Nemzeti Sport, 1933. november (25. évfolyam, 217-237. szám)

1933-11-02 / 217. szám

Csatoráik, 1933 novem­ber 2. SgSig A folyton­ javuló csatársorral szentben nem tudott helytállni Somogy Ferencvár­os—Somogy Sít (3sz) Toldi hátravonása sem oldotta meg a Ferencváros hátvéti prob­lémáját Góllövő: Takács, Sárosi, Sárosi, Sófalvy, Székely, Székely, Takács Üllői­ út. Bíró: Barna, 7000 néző. Ferencváros: Háda — Toldi, Papp — Laky, Móré, Lázár — Táncos, Takács, Sárosi, Székely, Kemény. Somogy, Vali — Velez, Joós — Mészáros, Boros, Foór — Galam­bos, Berecz, Győrffy II., Sófalvy, Murát.­­Egymás mellett vetkőzik a két csapat. Nincs különösebb izgalom egyik öltözőben sem. Általános beszédtéma a­ Hungária gyenge formája.) A Ferencvárosnak kedvez a szerencse a sorsolásnál, ő játszik nappal hatban. Győrffy II. indítja el a labdát. Somogy vezeti jobbszélen az első támadást. Szerelik. A 2. percben Takács szép labdával kül­di ki Táncost, akit Joós szögletre szerel. Sárosi hátrafelé csavarja kapura Táncos jó szögletrúgását, de magas a labda. Galambos le­futása Győrffy II.-t hozza jó hely­zetbe, de a lövés kapu fölé száll. Toldi első akciója, hogy jó élesen, csatármódra haza­ad egy labdát. A zöld-fehér szur­kolók megijednek. — Ez képes és gólt lő majd a Hadának! Ilyen baj azonban nem fenyeget. Győrffy II.—Galambos könnyedén átmegy Lázáron, majd a 8. perc­ben Toldi túlerélyes szerelése miatt szabadrúgást diktál a bíró. Murát sarokra irányítja a lövést, Hada igen bizonytalanul tolja ki szög­letre. — Mi az? Itt is meglepetés lesz? — kérdi egyik néző, aki még mindig nem ocsúdott fel a Hun­gária veresége fölött érzett meg­döbbenéséből. Meglepetés azonban nincs, csak végnélküli taccsdobások teszik unalmassá ezt a periódust. A 13. percben van az első­ esemény. Mé­száros a félpálya táján szabályta­lanul szereli Keményt. A szabad­rúgást Lázár irányítja. Sárosi kapja a labdát, ma­gára húzza a somogyi védel­met és akkor kiteszi ponto­san Takács lába elé a lab­dát, akinek csak be kell lőni 10 méterről a labdát. Ezt hibátlanul el is végzi. 1:0. A Fradi most állandóan támad. Egy szögletet rúg jobbról, majd Mészáros a napba néz, elvéti a labdát, újabb Ferenncváros-szög­et balról. Ezt Kemény nagyon szépen rúgja, Váli kiöklözi. A 18. percben Székely hátulról kap labdát, amit magas ívben rúg tovább előre. Sárosi nagyszerű érzékkel fut a labda alá és amint leesik a magasból, ritkán látott ka­pás lövéssel küldi a hálóba. Nagy gól volt! 2:0. Móré hátraperdült labdáját Háda újra csak szögletre védi. A szög­­letrúgás után Háda ismételten ki­ejti a labdát, de Papp ment. A 22. percben Sárosi fejjel indít el na­gyon szép akciót, amit Takács és Táncos folytat. Kemény lövése azonban nagyon eltéveszti a célt. Somogy erőtlen támadásai csak azért jelentenek izgalmat, mert Háda még mindig jó „kiejtéssel” véd. A 28. percben Laky passzol Takácsnak, ez szökteti Táncost, aki élesen ad be, de ezt a labdát is kapásból vág­ja közelről a hálóba Sárosi. Villám­gól volt. 3:0. Megszólal egy mély hang a tribün­ről:­­— Ide nézzetek hungaristák! így kell gólt lőni. A Ferencváros tovább szorít. Sárosi minden mozdulata klasszi­kus. Egymásután négy szöglet­­rúgáshoz jut a Fradi. Majd újabb Táncos—Takács­—Sárosi akció kö­vetkezik Kemény-féle mellárugás­­sal. A 37. percben Győrffy II. gólt lőhetne, de kapu fölé emel. Sárosi a kifutó Váliba lő egy biztos gól­nak, látszó labdát. A 41. percben jó somogyi ’ támadás gördül.’ Győrffy II. kiteszi Bereczet, akinek lövését Háda kiüti. A labda Győrffy II.­­höz­ kerül,­ aki azt újra kapura lövi. Most Háda csak leütni tudja a labdát,és nyomban lábbal kirúgja. A rúgás rövid, a labda Sófalvyhoz kerül, aki most már a hálóba helyezi. 3:1. Galambos lesállása a félidő utolsó eseménye. Közben a Ferencváros támad többet. Még három Fradi-gól A II. félidő ferencvárosi roha­mokkal kezdődik. Székely—Takács akció után Táncos bombája em­berről pattan le. Lázár— Sárosi akció után Takács lő kapu fölé. Kemény lövését Váli nehezen védi. Sárosi remek lövését Váli szépen !.a focinász(u* c­sut is (e faunába Uszsza SZÁMOL GYULA úriszabó IX- ker-, Tűzoltó- és Viola-utca sarok Nemzeti Sport olvasóinak 10°/o kedvezmény fogja. Bereczet Toldi elvágja, a húszméteres szabadrúgást Sófalvy kapu mellé rúgja. Most gyors egymásutánban három szögletet rúg a Ferencváros. Majd Lázár lökése miatt megítélt szabadrúgás­ból Laky vét szögletet. Ezt Murát kapu mögé csavarja. Odaát Boros vét most szögletet. .A Ferencváros most kissé könnyen veszi a játékot. De azért így is majdnem állandóan támadásban van. Sárosi egy fejese kapu mellé megy. Gyurka szögle­tet reklamál: — Ha Gyurka reklamál, akkor biztosan korner! —– állapítja meg szinte egyhangúlag a nézőtér. A bíró azonban csak annak hisz, amit lát és nem ad szögletet. Boros keményen szereli Sárosit, felhördül az egész tömeg. Takács II. és Joós összezördül, a bíró bé­két teremt. Utána tévesen állítja meg lesen a ferencvárosi csatár­sort a bíró sípja. Megkapja az első füttyöt. A 24. percben Táncos fut le a labdával, beadását Sárosi Ta­kácsnak adja­­— ívelve, emelve, dobva vándorol a labda —végül Székely kapja, aki nem hagy­hatja ki a kaput. 4:1. A 27. percben is szép akció fut le Kemény és Sárosi lábán. Takács remek lövését Váli nagyon szépen védi. Sárosinak van azután két nagy lövése. A másodikat Váli ve­tődve a kapufa mellől üti ki. Nyom­ban utána Joós üres kapuból vágja ki a labdát. Olyan nagy a nyomás, hogy Toldi már félpályáról ad „haza”, hogy kissé széthúzza a me­zőnyt. Egy ferencvárosi szögletet a tömegből kifejelnek. Sárosi még a földre estében is passzol Táncos­nak, aki bombát küld a kapu fölé. Állandó a zöld-fehér nyomás. A 37 percben Táncos beadását Sárosi fej­jel továbbítja a tiszta hely­zetben álló Székelynek, aki közelről belövi a kapuba a labdát. 5:1. A 38. percben Táncos remek lab­dáját Sárosi még szebben küldi a felső kapufára. Újabb Sárosi-lövés nyíltszíni tapsot kap. A 41. perc­ben Lázár viszi át a labdát, kiteszi vele Takácsot, ez állíthat és úgy lövi élesen a jobb sarokba. 