Nemzeti Sport, 1934. június (26. évfolyam, 106-126. szám)

1934-06-01 / 106. szám

Péntek, 1934 június 1. Agentrn­es5 fi II. Ven­di Erőszakosak az osztrákok, avar sta­tisztái 1 0­7. pereken Zischek akciója gól - markos ás­ztvar Helyet cserél 017. pereken Kemény elvágásáért T1-es, Sárosi lövése kapufáról bepat­­tan - markost példátlan oktalanul M­­állillák - fi 27. pereken Avar végleg kiáll - Kilenc emberünk támad, az oszt­rákok kínozzák a meghosszabbított félidőt Bologna, május 31. 18.30 ó. A magyar csapat paprikapiros ingben van és Avar is beáll a jobbösszekötőbe. Sindelartól Smis­­tikhez kerül a labda, ő előread, de Sternberg visszaveri az osztrák támadást. Azután Toldi harcol, majd Szűcs küldi frontba a ma­gyar csapat balszárnyát Még az első percben vagyunk, amikor Bican és Toldi összecsap. Az osztrák jobbösszekötő be­lerúg Toldinak a sípcsont­jába, Toldi összecsuklik. A tömeg zúgo­lódik. Takács beszalad Toldihoz s a játékos" a kondícióedző vállára támaszkodva kibiceg a pályáról. Brcan, a bűnös oda sem mer nézni. Egy percig áll a játék. A 2. percben mi támadunk, an­nak ellenére, hogy csak 10 ember­ ismeri­­ a tízpengős bankót . Keresse közöttük az 4gfa bankót és váltsa be bár­mely foto-szaküzletben egy 4gfa akciós Box 44 fény­képezőgépre, a benne levő 8 felvételes Agfa filmmel együtt. Ezzel a géppel azon­nal a legszebb felvételeket készítheti. Beváltási határidő május 17-től június 15-ig Mi az Agfa bankór­ rel játszunk. Sesta kivágja a lab­dát, majd Szűcs az osztrákok tér­felében Horváth combjába rúg. Horváth összeesik, de az összeesés­­ben színészkedés is van. Schwartz dr. beszalad és tapogatja. Csöpögni kezd az eső, miközben a szabadrúgást ellenünk rúgják. Zischek menne, de Szalay szereli. Majd Zischek hátulról otrombán Szalayba rúg, de a bíró nem látja. Nagy fault volt! A 4. percben Toldi visszatér és miután közben Horváth is rendbejött, kiegészült mind a két csapat. Sárosi és Kemény ját­szik össze, de Cisar kornerre sze­rel. Kemény küldi be a labdát, Platzer elhúzza Sárosi feje fölül. A közönség erősen biztat bennün­ket. Majd az osztrákok támadnak. Palotás elengedi Zischeket, de az — szerencsére — fölé lő. Szalay— Szűcs—Kemény—Sárosi akció fut, de Wagner faulttal akaszt. Szabadrúgás az osztrákok ellen, de Sesta felszabadít. A 7. percben eldől a meccs sorsa, második góljukat érik el az osztrá­kok. Most Vágó akar szerelni, rúgása azonban rossz, Zischek kapja a lab­dát, Bicanhoz játszik be, az vissza­adja Zischeknek, Szalay és Stern­berg egyszerre szaladnak rá. Szabó kifut a kapuból és a befutó Zischek Szabó mellett vé­dhetetlenül lövi a labdát a hálóba. 2:0! Szabó hátravetette magát, földön marad, úgy látszik, ütést kapott a fejére, Zischek is a földön fekszik, de hamarosan mindketten talpraáll­­nak. Sorozatos magyar támadások kö­vetkeznek. Sárosi Avar elé játszik, Platzer azonban közbelép. Majd Ur­­banek fejel haza. A 9. percben já­runk, amikor a kitörni készülő Avart fellökik. A 16-osról szabarú­­gás jár nekünk. Felsorakozik a sor­fal, nincs azonban 9 méter, s Mattea­ leszámolja. Toldi át neki, de lövése a túlsó sarkon surran ki. Semmi­ sem sikerül a magyaroknak! A 10. percben Horváth és Vierd­ helyet cserél, majd a 11. percben Avar áll, jobb­szélre és Markos húzódik be összekötőnek. A magyar csapat hossz passzaival tűnik ki, a játékosok ólomlábakon járnak, és általában minden jó passzt egy rossz követ. A magyar csapat támadásainál az is kitűnik, hogy Avar állandóan sántít. Most éppen Markos törne ki, de Smistik löki szabálytalanul. Markos azonban így is lő, lövése a bal felső sarokra tart, Platzer azonban ken­­nerre tolja a labdát. A szögletről Markos ível be, Turba­­nek és Toldi ugranak egyszerre, Toldi fejeli, Platzer fogja. Azután Sárosi ugrik ki, lökik, de a labda nála marad, a bíró nem al­kalmazza az előnyszabályt, hanem