Juhász bead és Skarka szép gólt fe­jel. A Taxi együttese, különösen II. félidei játéka után teljes dicséretet érdemel. Soroksár kedvetlenül küz­dött, még Illik, Elblinger és Kautzky mutatott legtöbbet. M­SE—BMTE 2:1 (1:0). Nagy­tétény. Bíró: Bonyár. Nehéz küzde­lem után győznek a tétényiek Szabó és Csetényi góljával. A BMTE gól­lövője Bereczky volt. Pénzjegynyomda—P. Jutagyár 8:0 (3:0). A Pénzjegynyomda óriási fö­lénnyel, valósággal lehengerelte el­lenfelét. A gólokat Wagner (3), Eisler (2), Király (2) és Sándor lőtte. A mezőny legjobbja Wagner. Etc FC—BSE 3:3 (2:1). Hun­gária­­Rt. Bíró: Tihaméri. Etc FC: Ger­gely — Sőtér, Csóka — Simon, Mayer, Bereczky I­. — Rökk, Ur­­bancsik, Létai, Pomázi, Mézes. — BSE: Bástyás — Olajkár I., Füstös — Nagy, Lengyel, Rigó — Olajkár 11., Bunyik, Steiner, Czumpf, Leit­­gib. — A jobbára ifjúsági játéko­sokból álló BSE egyenrangú ellen­fele volt a jóképességű profi csapat­nak. A vezetést az Eto szerzi meg Rigó öngóljából. A 10. percben Rökk ügyesen elfut a szélen, beadását Ur­­bancsik a 16-osról védhetetlenül be­vágja. A BSE felnyomul és a 30. percben Steiner faultolásáért meg­ítélt 11-esből Nagy 2:1-re javít A második félidőben a BSE állandóan cserélgeti a játékosokat, ennek elle­nére Czumpf súlyos kapushibából ki­egyenlít. Ezután a mérkőzés ellapo­sodik és csak Létai gólja után kezd élénkülni. A BSE fölénybe kerül és a 35. percben Czumpf a félpályáról megfut és közelről, védhetetlen gól­lal kiegyenlít. Az Eto FC-ben Sötér, Rökk, Urbancsik és Pomázi, a­ BSE- ben pedig Nagy, Lengyel, Czumpf és Bunyik emelkedett ki. Tungsram—Kp. TSE 1:0 (0:0). Megyeri­ út: Bíró, Schlosser. A Tungsram biztosan nyerte a mérkő­zést Rajna góljával. Jó: Trogel, Wimmer és Rajna Tungsram, illetve a Kp. TSE védelme. 1. FTC 23 17 4 2 62:26 38 (8) 2. Törekvés 23 16 4 3 92:39 36 (1­1) 3. Postás 23 15 3 5 49:30 33 (13) 4. BSzKRT 22 13 5 4 54:27 31 (13) 5. BSE 23 11 5 7 67:52 27 (19) 6. MÁVAG 23 8 7 8 59:57 23 (23) 7. UTE 23 9 4 10 42:54 22 (24) 8. Elekt­romos 22 7 5 10 47:46 19 (25) 9. UKAK 22 6 6 10 48:54 18 (26) 10. MTK 22 7 4 11 36:57 18 (26) 11. „33“ FC 22 5 5 12 35:52 15 (29) 12. BEAC 23 5 4 14 37:56 14 (32) 13. FVSE 22 4 5 13 33:66 13 (31) 14. XII. ker. TVE 23 3 3 17 24:69 9 (37) 1. VI. ker. FC 23 11 7 5 45:33 29 2. Cs. MOVE 23 12 4 7 56:41 28 3. PSC 23 10 8 5 42:28 28 4. Vasas 22 9 9 4 39:30 27 5. ZSE 23 11 5 7 42:35 27 6. KFC 22 9 7 6 40:33 25 7­ 8. BTK 22 8 6 8 46:46 22 7­ 8. TLK 22 8 6 8 38:38 22 9. BTC 23 8 6 9 39:41 22 10. UTE 23 8 5 10 41:44 21 11. REAC 23 8 3 12 40:46 19 12. UTE 23 5 9 9 41:50 19 13. BTK 23 6 3 14 41:60 15 14. I. ker. SC 23 2 10 11 18:43 14 III. osztály Első csoport: 1. VSC 25 18 3 4 77:32 39 2. Félten 25 16 7 2 59:29 39 3. SzAC 25 15 6 4 66:32 36 4. CsTK 24 16 4 4 68:34 36 5. ZAC 26 12 7 7 67:47 31 6. KSSE 25 10 4 11 41:46 24 7. MAFC 24 9 5 10 44:41 23 8. M­TC 25 9 5 11 41:62 23 9. ÉMOSz 25 8 