6:1. Somogy szögletét Papp kifejeli, a Ferencváros egy szögletrúgása eredménytelen. És vége a meccs­nek.­­ Szögletarány 14:4 a Ferencváros javára. Nyila­t­koz­atok Blum Zoltán, a Ferencváros ed­zője: Futball volt a javából! Pető László dr., a Somogy edző­je: Elismerem a Ferencváros egye­dülálló klasszisát. - Éppen azért nincs szüksége az ilyen csapatnak a bíró segítségére. Azért mi is rúghattunk volna még több gólt is ! A Ferencváros csatársora állandó­an zavul Ha a somogyi védelem nem is a legjobbak egyike, a zöld-fehér tá­madósor akcióit mégis magasra kell­­értékelni. Sárosi óriási technikájú, váratlan húzá­sokban gazdag, egyéni zamatú já­téka a szó nemes értelmében „já­tékká” alakítja a zöld-fehér csatár­sor működését. De Sárosi mellett igen jó volt újra Takács, aki gyors, bátor,, vállalkozó kedvű,, csa­tár lett ismét. Úgy látszik, a válo­gatottság jót tett neki. De Táncos is legjobb formájára futott fel a II. félidőben. Ilyen sebesnek és mindent megjátszanak már nagyon régen nem láttuk Táncost. Székely kissé bizonytalanul kezdett, de az­után mindig magabízóbb lett. Vé­gül már remek pillanatai voltak. Jól illeszkedik, bele ez összjátékba is, kapu előtt azonban inkább lesi­­puskás, , mint nagy lövő. Kemény még mindig küzd formánkívülisé­­gével. A fedezetsorban Móré fölényesen avatkozott minden akcióba. A vé­delemben biztos, a csatársorról sem feledkezeik meg. Laky is nagyon jó formában van. Lázár, amilyen fényes technikájú játékos, annyira nem tud megbarátkozni a védelem alapvető szabályaival. J­app jól bekkelt, Toldi sokszor nyújtott hu­moros figurát a hátvédsorban, pe­dig néhány akcióján, nehéz helyzet­ből pompásan irányított felszaba­dító rúgásánál meglátszott, hogy kiváló bekk lehetne belőle, ha v­­ég erre adná a fejét. Háda feltűnő bizonytalan volt a labdarúgásban. Somogy becsülete­sen küzdött Tudása azonban nem bizonyult elégségesnek a mai Ferencváros feltartására. A védelemben Váli néhány nagyszerű védéssel igazolta be a róla szóló jó híreket. Gyors­szemű, rugalmas kapuvédő. Joós figyelemreméltó hátvéd játékot mu­tatott be. Energikus és gyors, szép tiszta rúgásai vannak. Velez sze­rényen­­húzódott meg a második vb- . I ! Olvassa az ELLENZÉKEt-mert a legmegbízhatóbb és legfrissebb anyagot a legki­válóbb újságírók feldolgo­zásában hozza. Hirdessen áss ELLENZÉKBEN-mert ezt a lapot minden komoly vevő és eladó min­dennap elolvassa. Szerkesztőség és kiadóhivatal: CLUJ-KOLOZSVÁR, Str. Universitatii (Egyetem­ u.) S. sz. olvasói alanti szelvényünk­ ellenében árengedmény­ben része­sül­nek­ BERETVÁS (BERINGEE) GYULA III. ker. FC, sportüzlete VIII., Jó­­zsef­ körút 31/a. (Omniánál). Tel.: 341—14. sz. Az összes sportcikkek. (10%). GORECZKY FERENC, bőrönd- és bőrdíszműgyártó, Vill., József­­kü­rút 59/61. (5%). GEÜNWALD ÖDÖN (MTK) úri­szabóterme Andrássy­ út 31. (Tel.: 198—42.) 