a faultot jelzi. Még ezzel is sújt ben­nünket a bíró! Szűcs félpályáról íveli a labdát, és a labda a kapu előtt tömörülök­­ elé jut. Részünkről Toldi és Ke­­mény van ott, mindketten nagy­szerű helyzetben, Kemény már ugrik is, de ebben a pillanatban Wagner és Cisar együttes erővel sza­bálytalanul lökik Keményt. A bíró habozás nélkül ítél 11-est! Az osztrákok tessék-lássék módon próbálnak tiltakozni, de a bíró hajthatatlan. Markos és Sárosi be­szél, végül is Sárosi áll neki, megvágja és a labda a jobbkapufa alsó tö­vétől bepattan a hálóba. Ha centiméterekkel kijebb megy, akkor a kapufáról kipattan! Még ebben is majdnem bal­­szerencsénk volt! 2:1! Az osztrákok támadással vála­szolnak. Még a félpályánál vannak, amikor nyomban a kezdés után Markos Smistikkel összecsap, Markos egészen ártatlan faultot vet, a bíró nyomban int és jelzi azt, hogy Markost kiálította. Meg van ez őrülve?! Az egész ma­gyar, csapat elképed. A közönség hatalmas füttykoncerttel kiséri az ítéletet, Avar odaszalad a bíróhoz, kézzel-lábbal magyaráz. Azután Nádas is berohan, tiltakozik, de hiába. Közben csapatkapitányunk, Sternberg is odajön és Matteo neki olaszul magyarázza meg a ki­állítást, illetve annak okát. A töb­bieknek csak energikusan int, hogy nem másítja meg az ítéletet. Mar­­kos szegény mit tehet mást, búsan leballag és a maratoni torony alatti tribünnél a taccsvonal mellé leül. •­­Az osztrákoknál most vissza­cserélik a balszárnyat, Viertl újra kimegy a szélre. Egyelőre nem ők, hanem mi támadunk még tíz emberrel is. Kemény futna el, de szerelik. Majd­ Viertl szalad el, be is kanyarodik egy kissé, éles lövését azonban Szabó védi. Belső­ink­ látszólag most javulnak. Sárá­éitól indul ki egy támadás, nála van a labda, lő is, sokan már gólt kia­bálnak, de Platzer a jobb sarokra tartó lövést az utolsó­ pillahatban le­üti, majd annyira csúszik a labda után, hogy kornerre jut vele. A 20. percben járunk. ..amikor a­ korne­rt küldjük, Kemény irányítja befelé, Smistik azonban kifejeli. Az olasz közönség most még sok­kal jobban biztatja a magyar csapa­tot, mint eddig, mintha mindegyik néző be akarna állni a megcsonkult magyar capatba Markos helyére. !— Ungéria! Ungéria! Ungéria!■ Ezt kiáltják kórusban. Osztrák támadás következik ezután. Zischek­r—Sindelar—Horváth a labda útja, de Palotás közbe ugrik, nem tud azonban szerelni, de Vágó nagysze­rűen szereli a veszélyes akciót. Sá­­rosihoz jut a labda, rohamoznánk is, azonban az osztrákok most már négy fedezettel játszanak, Zischek is hátrahúzódik. Többször még az időhúzástól sem riadnak vissza az­­ osztrákok. Szalayt lökik, szabadrúgás. Cisar húzza az időt. Végre hajlandó rúg­ni a szabadrúgást a 23. percben. ■ Sternberg visszavágja, de újra Vierd­ kapja meg a labdát, Prut­s­­ Palotás Szerel. Viertl lök: szabad­rúgás. Az Avar—Sárosi-pár támad most, Sárosit lökik, de közben Toldi tört volna előre. A bíró nem törődik az előny­­szabállyal és szabadrúgást ítél a javunkra. A közönség tombol.­­ • A szabadrúgást Toldi irányítja kapura, a hatalmas lövést Platzer csak kornerre tudja menteni. Kemény kornere mély, Cisar kap­ja a labdát és a tribün tetejét bombázza. Irtózatos füttykoncert a válasz. Palotás-—Avar támadását Sesta szereli, a labdát hazajátsza Platzer­­hez. Urbanek és Szűcs egyszerre ugrik a labdáért, az osztrák hali elterül és fekve marad. Egy percig tart, a­­íg magához tér, de ebben a szünetben bizonyára több volt az időhúzás, mint a komoly sérülés." ( , A 27. percben talpra áll és olyan vígan fut tovább, mintha mi sem történt volna. Palotás szöktetésébe Avar rosszul nyúl bele, de újra Palotáshoz kerül a labda, Sárosit futtatja, de őt Cisar szereli. Avar fejel kapura, a fejes azonban Platzer zsákmánya. Most Avar kap lábába egy hatalmas rúgást, elterül a földön, kisántikál, illetőleg inkább kiviszik a pályáról. Most