6 11 43:49 22 10. WSE 25 8 6 11 40:49 22 11. KAOE 25 9 3 13 37:59 21 12. SzRTC 25 7 6 12 39:49 20 13. BIK 25 6 6 13 38:53 18 14. KTK 25 7 4 14 39:51 18 15. BRFC 25 5 6 14 40:68 16 16. SzNSE 26 6 6 20 32:70 12 1. Nyomdász 25 18 3 4 63:30 39 2. TSC 25 16 6 3 67:35 38 3. MFTR 25 12 7 6 48:44 31 4. UTSE 25 13 3 9 51:41 29 5. VI. ker SC 25 12 5 8 41:38 29 6. Főv. TKör 25 11 6 8 51:39 28 7. P. Törekvés 25 10 5 10 35:40 25 8. Vérhalom 25 8 7 10 39:39 23 9. RAFC 25 8 6 11 44:44 22 10. NTC 25 8 5 12 41:40 21 11. UMTE 25 9 3 13 34:38 21 12. BSC 25 6 9 10 35:50 21 13. Compactor 25 9 3 13 27:41 21 14. Törökőr 25 7 6 12 26:36 20 15. MSC 25 5 10 10 23:36 20 16. NSC 25 3 6 16 28:69 12 KM Szegeden játszák vasárnap a Szeged FC— Turul mérkőzést — Telefon jelentésünk — Szeged, május 5. A Szeged FC és a Turul FC ve­zetősége a mai nap folyamán megegyezett s ennek értelmében a nagy port felvert megismételt mérkőzés vasárnap délután Sze­geden kerül lejátszásra. A Szeged FC ugyanazzal a tizeneggyel áll fel, mellyel vasár­nap játszott. A cégbajnokság i. heti műsora. Szombat: LDSC—RSC, Baross-utca, fél 4. Bíró: Jurcsó (Merka). PTSE—M. Acél, Baross­­utca, 5. Bíró: Bartos (Csanády). K. Taxi —GSE, Szőnyi-út, 5. Bíró: Fenyves (Gutt­­mann). PKVSC—Bárt, Tó-utca, 5. Bíró: Pallák (Székely). Vasárnap: PhVSC II. —Hangya, Tó-utca, fél 11. Bíró: Feny­ves (Berffer). A Somogy tegnap egy félidőt a KTSE- vel, egy félidőt pedig a Nyomdászokkal játszott. A KTSE-t 2:0-ra megverték a profik, a nyomdászoktól ellenben 1:0-ra vereséget szenvedtek. A Kispest elleni mérkőzésre pénteken délután ez a tizen­egy utazik fel Budapestre: Váli — Mik­lósi, Joós — Egri, Péter, Kárpáti — Mészáros, Berecz, Kármán, Pető, Tu­­nyoghy. Vidéken: A Bahn SC tizenegy gólt rúgott a CsAK-nak A Kecskeméti AC Makón is vere­séget szenvedett — A Bajai Turultól mindkét pontot elvette a Mohácsi TE — Saját tudósítónktól — Keleti alszövetség Szabolcsi alosztály Kisvárdai SE—NyÖTSE 1:1 (1:0). Nyíregyháza. Bíró: Földes. A két tartalékos csapat egyenrangúnak bi­zonyult s a változatos küzdelemben igazságos eredmény alakult ki. Az első félidő 28. percében kapu előtti kavarodásból szerzi meg Kozma a KSE-nek a vezetést. Szünet után a 34. percben Tomasovszky — Bártfai — Kiss akció után egyenlít Kiss. — Jó, Berencsi, Farszky, Rothbaum, Kozma, illetve Kiss, Hegedűs és Wolf. Debreceni alosztály Debreceni VSC—KSC 4:2 (1:1). Karcag. Bíró: Kerekes. Izgalmas, a második félidő közepéig nyílt mér­kőzés. A vezetést a KSC szerzi meg Horovicz révén. A DVSC Antal 11-esével egyenlít. A második félidő góllövői Antal, Juhász, Kántor, il­letve Schwarz. Jó, Tóth, Nyizsnyik és Kántor DVSC, Baráth, Mándoki, Eisen­berger. MÁV-nak szerzi meg a vezetést. A Turul Galácz szabadrúgásával egyen­lít. Szünet után már az első percben ismét a MÁV vezet Lichtig góljával. A 12.