Nemzeti Sport, 1932. november (24. évfolyam, 213-233. szám)

1932-11-02 / 213. szám

Szerda, 1932 november 2. Szakadó esőben súlyos vereséget szenvedett Bécs­­ben a Törekvés Rapid—Törekvés 10 : 2 (5:1) — Telefonjelentésünk — Bécs, november 1. A nagy formában levő Rapid — vasárnap az Admirát verte 7:4-re — hütteldorfi pályáján 3000 néző előtt nagy technikai fölényben volt a zuhogó esőtől csúszós gyeppályán. A Törekvés így is jó benyomást keltett, Déri játéka többször hívta ki a közönség nagy tapsát. Frankenstein bíró sípjelére így álltak fel a csapatok: Rapid: Raftl — Csejka, Jestrab­­— Wagner, Smistik I., Skoumal — — Ostermann, Wesselik, Bican, Binder, Smistik II. Törekvés: Kamenetzky — Ger­gely, Regős I. — Dezső, Keszei I., Dankó (Dummer) — Nemes, Eb­­ner, Ivanics, Pusztai, Déri. Zászlócsere után Rapid-roha­mokkal kezdődik a játék. A 6. perc- ORI­ONRADIO ben Bican átmegy Dankón és Re­gősön, 1:0. A Törekvés nagyon ideges. A 8. percben Binder 30 mé­teres szabadrúgását Kamenetzky fogja, de a labda mégis hálóba csúszik. 2:0. Remek Déri-beadást Pusztai pár lépésről félrevág. A 23. percben Déri pompás lefutását ka­puralövéssel fejezi be. A Törekvés sokat támad, egyáltalán nem egy­oldalú a játék. Csak a gól­lövés. A Déri góljánál egy bácsi fel­kiált : — Erről a gólról álmodni fo­gok! 31. percben Ostermann lövésén Kamenetzky is segít egy kicsit, 3:0. A 35. percben Ostermann les­ből indul, beadását Binder befe­jeli, 4:0. Binder bombáját Kame­netzky komerre tolja. A 44. perc­ben Bican lövése a kapufáról pat­tan a hálóba. 5:0. Az utolsó perc­ben Nemes lefut, beadását Pusztai lövi a gólba. 5:1. Szünet után újra változatos ját­ték. Smistik II. beadását a 7. perc­ben Bican belövi. 6:1. A 10. perc­ben Déri remek szabadrúgását Rajtl csak kiütni tudja, Ivanics a labdát a hálóba helyezi. 6:2. Az eső most felhőszakadássá alakul át. A 12. percben Wesselik lövi a hetedik gólt, a 14.-ben Smistik N­. a nyol­cadikat, a 20.-ban Bican a kilence­diket, a 29.-ben pedig Ostermann a kifutó Kamenetzky mellett üres hálóba a tizediket. Nyilatkozatok: Fiedler, a Törekvés szakosztály­vezetője: A csúszós pálya nagyon nagy hendikep volt a mieinknek. A gólkülönbség így is túlzottan ma­gas. Siegl, a Törekvés edzője: Három kitűnő emberünk hiányzott. A Ra­pid nagy formában van. Binder mesés Lövő. Regös, a Törekvés kapitánya: Száraz talajon lényegesen jobban játszottunk volna. Schönecker, a Rapid igazgatója: Nagyon talentumos csapat a Törek­ fia is pUAfyívd akar borotválkozni, s I­s * borotva-Q-DG-CQ Pengét vegyen, ötféle kiváló minőségben vés. Most bosszúlja meg magát, hogy Budapesten nincs gyepes pálya. A Törekvésben természetesen Déri volt a legjobb ember, rajta kívül Pusztai és Regős I. játéka tetszett. A Rapidban Wesselik kivé­telével az egész csatársor nagy­szerű. A Törekvés csak szerdán délután utazik haza. Honorka Ottó: Extázis IV., Kossuth Lajos­ utca 6 Egyenruhák és polgári öltönyök. Tisztek és kar­­paszományosok szabályszerűen felszereltetnek. Nagy Kálmán Nagy választék angol szövetekben I Legújabb­ szövetségi hírek Riegler (BEAC) igazolási ügyét az MLSz intézőbizottsága átteszi az eln­ökséghez. Az eldönti majd, hogy jogosan, vagy jogosulatlanul szere­peltette-e a BEAC Rieglert az MTK ellen.