5%. HAAS SPORTHÁZ, VL, Andrássy­út 15. Sportcikkek. Turistafölszere­lés. (10%). KOZMA LAJOS, VII., Károly­ körút 3., a sarkon. Férfikalap, ing, nyak­kendő, pizsama s a férfidivat­ összes cikkei. (10%). MAURER SPORTÜZLET, VI. Teréz­körút 4. Vívó-, túrafelszerelés stb. 10%, futballfelszerelés 5%. NEUMANN GÉZA SPORTÁRU­HÁZAI, VI., Nagymező­ u. 50. és. Vili., Rákóczi­ út 45­­Palace-szálló mellett. HÁTIZSÁK MINDEN FORMÁBAN készül olcsón Nedelkó Sándor utó­dánál, Budapest Károly­ körút 15. 94 éves cég. VIVA IV., Váci­ utca 9. Sportfelsze­relésre. Jó minőség, olcsó ár. NEMZETI SPORT vásárlási szelvénye 5 Fedák Sári várva várt első beszélő filmje: Iza néni RENDEZTE: SZÉKELY ISTVÁN GYÁRTÁSI VEZETŐ: GAÁL ERNŐ Ma este 8 és 10 órakor nyilvános főpróba Holnap, pénteken 4, 6, 8 és 10 órakor premier Fedák Sári pénteken, szombaton és vasárnap minden előadáson személyesen megjelenik Royal apatig­ nalban. A fedezetsorban Foór in­dult a legjobban, szép szerelő ak­ciói voltak, a II. félidőre azonban erősen visszaesett. Boros végig szorgalmas és kitartó játékot pro­dukált. Nagyon nehéz helyzete volt Sárosival szemben. Mészáros rap­­szodikus halfjátékot nyújtott. A csatársor veszélyes tudna lenni, ha tagjai jobban megértenék egymást. Igen értékes csatártulajdonságokkal rendelkezik Sófalvy és Győrffy II., nem tudják azonban adminisztrálni magukat. Galambos és Berecz ke­veset volt játékban. Murát hosszú időkre eltűnt a balszélen. Dupla meccs — dupla bánat a Hungáriának . . . Váratlan csemege az ilyen so­­ron kívüli forduló, aki tehát nem ment ki a temetőbe, az kiment az Üllői­ útra és megnézte, hogy ját­szik a „derbi" előtt a két részt­vevő csapat. Félreértések elkerü­lése végett ki kell jelenteni, hogy a másik derbicsapat alatt a Hun­gáriát kell érteni... * Fejcsóválás és aggodalom: — Mit akar ez a Hungária? Ahelyett, hogy ülne babérjain, már megint játszik! — Mit csináljon? — A vasárnapi győzelem után vissza kellett volna vonulnia... # A Hungária összeállításának pikantériája: Turay nem játszik. Valaki megjegyzi: — Ha így megy tovább, a Hun­gáriáé lesz a világ legdrágább tartalé­kcsapa­ta!* Szabó öt percen belül két gólt kapott be. Gyorsaságnak gyorsa­ság! Ezt­ el is ismerték egyes Hungária-szurkolók: — A mi Szabónk majdnem olyan gyors, mint Szabó Miklós, a futó, aki négy percen belül bril­líroz. A mi Szabónk öt percen belül!* A fradistáknak szép szerdájuk volt. Egyrészt örülhettek a csatár­sor nagyszerű játékán, másrészt derülhettek Toldi bek­kjátékán. Toldi a jobbhátvéd posztján vér­beli balösszekötőnek mutatkozott. Egészen új iskolát játszik. Impo­nál, így beszéltek róla: — Nekem Toldi tetszik a leg­jobban! — Nekem is. Annyit lehet rajta röhögni!* Hát igen, mondogatták a freu­disták mellénybe kulcsolt hüvelyk­ujjakkal. Táncos olyan, mint egy angyal, a kis Taki úgy lő, mint HYPEROL ideális száj- és torokfertőtlenítő valaha, a Sárosi... hát igen, na és a Székely is jó és a Kemény is jó, a Móré is jó és egyébként is milyen szép az élet és hogy süt a nap.­ Egy ferencvárosi kérdezi hun­­gárista barátját: — Mondja, kijön vasárnap a derbire? A hungárista ránéz: — Ne froclizzon...