­ percben Anczin növeli a gó­lok számét. A 25. percben Laczkó eredményes. Ezután a szarvasi csa­pat is megembereli magát és gyors egymásutánban két gólt ér el Galácz révén. A végeredményt Kiszely ál­lítja be. GyTE—Orosházi MTK 5:2 (4:1). Gyula. Bíró, Faragó. Meglepetés az OMTK súlyos veresége. A GyTE az első félidőben lendületes játékával döntötte a maga javára a mérkőzést. Góllövő: Szabó (3), Csiszár és Hoff­­mann, illetve Hoffer és Dimák. — GyTE II.—Petőfi 5:2 (2:1). Érem­mérkőzés. Nyugati alszövetség 7. osztály Szombathelyi MÁV—VTC 2:0 (1:0). Veszprém. Bíró: Ősz dr. A VTC volt a többet támadó fél, de lehetetlenül gyenge csatársora nem tudott az Sz. MÁV védelmével megbirkózni. — Góllövő: Gazdag és Sass. Jó: Matt és Handler a győztes, Gruska és Kálmán a vesztes csapatban. /Északi alszövetség II. osztály Mátravidéki csoport GyKSE—Hatvani VSE 4:1 (2:0) Gyöngyös. Bíró: Horváth. A helyi csapat revánsot vett a hatvani 1:0-ás vereségért. Az első félidőben Pa­­kondi és Rozner szerez gólt, szünet után előbb Tóth eredményes, majd a hatvani kapus vét csúnya öngólt.­­ A HVSE 4:0 után éri el egyetlen gólját Tóth révén. Déli alszövetség Szegedi 1. osztály MÁK—Kecskeméti AC 2:1 (0:0). Makó. Bíró: Vezér. A fölényesen kezdő KAC-ot megzavarja a ma­kóiak szünet utáni lelkes és erőtel­jes támadása. A MÁK Balogh góljá­val jut vezetéshez. A gól megzavar­ja a kecskeméti csapatot és sehogy­­sem tud magára találni. A KAC kapkodása újabb gólt eredményez. Ennek Halász a szerzője. Ezután a MÁK Hajdú rendsze miatt 11-esh­ez jut, a büntetőt Halász nem tudja gólra váltani. A KAC a 40. percben szépít az eredményen Hajdú 11-esé­­ből. Jó: Malina, Horváth és Nagy MÁK, Verosztó, Kerekes, Farkas és Hajdú KAC. Csabai alosztály I. osztály Bohn SC—CsAK 11:1 (4:0). Bé­késcsaba. Bíró: Lőwy. A csabai derbi a BSC nem várt nagyarányú győzel­mét hozta. A CsAK csapata nem volt olyan rossz, mint az eredmény­ből következtetni lehet, de a BSC mindent elsöprő lendületével szem­ben tehetetlennek bizonyult. A Bahnnak sikerült megmutatni, hogy az eltávozott játékosait méltóakkal tudja pótolni. A 10. percben Engel­­hart lövi az első­ gólt, a 30. percben pedig ugyanő a másodikat. A 34. és a 44. percben Szaniszló eredményes. A második félidő góláradatát Engel­­hart vezeti be a 8. percben. Ezután a CsAK túlerélyes játékba kezd és a bíró alig tudja kezében tartani a mérkőzést. A 18. percben Engelhart a BSC hatodik gólját lövi. A 23. percben Sípos eredményes. A CsAK ezután éri el tiszteletgólját Bikfalvi révén. A 28. és 29. percben ismét Engelhart növeli a gólok számát, a 34. percben Zahorán lövi a tizediket, a befejezéskor pedig Engelhart az utolsót. A BSC lelkes és lendületes játékkal teljesen kiérdemelte a nagy győzelmet, a csapat valamennyi tag­ja dicséretet érdemel, de különösen Engelhart, Szaniszló és Odrobinák játszott nagyszerűen. A CsAK-ban Bohus és Forster nyújtott elismerés­re méltó teljesítményt. Cs. MÁV—Szarvasi Turul 5:3 (1:1). Békéscsaba. Bíró: Boros. Unalmas, csapkodó mérkőzés. Az első félidő 42. percében Laczkó a Péntek­, 1032 május 9. Délnyugati alszövetség Pécsi alosztály KRSC—Pécsi SC 9:9 (2:9). Kapos­vár. Bíró: Frirst. A PSC veresége előrelátható volt, de hogy kilenc gólt kapjon, arra senki sem számí­tott, hisz legutóbb a bajnok PVSK is csak 7:0-ra tudta verni. A pécsi csapat teljesen széteső játékot mu­tatott, a gólarány azonban kissé tú­lozza a két csapat tudása között fennálló különbséget. A 15. percben Jambrusics KRSC egy 11-est a pécsi kapusba lő, a 39. percben újabb 11-es a PSC ellen, ezt Győrffy II. ér­tékesíti. A 42. percben megint Győrffy II. eredményes. Szünet után így esnek a gólok: 22. perc: Léder­­mayer II, 27. perc: Győrffy II., 30. perc: Lédermayer II., 38 perc: Lédermayer II., 40., 42. és 45. perc: Győrffy II. A győztes csapatban nagyszerűen játszott a két Győrffy, valamint Varga, a vesztesből senkit sem lehet kiemelni. — KRSC ifj.— Fodrász SE 4:3 (1:0). Bíró: Szente. DVAC—DPAC 0:0. Pécs. Bíró: Panicz. A DVAC szinte állandóan fölényben volt, de a jól védekező DPAC-cal szemben gólt elérni nem tudott. A DVAC mindenféleképpen győzelmet érdemelt volna. Kitűnt: Kántor III., Kujtor, Brajda, Sós, Csirke DVAC, Horváth I., II., Kotács és Schanczl DPAC. Bajai alosztály Mohácsi TE—BTSE 1:0 (1:0). Baja. Bíró: Móder. Nagy meglepetés az MTK győzelme. A győzelmet je­lentő gólt az első percben éri el a mohácsi csapat Kovacsics révén. , A BTSE ezután erős iramot diktál, de minden támadása megtörik a szívó­san védekező MTK védelmén. A Tu­rul fölénye nyomasztó, 11-eshez is jut, Kovácsi azonban fölé lövi. A második félidőben az MTE csak az eredmény megtartására törekszik, komerre és taccsra játszik és sikerül két értékes pontot hazavinni. Középmagyar alszövetség I. osztály Drazsay-csoport A SzAK—TISE mérkőzés, melyet Szolnokon kellett volna lejátszani, elmaradt. A törökszentmiklósiak rö­vid táviratban jelezték, hogy nem jöhetnek. A két pont jó a SzAK-nak, a TISE-t pedig minden bizonnyal törlik a bajnokságért küzdők sorá­ból, mert már második meccsét mon­dotta le. Kisebb vidéki mérkőzések Diósgyőr: DAC—DSE 4:0 (1:0).­­ MILL-bajnokság. Bíró: Krom­paszky. Kiskundorozsma: KPSE—KEAC 3:2 (1:1). Barátságos. Bíró: Gyar­mati. A tartalékos szegedi egyetemi csapat megérdemelte a vereséget. — Góllövő: Szekeres, Tóth, Tátrai, 111, Tóth N­. (2). Mezőtúr: MAFC—M. MÁV 3:2 (1:0). Barátságos. Bíró: Podaná dr. A helyi riválisok találkozásából a szerencsésebb MAFC került ki győz­tesen. A MÁV erősen feljavult csa­pata végig egyenrangú ellenfél s a második félidő közepéig még veze­tett is. Góllövő: Bodorik (2), Csete, illetve Gy. Szabó és Csapó. A MAFC egy 11-est nem értékesített. — MAFC II.—MÁV II. 8:2 (2:1). Kisújszállás: KTE—Turkevei AC 4:1 (2:1). Barátságos. Bíró: Fe­renczy. Megérdemelt győzelem. Tíz perccel a befejezés előtt az eső miatt félbeszakadt. Góllövő: Domokos (2).