* Fuchs, a „S3”FC intézője, elmond­ta az intézőbizottságnak, hogy Oláht „egy kis formai hibával” igazolták le a „33"FC-hez. A helyettes intéző a dátumnál ugyanis a hármas elé egy kettest írt. Jövő héten kivizsgál­ják az ügyet.­ A III. ker. FC—Nemzeti Magyar Kupa mérkőzés terminusában hétfőig köteles megegyezni a két egyesület. Ellenkező esetben az intézőbizottság tűz ki napot a mérkőzés lejátszására. Udvarost (Terézváros, majd Drasche) leigazolták az Eto FC-hez. SSOOR! Amikor a miniszter­­elnök is segít ki­szurkolni a győztes gólt Gömbös Gyula a magyar—német meccsen — Saját tudósítónktól — Magyar-német válogatott mér­kőzés ... Elnöki páholy... Csak Usetty Béla dr., az MLSz elnöke és Zsarnóczay János, az MLSz társelnöke ül benn. A többi hely üres. Jön a miniszterelnök. Az első félidőben magukra ma­radtak az elnökök, Usetty nem hiába régi fradista, úgy szurkol, mint egy vérbeli B-középista. Zsarnóczayval nem lehet beszélni, olyan büszke Dérire. Gólja után meg is állapítja: — Ez már a kilencedik amatőr­­gól ma! A második félidő kezdésére adta meg éppen a sípjelet Carraro bíró, amikor a salakpályán feltűnt Göm­bös Gyula miniszterelnök alakja. Az MLSz elnökeinek társaságá­ban jön, kíséret nincs vele, még a titkára sem. Gömbös Gyula minisz­terelnöknek ez az egyszerű köz­vetlensége sokaknak feltűnik és amíg a miniszterelnök a salak­pályán a tribün közönségének él­jenzése és tapsa között az MLSz ben Usetty elnök érdeklődött nála, hogy futballozott-e? — Hogyne — felelte a minisz­terelnök — jobbszélső voltam az iskolai csapatban. Majd hozzátette, a politikai hely­zetre célozva: — Most már jobbösszekötő va­gyok ... Brüll elnök nem volt nagyon el­ragadtatva a magyar csapat játé­kától. Odasugta a mellette ülők­nek: — Pirulni kellene voltaképpen. De amint Shakespeare megállapí­totta, a pirulást is el lehet felette- Aggódás Dérit elhanyagolják. Egy hang: — Megfázik a kis Déri! páholyáig ér, a tribünön már kész a vélemény. — A miniszterelnök nem repre­zentálni jött. Egyszerű, de igazi sportember, sőt: szurkoló. Most már megtelt az elnöki pá­holy. Brüll Alfréd, az MTK elnöke házigazdái tisztében köszöntötte a miniszterelnököt, aki azután telje­sen átadta magát a szurkolásnak. A játék egyik félbeszakítása köz­ Robogó vonatok Futó kalandok Halálos szerelmek Mindennapi bűnök Örök emberi indulatok filmje Száploni élet Tegnapi premierjén óriási sikert aratott OMNIA • CORSO Korcsolya-és sícipő különlegességek RÓNAI ISTVÁN mesternél IV., Irányi­ utca 5. m­. Bizony nekünk már annyit kel­lett pirulnunk, hogy el is felejtet­tük, hogyan kell... Közben azonban megszületett Turay győztes