már csak 9 emberünk maradt a pályán. Sindelar támad, Briant szökteti, de Sternberg ellöki az összekötőt. Sorfalat állanak védőink, Sindelar azonban megtalálja a lyukát. A labda kapura tart, Szabó azonban jó érzékkel dobja magát és vetődve elcsípi a labdát. Zischek lő, de a lövés nem veszélyes. A támadó Horváth elől Sternberg­ kornerre ment., A pi­perében Viertl irányítja a kornert, Toldi fejese rövidre sikerül, újabb osztrák roham, ezt Sternberg menti. A következő percben lesben áll szinte az egész­ osztrák csatár­sor. Toldi—Kemény—Sárosi-támadást Sárosi elnyomásával hárít el az osztrák védelem. Vágó szabad­rúgása Keményhez száll, de a szélső elesik a kritikus pillanatban. A 36. percben Sindelar kitör, Palotás startol rá, de az osztrák center elhúz mellette és Sindelar egyedül áll Szabóval szemben.­­ Szabó egy lépést tesz előre, Sinde­lar akkor lő, de Szabó jó érzékkel vetődik és elfogja a nagy­ lövést.­­ A 37. percben a jobbszélre húzó­dott Sárosi elől taccsra ment Urba­nek. Általában minden­t taccsra játszanak az osztrákok. Még olyan labdákat is, amelyeket könnyűszer­rel visszaküldhetnének a mezőnybe. Húzzák az időt 9 emberünk­kel szemben is. Ú­j­abb magyar támadás, a 16-oson belül hendszgyanúsan sze­relt Sesta. A közönség 11-est reklamál, de hiába. Palotás is kihúzódik a jobbszélre,­­ Sternberg a félpályán túl tanyáz. Az osztrák csapat egészen kapujá­hoz szorul.­­ Palotás bead, de Toldi késik egy szempillantással és Platzer elha­lássza a labdát. A 38. percben az osztrák jobb­szárny támadását Szalay csak taccs­ra tudja szerelni. Viertl—Zischek nagyszerűen rohamoz, Zisch­­éktől Bican kapja a labdát, aki a kapunak háttal állva próbál lőni, de a labda magasan a magyar kapu fölé száll. Sárosi—Toldi—Kemény — a tel­jes magyar csatársor! —vezet re­mek támadást, de hiába minden oltárom csatárunkkal az 5 osztrák védő ellen nem boldogulhatunk. Hozzá még Sárosin is látszik, hogy ré­gen nem játszott és ösztön­szerűen fél a közelharcoktól. Palotás passzáért Sárosi a kor­­nerzászlónál harcol, de elveszti a labdát. A 39. percben­ Sindelar szökik, de kézzel is segít m­agán. A bíró észre­veszi a rendszet és lefújja. Pár pil­lanat múlva a veszélyes osztrák bal­szárny támad. Szabó jókor fut ki a kapuból és a lövés mellé megy. Az osztrák csapat időhúzása a sportszerűtlenség határán mozog. Minden lehető­ alkalmat felhasz­nálnak arra, hogy néhány másod­percet nyerjenek. A kilenc magyar ellen. Horváth kitör, Sternberg sze­reli. Sindelar elől Sternberg kéz­ mnan Bölcs tanácsra aki hallgat: Nem hord mást csak Okmatalpat Kérjen cipészétől PALMA Okma talpalást! tropicaL SíSí-Sí —­­, angol fonálból készült pehelykönnyű anyagokból, ___ p mérték után' * Belvízsísi nívó — Elesfáns kiállítás­sa­l Ra­l ÉS TESTVÉRE angol úri szabók, Váci u. 31-33 rel üti le a labdát, a 30 méteres szabadrúgás Vierd­hez száll, akit Vágó szeret. A magyar védők most már csak vágják a labdát, komoly kombinációkkal úgysem lehet reményünk sikerre, legfeljebb egy hirtelen előrevágott labda okozhat kavarodást az oszt­rák kapunál. Elől Toldi próbál meg mindent, ami emberileg lehet­séges, de hiába. Sindelar támad, (6X9)ROLLFISHI előhívása 8 drb tükörl­énye­­másolattal Összesen..............96fi 11. Motorem: Párisi Hagy Áruház ki akarja ugratni Zischeket, de a szélső orszájban van, illetőleg a bíró úgy látja, Viert­ megy most el, szépen be­ad, de a beadást Sternberg kirúg­ja. A 44. percben Toldit faultol­ják a félvonal közelében. A bíró­­ellenünk ítél szabadrúgást, amit a közönség hatalmas füttykoncerttel bosszul meg. Szalay könnye­nűskö­­dik, Szűcs ment helyette. Most már hosszabb ideje Sternberg egyedül bekkel, mert Vágó előrehúzódott má­sodik centerhallnak. Megpr­ó­bálunk­­ mindent,­ amit le­het, de nincs szerencsénk. m ÜGYELJEN A VÉDJEGYRE Sqiftedg az ideális szabadonfutóagy F&S F&S