gólja és erre egy­szerre felolvadt a hangulat az el­nöki páholyban is. Mikor Carraro zárófüttye fel­hangzott, Usetty elnök büszke ön­tudattal mondhatta a kormány fe­jének: — Megígértük, hogy győzünk. Megtartottuk szavunkat. Gömbös Gyula miniszterelnök a közönség lelkes ünneplése között tette meg az utat a bejáróhoz. Látni lehetett rajta, hogy őt is megfogta a futball bűvös ereje. Hát még ha látta volna az amatőr­válogatott csapat játékát! Elmenőben meg is ígérte a mi­niszterelnök Zsarnóczaynak, hogy legközelebb egy amatőrmeccset néz meg. Összeá­ll­ítottá­k Nyugat és Délnyugat válogatott csapatát, mely vasárnap Székesfehér­várott egymás ellen mérkőzik. A két csapat így alakul: Nyugat: Mák DVE — Brezányi ETO, Demján DAC — Horváth DAC, Mente TSC, Farkas DVE — Kulcsár DAC, Nagy Sz. MÁV, Keleti TSC, Neumann, Kelemen SFC. Délnyugat: Simon — Veréb PEAC, Lősz — Reinhold DVAC, Kruskovics, Wekler — Pozsgai, Be­­dekovics PVSK, Jakubecz NTE, Son­­kó KAC, Csász NTE. A meccs túrájául Ivancsicsot vagy Klein Árpádot kéri a két alszövetség. Mindszenti vidéki meccsek I. oszt. bajnoki: Bohn SC—BISE 5:0 (1:0). Békés. Bíró: Boros. A Bohn SC-ből hiány­zott Szaniszló, Engelhardt, Kliment és Mágori, de így is fölényesen győ­zött. Sáros, mély talajon zajlott le a meccs. A gólok közül hármat Ladá­nyi, kettőt pedig a tartalék Ruttkai lőtt. A külföldi bírók közül Joksics még vasárnap éjjel,, míg Carraro hétfőn reggel utazott el. " MBTV 01 M­imm Péntek: Herendi-díjért KISOK—BLASz ifj. vál., Üllői­ út, fél 3. Vasárnap: Professzionalista bajnokság I. liga Hungária—Ferencváros, Hungária­­út, fél 3. ORIONRADIO Újzpest—Kispest, Hungária­ út, fél 1 óra. Szeged—Nemzeti, Szeged, fél 3. III. ker. FC—Soroksár, Nagyszom­bat-utca (?), fél 3. II. liga Rákospalota—Vác FC, Tó-u., fél 3. Taxi—SzNFC, Szőnyi-út, fél 3. Budafok—Vasas, Budafok, fél 3.­­Shell—Phöbus, Nagyszombat-utca, fél 1. 3 EBNER KESZTYŰ etc. Ernyő-, föző­különlegességek. Készít! Javít! V., Lipót­ körút 18 u­.,Zsigmond­ u.22 Drasche—Droguisták, Tárna-utca, fél 3. Csepel—Etc, Csepel, fél 3. (Az amatőr I. osztályban: FTC— UTE, Törekvés—MÁVAG, Postás— PSC, URAK—BSzIÍRT, „33” FC— MTK, BEAC—Elektromos, BSE— FVSK.) Barátságos mérkőzések Bak—EMTK, Erzsébet­ u., fél 3. A Slavia Pozsonyban: Slavia— Bratislava 3:0 (0:0). A prágai csa­pat hat tartalékkal látogatott el Pozsonyba, ahol tegnap barátságos mérkőzést játszott. Fölénye a máso­dik félidőben erősen kidomborodott s ekkor Teutschner (2), illetve Heu­­mann góljaival győzött is. Kelemen Kornél dr., az Országos Testnevelési Tanács elnöke hétfőn délután a kerepesi úti, farkasréti és németvölgyi temetőkben felkereste Gerenday György dr., Gillemot Fe­renc, Nagy Béla dr., Bolla Mihály, Isseni Iszer Károly, Speidl Zoltán dr., vitéz Terstyánszky Ödön, Serényi Jenő dr., Holfeld Henrik magyar sportkiválóságok sírjait és az Orszá­gos Testnevelési Tanács kegyelete jeléül koszorút helyezett el a sírokon.